DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL MAANDAG 9 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 GYMNASTIEK BELGIë—NEDERLAND. Nederland wint met klein verschil. Nederland heeft den jaarlijkschen turn- wedstrijd te Antwerpen van België met klein verschil gewonnen, n.l. met 272.64 punten tegen België 270.27 punt. Er werd geturnd aan het paard, het rek, de brug, aan de ringen, voorts vrije oefe ningen en het paardspringen. De zes beste turners van elk onderdeel worden voor het klassement geplaatst. In de vrije oefeningen behaalden Neder land 50.65 punten, waarbij Melkman de beste was met 8.80 punten, terwijl ook v. d. Vinden een uitstekende oefening maakte (8.44). Bij de Bergen was de Veght de beste (8.30), terwijl de andere turners suc cessievelijk minder punten behaalden dan onze landgenooten. Na de vrije oefeningen was de stand 50.65 punten voor Nederland cn 48.45 punten België. Aan het paard was Ens magnifiek en zijn prestatie werd met 8.80 beloond. De beste Belg was Gibens met 8.70 punten. Aan dit zoo moeilijke toestel werden heel wat fout jes gemaakt. Nederland 48.77 punten, Bel gië 47 punten. Aan het rek blonk van Dam uit en over het algemeen waren de prestaties' best. Meer dan 9 punten kregen toegewezen van Dam (9.90). Melkman (9.35), van Gende- ren (9.35), Gysbrechts (9.10). Aan dit toe stel kreeg Nederland iets meer dan 54 pun ten tegen België 50.95 punten. Aan de brug was Melkman de beste der Hollanders (9), terwijl de Veght bij de Bel gen met 9 hoogst geklasseerd. Aan de brug kreeg Nederland 48.35punten en België 30.35 punten. Ook aan de ringen bleven de Belgen in der meerderheid en wel met 48.825 punten tegen Nederland 45 '/2. Van Dam was de beste Nederlander met 8.15 punten. In het paardspringen, waarvoor maximaal 5 punten werden toegekend, werd de voor sprong van Nederland met nog een halve purvt verhoogd. Nederland kreeg 25 punten oriet Melkman als beste (4.45), Ens (4.43'/-),. bij de Belgen De Vegt 4.27'/2 en Gibens 4.25 punten. Nederland won dus met 272.64 punten tegen België 270.27 punten. Van Dam was de beste Nederlander met 47.91 punten (maximaal 55 punten) daarop volgde Melkman met 47.22'/... punten. Bij de Belgen was de Veght met 47.17 punten de beste, waarop Gibens voolgde mot 46.80 punten. ROEIEN DE HENLEY REGATTA. Voor duizenden toeschouwers vonden Zaterdag op de Theems de eind wedstrij den skiff en twee zonder stuurman van de Henley Regatta plaats. In het nummer twee zonder stuurman om de „Silver Goblets" zegevierden de Duitschers, Braun en Moelier (Wicking) met 1 Y: lengte voorsprong over de Engel- schcn, de gebroeders Bigland (Royal Ches ter) in 8 min. 9 sec. De Diamond Scull werd gewonnen door den sciffeur, den Berlijner dr. Hebbert Butz in 8 min. 10 sec. Zijn tegenstander was de Amerikaan Rutherford, van wien hij met 3 y3 lengte won. WANDELSPORT Lcidschc Wandel-Sport Vereeniging. Wegens bedanken van den 2cn voorzitter, don heer v. Weezen, is als zoodanig be noemd de heer W. J. Woestenburg. De L.W.S.V. zal zich Woensdagmorgen naar Rijswijk begeven om aldaar den be grafenisstoet van wijlen Z.K.H. Prins Hen drik gade te slaan. Het vaandel zaïl worden imedegedragen. De leden worden verzocht in clubcostuilm het insigne met rouwcrêpe overtrokken, 's morgens te 6 uur in het clublokaal aan wezig te zijn. Na afloop van de plechtig heid begeeft de L.W.S.V. zich weer te voet naar Leiden. DAMMEN LEIDSCHE DAM VEREENIGING. De tweede en dorde ronde van de zomer wedstrijden der L. D. V. zijn als volgt ver- Uoopen: Groep A: S. v. d. Wijngaard wint van J. C. den Dekker, Bernsen speelt remise togen Optendrecs, Dekker verliest van Jolis. Klinkenberg, Optendrecsv. d. Bosch remise. Bernsen verliest van v. d. Wijn gaard. Groep B: A. Sladek verliest van J. Zaal berg, Sweris wint. van A. Klinkenberg, Teunissen verslaat J. Huisman. Sladek ver liest van M. Sweris, Zaalberg wint van Teunissen. Groep C: J. Dreef wint van C. Kwaad gras, G. P. Dillen verliest van C. Klinken berg, C. J. Koree wint van C. Klinkenberg, Kwaadgras wint van Roree. Na de derde ronde is de stand als volgt: Groep A: gesp. gew. rem. gel. pnt. S. v. d. Wijngaard 3 2 1 5 M. Optendrecs 3 1 2 4 Johs. Klinkenberg 2 1 1 3 T. D. v. d. Bosch 1 1 1 J. A. Bernsen 2 1 1 1 J. C. den Dekker 3 3 0 Groep B: M. Sweris 3 2 1 5 J. Zaalberg 3 2 1 4 C. Teunissen 3 2 1 4 A. C. Klinkenberg 2 1 1 2 J. Huisman 2 1 1 1 A. Sladek 3 3 0 Groep C: J. Dreef 2 2 4 C. J. Koree 3 2 1 4 C. Kwaadgras 2 1 1 2 C. Klinkenberg 3 1 2 2 G. P. Dillen 2 0 LAWNTENNIS DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De eindstrijden. De resultaten der Zaterdag gespeelde eindstrijden op Wimbledon luidden: Damesenkelspel: Dorothy Round (Enge land)—Helen Jacobs (V.S.) 6—2, 5—7, 6—3. Heerendubbelspel: Lott en Stoefen (V.S.) sl. Borotra en Brugnon (Frankrijk) met 6—2, 6—3, 6—4. Damesdubbelspel: Mme Mathieu en Miss Ryan (FrankrijkV.S.) sl. Mrs. Andrus en Mme Henrotin (V.S. en Frankrijk) 63, 6—3. Gemengd dubbelspel: Miki en Miss Round (JapanEngeland) sl. Austin en Mrs. Barron-Shepherd (Engeland) 36, 60, 6—0. WIMBLEDON TE NOORDWUK. Geslaagde exhibitie-partijen. Het is wel eenigermate overdreven om van Wimbledon in Noord wijk te spreken, want de groote sterren, die in de-Wimble- donsche weken ook voor Noordwijk „be sproken" heeten te zijn, komen zooals ge woonlijk achteraf niet en de bezetting van de internationale tenniskampioenschappen van Nederland zal na al die opgeschroef de berichten omtrent de deelneming maar heel mager blijken te zijn uit internatio-, naai oogpunt. Wat niet wegneemt, dat er toch wel goed tennis te zien zal zijn op de banen van de Noordwijksche sportvereeni- ging. We kregen daarvan gisteren een voor proefje bij de exhibitions, waaraan wel niet de kampioenen van Wimbledon deel namen, maar toch spelers en speelsters, die in het ten nisparadijs een mondje hebben meegesproken. Het dames-enkelspel gaf aanvankelijk een overwicht van mej. Rollin Couquerque op mevr. Mathieu (Frankrijk) door het meer offensieve spel van onze landgenoo- te, die den eersten set irtet 63 won. Langzaam maar zeker herkreeg de Fran- sche echter haar vastheid aan de base-line, haar heil voornamelijk zoekend in drives, zoowel van de back-hand als de fore hand. Tegen die vastheid kon mej. Rol lin Couquerque op den duur niet op en zij verloor den tweeden en derden set en dus ook den wedstrijd met 63, 46, 36. Timmer kwam er in den eersten set te gen den Duitsöher von Cramm niet aan te pas. Binnen een kwartier was het 61 voor den Duitscher, die een zeer aantrek kelijk spel ten beste gaf, vol afwisseling, productief door zijn anticipaties en met heel korte dropshote vlak achter het net, met als geheel onverwachte scoring- strokes langs vollies. In den tweeden set forceerde hij het spel teveel en Timmer zag toen telkens zijn kans schoon voor scherpe drives langs den opgeloopen Duitscher, zoo nu en dan afgewisseld door een lob. Het bleef een service-duel tot 88. Toen scheen de Duitscher wat ontmoedigd en Timmer won den set met 108, om er in den der den set weer vrijwel niet aan te pas te komen, zoodat von Cramm won met 61, 8—10, 6—0. De dubbelspelen waren wel aardig om te zien, maar zij stonden heel niet op het peil der verwachtingen. Het gemengd-dubbelspel was levendig en vrij goed. Mej. Rollin Couquerque on Hop man sloegen mevr. Mathieu en den Spanjaard Maier met 119, 63. In het heerendubbel sloegen Hopman Maier het duo von Cramm (Duitschland) von Kehrling (Hongarije) met 63, 64. De Australiër Hopman bevestigde volko men zijn reputatie van Wimbledon en was de beste dubbelspeler op dezen geslaag den demons tratie-arüddag. POSTDUIVEN P.V. „Het Oosten". Concours met jonge duiven vanaf Roo- zendaal, afstand circa 70 K.M. (Voor A. van Egmond, Katwijk 74.830 K.M.). Inge- korfd 123 duiven. Gelost om 1.30 uur met Noord-Oost wind, warm weer. No. 1 werd gecontsateerd om 2 uur 37 min. 52 sec. en maakte een gemiddelde van 1006.07 Meter per minuut. No. 41 geconstateerd om 3.14.16, gem. snelheid 660.70 Meter p. rn. Uitslag: H. E. Christiaanse 1, 2, 4, 6, 11, 13, 18; J. Schippers 3. 9. 22. 27, 28, 29, 30. 32. 34, 36; Th. Houthoff 5. 7. 15. 16, 19. 23. 24, 25, 26; W. Bey 8. 10. 21. 33; A. v. Eg- mond, Katwijk 12, 39; C. Ceel 14, 17, 20, 36, 41; H. Zaalberg 31, 37, 38, 40. LUCHTVAART TWEE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. Zeven dooden. Naar de Torgauer Ztg. meldt, zijn Vrij dagmiddag bij Friedrichshafen 2 vliegtui gen neergestort, waarbij in het geheel 7 personen om het leven zijn gekomen. Het eerste vliegtuig stortte om 3 uur in den namiddag neer. De bestuurder, de monteur cn een ingenieur kwamen daarbij om het leven. Een uur later stortte een tweede vlieg tuig neer, waarbij vier personen gedood werden. Aangezien men vermoedt, dat men met sabotage heeft te doen, zijn buitengewone maatregelen getroffen. De politie te Friedrichshafen werd ver sterkt en heeft machinegeweren opgesteld. Een groote afdeeling van de S.S. bewaakt het terrein van de Zeppelin-maatschappij. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Drie dooden. Nabij Lexington (Kentucky) is een vlieg tuig neergestort. Alle drie inzittenden werden op slag gedood. LAND- EN TUINBOUW ROOIEN EN VERVOER VAN POOT- AARDAPPELEN. Door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcenarale is aan de veilingverenigin gen een nieuwe regeling voor rooien en vervoer van pootgoed bekend gemaakt. Daaruit blijkt .o.m., dat ook aardappe len, gerooid op selectie-bedrijven en uit sluitend bestemd voor pootgoed, alleen mo gen worden gerooid met een pootvergun- ning, te verstrekken door de veiling, waar de betreffende teler geteekend heeft als lid van de Nederl. Groenten- en Fruitcen- trale. Het vervoer van het land naar de opslagplaats moet worden gedekt door een gratis vervoerbiljet. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pater Joseph van der Schoot. Zondag was weder een feestdag bij uit nemendheid voor Roomsch Hillegom in het algemeen, voor de parochie van St. Mar- tinus in het bijzonder: een der eigen zo nen, Pater Joseph van der Schoot, Witte Pater van de Missionarissen van Afrika, op 29 Juni te Carthago Priester gewijd, zou zijn eerste plechtig dankoffer aan God op dragen. De fraaie, monumentale tempel was op schitterende wijze versierd met palmen en rozen en lelies. Te even voor 9 uur was het Godshuis geheel met geloovigen gevuld en schreed de Neomist aan de zijde zijner goede moe der, mevrouw de weduwe van der Schoot Blom, door het middenschip naar het altaar, voorafgegaan door lieve bruidjes, die bloemen strooiden. Het zangkoor voer de daarbij het Veni Creator uit. Kort daarop ving de H. Handeling aan. Presbyter-assistens was de Zeereerw. heer J. J. A. J. Krook, pastoor der Paro chie, diaken pater Wessels, sub-diaken prof. J. Lauwrier van Hageveld, Ceremonia- rius de weleerw. heer J. Groot, priester student der R. K. Universiteit te Nijme gen, zoon der parochie. In het priester koor hadden nog plaats genomen pater De Lau van dezelfde Orde als de neomist en kap. D. Schoenmaker uit Den Haag, oud-kapelaan der parochie. Het zangkoor voerde op sublieme wijze onder den dirigent, den heer,S. Redeker, uit de 4 stemmige Mis a capella van Ga- luppi met Gregoriaansche Credo. Na het Evangelie beklom pater De Lau den kansel tot hét houden eener korte feestpredicatie. Deze sprak ongeveer als volgt: In dezen Godgewijden tempel, zijn wij in dit plech tig uur bijeen en zien aan het altaar een der uwen, die voor het eerst op plechtige wijze zijn dankoffer aan God opdraagt en naast hem den herder der parochie cn de vrienden zijner jeugd, wier vriendschap bekroond wordt in dit feest, hem de ver zekering gevende van blijvende vriend schap voor de toekomst. Er is dus reden tot dankbaarheid, daar de glorie van het Priesterschap ook uw hoofd omstraalt. Aanstonds gaat deze neomist het H. Mis offer voortzetten en zal hij den Zoon Gods op het altaar doen komen, de bron van heiligheid en ons met huivering vervul len, als we uiting geven, van wat er om gaat in onze ziel. Want onze priesters zijn groot in Gods Kerk. Christus zelf toch heeft gezegd: Gij," mijne vrienden zijn bui tenmate in eere: „Gij zult Mij een getuige zijn tot aan de grenspalen der aarde." Dit drukt uit de hoogheid van roeping. De Apostelen moesten getuigen wat ze gezien en gehoord hadden en na de nederdaling des H. Geestes begrepen zij, dat zij alleen antwoord konden geven op de vraag: „wat na dit kortstondig leven?" Die geest is van alle geslachten. En zij konden daar ant woord op geven, want zy droegen in hunne handen den vrede op deze aarde en een eeuwige zaligheid na dit leven. Daarom konden zij antwoorden tot den Hoogen Raad: wij moeten aan God eer gehoorza men dan aan de menschen, wij kunnen niet zwijgen. Dat is de ware grootheid der Apostelen en der priesters. Wij beschouwen zoo vaak de Kerk als een vereeniging van vrome menschen en zulks is waar, maar die Kerk is veel meer afspiegeling van Gods rechtvaardigheid en een bron van vrede voor allen en gelulcaanbrengster. Daarom moeten ons onze Priesters zoo dierbaar zijn: 19 eeuwen hebben die Kerk geen en kel leerstuk ontnomen: zonder rimpel, roest of bederf zal zij blijven staan. Wat die Kerk geworden is, is het werk mede der geloovigen, maar dat der Priesters op de eerste plaats. Laat ons dus die glorievolle mannen prijzen en onzen eerbied en ver trouwen hernieuwen. Zeker zijn zij men schen gelijk wij, met gebreken als wij, maar toch gezalfden, ons gebed waardig. Ik vraag dan heden uw bijzonder gebed, voor dezen pasgewijden priester, die na korten tijd zal terugkeeren naar zijn' ge liefd Afrika, te midden der goede zwar ten. Gij, waarde Medebroeder, zult daar uw rijkdom uitdeelen, uw hart vervuld zijnde van liefde voor den Meester te mid den van die heidensche duisternis. Moge het u gegeven zijn, te midden van die hei densche duisternis in Afrika rijk en vruchtbaar werk te verrichten, gedachtig het woord, die na Mij komen wil, ver- loochene zichzelf. Zware offers zullen van u gevergd worden, maar wat zijn dat voor het verheven doel in vergelijking van wat beloofd is. Als ge dan straks na de voort zetting van het Heilig Officie de handen smeek end zult opheffen met de woorden: de Almachtige God zegene u, dan zullen wij met liefde uw Priesterzegen aannemen als onderpand van- den vrede op aarde en als een voorspel van den eeuwigen vrede hiernamaals. Amen." Hierna werd het H. Misoffer voortgezet. Plechtig en aangrijpend was bijzonder het oogenblik, waarop de jonge priester voor de eerste maal de H. Communie aan zijn moeder, zusters en broers toereikte. Na de H. Mis werd uitgevoerd de Pries tercantate van E. Franssen. Te half drie werd een plechtig danklof met Te Deum door den neomist gecele breerd, waarna receptie op villa Bloemen- heuvel, die zeer druk bezocht was en waar tevens gelegenheid geboden werd, de vele kostbare paramenten te bezichtigen, die den jongen missionaris zijn geschonken. Ook wij bieden den pater onze oprechte gelukwens ohen. HOOGMADE. Weg met de motor, leve de windmolen! Na uitnoodiging door het bestuur van den Veenderpolder is het bouwen van een molen vain de waterloozing gegund aan den heer G. J. Verbij, timmerman en molenma ker alhier, onder directie van den heer A. J. "Deker, molendeskundige. Deze molen zal op windkracht worden gebouwd, waarbij de nieuwste verbeterin gen worden aangebracht, zooals wieken in stroomlijn en met vijzel-opwerking. De motor zal weder vervangen worden door den wind, een goedkoope kracht. Deze soort molen heeft reeds bewezen aan de verwachtingen te voldoen. SASSENHEIM. Speldjesdag. Zaterdag togen een aan tal jonge dames de huizen langs met speldjes voor Herwonnen Levenskracht. De opbrengst hiervan was ƒ87.75. Het co mité dankt voor de milde bijdragen en de colportrices voor de betoonde ijver. Concert. De Harmonie „St. Ambro- sius" zal naar aanleiding van het gehou den concours te Noordwijkerhout een con cert geven in de tent. Lag het eerst in de bedoeling dit concert te geven op Vrij dag 13 Juli, thans is het uitgesteld tot Vrij dag 20 Juli. Janos, zou je zoo niet eeuwig met me op dit vredige meer willen dobberen. Li esje't kost veertig cent per uur bootenhuur. (Gazettino HL) UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. Turnenburg, slaagde voor het exa men machine-schijven, daartoe opgeleid door den heer G. Klok alhier. Hooiberg in brand. Van Vrijdag op Zaterdagnacht is brand ontstaan in een hooitasch, staande achter de nieuwe in aanbouw zijnde boerderij van den land bouwer J. V. in de Prins Hendrikstraat. In deze schuur, welke geheel van ijzer is opgetrokken, was een aanzienlijke hoe veelheid hooi geborgen. Een beladen hooi wagen, welke Vrijdagavond de schuur was binnengereden, is mede verbrand. De brandweer heeft met twee motor-spuiten de smeulende hooimassa gebluscht. De belendende boerderij bleef gespaard. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. BOSKOOP. Registratie boomkweekerij. Voor de registratie der boomkweekerij-bedrijven is door de Ned. Boom- en Bloemkweekerij Centrale een districtscommissie benoemd, waarin zitting hebben als leden de heeren G. Boer Pzn., H. G. Mathot, C. van Veen Gzn., D. Veerman Jzn. en J. Zwartendijk, terwijl als voorzitter optreedt de heer ir. Moerlands te Boskoop. Geboren: Wilhelmina Catharina d. van D. v. Bodegraven en W. W. Kalisvaart. Pietje Adriana Cornelia d. van A. v. d. Willik en H. W. Rietveld. Maria Ca tharina d. van P. v. d. Laan en T. P. Spaarman. Gerard Hugh z. van G. C. Appel en L. A. Oosterwijk. Maria Ger- ritje d. van C. M. Boom en M. A. Ver beek. Johannes Gerardus Antonius z. van J. G. van Bezuijen M. van Leeuwen. Ondertrouwd: G. C. Vlasman en H. Verbij. H. J. Stolwijk en J, H. Verbij. N. D. Bakker en A. de Bruin. W. H. van Egmond en C. M. Stolker. W. v. d. Bosch en J. Spaargaren. Getrouwd: G. Grootendorst 26 j. en J. V. Gooswilligen 27 j. J. M. A. Schou ten 23 j. en A. de Jong 23 j. Overleden: Aagje van Wilgen wed. van G. van Klaveren 82 j. WOERDEN Personalia. De heer J. v. Riet, alhier, slaagde dezer dagen te Den Haag voor het tweede gedeelte van het examen candi- daat-notaris. Voorzorgsmaatregelen. Naar wij ver nemen bij geruchte, zouden Zaterdag op Zondag soldaten hier geweest zijn en wel in de artillerieopslagplaats „De Wagen- loodsen". De geheele nacht heeft voor dit gebouw een schildwacht op wacht gestaan en naar het schijnt, ook voor het Centraal Maga zijn. Dat over deze plotselinge bewaking de geruchten niet ongegrond zijn, kunnen we mede hieruit opmaken, dat ook van daag meerdere malen groepjes van twee soldaten vanuit het Centraal Magazijn naar de andere inrichtingen te dezer plaat se trokken. Zooals bekend zijn hier be halve het Centraal Magazijn en de Oude Kazerne, ook twee opslagplaatsen der Ar tillerie, d. z.e. wagen loods, in het arse naal gevestigd. En zeker is het dat hier wel iets bijzonders gebeurde, daar de op zichters van deze inrichtingen ook gisteren in uniform waren en op hun post moes ten zijn en ook de nacht in dienst zijn ge weest. Hoewel steeds des nachts het Cen traal Magazijn wordt bewaakt, is in den nacht van Zaterdag op Zondag deze be waking versterkt. Behalve de schildwach ten zijn nog twee wakers van het Magazijn met geladen geweer en revolver den ge- heelen nacht op post geweest. Het tweede feit, dat we vernamen, is, dat Zaterdagavond laat o.m. aan het arsenaal de talrijke sloten aan luiken, deuren en poorten onder het licht van lantaarns nauwkeurig zijn gecontroleerd. Feestelijkheden afgelast. Naar wij vernemen, zullen waarschijnlijk alle fees telijkheden op Koninginnedag, waarvoor reeds een programma was opgemaakt, worden afgelast in verband met het over lijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Alleen de kinderspelen des morgens zullen door gang vinden. 105. Het zal misschien het beste zjjn, om daar niet op te wachten vond Piet Prikkel. We zullen maar eens verderop gaan kijken. Ga je mee, Drein? Snel trekken ze verder, landw'aarts in, dwars door het hooge pampamgras. Alleen Drein durfde van tijd tot tijd eventjes om te kijken, of hun vriendje Dinsdag hun intusschen niet achterop was geko men. Maar er was gelukkig niets te zien. 106. Gelukkig scheen het nog een tijdje te duren voor Dinsdag hen achterna kwam. Midden op het veld ont moetten Drein en Piet een meneer. Hallo, zei de meneer, jullie kunnen geld verdienen, als je ginds naar die villa gaat om eens stilletjes af te kijken of mijn bedienden wel werken als ik niet thuis ben.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12