Dr. J. POS Het Tandheelkundig Instituut BREESTRAAT 65 LEIDEN ZATERDAG 7 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT morgen van 7 Juli 1934, medgeedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De BildL naar waarnemingen verricht ln den Hoogste barometerst.:: 772.5 te Vardö. Laagste barometerst.: 757.8 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 8 Jan.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtin gen. Licht tot half bewolkt. Droog warm weer, behou dens geringe onweers kans. Het hooge drukgebied handhaafde zich en breidde zich aan den Noord-Oostkant nog verder uit. De hoogste standen worden thans over Lapland aangetroffen. De Oost- zee-depressie vulde verder op. Nog steeds waaien in haar omgeving vrij krachtige winden, terwijl hier eenige neerslag viel. Overigens is in het geheele waarnemings gebied het weer zeer rustig en viel nergens regen van beteekenis. Behalve over IJsland en het midden van ons land, waar de tem peratuur eenige graden daalde, is het overal weer warmer geworden. De vooruit zichten voor het aanhouden van den fraaien weertoestand zijn gunstig. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 22.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Zaterdagnamiddag 9.52 uur tot Zondagmorgen 4.17 uur; van Zondagnamid dag 9.51 uur tot Maandagmorgen 4.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 8 Juli nam. 1.97 uur; op Maandag 9 Juli voorm. 1.43 uur en nam. 2.05 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zyl"w 7 uur 22.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 23 gr. C. het hart en vreugde in de blije oogen on danks hun lijden, smarten en pijnen uit zongen. Te Deum laudamus.... U, o God, loven wij.... Rest ons nog een korte, zakelijke mede- deeling namens den penningmeester van het Comité aan de leveranciers voor het Ziekentriduum. Deze worden verzocht bin nen acht dagen hun rekening in te zen den aan den penningmeester, den heer G. Kagie. Zoo deze na deze termijn niet zijn in gezonden, zal het geleverde gaarne als een liefdevol gegeven gave worden beschouwd. En ook dan natuurlijk hartelijk dank. R. K. H.B.S. Toelatingsexamen. Geslaagd zijn: P. Alders (Noordwijk), J. Alkemade (Noordwijk), G. Beek (Wasse naar), H. van Berckel (Den Haag), A. den Boer (Oegstgeest), J. Bokern, L. Bokern, H. Dieben (Wassenaar), Th. Govaart, W. de Graaf, J. Groenewegen, G. Gussenho- ven, P. van Haasteren, L. v. Hamersveld, J. van Heteren, C. Huibers (Wassenaar), E. Jansen, Th. van Kampen, W. Kloos, A. Knaapen (Alphen a. d. Rijn), B. de Koning, H Kuilenborg (Leiderdorp), J. Leewens (Wassenaar). A. Mank. J. Onstenk, G. van den Oord (Oegstgeest), A. Paardekooper (Zoeterwoude). H. Paardekooper (Zoeter- woude), J. Pollmann, P. Reizevoort, P« Seholtz. F. Schouten (Wassenaar), F. Smii4 A. Sontrop, W. Stumpel, A. van Venrooy Alphen a. d. Rijn), J. Versteeg (Delft), H. de Vriend (Wassenaar), J. Zandvliet, W. Zcegers, A. Zwartelé (Roelofarendsveen). Degenen, bij wie geen plaatsnaam ver meld staat, zijn uit Leiden. STED. GYMNASIUM LEIDEN. De overgangsexamens. Van de eerste naar de tweede klasse bevorderd: R. J. Bakema, M. J. van den Berg, R. Bergman. G. van Gerrevlnk, Thea J. Hoekstra. F. W. N. Hugenholtz, Marie J. N. Keasler, J. L. Lindeman, D. W. R. Los, Medd. A. H. Muller, M. Offringa. Geertr. C. Perdeck, Thai. E. Soheltema, C. van Venetië, A. Verduin, G. P. J. Weijer, Hel. J. J. Blom, S. T. Bok, Leon, van Bue- ren, Corn. E. Droogleever Fortuyn, A. J. Eykman, F. Furnée, K. G. Idema, I. Jans- TELEFOON 3532 Nederlandsch Duitsch en Amerikaansch berekent voor eert GEHEEL ONDER EN BOVENGEBIT te zamen f. 40- met ga rantie Pijnloos trekken Inbegrepen. Een geheel Onder- of Boven- gebitf 24.50 Plaatje met I Kunsttand f 4.00 Ieders Tand meer f 1.75 Cementvulllngf 2.00 Porceleln of Zilvervulling f 3.00 Goudvulling vanaf f 9.00 )22 Kar Goud Goudkronen f 15.00) Volstrekt Pijnlooze Trekkingen f 1.50 Halfjaarlijk8che Controle en Mond- onderzoek kosteloos SPREEKUREN: lederen werkdag van 9—12 en 1—4 uur. Avondspreekuur: Dinsdag en Donder dag van 7—9 uur. sen, F. Kalsbeek, N. G. van Kampen, A. W. Kattenbusch, Elis. v. Krimpen, A. J. Lan- daal, C. L. Riemens, A. Schouten, P. J. Taconis, J. Wagemaker, J. C. Bosselaar, Jud. J. Bouman, J. L. G. A. Bouart, P. C. Brinkerink, I. D. H. Dijk, Const. Eikelen boom, Herm. de Groot, B. Kirstensen, W. J. Landsman, J. Overduyn. G. van Reenen, W. L. Siddré, H. C. H. Starck, F. L. Sten- fert Kroese, A. de Stoppelaar, A. F. Wein berg. Niet bevorderd 12. Van de tweede naar de derde klasse be vorderd: Ea. Aaibersberg, Miek Bergmann, J. C. J. Bronsgeest, O. H. Brouwer, Mies Duyvendak, Aa. P. Eykman, J. G. de Jong, K. Kool, J. de Kort, G. Korthof, Lieuwke E. Kranenburg, P. S. Loeb, A. J. Los, C. H. van Schooneveld, P. Sierat, Alw. A. de Vos van Steenwijk, Car. I. de Vos v. Steenwijk, Ferd. M. de Vos v. Steenwijk, D. de Wit, E. de Witte, E. H. J. Akkeringa, Suze H. T. M. Barge, D. A. Brinkerink, W. Brinkgreve, H. van Dam, F. W. de Haan, J. W. de Jong, Ada C. Krijkamp, Lily C. Kuiper, Jeanne C. Ligtenberg, Jac. van Mourik Broekman, Nelly B. Roos, Marie A. T. Timp, P. Boet, Hanny Elshout, An neke Hagens, W. G. P. van der Heijden, L. E. van Holk, Famke Idema, Hanna de Jong, Th. C. F. van Kamp, Herm. Krieger, Ger- da A. Makkink, Molly E. van Outeren, El- sa H. Plantenga, J. D. Rijnbach, J. M. van Til, Toos C. Veenenbos, F. J. M. Visser, A. Volbeda, Machteld de Vries. Niet bevor derd 24. Bevorderd van de derde naar de vierde klasse: W. G. Aldershoff, R. H. van Apel doorn, Ant. G. Bergsma, T. L. Bon, Dina C. Henny, Elsje L. van Kampen, Bertha van Krimpen, I. Kristensen, C. Markusse, W. E. C. Meijer, Car. H. Roessingh, J. M. Spruyt, Alw. H. Stein, P. Visser, Margot Woltjer, J. H. van Beelen, J. M. A. Collé, Elmyre M. Gans, R. Murk Jansen, J. H. C. Kern, L. Kuenen, Adr. J. Krieger, W. A. Krijger, H. M. A. Los, Willy van der Meulen, G. L. W. de Milly, C. A. O. v. Nieuwenhuyzen, C. H. Overduin, A. P. H. Schilp, L. M. J. U. van Straaten, Uus Tis- sing, P. C. Veltman, J. van Weizen, Rensje de Witte, Corrie Zandee. Niet bevorderd 9. Van de vierde naar de vijfde klasse: H. Bakema, A. Bergmann, R. Boissevain, Pa. van Doorn, A. van Dorp, Mia Ger- hardt, W. Heering, W. Hoogenstraten, M. Kok, P. C. Maas. D. C. Mulder, J. de Nes, W. de Nes. H. de Nie, W. G. Overbosch, Paula Smits, Ja. B. Valkenburg, W. F. K. Versteeg, F. Visser, J. A. Visser, Ada J. Wilmink. Niet bevorderd 6, herexamen 2. Van de vyfde naar de zesde klasse: G. Bergsma, Josée A. Blink, H. A. Bloe- mink, A. W. Bol, W. J. Buys, L. Cohen, J. A. Driessen, H. A. M. den Herder, J. K. J. Muller, Louise Muys van de Moer, J. van Oven, H. J. G. Postel, F. A. des Tombe, A. Verstraaten, K. P. van der Wel, J. de Zwaan, J. Zwanenburg, J. H. Bakker, H. Colenbrander, Joep van Gilse, C. la Lau, Cl. Meijers, J. E. Muller, C. Stolk. Niet bevorderd 11, herexamen 3. Toelatingsexamen. Toegelaten tot de le klasse: Johanna A. Adama, W. Bloemendaal, W. Blok, J. Bronsgeest, Elisabeth M. de Bruyn, Johanna C. Caro, A. W. Dekker, Hester Dirkse, Johanna A. van Eek, H. G. von Eelen, E. D. W. Faber, A. G. van Gilse, M. C. de Graaf, J. P. van Ham, A. Hasse- fras, J. K. Hoekstra. C. Hogendoorn, Caro line A. Hueting, H. J. van Iterson, E. G. James, J. W. Janssen, Meta de Jong, P. de Josselin de Jong, W. Jung, J. W. H. Kalsbeek, B. F. Krantz, Cornelia S. 'Krantz, J. Legrand, Johanna Lentz, H. W. F. Lig tenberg, L. D. de Lind van Wijngaarden, H. van der Linden, E. J. D. Los, A. G. Lu cas, K. J. Matze, Carla C. Nord Thom son, H. Ottenber, F. W. Pijnacker Hordijk, J. M. Polak, Johanna M. Regtdoorzee VAN ONZE ADVERTEERDERS. EEN SPREEKSTUDIO IN LEIDEN. Zelfopnamen op gramofoonplaten. Deze week waren wij in de gelegenheid een spreekstudio, de eerste in Leiden, proefondervindelijkte bezichtigen. Het is de heer Henri Staats op de Hoog- landsche Kerkgracht, de bekende radio monteur, die, als eerste in Leiden aan zfo'n zaak een spreekstudio heeft verbonden, waar men zijn eigen stem op een gramo- foonplaat kan doen opnemen. Het laat zich misschien simpel aanhoo- ren dit bericht, maar het opent wijde perspectieven. Want men kan zich indenken, hoe aardig het kan zijn een plaat te laten maken van een kind, dat een aardig versje zegt bij Vader's of Moeder'g verjaardag. Hoe ver rassend kan het niet zijn een gelukwensch uit te spreken, een lied te zingen, een voor dracht te houden, onverwacht by een of andere feestelijke gelegenheid. Men kan de vror jke stemming op een feest op een gramofoonplaat vastleggen en later opnieuw daarvan genieten en honderd andere mogelijkheden zijn hier te bedenken en te benutten. Ook voor zakelijke aangelegenheden opent deze opname op gramofoonplaten wijde perspectieven. Zoo kan men b.v. een slagzin daarop inspreken b.v. „A B C is toch aangenamer" en deze door middel van een luidspreker aan alle voorbijgangers laten hooren, of.... deze laten draaien in een bioscooptheater. Wy zeggen niet te veel, indien wy zeg gen overtuigd te zijn, als deze spreekstudio voor velerlei gebeurtenissen een aange name herinnering, een verrassing, een goe de reclame of nog iets anders zal kunnen zijn. En.... wij spreken nu uit ondervinding, want wij hebben zelf een plaat ingespro ken en daarvan gebruik gemaakt voor een gelegenheid, die zeer op handen was. En het resultaat was even aangenaam als ver rassend. De capaciteit van een zijde is 300 woor den. Men spreekt eenmaal enmen krijgt de plaat mee naar huis. Wij geloo- ven dat velen van deze aardige moderniteit gebruik zullen maken. Verdere bijzonderheden vertellen u de desbetreffende annonce in dit nummer. NIEUWE ZAAK B. L. v. d. KLUGT Hedenmorgen heeft de firma B. L. van der Klugt en Zonen in perceel Haarlem merstraat 293 een nieuwe zaak geopend. In 1901 opende de heer B. L. van der Klugt zijn eerste zaak en sedert 28 jaar is deze gevestigd in perceel Haarlemmer straat 258. Enkele jaren geleden werd Het tegenover liggende perceel 289 geopend en thans is het daarnaast liggende, veel groo- tere huis 293 erbij getrokken, zoodat de firmanten thans de beschikking hebben- over ruime zaken en magazijnen. Het ge heel maakt een uitstekenden indruk, ter wijl een groote voorraad artikelen, be hangselpapieren, loopers, karpetten, lino leums, kortom alles wat voor de stoffee ring van een huis noodig is, aanwezig is. Den ondernemers veel succes. Greup, A. C. J. Reitsma, W. L. Renaud, M. Roessingh, B. G. Roes, J. A. Roskam, Jo hanna Schijfsma, P. H. Simon Thomas, H. R. Snijder, J. M. van Stralen, L. J. Tum- mers, F. J. de Vos, Aleid de Vries, P. G. Weinberg, J. H. de Wit, Geesje de Witte, J. Sevenster. Afgewezen 23. CHR. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. De overgangsexamens. Bevorderd tot de 2e klasse: L. Aaibers berg, A. M. Arentshorst, D. Borger, J. W. Coenraads Nederveen, J. v. Egimond, J. Grootenboer, M. den Hartogh, J. C. G. Kat, J. J. Kromhout, F. Kuyk, L. v. Leeuwen, J. C. Renaud, J. D. Splinter, P. J. Trouw, J. Veenstra, O. Verhagen, H. Vonk, J. C. Zaayer, H. Mustert, K. Muth, M. Boaschie ter, J. P. Brouwer, M. Burger, E. S. v. Cal- car, K. du Chatinier, J. G. Deelman, N. Grootenboer, J. H. Harimeyer, D. J. ten Have, F. v. d. Knoop, W. Koppenol, W. E. H. Menger, J. M. de Mol, H. Pontier, C. P. Puister, T. de Roo, J. A. Sparling, D. Vrins, J. v. Wel, A. E. Witmaris, L. Wesselo en D. Lef fors. Afgewezen 12. Bevorderd tot de 3de klasse: J. F. Beek man, W. A. Bodewea, C. J. Francken, C. Glasbergen, J. Gooszen, G. A. Hameil, E. H. J. Menger, W. Pera, B. M. de Planque, J. Roosdorp, J. Schout, L. A. Uyterlinde, J. G. de Vidal de St. Germain, P. A. Zand bergen, P. L. Zwarenstein, S. Glastra, D. C. den Haan, O. E. B. Hamel, N. J. de Jong, J. C. Korthof, H. Los, J. v. d. Plas, H. R. Ruys, H. Sleeboom, J. M. Spaargaren, D. F. Timmermans, F. R. v. d. Vliet, F. G. Wey- schede, F. Westrik, K. J. Wiepkema, A. Wiersma en H. T. Brouwer. Afgewezen 6. Bevorderd tot de 4e klasse: G. Borger, W. F. Brinks, R. C. Z. Burg, J. Burgers, N. J. Gelök, M. Goal, J. H. Gunning, J. J. Ko ning, B. J. v. d. Nat, C. J. v. d. Most v. Spijk, L. Sparling, H. M. Sliasny, D. R. de Viet, J. H. Westerhof, E. W. Manuel, M. F. de Bel, J. A. Borger, D. de Borst, W. Burgers, II. Cardinaal, M. Eman, D. v. d. Goot, H. G. v. d. Hoff, G. H. W. Lignac, J. C. Mulder, H. D. Odendaal, J. P. M. Trouw, B. Uyter linde en A. Veldkamp. Afgewezen 9. Bevorderd tot de 5e klasse: J. K. Boo gaard, A. Boot, H. Bosch, J. W. Duymaer v. Twist, J. J. de Jong, A. Mulder, R. Munting, W. G. J. Muuse, L. Parievliet, A. Parmen- tier, M. J. H. v. Riessen, J. C. Timmermans, P. Vermeulen, P. Werda, H. P. v. Aggelen, J. N. Baalbergen, G. J. Gesink, G. J. de Graaff, E. C. v. d. Heide, R. J. H. Jansen, J. J. Leenhouts, J. A. Noordebos, H. G. de Ru, H. Slegt en K. Droogleever Fortuyn. Afgewezen 15. PAROCHIE O. L. V. HEMELVAART EN ST. JOSEPH. Op Zondag 8 Juli zijn in beide kerken de godsdienstoefeningen op denzelfden tijd als vroeger. Om 7 uur in de Mon Pèrekerk Lof met schaalcollecte voor onze kerk, preek en Te Deum, om God te bedanken voor de vele genaden en zegeningen, die Hij gedurende 97 jaren in deze kerk heeft geschonken. Na den zegen met het Aller heiligste gelieven de geloovigen rustig op him plaats te blijven zitten; dan wordt het Allerheiligste in alle stilte uit de kerk weg gebracht (zonder processie) en wordt de kerk voor goed gesloten. Te beginnen dus met Maandag 9 Juli ge schieden de godsdienstoefeningen voortaan in de kerk aan den Heerensingél. Om alles te kunnen regelen, zijn er deze week geen Congregaties en geen Kinderbiechthooren op Vrijdag en geen generale Kindercom- munie. In de week zyn voortaan de H. Missen om 7, 7.30, 8.15 en 9 uur; is er biechtgele genheid des morgens van half 7 tot 9 uur; wordt de H. Communie uitgereikt om 8.30 en vóór en onder iedere H. Mis. Wie per fiets in de week ter kerke komt, kan deze kosteloos stallen ingang Alexanderstraat (niet in 't hoofdportaal der kerk). Te be ginnen met Zondag 14 Juli zijn op Zondag de stille H. Missen om 6.30, 8 en 11.30 uur; de Hoogmis om 9.30 uur. DEKEN HOMULLE. LEIDSCHE PROCESSIE NAAR BRIELLE. Vóór mij ligt de mededeeling van de op richting der le Processie naar Brielle, ge dateerd van 1 Juli 1872, onderteek end door Pastoor J. Bots, I. Pols en M. Wijtenburg. Het is wel aardig te zien wat onze voor» vaderen er voor over hadden die processie mee te maken. Om 5 uur was er een H. Mis ten gerieve van de pelgrims en om 6 uur zat men reeds op den trein. Voor de plaatsen rondom Leiden voer een boot, welke om 's nachts half 2 uit Langeraar vertrok langs Oude Wetering, Rijnsaterwoude, Roelofarendsveen, Wou-- brugge, Zwaantje, Groenendijk en om half 5 te Leiden aankwam. Waren deze pelgrims om half 10 's avonds in Leiden, dan moesten ze nog 1 i 2 uur varen om thuis te komen. Sommigen waren 's nachts om 1 uur op stap gegaan om 's nachts om 12 uur thuis te komen. We kijken soms wat medelijdend neer op onze voorvaderen met hun schuiten en primitieve vervoermiddelen, maar men- schen, die iets voor hun geloof over hadden, dót waren ze! Thans wordt het ons heel wat gemakke lijker gemaakt. Een extra sneltrein en een vlugge boot brengen ons naar Brielle. De prijs is zóó laag gehouden als nog niet in de 64 jaar geschiedenis der bedevaart is voorgekomen, om a 11 e n in de gelegenheid te stellen mee te kunnen gaan. We plaatsen bijtijds, zoodat, wie mee wil, nog wat kan sparen voor de Bedevaart van Maandag 30 Juli. Reisbiljet voor een trein- en boot-tocht van 4 uren met inbegrip van uitvoerig pro gram en een boekje bedraagt de prijs van 1.90. Lager kon niet gesteld worden. Onze Moeder de H. Kerk heeft die Hol- landsche Martelaren gevormd en ze ons nu ter vereering gegeven. In moeilijke tyden is hun voorbeeld van geloof en moed ons tot een licht en een troost. Laten we handhaven het erfdeel der va deren in de vereering van onze negentien Hollandsche Heilige Martelaren. Op 9 Juli, a.s. Maandag, den feestdag der H.H. Martelaren, is in de Broederschaps- kerk aan den Heerensingel om 7 uur de gezongen H. Mis ter eere van de Martela ren van Gorkum en om 8 uur Lof met preek. W. HESSING, Pr. DE K. R. O.-VLOOT. Geeft u tijdig op voor deelname. Op Zondag 22 Juli vaart de K. R. O.- vloot weer uit. Gezien het succes van vo rig jaar moet ook deze tocht slagen. Daar voor is echter noodig, dat men zich tijdig opgeeft. Voor Leiden kan men dit doen bij den heer L. J. van Heteren. Dit moet vóór den 15en Juli geschieden, wil men kans hebben om mee te gaan. Hoe vroe ger men zich opgeeft, des te beter boot kan Leiden verkrijgen. Men melde zich dus zonder dralen aan! De op a.s. Woensdagavond in het v. d. Werfpark aangekondigde volkszangdag gaat niet door vanwege het overlijden van Prins Hendrik. Gistermiddag te 3 uur Is het 6-jarig meisje W. P. van een woonschuit in de Langegracht te water geraakt. Haar moe der zag het kind op het laatste moment drijven en trachtte haar te redden, maar zij slaagde er niet in. Op haar hulpgeroep kwam de 18-jarige W. de Meij, wonend aan boord van een naast liggende woon schuit te hulp. Hij sprong te water en slaagde erin het reeds gezonken kind naar boven te brengen. Het meisje was bewus teloos en werd door den E. H. D., nadat het was bijgebracht, meegenomen naar het Acad. Ziekenhuis. Onze stadgenoot, de heer J. N. Paes Jr., is gisteren bevorderd naar de 2e klasse der Middelbaar Techn. School te Haarlem. AGENDA Woensdag, Vergadering Sla gerspatro ons- vereenigingen in „Den Burcht". 8.15 uur. De Zondagdienst der Huisartsen wordt a.s. Zondag 8 Juli verricht door de Dokto ren: Bruins Slot, de Bruijne, Kortmann, Niemer en Starck. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Varekamp, teL 1919. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 2 tot en met Zondag 8 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woerd 171, tel. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, telef. 406. Gisteravond om 9 uur is de 11-jarige A. P., wonend in de Rijnstraat 14, op een loods geklommen van in aanbouw zijnde woningen aan de van Brandelerkade. De jongen viel eraf en bleef even bewuste loos liggen. De dokter van den E. H. D. kon overigens geen letsel constateeren, waarop de jongen naar huis werd ver voerd. BIOSCOPEN. Roxy. Als hoofdfilm wordt deze week Dina- mietranche, een cowboy-film, vertoond. In de hoofdrol speelt de edelaardige en onversaagde Ken Maynard, die nu een maal geen onschuld in verdrukking kan zien, geen onrecht gepleegd, of hij tim mert er, na een frisch en onstuimig ritje op zijn ros, op los, dat de stukken om de ooren van de ademloos bewonderende bioscoopbezoeker vliegen. Voor de pauze draait „No greater love" een dramatisch filmwerk van zeer goede kwaliteit. Casino. Als hoofdfilm draait deze week in Ca sino de sensationeele avonturenfilm „Sur- couf de Kaper", waarin de hoofdrol op uitstekende wijze vertolkt wordt door Jean Angelo. In deze mysterieuze film wordt ons de geschiedenis voor oogen ge steld van den Franschen kaper Robert Surcouf, die zijn vriend Marcof bevrijdt, welke door de Engelschen gevangen was genomen. De gevechten tusschen het ka perschip en de bark „Kent", alsmede de geheimzinnige gebeurtenissen, die deze rolprent bevat houden er de spanning van het begin tot het einde in. Ook het voorprogramma is als altijd goed verzorgd en bevat buiten de gewone journaals nog twee komische films geti teld „Schelen zijn de mooisten niet" en „Vergissing". Een onderhoudend programma voor volwassenen. Luxor. In de warmte van den zomeravond was het weliswaar een onvoldoende aange voelde verkoeling te zien naar de schitte rend gemonteerde S.O.S.-IJsberg, een Universal Picture van prachtige kwalitei ten, welke door vele belangstellenden met spanning gevolgd is. Deze film geeft het verhaal van de Lawrence Expeditie met in de hoofdrollen Rod. La Roque en Leni Riefenstahl. De eeuwige stryd tegen het machtige ys komt hier wel in al zijn hevigheid tot uiting en evenals van zoovele vroegere exploreurs der onbekende en weinig te vertrouwen Poolgebieden, ziet men ook hier de vele goede voornemens, de moed, de ontbering, enz. schipbreuk lijden op de eeuwige onvergankelijke kracht van sneeuw en ijs. Wonderlijk mooie taferee- len met prachtige, wit glinsterende ijs- vlakken, die even later soms als 'n kaar tenhuis ineenstorten, strijd van mensch tot mensch om zijn levensbehoud, koene reddingspogingen van weer anderen, alles wisselt zich in snel tempo af en ondanks de vraag bij herhaling rijst: wat hebben die onderzoekingen, die maar 'n heel klein onderdeel van de film vormen, voor nut bij 'n dergelijk ontzettend gevaarlijke ex peditie, blijft men toch geboeid door het vele moois, dat kundig geënsceneerd aan het oog voorbijrolt. Het vóórprogramma wordt gevuld door de journals, 'n /klucht en een teekenfilm, gevolgd door „De Bende van Monte Black", met Ralph Lewis en zijn wonder paard Duke. Trianon. De film „Tiger Bay" die geheel geba seerd is: op roof, chantage, moord en zelfmoord, noopt ons het programma deze week te ontraden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: artsexamen le gedeelte, de heeren D. E. E. von Devivere, Den Haag; C. Ouden aarden, Den Haag; W. E. F. Wlrekel, Den Haag, A. Posthuma, Leiden. doctoraal examen rechten, de heer H. J. Hoppe, Den Haag candidaatsexamen Nederl. letteren, de heer P. G. J. Korteweg, Rotterdam (cum laude); taalkundig doctoraalexamen indologie de heer H. C. Smith, Den Haag; candidaatsexamen Indisch recht, de hee ren Tan Tjoan Keng, Leiden; J. P. van Loon, Den Haag; C. H. M. Meyer, Lei den. Bevorderd: tot arts, de heeren J .W. Boehmer, Lei den; Th. H. Cowan, Leiden; J. J. A. M. Pijnacker, Den Haag;

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2