DE ONGEREGELDHEDEN WEER NAAR ROTTERDAM VERPLAATST WOENSDAG 11 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 ZUID-AMERIKA. NIETS DAN OVERWINNINGEN BINNENLAND De strijd in de Chaco In den Gran Chaco Is de strijd, met niets als overwinningen voor beide par tijen, weer met vermoeidheid hervat. Scheen het de laatste weken, dat de beide partij enwat oververmoeid waren, thans komt bericht uit Asuncion, de hoofdstad van Paraguay, dat de Paraguaysche artil lerie Maandag de rechter en linker-vleugel der Boliviaansche strijdkrachten tijdens een verbitterden strijd hevig gebombar deerd heeft. De strijd is thans weer even hevig als ooit te voren. De kanonnen van generaal José Estibarribia donderden den geheelcn dag vernielend oved de versterkingslinie van fort Ballivian, de laatste sterkte van de Bolivlanen in het omstreden gebied, waarna tegelijkertijd de aanval ingezet werd op het front van Ballivian, in den sector Canada el Carmen en den sector Canada Strongest. Deze „overwinning'} wordt uit de hoofd stad vun Bolivia, La Paz, met het volgen de telegram bevestigd: Het offensief der Paraguaysche troepen op het front van Ballivian is tot staan ge bracht, nadat zij ern geslaagd waren door de vooruitegschoven posten der Boliviaan sche strijdkrachten te dringen. Officieele communiqués deelen verder mede, dat de Boliviaansche troepen zich 1 K.M. hebben teruggetrokken en daar hun stellingen wisten te handhaven. BUITENL. BERICHTEN. Brand in Freiburgs- universiteit WAARDEVOL STUDIEMATERIAAL VERLOREN GEGAAN. Kortsluiting de vermoedelijke oorzaak. Gisternamiddag even na half een is brand uitgebroken op de zolderverdieping van de universiteit in de Belfortstrasse te Freiburg in Breisgau. De geheele vrijwil lige brandweer werd gealarmeerd die met al het beschikbare materieel den strijd te gen het vuur aanving. Het door de lang aanhoudende hitte uit gedroogde dak en het op de zolververdie- ping opgeslagen materiaal, voornamelijk boeken en tijdschriften, waren spoedig een prooi der vlammen. De brand breidde zioh met grojte snelheid uit en sloeg weldra over naar de Zuidelijke en Oostelijke vleugels van het gebouw. De groote koepel stortte met donderend geraas in de aula sn in de Bel fortst rasse neer. Ook een deel van de Westelijke en Zuidelijke vleugels is ingestort. Professoren, docenten, studenten, S.A.- en S.S.-mannen, deden wanhopige pogin gen de waardevolle boeken en instrumen ten uit het brandende gebouw te retdden, maar hun moeite bleef voor het grootste gedeelte vruchteloos. Het vuur greep sleeds feller om zich heen en na eenigen tijd werd ook een gedeelte van de boven verdieping aangetast. Tegen twee uur was do brandweer er nog niet in geslaagd de vlammen meester te worden. De buitenmuren van de univer siteit zijn nog tot aan de derde verdieping staande gebleven. De geheele zolderverdie ping is echter vernield. Het geheel biedt een troosteloo/en aanblik. Er zal mede gerekend moeten worden, dat het onderwijs op de universiteit voor langen tijd gestaakt zal moeten worden, hetgeen, zooals vanzelf spreekt midden in het semester 1934 een niet te schatten schade beteckent. Naar verder verluidt zijn de beroemde schilderijen van Keller, die de wanden van de aula versierden en de vijf facultei ten voorstelden, door de vlaimmen ver nield, evenals een groot muurschilderij van Buhler, dat in de hal van de aula was ondergebracht. De universiteit-bibliotheek is gelukkiger wijze niet bij de universiteit aangebouwd, dooh bevindt zich er tegenover. Dit ge bouw werd voortdurende door de brand weer nat gehouden. Het verlies van de schatten die zich in deze bibliotheek be vinden, waaronder meer dan vierduizend banden en negenhonderd handschriften, zou onherstelbaar zyn. Tijdens het blusschingswerk moesten zich verschillende personen wegens rook vergiftiging brand- en andere wonden on der dokters behandeling stellen. Men neemt aan, dat de brand is ont staan door kortsluiting in de projectie zaal. OVERSTROOMINGSGEVAAR IN MANDSJOERIJE. Volgens berichten uit Charbin heerscht aldoar groote vrees voor vernielende over stroomingen in Noord-Mandsjoerije in ver band met het feit, dat tengevolge van den thans reeds geruimen tijd neerstroomenden regen de rivieren buiten haar oevers gaan treden. Het sporwegverkeer over enkele lijnen is reeds onderbroken. GEHEIM-TYPE VLIEGTUIGMOTOR VERNIELD. Door een ontploffing, die dezer dagen in de Isotta-Franchine-fabricken te Milaan heeft plaats gehad, is een nieuw en geheim type vliegtuigmotor, waarvan men zeer groote verwachtingen koesterde, vernield. Alle bestaande modellen, die in het proef- vertrek aanwezig waren, zijn door de ont ploffing vernield. De oorzaak der ontploffing is nog niet officieel medegedeeld, doch algemeen wordt aangenomen, dat zelf-ontploffing Daar werd een DE ONLUSTEN TE ROTTERDAM. Scherpe maatregelen in Crooswijk. In overleg met de Regeering is men gis teren te Rotterdam tot de scherpste maat regelen in de Crooswijk-buurt overgegaan. Practisch gesproken was van gistermiddag één uur heel Crooswijk in staat van beleg. Een detachement van de Militaire Politie met de helmen op rukte Crooswijk binnen en bezette alle hoofd-toegangswegen. Bij de brug die de verbinding vormt tus- schen de beide gedeelten van den Croos- wijkscheweg was een groot transparant aangebracht, waarop stond geschreven: „Straat ontruimen, er zal geweld worden gebruikt". Twee man van de militaire po litie hadden bij dit transparant post gevat met de karabijn aan den voet. De verdere afzetting was opgedragen aan de bereden politie. Verschillende manschappen van het detachement militaire politie hebben ver der posten bezet in de huizen, op de daken en op verschillende hoeken der aangren zende straten. Het consigne luidde: „Iedereen diie zich zonder noodzaak op straat bevindt zal onmiddellijk worden neergeschoten". Alle hoofdtoegangswogen naar de Croos- wijkbuurt werden door posten van de mi litaire politie afgezet. Deze posten waren uitgezet in de omgeving van de Koninginne- kerk, Rusthoflaan. Nieuwe Crooswijksche- weg. Katholieke Begraafplaats, Rottekade en Crooswijkschesingel. Een tweede transparant was nog aange bracht nabij de Pijperstraat. Ook hierop stond geschreven, dat geweld zal worden gebruikt. Bij de Rubroekstraat stond, de militaire politie met het geweer in den aanslag, ter wijl zij in het bezit was van een scheeps roeper om onmiddellijk duidelijk verstaan baar de consignes door te geven. Op den Crooswijkscheweg stonden de ladderwagen en de machinale ladder van de Brandweer, teneinde terstond dienst te kun nen doen bij het bezetten van posten op de daken der huizen. Een vrouw gedood. De toestand in de Crooswij kibuurt is den geheelen dag onveranderd gebleven. Voort durend werd er gepatrouilleerd, maar van eenig verzet was geen sprake. De politie en de militairen traden zeer streng op. Bij het patroudlleeren door de straten werd direct met revolvers en kara bijnen geschoten, wanneer menschen zich op straat, voor open ramen of op de daken zouden vertoonen. Om 18.15 uur ging een militaire patrouil le door de Isaac Hubertstraat. Waar zich menschen op straat vertoonden of zich voor open ramen vertoonden, werd in de lucht geschoten. In pand 48 werd de 75-jarige Mej. A. Welling-Richard door een kogel van een karabijn in den buik getroffen. De politie verleende de eerste hulp. Per G.G.D. werd het slachtoffer in ernstigen toestand naar het ziekenhuis aan den Bergweg over gebracht. waar het kort daarop is overleden. Vermoedelijk was de vrouw door een kogel, die tegen een muur geketst was, geraakt. Den geheelen avond is de Crooswij k- buurt zeer streng bewaakt gebleven. Ner gens mocht zich iemand op straat vertoo nen. Ramen en deuren moesten gesloten blijven. Toen het donker begon te worden werden aan den ingang van alle bewaakte straten zoeklichten neergezet, waarbij mi litaire politie werd geposteerd. Het bleef, ook toen het donker was geworden, volko men stil in deze buurt. Verscheidene ma len, wanneer in een van de straten een raam of deur geopend werd, werden door de politieagenten en de militaire politie schoten gelost. Er is echter niemand meer gewond geworden. De mannelijke bewoners,van dezen buurt, die overdag de Crooswij kbuurt hadden ver laten, mochten den geheelen middag en avond niet terugkeoren in hun woningen. Groote groepen arbeiders, terugkeerend van hun werk, konden dus ook niet naar huis. Eerst des avonds om elf uur toen de politie oordeelde, dat er geen gevaar voor relletjes meer dreigde, werden de bewoners, die buiten de afzetting waren, op een punt ver zameld. Daarna werden zij gesplitst in groepen naar de verschillende straten waar zij woonden en onder escorte van politie te paard werden zij naar hun woningen ge bracht. Voor den nacht bleef de toestand, die oon 1 uur des middags was ingegaan, gehand haafd. In de binnen stad hebben zich hier en daar nog re lit jee van geringe beteekenis voorgedaan. Op sommige plaatsen werden van oxygeen of nafta-houders de oor zaak is. Er is een uitgebreid onderzoek- inge stelde, doch men denkt niet aan sabotage. De aangeriohte schade word op bijna 200.000 gulden geschat. „DE DRIE IIELLERECHTERS". Maandag werd Montmartre te Parys op geschrikt door een verschrikkelijke ont ploffing op het kerkhof aldaar. Bij onderzoek vond de politie een in stukken gereten man en tal van vernielde grafmonumenten. Er wordt thans een onderzoek ingesteld naar de juistheid van het vermoeden, dat het slachtoffer van deze ontploffing een zwakzinnige is, die onder den naam „De drie hellereehters" per post in den laatsten tijd aan tal van personen in Parijs bom men heeft gestuurd. vrouw gedood waarschuwingsschoten gelost door de po litie. Op den Goudscheweg zijn een paar winkelruiten vernield. DE TOESTAND IN DE HOOFDSTAD. Ru*t van alle fronten. Te half negen gisteravond was het in alle volkswijken in de hoofdstad rustig. Wat de Eilanden betreft, hadden politie en mari niers uit voorzorg de Groote Wittentourger- straat tot de 2e Wittenburgerdwarsstraat en de doodloopende 3e Wittenburgerdwars straat afgezet, zoodat ze daar de macht reeds in handen hadden voor er iets kon losbreken. Brigadier gemolesteerd. In de Bergerstraat werd Dinsdagavond tegen tien uur een brigadier van politie door een man, die in kennelijken staat van dronkenschap verkeerde, lastig gevallen. De brigadier trachtte den man te arrestee ren waartegen deze verzet pleegde en daar bij den brigadier in de hand beet. De man kon echter spoedig overmeesterd worden en is wegens verzet tegen de politie ingeslo ten. TWEE O.S.P. LEDEN TE GOUDA GEARRESTEERD. Door de politie te Gouda is aangehouden een lid van de O.S.P., die op de Vierdekade te Gouda opruiende pamfletten verspreid de. Bij zijn verhoor bleek, dat deze gedrukt waren bij een drukkerij aan de Vierdekade. De Commissaris van Politie heeft daarop met eenige rechercheurs bij deze drukkerij, eigenaar de heer van Leest, het zetsel en eenige duizenden pamfletten in beslag ge nomen, alsmede de copyen van andere nog te drukken biljetten. Na deze inbeslagne ming is de opdrachtgever, de voorzitter van de afdeeling Gouda van de O.S.P., A. M. genaamd, in arrest gesteld. Beiden zullen ter beschikking van de justitie te Rotterdam worden gesteld. ZESDE REGIMENT INFANTERIE NAAR DEN HAAG. Het zesde regiment infanterie te Breda is gisteravond om 18.02 uur per extratrein naar Den Haag vertrokken ter versterking van de politiemacht aldaar inzake eventueel voorkomende ongeregeldheden, zooals deze in andere plaatsen van het land plaats vinden. WEER HERRIE IN ZUILEN. Gisteravond laat is het in den betonbouw te Zuilen weer tot rumoer gekomen. Reeds vroeg in den avond broeide het reeds, mede doordat een groot aantal nieuwsgierige door de stratendoolhof zwierf. Opnieuw is het de baldadige jeugd geweest, die den eersten stoot heeft gegeven. De politie had reeds tijdig haar maatregelen genomen, doch hield zich zoo lang mogelijk op een afstand. Uit Utrecht was een sterke politiemacht ter assistentie gekomen, mede omdat een deel van de betonbouw op Utrechtsch grondge bied gelegen is. Omtrent 10 uur nam de be wegende massa een zoo dreigende houding aan, dat de politie de tijd tot ingrijpen ge komen achtte. De burgemeester van Zuilen, rnr. Kwint, arriveerde met de Utrechtsche motorpolitie, vergezeld van inspecteur van Meerendonk bij het terrein en geholpen door een groot aantal rechercheurs begon men de straten schoon te vegen. Daarbij zijn opnieuw harde klappen ge vallen, terwijl eenige waarschuwende scho ten moesten gelost worden. Omstreeks half elf arriveerde nieuwe politievérsterking uit Utrecht met twee motoren en een overval wagen, omdat eenige straten in het duister waren gezet en eenige straten waren opge broken. Toen was de rust echter weer spoedig teruggekeerd want voor dit wapen hebben de Zuilenaren, zelfs in hun oproerigste bui, nog wel ontzag. RELLETJES TE SCHIEDAM. Gistermiddag voor den aanvang van de raadsvergadering te Schiedam, heeft, naar de „Msb." meldt, een deputatie van com munistische vrouwen onder leiding der echtgenoote van het raadslid Collé een on derhoud bij den burgemeester aangevraagd, hetgeen deze voor het oogenblik weigerde toe te staan. De burgemeester was echter bereid, Donderdagmorgen te elf uur drie vrouwen te ontvangen. Een groote menigte was op de Groote Markt aanwezig en werd tegen half drie door inspecteur Kloezeman en eenige agen ten met gunimmistokken en sabel naar ver schillende kanten verdreven. Enkele win kelruiten werden door de rebellen stukge slagen. Wegens weerspannigheid is zekere K. uit de Mariastraat gearresteerd, die bij zijn verzet de ruit van een winkeldeur op den Korten Dam stuk sloeg. De Groote Markt bleef gedurende de ge heele raadsvergadering afgezet. Te half vier werd een vergadering in het Passagetheater gehouden, welke was op touw gezet door den Schiedamschen Be st uurdersbond, doch tegen den wensch van de S.D.A.P. ter plaatse. Alle werkloozen hadden toegang tot deze drukbezochte bij eenkomst, waar het woord werd gevoerd door den heer G. Visser, voorzitter van den S. B. B., het communistisch raadslid Collé en de heeren Broekmeijer en Valkensteyn, leden van de R. K. democratische volks party. Er werd tenslotte een motie aangenomen, waarby de katholieke en christelijke kamer- leden werden opgewekt de steunverlaging alsnog ongedaan te maken. De vergadering droeg uiterlijk een hef tig karakter, doch omtrent het uitgaan be weren ooggetuigen, dat het wel leek of er een kerk leegliep. ERNSTIGE AANVAL OP DE REGEERING. De steunverlagingen en de onlusten in het land. Op de vergadering van den R. K. Hout- bewerkersbond heeft de voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond, het Eerste Ka merlid A. C. de Bruijn, een ernstigen aan val gedaan op de regeering en haar poli tiek ten aanzien van de verlaging van loonen en steunnormen. Aan het verslag, dat de „Volkskr." van deze rede geeft, ontleenen we het vol gende: Bijzonder aldus De Bruijn liberale groepen van werkgevers doen alles om de arbeiders tot het pauperisme te dringen. Waar het mogelijk is, verzet zich de Ka tholieke Arbeidersbeweging tegen deze politiek. Gij zïjt als plaatselijke leiders verstandig genoeg te weten, dat het niet overal en niet elk oogenblik mogelijk is zich metterdaad te verzetten; als economisch zwakkere moet men helaas wel eens bukken tegen zijn overtuiging in. Ik neem goede trouw aan, ver volgde de Verbondsvoorzitter maar beweer toch ook- dat de regeering fout doet. De regeering doet fout steeds naar loonsverlaging te stuwen, alsof de li berale werkgevers bij hun afbraak- politiek den steun der regeering nog noodig hebben. De regeering doet fout, indien zy den werkloozen steun steeds meer en meer in het gedrang brengt. We weten wel, dat de dezer dagen in gevoerde nieuwe steunregeling niet over- a 1 steunverlaging beteekent, een deel gaat vooruit, dat zijn de menschen, die het minst verdienen en de meeste kinderen hebben, een ander deel blijft gelijk, maar een groot deel gaat achteruit. Welnu, dat achteruitgaan in den steun, dat neerdrukken van den steun in dezen tijd, schijnt mij fout en schijnt my van christelijk standpunt gezien niet verdedig baar, schijnt mij onrechtvaardig. Men spreekt in Nederland zoo graag van den Christelijken Staat, Christelijke staatslieden en Christelijke verhoudingen, maar zoolang men nog een inkomen heeft, aan een welverzorgde tafel zit, de een nog 10.000, de ander soms nog 100.000 gulden inkomen heeft en een ander geen brood heeft om de kinderen te voeden, dan is dat naar mijn meening onrechtvaardig. Verbondsvoorzitter De Bruijn herhaalde hierbij zijn reeds vroeger geuite meening, dat in het offers vragen men ook moet vragen van hen, die 2, 3, 4 en 5 duizend verdienen. Indien iemand moet rondkomen met 10, 11 gulden steun, blijft in Amsterdam, na aftrek van huur, niet meer te redeneeren over een bestaan. Wij moeten trachten als kameraden te helpen degenen, die honger hebben. Wat in Amsterdam gebeurt aldus De Bruijn ik heb er mij een beetje over geërgerd, dat men in de Neder- landsche Pers niet anders te zeggen weet dan over „opstand" en „relletjes" en met geen enkel woord toont te be grijpen de smart, welke in zooveel gezinnen geleden wordt. Onbetwistbaar speelt zich in Amster dam een stuk politiek, communistische po litiek af, maar er zijn er velen daarbuiten, die hopen, dat de regeering een andere gedragslijn gaat volgen. Men regeert niet alleen met kanon nen en mitrailleurs. Wie zich alleen beroept op z'n machtspositie is niet de ware staats man. Wij hopen, dat men tracht te begrij pen wat er in Amsterdam gebeurt en dat men er de lessen uit zal weten te trekken. De Arbeidersbeweging heeft gedaan en doet nog wat gedaan moet worden. We hebben geen middel ongebruikt gelaten. Woord voor woord onderschrijf ik aldus vervolgde de heer de Bruijn wat de bondsadviseur gezegd heeft: Bedenkt eens wat er zou geschieden als er geen vakbeweging was. Ook al kunnen we niet elke loonsverlaging afwijzen, als er geen vakbeweging was zouden de Arbeidswet en de andere sociale wetten worden af gebroken. We kunnen tegenhouden. En daarom moeten we de Arbeidersbe weging sterk houden, nog sterker maken. Er komt na dezen tijd nog een tijd en ordening is meer dan dringend noodig. Als we voor die ordening behoeven het middel der publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie, dan kunnen we niet slagen zon der een sterke vakbeweging! Wat zouden we aan de jongeren en aan de toekomstige gezinnen kunnen bieden zonder een sterke arbeidersbeweging! Maar: niet het gevoel moeten we laten overheerschcn, al is dat voor velen te ver klaren. Voor de toekomst is een sterke ar beidersbeweging noodig, waarin het ver stand de baas blijft. Zorgt, dat geen lieden van buiten den vertrouwensband doorbreken. Gij hebt uw zelf gekozen leiders, welke gij kunt vertrouwen, dat heeft het verleden bewe zen. Er is ondanks de moeilijke tijdsomstan digheden reden tot enthousiast werken voor onze groote iedalen en ons idealisme over te brengen op de massa. Voorzitter De Groot getuigde door het woord van De Bruijn opnieuw bemoedigd te zijn. De tijden zijn zwaar. De theorie dat de groote gezinnen wor den geholpen is niet waar. In Amsterdam winnen bij de huidige steunwijziging slechts drie landarbeiders een paar centen, de rest wordt wekelijks verminderd met bedragen van 2 tot 6.75. We zullen moeten blijven werken, zon der den moed te verliezen. Bij dat werken hoopt spreker, dat De Bruijn nog lang onze Verbondsvoorzitter zal zijn. De vergadering onderlijnde dezen wensch door een stormachtig applaus. BEZUINIGINGEN BIJ HET ONDERWIJS TE AMSTERDAM. Op onderwijsgebied moeten, om te ko men tot een sluitende begrooting voor 1935, groote bezuinigingen worden aange bracht. Deze zullen bestaan, zooals thans aan den Raad wordt medegedeeld in: Belangrijke besparing op onderhoud ge bouwen en meubelen, schoonmaak en ver warming. Vermindering tot het uiterste minimum van het aantal boventallige onderwijzers door opvoering van het maximum aantal leerlingen per klasse tot 48. Afschaffing van de bezoldigde kweeke- lingen. Vermindering van het aantal lesuren vakonderwijs liahamelyke oefening aan de scholen voor gewoon lager onderwijs met 2 per school. Vermindering van het aantal lesuren vakonderwijs lichamelijke oefening aan de scholen voor voortgezet gewoon lager on derwijs van 3 op 2 per klas. Halveering van het aantal lesuren taal cursussen, verbonden aan de scholen voor voortgezet gewoon lager onderwijs. Opvoering van het aantal leerlingen per klas aan de scholen voor voorbereidend onderwijs tot 45. Verhooging van den leeftijd van toela ting voor de scholen voor voorbereidend onderwijs (openbaar en gesubsidieerd bij zonder) tot 4 1/2 jaar. Salarisvermindering van het personeel der scholen voor voorbereidend onderwijs (openbaar en gesubsidieerd bijzonder). Afschaffing gratis boekenverstrekking aan de leerlingen van de scholen voor mid delbaar en voorbereidend hooger onder wijs. Wat de financieele gevolgen van dit besluit betreft, wordt medegedeeld, dat door de verhooging van het maximum-aan tal leerlingen per klasse op de scholen voor gewoon lager onderwijs tot 48, voor het jaar 1935, alleen tengevolge van de vermindering van het aantal boventallige onderwijzers, reeds een besparing wordt verkregen van 345.000. Daarbij komt dan nog een belangrijke vermindering van uit gaven aan salarissen voor vakonderwij zers, tijdelijke onderwijzers en andere ex ploitatiekosten wegens vermindering van het aantal scholen en klassen, alsmede een lagere uitkeering aan het bijzonder onder wijs. De besparing door gen en ander te ver krijgen, wordt geschat op ongeveer /200.000. Als gevolg van al deze maatregelen kun nen 41 openbare scholen worden opgehe ven. INVOERING GREENWICHTIJD. Bezwaren van de Tweede Kamer. Verschenen is het voorloopig verslag over dit wetsontwerp inzake herziening van den wettelijken tijd. Vond op zichzelf het denkbeeld, Neder land zich bij een der groote tijdzones te doen aansluiten, vrij algemeen instem ming, vele leden betoogden, dat het in het ontwerp gekozen stelsel geen gelukkige op lossing van het tijdvraagstuk brengt. Aan de invoering van den Greenwichtijd toch werden, voor zoover het winterhalfjaar be treft, groote bezwaren verbonden geacht. In de eerste plaats werd daarin het tegen overgestelde gezien van de bezuiniging op kunstlicht, welke tot dusver de zomertijd heeft gebracht. Voorts werd het feit, dat het in den winter des avonds reeds vroeg don ker zal zijn, als een ernstig bezwaar be schouwd voor de schoolkinderen. Deze leden drong er op aan, dat met afschaf fing van den zomertijd, voor het geheele jaar de Midden-Europeesche tijd wordt in gevoerd. Van andere zijde werden deze bezwaren gedeeld. Men vreesde, dat bij het tot stand komen dezer regeling de strijd over den zomertijd geenszins zou zijn geëindigd. Ook deze leden wilden den Middeleuropeeschen tijd voor het geheele jaar. Sommige leden gaven de voorkeur aan de thans voorgestelde regeling. Eén der leden wilde terugkeeren tot vóór 1908. DE STAATSLOTERIJ. Geheime niet-trekkendc nummers. De nummering van de 466ste Staatslo terij zal. naar de „Tel." thans verneemt, als volgt geschieden: Uitgegeven worden wederom 21.000 lo ten, doch de nummers liggen thans niet zooals tot dusverre tusschen 1 en 21.000, maar de nummers der 10.500 loten, die voor alle klassen worden uitgegeven lig gen tusschen 1 en 12.000 en de nummers der 10.500 loten, welke van klasse tot klas se worden uitgegeven de z.g. klassikalen), tusschen 12.001 en 24.000. De niet trekkende nummers worden ge heim gehouden. GRAALWACHTNIEUWS. De Centrumvergadering in L e id e n wordt gehouden op 26 Juli en niet op 16 Juli, zooals bij vergissing was opgegeven.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6