WOENSDAG 11 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 die bij het paleis stonden, brachten onder indrukwekkende stilte, de vorstinnen een eerbiedigen groet. Om kwart vóór 12 bereikte de kleine stoet, waarvan in de eerste auto met de Ko ningin en Prinses de Groothertog van Mecklenburg was gezeten, het Marktplein te Delft en onder het spelen van het Wil helmus, ten gehoore gebracht door de Ma rinekapel, betrad de Koningin met Haar gezelschap het kerkgebouw. In Delft was de menschenmenigte bui tengewoon groot. De indruk was, dat de belangstelling ditmaal veel grooter was dan bij de begrafenis van de Koningin- Moeder. Een dichte menschenmenigte ver drong zich aan beide kanten achter de hekken en de touwen. Ook aan de overzijde van de oude stadsgrachten, waarlangs de stoet zou gaan, stonden de nieuwsgie rigen in drommen geschaard. Aan de ach terzijde van het stadhuis waren de studen ten-organisaties opgesteld. Ter zijde van dit gebouw, aan den kant, waar de stoet de Markt op zou rijden, zagen wij deputa ties van de oud-Indische strijders en een groote groep oud-redders. De troepen en het publiek, dat urenlang in de brandende zon moest wachten, werd door soldaten van het Roode Kruis en helpers van E.H.B.O. met water gelaafd. Onophoudelijk werden emmers water aangedragen en met papie ren bekers werd zooveel mogelijk aan een ieder, die daaraan behoefte had, een koe lij dronk uitgereikt. In de omgeving van de Markt had het Roode Kruis daartoe 12 posten ingericht. Hier werd ook een aantal personen, die flauw gevallen waren, heen gebracht. Om half 11 namen de troepen voor de eerewacht en de afzetting van de Markt hun plaatsen in. Toen begonnen ook de auto's met diplomaten en verdere genoo- digden aan te rijden. De ministers hadden zich in het stadhuis verzameld en gingen in stoet de Markt over en de kerk binnen. In Delft is hedenochtend een belangrijke militaire versterking uit Den Haag aan gekomen, welke op de toegangswegen naar de stad patrouilleerde. Na de predikatie sprak prof. Obbink een gebed uit, dat ongeveer als volgt luidde: „Tot U, barmhartige God en Vader, die over ons menschenleven beschikt naar uw welbehagen, heffen wij onze handen op, nu wij in zoo korte spanne tijds ten tweede male staan bij dezen geopenden grafkelder om een beminden do ode naar zijn laatste rustplaats te geleiden. Wederom hebt Gij ons vorstenhuis en ons volk bezocht en een' zoo wreeden en diepen rouw gelegd op ons vaderland. Doch Christus, Uw Zoon, die de Opstanding en het Leven is, vergunt het ons ook in het aangezicht van den dood te roe men Hem, die in Zijn liefde aan de verder felijkheid van den dood zijn scherpe prik kel heeft ontnomen. En wij, aan wie het nog vergund is hier op aarde te verblijven, wij bidden, dat Gij bij het aanschouwen van de kortstondigheid van het aardsch bestaan ons van den ernst des levens zult doordrin gen en dat deze wereld en wat zij ons geeft ons nimmer zal kunnen weerhouden, de komst van Christus te verwachten. Blijf ook in deze bange dagen ons vorstenhuis nabij en geef hun, die ons van het Oranje huis nog gebleven zijn, Uw trouwe en ze genende nabijheid te ervaren dag aan dag. O, God, wij leggen het alles in Uw hand. Amen. De warmte en het lange wachten waren de oorzaken dat tijdens het gezang in de kerk eenige cadetten en adelborsten, die de eerewacht bij de graftombe hielden, flauw vielen. Ook een bejaarde Malthezer ridder kreeg het te kwaad en moest uit den kring weggedragen worden. Het spreekt vanzelf, dat er bij het ver trek van de vorstelijke personen niet ge juicht werd door het publiek. Toen de Ko ningin en de Prinses echter in haar auto plaats namen en wegreden, kon de men schenmenigte zich toch echter niet geheel en al bedwingen en wilde de Koningin en de Prinses ook een bewijs van sympathie en medeleven geven. Duizenden handen gin gen omhoog. Met zakdoeken zwaaide men, doch alles in de meest volmaakte stilte. Zoo aanvaardde de vorstelijke stoet den terug tocht naar de Residentie. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BINNENLAND. BESLISSING IN HET SPELLINGVRAAGSTUK. PER 1 SEPTEMBER VERPLICHT VOOR MIDDELBAAR EN VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. In de heden gehouden vergadering van den Raad van Ministers heeft het Spelling vraagstuk weder een onderwerp van be spreking uitgemaakt. Naar wij vernemen is het resultaat van deze bespreking, dat bevorderd zal worden wijziging van algemeene maatregelen van bestuur, waarbij met ingang van 1 Septem ber een nieuwe schrijfwijze wordt voorge schreven voor het examen van onderwijzer en eindexamens, benevens in het program ma voor middelbaar en voorbereidend hoo- ger onderwijs. 1. De e wordt aan het eind van open let tergrepen niet verdubbeld. De ee blijft echter aan het einde van een woord, alsmede in afleidingen en samen stellingen van woorden op ee. 2. De o wordt aan het eind van open lettergrepen niet verdubbeld. De oo blijft echter vóór ch in goochelen, goochem, loochenen. 3. Sch wordt alleen daar geschreven waar de ch gesproken wordt. Echter behoudt het achtervoegsels isch de thans gangbares spelling. 4. De verbuigingsuitgangen e en en van een en geen en van de bezittelijke voor- naamswoorden mijn, uw, zijn, hun, haar worden weggelaten. 5. De naamvalsuitgang n bij lidwoor den, voornaamwoorden, bijvoegelijke naam woorden of daarmee gelijk staande ver buigbare woorden wordt uitsluitend ge bruikt bij de namen van mannelijke per sonen en bij de namen van mannelijke die ren in de gevallen, dat voor de aandui ding van het dier een afzonderlijk woord wordt gebruikt. 6. Bij de voornaamwoordelijke aandui ding van de zelfstandige naamwoorden richt men zich naar het beschaafde spraak gebruik. Voor de wijzigingen zie pag. 1. Gemeenteraad van Leiden Hedenmiddag te 2 uur werd de vannacht om half één geschorste zitting van den ge meenteraad voortgezet. Aan de orde is thans: De schoolkindervoedingskwestie. c. Voorstel om in te trekken het raads besluit van 16 April 1934 in zake verhoo ging van het over 1934 aan de Vereeniging Schoolkinderkleeding en Schoolkindervoe ding toegekende subsidie. Mevr. Braggaa rd e D o e s (S. D. A. P.) spreekt haar teleurstelling uit over het feit, dat dit punt zoo lang op zich heeft la ten wachten. De houding van Ged. Staten vindt spr. treurig. In deze tijden van groo te werkloosheid wordt door dit besluit van Ged. Staten het arme kind gedupeerd. Spr. verwijt de rechterzijde, dat zij niet direct bij de begrooting de voorgestelde bezuini ging heeft afgestemd; dan zou een dergelijk gevolg niet hebben plaats gevonden. De rechterzijde meende dat het niet zoo'n vaart zou loopen, maar spr. heeft dezen gang van zaken voorspeld. Toen de gevol gen van de subsidie-beperking bleken, is de rechterzijde op haar besluit terug gekomen, echter tevergeefs door de nu bekende hou ding van Ged. Staten. Men schroomt niet om goed bezoldigde ambtenaren een sala ris-verhooging te geven, maar het arme kind kan nu niet eens één maaltijd per dag krijgen. De heer W i 1 m e r (R. K.) kan niet vol doen aan het voorstel van B. en W. om het raadsbesluit in te trekken, omdat daarvoor elk motief ontbreekt. Bij de begrooting is niet zonder meer besloten om 10.000 te bezuinigen op deze subsidie, doch onder voorwaarde, dat op de voeding niet rigoreus zou worden bezuinigd. Toen bleek, dat er inderdaad van rigoreuze beperking sprake was, is de raad dan ook op die bezuiniging gedeeltelijk terugkomen. Ged. Staten kun nen niet aannemen, dat de raad in zoo kor ten tijd van gedachten kan veranderen. Dat is niet juist. Een ander argument heeft het college niet. Nimmer is betoogd, dat er te veel gegeven werd, of dat er niet slechts aan de allerarmste is gegeven. De finan- cieele toestand van Leiden is niet zoodanig dat een dergelijke bezuiniging gerecht vaardigd is. Wanneer de raad zijn be sluit niet intrekt, dan behooren, aldus spr., B. en W. alle moeite te doen, om Ged. Sta ten tot andere gedachten te brengen. Dat eischt een loyale uitvoering van het raads besluit. De heer Wilbrink (C.H.) verklaart, op het eenmaal genomen besluit niet te kunnen terugkomen. Spr. is overtuigd van de noodzakelijkheid om de subsidie beper king tot 5000 terug te brengen. De raad kan dat beter weten dan Ged. Staten, om dat hij dichter bij de bevolking staat. De heer v. E k (S. D. A. P.) betreurt het raadsbesluit tijdens de begrooting eveneens. Wat moet de raad thans doen? Het besluit van 16 April handhaven. De raad verkeert in een moeilijke positie, omdat hij staat te genover een hooger college; doch de raad kan de verantwoordelijkheid voor het in trekken van zijn besluit niét aanvaarden. Spr. meent, dat de mogelijkheid niet uitge sloten is, dat Ged. Staten zich bij de mee ning van den raad neerleggen. Handhaven Ged. Staten hun standpunt, dan moet de ge meente in beroep gaan bij de Kroon. De heer Bergers (R.K.) noemt deze zaak een pijnlijke kwestie. Onder den drang der bezuiniging is spr. bezweken, maar onder voorwaarde, dat er niet te drastisch bezuinigd zou worden op de voeding. Het is gebleken, dt dit wel het geval is geweest. Daarom zijn wij erop teruggekomen. Het is waar, Leiden staat aan de spits, met zijn uitgaven voor schoolkindervoeding, maar de inkomens zijn hier ook niet van de hoog ste. Spr. wenscht thans niet toe te geven aan den drang van Ged. Staten. Wethouder Tepe (R. K.) wijst het ver wijt af, dat dit punt zoo laat aan de orde is gekomen. Andere urgente punten heb ben zich er tusschen geschoven. B. en W. hebben de raad in overweging gegeven om het raadsbesluit terug te nemen, zon der veel enthousiasme, maar ook niet met tegenzin. Wanneer spr. overtuigd was, dat het terugnemen van het besluit catastro- phale gevolgen voor het arme kind zou meebrengen, zou spr. de verantwoordelijk heid niet op zich willen nemen. Doch spr. is daar niet van overtuigd. Spr. heeft in formaties ingewonnen bij de hoofden van scholen, naar de gevolgen van de bezuini ging. De bezuiniging van voedselverstrek- king van 6 op 3 dagen per week is thans 2 maanden aan den gang en de gevolgen voor het kind zijn werkelijk niet bedenke lijk gebleken. Spr. citeert enkele rappor ten van schoolhoofden, waaruit blijkt, dat de meesten geen verschil bij de kinderen hebben geconstateerd. De feiten bewij zen dus niet, dat de bezuinigingsmaatre gel noodlottig heeft gewerkt. Verder wijst spr. er op, dat zplfs bij dep beperkte voedselverstrekking Leiden nog behoorlijk vooraan staat in de rij der gemeenten. Het komt spr. voor, dat een tijdelyke algeheele stopzetting van de voeding in de zomermaanden, geen ernstig gevolgen met zich zal brengen. Wanneer de raad bij Ged. Staten wil aandringen op meer voed selvoorziening tijdens den winter, is er meer kans, dat Ged. Staten willen toege ven. Mevr. Braggaar de Does (S. D. A. P.) verwondert zich er over, dat de wethouder geen informaties heeft inge wonnen bij de Vereeniging voor Schoolkin dervoeding of bij den Armenraad. Spr. gelooft, dat de bevindingen der schoolhoof den geen juiste maatstaf geven. De gevol gen blijken het meest in het gezin en niet op school. Dat de kinderen de toch werke lijk niet zware voeding slecht verdragen, bewijst dat ze te zwak zijn geworden. De tijden worden voortdurend zwaarder, de gevolgen van de stopzetting (resp. vermin dering) der voeding moeten bedenkelijk zijn; dat kan niet anders. De heer M anders (R.-K.) had ver wacht, dat de bezuiniging gevonden had kunnen worden in een goedkoopere werk wijze. Nu dat niet het geval is, behoort het besluit van April j.l. gehandhaafd te blijven. De heer Bergers (R.-K.) meent, dat de ouders de meeste gevolgen van de be zuiniging ondervinden. Spr. had gerekend op de particuliere liefdadigheid, maar waar gesubsidieerd wordt, gaat het particulier initiaief dood. Spr. deelt mede, dat er bin nenkort een bloempjesdag zal worden ge organiseerd. Wethouder Tepe wijst er op, dat men voortdurend spreekt over „kindervoeding" maar het gaat hier om „schoolkindervoe ding", d.w.z. de voeding wordt gegeven ten bate van het onderwijs op school. Wan neer dat niet of niet noemenswaardig ge schaad wordt, kan men een vermindering der voeding niet onverantwoordelijk noe men. Spr. juicht de vermindering niet toe, maar het blijkt, dat de voedselverstrek king voldoende is bekeken uit bet oogpunt van schoolkindervoeding. Wanneer de raad niet toegeeft aan Ged. Staten, wekt men illusies, welke waarschijnlijk toch niet vervuld zullen worden. Mevr. Braggaarde Does (S. D. A. P.) vraagt of de wethouder geinfor- meerd heeft naar den toestand in de groo te gezinnen, welke gedupeerd zijn door de steunverlaging? Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 21 tegen 6 stemmen. Voor: de heeren Tepe, Goslinga, Splin ter, Romijn, Bosman en Beekenkamp. f. Beantwoording van de interpellatie van den heer Kuipers in zake verhooging van het pensioenverhaal op de wedden van het gemeentepersoneel. Interpellatie-Kuipers. Wethouder Tepe (R.-K.) beantwoordt de eerste vraag van den heer Kuipers be vestigend. Spr. had niets anders te doen dan de wet uit te voeren. Het college is be reid het G. O. te hooren over de ministe- rieele circulaire om de opinie van de or ganisaties te hooren. De heer Kuipers (S. D. A. P.) spreekt zijn bevreemding er over uit dat de wet houder deze kwestie niet in het G. O. heeft gebracht. Spr. keert zich overigens tegen de verhooging van het pensioenverhaal. Wethouder Tepe: De heer Kuipers be, grijpt niet veel van de zaak. De wet moest worden uitgevoerd en er was dus geen en kele reden om het G. O. te hooren. Wel wil spr. de circulaire van den minister be spreken in het G. O. om de organisaties in te lichten. De interpellatie wordt daarna gesloten. LAATSTE BERICHTEN DE ONGERELDHEDEN TE ROTTERDAM. De afzetting in Crooswijk opgeheven. De staking in de Rotterdamsche haven behoort geheel tot het verleden. In de Crooswijkbuurt heeft men de afzet ting opgeheven, doch politie en militairen de omliggende straten patrouilleeren. Hoe wel het in deze buurt zeer druk is, blijven onregelmatigheden uit. Het ligt in de be doeling van de autoriteiten om, zoodra zich weer ongeregeldheden voordoen, dezelfde maatregelen als Dinsdagmiddag en -avond te nemen. BEGRAFENIS VAN AMSTERDAMSCHE SLACHTOFFERS. In den loop van den dag zijn nog 3 slachtoffers van de ongeregeldheden te Amsterdam naar hun laatste rustplaats gebracht. Uit zijn woning op het Zaandammerplein werd de 82-jarige heer C. Hagedoorn uit gedragen. De politie had een groot deel van het plein afgezet. Een aantal buurt bewoners volgde de stoet naar het kerk hof „St. Barbara" aan den Sparndammer- dijk. Uit het Binnengasthuis werd de 17-ja- rige H. J. v. d. Valk begraven, die in de Laurierstraat door een kogel werd getrof fen. Ook hier had zich een aantal belang stellenden op de Turfmarkt verzameld, die den stoet naar het kerkhof volgde. Ten slotte werd vanaf zijn woning in de Batavia-straat v. Wijngaarden ter aarde besteld. Hem trof een schot, toen hy voor zijn venster stond. De belangstelling was hier groot. Een groot aantal bloemstukken dekte de baar. Er was er één bij van com munistische zijde. Bij alle begrafenissen was politie aan wezig. Incidenten deden zich niet voor. DE BRAND TE EDAM. Twee millioen gulden schade. De brand bij de N.V. Vereonigde Touw- fabrieken heeft den geheelen nacht ge duurd. Ook thans, Woensdagmorgen te 9 uur, is men nog bezig met het nablus- schen. Het lijkt, dat de kleine olie-tank, die tusschen de fabrieksgebouwen gelegen was, tydens den brand is gesprongen. Voor al de brandende olie kan moeilijk worden gebluscht. De fabrieken zyn totaal verwoest Alleen de groote opslagplaats van hennep en een groote olietank, achter de opslagplaats ge legen, konden worden behouden. De schade is zeer aanzienlijk en be draagt, volgens een mededeeling welke wy van de Directie ontvingen, zeker ongeveer twee millioen gulden. Zij wordt door ver zekering gedekt. Er is nog geen besluit genomen of de fabrieken te Edam zullen worden her bouwd. Ver. van Groothandelaren in ijzer. Naar wordt medegedeeld, werd dezer dagen door een groot aantal groothandela ren in yzer en andere metalen, ijzerwaren en aanverwante artikelen, de Vereeniging van Groothandelaren in deze artikelen op gericht, welke vereeniging zich het bevor deren van de belangen \an den groothan del in ijzer in het algemeen en die van haar leden in het bijzonder ten doel stelt. Leden van de vereeniging kunnen zijn handelsvennootschappen onder firma, com manditaire vennootschappen, naamlooze vennootschappen en individueele personen, die den bedoelden groothandel uitoefenen (gewone leden), terwijl ook daarvoor in aanmerking komende vereenigingen als elden-vereenigingen kunnen worden toege laten. Het bestuur der vereeniging bestaat uit de heeren mr. Chr. P. van Wijngaarden, oud-landsadvocaat in Ned. Indië te den Haag, voorzitter; I. van der Spek, N.V. H J. Reesink en Co. te Zutphen, viee-voor- zitter; G. Langelaar Jr., N.V. Handelsmaat schappij R. S. Stokvis en Zonen te Rotter dam, secretaris; S. A. Woldringh, fa. Bolle en Gorter te Groningen, epnningmees*er; W. Engelberls, G. A. A. v. d. Wall en Co. te Arnhem; C. J. Hagedoorn, Peek en Co. te Amsterdam; E. van Laer, N.V. Bernet en Co. te Amsterdam; N. Lansberg, Gebr. van Leer te Amsterdam en K. de Neef, N.V. A. Helders en Zonen te Rotterdam, bestuursleden. Plaatsvervangende bestuurs leden zijn de heeren Vos, N.V. voorheen Overbeek te Rotterdam; J. M. Koot, N.V. Leeuwenberg en Zonen te Amsterdam en A. S. Eitjé, Eitje en Co. te Amsterdam. Het bureau der vereeniging is gevestigd Juliana van Stolberglaan 21 te den Haag. TELEGRAMMEN DOLLFUSS REORGANISEERT ZIJN KABINET. DE OOSTENRIJKSCHE REGEERING AFGETREDEN. Nieuwe regeering-Dollfuss gevormd. WEENEN, 11 Juli. Bondskanselier Dollfuss heeft namens de geheele regee ring aan Bondspresident Miklas het ont slag van het kabinet aangeboden. De Bondspresident heeft daarop Dollfuss op gedragen, voorstellen te doen voor de sa menstelling van een nieuwe regeering. De Bondskanselier zal thans de volgende ministerslijst voorleggen: Leider der regeering, bondskanselier, buitenlandsche zaken, veiligheid, land bouw en defensie: Dollfuss. Vice-kanselier: Starhemberg. Bondsminister: Fey. Onderwijs: Schuschnigg. Sociale zaken: Neustadter Stürmer. Financiën: Buresch. Handel: Stockingcr. Justitie: BergerWaldenegg. Staatssecretaris voor de veiligheid: Kar- winsky. Staatssecretaris voor buitenlandsche za ken: Ir. Tauschitz. Voor de aangelegenheden van binnen- landsch bestuur zal een bondsminister worden voorgesteld. Voor de landsverde diging zal in plaats van minister Schön- burgHartenstein, die uit persoonlijke motieven heeft verzocht, niet opnieuw te worden benoemd, een staatssecretaris worden benoemd. Evenzoo zal voor den landbouw een staatssecretaris worden be noemd. Bondskanselier Dullfuss is tot de reor ganisatie van het kabinet overgegaan, un op deze wijze een concentratie der por tefeuilles, die betrekking hebben op de handhaving van orde en rust, te bewer ken en zoo de laatste resten van staats gevaarlijke bewegingen te verwijderen. Onverwijld zal een reeks maatregelen worden uitgevoerd, die in het bijzonder betrekking hebben op uitbreiding van de wetten en voorschriften, geldende voor dynamietaanslagcn. Op het bezit van dynamiet wordt de doodstraf gesteld, indien niet binnen zeer korten termijn, waarin de onbevoegde be zitter niet met straf wordt bedreigd, de voorhanden zijnde ontplofbare stoffen vol ledig worden uitgeleverd. Het gewicht Van het besluit van den ministerraad wordt geaccentueerd door het benoemen van een algemeen staatscommissaris voor buiten gewone veiligheidsmaatregelen tot bestrij ding van staatsgevaarlijke bewegingen waarvoor Fey benoemd is die voorzitter wordt van een permanente ministercom missie en een buitengewone staatscommis sie met bijzondere volmachten. Wie er verdwenen. Het blijkt, dat de beide leden van het kabinet, die verwant waren aan den Landbond, de minister van binnenlandsche zaken. Körber en de staatssecretaris voor justitie, Glass, uit de regeering zijn ver dwenen. De post van binnenlandsche za ken is nog niet bezet. Verder is de functie van staatssecretaris bij het legerministerie geschapen, welke post ook nog niet bezet is. Het nieuwe kabinet heeft door het ver dwijnen van Körber en Glass een uitslui-^ tend Christelijk-sociaal Heimwehrkarakter* gekregen. De nieuwe minister van Justitie BergerWaldcnogg staat in nauwe con nectie met Heimwehr-kringen. Opvallend lijkt de benoeming van Tauschitz. Oosten- rijksch gezant te Berlijn, tot staatssecre taris voor buitenlandsche zaken; er is nog geen beslissing getroffen over de benoe ming van zijn opvolger te Berlijn. Kolonel Adam. tot dusverre redacteur van de Christelijk-sociale „Relchspost", is benoemd tot commissaris voor den ,,Hei- matdienst" en is daardoor bevoegd ge worden voor een ressort, dat tot dusverre behoorde bij het bondscommissariaat voor propaganda. EEN COMPLOT TEGEN DE ZEPPELIN? LONDEN. 11 Juli. (V. D.). Langs de Zwitsersch-Duitsohc grens gaat het gerucht, dat een complot is ontdekt om de „Graf Zeppelin" te vernielen door een bom als wraak over de terechtstelling der S.A.-lei- ders. Reeds zou een bom aan boord van het luchtschip zijn gebracht. Verscheidene leden van het personeel van de Dornier-fabrieken zouden gearres teerd zijn en het geheele personeel zou ont slagen zijn. DE TRANSSIBERISCIIE SPOORWEG VERBROKEN CHARBIN, 11 Juli (V.D.) De Transsi- berische spoorweg is door overstroom in- gen verbroken. Het water strekt zich uit tot 45 K.M. bezuiden Charbin. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 11 Juli. Vee. 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 441 vette kalveren: le kwal. 424? cent, 2c kwal. 3140 cent, 3e kwal. 2430 cent per kg. levend gewicht; 56 nuchtere kalveren f 36 per stuk; 413 varkens: vlecschvar kens 90110 kg. 3738 cent, zware 3536 cent, en vette 3435 cent per kg. slachtgo- wicht. Overzicht: Varkens matige aanvoer, handel stug, en prijzen iets lager. Vette kalveren groote aanvoer, handel stug en pryzen lager, enkele beste boven noteering Nuchtere kalveren handel vlot en beste prijzen. WOERDEN, 'll Juli. Kaas. Aanvoer 467 partijen. Met rijksmerk le kwal. f 2023, 2ekwal. f 1619. Handel traag. KOUDEKERK—RIJNDIJK. 10 Juli. Eicrcnveiüng. Aanvoer 6969 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.002.50, eendeneieren f 1.802.20 per 100 stuks, boter 6266 cent en kaas 20—40 cent per pond, hanen 2540 cent en konijnen 20110 cent per stuk. VEUR, 10 Juli. Groentcnveiling. Eng. komkomers le soort f 47.50, 2c soort f 2 4.50, 3e soort f 12, gele komkommers le soort f 2.50—4.20, 2e soort f 1.50—2.00. 3e soort f 0.701.20, kropsla le soort f 0.30 1.20, bloemkool le soort f 4.008.90, 2e soort f 24, teomaten (mid.) f 46, gr. ronden f 3.305.50, 2e soort f 3—5, 3e soort f 23.50, bonken f 35.50, rijp f 45, an dijvie f 45, spinazie per 4 kg. f 26, snij- boonen 2032 cent, spercieboonen 2436 cent, postelein f 2.005.00. VOORSCHOTEN, 10 Juli. Vrije veiling. Pryzen: kippeneieren f 2.503.00, eenden eieren f 2.402.60 per 100 stuks, kippen 6080 cent, hanen 4050 cent, konijnen 151.30 cent, duiven 1015 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 10 Juli. Groenten- veiling. Aardappelen per kust van 25 kg. 1.001.30, drielingen 5075 cent, all.-s plus 25 cent heffing per kist, midden prijs groote 4.37, drielingen S 2.21 per 100 kg., plus 1.heffing per kist peen per 100 bos 3.70—4.60, sla per 100 f 0.70—1.05. Aanvoer aardappelen 1640 kisten. ROELOFARENDSVEEN, 10 Juli. Groen tcnveiling. Bloemkool f 1.553.95 per 100 stuks, sla f 0.501.00 per 100 krop, kas- snijboonen f 1.502.10, kasstek f 0.50—0.90 snijboonen (volle grond) f 1.902.10, idem stek f 1.001.10, princesseboonen f 2.60 3.00, idem zonder draad f 3.10, dubb. stam- boonen f 2.40 per 10 kg., Augurken: grof f 2.052.15, bommen f 1.201.35, stek f 1.20 per 25 kg. BOSKOOP, 10 Juli Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 712 cent. Iladley 1018 cent, Claudius Pernet 1525 cent, Columbia 614 cent, Butterfly 815 cent, Mac Keiler 1213 cent, Wilh. Kordes 815 cent, Mme Jules Bouché 1520 cent, Rosalandia 10—16 ct, Florex 1015 cent, Wendland 20 cent, Chas. P. Kilham 1523 cent, Edith Helen 2035 cent, Aug. Nonck 1520 cent, Else Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2030 cent, Paul Grampel 2045 cent, LaLng 71 cent ,Lady Godina 2030 cent, Anjers 11 cent, Lathyrus 4—7 cent, Roode lelies 00 100 cent, Gerbera 1520 cent, Clematis Durandi 1018 cent, Clematis Prins Hen drik 90130 cent, Clematis The President 3050 cent, Ligustrum 511 cent Distels 4070 cent, Phlox 8 cent, Gladiolen 7—12 cent, Zinnea 59 cent. DEN IIAAG, 10 Juli Grossiersveiling. Kersen: Meikersen 2026 cent, rood 1012 cent, Volgers 2432 cent, Wijkersen 2030 cent, zwarte kersen 2026 cent, Glimmers 2026 cent, Variks.he zwarte 20 cent, Na poleons 24 cent, Rouanen 26 cent, Spaan- sche kersen 22 cent, citroenkersen 26 cent, Boskoopers 22 cent, Bieskersen 1822 cent per kg.; Aardbeien: 1832 cent per kg., Frambozen: 2842 cent per kg.; Bessen: Roode bessen 1018 cent per kg., zwarte bessen 1426 cent, bosbessen 62 cent, Chip Kruisbessen 614 cent per kg.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3