HOE LAAT HET IS VRIJDAG 6 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 13 ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonnê te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant", Een ieder die ons een abonné (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het is. Wij zenden hem (haar) onderstaand klokje. UH DE RIJNSTREEK t OL ALPHEN AAN DEN RIJN. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Pannckoeken eten op het strand van Valkeveen! Een stralende zomerzon, daarbij niet al te warm, wat kan men beter verlangen voor bet welslagen een er autotocht voor ouden van dagen. Zoo'n uitgezochte dag was het gisteren, toen onze oudjes met hun autobe stuurders de tocht naar Valkeveen aanvin gen. Reeds geruimen tijd voor dat het ver trek plaats vond, heerschte in het Visser park een groote bedrijvigheid. Tuffende Fordjes, Chevrolets kwamen telkens met de hun toevertrouwde passagiers aanrijden. Zij vormden weldra een lange file auto's, die bijna het geheele park in beslag nam. Ijverige helpers en helpsters allerwege in de weer om de oudjes versnaperingen toe te dienen en dan nog die blijde gezichten van al deze menschen, die zich opeens in een voor hen onbekende weelde zagen ge plaatst in het vooruitzicht van een genot vollen middag. De organisatie dezer tocht leek ons bijzonder goed, ondanks de groote deelname. Er waren pkn. 80 auto's. Voor het vertrek had alles een geregeld verloop, waardoor om 2 uur de reis kon worden aan gevangen. Honderden personen hadden zich in de omgeving van het park en op de trottoirs langs de straten opgesteld om de lange stoet te zien passeeren. Vooral de school jeugd weerde zich dapper en juichte de voorbijsnellende oudjes op luide wijze toe. Eenige oogenblikken slechts of het groote rijdende gezelschap was reeds uit onze oogen verdwenen. De tocht ging over Utrecht, Bilthoven, Soestdijk, waarna men te half vijf op de plaats van bestemming aankwam. Onderweg werd volop genoten van de natuur en boschrijke streken waar heen men langs reed. Te Valkeveen wachtte de oudjes een ver rassing lal den vorm van echte HoUandsche Pannenkoek, die zij zich bijzonder goed lie ten smaken. Ook hier werd volop genoten, speeltuin, doolhof en IJsselmeer maakte op de talrijke deelnemers een buitengewone indruk. Zoo iets hadden velen nog nimmer tevoren ge zien. Allen waren dan ook vol lof, over hetgeen zij dezen middag hadden meege maakt. Om 7 uur werd de terugreis aan vaard en welgemoed keerde het gezelschap ruim 10 uur in onze gemeente terug, waar wederom een groote menigte hen overal op wachtte. Ook de burgemeester gaf blijk van zijn belangstelling door deze alleszins geslaagde tocht mede te maken. De commissie en al len die op eenigerlei wijze hebben meege werkt om deze autotocht voor ouden van dagen zoo schitterend te doen slagen, komt ongetwijfeld een woord van lof toe. Overgangsexamen Chr. H. B. S. (vijfjarigen cursus). Bevorderd van Ie naar He kl.: C. Baars, Bodegraven; D. G. Boot, Alphén a. d. Rijn; Grietje W. Boot, Alphen a. d. Rijn; J. Bosch, Alphen a. d. Rijn; D. N. Bremmer, Waddinxveen; Clara Brink, Nieuwveen; H. G. van Diest, Alphen a. d. Rijn; Attje van Dijk, Bodegraven; Marianne Duinker, Alphen a. d. Rijn; H. Goedhart, Alphen a. d. Rijn; H. A. Groeneveld, Alphen a. d. Rijn; A. G. Hofenk, Alphén a. d. Rijn; C. J. L. Berends ten Kate, Boskoop; Jaco- mijntje M. van der Kemp, Alphen a. d. Rijn; Adriana Kerkhoven, Hazerswoude; Margaretha A. Kooij Czn., Bodegraven; J. M. Los, Alphen a. d. Rijn; C. J. van Muiswinkel, Bodegraven; Adriana M. van Nood, Alphen a. d. Rijn; S. G. Piek, Al phen a. d. Rijn; Margo S. Scheer, Bode graven; Elizabeth J. Speelman, Nieuw veen; J. J. Stalenberg, Alphen a. d. Rijn; P. W. Vis, Alphen a. d. Rijn; Anthonia Zonneveld, Alphen a. d. Rijn; niet bevor derd 5 leerlingen. Bevorderd van lie naar Hie kl.: P. van dén Berg, Waddinxveen; K. Beunder, Zwammerdam; Alida R. van Beusekom, Aarlanderveen; L. van Bommel, Reeu- wijk; J. Bos, Ter Aar; Geertruida J. Bosch, Alphen a. d. Rijn; Grietje Brink, Nieuwveen; Antje van der Bijl, Alphen a. d. Rijn; C. W. Grootendorst, Boskoop; Tanneke S. Huijtkar, Bodegraven; A. J. Jongenburger, Alphen a. d. Rijn; J. L. C. Jongeneel, Alphen a. d. Rijn; Cornelia van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn; D. van der Linden, Alphen a. d. Rijn; H. D. Lin- schoten, Zwammerdam; C. Scheer, Bode graven; H. J. Schoonderwoerd, Alphen a. d. Rijn; Adriana Schram de Jong, Alphen a. d. Rijn; H. Smits, Alphen a. d. Ryn; Johanna Sprey, Alphen a. d. Rijn; M. Trouw, Zegveld (U.); Francijntje Voskui len, Alphen a. d. Rijn; Nelly A. K. van Wermeskerken, Alphen a. d. Rijn; Maria C. Zaunbrecher; niet bevorderd 4 leer lingen. Bevorderd van Ille naar IVe kl.: Maria A. Augustinus, Nieuwveen; G. Bergshoeff, Alphen a. d. Rijn; W. Bosch, Alphen a. d. Rijn; Maria D. Bremer, Waddinxveen; Johanna Gesman, Alphen a. d. Rijn; Mar- gré Hasebroek, Alphen a. d. Rijn; Aagje Heyns, Ter Aar; R. F. Hoffman, 's-Graven- hage; J. van der Horst, Alphen a. d. Rijn; Margaretha J. van der Kemp, Alphen a. d. Rijn; F. C. H. Neervoort, Alphen a. d. Rijn; J. G. A. Op 't Landt, Bodegraven; W. C. van 't Riet, Alphen a. d. Rijn; H. J. Stehouwer, Alphen a. d. Rijn; E. B. L. Sty kei. Boskoop: Ida van Vfcet, Alphen a. d. Rijn; Maria J. Welvaars, Alphen a. d. Rijn; L. van der Werf, Woerden; Johan na M. Westerbrink, Alphen a. d. Rijn; Elizabeth van Wijk, Alphen a. d. Rijn; Maria Windhorst, Bodegraven; J. I. S. Zonneveld, Alphen a. d. Rijn; niet bevor derd 6 leerlingen en één herexamen. Bevorderd van IVe naar Ve kl.: A. E. E. van Ankeren, Nieuwveen; G. van Ba ren, Zevenhoven; C. Boer, Nieuwkoop; P. Duinker, Alphen a. d. Rijn; K. de Haan, Alphen a. d. Rijn; C. Hoogendoorn, Wad dinxveen; P. J. Hoogteijling, Alphen a. d. Rijn; J. v. d. Linden, Alphen a. d. Rijn; J. Wattel, Alphen a. d. Rijn; C. Zijerveld, Alphen a. d. Rijn; niet bevorderd vier leerlingen. Personalia. Te Rotterdam slaagden voor 't U.L.O.-diploma A. J. Havekes, leer ling der R. K. U.L.O-school, hoofd de heer H. S. v. d. Pullen, alhier. Oprichting Oranje Garde. Het voor- loopig comité tot oprichting van de Oranje Garde, kwam gisteren in vergadering bij een. Enkele personen hebben zitting geno men in den raad van toezicht, terwijl tevens een garde-oommaindant werd benoemd. De oprichtingsvergadering, die aanvankelijk was bepaald op Maandag 16 Juli as., is uit gesteld tot na 18 Augustus. Dit laatste vindt zijn oorzaak in de landelijke rouw die de Oranje Garde wegens het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik heeft aangenomen, welke rouw 6 weken duurt. Het correspondentie-adres is Pr. Hen- driksbr. 122, alhier. Landdag „Mobilisatiekruis". In ver band met het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik is de Landdag van den Nait. Bond „Het Mobilisatiekruis" uitgesteld tot Zater dag 1 Sept. a.s. T.b.c.-fonds. De alhier gehouden speld jesdag ten bate van het T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft 177.69 opgebracht. Diefstal. Ten nadeele van den land bouwer O. werden in de afgeloopen nacht in den Kortstèekter polder een 50-tal een den ontvreemd. Geboren: Jacobus z. van J. J. C. Verhorst en J. C. Le Clercq Cornelia Maria d. van H. van Sprang en M. Sterk Andries z. van J. Kanis en H. Melisie Cornelia Geertruda Hendrikje d. van P. J. van Dolder en L. Posthumus Jan netje d. van H. Meijers en G. Star Jacob z. van J. Bulk en M. Hoogendoorn. Overleden: Maria Niet 69 j. San- der Hendrikse 36 j., echtg. van M. H. Ver donk (overl. te Leiden) Adrianus van Meurs 90 j. Gevestigd: J. C. Tjaberings en gezin van Soengailiat (Ned. O. Indië) Kin deren Voorkamp van Gouda Kinderen van der Meer van Rotterdam Kinderen Fehling van Rotterdam Jansje Klaver kamp van Rotterdam M. van Iperen, echtg. van A. A. van den Berg, van Wou- brugge I. Bijma en echtg. van Achtkar- spelen A. A. Kruijt echtg. van S. Koop man van Zwammerdam Jan C. Spreij van Apeldoorn A. M. Bus van Lisse D. H. S. de Bruijn en gezin van Zwam merdam W. R. Renzenbrink en gezin van Rotterdam. Vertrokken: G. Brouwer naar Eind hoven T. de Haan, echtg. van C. T. de Bruijn naar Ter Aar C. M. van der Voort naar Hazerswoude C. Peters naar Lekkerkerk N. Lagewaard naar Rijswijk (Z.-H.) A. W. Futselaar naar den Haag H. Demoet naar den Haag M. C. van Wageningen naar Boskoop. NOORDEN Een ongeluk, dat nog goed afliep Gisteren oefende de gemeente-veldwachter M. A. Bergonje, alhier, surveillance-dienst uit per rijwiel aan het Kruiseinde. De ongeveer 20-jarige zoon van den veehou der S. uit Zevenhoven kwam „paard on der den man" hem achterop rijden. Het beest gevoelde zich in Noorden blijkbaar niet op zfjn gemak, had al eerder caprio len gemaakt en wilde nu eens een aanval wagen op onzen zoon van Hermandad. Het maakte een zwenking met zijn achter gedeelte en wierp pardoes veldwachter en rijwiel tegen den grond, trapte het vehikel geheel in elkaar, terwijl de veldwachter op hetzelfde moment verschillende kneu zingen opliep aan borst, hand en arm, welke gelukkig tenslotte van niet al te ernstigen aard bleken te zijn. De paard rijder was geheel ontdaan van het geval en hevig geschrokken. Opzet was natuur lijk allerminst in het spel, zoodat met een nieuw rijwiel wel veel goed te maken zal zijn. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Woensdagavond werd door den bouwkundige F. Pieterse, alhier in café „De Hollandsche Leeuw", aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Stationsweg alhier, voor rekening van den heer L. Stoppelenburg. Ingeschreven was als volgt: N. Vink te Noorden 3874.G. Bodegraven te Nieuwkoop 4197.—; A. Zaal te Kamerik 4207.P. de Jong te Noorden 4325. A. J. L. Arkesteijn te Aarlanderveen f ,4275-J- p- van WiJk te Alphen a. d. Rijn 4309.G. de Jong te Bodegraven 4340.—; Hensen te Bodegraven 4450.—, M. Hoek te Alphen a. d. Rijn 4428.—; M. van Vliet te Aarlanderveen 4450. D. van Geest te Zwammerdam 4540. K. C. de Pater te Nieuwkoop 4450. A. Kwakkenbos te Nieuwkoop 4799.—; J. Kwakkenbos te Nieuwveen 4840.—; W. Boogaard te Ter Aar 4596.—. De begrooting was 4315.—. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Geboren: Teut je d. van J. Immerzeel en H. van Haringen Johanna Jacoba d. van S. Buitelaar en H. van Vliet Stijntje d. van L. Roseboom en L. van Poelgeest Hendrik z. van D. Verweij en J. van Peet. Ondertrouwd: C. Klauer 42 j., te Veur, en E. P. Paaëlsen 43 j. Getrouwd: J. de Beer 30 j. en C. H. Bakker 25 j. J. van Capel 22 j. en C. den Beer 27 j. P. Wouters 30 j. en R. Blom 23 j. BODEGRAVEN. Fietser door auto aangereden. Op den Zwammerdamschen Straatweg had een ernstig ongeluk plaats. Zekere B. reed per fiets in de richting Bodegraven en stak ter hoogte van de kolenschuur van R. plot seling den weg over. Terzelfder tijd kwam een luxe-auto uit de richting Leiden en reed de fietser omver. Met zware hoofd wonden werd de man opgenomen en door dr. v. B. verbonden. Later werd B. naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd. Arm gebroken. Het 6-jarig dochtertje van A. had het ongeluk haar arm te bre ken op drie plaatsen, doordat zij spelen derwijs kwam te vallen. Dokter W. acht te overorenging naar het Ziekenhuis nood zakelijk. Geboren: Cornells Hendrik Paulus z. v. C. H. Verwey en A. de Jong. Johanna Jacoba d. v. J. Fioole en J. Polak. Jan- nigje Cornelia d. v. R. van den Akker en F. A. Spek. Ondertrouwd: H. Vis 26 j. en A. Lok 22 j. Getrouwd: J. Goudkuil 24 j. en P. C. Scheepmaker 21 j. H. J. Prins 33 j. en C. Streef land 28 j. Overleden: C. van Muiswinkel 82 j. Vertrokken: A. F. van Vliet, naar 's-Gravenhage. A. W. Th. Weijman, naar Utrecht. T. van Tol naar Ede. K. van Tol naar Gouda. Gevestigd: C. A. Rijkelijkhuizen van Woubrugge. II. Bijker, van Zwaimmer- dam. -- G. Pakker van Groningen. J. F. Kluiman van Bergh (Gld.). C. E. A. Olshc-orn van Zwammerdam. STADSNIEUWS PROF. DR. F. A. H. SCHREINEMAKERS. Prof. dr. F. A. H. Schreinemakers, hoog leeraar in de anorganische scheikunde en directeur van het anorganiseh-chemisch la boratorium der Leidsche Universiteit, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd aan het einde van deze academische cursus moet aftreden, zal zooals reeds ge meld, morgenmiddag om 3 uur in het groot auditorium van de Universiteit zijn af scheidscollege houden. Franciscus Antonius Hubertus Schreine makers werd 1 September 1864 te Roer mond geboren. Zijn ouders bestemden hem voor het onderwijs en zonden hem daartoe op 14-jarigen leeftijd naar Rolduc. In 1882 behaalde hij zijn acte lager onderwijs en werd benoemd tot onderwijzer te Swalmen (bij Roenmond). Bezield met den lust tot wetenschappe- lijken arbeid kwam hij in 1887 naar Lei den en volgde daar colleges in physica, chemie, wiskunde, botanie, zoölogie en geologie, waarna hij talrijke diploma's M.O. behaalde. In lSQt^werd hij te Leiden benoemd tot leeraar aan de Kweekschool voor Onderwijzeressen, later ook aan de school van het Genootschap Mathesis Scientiarum Genitrix. Door gesprekken met Lorentz, van Bem- melen en Franchimont week hij af van zijn oorspronkelijk plan verder wiskunde te gaan studeeren en besloot zich te wijden aan de problemen der Physische Chemie. Door kennismaking met Bakhuis Rooze- boom en diens onderzoekingen op hét labo ratorium van Van' Bemmelen, voelde hij zich spoedig ten zeerste aangetrokken door de problemen der Phasenleer. Na eenige experimenteele onderzoekingen ble ken er zeer groote moeilijkheden te rijzen hoe de verkregen resultaten geïnterpre teerd moesten worden. Dit gaf Schreine makers aanleiding de vraagstukken der ternaire stelsels theoretisch aan te vatten. De resultaten van theoretisch en experi menteel onderzoek werdén behalve in een groot aantal aitikelen ook vastgelegd in een leerDoek. Na de toekenning van een doctoraat ho noris causa in de chemie in 1898 werd Schreinemakers in 1901 tot hoogleeraar in de anorganische en physische chemie benoemd. In 190G volgde zijn benoeming tot lid van de Kon. Acad, van Wetenschap pen te Amsterdam, in 1916 werd hem op grond van zijn groote verdiensten voor de Phasenleer de eerste Bakhuis Roozeboom- medaille toegekend en wel mocht hij deze ontvangen uit de handen van zijn vriend en leermeester Lorentz. Na aldus de phasenleer zoowel theore tisch als experimenteel tot grooten bloei gebracht te hebben, wijdde Schreinemakers zich de laatste 10 jaar aan de Osmose. Intusschen werden zijn groote weten schappelijke verdiensten zoowel van bui- tenlandsche zijde als door onze Regeering erkend, o.a. door zijn benoeming in de or de van den Nederlandschen Leeuw. R. K. JUVENAAT. Districts-tornier 1934. In verband met het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik is bepaald, dat alle Stan daardvlaggen van de afdeelingen, die deel nemen aan het Tornier op -Zondag as. zul len worden voorzien van een rouwstrik. Deze rouwstrikken worden bij den aan vang van het Tornier vanwege de leiding verstrekt. Bij het optrekken van het kerkplein naar het Torniervéld gaan geen muziekkorpsen mede. Uitsluitend de eigene tamboers en hoornblazers zullen zorg dragen voor een goed tempo. Het Tornier vangt te 2 uur aan met een plechtig Lof in de parochiekerk en zal te ongeveer kwart voor zeven geëindigd zijn. De wedstrijden (op het S.M.C.-terrein) be ginnen te ongeveer 4 uur. Arbeidsbeurs. Op den 5den Juli waren 2032 (v.j. 2608) werkzoekenden ingeschreven. De vereeniging „Koninginnedag" ver zoekt ons mede te deelen, dat de inschrij ving voor de kinderspelen op 31 Augustus van deze Vereeniging in verband met het overlijden van Prins Hendrik is uitgesteld tot Zaterdag 14 Juli a.s. R.-K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd voor het 2de ged. (practijk) van het examen akte N VII leerares Huis houdkunde en Waschbehandeling de dames C. M. Fens. S. Ph. A. van Krieken en M. J. C. van der .Linden. Handelregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6433. J. H. C. Zand voort, Leiden, Haarlemmerstraat 71. Rund-, kalfs-, varkens en lamsslagerij fijne vleeschwaren. E.: J. H. C. Zandvoort, Leiden. Wijziging. 4102. J. W. Dirkse Dzn., Leiden, Haarlemmerstraat 75. Handel in fruit, conserven en comestibles enz. Oph. fiil.: Leiden, Haarlemmerstraat 70 „Het Fruitpaleis". De Afdeeling Leiden van de Vereeni ging „Dennenheuvel" heeft onderstaand te legram verzonden: Koninklijke Familie, 's-Gravenhage. Herstellingsoorden en Sanatoria Vereeni ging „Dennenheuvel" Afdeeling Leiden, be tuigt innige deelneming bij het zoo plot seling overlijden van Z.K.H. Prins Hen drik. JOH. BROUWER, Voorzitter. F. W. KOONING, Sqpretaris, Prins Hendrikstraat 10. Mej. B. C. M. v. HALDEREN, Penningmeesteresse. Voor het examen der Vereeniging van Raden van Arbeid is te Utrecht geslaagd de heer J. Belt, alhier. Op de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N.V. Kon. Ned. Fabriek van wollen dekens v/h. J. C. Zaalberg Zoon alhier, is aan den heer J. Zaalberg op zijn verzoek en onder dank zegging voor de vele diensten aan de ven nootschap bewezen, eervol ontslag ver leend als directeur dezer vennootschap. Op verzoek van commissarissen en aan deelhouders werd hij bereid gevonden op te treden als technisch adivseur der com missarissen. Gistermiddag is de 4-jarige C. K. in de Formosastraat plotseling van het trottoir den rijweg overgestoken en overreden door den 19-jarigen wielrijder H. P. Het kind bekwam een linkeronderbeenbreuk en werd door den E.H.D. naar het Acad. Zie kenhuis fervoerd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 6 Juli. Vee. Aangevoerd 428 runderen, 342 kalveren, 327 schapen, 1172 varkens, 49 stieren f 70—240, per K.G. 42— 52 ct., handel stroef; 121 kalf- en melk koeien f 120225.handel matig; 55 vare koeien f60130, handel matig; 203 vette ossen en koeien f 135230.schoon a. d. haak 3862 ct. per K.G., handel stroef; 86 vette kalveren f 3045.schoon a. d. haak 4070 ct. per K.G.; 256 nuchtere kal- VAN ONZE ADVERTEERDERS. NIEUWE HEERENMODEZAAK STEENSTRAAT 3. In perceel Steenstraat 3 hoeft de firma Schulte-Kuperjans een nieuwe zaak ge opend in heerenmode-artikelen, welke 'n goede indruk maakt. De goede sorteering artikelen, als hoeden en petten, overhem den en sïhirts, dassen enz., laat zien, dat imcn hier uitstekend keus kan maken. Een bezoek aan dit nieuwe heerenmode-huis kunnen we dan ook gerust aanbevelen. Wij brengen onder de aandacht on/.er lezers, dat „het MuskatorhuLs". Turfmarkt. 2, tel. 3172, onder nieuwe vakkundige lei ding is komen te staan. Overigens verwijzen we naar een adver tentie in dit nummer. veren f4 K71/». handel matig; 327 vette schapen f 1320, handel matig; wei- deschapen f 1013.handel matig; zuig- lammeren f912, handel zeer matig; 1167 lammeren f59.50; 530 meslvarkcns f 10 24.handel redelijk, afloop minder; 642 biggen f 59, 5 paarden, 6 veulens f 35 90, 20 bokken en geiten f 20.handel slecht. Kaas. Aangevoerd 109 partijen. Goudsche kaas 73 partijen, Leidsche kaos 36 partijen, le soort Goudsche kaa.: f 20 22.2e soort f 1719.le soort Leid sche kaas f2124.50, 2e soort f 1820. per 10 K.G. Handel voor Leidsche kaas traag. ALKMAAR, 6 Juli. Kaas. Aangevoerd 70 stapels, zijnde 154.000 K.G. Fabrieks- kaas kleine f 22.Fabriekskaas commissie f 18.Boerenkaas kleine f 19.50, Boeren kaas commissie f 25.per 50 K.G. Handel vlug. AARLANDERVEEN. 5 Juli. F.ierenvel- ling. Kippeneieren f 22.50. Eenden eieren f 1.501.80 per 100 stuks. Kaas 23 ct,, Boter 65—70 et. per pond, NIEUWKOOP, 5 Juli. Eieren. Aan voer 5982 stuks. Kipeieren 22.50, eend eieren 2.20. BOSKOOP, 5 Juli. Bloemen. Rozen Golden Ophelia 814, Hadley 2035, Claudius Pernet 1020, Columbia 1014, Butterfly 10—16. Mac Keiler 10—18, Wilh. Kordes 1320, Mme Jules Bouché 2030 Rosalandia 818. Florex 1220, Phoebe 1827, Steward 3040, Chas. P. Kilham 15—27, Edith Helen 40 71, Aug. Noack 0 18, Else Poulsen 3040, Gloria Mundi 3052, Paul Grampel 2030, Ingar Olaon 1725, Paul's Scarlet 10—16, Landy Godi- na 3550, Elle Poulsen 1219, Juliana 15 --25, Gladiolen 15, Lathyrus 46, Roode Lelies 70120, Gcrbera 15, Clematis Du- randii 2542, id. Prins Hendrik 120180, ind. The President 70, Ligustrum 1018. DEN HAAG, 5 Juli. Fruitveiling. Ker sen: Meikersen 1224 ct. per K.G, Zware Kersen 1420 cl. per K.G., Wijnkersen 14 22 ct. per K.G. Gilmmera 1620 ct. per K.G. Volgers 1822 ct. per K.G. Varik- sche Zwarte 1418 ct., per K(i Blea ker sen 1214 ct. per K.G. Jan Lamers Kersen 1416 ct. per K.G. Rouancn 13 20 ct. per K.G. Boskoopers 1420 ct. per K.G. Napoleons 1420 ct. per K.G. Beior- landsche Zwarte 1420 ct. per K.G. Roo de Kersen 410 ct. per K.G. Aardbeien: 1620 ct, per K.G. Frambozen: 2836 ct. peer K.G. Bessen: Roode Bessen 614 ct. per K.G. Prolific 1420 ct. per K.G. Zwar- te Bessen 1214 cl. per K.G. Kruisbessen 6—10 ct. per K.G. Bosbessen 2832 ct. per K.G.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 13