HULP 119 HOOD KOOPT PER AUTOMAAT! J. GUSSENHOVEN W.F.DOESWIJK urr DE OMGEVING ZATERDAG 7 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 A UTOMAATi Zondagsadres Zondagsadres Zondagsadres UW ADRES voor Vleesoh, Garnalen Croquetten, Salades en Gebak is Banketbakkerij Noordeinde 23 A. G. EPSKAMP Industrie- en Huisfotograaf J. C. WIJNEN Leeuwenhaeh8tr. 4 b/d Pasleurstr. Van 822 uur te ontbieden bij U thuis, bij Vereenigin- gen, Partijen, enz. 1021 Alle fotoartikelen verkrijg baar en films ontwikkelen, afdrukken en vergrooten. Oude Rijn 2 Telf. 411 Versche elagroomgebakjes Speciaal wafels Geopend van G'/^Vj uur verder per Chocolade- Automaat LELIESTRAAT 10 Melk, Boter, Kaas en Fijne Vleeschwaren. Zondag open van 8—12 uur LAWN-TENNIS INTERNATIONAAL TOURNOOI TE NOORDWIJK. Hot programma voor morgen. Het programma van de exhibitionpar- tijen der internationale kampioenschappen van Noordwijk, welke Zondag a.s. begin nen, luidt: 2 uur Gemengd dubbelspel: Mme Ma th ieu en Maier (Frankrijk-Spanje) tegen mej. Rollin Couquerque en Hopman (Ne- derland-Australië). Deze partij wordt gevolgd door een ont moeting in het heerenenkelspel tusschen van Cramm en Timmer. Een wedstrijd tusschen Mme Mathieu en mej. Rollin Couquerque staat voorts op het programma, terwijl de Zondagmiddag besloten wordt met de partij von Cramm en Timmer tegen Hopman en Maier. Maandag wordt dan een aanvang ge maakt met de eerste ronde der kampioen schappen. Woensdag echter wordt niet ge speeld in verband met de begrafenis van Prins Hendrik. Onder de buitenlandsche inschrijvingen noemen wij nog Turnbull (Engeland), von Cramm (Duitschland), Kleinschroth (Duitschland), Lesueur, Legeay, Marcel Bernard, Mile Adamoff en Mme Boliard, allen Frankrijk, Miss Scriven (Engeland), mej. Aussem (Duitschland) en nog enkele anderen. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN WIMBLEDON. Perry kampioen. Gistermiddag vond de finale plaats ln het heeren-enkelspel tusschen den titelver dediger Crawford (Australië) en den En- gelschman Perry. De belangstelling was buitengewoon groot ondanks de kwellen de hitte. Het is Perry gelukt voor het eerst na 24 jaar den titel weer aan Engeland te brengen. Hij sloeg Crawford in straigh sets met 63, 60, 75. In 1909 was het de laatste maal geweest, dat een En- gelschman, n.l. A. W. Gore, den titel be haalde. De wedstrijd duurde 1 uur en 5 minuten. De tweede set duurde slechts tien minu ten. Crawford begon goed en leidde met 21. Perry maakte gelijk en maakte daar na niet minder dan twaalf games achter elkaar. Perry beheerschte den wedstrijd volkomen en Crawford maakte dienten gevolge verscheidene fouten. In den der den set won ieder de service tot 44. De negende game won Crawford, maar on der ademlooze spanning maakte Perry weer gelijk. Hij kwam zelfs op 65 en in de twaalfde game leidde Crawford met 400. Perry maakte drie slagen achter elkaar. Crawford serveerde daarop een ace en de stand was dus weer duce. De scheidsrechter gaf het punt echter aan Perry wegens een footfault. Zoo won Perry deze merkwaardige strijd met 63, 60, 7—5. WIELRENNEN DE RONDE VAN FRANKRIJK Vierde étappe naar Belfort Lapebie wint weer Vier en vijftig renners begonnen gister morgen te Metz voor de vierde étappe van Metz naar Belfort, een afstand van 220 kilometer. De wegen waren bijzonder slecht, terwijl de temperatuur zeer hoog was. Het resultaat was: 1. Lapebie (Frankrijk) tijd 7 uur 10 m 27 sec. 2. Horelli (Italië). 3. Exquerra (Spanje). 4. Vietto (Frankrijk). 5. Molina (Italië). 6. Vervaecke (België). 7. Trueba (Spanje). 8. Antoine Magne (Frankrijk). 9. Stoopel Duitschland). Het algemeen klassement luidt: 1. A. Magen (Frankrijk) 26 uur 23 min. 57 sec. 2. Le Greves (Frankrijk) 26 uur 23 m.. 37 sec. 3. Martano (Italië) 26 uur 31 min. 54 sec. 4. Bergamaschi (Italië) 26 u. 35 min. 20 sec. 5. Louviot (Frankrijk) 26 uur 36 min. 52 sec. 6. Geyer (Duitsch land) 26 uur 37 min. 46 sec. 7. Lapebie (Frankrijk) 26 uur 38 min. 1 sec. Het landenklassement luidt: 1. Frank rijk totaaltijd 79 uur 31 min. 26 sec. 2. Italië 80 uur 25 sec. 3. Duitschland 80 uur 8 min. 24 sec. 4. België 80 uur 17 min. 29 sec. 5. ZwitserlandSpanje 80 uur 44 m. 27 sec. STADION WIELERBAAN De belangstelling voor de Stadion Wie lerbaanwedstrijden van gisteravond was, waarschijnlijk mede onder den invloed der gebeurtenissen te Amsterdam, doch vermoedelijk ook in verband met de sa menstelling van het programma, slechts matig. Engelmoer, Hoevens en Metz ontmoet ten elkaar in een uit drie wedstrijden be staande omniumrace. De sprintwedstrijd over 550 M. werd gewonnen door Metz, tweede werd Hoevens, derde Engelmoer. In den wedstrijd over 5 K.M. met 5 klas sementen werd Hoevens eerste met 8 p., gevolgd door Metz met 9 p. en Engel moer met 13 p. In den inhaalwedstrijd over 6 K.M. viel Hoevens door banden- pech uit en werd Engelmoer door Metz ingehaald in den tijd van 6 min. 26 sec. Totaaluitslag omniumrace: 1. Metz 14 p., 2. Hoevens 18 p., 3. Engelmoer 22 p. In een groot aantal ritten werd de re vanche van den grooten prijs van Parijs verreden. Aan de aangekondigde deelne mers had men den jeugdigen sprinter Arie van Vliet toegevoegd, die verrastte door voor Dusika en v. d. Linden te win nen en zich in de demi-finale wist te plaatsen. le rit: 1. Merkens. (laatste 200 M. 13 1 5 sec.). 2. Jazet, 3. Ooms, 2e rit: 1. Van Vliet (12 4/5 sec.), 2. Dusika, 3. v. d. Lin den, 4. Kamp. 3e rit: 1. Lente (13 2/5 sec.) 2. B. Leene, 3. Kremers, 4. Cornelisse. Herkansingsrit der tweede aankomenden: 1. Dusika (12 4/5 sec.). 2. Leene, 3. Jazet. le rit demi-finale: 1. Merkens (12 4/5 s.) 2. Dusika. 2e rit demifinale: 1. Lente (14 sec.), 2. Van Vliet, Rit om den derden prijs: 1. Dusika (12 3/5 sec.), 2. Van Vliet. Finale: 1. Merkens (12 4/5 sec.) 2. Lente. Eerste prijs: Merkens, tweede prijs Lenté, derde: Dusika. In den voorwedstrijd om het kampioen schap van Nederland startten negen B- stayers en zwakkere A-stayers, waaruit de Sportcommissie van de N.W.U. een selectie zou doen voor deelneming aan den 100 K.M. stayers-wedstrijd om het kampioenschap van Nederland op 15 Juli a.s. Kort na den start nam Domhof, de lei ding en het bleek weldra dat hij verreweg de sterkste was, want zijn tegenstanders kregen lap na lap en alleen Snoek Jr. wist zich, zij het dan ook met 1)4 ronde achterstand, te handhaven. Na ongeveer 60 K.M. kreeg Kaeser echter een motor defect waardoor Domhof drie ronden ach terstand kreeg, die hij na korten tijd weer tot twee ronden had teruggebracht, toen hij wegens .vermoedelijk tengevolge van de avonddauw optredende hevige pij nen in de polsen moest opgeven, aange zien hij niet veilig meer kon sturen. De uitslag van dezen wedstrijd was: 1. Snoek Jr. in 1 uur 18 min. 29 4/5 sec., 2. Lorië met 6 ronden achterstand, 3. Al- kema met 9 ronden, 4. Korf met 14 ron den, 5. Wildschut met 15 ronden, 6. Ruys met 21 ronden, 7. Woldendorp met 25 ron- en. Behalve Domhof had ook v. d. Valk opgegeven wegens pech. De Sportcommissie van de N.W.U. heeft besloten voor deelneming aan de Natio nale kampioenschappen aan te wijzen Snoek Jr., Lorië en Domhof wegens de ondanks zijn uitvallen dezen avond door hem geleverde prestatie. Leidsche Ren- en Tour-Ver. „Swift". Morgen zulen de A-, B- en C-klassers de lange afstand rijden, n.l. 75, 50 en 25 K.M. De samenkomst is 8.30 u. aan het club lokaal van den heer v. Meizen, vertrek naar de start 9 uur. De 20 K.M. recordrit heeft de volgende uitslag gegeven: A. v. Amsterdam 32.22; A. Collee 33.47; J. Schuller 33.58; L. Ro- mijn 34.06; C. de Roode 34.18; Th. de Roo- de 34.35; G. Kuhn 35.07; W. Kapaan 35.09; B. Slingeland 35.16; J. Fasel 36.10; W. Ben- ning 36.51; N. de Romijn 37.05; A. de Roode 37.09; J. de Haas 38.02; Lodewijks 39.57. HAARLEMMERMEER. Geboren: Johanna, d. van C. v. d. Boogaard en A. Veldhuizen Petrus Wil helmus, z. van P. Douven en M. C. Ver vaart Hendrikus Cornelis en Jeremias Wilhelmus, zonen van J. W. Wesselius en J. J. de Blaeij Cornelia Amelia, d. van J. Eilander en S. Verburg Pietertje Jo hanna, d. van J. Brouwer en P. Knieriem Johanna, d. van C. Ipper en P. Tamerus Arie Albert, z. van P. W. Harting en M. C. Schoenmaker Geertje, d. van A. Sna- terse en A. Spruitenburg Hubertina Maria, d. van C. P. Kroezen en A. M. Willemsen Adolf, z. van A. Robertus eru, J. Kamerman. Ondertrouwd: C. H. Lamboo 28 j. en M. E. Kooijman 25 j. M. Boellaard 28 j, en A. Veenstra 19 j. C. Knevel 32 j. en C. Kooijman 28 j. Getrouwd: J. W. Zandvliet 28 J. en Th. D. Granneman 25 j. C. Roodzand 30 j. en D. Postma 20 j. J. P. van Haaften 24 j. en B. Daniel 23 j. G. W. van Raam 26 j. en A. Boomhouwer 19 j. Overleden: Teunis, 5 dagen, z. van A. v. d. Voet en C. v. d. Linden Anto- netta de Weerd, 69 j., geh. met J. Groene- woud Aaltje van der Laarse 81 j., wede. van K. Buiser Pieter Johannes 3 j., z. van A. B. Mast en G. M. Venema Pietertje Knieriem 42 j., geh. met J. Brouwer Willemina van Eekeren 64 j., geh. met A. Griekspoor. Gevestigd: Nicolaas J. Blom van Voorhout Johanna A. C. van den Bosch van Gouda Jan Banderhorst van Eethen c.a. Fimme Brattinga van Am sterdam Dina Dekker van Bloeemndaal Lena Dekker van Heemstede Menno F. Fokkema van Hellevoetsluis Klazina E. M. Grooteman van Amsterdam Hen drik Hendriks van Nijmegen Martina A. Hogeboom van Heemstede Dina C. Joronimus van Middelburg Johannes Koerts va nBloemendaal Cornelia Kroe zen van Haarlem Hendrik L. Sweers van Amsterdam Karei H. Sterkman van Rotterdam Albertus J. Tuyl van Cana da Arend A. v. d. Velde van Haarlem Jan Veldhuizen van Goirle Oene Vis ser van Haarlem Augustinus A. van Voorn van Amsterdam Jacob Wester- houd van Amsterdam Willem Zwier van Amsterdam Aartje Maten van Amster dam. Vertrokken: Wilhelmus A. Bemel- man naar Amsterdam Johanna Kamper naar Lisse Dina A. Vorst naar Haar lem Teunis van Vuuren naar Bruru men Aartje Maten naar Haarlemmer- liede c.a. Koendert Zijlstra naar Haar- lemmerliede c.a. Eitje W. Maten, wed. K. Zylstra, naar Haarlemmerliede c.a. Elisabeth Hartingsveld naar Leiden Ja cob van der Leden naar Haarlem Pieter Verzaal naar Heemstede Jan Hopman naar Hilversum Hendrik Versluis naar Amersfoort Hilligje Slob naar Nijme gen. NOORDWIJKERHOUT. IJSCO-VENTER AANGEREDEN. Ernstig gewond. Gistermiddag had op den Gooweg, vlak bij de van Zonneveld-brug een ernstige aanrijding plaats. De ijsco-venter H. v. d. B., die links van den Gooweg met een ijscowagen stond, verkocht ijsco's, staande op den treeplank van een zich rechts van den weg bevin dende luxe auto. Tegelijkertijd passeerde een vischauto van de firma O. te Katwijk aan Zee. Of nu v. d. B. zijn lichaam ach terover boog, öf dat de vischauto te dicht langs de luxe auto passeerde, is nog niet uitgemaakt, doch een feit was, dat v. d. B. door de voorbijrijdende vischauto met een slag tegen de luxe werd geduwd. Dit kwam zoo hevig aan, dat v. d. B. een groo- te vleeschwonde aan een zijner knieën be kwam en nog verdere kleine verwondingen opliep. Hij werd naar zijn woning, welke dicht bij de plaats van het ongeval staat, ver voerd. Dokter Wösten, die gewaarschuwd werd, heeft de man, die al op leeftijd is, verbonden. De gemeentepolitie, die spoedig ter plaat se was, onderzocht de schuldvraag. RÏJNZATERWOUDE. Zwemdemonstratie. Begunstigd met fraai zomerweer hield Donderdagavond de Aalsmeersche Reddingsbrigade een demon stratie in het redden van drenkelingen, op het terrein van den heer R. Groenewolt aan het Braassemermeer. Zeer vele genoo- digden van elders woonden deze demon stratie bij, welke uitging van de' vereeni- ging E.H.B.O. te Leimuiden. Door de leden van de Reddingsbrigade werden op ver schillende wijze grepen en methodes toe gepast hoe men zonder gevaar voor eigen leven een drenkeling kan redden. Dat hiervoor oefening noodig is bleek overdui delijk. Niet ieder, al kan hij nog zoo goed zwemmen, is in staat om een drenkeling te redden. Op fraaie wijze werd dit door de reddingsbrigade aangetoond. Het nut tige werd hier ook met het aangename vereenigd door een paar humoristische nummertjes welke de lachspieren bij het publieg danig in beweging brachten. O.a. het loozè visschertje en een gestoord kaart spel gingen er bij het publiek wel in. Bei de met afloop, dat de betrokkene in het water terecht kwamen, tot groote hilariteit van het publiek. Alles bijeen genomen mogen we gerust zeggen, dat het voor E. H.B.O. te Leimuiden een uitnemend ge slaagden avond geweest is. De heer C. P. van den Broek, voorzitter van E.H.B.O., dankte alle aanwezigen voor him opkomst en bracht in het bijzonder een woord van dank aan den heer Burgemeester met zijne echtgenoote, dat hij dezen avond heeft wil len bijwonen. Hij hoopte, dat te Leimuiden ook spoedig een reddingsbrigade in het leven 'geroepen mocht worden, hetgeen wij met hem hopen, daar zulk een brigade hier zeer zeker op zyn plaats zou zijn. En hier mede was deze demonstratie afgeloopen. Wij vernamen nog van verschillende zijde, dat deze demonstratie zeer in den smaak gevallen was. GEMENGDE BERICHTEN DOOR MOTORONGEVAL OMGEKOMEN. Woensdagavond zou de heer W. Fran sen, organist van de kerk van O. L. Vrouw van Altijddurende Bijstand te Amster dam, met zijn verloofde een tochtje op den motor maken. Op den Muiderweg sprong een band, waardoor de motor over den kop sloeg. Beiden werden in ernstigen toestand naar het Burgerziekenhuis ver voerd, waar de heer Fransen Donderdag is overleden. De toestand van de duo rijdster was töen iets beter. In het Lof van gisteravond heeft pas toor Alink met enkele woorden den over leden organist herdacht en den parochia nen verzocht voor zijn zielerust te bidden. DOODELIJK ONGEVAL. Gisteravond fietste het 15-jarig meisje A. Tighelman de Preangerstraat te Haar lem uit, waar zij woonachtig was cn wilde den Rijksstraatweg oversteken. Uit de richting Haarlem kwam een vrachtauto aan van de N.V. Handel Mü. van Beelen te IJmuiden, beladen met visch. Het meis je werd door de auto overreden en viel met het hoofd tegen de voorwielen van de auto. Zij was onmiddellijk dood. ARM AFGERUKT. Wielrijder in botsing met een auto. Donderdagmiddag omstreeks half zeven had op den Rijksweg te Hom een ernstig auto-ongeval plaats. De 18-jarige electri- cien Gijzen uit Heel kwam daar met zijn fiets den weg over om den zijweg naar Beegden in te rijden. Ongeveer op het zelfde moment kwam van de rechterzijde uit de richting van de hei een luxe wagen uit Tegelen, die rechts van den weg reed. Ondanks zijn krachtig remmen kon de be stuurder niet voorkomen, dat G. tegen den wagen opreed met het gevolg, dat zijn lin- ker-benedenarm werd afgerukt. Dit ge schiedde waarschijnlijk door de kruk van het portier. Een dokter uit Neer legde het eerste verband en vervoerde daarop den ongelukkige met zijn auto naar het zieken huis te Roermond. Den bestuurder treft geen schuld. TWEE TREINONGELUKKEN. Sneltrein op stilstaanden wagen geloopen. Gistermiddag om half drie had op het station te Enkhuizen bij het binnen komen van den sneltrein uit Alkmaar een vrij ernstig ongeluk plaats. De trein reed lang zaam door om, zooals dat steeds gebeurde, eenige meters voor het stootblok te stop pen. Voor het stootblok stond nu een reser ve 3e klasse passagierswagen en door tot nu toe onbekende oorzaak botste de trein daar tegenop, waardoor dit rijtuig uit de rails liep en ernstig beschadigd werd. Doordat de passagiers in de rijtuigen stonden om direct uit te stappen, werden allen door de botsing tegen de wanden ge worpen, waarbij verschillende personen verwondingen opliepen. Eenigen konden na verbonden te zijn de reis voortzetten, doch een tweetal, waaronder de hoofdcon ducteur van R., uit Alkmaar, werden zoo ernstig gekwetst, dat zij na voorloopig ver bonden te zijn, naar het Snoeck van Loo senziekenhuis moesten worden vervoerd. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Landbouwer aan den dood ontsnapt. Op de lijn Den BoschUtrecht, even voorbij Orthen, heeft op een onbewaakten overweg een landweg, Donderdag een on geluk plaats gehad. Toen daar de landbou wer H. Mulders uit Orthen met paard en kar reed, schoot het paard plotseling voor den Dieseltrein en werd gegrepen. Het paard werd gedood en de kar geheel ver nield. Mulders was tijdig van de kar ge sprongen en had geen letsel opgeloopen. De Dieseltrein had een half uur vertra ging. GOEDERENWAGEN ONTSPOORD TE UTRECHT. Donderdagavond is te Utrecht, op het ontmoetingspunt van de zijlijn naar de Beendermeelfabriek en de spoorbaan naar Amersfoort een goederenwagen, die van het fabrieksterrein werd gerangeerd naar de hoofdlijn, uit de rails geloopen. De ont sporing had gelukkig geen stagnatiegevol gen, daar de wagen nog eenige tientallen centimeters van het hoofdspoor bleef. Met langzaam rijden konden de treinen pas- seeren. Na ongeveer drie kwartier was de onwillige weer in het rechte spoor en kon het spoorwegverkeer in het gewone tempo doorgaan. DRIE MAN BEDOLVEN ONDER HET HOOI. Twee met moeite gered, een ervan bewusteloos. Bij vele boeren in Friesland Is men thans bezig met het te warme hooi in de schu ren om te zetten, of er gaten in te spitten. Bij den veehouder C. de Jager onder Bar- lehiem waren drie arbeiders in een diep gat bezig, toen plotseling een groot brok hooi van boven weer in het gat schoot en alle drie bedolven geraakten. Met moeite wist zich een naar boven te werken, die terstond hulp haalde, meldt het „N. v. h. N.\ Uit alle macht begon men nu het losse hooi weer uit het gat te halen en na eeni gen tijd wist men ook de beide andere ar beiders te bevrijden. Een der arbeiders, v. d. Heide, was reeds bewusteloos, maar de behandelende geneesheer wist de le vensgeesten weer op te wekken, zoodat dit ongeval nog goed afliep. DOODELIJKE TRAP VAN EEN PAARD. Tien dagen geleden kreeg de vijftienja rige C. B. Luijkx te Wouw 'n trap van een paard, waarbij hij zware verwondingen kreeg. Thans is het slachtoffer aan de be komen wonden overleden. TRAGISCH VERDRINKINGSGEVAL. Zesjarig jongetje verdronken. Gisterenavond heeft een tragisch ver- drinkingsgeval plaats gehad aan den Zee dijk bij de Weerdsluis te Utrecht. Het 6-jarig zoontje van den heer H., wonen de in de Adelaarsstraat, was daar met een schepnet aan het visschen en geraakte te water. Het ventje zonk onmiddellijk weg en kwam niet meer boven. Van verschil lende zijden schoot dadelijk hulp toe, en eenige personen, onder wie de inspecteur Tetenburg, begaven zich te water. Eerst na een half uür dreggen en duiken werd het knaapje aan twee dreggen bovenge bracht. Geruimen tijd heeft men nog met een zuurstofapparaat getracht de levensgees ten op te wekken, doch het is niet mogen gelukken. Inmiddels hadden zich honderden nieuws gierigen aan beide zijden va het water verzameld en in de kinderrijke buurt heerschte een begrijpelijke onsteltenis, daar niet onmidellijk de identiteit van het kleine slachtoffer kon worden vast gesteld. Onmiddellijk na het te water raken van het kind had een autobestuurder zijn wa gen aan de andere zijde van de Weerd- brug langs den Kademuur gezet. Of hij in zijn haast om bij het ongeval te zijn, ver geten had de handrem vast te zetten is nog niet komen vast te staan. In ieder geval rolde de wagen, zonder dat de eige naar er iets van bemerkte, in de sluis. Het was laat in den avond, alvorens men den wagen, een kleine Hillmann, aan de opervlakte had. Voor men het bergingswerk begon, had de politie beide zijden van de kade afge zet. „Msb." BOERDERIJEN AFGEBRAND. De behuizing van den heer T. Nijke, landbouwer te Hoorn, onder Wedde, brand de tot den grond toe af, meldt het „N. v. h. N.". Te ruim half elf ontdekte de eigenaar bij het naar bed gaan den brand. De vuur haard bevond zich in het voorste gedeelte van de boerderij in het hooi dicht bij den schoorsteen. In den tijd van 10 minuten was de geheele schuur één vuurzee. Met groote moeite konden 5 varkens, die zich in de hokken bevonden, worden gered. Drie moesten worden afgemaakt. Een aan tal kippen en eenden kwam in de vlammen om. Zeer spoedig sloeg de brand van de schuur oVer op de woonkamers, zoodat er geen enkel meubelstuk uit het huis ge haald kon worden. Te ruim 12 uur was er van de heele boerderij niets meer over dan een puinhoop. Huis en inboedel waren, hoewel laag, verzekerd. Te Opende ontstond, door onbekende oorzaak, brand in de behuizinge, bewoond door de wed. A. Bekkema. Een paard kon nog worden gered. De inboedel ging verloren, alsmede een blok hooi, achter het huis. Door den wind en de droogte, viel aan blusschen niet te denken. Een en ander was zeer laag verzekerd. EEN GEVAARLIJKE ZWEM- GELEGENHEID. In den Poelpolder aan den Sloterweg te Haarlem is een zwemgelegenheid, welke geëxploiteerd wordt door den melkslijter M. Het publiek kon hier zwemmen in den Poel, welke op sommige plaatsen drie me ter diep is, en die niet in verbinding staat met open water, zoodat de waterverver- sching onvoldoende was. Het toezicht werd uitgeoefend door een juffrouw, die echter zelf niet kon zwemmen. Gistermiddag 3 uur is de zwemgelegenheid op last van de politie gesloten, daar zij gevaar ople verde voor de openbare veiligheid en ge zondheid. Er is tijdelijk een politie-agent voor den ingang geposteerd. Tegen den melkslijter is proces-verbaal opgemaakt „Vad." DE VALSCHE BANKBILJETTEN. Tegenspraak van de Ned. Bank. Aan de Antwerpsche „Soir" hebben ont leend, dat één der ambtenaren van de Nederlandsche Bank op het denkbeeld zou gekomen zijn, een partij voor vernie tiging bestemde bankbiljetten door val- sche exemplaren te vervangen. Uit bij gj Ned. Bank ingewonnen inlichtingen ij thans gebleken, dat dit verhaal van allen grond ontbloot en geheel uit de lucht ge grepen is. De controle, die bij de kan a- ren van de Nederlandsche Bank worct uitgeoefend op voor vernietiging bestsn.- de bankbiljetten, is bovendien van zooc .- nigen aard, dat een verwisseling van c. r- gelijke bankbiljetten tegen valsch pwi c practisch uitgesloten moet worder

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14