DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL VRIJDAG 13 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 ATHLETIEK ZONDAG A.S. NAAR HET R. K. SPORTPARK! Het bestuur van de sportvereeniging „De Bataven" heeft het aangedurfd op 't R. K. Sportpark „Haagweg" de wedstrijden te organiseeren van de kampioenschappen van den Dioc. Haarl. Athletiekkring. Dagen lang is reeds gewerkt aan het uit zetten der banen, in orde brengen van springbak, materiaal, terrein enz., en wan neer het weer meewerkt moet het een goede dag voor onze R. K. Sportbeweging in onze Sleutelstad worden. Er zal ongetwijfeld uitstekende sport te zien zijn, de beste athleten van ons Bisdom zullen elkaar iederen duim gronds betwis ten en de Leidsche gastheeren zullen trach ten de eer hunner vereenigingen hoog te houden. Wij vragen nog eens met aandrang: Katholieken van Leiden toont uw belang stelling voor de verrichtingen van uwe sportclubs en U kunt er van verzekerd zyn dat dit voor bestuur en leden der vereeni gingen een aansporing en aanmoediging zal zijn om met nog meer krachf aan te pakken en onze sportvereenigingen op hooger peil te brengen. Mogen de wedstrijden, welke as. Zondag om 1 uur aanvangen, uitmunten door goe de sportieve prestaties, maar mogen zij ook den organisatoren en deelnemers voldoe ning geven cour een groote belangstelling van Katholiek Lt'den. R. K. SPORTPROPAGANDACLUB. Dezer dagen is de sportpropagandaclub van de R. K. Sportcentrale definitief sa mengesteld. Zij bestaat uit de hecren N. Goddijn, voorz., P. N. Brouwer, secr., Leid- scheweg 240, Voorschoten (De Vink), J. Janson, penningmeester, G. Molkenboer en H. E. van Haasteren. Rector H. v. d. Ven, Geest. Adv. R. K. Sport-Centrale. VOETBAL JULIANA PROMOVEERT NAAR DE EERSTE KLASSE. Naar de „Tel." verneemt, is de voetbal-1 vereeniging „Middelburg" door de commis sie van onderzoek schuldig bevonden aan de gebeurtenissen, die zich hebben afge speeld bij den promotie- en degradatiewed strijd MiddelburgJuliana in afd. IV. Zooals men weet werd in dezen voor eenigen tijd geleden gespeelden wedstrijd de Zeeuwsche middenvoor Vogel het veld uitgestuurd. Hij weigerde aanvankelijk aan de beslissing van den scheidsrechter gevolg te geven en ook aanvoerder Vijgenboom wilde eerst niet zonder zijn middenvoor verder spelen. Het publiek begon zich met het geval te moeien, waarna scheids rechter Vermeer besloot den wedstrijd te staken. De stand was toen 11, terwijl nog 30 min. speeltijd restte. Bovengenoemde commissie heeft thans besloten Middelburg te bestraffen met twee verliespunten, terwijl haar buitendien een boete zal worden opgelegd. Tevens worden twee Middelburg-spelers bestraft. Vogel wegens natrappen en aanvoerder Vijgen boom wegens het staken van den wedstrijd. Doordat Middelburg thans 4 punten op Juliana achterstaat, zal de wedstrijd tus- schen beide vereenigingen niet meer over gespeeld worden. Juliana promoveert dus naar de eerste klasse, terwijl Middelburg na een tweejarig verblijf in de eerste klas se, weer naar de tweede klasse degradeert. De eindstand in deze competitie luidt thans: Juliana 5 4 1 15—6 9 Middelburg 5 3 11 12—6 5 Tegel en 6 2 13 12—13 5 De Baronie 6 15 1527 1 ZWEMMEN WEER EEN NIEUW RECORD VAN WILLY DEN OUDEN. IIcl 400 meter vrije slag record van Ilclcn Madison verbeterd. In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden gisteravond nieuwe lauweren geoogst. Zij verbeterde wederom een wereldrecord en wel dat van de 400 meter vrije slag. Het bestaande record stond op naam van de Amerikaansche Helen Ma dison met een tijd van 5 min. 28.5 sec. Willy den Ouden maakte op deze moeilij ken afstand een tijd van 5 min. 16 sec., dit is dus 12.5 sec. beneden het record van de Amerikaansche zwemster. De recordpoging, welke in alle stilte was voorbereid en slechts ten overstaan van een aantal ingewijden en kennissen plaats vond in dit uiterst snelle bassin werd be scheidenlijk aangekondigd als een aanval op het Europeesche record, dat nog steeds op naam stond van Mevr. PhilipsenBraun met 5 min. 42 sec. Willy den Ouden, volmaakt kalm als gold het een eenvoudig zwempartijtje, maakte een feillooze start en ging er onmiddellijk met een hoog tempo van door. De eerste 100 meter gingen op in 1 min. 12.2 sec., de 200 meter in 2 min. 33 sec-, de 300 meter in 3 min. 54 sec., bewonderenswaardig regel matig en prachtig snel. He publiek voelde nu dat het Europeesche record „eraan ging" en begon het zwemstertje, dat hetzelfde tempo vol hield, en die zelfs in de laatste baan nog verhoogde, luide aan te moedi gen. Na een formidabele eindspurt, werd goed aangetikt en toen was niet alleen het Europeesche maar ook het wereldrecord van de snelle Amerikaansche zwemster ge broken. Een golf van enthousiasme brak los bij het vernemen van dit feit en toen de tijd 12.5 sec. sneller dan die van Madison bekend'werd, kende de geestdrift van het publiek geen grenzen meer. Zij werd luide bejubeld. WATERPOLO DE COMPETITIE. Uitslagen. Ie klasse A: Het Y—DJK 14—0. 2e klasse C: SVH—RZC 1—1. Res. 2e klasse B: RZC II—Maas H 3—1. 3e klasse B: DZV—AZC 1—5. Rcs. 3e klasse D: Haarlem II—DWR II 2—3. De standen. Ie klasse A. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 5 4 1 35—9 9 Het Y H. P. C. Dolfijn 3 2 1 11—7 5 3 1—2 12—11 2 D. J. K. 4 1 3 5—24 2 A. Z. V 3 3 2—14 2e kl ass e C. S. V. H. 3 2 1 12—2 5 G. Z. C. 4 2 1 12—8 5 R. Z. C. 3 1 2 7—4 4 S. Z. C. 3 1 2 7—13 1 De Zijl 3 1 2 5—16 1 Res. 2e klasse B. Z. I. A. N. III 2 2 11—0 4 H. Z. en P. C. UI 2 2 9—5 4 S. V. H. II 2 2 11—3 4 Maas II 5 2 3 14—13 4 R. Z. C. II 4 1 3 3—18 2 L. Z. C. III 3 3 1—10 3e klasse B. A. Z. C. 5 5 17—5 10 D. Z. V. 5 2 3 9—12 4 Poelmeer 2 1 1 64 2 C. J. M. V. 1 1 2—3 Gouwe 3 3 0—10 Res. 3e klasse D. H. P. C. IV 2 2 6—3 4 D. W. R. II 4 2 2 7—7 4 Haarlem II 3 1—2 9—6 2 De Zijl II 3 1—2 5—11 2 D. Z. C.A. Z. C. 1—5. De Alphenaren wisten gisteravond, de beide puntjes uit Delft mee naar huis te nemen. Door deze nieuwe overwinning behielden zij de leiding in deze afdeeling Bij de rust had A. Z. C. zich reeds een 3—0 voorsprong weten te verschaffen. In de tweede helft wisten de Delftenaren door een tegenpunt de eer te redden, doch daar na voerde A. Z. C. de score tot 51 op, met welken stand het einde kwam. ZEILEN DE KAAGWEEK 1934. Een ongekend groot aantal Inschrijvingen met buitenlandsche deelneming. Nog 'n kleine week en de Kaagweek is weer begonnen. Op deze wedstrijden komt ieder, die wedstrijdzeiler is en deze wed strijden vertoonen 'n grooten vooruitgang in deelname, ondanks het feit, dat de in schrijvingen de laatste jaren al steeds de waren. Uit wedstrijd-oogpunt bezien, is deze wedstrijdenreeks ditmaal vooral van be lang vanwege de hernieuwde deelname der internationale 6 Meter-klasse. Sinds enkele jaren hebben we geen Zesmeters meer op Hollandsche wedstrijden gezien, doch nu, met het oog op de voorbereiding voor de Olymp. Spelen in 1936 in Ber lijn wordt de oefening gelukkig weer ter hand genomen, waarbij vooral Hans Na than, hoewel zelf geen Hollander zijnde, de stuwende kracht is. Naast hem vinden wij verschillende zeil-enthousiasten, die willen trachten den Hollandsohen naam in 1936 hoog te houden en de eerste on der hen is Gerard de Vries Lentsch, zelf nu Regenboogzeiler, die met de Ruyter, vroeger door Carp gezeild, zijn geluk wil beproeven. Voorts zien we op het pro gramma E. D. Kalis, die de Edith van H. H. Garbricht zal sturen. Deze klasse heeft bovendien een internationaal tintje door de deelname van den Belg A. Fridt, die met de Uilenspiegel uitkomt, op verzoek en aandringen van den ijverigen Kaag voorzitter, den heer ir. J. C. van Hool- werff. Er is alleszins reden om aan te ne men, dat het weerzien van deze mooie wedstrijdschepen ondanks de onge oefendheid der bemanningen, die er mis schien nog niet alles uit zullen halen, wat er uit te halen is de zeilersharten weer zal doen trillen, want de Zesmeter op het water blijft een van de grootste aantrek kelijkheden. Een andere nieuwe aantrekkelijkheid voor de komende wedstrijden is de Hol landFriesland-kamp, welke de plaats in neemt van de vroegere groepswedstrijden in de Regenboogklasse tusschen „De Kaag", „Sneek", de „Braassemermeer" en somtijds „Hollandia". Deze kamp is geboren uit een idee van de Friesche zeilers, die op de vorige Sneeker- wedstrijden het eerst dezen wedstrijd hiel den. Het wordt nu dus de returnwedstrijd, waarbij de namen der zeilers, die Holland cn Friesland zullen vertegenwoordigen, borg zijn voor uitstekende wedstrijden. Men zie hiervoor slechts de inschrijvingen. Wel iswaar hebben vooral de Hollanders ver- liozen geleden doordat bekwame Regen boog-zeilers hun schip verwisselden voor een uit de Pampus-klasse, maar er zijn nog genoeg goede Hollandsche zeilers overge bleven otfn 'n vinnigen kamp te verwach ten. De groepswedstrijden in de 12 M.2-klas- se vormen het derde attractiepunt in deze wedstrijdenreeks, welke bovendien door de deelname der Belgen, vader en zoon Huybreohts, een internationaal tintje Heeft. En wat meer zegt, deze Belgen waren win naars van den groepswedstrijd der Hillc- gersbergsche wedstrijden, zoodat met reden mag verwacht worden, dat de Hollanders zich tot het uiterste zullen inspannen. Ten slotte zijn er nog de groepswedstrij den in de 12 voetsjollenklasse, waar de Zaanlandsche en Rotterdamsche Zeilver- eenigingen weer de tegenpartij van de Kaag vormen. Loosdrecht ontbreekt hier ditmaal. En wat het overige programma betreft. Men ziet het uit de inschrijvingen: er zijn er zooveel, dat het onmogelijk is alle klassen afzonderlijk te bespreken. Er zijn buiten de hierboven besproken groepswedstrijden nagenoeg 200 in- inschrijvingen, een aantal nog nimmer door wedstrijdgevende zeilvereenigingen in ons land bereikt en zeer vermoedelijk zullen late inschrijvers de tweehonderd wel vol maken. Al deze klassen te bespreken, lijkt ons niet wel mogelijk, maar er blijkt toch wel uit, dat de zeilsport, vooral ook in de klei nere wedstrijd-typen een ongekende hoogte heeft bereikt. Slechts één wensch: moge de zeilerij zoo mooi in zich nu niet ontsierd wor den door klachten, als in het afgeloopen jaar geuit over minder oirbare toestanden. Moge het Kaagbestuur zooveel in zijn ver mogen is die verderfelijke uitwassen te gengaan en uitroeien, maar vooral ook: moge de Warmondsche of andere politie, die hier zeggenschap heeft, krachtdadig optreden, aan de hand van bestaande ver ordeningen. Dit kan de sportvreugde der echte, goed willende sportliefhebbers slechts verhoogen. De voornaamste inschrijvingen luiden als volgt: Internationale 6 M. klasse: Uilenspiegel, stuurman A. Fridt. de Ruyter, st. G. de Vries Lentsch Jr.; Edith, st. E. D. Kalis; Lou, st. H. Nathan. Handicapklasse D: Narmada, st. H. H. Tieleman; Zwerver II, st. R. van OLden- burgh. 45 M.2 kruiserklasse: Boekanier, st. Warners; Benati II, st. B. Fenenga; Walta, st. C. A. Vermaat; Rietepiet, st. J. D. A. Hellema; Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts; Föhn, st. P. Molenaar. 12 M.2 kruiserklasse A: Vamp, st. L. Huybrechts, Antwerpen; Eversharp, st. A. Huybrechts; Duitsche Ribbe, st. Th. H. Leegstra; Aeolus, st. G. Visser; Hiphaan, st. W. R. Ferwerda; Peuleschil, st. Th. F. Gebhard; Jourie, st. J. P. Wernink; Atlanta, st. H. H. Dunker; Balder, st. A. Kröger; Abha, st. R. Nolles; Leonore, st. P. v. Zut- phen; Koh-I-Noor, st. Ted. Rol; „Slabbie", st. G. A. M. Saraber; Trinil, st. L. V. Ar nold; Flevo, st. A. E. Dudok v. Heel: Bra sem, st. J. J. v. d. Meer; Stierop, st. E. G. van de Stadt; Windekind, st. J. Maas; Din ges. st. W. J. H. Nauta; Witwiek, st. C. M. H. Nauta. 12 M2. kruiserklasse B: Pamier, st. A. A. Schepers; Hondjes Hofsted. st. P. Busse- maker; Klaes Compaen, st. H. v. Suylekom; Mieke II, st. C. P. Gülcher; Wielwaal, st. B. Aten; Esi-Tesi, st. W. A„ Bos; Perse phone, st. B. Tolenaar; Nora, st. C. Bronk- horst Jr.; Crabbelcatte, st. C. van Muijden; Ree, st. P. J. F. Simonis; Pieternel, st. A. v. d. Heyden; Quick, st. J. L. van Die ten; Rita Maersk, st. M. C. van Breda; Rakker, at. A. Honigh; Claire, st, Thomas; Sperwer, st. G. A. S. Jongeneel; Sirius, st. D. C. van den Heuvel; Ravode, st. P. Stor tenbeker. 12 M2. kruiserklasse C: Peet, st. A. Mar let; Greetje 2, st. J. C. Storm; Skiroon, st. M. K. Pilano; Pierewiet, st. P. C. W. Stork; Kievit, st. D. Hiel; Raket, st. W. F. Lee mans; Da-Da, st. L. S. Vollebregt. Pampusklasse A: Wind en Water, st.vr. W. H. van Hoolwerff; Windveer, st. L. van Essen; Pampus, st. W. de Vries Lentsch; Snip II, st. H. J. Swart; De Steur, st. L. van der Steur; Sas, st. J. Loopuyt; Komeet, st. C. W. Jonker; Kievit, st. P. Schoen Pz.; Trintel, st. M. de Wit; Pluivier, st. mr. E. R. Zweep; Stern, st. K. Rol; Gele Kemp haan, st. jhr. De Bosch Kemper; Oranje, st. P. Schieffer; Wervelwind, st. jhr. Th. E. G. van Benthem v. d. Berg. Pampusklasse B: Waterlooper, st. G. H. v. Hoolwerff; Knoopschoentje, st. N. N.; De Reekei, st. T. Verbunt; Spriet, st. J. M. G. Schrama; Norremeer, st. Ir. J. C. P. Hofkes; Fuut II, st. F. C. S. van Hat- tem; Zweiland, st. F. van Hoff. Regenboogklasse A: Dolfijn, st. K. Vro lijk; Windekind, st. D. Oppenhuizen; Hen- nie, st. M. Hendriks of G. Bergsma; Water rot, st. S. Kuipers; Waterzonnetje, st. Joh. Zwart; De Swan, st. H. Zuiderbaan; Braassemermeer, st. H. Nathan; Karekiet, st. J. M. Lens v. Rijn; Duke. st. J. Jesse; De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey; Saenden, st. L. de Wit; Holland II, st. F. P. Pos; Hol landia, st. C. van Staveren. Regenboogklasse B: Pieterke, st. G. de Vries Lentsch; Vennemeer, st. I. J. C. Klin gen; Wetterflinter, st. E. D. de Jong; Nimf, st. M. G. Brand; Wind en water, st. J. Poorter; Iris, st. dr. P. B. Kreukniet; Elf, st. H. J. W. Brouwer. Regenboogklasse C: Meteor, st. H. Mul ler; de Leede ni, stvr. mej. T. v. d. Mey; Ariola, st. M. C. Heymans; Bruintje Beer, st. R. v. Drecht; Etta, st. H. A. H. Sijthoff. Vrijbuiterklasse: Marodeur 4, st. H. v. d. Wey; Jan Brass, st. J. Dorsman; Thede, st. A. Carpentier. HollandFiesland Regenboog-wedstrijd: Dolfijn (Friesland), st. K. Vrolijk Azn.; Windekind (Friesland) st. D. Oppenhuizen; Hennie (Friesland), st. M. Hendriks; Wa terzonnetje (Friesland), st. Joh. Zwart; Wa terrot (Fiesland), st. S. Kuipers; De Leede III (Holland), st. W. Z. van der Mey; Braassemermeer (Holland), st. Hans Na thans; Hollandia (Holland), st. Cor van Staveren; Holland II (Holland), st. F. P. Bos; Duke (Holland), st. J. C. v. d. Velde. Teamwedstrijden voor de 12 Voetsjollen klasse: Af, (Zaanlandsche Zeilvereengiing) st. E. G. v. d. Stadt; Mikie (id.), st. J. Si- monsz; De Glipper (Rotterdamsche Zeil- vereeniging) st. D. Kagchelland; d'Artag- nam (id.), st. W. v. d. Valk Jr., Daphnia, (Kon. Z. R. en M. V. „De Kaag), st. P. H. R. Borgerhoff Mulder; Vagebond, (id.), st. Th. v. Helvert. Teamwedstrijden voor de 12 M.2 klasse: Pieternel, (Aegir), st. A. v. d. Heijden; Strik-Strak, (id.), st. G. v. Luyn; Wikker- dewik( Rott. Zeilver.), st. H. R. Fokkinga; Crabbelcatte, (id.) st. W. A. de Ridder; Aloha, (Het Nieuwe Diep) st. G. Nolles; Leonar, (id.), st. P. v. Zutphen; Koh-I-Noor (De Schinkel) st. A. Aanstoos; Balder (id.) A. B. Kröger; Flevo, (Loosdrecht) st. A. E. Dudok van Heel; Trinil (id.) st. L. v. Ar nold; Brasem (Braassemermeer), st. J. v. d. Meer; Jowie, (id.), J. Wernink; Dinges (De Kaag), st. W. J. H. Nauta; Slabbie (id.) G. A. M. Saraber; Vamp (Royal Yachting Club de Belgique), st. Léon Huybrechts; Eversharp (id.), st. A. Huybrechts. LAWNTENNIS DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE NOORDWIJK. Het damesenkelspel voor de halve eind strijden; van de heeren twee Hollanders geplaatst. Er was gisteren nog heel wat achterstand in te halen op de internationale kampioen schappen, want er was de eerste twee da gen heel weinig en Woensdag in het ge heel niet gespeeld. Toch is er gisteren aar dig schot in het programma gebracht. In het damesenkelspel werd de tweede ronde geheel gespeeld en plaatsten de da mes Rollin Couquerque, Boutmy, Wheat- croft en v. Lindonk zich voor de demi-fina les. Zij hadden, behalve mrs. Wheatcroft, daarvoor harde klappen uitgedeeld, want de drie Hollandsche dames, die 30 games voor haar overwinning noodig hadden, za gen er slechts twee tegenover geplaatst. In het heerenenkelspel moest nog de laatste wedstrijd van de eerste ronde ge speeld worden tusschen den Oostenrijker Artens en den Hollander Borren. Onze landgenoot bood hier flinken tegenstand en verloor slechts met vijf games in vier sets. Met den Oostenrijker gingen voorts nog over Koopman en Weber, die een walk over hadden. De eerste van deze twee liet in de 2e ronde verstek gaan tegen M. Wet selaar, die zich daardoor gemakkelijk voor de achtste finale geplaatst zag. Met hem was H. Timmer de eenige Hollander, die van de le naar de 2e ronde overging. Toch had hij het tegen Weber niet zoo gemak kelijk, als men zou denken. Weber slaag de er zelfs in het in den eersten set tot 97 te brengen. Daarna herstelde Timmer zich en de tweede set was met 62 voor hem. In den derden set nam Timmer het weer te gemakkelijk op. Zelfs bij 55 zag hij het gevaar nog onvoldoende in en met twee games beëindigde Weber den set in zijn voordeel. Daarna was Timmer weer aan het woord en hij won den vierden set met 62. Imhoff werd uitgeschakeld door Wheat croft, Karsten door Ellmer, Heynen door dr. Kleinschroth en Leembruggen door de Stefani, terwijl de Oostenrijker von Me- taxa een w.o. had door terugtrekken van mr. v. d. Feen. Vandaag krijgen we hier dus de kwart finales, waarin vermoedelijk Artens, Tim mer, van Metaxa en de Stefani zich zullen plaatsen. In het damesdubbelspel wonnen mevr. Jonquière en mevr. Boutmy op overtuigen de wijze van mej. de Vilder en mevr. Meyer, maar nog duidelijker was de zege van mej. v. Lindonk en A. Kerckhoff op mej. F. Antebrink en mevr. Th. Verkley. In het heerendubbel wonnen von Kehr- lingTimmer in een kat-en-muisspel van de twee jeugdige Hollanders Oudes en v. Löben Seis. Verder plaatsten zich Knot tenbeltWheatcroft, ScheurleerEllmer en Kleinschrothde Stefani. Het Gemengd Dubbelspel zag nog niet de geheele eerste ronde afgewerkt, maar 'n belangrijke partij werd reeds gespeeld in de tweede ronde tusschen „Rosati" en von Kehrling tegen het Hollandsche duo mej. L. W. van Lindonk en W. J. Karsten. Het werd 'n verrassend mooie overwinning voor het Hollandsche duo. 't Werd 62, 63, zoodat zij in de volgende ronde te genover zich krijgen mej. Rollin Couquer que en Timmer. Jammer, dat zulks zoo spoedig geschiedt. De uitslagen luiden als volgt: Heerenkelspel, le ronde: O. Koopman w.o.; H. Artens si. A. M. Borren 63, 57, 75, 97; H. Timmer sl. J. Oudes 64, 63, 60; W. F. Weber w.o.; H. Imhoff w.o.; \Vheatcroft sl. J. van Olst 06, 911, 62, 61, 86; W. J. Karsten w.o.; M. Ellmer sl. G. C. Tönjes 63, 62, 60; W. Heynen w.o. 2e ronde: G. van Mataxa w.o.; M. Ell mer sl. W. J. Karsten 9—7, 0—6, 6—3, 6-^; dr. H. Kleinschroth sl. W. Heynen 75, 62, 63; M. Wetselaar w.o.; H. Timmer sl. W. F. Weber 9—7, 6—2, 5—7, 6—2; Wheatcroft sl. H. Imhoff 6—0. 6—3, 7—9, 64; H. Artens sl. Th. van Eek 57, 62, 75j 63; G. de Stefani sl. G. Leembrug gen 62, 61, 63. Damesenkelspel, le ronde: mevr. M. R. Jonquière w.o.; mej. F. Antebrink w.o.; mevr. Wheatcroft sl. mevr. D. Bruyn Kops 6—0, 7—5; 2e ronde: mevr. M. Boutmy sl. mej. F. Antebrink 60, 61; mej. M. Rollin Cou querque sl. mevr. M. R. Jonquière 61, 60; mej. L. W. van Lindonk sl. mevr. A. Ernst 60, 60; mevr. Wheatcroft sL mej. A. Kerckhoff 63, 75. Heerendubbelspel, le ronde: Mr. W. Ma- rinkelle en mr. J. A. Feith sl. M. A. Bor ren en R. de Brauw 63, 61, 3—6, 63; W. Mödlich en Haensch w.o.; W. J. Kars ten en W. F. Weber sl. dr. G. Wetselaar en C. Engelberts 62, 75, 62; mr. „Shy" en P. C. Tönjes w.o.; 2e ronde: Von Kehrling en H. Timmer sl. J. Oudes en v. Löben Seis 60, 60, 63; J. Knottenbelt en Wheatcroft sl. J. Van der Haar en A. de Quant 61, 61, 60; G. W. Scheurleer en M. Ellmer sl. S. L. Tjoa en E. Nelwan 62, 62, 62; dr. H. Kleinschroth en G. de Stefani sl. Jacob- son en v. d. Graaff 61, 61, 62. Damesdubbelspel, le ronde: mej. Z. kerckhoff en mej. M. A. de Wal sL frl. Pauw von Wieldrecht en frl. Schimmelpen- ninck v. d. Oyè 60, 63; mevr. M. R. Jonquière en mevr. M. Boutmy sl. mevr. S. Duin en „Rosati" 61, 64; 2e ronde: mej. L. van Lindonk en mej. A. Kerckhoff sl. mej. F. Antebrink en mevr. Th. Verkley 60, 62. Gemengd Dubbelspel, le ronde: „Rosati" en B. von Kehrling w.o.; mej. L. W. van Lindonk en W. Karsten sl. mevr. Quint en mr. A. J. Feith 61. 63; mevr. Verbunt en mr. „Shy" sl. mej. C. de Vilder en W. Heynen 46, 64, 75; mej. F. Antebrink en E. Wiener w.o.; mervr. de Bruin Kops en G. von Metaxa wx>.; mej. M. Roos en P. C. Tönjes sl. mevr. A. Portheine en C. Engelberts 60, 61; mevr. J. Meyer en W. Mödlich sl. mevr. J. Wetselaar en dr. G. A. Wetselaar 6—1, 3—6, 6—2; mej. A. Kerckhoff en J. Knottenbelt sl. mej. T. de Jong en mr. W. Marinkelle 63, 63; mrs. Wheatcroft en Wheatcroft sl. mej. M. A. de Wal en M. A. Borren 63, 61. 2e ronde: mej. M. R. Rollin Couquerque en H. Timmer w.o.; mevr. S. Duin en A. P. van Vueren w.o.; mej. L. W. van Lindonk en W. J. Karsten sl. „Rosati" en B. von Kehrling 62, 63. PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. Te Duindigt zullen Zondag a.s. zeer be langrijke draverijen en rennen plaats heb ben. Op het uitgebreidde programma komt o.m. voor het internationaal kampioen schap van Duindigt, een draverij van meet in drie afdeelingen over een afstand van 2000 meter waaraan de snelste dravers uit ons land zullen deelnemen o. a. The Glea ner, welke jl. Zondag te Croise Laroche het record van Amazone B, de bekende Fransche kampioene over dien afstand met enkele seconden verbeterd heeft. Behalve dit kampioenschap staan nog op het programma een vierde klasse draverij, een ren op de vlakke baan over 2000 meter te rijden door dames, een 2e en 3e klasse draverij, een hen over 1300 meter te rijden door officieren en heerrijders en een handi cap draverij eerste klasse, te rijden door werkende leden der Nederlandsche heerrij- dersclub. 113. Zeg Piet, zei Drein, toen ze even alleen waren, ik ge loof, dat ze ons een poets willen bakken. Denk erom, we houden die lui in de gaten. Intusschen stond de hoofdbe- diende met den kok in de aangrenzende kamer ook een afspraakje tc maken. 114. Zoo heeren, zei de hoofdbediende, terwijl hij met den kok binnentrad. Hebt u de watedleiding genoeg beke ken? Dan zullen we U eens netjes tot aan de deur brengen, dat hoort zoo. Goed zeiden Piet en Drein en ze namen er allebei een vriendschappelijk bij de arm.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10