WOENSDAG 11 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. ?AG. 7 PROF. DR. B. HEYMAN OVERLEDEN. Te 's-Gravenhage is overleden prof. dr. B. Heyman, bijzonder hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, vanwege het fonds indologische studiën en oud-raadsheer in het Hoog Gerechtshof van Ned.-Indië. BUITENLANDSCHE PASPOORTEN. Het bijschrijven van gezinsleden op het paspoort van het gezinshoofd is weer geoorloofd. Als gevolg van de ongeveer een jaar ge leden ingetreden verhooging van de kos ten der buitenlandsche paspoorten is thans bepaald, dat het verbod van het bijschrij ven van gezinsleden op het paspoort van het gezinshoofd als vervallen kan worden beschouwd. Het is de bedoeling van den mi nister van buitenlandsche zaken, dat dit bijschrijven van gezinsleden geschiedt door de autoriteit, die het paspoort afgaf. Is ech ter het gezinshoofd inmiddels van woon plaats veranderd, dan bestaat er geen be zwaar tegen, dat dit geschiedt door den burgemeester der nieuwe woonplaats. Ter aanvulling van het oorspronkelijk ten bate van het rijk betaalde bedrag ad 5 tot 7.50 is een nieuwe zegel ad 2.50 vervaardigd. PRIJS TAXEGEDEELTE CONSUMPTIE- MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 15 Juli tot en met 21 Juli 1934 de prijs voor het taxegedeel- te van consumptiemelk, gekocht op regee- ringscontract, is bepaald op 5 1/4 cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdraoht van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter, AARDAPPELHANDEL. De Federatie van commissionairsvereeni- gingen in aardappelen heeft den minister van Econ. Zaken verzocht zoo spoedig mo gelijk den handel in aardappelen geheel vrij te geven, aangezien de oogst der aardappe len geen reden geeft voor minimumprijzen en heffing, waardoor de prijzen te hoog zijn voor den consument in de stad. Het „zesde" naar de Residentie. Uit Breda vernemen wij, dat het "zesde regiment infanterie, dat geconsigneerd was Dinsdagmiddag om half zes uit Breda naar Den Haag is vertrokken. Deze regel'ng is getroffen in verband met het feit, dat wegens het deelnemen van de grenadiers en jagers aan de begra fenis van den Prins, Den Haag geheel zon der militairen zou zijn. LAND- EN TUINBOUW HOOIBROEI. Nog slechts een gedeelte van den hooi oogst is binnengehaald, of de eerste geval len van ernstigen hooibroei worden ge meld. Erger nog: eenige boerderijen zijn tengevolge van hooibroei in vlammen op gegaan. Het is een treurige waarheid, dat elk jaar kapitalen tengevolge van brand door hooibroei voor de gemeenschap verloren gaan; deels komt de schade ten laste der Verzekering-Maatschappijen, deels (en dit laatste wordt door menigeen vergeten) ten laste der gemeentekassen, die bij eiken brand groote sommen aan blusschingskos- ten moeten betalen. Hoe hooger gemeente lijk budget, des te zwaarder belastingaan slag. Daarom is het behalve plicht, ook ieders belang alles in het werk te stellen om rampen tengevolge van hooibroei te voorkomen. Hooi broeit nu eenmaal. Voor het ver krijgen van een goede kwaliteit is dit zelfs noodzakelijk. Ernstige hooibroei, waardoor de toestand gevaarlijk wordt, behoeft bij een kundigen en voorzichtigen landbou wer niet voor te komen. Brand tengevolge van hooibroei wijst zeker op onvoldoende aandacht voor het binnengehaalde gewas. Enkele practische wenken aan belanghebbenden. Stelt u minstens éénmaal per dag op de hoogte van den toestand van uw hooi in schuur of berg. Komt de geur of de kleur van het hooi u verdacht voor, waarschuwt u dan onverwijld de brandweer in uw ge meente. Ook is het zeer gewenscht terstond uw Verzekering-Maatschappij, hetzij recht streeks, hetzij door middel van den agent telegrafisch of telefonisch kennis te ge ven. Op deze wijze te werk gaande is u er zeker van, dat zoo spoedig mogelijk iemand met een hooiboor of roede ter plaatse is om het hooi te peilen. Indien de thermome ter van de hooiboor meer dan 80 gr. Cel sius (175 gr. Fahrenheit) aanwijst, is het de hoogste tijd den berg geheel of gedeel telijk uit te halen, waarbij de aanwezigheid van een brandspuit (met het oog op het plotseling vlamvatten van het uitgehaalde hooi) noodzakelijk is. Zorgt men ervoor, dat het hooi in de eerste plaats goed droog binnenkomt, dat niet in éénmaal doch geleidelijk schuur of berg vol getast worden, dat luchtkokers worden vrijgehouden en zout worde bij gevoegd, dan zal gevaarlijke broei tot de uitzonderingen behooren. Controleert men voorts geregeld en draalt men niet met het zoonoodig nemen van maatregelen, zooals bovenomschreven, dan kan brand, met alle onaangename ge volgen daarvan, voorkomen worden. VERPLICHT VEILEN VAN VROEGE AARDAPPELEN. Ook Eigenheimers vallen er onder. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale heeft de volgende voorschriften omtrent de af zet van vroege aardappelen bekend ge maakt Alle voor den verkoop bestemde vroege aardappelen met inbegrip van Eigenhei mers, welke voor 1 Augustus worden ge rooid moeten worden geveild. Rooien zon der vergunning is verboden. Rooivergun- ningen worden alleen door erkende veilin gen verstrekt en mogen alleen aan die per sonen worden uitgereikt, die bij de betrok ken veiling op de lijst als aangesloten bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale heb ben geteekend en ten aanzien van de teelt beperking niet in overtreding zijn. Deze rooivergunning of een verstrekte vervoerbon dient voor het betrokken lid als vervoerbewijs naar de veiling. Vervoer daar vandaan kan alleen plaats hebben op een veilingsverklaring, die eerst wordt uitgereikt, wanneer de heffing be taald is. Alleen voor consumptie geschikte kwali teit mag worden geveild, de sorteering moet voldoen aan de volgende maten: Drielingen van 28 tot 38 mm., grootte van 36 mm. en hooger. Kriel, beneden de maat van 28 mm. mag niet ter veiling worden aangevoerd, tenzij als veevoer. Alle par tijen „groote aardappelen" moeten eerst geveild worden voor het binnenland of voor Duitschland. Met uitzondering van de witvleezige is hiervoor een minimumprijs 4.per 100 K.G. Alle partijen „drielingen" moeten eerst geveild worden voor het binnenland, deze zijn voor uitvoer naar Duitschland niet toegelaten. Met uitzondering van de „witvleezige" is hiervoor de minimumprijs 2.per 100 K.G. De heffing voor alle, voor het binnen land bestemde partijen zoowel „drielin gen" als „groote" en met inbegrip van de „witvleezige" en de „eigenheimers" be draagt van Maandag 9 Juli af ƒ1.per 100 K.G. De heffing voor de voor Duitsch land bestemde partijen is 60 ets. per 100 K.G. Partijen aardappelen met uitzondering van „Eigenheimers", die niet voor het bin nenland of voor Duitschland worden ge kocht moeten voor andere landen worden opgeveild. Hoewel hiervoor geen prijs wordt vastgesteld moet toch een redelijke opbrengst worden verkregen. Het is niet de bedoeling, dat verkocht wordt tegen iederen prijs, in geen geval mag beneden 75 ets. per 100 K.G. worden verkocht. Het verschil tusschen deze opbrengst en den voor iedere periode vastgestelden of nog vast te stellen minimumprijs kan door de veilingen met de aanvoerders worden ver rekend. Wanneer de laatst bedoelde partijen van eerste kwaliteit zijn en aan de voorge schreven sorteering voldoen, kunnen ook deze, wanneer zij ter veiling doordraaien, worden uitbetaald tegen de vastgestelde minimumprijzen. Afwijkende partijen even wel, die doordat zij pokkig zijn, niet goed zijn gesorteerd of om andere redenen door den handel niet tegen de vastgestelde mini mumprijzen worden overgenomen en dien tengevolge doordraaien, komen niet voor bijbetaling in aanmerking. Deze partijen moeten worden ingenomen tegen een prijs van 75 ets. per 100 K.G. en komen ter beschikking van de Ned. Fruit- en Groentencentrale. Tot de „Witvleezige soorten" behooren i de variëteiten: Duke of York, Ninetyfold, i Arran Crest, Sutton. Voor deze soorten gel- j den alle voorwaarden, die hierboven zijn vermeld, met uitzondering van die welke betrekking hebben op de sorteering en den minimumprijs. Voor deze is de minimum doorsnede voor „drielingen" 30 mm., en voor „groote" 40 mm. De minimumprijs voor de witvlee zige soorten wordt afzonderlijk geregeld en is als volgt bepaald: Voor zoover voor het binnenland enkele partijen worden verkocht is de minimum prijs ƒ1 per 100 K.G. plus ƒ1 heffing. Ten opzichte der pootaardappelen zal een afzonderlijke regeling worden getrof fen, die echter niet voor 1 Augustus in werking zal kunnen treden, in verband met nog te voeren besprekingen. Kriel, gewone en afwijkende aardappe len kunnen worden geveild als veevoer, mits wordt voldaan aan voorwaarden, wel ke o.m. behelzen, dat de veiling zich te genover de Centrale voornoemd verplicht, dat de aLs veevoeder verkochte partijen ook als zoodanig worden gebruikt. DE DROOGTE. Er zijn weer bijna twee weken voorbij gegaan, waarin geen neerslag in ons land is gevallen, behalve in het uiterste Zuiden, waar het eenmaal heeft geregend. Tevo ren hadden onweersbuien over het groot ste gedeelte van het land vrij veel regen gebracht, het meest in de Zuidelijke helft, waar dientengevolge de maandsom voor Juni grooter dan de normale was geworden, terwijl deze in het midden van het land nor maal en in de Noordelijke provincies be neden de normale bleef. Wij kunnen dus zeggen, dat de periode van groote droogte, welke reeds zoo langen tijd heeft geduurd, weer met een heel stuk verlengd is geworden. In die gedeelten van het land, waar in den laatsten tijd wel regen is gevallen, mag het misschien schijnen alsof de berichten over de groote droogte overdreven zijn. Hetzelfde zou kunnen worden gezegd van andere landen in Europa waaruit nu en dan berichten kwamen over zware regens. Toch zouden deze berichten ons zonder na dere beschouwing op een dwaalspoor bren gen. Wanneer men den neerslag in die lan den nagaat dan blijkt het, dat in sommige streken de regen voortdurend ver beneden de normale hoeveelheid is gebleven maar dat andere streken veel meer dan de nor male hoeveelheid hebben gehad. Vooral in de maand Juli zijn zeer groote tegenstel lingen waargenomen. Zoo had b.v. Berlijn slechts een vijfde van de normale maand som terwijl Breslau bijna anderhalf maal zijn normale hoeveelheid regen had. Dant- zig had 30 en Koningsberg, dat er toch niet zoo ver van af ligt, 160 procent van de nor male hoeveelheid in Juni. Dit verschijnsel laat zich verklaren uit het feit, dat de regens in Juni hoofdzakelijk onweersregens waren, die, zooals bekend is, dikwijls zeer groote hoeveelheden neerslag brengen. Daarbij kan het gebeuren, dat een enkel onweer een regenhoeveelheid geeft, grooter dan de geheele normale maandsoan. Dit moet nu in de eerste plaats bij de be oordeeling van de berichten over regen in aanmerking worden genomen. Een andere omstandigheid, die het droge karakter van het weer in den laatsten tijd typeert, is, dat over het algemeen het aan tal dagen, waarop het heeft geregend, vrij veel beneden het normale aantal is geble ven. Hieruit blijkt wel ten duidelijkste, dat de regentendens veel kleiner is dan de nor male. Het is intusschen hoogst merkwaardig, dat het droogteverschijnsel zich al zoo lang en over een groot gebied heeft voorgedaan. Het heeft geheersebt en heerscht nog steeds over geheel West- en Midden-Europa en het laat zich nog niet aanzien, dat daarin spoedig een algeheele verandering zal komen. Hoe heilzaam regenachtig weer zou werken op de algemeene onrust, die in den laatsten tijd zoo droevig tot uiting komt, kan men in het gunstigste geval slechts ver wachten, dat een warm te-onweer de droog te-periode voor korten tijd zal onderbreken en zelfs deze kans schijnt nu nog gering te zijn. fINANCIëN EN ECONOMIE DUITSCHE COUPONS. Regeling der betaling aan Nederland. Omtrent de te verwachten regelingen der Duitsche rentebetaling verneemt „Het Handelsblad", dat Duitschland voor het jaar 1 Juli 1934 tot 30 Juni 1935 op de obligaties 4 ofwel 4 1/2 peet. rente (het geen nog nader moet worden geregeld) in contanten zal betalen, terwijl de overige daarboven verschuldigde rente zal dienen voor amortisatie. Waarschijnlijk zal de rente op de Young- en Wawesleeningen ten volle worden betaald. Voor de Dawes- en Youngleeningen zal een regeling worden getroffen, die min stens gelijk zal zijn aan die, welke met En geland is gesloten. D.w.z. de Duitsche re geering zou bereid zijn om de coupons van Nederlandsche houders tegen 100 pet. in te koopen. Daarbij zou het begrip Neder- landsch bezit dan ook zoodanig worden uit gebreid, dat ook de stukken, die zich be vinden in handen van Nederlanders in het buitenland onder de regeling zouden val len. Minder bevredigend is de regeling van de rente der overige obligaties, waarvan de houders, in het ongunstigste geval 4 pet. in het gunstigste geval 4 1/2 pet. in cash zullen ontvangen. De omvang van het rente-percentage is nog niet definitief bepaald, doch zal door nadere besprekingen moeten worden be paald op 4 of op 4 1/2 pet. Ten aanzien van de door Duitschland verschuldigde rente boven 4 of 4 1/2 pet. vernam het blad, dat deze bedragen op de een of andere wijze zouden worden aange wend ten behoeve van amortisatie. Op dit punt was tot nu toe nog geen regeling ge troffen en het was gewenscht, dat hier mede een begin werd gemaakt. Tevens schijnt er kans te bestaan, dat de houders van de obligaties, die op grond van plaats gevonden aflossingen, gelden bij de Kon- versionkasse hebben liggen, in een betere positie zullen komen, doordat een rege ling zal worden getroffen, volgens welke zij niet langer het risico van de valuta zul len loopen. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat de ontwerp-regeling geldt voor het jaar 1 Juli 1934 tot 1 Juni 1935. DE TRANFERBESPREKINGEN TE BERLIJN. Bevredigende regeling in uitzicht. De Nederlandsche delegatie is, nadat de besprekingen tot een bevredigend einde waren gebracht, vertrokken en het H.bld. vernam van goed ingelichte zijde, dat hel zakelijk ontwerp, dat van de gevoerde be sprekingen het resultaat is geweest, in een gister te houden kabinetszitting te Berlijn zou worden behandeld. Men mag verwach ten, dat de overeenkomst in dezen vorm zal worden goedgekeurd, op een enkel be langrijk punt na, dat nog door nadere besprekingen dient te worden geregeld. Het zakelijke ontwerp zal tegelijkertijd aan de Nederlandsche regeering worden voorgelegd, die intusschen van de hoofd punten reeds geheel ingelicht was. In de eerste plaats kan worden medege deeld, dat voor de Dawes- en Youngleenin- gen waarschijnlijk een regeling zal worden getroffen, die minstens gelijk zal zijn aan die welke met Engeland is gesloten. D.w.z. de Duitsche regeering zou bereid zijn om de coupons van Nederlandsche houders tegen 100 pet. in te koopen. Daarbij zou het be grip Nederlandsch bezit dan ook zoodanig worden uitgebreid, dat ook de stukken, die zich bevinden in handen van Nederlanders in het buitenland onder de regeling zou den vallen. Komt de overeenkomst op de zen grondslag tot stand, dan kan worden gezegd, dat wij op dit punt geen betere regeling hadden kunnen verwachten. Minder bevredigend is de regeling van de rente tier overige obligaties, waarvan de houders, in het ongunstigste geval 4 pet. in het gunstigste geval 4.5 pet. in cash zullen ontvangen. Op zich zelf is deze rente voor de tegenwoordige omstandigheden normaal te noemen, maar in verhouding tot de risi co's, die door den houder van Duitsche obli gaties worden geloopen, is het percentage te laag. Daarbij komt dan nog, dat Duitsch land deze rente niet onmiddellijk transfe reert, maar dat een vóór financiering door de Nederlandsche regeering zal plaats hebben. Naar wij hooren, zou deze daarbij echter haar risico zeer hebben beperkt, doordat zij voor deze voorschotten goede onderpanden bezit. Uit het bovenstaande zal men hebben be grepen, dat juist de omvang van het rente percentage nog niet definitief is bepaald, doch dat dit door nadere besprekingen zal moeten worden bepaald op 4 of op 4.5 pet. Wij kunnen ons voorstellen, dat de Neder landsche delegatie, na ruggespraak met Den Haag, gezien de positie, die Nederland het handelsverkeer met Duitschland in neemt, haar eisch van 4.5 pet. wil handha ven. Omgekeerd schijnt Duitschland niet geneigd te zijn geweest om deze concessie te doen en zoo blijft het nog de vraag op welke wijze de partijen op dit punt nader tot elkander kunnen worden gebracht. Ten aanzien van de door Duitschland verschuldigde rente boven 4 of 4.5 pet. vernamen \vij, dat deze bedragen op de een of andere wijze zouden worden aangewend ten behoeve van amortisatie. Op dit punt was tot nu toe nog geen regeling getroffen en het was gewenscht, dat hiermede een begin werd gemaakt. Tevens schijnt er kans te bestaan, dat de houders van de obligaties, die op grond van plaats gevon den aflossingen, gelden bij de Konversions- kasse hebben liggen, in een betere positie zullen komen, doordat een regeling zal worden getroffen volgens welke zij niet langer het risico van de valuta zullen loo pen. Men zal zich herinneren, dat de sub commissie van de transferconferentie zich reeds eerder heeft beziggehouden met het vraagstuk van de amortisatie. Er is toen een plan opgesteld, dat thans door de Ne derlandsche regeering zal worden onder zocht en waarin bovenbedoelde regeling na der wordt uitgewerkt." Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat de ontwerp-regeling geldt voor het jaar 1 Juli 1934 tot 1 Juni 1935. LUCHTVAART MEER LUCHTPOSTVERKEER. 130 vliegvelden in aanleg. Met het doel, een snelle bezorging van brieven uit Londen in Montreal en New- York tot stand te brengen en een verdere verzending binnen de kortstmogelijken tijd naar het Verre Oosten te verkrijgen, heeft men plannen ontworpen voor den aanleg van 130 vliegvelden in een reeks die van den Atlantisohen naar den Stillen Oceaan zal loopen. De post zal met vliegtuigen nog een eind zeewaarts worden gebracht en dan daar door stoomschepen zal worden overgenomen. Bij den aanleg der vliegvelden/zijn thans reeds 6000 man werkzaam. VLIEGRAMP IN ITALIË BIJ SNELHEIDSPROEF. Vier inzittenden omgekomen. Tijdens een snelheidsproef met een nieuw type vliegtuig raakte boven het vliegveld Monte Celio de staat van het toestel las; het stortte neer en de vier in zittenden kwamen om het leven. MISSIE VLIEGTUIG VOOR NEDERLANDSCH GUYANA. Een geschenk van de Miva. Door de Miva, een Duitsche vereeniging die zich ten doel stelt om Missionarissen van de meest moderne vervoermiddelen te voorzien, is een Dornier-amphibie-vlieg- tuig geschonken aan de Missie van de Pa ters Redemptoristen in Suriname. Eveneens werd door de Miva een water vliegveld Monte Celio de staart van het eilanden gezonden, waar het dienst zal doen in het Missie-gebied van de Paters Maristen, terwijl een derde vliegtuig bin nenkort voor de Missionarissen van het Goddelijk Woord in Ned. Guinea beschik baar zal worden gesteld. XERKNIEUWS jIm- liome**ectniic! Natuurlijk gaan ze de bosschen afsluiten, prik keldraad plaatsen! Na tuurlijk komen er meer van die bordjes als de toeristen allerlei afval, schillen en doozen over al neersmijten I BENOEMINGEN PATERS DOMINICANEN. Z. H. E. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot assistent te Utrecht, H. Dominicus, den weleerw. pater W. van Noord. Z. H. E. de Bisschop van 's-Hertogen - bosch heeft benoemd tot pastoor te Nij megen, H. Dominicus, den zeereerw. pater H. Kothmann; tot pastoor te Nijmegen, II. Hart van Jezus, den zeereerw. pater IJ. Hoekstra; tot pastoor te Nijmegen, O.L.Vr. Geboorte den zeereerw. pater L. Biesta; tot kapelaan te Nijmegen H. Hart van Je zus, den weleerw. pater J. van Deventer. Z. H. E. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Rotterdam. Hè Do- nicus, den zeereerw. pater A. Oorsprong; Linden; tot pastoor te Alkmaar, H. Domi nicus, den zeereerw. pater A. Oarsprong; tot pastoor te Alkmaar, H. Joseph, den zeer eerw. pater Th. Hagemans; tot kapelaan te Rotterdam, H. Dominicus, den weleerw. pater E. Teppema; tot assistent tc Rotter dam, H. Dominicus, de weleerw. Pater A. Terwindt; tot kapelaan tc Rotterdam, O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans, dei weleerwa pater J. Frehé; tot kapelaan te Rotterdam, H. Hart van Jezus, den weleerw. pater M. Hocnselaars, tot kapelaan te Schiedam, O. L. Vr. v. d. H. Rozenkrans, dc weleerw. pater P. Smulders; tot kapelaan te Alk maar, H. Dominicus, den weleerw. pater M. Helling. NIEUWE MISSIONARISSEN VAN STEYL. Op Zondag 5 Augustus zal in het Moeder huis der Congregatie van Stcyl hel af scheidsfeest plaats hebben van 82 Missio narissen, die op dien dag het Missiekruis ontvangen om spoedig daarna naar de ver schillende Missies der Congregatie to ver trekken. De Missionarissen, waaronder 26 Missie-Broeders, zijn voor de volgende Missiegebieden benoemd: voor Japan 4, voor China 23, waaronder 5 Paters, die de benoeming ontvingen als professoren voor de katholieke universiteit in Peking; voor de Philippijnen 7, voor Austr. Nieuw Gui nea 17, voor Britsch-Indië 8, voor Noord- Amerika 1, voor Zuid-Amerika 14, voor de Floresmissie 8. Vijf Flores-missionarissen zullen 15 Aug. met de Christiaan Huygens van de Mij. Nederland uit Amsterdam vertrekken. UIT DE OMGEVING LEIDSCIIENDAM. Vermist. De groentenhandclaar v. d. M. wisselde dezer dagen eenig geld. Eeni ge oogenblikken later miste hij echter zijn portemonnaic met ca. ƒ24.Hij wist ech ter niet zeker, of hij ze in den zak had gestoken of misschien uit zijn zak geval len was. De politie, welke de zaak onderzoekt, staat echter voor een raadsel en verzoekt ieder die inlichtingen kan verstrekken, zich bij haar aan te melden. Bijtijds gered. De 5-jarige R. uit de Kerkstraat te Vcur had het ongeluk bij de R. K. kerk in de Vliet te geraken. De 18- jarige Antwerpenaar Fr. Costu sprong ge kleed vanuit zijn boot te water en mocht het genoegen smaken de kleine, welke reeds gezonken was, weer op het droge le brengen. LISSE. Wraakneming? Gisternacht heeft men ten nadcele van B. Wcssseling op den turn nabij „Puntenburg" een hoekje van plm, 25 roe vroege aardappelen ruwweg opge trokken en zoo laten liggen. Daar de va der van W., jachtopziener, tevens onbezol digd Rijksveldwachter is, ligt het vermoe den voor de hand, dat een soort wraakne ming hier in het spel is. De politic is met het gebeurde in kennis gesteld! Fiets gestolen! Ten nadcele van een der arbeiders van de fa. Grullcmans en Zn. werd eergisteren een zoo goed als nieuw rijwiel ontvreemd, hetgeen bij een aantal andere rijwielen stond geplaatst bij den tuin, waar men werkzaam was. De heer C. G. offerde 15.terwijl het overige van het bedrag voor een andere fiets werd bij eengebracht door hot mannelijk en vrou welijk personeel, zoodat de betrokkene weer eenigszins schadeloos werd gesteld 1 ROELOFARENDSVEEN. Jubileum. Naar wij vernemen zal het 12 Juli as. 25 jaar geleden zijn, dat dc heer G. V. Vergeer, het voorzitterschap aan vaardde van het „Nationaal Fonds tot On dersteuning van Mr. Broodbakkerswedu wen". In deze periode heeft dc heer Ver geer zich ontpopt als een voortreffelijk voorzitter, die ontzaglijk veel heeft gedaan voor de nagelaten betrokkingen van over leden Mr. Bakkers. Niet alleen is vrijwel ieder geval, waarin het verleenen van fi- nantiëelcn steun noodzakelijk was, persoon lijk door hem onderzocht, hij heeft boven dien talrijke bedrijven bezocht om de na gelaten betrekkingen met raad en daad bij te staan. Uit hoofde van zijn functie heeft hij in den loop der jaren het geheele land door kruist en met reden kan worden verwacht dat hem op dien dag talrijke bewijzen van belangstelling zullen bereiken. NOORDWIJK. Opgepast! Bij de politic komen meer dere aangiften in van rijwieldiefstal. Men zij op zijn hoede.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7