MAANDAG 9 JULI 1934 DE LEID3CHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 VIER SL ACH'OFFERS VAN IIET_ ZWEMMEN Gistermiddag is tijdens het zwemmen in de haven te Zwijndrecht nabij de N.V. Schokbeton de 21-jarige J. Grooteveld uit Zwijndrecht plotseling in de diepte ver dwenen. Direct is men begonnen met dreggen. Na eenigen tijd is het gelukt, het lijk boven water te brengen. De levens geesten bleken toen echter reeds geweken. Zaterdag is de 15-jarige G. M., wo nende in het Gideon te Groningen bij het zwemmen aan de spoorlijn Groningen Nieuwerschans verdronken. Het lijk is op gehaald. Uit Maastricht wordt gemeld: Zaterdagmiddag is de 16-jarige W. ter hoogte van Kleinternaaien in de rivier de Maas verdronken. Talrijke pogingen om den drenkeling op te duiken mochten niet slagen. Later is het lijk opgevischt en naar het lijkenhuis van het Ziekenhuis overgebracht. Ook Zondagmorgen eischte de gevaarlij ke Maas ongeveer terzelfder plaatse we derom een slachtoffer. Het 21-jarige lid van de Maastricht- sche kanoclub Heidendal wilde vanuit zijn kano gaan zwemmen doch kwam in een kolk terecht en verdronk ondanks levensgevaarlijke pogingen om het slacht offer te redden. Ook zijn lijk werd vrij spoedig opge vischt en per motorboot naar Maastricht vervoerd. HEVIGE BRAND TE ZUTPHEN Zondagmiddag brak te Zutphen brand uit in het perceel Kanonstraat 5658, waarin gevestigd is de manufacturenwin kel en beddenmagazijnen annex brei-in- richting en woonhuis van den heer van Schaik. Door de groote hoeveelheid brandbaar materiaal, woedde de brand zoo hevig, dat niets kon worden gered. Het perceel brandde tot den grond toe af. Alles was verzekerd ook voor bedrijfs schade. De oorzaak van den brand is on bekend. BRAND IN EEN GARAGE - Zondagochtend omstreeks half zeven ontstond te Hengelo door onbekende oor zaak brand in de garage van den heer B. Assink, gelegen nabij het station. In zeer korten tijd brandde de garage geheel uit. Drie autobussen en een personenauto wer den een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. BRAND DOOR HOOIBROEI. Te Katlijk bij Heerenveen braik Zater dagavond half acht brand uit in de boer derij van den melkrijder Theo Brouwer. De vrouw, die alleen thuis was, geraakte zoo danig van streek, dat zij niet in staat bleek zichzelf te redden. Zij moest door omwo nenden naar buiten worden gebracht. Door gebrek aan water was het onmogelijk het vuur te blusschen. Het huis met de daar- acbt gelegen schuur en stalling brandde ge heel uit. Een deel van den inboedel kon worden uitgedragen. Een vrij groote hoe veelheid hooi verbrandde eveneens. De oorzaak van den brand is te wijten aan hooibroei. De schade wordt door verzeke ring gedekt. BOSCHBRAND TE OISTERWIJK Gistermiddag is te Oisterwijk brand uit gebroken in de bosschen gelegen nabij 't Klein Ader ven. Twee a drie hectaren bosch zijn in vlammen opgegaan. Het ver brande bosch is eigendom van de Ver- eeniging tot Behoud van Natuurmonu menten. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden Plaatsing-Bureau Boerhaavestr.30 vcrrleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG-en DONDERDAG MIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420 Aanvragen schriftelijkadres Boerhaavestr. 30 INBRAAK BIJ EEN ONTVANGER ƒ7000 ontvreemd Gisternacht is ingebroken in het belas tingkantoor van den rijksontvanger aan den Parkweg te Apeldoorn. Uit de brand kast werd ongeveer 7000 aan bankbiljet ten en specie ontvreemd. De politie is de daders op het spoor, INBRAAK TE LAREN Zaterdag hebben inbrekers, terwijl de bewoners afwezig waren, een bezoek ge bracht aan het huis van den heer Kogen- beek aan de Grindbank nabij den Rijks weg te Laren. De inbrekers forceerden de voordeur en mishandelden, nadat zii bin nen waren gedrongen, den waakhond zoo danig, dat het dier later door den baas halfdood in een der kamers werd gevon den. Alle kasten werden open gebroken en een belangrijk bedrag aan effecten werd ontvreemd. Ook een groote hoeveel heid waardelooze Duitsche marken werd meegenomen. Hoewel de politie onmiddel lijk een onderzoek instelde, werd van de daders geen spoor gevonden. LOON VAN WERKLOOZEN GESTOLEN. Uit een werkverschaffingskas te Apel doorn is ongeveer f 1000 ontvreemd, dat in loonzakjes gereed lag om aan de werkloo- zen uit te worden betaald. RAADSLID VAN DORDRECHT GEARRESTEERD. Wegens opruiing. De voorzitter van de R. S. P. te Dordrecht en lid van den gemeenteraad aldaar, de heer Smid, is Zaterdag gearresteerd wegens opruiing in een pamflet, dat door de R. S. P. was verspreid. Gistermiddag is hij naar het Huis van Be waring overgebracht. MOORDAANSLAG OP DE OISTER- WIJKSCHE KERMIS Gisternacht is de 23-jarige C. S., die van de kermis te Oisterwijk naar huis ging, vlak bij zijn ouderlijk huis, door een persoon aangevallen en met een mes in zijn zijde gestoken Het mes drong zoo diep door, dat de lever werd geraakt. Door het vele bloedverlies raakte het slachtoffer bewusteloos. In levensgevaar lijken toestand is hij naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De gebroeders F. en J. E. zijn als verdacht van dezen aanslag gepleegd te hebben gearresteerd. Heb je nergens m'n dwergkeesje gezien, Anneke? Nee Moes, maar k\)kt u eens in de zak van de stofzuiger. (L'lUustreJ. - UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 10 Juli 1934. Huizen, 301 M. K. R. O.-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 0 12.15 Gramofoon. 12.30 De K. R. O.-boys. I.15 Gramofoon. 2.00 Vrouwenuurtje, waarna Gramo foon. 3 15 Zangrecital door Hildegard An- driessen, afgewisseld door Gramofoonmu- ziek. 4.10 Het K. R. O.-orkest. Te 5 uur cau serie over het openluchtspel „Christus Koning". Te 6 uur dr. H. W. E. Moller over „Prins Willem I". 7.15 C. J. Kuiper over de economische 7.35 Gramofoon. 7.45 Concert door leerlingen van het blinden-instituut „St. Henricus" te Grave. Te 8.30 Vaz Dias. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Aansluiting met het Blindeninsti tuut St. Henricus te Grave. Causerie door pater J. Rubbens S.J. en concert door de leerlingen van het Instituut. 9.30 Bach-programma en liederen (Gra mofoon). 10.30 Vaz Dias. 10.35 Gramofoon. Hilversum, 301 M. A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Ensemble Rentmeester. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 10.30 Vervolg Ensemble Rentmeester. II.00 Voordracht W. Hunsehe. 11.30 Gramofoonpl. 12.15 Tuschinki's Select Salon-orkest. 1 45 Gramofoonpl. 2.00 Orgelconcert. 2.45 Gramofoonpl. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radio-Kinderkoorzang. 5 00 Verhalen voor kleine kinderen. 5.30 Omroeporkest. In de pauze: Causerie voor studenten. 7.00 Concert (piano en viool). 7.35 Gramofoonpl. 7.40 Prof. Dr. A. A. v. Schelven: Ge dachten op den sterfdatum van Willem van Oranje: 10 Juli 1584. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Uit „Royal", Arnhem: Het Ensem ble Pali. 8.30 Gramofoonpl. 8.55 „De schat", hoorspel. 0.20 Omroeporkest. 10.15 Gramofoonpl. 10.25 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramofoonpl. 11.1512.00 Kovacs Lajos en zijn or kest. Daventry, 1500 M. 10.^510.50 Morgenwijding. 12.20 Het Sted. orkest van Whitby. 1.20 Orgelconcert. 1.50 Cricketverslag. 2.00 Midi. Studio-orkest. 3.20 Sted. orkest Folkestone. 4.50 Concert door strijktrio. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.55 S. Baynes en zijn orkest. DS VSGSN ÜÜSNGSN VSLYAART GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE HUIZEN Eén doodc, cén gewonde Gistermiddag heeft op den Langen Hul- zerweg nabij het Kindersanatorium te Huizen een ernstig verkeersongeval plaats gehad. De 37-jarige wielrijder Kreuning uit Hilversum reed op den weg in de rich ting Huizen, met zijn zoontje op de baga gedrager. Achter hem reed zijn 10-jarig dochtertje, die in haar mandje achter op de fiets haar twee-jarig broertje had. Nabij het Kindersanatorium ging het meis je vlak achter haar vader rijden, met het gevolg, dat haar voorwiel het achterwiel van de vader raakte, tengevolge, waarvan het meisje dwars over den weg viel. Op hetzelfde oogenblik naderde een touring car van de Gooiland. Het meisje werd door de auto overreden en ernstig gewond, terwijl het twee-jarig broertje ernstige vleeschwonden bekwam. Beiden zijn in 't Kindersanatorium binnengedragen, waar dr. Huet den eersten hulp verleende. Het meisje is gisteravond te ongeveer 10 uur aan de bekomen verwondingen overleden. De chauffeur van de touringcar, J. P. van den Berg, treft geen schuld. AUTO TEGEN EEN BOOM GEBOTST. Een doode en drie gewonden. Tusschen Reuver en Belfeld heeft Zater dagavond omstreeks negen uur op den Rijksweg aldaar een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto, afkomstig uit Bloemen- daal, waarin gezeten was de familie Gott- xner, vloog met groote vaart tegen een boom langs den weg. Van de vier inzittenden, vader, moeder en twee zoons, die gezamen lijk een vacantie-uitstapje maakten, werd de moeder, de 55-jarige mevr. Gottmer- Hertmann, op slag gedood, terwijl een der zoons, die chauffeurde vrij ernstig werd gewond. De vader en de andere zoon kwa men er met licht verwondingen af. De ge wonden, zoomede het lijk, werden naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De juiste toedracht van het ongeval kon nog niet worden vastgesteld. Daar de verongelukte autd naar de lin- derzijde van den weg vloog, had nog een botsing plaats met een andere auto, afkom stig uit Venlo. Deze laatste wagen werd wel zwaar beschadigd, doch de beide inzitten den liepen slechts onbeduidende schram men op. MEISJE DOOR AUTO AANGEREDEN. Aan verwondingen overleden. Zaterdagavond is te Apeldoorn op den Arn'hemschen weg het 16-jarige dochtertje van den heer Hennekes aldaar, dat per fiets reed, aangereden door een auto, be stuurd door K„ uit Apeldoorn. Het meisje had een broertje achter op haar fiets. Zij is blijkbaar zonder teekenen te geven den weg overgestoken en is door de auto, die haar achterop kwam, gegrepen. Het meisje werd in zorgwekkenden toestand opgeno men en per ziekenauto naar het algemeene ziekenhuis te Apeldoorn vervoerd, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Het broertje werd licht gewond. Het lijk en de auto zijn door de politie in beslag genomen. ACHTER EEN AUTO GEKROPEN. Eén-jarig kindje overreden en gedood. Te Ovezande heeft een ongeluk met doo- delijken afloop plaats gehad. Een kindje van ruim een jaar was spelende achter een stilstaande auto gekropen. De chauffeur, die even later wilde vertrekken, had dit niet gezien, zoodat het bij het achteruit rijden van de auto, om te kunnen keeren, werd overreden en onmiddellijk werd ge dood. „Msb:" FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 38) HOOFDSTUK XXIV. Voordat Lilian Delomosne het geheele plein was overgestoken en het einde van den hoofdweg bereikt had, welke naar het andere gedeelte van Londen voerde, bleef zij plotseling staan en keerde zoo snel op haar schreden terug, dat haar achtervol ger zich genoodzaakt zag vlug weg te dui ken in de schaduw van een hoog portiek, om niet door haar gezien te worden. Zij versnelde haar stap nog en nadat zij hem gepasseerd was, moest de man zich haasten om haar niet uit het oog te verliezen. Na eenige oogenblikken begon zij hard te loo- pen, passeerde het huis, dat zij zooeven verlaten had, en kreeg eindelijk aan het eind van het plan de twee gestalten van Charity en haar broer in het oog. Toen zij hen tot op korten afstand genaderd was riep zy: Juffrouw Wraye! waarop broer en zuster zich omwendden, haar herxenden en haar langzaam tegemoet liepen. Toen de man, die haar achtervolgde bemerkte, dat zij een gesprek met die twee menschen scheen aan te knoopen bleef hij staan, zocht blijkbaar naar een huisnummer en liep langzaam in de andere richting door. Toen hij zich weer omkeerde, liepen de twee vrouwen en de invalide jongen in de te genovergestelde richting en hij begon hen te volgen. Charity en Dickie waren verwonderd toen Lilian Delomosne hen achterop kwam loopen en lieten dat duidelijk blijken. Ik zou u zoo graag even willen spre ken. zei het meisje zoodra zij een beetje op adem gekomen was. Ik heb een idee gekregen, dat wij hem misschien kunnen helpen. Kunnen wij ergens rustig praten. Gaat u maar even mee naar mijn ka mer, stelde Charity voor die begreep, dat het meisje hun een belangrijk voorstel had te doen. Het is dicht bij maar u zult ze ven trappen moeten bestijgen. Dickie liep vlug om de lamp aan te ste ken. Toen zijn zuster en hun gast de kamer hadden bereikt had hij alles reeds zoo ge zellig mogelijk gerangschikt door de gor dijnen dicht te trekken en twee gemakke lijke stoelen bij den haard te schuiven. Met een beleefde buiging verzocht hij juffrouw Delomosne in een der stoelen te willen plaats nemen. Dank u. zei Lilian Delomosne. U is natuurlijk erg verwonderd, dat ik u weer achterop geloopen ben. maar ik weet zeker, dat u heel veel belang stelt in mijnheer Workman en dat u al het mogelijke zult willen doen om hem behulpzaam te zijn. Ik geloof zelfs dat u eenigen invloed op hem hebt. Charity schudde ontkennend het hoofd. Dat mag u niet zeggen, juffrouw De lomosne antwoordde zij. Mijnheer Work man is zoo vriendelijk geweest mijn broer aan het werk te helpen, maar overigens.. Luister.... dat is van ondergeschikt belang viel Lilian Delomosne het meisje in de rede. Ik ben er van overtuigd, dat mijnheer Workman zelf en zijn uitvin ding in de tweede plaats in groot gevaar verkeeren, zoolang hij tenminste daar in die fabriek van Armadale blijft werken. Ik geloof, dat het het beste zal zijn als hij zijn machine onmiddellijk naar een andere plaats overbrengt. Die heele machine? riep Dickie ver wonderd uit. Ja, is die dan zoo zwaar? Neen, dat niet. Ze is heelemaal van., maar daar mag ik eigenlijk niets van zeg gen. Dat behoeft ook niet. Vertel me alleen maar, of die machine op een vrachtauto te vervoeren zou zijn. O ja, beslist! Dan zal het ook niet moeilijk vallen om de machine naar een andere gelegen heid over te brengen. U begrijpt natuur lijk wel juffrouw Wraye, dat die machine daar in de werkplaats niet meer veilig is, nu Bedford in het bezit is van die sleutels. U kent deze wijk beter dan ik.... weet u hier geen gelegenheid waar mijnheer Workman zijn machine zou kunnen vol tooien, zonder ongerust behoeven te zijn. Maar Charity schudde het hoofd. Hoe wel zy al een paar jaar in die buurt woon de, was zij eigenlijk nooit verder geweest dan haar kamers en haar kantoor. Maar plotseling slaakte Dickie die met groote stappen in de kamer had heen en weer ge loopen een luiden kreet van vreugde waar mee hij te kennen wilde geven, dat hij waarschijnlijk iets gevonden had. Hoera! riep hij. Ik heb het, Cha rity. Ik weet een plaats waar mijnheer Workman zyn machine kan voltooien en waar hij zoo veilig zal zijn als.... als ergens. Waar dan, Dick?* vroeg zijn zuster rustig. Ik weet het en je zult me gelijk moe ten geven als ik het je verteld heb. De schuur van oom Waple! Charity knikte langzaam met het hoofd. Dat is heel knap van je bedacht, Dickie. Daar zou hy inderdaad ruimte ge noeg hebben en als oom Waple wist, wat er gaande was zou hij er wel voor zorgen dat mijnheer Workman niet gestoord werd. Maar waar is dat dan? vroeg Lilian Delomosne. Mijn broer heeft het over een groote schuur welke op het erf van mijn oom staat. Als kinderen hebben wij daar dik wijls gespeeld. Die schuur staat nu al jaren leeg. Het is in Canterbury en mijn oom kent mijnheer Workman. Hij heeft een paar dagen bij hem gelogeerd. Kom mee dan, antwoordde het andere meisje. Laten we het mijnheer Workman onmiddellijk gaan voorstellen. Wij moeten hem zoover zien te krijgen, dat hij zijn machine vannacht nog naar die schuur overbrengt. Een half uur later werden zij door de hospita naar de kamer van Workman ge leid en traden deze binnen. Daar wachtte hen een triest beeld van neerslachtigheid. De uitvinder zat aan de tafel, een toon beeld van wanhoop. Ifyj had zijn beide el lebogen voor zich op tafel gezet en steunde zijn hoofd met beide handen, terwijl zijn oogen ver voor zich uit staarden. Een oogenblik later zag hij hen aan alsof zij zyn vijanden waren. Kom, mijnheer Workman, zei Lilian Delomosne, die voelde, dat zij het woord zou moeten voeren terwijl u zich waar schijnlijk voor den eersten keer in uw le ven geheel terneergeslagen gevoelt en vreeselijk somber zit te kijken hebben wij drieen een vergadering belegd om te be sluiten welke stappen u dient te nemen om de plannen van uw vijanden te verijde len Ik ben niet bang voor mijn vijanden, gromde Laurence. Als zij dien Sabatier er maar niet bijgehaald hadden 7.50 Vocale duetten met pianobegelei ding. 8.20 Sullivan-Concert. 9.20 Berichten. 9 45 „The Fantastic Battle", hoorspel. 10.35 Piano-recital. 11.05 Voordracht. 11.1012.20 Lew Stone en zyn band. „R a d i o-P a r 1 s, 1648 M. 7.20 cn 8.20 Gramofoonpl. 12.20 Pascal-orkest. 8.20 „Le sosie de rempereur", spel van Bergerat. 10.50 Dansmuziek. Kal und borg, 1261 M. 12 20—2.20 Concert uit Rest. „Wivcx". 2.50 Gramofoonpl. 3.20 Omroeporkest. 8.20 Fransche Opera-muziek. 10.00 Cello- en piano-recital. 10.40 Mandoline-orkest. 11.2012.50 Dansmuziek. L a n g e n b e r g, 456 M. 6.20 cn 7.20 Gramofonpl. 12.20 Omroeporkest. 2.20 Gramofoonpl. 4.20 Omroeporkest. 5.35 Zang en piano. 7.20 Gevar. concert. 8.35 Omroeporkest m. m. v. orgelsolist. 9.05 „Die wundersame Liebesgeschlchte von der schonen Magelone", met liederen van Brahms. Rome, 421 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 Trioconccrt. 9.35 Radio-tooncel. 10.05 Orkestconcert. 10.20 Orgelconcert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Max Alcxy's orkest. 1.302.20 Gramofoonpl. 6.50 Salon-orkest. 8.20 Hoorspel m. m. v. vocale solisten en orkest. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Gramofoonpl. en zang. I.302.20 Max Alexy's orkest. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Orgelconcert. 8.20 Koor- en solistenconcert. 9.35 Omroeporkest. 10.4011.15 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Zie Keulen. 9.05 „Arbeiter hör zu". programma sa mengesteld door H. Bierkowski. 10.20 Berichten. Sportpraatje. Weerbe richt. II.2012.20 Concert door de kapel Zc- bisch. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf cn de R. O. V.-uitzending. Derde programma. 8.00—12.20 Keulen. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.5017.20 Kalundborg. 17.5019.15 Brussel VI. 19.1520.20 Dcutschl. sender. 20.20—21.15 Brussel Fr. 21.15—afl. Wecnen. Vierde programma. 12.2017.35 Daventry. 17.3519.00 Brussel Fr. 19.0019.30 Tuinpraatje door den heer heer J. Jonker, Chef afd. Gcm. Plantsoenen. 19.3020.20 Luxemburg. 20 20—22.35 Londen Rcg. 5.20 Max Alexy's orkest. Och wat doet die Sabatier er tóe. U moet uw werk voltooien. En wij hebben een plannetje gemaakt. Als u naar ons wilt luisteren zult u zien, dat u uw werk zonder verdere atoom is kont voltooien. Laurence richtte zich een weinig op en keek hem om beurten aan. Ja, het is een prachtig plan, mijnheer Workman voegde Dickie er aan toe. U zijt allen veel te goed voor mij, zei Laurence nadat hij een paar maal met de hand door zijn haar gestreken had. Ik moet eerlijk bekennen, dat de gedachte aan dien Sabatier mij even te maohtig is ge worden, Als Sabatier.... Wy verbieden u voorloopig over dien Sabatier te spreken, viel Lilian Delomosne hem in de rede. Ga zitten, juffrouw Wraye en u ook mijnheer Dickie en ik zal zelf ook maar plaats nemen. En, mijnheer Workman nu moet u mij eens een paar openhartige antwoorden geven op mijn vragen. Aannemend, dat wy eèn plaatsje kunnen vinden waar u veilig kunt werken, daar dit bij Armadale niet langer moge lijk is. nu John Bedford die sleutels heeft, hoeveel tijd denkt u noodig te hebben om uw werk te voltooien. Als wij hard werken en Dickie mij zou willen helpen, misschien een week. Goed. En verder: is uw motor klaar, zoodra uw machine voltooid is? Ja, de motor is al veertien dagen klaar. Die heb ik in stilte heelemaal alleen samengesteld. Neen, niet in mijn werk plaat.. Die heb ik hier ergens in de buurt van Londen verborgen. Maar binnen een uur kan die motor in de machine beves tigd worden. Een uur? Dus u heeft eigenlijk nog maar 'n enkel uur van serieus werk voor u! Laurence glimlachte. (Wordt vervolgd i

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9