DE FINANCIËN DER PLATTELANDS GEMEENTEN. ZATERDAG 7 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 BINNENLAND ENGELAND. „ENGELAND ALLEEN STREEFT NAAR ONTWAPENING". Een verklaring van Eeden. In een rede, die de lord privy seal Eden te Stoke heeft gehouden, heeft hij betoogd, dat Engeland niet bereid is, zijn verplich tingen krachtens de verdragen van Locarno tot andere deelen van Europa uit te brei den. Eden verklaarde vervolgens: Engeland heeft eerlijk getracht, het wer kelijke werk van de ontwapeningsconferen tie uit te voeren, dat bestaat uit het sluiten van een conventie. De opvattingen van an dere groote mogendheden gingen echter be wust of onbewust een andere richting uit. Duitschland hield zich bezig met zijn eigen herbewapening, die het beweert noodig te hebben voor zijn nationale verdediging. Frankrijk is bezorgd voor zijn veiligheid, welk probleem grootor is geworden door de Duitsche eischen in zake herbewapening. Italië voert een „Real-politik". Ten aanzien van de ontwapening is dit land tot opvat tingen gekomen, welke niet verwezenlijkt kunnen worden; het verlangt beperking der bewapening tot het huidige peil, hetgeen in de practijk even moeilijk is als ontwape ning. Rusland streeft er naar, het karakter van de ontwapeningsconferentie geheel te wij zigen en deze voor een ander doel te ge bruiken. Wij zijn eigenlijk de eenige groote mogendheid, die het oorspronkelijke doel van de conferentie, namelijk ontwapening, bleef nastreven. Zuiver zelfzuchtige motieven zijn de oor zaak van ons belang bij het welslagen der conferentie, daar wij reeds in groote mate hebben ontwapend, zelfs tot de uiterste grens. Ik ben er van overtuigd, dat er geen natie bestaat, die wantrouwen koestert over de Britsche bewapening. Eden eindigde met te verklaren, dat Engeland nog steeds streeft naar een ontwapeningsconventie, welke echter slechts door overeenstemming tusschen de landen tot stand kon worden gebracht. BUITENL. BERICHTEN. EEN WERK VAN VELASQUEZ GESTOLEN. Uil het huis van Mexica&nschen schilder. Naar uit Guatemala wordt gemeld, is al daar uit een huis van den kunstschilder Genadaria een oorspronkelijk schilderstuk van den beroemden Spaansohen schilder Cclasquez gestolen. Het schilderij, dat de Infante Teresita voorstelt, heeft een waar de van ongeveer 100.000 dollar. De regee ring heeft gelast alle grenzen te bewa ken en alle vrachtstukken aan de grens stations te onderzoeken. MEVROUW CURIE TER AARDE BESTELD. Eenvoudige plechtigheid in do nabijheid van parijs. Op het kleine kerkhof van Sceaux, op 30 K.M. afstand van Parijs, is gisteren in alle stilte het stoffelijk overschot van mevr. Curie bijgezet. Op wensch van de over ledene woonde slechts een klein aantal fa milieleden de begrafenis bij. Vele kransen en bloemstukken dekten de baar. De Fran- sche regeering is voornemens een plechtige bijeenkomst te organiseeren in de Sor- bonne, in welke de groote verdiensten van de overledene jegens de menschheid zul len worden herdacht. VIJF GENTLEMAN-BANDIETEN PLUNDEREN JUWELIERSWINKEL. In een voorname juwelierswinkel te Magnolia, drongen gisteren vijf elegant ge- kleede heeren met opgehetven revolver naar binnen. Zij hielden de drie bedienden met hun vurvvapens in bedwang en zoch ten een groot aantal kostbare juweelen uit ter waarde van ongeveer 50.000 dollar. Dc bandieten verdwenen met hun buit, zon der dat zij een schot behoefden te lossen. De bedienden waren zoo geschrokken, dat zij slechts een vaag signalement van de daders konden opgeven. NED. OOST-INDIE PRAUWEN BIJ SAMPANG OMGESLAGEN. Nog 21 vermisten. Aneta seint uit Soerabaja: Twee prau wen, die onderweg waren van Java naar Sampang, elk met ongeveer honderd opva renden aan boord, zijn tijdens een storm ten Zuiden van Sampang omgeslagen en gezonken. Onmiddellijk togen twee marine vliegtuigen naar de plaats van het on heil, waarheen ook de mijnenlegger Hr. Ms. Tromp gedirigeerd waren. Vliegtuigen en vaartuigen zochten de zee af en brach ten drenkelingen aan. Op dit oogenblik worden nog 21 personen vermist. MOORDAANSLAG TE PASOEROEAN. Op een hotelier aldaar. Aneta seint uit Pasoeroean: Gisteravond is een moordaanslag gepleegd op den heer Christan, beheerder van een hotel. Een ontslagen tuinman en diens medeplichtige brachten den heer Christan steken toe met een pennemes aan het gezicht en aan den hals. Door zich krachtig te vcrweeren wist de heer Christan het ergte te voorkomen. Hij moest echter bloedend naar het zie- henhuis worden overgebracht. De daders zijn gevlucht. Zij zijn aan den Petinggi (dorpshoofd) gesignaleerd. Uitgaven van de gemeente De kosten van het bijzonder lager onderwijs door A. A. C. M. VAN IERSEL Burgemeester van Noordwijkerhout. XXIII Op welke wijze wordt de jaarlijksche vergoeding aan de bijzondere scholen be rekend, indien in de gemeente geen open bare lagere school bestaat? Het antwoord hierop geeft art. 101, vier de lid der lagere onderwijswet, dat zegt, dat alsdan de vergoeding per leerling der bijzondere scholen wordt bepaald op het gemiddeld bedrag van de kosten per leer ling der openbare lagere scholen in een gelijksoortige gemeente. Als gelijksoortige gemeenten worden beschouwd die gemeenten, die gerangschikt zijn in dezelfde klasse van de tabel, behoorende bij de wet op de personeele belasting, zooals deze tabel van kracht was op 31 December 1930. Zoo zijn om het vorenstaande met voorbeelden uit deze streek te illustree- ren Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noord- wyk gelijksoortige gemeenten (6e klasse), eveneens Alkemade, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Hazerswoude, Katwijk, Lei derdorp, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Stompwijk, Veur, Voorhout, Voorschoten, Warmond, Wassenaar, Woerden, Zeg- waart, Zoeter meer, Zoeterwoude (7e klas se) en verder Ter Aar, Leimuiden, Nieuw koop, Nieuwveen, Nootdorp, Rijnsater- woude, Woubrugge en Zevenhoven (8e klasse). Indien aldus het Kon. Besl. van 4 Sept. 1922, Stbl. 432 de gemeente niet een of meer openbare scholen in stand houdt, onderzoekt het gemeentebestuur, welk gemiddeld bedrag door een drie tal gelijksoortige gemeenten blijkens de laatstelijk gesloten rekening gemiddeld per leerling voor de openbare school of scholen is uitgegeven. De gemeente zon der openbare school keert dan aan de bij zondere scholen uit een bedrag per leer ling, dat gelijk is aan het bedrag dat één der drie evenbedoelde gelijksoortige ge meente per leerling voor het openbaar onderwijs heeft uitgegeven en wel het be drag van de gemeente, waar dit noch het laagste noch het hoogste is. Om dit met een voorbeeld te verduide lijken. De gemeente A. heeft geen open bare school, informeert bij de gelijksoor tige gemeente B., C. en D. wat het open baar onderwijs per leerling heeft gekost. Het antwoord is: B. 15.20, C. 10.20 en D. ƒ9.80 per leerling. De gemeente A. be hoort dan aan de bijzondere school uit te keeren 10.20 per leerling, zijnde dit 't bedrag dat van de drie gemeenten, waar is geinformeerd, noch het laagste noch het hoogste is. Zoo behoort het volgens de theorie, maar hoe gaat het in de praktijk? De praktijk is, dat de besturen van ge meenten, waar geen openbare school is, bij het opmaken der begrooting overwe gen, welk bedrag de bijzondere scholen noodig hebben, om het onderwijs behoor lijk tot zijn recht te doen komen. Is bij het opmaken der begrooting rekening ge houden met een bepaald bedrag per leer ling, dan komt het er maar op aan te zorgen, dat dit bedrag ook wordt uitge keerd. zonder in strijd te komen met de wettelijke bepalingen. Dit is niet zoo moeilijk, er zijn voor de gemeentebestu ren tegenwoordig wel moeilijker puzzles op te lossen. Op het tijdstip, dat men lean aannemen, dat de rekeningen der mees te gemeenten gesloten zijn, wordt aan een groot aantal gemeenten, die destijds in dezelfde klasse van de personeele be lasting vielen, aangevraagd wat de kosten van het openbaar onderwijs aldaar per leerling heeft gekost. Als de antwoorden binnen zijn, heeft men een staalkaart van bedragen van hoog tot laag. Ter illustra- tie geef ik hieronder een opgave, wat in een aantal gemeenten het openbaar lager onderwijs per leerling in 1931 heeft ge kost. Ik zet de gemeenten en bedragen onder elkaar, omdat de cijfers dan ster ker spreken: Warmond 48.31 Wassenaar 24.36 Zoeterwoude 20.23 Voorschoten 19. Oegstgeest 18.94 Dubbeldam 16.84 Bodegraven 15.89 Hazerswoude 15.24 Zwammerdam 14.66 Alphen a. d. Rijn 13.73 Alkemade 12.41 Meerssen 12. Boskoop 11.55 Papendrecht 11.35 Oud-Beyerland „11.18 Hardinxveld 9.54 Katwijk 8.20 Vught 7.43 Hcusden 4.85 Bocholtz 4.41 (Enkele dezere cijfers noemde ik reeds in een vroegere beschouwing). Als de gemeente bij dc begrooting 1031 op een uitkeering per leerling gerekend had van ƒ11. dan vermeldt dc gemeente raad bij zijn desbetreffend te nemen be sluit, dat bij onderzoek is gebleken, dat Papendrecht ƒ11.35, Oud-Beijerland ƒ11.18 en Hardinxveld ƒ9.54 per leerling in dat jaar voor het openbaar lager onderwijs heeft uitgegeven en derhalve de vergoe ding voor de bijzondere scholen wordt Op welke wijze de gemeenten de kosten voor het onderwijs per leer ling zoo voordeelig mogelijk kunnen vaststellen, zet schrijver in dit arti kel uitvoerig alteen. bepaald op ƒ11.18 per leerling, zijnde het bedrag, dat noch het laagste, noch het hoogste is. In de prakt ij k komt het dus hierop neer, dat als in de ge meente geen openbare school is, de Schoolbesturen, wat de hun toe te kennen vergoeding in de jaarlijksche exploitatie kosten aangaat, uitsluitend a f- hankelijk zijn van de inzichten van het gemeentebestuur. Op zichzelf is dit niet zoo erg, als de gemeentebesturen maar een open oog* hebben voor de redelijke behoeften van het onderwijs en voorts als aan de School besturen bij den aanvang van het jaar wordt medegedeeld, op welke vergoeding zij dat jaar kunnen rekenen. Een en ander laat intusschen wel eens wat te wenschen over. Zoo sprak ik on langs een pastoor uit het Zuiden, die zich beklaagde over de behandeling, die hij van de zijde van het gemeentebestuur moest ondervinden. Zij neer w. vertelde mij, dat hij paarlijks plm. 7 per leerling van zijn school ontving, maar nu was hem meer dan een jaar na afloop van het dienstjaar door het gemeentebestuur me degedeeld, dat slechts 5 per leerling zou worden uitgekeerd. Formeel valt hierop niets te zeggen. Immers de wettelijke be palingen luiden aldus, dat het gemeente bestuur aan de besturen der in de ge meente gevestigde bijzondere scholen ken nis geeft van het bedrag per leerling, waarop zij recht hebben, zoodra de rekening der gemeente fs ge sloten, d.w.z. door Gedep. Staten defi nitief is vastgesteld. En het is gewoonlijk op 't laatst van 1933 of begin 1934 voor de rekening van 1931 definitief door Gedep. Staten wordt vastgesteld. Maar al is de houding van het betrokken gemeente bestuur formeel te verdedigen, dergelijk optreden is toch van willekeur niet vrij te pleiten. Het eenige excuus is, dat het hier een gemeentebestuur betreft, dat zich tot schade van velerlei belangen in aller lei bochten wringt om aan de noodlijdend heid te ontkomen, waar het tenslotte toch toe zal geraken. Uit het vorenstaande blijkt, dat er ge- ruimen tijd overheen gaat, vooraleer de vergoeding, waarop een bijzonder School bestuur aanspraak kan maken, definitief wordt vastgesteld. De bijzondere School besturen kunnen natuurlijk niet zoo lang op het geld, dat zij straks te goed zullen hebben, wachten. Daarom bepaalt de wet op het Lager Onderwijs, dat de Gemeen teraad ieder jaar aan het Schoolbestuur, dat dit verzoekt, in afwachting van de eindbeslissing omtrent het bedrag, dat over dat jaar verschuldigd is, een voor schot verleent voor tachtig procent van het bedrag, dat volgens de laatste defini tieve afrekening aan de Schoolbesturen is uitgekeerd. LAND- EN TUINBOUW LATHYRUSTENTOONSTELLING TE HAARLEM GEOPEND. Voor een exquis gezelschap, waaronder Krelagehuis te Haarlem de zevende natio nale latyrus- en bloemententoonstelling geopend. Voor een exquist gezelschap, waaronder de commissaris der Koningin in de pro vincie Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, sprak de heer H. Carlee een kort openingswoord. Spr. betreurde het, dat de voorzitter van de "Koninklijke Nederland- sche Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, j afd. Haarlem, den heer Bouwer, niet aan wezig kon zijn, maar achtte zich geluk kig te kunnen mededeelen, dat deze zijn functie na een ernstige ziekte juist giste ren weer had kunnen hervatten. Elf jaar geleden werd ook een lathyrus-tentoon stelling in de Bloemenstad gehouden, deze werd echter een financieele mislukking, omdat in die dagen juist een hittegolf over ons land trok. Intusschen is de cultuur er zeer op vooruitgegaan en is ook het uit houdingsvermogen van de zomerbloem bij uitstek -versterkt. Dan sprak spr. als voor zitter van de .Lathyrus"-vereeniging, en bracht hulde aan den secretaris der Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, den heer R. M. v. 't Hart. Hij was op de medewer king van den gemeentelijken plantsoen dienst en op de belangstelling van het Koninklijk Huis, dat medailles schonk. De heer Reitsma de Bilt bracht namens de inzenders hulde aan de tentoonstellings commissie. Ten slotte sprak de heer E. H. Krelage, voorzitter van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur. Spr. achtte het niet nood zakelijk elke bloemententoonstelling met redevoeringen te openen, maar ditmaal voldeed hij aan het verzoek om een offi cieel woord te spreken volgaarne. Ruim 44 jaar geleden maakte spf.'s vader de nieu we „Lathyrus" bekend, zoodat de familie de ontwikkeling van deze heerlijke zomer bloem met groote belangstelling gevolgd heeft. Spr. adviseerde den organisatoren de oude teleurstelling van 1932 te verge ten en wenschte de wakkere bestuursleden met de huidige expositie veel succes. De aanwezigen aanschouwden daarna de t kleurrijke bloemenpracht. TAAL. Vragen van Kamerleden. Het eerste Kamerlid De Savomin Lob man, heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Minister kennis genomen van het feit, dat in het nummer van 4 Juli 1934 van „De Tribune" tot driemaal toe de op merking voorkomt, dat de bourgeoisie geen oogenblik met rust moet worden gelaten? 2. Lijkt het den Min. niet waarschijnlijk, dat tusschen de publicatie van dergelijke opruiende taal en de relletjes te Amster dam, die reeds een doode vorderden oor zakelijk verband bestaat? 3. Is de Minister bereid, met toepas sing der bestaande wettelijke bepalingen, zoo deze hem daartoe de noodige midde len verschaffen, het zijne te doen om der gelijke openlijke ophitsing tot burgeroor log te verhinderen en zoo de wet hem daartoe niet de bevoegdheid geeft, ten spoedigste herziening der wettelijke voor schriften ten dien einde te bevorderen? Het Tweede Kamerlid Westerman heeft aan den Minister van Koloniën, vporzitter van den Raad van Ministers, de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister kennis genomen van de ernstige onlusten, welke zich op 4 en 5 Juli te Amsterdam hebben voorgedaan en waarbij alleen door de scherpste poli tiemaatregelen en het requireeren van een detachement militaire politie de orde kon worden hersteld? Heeft de Minister voorts kennis geno men van den inhoud der artikelen, welk in den laatsten tijd in het Dagblad „De Tribune" zijn verschenen, meer in het bijzonder van het artikel van Woensdag avond, waarin op ondubbelzinnige wijze tot het verwekken van onlusten wordt aan gespoord? Is de Minister onder deze omstandighe den niet van oordeel, dat er een recht- streeksch verband bestaat tusschen de aotie van de Communistische Party Hol land, gelijk deze zich in de artikelen van het Dagblad „De Tribune" openbaart, en de bovengenoemde onlusten? Is de Minister bereid mee te deelen of er, en zoo ja, welke maatregelen door de Regeering zullen worden genomen, ten einde aan de door de Communistische Par tij Holland openlijk gevoerde revolution- naire actie een einde maken? Zou de Minister in het bijzonder wil len mededeelen of op grond van-het voor gevallene een verbod van de Communisti sche Partij Holland in overweging zal wor den genomen? MINDER STRAFVERVOLGING TEGEN MINDERJARIGEN. Rondschrijven van den minister van Justitie. De minister van Justitie heeft dezer da gen in een rondschrijven van de procu reurs-generaal ter mededeeling aan de Par ketten, gewezen op de wenschelijkheid, al vorens tot strafvervolging van minderjari gen over te gaan, te overwegen of niet langs anderen weg iets kan worden bereikt, met name wanneer het betreft minderjarigen leeftijd of feiten van geringe beteekenis. De minister wijst op de mogelijkheid van burgerrechtelijke ondertoezichtstelling, eventueel ontheffing of ontzetting der ouders of voogden uit de ouderlijke macht of voogdij. Voorlichting der vervolgende ambtenaren over ouders en milieu zal daar toe meer dan tot dusver geschiedde, noodig zijn, waarna zooveel mogelijk de Voogdijra den dienen te worden ingeschakeld. „Tel." KATHOLIEKE LOODGIETERS BIJEEN De Ned. R.K. Bond van Loodgieters- en Koper slagerspatroons hield zijn algemee- j ne ledenvergadering in het gebouw van de Diergaarde te Rotterdam. De voorzitter, de heer J. H. van Langen uit Delft, bracht in herinnering, dat de Bond het laatste jaar een groote uitbrei ding heeft ondergaan. Het aantal afdee- lingen is tot 37 gestegen, terwijl belang rijke successen te boeken zijn geweest op vakgebied. Hierna werd den voorzitter door den Adviseur, kapelaan Th. Sinnige, onder een passende toespraak het Gouden Eerekruis „Pro Ecclesia et Pontifice" op de borst gespeld. Mr. G. W. J. Jonker las het jaarverslag, waarna de heer H. P. Kroesen uit Den Haag een uiteenzetting gaf over het „Ver band" en wat dit met de grossiers en fa brikanten had bereikt. Nadat mr. F. J. H. Bach, directeur van het Nationaal Hanzebureau, een lezing over de omzetbelasting had gehouden, werden diverse voorstellen behandeld. Den tweeden dag werd het voorstel be sproken om de Centrale Verwarmings-in- stallateurs in den bond op te nemen. Na uitvoerige bespreking werd hiertoe 1 eslo- ten; deze branche zal als aparte groep een onderdeel van den bond vormeiv Het' Doorluchtig Episcopaat en de R.K. Mid denstandsbond hadden, na hierover ge raadpleegd te zijn, hun toestemming hier voor gegeven. Na de rondvraag, waarvan een druk ge bruik werd gemaakt, sloot de voorzitter de geanimeerde en goed bezochte verga dering. Besluit Raad Haarlem vernietigd. „Stbl." 331 bevat een K.B. van 23 Juni tot vernietiging van een besluit van den Raad der gemeente Haarlem, d.d. 29 Juni 1933, strekkende tot vaststelling van eene nieuwe tijdelijke korting op de salarissen en loonen van het personeel in dienst dier gemeente. R.K. WERKLIEDENVERBOND In verband met de begrafenisplechtig heden voor wylen Z. K. H. Prins Hendrik is de voor a.s. Dinsdag en Woensdag aan gekondigde voorjaars-vergadering van het R.K. Werkliedenverbond één week uitge steld. De voorjaars-Verbondsvergadering zal nu te Utrecht worden gehouden op-Dins dag 17 en Woensdag 18 Juli. Opheffing drie scholen te Haarlem. B. en W. van Haarlem stellen voor, het lager onderwys dusdanig te organiseeren, dat met ingang van 1 September 1934 wor den opgeheven de scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Botermarkt, aan de Haarlemmerliedestraat en aan deLinscho- tenstraat. De resteerende leerlingen dier scholen zullen verdeeld worden over an dere nabijgelegen scholen. Twintig leer krachten zullen ontslagen moeten worden, waarvan vier herplaatst kunnen worden met 1 Jan. 1935. Vereeniging van R.K. Ziekenhuizen Wegens den Nationalen Rouw op den dag der begrafenis van Z. K. H. Prins Hendrik, is de vergadering der Vereeni ging van R.K. Ziekenhuizen uitgesteld tot Dinsdag 17 Juli a.s. 's Morgens om 11 uur vergadering voor de leden. 's Middags om 2 uur studiebijeenkomst voor leden en belangstellenden in 't Jaar beursgebouw te Utrecht. Goedkoope treinen. Op Zondag 15 Juli zullen de Ned. Spoor wegen een goedkoope trein laten rijden van den Haag, Leiden, Heemstede, Haarlem, Amsterdam en Zaandam naar Sneek tot het bijwonen der Zeilwedstrijden, Leeuwar den en Groningen. Tevens zal vanaf 15 Juli tot en met 2 Sept. iederen Zondag een goed koope trein loopen van den Haag, Voor burg, Rotterdam, Gouda, Leiden en Utrecht naar Arnhem en Nijmegen. Men zie de annonces in dit blad. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Naar Heilo. Op Woensdag 18 dezer zuilen bij genoegzame deelname werk- loozen van Hillegom en omgeving een fiets tocht maken naar Maria's Genade-oord O.L.V. ter Nood te Heilo. Wij vertrouwen, dat het aantal deelnemers groot zal zijn! KATWIJK AAN DEN RIJN. Hanze. Onder leiding van den voor zitter, den heer Jac. P. Rietveld, hield de R. K. Middenstandsvereenig ing een leden vergadering in het Parochiehuis. De voor zitter bracht na zijn openingswoord aller eerst een woord van dank aan de Santos commissie voor de activiteit ten opzichte van de bloempjesdag en feliciteerde de commissie met het behaalde succes. Ver volgens kwam in behandeling de beschrij vingsbrief voor de Centrale Raad. Tot af gevaardigde werd gekozen de heer M. C. v. de Berg en tot secundus de heer W. J. v. Leeuwen. Als bestuurslid werd in de plaats van den heer A. Grimbergen, die bedankt had, gekozen de heer A. Maid, die zijn be noeming aannam. Het bestuur zal, op ver zoek van enkele leden, in overweging nemen te trachten een boekhoudcursus te openen dit najaar. De rondvraag was niet belangrijk. Na deze rondvraag sluiting. Vroege aardappelen. De aanvoer van vroege aardappelen is de laatste dagen zoo groot als zulks de laatste jaren nimmer het geval was. Vrijdag b.v. waren er meer dan 2100 kisten. Mede een gevolg van de nieuw ste voorschriften, dat veilen verplichtend stelt. TER-AAR. Graalwacht. A.s. Zondag uit de Hoog mis vergadering voor de Leidsters. Des middags van 23 uur club voor meisjes van 1315 jaar. Van 3 tot 4 uur voor Graal- leden van 1517 jaar. Daarna bijeenkomst voor die grooten. Tevens inwijdingscursus. Na de Hoogmis zal er voortaan geen club meer worden gegeven. Gelegenheid tot con- tributiebetalen van 12 uur tot half één en van twee uur tot half drie. VOORHOUT. Veiling D.V.V. De aanvoer van deze week was weer goed. 55 konijnen werden geveild. De prijs was wel minder dan we gewoon zijn. Jonge dieren werden verkocht voor 2040 cent en de elachtkonijnen van 6120. Voor de vendu waren deze keer 18 nummers. Volgende week Donderdag is het weer om half negen veiling in café „Boerhave". R. K. Sportvereeniging „Foreholte". Morgen hebben er drie vriendschappelijke wedstrijden plaats op het Forehol te-ter re in. 12 uur Foreholte-Jun.Teylingen-Jun. Daarna spelen te 1.30 uur Foreholte III tegen Kolpings-Boys II en tot slot 3.30 uur Foreholte II tegen Kolpings-Boys L Het, belooft een mooie voetbalmiddag te worden op Voorhout, daar de Kolpings-Gezellen uit Leiden steeds prettige tegenstanders wa ren. De a-Jun. brengen een bezoek te Sassen heim aan Teylingen-a Jun. Aanvang 2 uur. VOORSCHOTEN. Juvenaat. Men verzoekt ons mee tc deelen, dat de jongens van het Juvenaat niet om 2 uur zooals eerst afgesproken was maar reeds om kwart over een ver trekken van de kerkwerf, ter bijwoning van 't Districts-tornier te Warmond.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10