WEIPOORT. G. v. d. AKKER MAANDAG 9 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht In den morgen van 9 Juli 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Biidt. Hoogste barometerst.; 769.7 te Shields. Laagste barometerst.: 757.8 te Memel. Verwachting tot den avond van 10 Juli: Zwakke tot matige Noord-Oostelijke tot Noord-Westelijke wind, toenemende be wolking, weinig of geen regen, iets koe- Ier overdag. Medegedeeld door het Kon. Ned. oefm Over de Britsche eilanden bereikte de hooge drukking gisteren haar hoogste ont wikkeling, maar in Scandinavië maakte zij plaats voor depressies, die plaatselijk door zware regens hebben gebracht. Een volgen de daling kondigt zich in Noord-Scandina- vië aan, de hooge drukking neemt af en verplaatst zich zuid-waarts, zoodat waar schijnlijk koelere en vochtigere winden, meer bewolkingen lagere temperaturen zullen brengen, zonder dat voorloopig nog regen van beteekenis te wachten is. In Noord-Scandinavië en Noord-Duitschland is de temperatuur reeds gedaald, in Frank rijk, Zuid-Duitschland, Zwitserland en Oostenrijk is het nog zeer warm; om de Golf van Biscaje wordt plaatselijk onweer gemeld. De Britsche eilanden hebben nog fraai weer, maar in het Noorden neemt de bewolking toe. IJsland komt onder den invloed van een ondiepe depressie. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 23.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Maandagnamiddag 9.50 uur tot Dinsdagmorgen 4.19 uur. nOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 10 Juli voorm. 2.30 uur en nam. 2.52 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 22 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 24.5 gr. C. idee van. Maar wij zijn gisteren een stuk wijzer geworden, hoewel alle goedbedoelde pogingen om ons duidelijk te maken, wat het verschil is tusschen een baanderheer en een basselecer, een baljuw en een heraut, op de onmacht van ons bevattingsvermogen zijn gestrand. Doch het verhaal van de Oriflamme hebben wij goed begrepen! De „O rif lamme" was de vlag van de oude Kruisridders, welke vlag berustte bij den abt van St. Denis. Wanneer de Koning van Frankrijk ter Kruisvaart toog, werd deze vaan uit de abdij meegevoerd cn door den Koning in handen cn ter bewaking gesteld van zijn trouwste strijders. Onze jonge Kruisvaarders gaan nu kam pen om het bezit van deze vlag, die eerst tijdens het Lof door den Diocesaan Directeur plechtig was gezegend. De wedstrijden om de Oriflamime be stonden uit verschillende estafettes, uit ..wagenrennen" een spel. dat juist omdat üfet wat ruw is, buitengewoon bij de ridders dn oen smaak viel! en enkele andere spelen, zooals „In de mist" en ,.0, me schoenen!" Vooral bij dit laatste spel kre gen de jongens gelegenheid alle spreek woorden cn spreuken met het woord „schoen" in practijk te brengen. Het begon met „Geen oude schoen wegwerpen tot je nieuwe hebt" cn eindigde via „wringende" cn „andermans"-schoencn, in een zegevie rend: „Wie de schoen past, trekke hem aan." Hoe die stapel schoenen weer aan de bij passende voeten terecht moest komen, was voor menig toeschouwende huismoeder een benauwend vraagstuk. Maar de bans, die zoo snugger waren hun schoenen te voren van, een merk te voorzien, hebben het spel gewonnen dat kunnen wc wel verra den Met groot lawaai dc ..sono joeste"! werden de wedstrijden beëindigd. De jury begon' daarna aan een uitzoek-spel op z ij n manier, en kwam na veel optellen en af trekken tot het besluit: datdeS t. Fran cis c u s-b an van dc Hartebrug- kerk tc Leiden de zegepraal had behaald en de „Oriflamme" •waardig was gekeurd. Aan het vendel van de Hartebrug- parochic werd dc medaille voor het beste marschtempo toegekend. Op het Kerkplein had de uitreiking plaats van de „Oriflamme" aan den schildknaap van de triomfeerende ban, waarbij rector Van dor Ven een pittig woordje sprak. Met het zingen van een hulde aan Christus- Koning werd dit eerste tornier van het district Leiden besloten. Vanaf heden is door ons als AGENT voor de WEIP00RT aangesteld, de heer tot wien men zich kan wenden voor het opgeven van Abonnementen en Advertentiën. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voortgezet werd de zaak tegen P. J. M. D. te Amsterdam, die op de Hoogewoerd te Leiden het verkeer in gevaar heeft ge bracht door links van den weg te houden. Na nog verschillende getuigen gehoord te hebben vroeg het O.M. een geldboete van 15 subs. 10 dagen. Uitspr. over 8 dagen. Ook werd verder behandeld de zaak te gen L. A. O. te A 1 p h e n, die een minder jarig persoon machinaal timmerwerk had laten verrichten, waarbij de jongen zich gekwetst had. Na den inspecteur der ar beidsinspectie uit den Haag gehoord te hebben, die de verschillende feiten verdui delijkte, vroeg het O.M. 15 subs. 15 dagen. Uitspr. 25 subs. 10 dagen. G. J. v. H. te Soesterberg, die bijgestaan wordt door een raadsman, heeft op de Steenstraat te Leiden met zijn auto een andere auto aangereden en zwaar bescha digd. Na een aantal getuigen gehoord te hebben vroeg het O.M. 10 subs. 5 dagen. Uitspr. over 8 dagen. M. K„ caféhouder te K a t w ij k, heeft na sluitingstijd nog personen in zijn bier huis aanwezig gehad. Eisch 5 subs. 5 dagen. Eisch 5 subs. 5 dagen. Uitspr. 5 subs. 3 dagen. J. Z. en A. P., beiden te Leiden, heb ben te Alkemade gevischt met twee peu ren. Eisch tegen elk 3 subs. 3 dagen. Uit sparak elk 2 subs. 1 dag. J.' K„ die verstek liet gaan, heeft te Voorschoten een woning betrokken, waarvoor nog geen vergunning was afge geven. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. 5 subs. 3 dagen. J. S., visscher te Oegstgeest, heeft fuiken gezet in verboden water en deze geledigd. Verdachte beweerde, dat zijn zoon de fuiken heeft gezet, maar een tweetal geuti- gen verklaarde, dat verdachte wel degelijk fuiken uit gezet had. Eisch 10 subs. 10 dagen. Uitspr. 5 subs. 3 dagen. J. M., die verstek liet gaan, heeft te Voorschoten met een motorschuit ge varen in de Schenkvaart, hetwelk daar is verboden wegens afbrokkelen van den wal kant. Eisch 5 subs. 3 dagen. Uitspr. 10 subs. 5 dagen. L. v. d. H., ijsventer te Leiden, heeft op den Hoogen Rijndijk een standplaats ingenomen, welke standplaats reeds aan een ander behoorde. Eisch en uitspraak 1 subs. 1 dag. L. W. G., te Noordwyk, heeft op Zondag ijs verkocht op de Noord-Boule vard. Eisch en uitspraak J' 2 subs. 2 dagen. H. v. d. M., te R ij n s b u r g, heeft té Oegstgeest op Zondag melk afgeleverd. Deze zaak wordt uitgesteld om meerdere getuigen te hooren. ACADEMIENIEUWS LEIDEN, Geslaagd: Candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter A, de heeren: A. F. van Dorp, Lei den, G. M. Westermann, Leiden. Idem letter F.: mej. E. Wegerif, Den Haag en de heer G. F. Wilmink, Leiden. Doctoraal examen rechten: mej. R. E. Hooft van'Iddekinge, Haarlem; G. P. van Herk, Rotterdam. STADSNIEUWS Begin van brand. Gisteravond te half negen is in het per ceel Lammermarkt 5a, ten huize van J. S. een begin van brand ontstaan, doordat dc bewoners die waren uitgegaan een thee lichtje, waarop een theemuts hadden laten branden. Door omwonenden is de deur in getrapt en het vuur gebluscht. De brand weer, die uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. Bij de politie zyn inlichtingen te beko men betreffende een drietal rijwielen, die onbeheerd op de Lammermarkt en dc Bees tenmarkt zijn aangetroffen. De sluiting der Mon Père-Kerk DE LAATSTE DIENST. Onder zeer groote belangstelling van de zijde der parochianen is gisteravond in de Mon-Pèrc-kerk de laatste H. Dienst gehou den, welke met de grootste plechtigheid ge paard ging. Voor de laatste maal was de oude Mon- Père-kerk, waarin bijna een eeuw de H. Diensten zijn gehouden, geheel met paro chianen bezet, die afscheid kwamen nemen van hun oude parochiekerk. De kerk was overvol, de kaarsen brand den op het Priesterkoor in grooten getale en voor 't laatst ook betrad nu de geeste lijkheid het altaar om een plechtig slui tingslof te celebreeren, het laatste na ze ven en negentig jaren. Het plechtig Lof werd gecelebreerd door den hoogeerwaarden Deken A. H. M. J. Homulle met assistentie van de beide kape laans der Mon-Père-kerk, de weleerw. heeren R. M. A. Nieveen van Dijkuim als diaken en W. Hessing als sub-diaken. Op het priesterkoor hadden plaats geno men de weleerw. heeren kap. L. Gudde en B. Dorbeck en de zeereerw. heer pastoor J. v. d. Horst, priester van het H. Hart. Voorts waren aanwezig de kerkmeesters van de oude St. Josephkerk en de heeren Th. Stijnman en A. Filbry van de kerk die gesloten werd. Een twintigtal misdienaars assisteerden voorts bij deze plechtigheid. Voor den aanvang werd een Marialied gezongen en klonk het: Wij allen zijn Maria's kinderen, door de kerk. Daarna werd het Allerheiligste ter aan bidding uitgesteld. Het mannen- en jongenskoor zong vervolgens O Salutaris Hostia. Na het Magnificat besteeg de hoogeer waarde Deken den kansel om de parochia nen toe te spreken en afscheid te nemen van de Mon-Père-kerk. De gewijde redenaar had tot tekst zijner predicatie gekozen de woorden uit het Boek der Schepping XII 1: En de Heer sprak tot Abraham: Ga uit het huis uws vaders en kom naar het land, dat ik u too- nen zal. Aanvangend met het verhaal van Abraham verhaalt spr. hoe dit bevel tot Abraham beteekende het verscheuren van zoete banden, waarvan alleen de herinne ring zou overblijven. Hoe Abraham moest gaan uit het huis, waar hij was opgegroeid onder het waakzaam oog van Vader en Moeder, hoe hij, vijf en zeventig jaren oud, heenging uit het vaderhuis. Ook Abraham was een mensch, die treurde om hetgeen hij ging verlaten, maar hij ging op het bevel» van God. Zoo klinkt het nu ook tot u: Ga uit uw Vader huis, ga uit dezen tempel. Zoo klinkt het bevel van God, wart het woord van den Bisschop is hei woord van God. Gij moet heengaan uit dezen tempel, waar gij ge- loopt werd met de wateren des doopsels, waar uw Moeder u kwam opdragen kort na uw geboorte, waar ge uw zonden be- leedt, waar ge in het Vormsel de zeven voudige gaven van den H. Geest ontvingt, waar ge uw bruid tot het altaar voerde, waar ge weende en badt bij de lijkbaar uwer ouders. Het uitgaan uit deze kerk is het ver scheuren van zoovele banden, waarvan al leen de herinnering zal overblijven. Maar alvorens wij dezen tempel zullen verlaten, zullen we toch eerst, ondanks on ze droefheid, het Te Deum aanheffen om God te bedanken voor zoovele genaden en zegeningen in bijna honderd jaren. Wie zal tellen al deze genaden en zege ningen aan zoovelen geschonken, roept de gewijde redenaar uit en hij somt ze op de vele genaden in zoo groote mate en ver scheidenheid in deze kerk aan velen ge schonken. De genade der bekeering, de genade der uitverkiezing, de genade der volharding en zoovele andere. Daarvoor zullen wij het Te Deum aan heffen, zij het ook met treurend hart en vol droefheid. Nog enkele oogenblikken en de zilveren altaarschel zal niet meer rinkelen, de ge wijde gezangen zullen niet meer weerklin ken, de orgeltonen zullen verstommen. Nog enkele oogenblikken, dan zal het gedaan zijn. Daarom is ons hart ontroerd en vervult de smart onze ziel. Wij gaan, op bevel van God, die ons elders Zijn glorie en Zijn heerlijkheid zal toonen. Juist in deze dagen van oproer, buigen wij het hoofd voor het gezag van God, die ons beval: Ga uit uw Vaderhuis. De gewijde redenaar neemt dan in roe rende woorden afscheid van het kerkge bouw en zegt vaarwel aan altaar, commu niebank en biechtstoel, en roept daarbij uit: Maar niet vaarwel Jezus. Jezus tot ve derziens! Want in ons nieuwe huis zullen wij vinden denzelfden God met dezelfde liefde en hetzelfde hart. Aan U Jezus, aldus de gewijde redenaar in een ontroerende peroratie, vragen wij dan ook om diezelfde zegen in overvloed voor ons" en voor onze kinderen. Vaarwel aan dit kerkgebouw, tot we- derziens, o Jezus! Het was een ontroerende predicatie, die diepen indruk maakte op de talrijke ge- loovigen en aan het einde waarvan velen hun tranen niet konden weerhouden. Toen kwam langzamerhand het einde. Nog klonk het plechtige Te Deum langs de gewelven, eenmaal nog ruischte een plech tig Tatum ergo door de kerk en voor de laatste maal werd toen de zegen met het Allerheiligste gegeven. De kerk was. dan in het volle licht gezet en zoo gaven de elec- trische lampen en vele kaarsen aan de kerk nog eenmaal een feestelijk aanzien. Het was het einde. Als slotlied klonk nog als solo-zang door de kerk het getoonzette: „Wees gegroet, zoodat met een eerbiedig en stemmig Ave, VAN ONZE ADVERTEERDERS. NAAR LIMBURG EN AKEN. De Ned. Reisvereeniging voor Katholie ken, afd. Leiden, organiseert op Zondag en Maandag 29 en 30 Juli een reds naar Zuid- Liimburg en Aken. Het plan is waarlijk grootsch opgezet. Vanaf Leiden vertrekt ze per touringcars over den Haag. Rotterdam, Breda, Roermond naar Valkenburg. De vol gende dag naar Aken. De prijs van deze reis bedraagt, met inbegrip van logies en maal tijden, alles prima in orde, voor de leden 12.50 en Katholieke introducees 13. Waarlijk een ongekende lage prijs. Met toe stemming van den Dudtschen gezant kun nen de deelnemers (sters) zonder pas of be wijs van Nederlanderschap in Duitschland vertoeven. Verschillende afdeelingen heb ben dan ook reeds haar medewerking toe gezegd. We twijfelen er niet aan of vele uit onze stad en omgeving zullen aan deze mooie tocht deelnemen. Voor opgave zie ad vertentie in dit blad. We wenschen onze Katholieke Reisver eeniging een goed succes en een goede reis. een groet aan de H. Moedermaagd, de laat ste Godsdienstoefening in de oude Mon- Père-kerk besloten werd. Toen voorafgegaan door een stoet van kaarsdragende misdienaars en aanwezige priesters, werd door den Deken het Ons Heer plechtig ter kerke uitgedragen en naar de nieuwe parochiekerk overge bracht. Er heerschte onder deze plechtige uit tocht van God een ademlooze en indruk wekkende stilte. God ging heen uit deze kerk, waar Hij gedurende bijna een eeuw Zijn genaden geschonken had. Het tabernakel bleef open. Het licht der Godslamp werd gedoofd. De oude Mon-Père-kerk was aan den eeredienst onttrokken. Zoo is de Mon-Pèrekerk op treffende en plechtige wijze gesloten. De Mon-Père- parochianen hebben bij dit afscheid het verlies gevoeld en hun ontroering uitte zich in tranen. Hier ging voor hen iets liefs verloren van vele jaren. Maar het woord van den hoogeerwaar den Deken moge hen tot troost zijn, als dit verlies wel oude, vertrouwde dingen be treft, maar niet.... God zelve. En in de oude St. Josephkerk zal een traditie van zeven en negentig jaren worden voortge zet. Onverbroken zal hier de geestelijke ar beid vervolgd worden, die nu bijna een eeuw geleden in de oude Mon-Père-kerk aanving En de parochianen, die zoo het verlies van hun „Mon Père" voelen, als zich gis teravond bij hen uitte, zullen geen beter getuigenis van hun oprécht medeleven kunnen geven, dan eveneens de Mon Père- traditie voort te zetten en ook hun nieu we parochiekerk, de directe opvolgster der Mon Père, te noemen en te blijven noe men: Mon Père. Zoo zal in waarheid de traditie voort leven in de oude St. Josephkerk, nu we derom Mon Père. OPWEKKING TOT OPROER. Nu de rust in Amsterdam schijnt terug te keeren, trachten de achterbaks-blijven de helden, die de menschen de straat opja gen, elders hun „succes" te zoeken. Het bestuur der O.S.P. heeft in Leiden een circulaire verspreid, waarbij het de menschen oproept, tot daadwerkelijke soli dariteit met de Amsterdamsche arbeiders". Wij gelooven niet, dat in onze stad het onverantwoordelijk gestook zulke droeve resultaten zal hebben, als in Amsterdam. Tribune en opruiende geschriften in beslag genomen. Hoewel er in onze stad allerlei geruchten de ronde doen, dat ook hier van commu nistische zijde getracht is, onlusten te ver wekken kunnen wij mededeelen, dat dit niet het geval is geweest. Wel is Vrijdag avond aangehouden een zekere H. W. we gens het colporteeren met De Tribune, ter wijl hedenmorgen werd aangehouden ze kere v. S. wegens het verspreiden van op ruiende geschriften. CHR. H. B. S. De toelatingsexamens. Geslaagd voor het toelatingsexamen eer ste klasse: J. F. Asslen, Sylvie M. v. Aarem, R. Baart de la Faille, H. S. E. v. Benten, W. W. Bertels, M. D. Beumer, Nel F. Binnen dijk, P. L. Blangé, G. C. Bink, R. Ph. Boot, J. C. de Bruyn, H. Dam, P. W. Duyverman, M. H. E. Glerum, J. Heyloo, H. T. Kammin- ga, Elisabeth M. Klein, Joke Kloosterboer, N. Korenhof, L. Lignac, J. Los, W. Louwe, H. J. G. Mak, Joke Maas, Marijan P. Men ger, E. H. G. Peiger, Laury A. Ripping, E. Salm, G. Snoek, M. A. Slootmakex-, H. G. Souman, J. H. Teeuwen, H. L. de Vidal de St. Germain, D. C. v. d. Vijver, Maggie C. Warmenhoven, J. E. Webster en H. J. Zeelt. Afgewezen 4. Toegelaten tot de tweede klasse: J. Berg man. Afgewezen 1. Toegelaten tot de derde klasse: G. J. Veelo en C. van Holten. Sted. Gymnasium. Bij de overgang van het Sted. Gymna sium alhier was ook nog bevorderd van de tweede naar de derde klasse: G. van Eelen. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Vergadering Slagerspatroons- vereenigingen in „Den Burcht". 8.15 uur. Donderdag, Ledenvergadering „De Hanze" in Den Burcht, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Juli a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523. De volgende leerlingen van de R. K. Jon gensschool aan de Haarlemmerstraat zijn geslaagd voor toelatingsexamen H. B. S.: W. de Graaf, J. v. Heeteren, H. Kuilenberg, P. Reizevoort, W. Stumpel, afgewezen geen. Geslaagd voor het examen Boekhouden, afgenomen door de Ned. R. K. Bond „St. Genesius" de dames: M. A. H. Boom, G. W. Horstink, J. W. Krol, E. E. M. Nicolai, en W. P. Vreeburg. Ook slaagden voor Ned. Handelscorres pondentie: Mej. J. M. H. F. de Keuning, allen leerlingen van de Mariaschool alhier. Voor het staatsexamen akte onderwij zeres is te 's-Gravenhage geslaagd mej. A. den Hollander, alhier. Openbare dronkenschap. Aangehouden is ter zake van openbare dronkenschap C. H. D. G. Deze verzette zich zoodanig tegen zijn arrestatie, dat de politieagent die hem aanhield van zijn sa bel gebruik moest maken, waardoor G. aan den arm werd gewond. De aard van de verwondingen maakte het noodig den man naar het Academisch Ziekenhuis te bren gen. VOOR VERDER STADSNIEUWS ZIE PAGINA 8. LAATSTE BERICHTEN INT. MISDADIGERSBENDE GEARRESTEERD. Aan hotel-tafel in centrum van Amsterdam. Zaterdagnacht hebben rechercheurs van de Centrale recherche te Amsterdam in het hartje van de stad een internationale misdadigersbende kunnen arresteeren, die reeds sinds eenige dagen werd gezocht. Vrijwel onopgemerkt voor het publiek, aldus lezen we in „de Courant", verscheen een vijftal rechercheurs Zaterdagavond te omstreeks halftwaalf in een hotel-café-res taurant in de omgeving van het Leidsche- plein, waar het misdadige gezelschap, be staande uit vier Duitschers, één Oosten rijker en één staatslooze schijnbaar rustig te midden der andere bezoekers zaten. Zelfs de eigenaar van het groote, beken de huis, die de meeste vaste bezoekers wel kent, had niet de minste aandacht aan deze vreemdelingen geschonken, omdat zij zich keurig gedroegen. De „heeren" zagen er dan ook keurig gekleed uit, maakten geen bijzondere verteringen, kortom, aan niets was te bespeuren, dat de zes mannen tot de internationale misdadigers moesten worden gerekend en weinig goeds in hun schild voerden. Maar de vreemdelingendienst kende ze wel. Men wist daar blijkbaar reeds eenige dagen, dat Amsterdam thans door deze bende oplichters en flesschentrekkers als operatieterrein was uitgekozen. Nauwe lijks waren de heeren dezer dagen in de stad verschenen, of hun gangen werden voortdurend nauwkeurig nagegaan. Vrijwel nimmer was de geheele bende bij elkaar te vinden, hetgeen het recher che wei-k niet gemakkelijk maakte. Voor Zaterdagavond echter hadden ze blijkbaar de afspraak gemaakt om in het bewuste hotel bijeen te komen Dit is hun noodlottig geworden. Spoedig was het op het hoofdbureau van politie bekend, waar de gezochten zich bevonden. Onmiddellijk vertrokken vijf rechercheurs naar het hotel, waar zij vrijwel ongemerkt op het tafeltje, waar de vreemdelingen za ten, toeliepen en daar bij hen plaatsnamen. Er volgde een kort gesprek, waarna het geheele gezelschap opstond om in twee in middels bestelde taxi's, die reeds svoor- stonden, te vertrekken. Niemand in het hotel zou bemerkt heb ben, dat hier vijf politiemannen, met zes zoo juist gearresteerde misdadigers ver trokken, indien niet plotseling één der mannen op de vlucht was geslagen. Ter wijl twee rechercheurs den vluchteling nazetten, trokken de andere drie recher cheurs hun revolvers om daarmede de an dere vijf arrestanten, die reeds waren in gestapt. in bedwang te houden. In de Jan Luykenstraat hadden de twee politiemannen den vluchteling reeds inge haald en bedreigd door twee revolvers ging de man thans gewillig terug naar het hotel, waar hij eveneens in één der taxi's moest plaats nemen. In snelle vaart vertrok ken de taxi's naar het hoofdbureau van politie, waar de bende voorloopig werd opgesloten. Bij het verhoor, dat den vreem delingen later werd afgenomen, is wel vol doende gebleken, dat zij tot de interna tionale misdadigerswereld behooren en zich reeds aan een groot aantal misdrijven hebben schuldig gemaakt. Met de snelle arrestatie van dit gezel schap heeft de Vreemdelingendienst prach tig werk gedaan. ZINKWITFABRIEKEN STOPGEZET. Naar wij vernemen, zullen de zinkwit- fabrieken te Eysden met ingang van 15 Juli a.s. worden stopgezet in verband met den achteruitgang van den afzet. 450 ar beiders komen hierdoor zonder werk.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2