MAANDAG 2 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 AUTOMOBILISME HET CONCOURS VAN DE K. N. A. C. TE SCHEVENINGEN. Onder groote belangstelling werd Zater dag te Scheveningen het concours van koetswerken van de K. N. A. C. gehouden. Een wemeling van kleuren en glanzende autolijven was het, toen de 133 deelnemen de wagens ter keurig bijeenstonden. Op het uitgestrekte parkeerterrein van het Grand Hotel leverde deze uitgezochte collectie een grandioos schouwspel. Het sterkst vertegenwoordigd waren de koetswerken type cabiolet in de afd. III kl. B. en C., waarin eenige zeer fraaie mo dellen opvielen. Tegen twaalf uur begonnen de deelne mende wagens aan den sterrit binnen te komen, waarvoor de eindcontrole aan de voorzijde van het Kurhaus gevestigd was. Leden, die één kantoor aandeden, kregen de Scheveningsche plaquette, die er drie aandeden ook de ledenplaquette. Het publiek toonde groote belangstelling voor het concours. Ook na den middag bleef de weersgesteldheid goed, hetgeen de drukte langs de boulevards aanhoudend deed toenemen. De uitslagen zijn: Afdeeling. Open koetswerken. Klasse B. Automobielen tot een prijs van boven 1500 tot 3000. 1. Austin, Sporttouring, van P. G. Sanders, Amsterdam. Afdeeling II; Gesloten koetswerken. Klasse A. Automobielen tot een prijs van 1400. 1. Willys, Sedan, van W. Graaf van Limburg Stirum, Bergen aan Zee. Idem klasse B. Automobielen tot een prijs boven 1400 tot 1800. 1. Terraplane, Se- dam 2-d., van N.V. Algem. Garage- en Au tomobiel Mij., 's-Gravenhage. Idem klasse C., tot een prijs boven 1800 tot 2600.1. Ford, Victoria de grand luxe, N.V. Ned. Ford Automobiel Fabriek, Amsterdam Idem klasse D., tot een prijs boven 2600 tot 3500. 1. Hupmobile, Sedan, 's-Gravenh. Automobiel Import Mij., 's Gravenhage. Idem, klasse E, tot een prijs boven 3500 tot 4500. 1. Chrysler, Airflow, Sedan 4 d., jhr. P. J. Bosch van Drakestein, Lage Vuursche. Idem klasse F, tot een prijs boven 4500 tot 6000. 1. Humber, Sedan sport, Auto bedrijf ten Hoeve, 's Gravenhage. Idem klasse G, tot een prijs boven 6000 tot 10.000. 1. Cadillac, Town Coupé, mej. A. B. Landberg, Den Haag. Idem klasse H tot een prijs boven 80PO. 1. Lancier Dilambda. Conduite intérieure N.V. Hart Nibbrig Greeve, Den Haag; 2. Mercedes Benz, Sedan, H. Rooyakkers, te Oegstgeest. Afdeeling III. Koetswerken type Cabrio let. Klasse A, tot een prijs van 2000. 1. Opel, Cabriolet N.V. F. van der Valk's Automobiel M., 's Gravenhage. Idem klasse B, tot een prijs boven 2000 tot 3000. 1. Ford, Cabriolet, B. T. van Rijs wijk Zn., Den Haag. Idem klasse C., tot een prijs boven 3000 tot 4500. 1. Fiat, Cabriolet 4 raams, J. Leonard Lang, Amsterdam. Idem klasse O., tot een prijs boven 4500 tot 6000. 1. Hulpmobile, Cabriolet, B. T. van Rijswijk Zn., Den Haag. Idem klasse E., tot een 'prijs boven 6000 tot 7500. 1. Horch, Sport Cabriolet tyep 830. J. Gelder, Den Haag. Idem klasse F., tot een prijs boven 7500 tot 10.000. 1. Mercedes Benz, Cabriolet, N.V. Mercedes Benz, Automobiel Mij., Den Haag. Idem klass G., tot een prijs boven 10.000. 1. Mercedes Benz. Gabriolet, N.V. Mercedes Benz, Automobiel Mij., Amster dam. WIELRENNEN WIELERBAAN TE HEEMSTEDE. Gisteren werden op de wielerbaan te Heemstede wedstrijden gehouden, welke de volgende uitslagen hadden: Sprintwedstrijd .voor amateurs: 1. B. v. Dijk, 2. J. Homma, 3. D. Fabel, 4. M. v. Gel der. Sprint wedstrijd voor profs: 1. J. v. Eg- mond, 3 prat., snelste tijd 12 sec., 2. J. v. d. Heuvel, 4 pnt.; 3. G. Leene, 5 prat.; 4. K. v. Nek Sr., 6 pnt. Klassementswedstrijd voor profs en on- afhankelijken over 6 K.M.: 1. J. de Wolf,. 9 pnt., tijd 8 min. 3 2/5 sec.; 2. W. Bouquet, 7 pnt.; 3. D. v. Dijk, 6 pnt.; 4. J. Beukers, 5 pnt. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs: Pater haalt A. Molendijk in, tijd 5 min. 33 1/5 sec. Nationale koppelwedstrijd voor profs en onafhankelij ken over 60 K.M.: 1. J. v. d. HeidenJ. de Wolf, 13 pnt., tijd 1 uur 22 min. 39 2/5 sec.; 2. K. FruitemaJ. Rijne- veld, 5 pnt.; 3. W. BouquetS. Bouquet, 4 pnt. Op één ronde: 4. J. RiethovenJ. Ver schoor, 13 pnt.; 5. G. LeeneD. van Dijk, 6 pnt. Op twee ronden: 6. J. PootjesJ. Beu kers, 20 prat.; 7. H. EngelmoerW. Kruyd, 0 pnt. Op drie ronden: 8. K. v. Nek Sr.R. Kroese, 6 pnt. MOTORSPORT GROOTE PRIJSBAAN DUITSCHLAND. Twee dooden. Ley winnaar in de 500 ccm. klasse. Te HohensteinErnsttihal werd gisteren de Groote Prijs van Duitschland verreden, welke als een revanche van Assen zou kun nen gelden. Twee bekende renners, n.l. Noir (België) en Kalen (Zweden) liepen bij valpartijen dergelijke verwondingen op, dat zij spoedig aan de gevolgen zijn over leden. Naar men weet is Noir tweede te Assen geworden op F.N., terwijl ook de Zweed Kalen uitstekend op het circuit van Assen reed. De laatste was op een gegeven moment in een der bochten de macht over zijn stuur kwijt, vloog van den weg en kwam in groote vaart tegen een boom te recht met de bovengemelde noodlottige ge volgen. Noir liep bij een val een ernstigen sche delbreuk op en is kort daarop aan de ge volgen overleden. Winnaar werd de Duitscher Ley op D.K. W. De Eragelsdhman Rusk had aanvanke lijk de leiding gehad, tot in de 4e ronde van het ruim 400 K.M. traject. Na een val gaf de Engelschman op. De Belg de Meuter op F.N. nam toen de leiding over. De winnaar van den Grooten Prijs van Europa reed op zeer regelmatige wijze zijn ronden. Na 15 ronden lag hij nog op kop, terwijl 16 van de 30 gestarte renners waren, uitgevallen In de 20ste ronde kwam echter ook de Meu ter ten val en vrij ernstig gewond moest hij naar het ziekenhuis worden overge bracht. Voor zijn leven wordt niet gevreesd. Doordat de Meuter uitgeschakeld was kwam de Duitscher Ley automatisch aan kap en won. Groote Prijs van Duitsohland 436 K.M. 500 com klasse: 1. Ley DKW tijd 3 uur 41 min. 27.4 sec. Gem. uursnelheid 118,2 K.M. 2. Sundqvist (Husqvarna) tijd 3 uur 49 min. 45.1 sec. Gem. uursnelheid van 113.9 K.M.; 3. Heinrich (Jap) 4 uur 4 min. 58.2 sec. PAARDENSPORT COURSES OP WOUDESTEIN. De uitslagen van de gisteren op „Woude- stein" te Rotterdam gehouden courses lui den als volgt: Rotterdamsöhe Propagandaprijs: Prijzen- draverij 4e klasse. Afstand 2000 meter: 1. Welkom (eig. Stad L.); 2. Wilhelm (eig. G. de Lange). V.V.V. weekprijs. Heat-handicapdraverij le klasse. Afstand 1600 meter. Ie heat: Dia mant Bleu (eig. Stal O.); 2e heat: Rose Mor gan (eig. Stal R.); 3e heat: Morgan (eig. Stal R.) en Quettev ille zo on (eig. J. In 't Veld). Vol Vertrouwen Vooruiiprijs: Heatprij- zendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 1600 meter: le heat: Welvaart van Duindal (eig. A. de Vlieger); 2e heat: Willy Duffy (eig. J. Bakker) en Vendu (eig. G. Ensing). Rob-prijs: Heat-handicapdraverij le klas se. Afstand 1600 meter: le heat: Fanfare (eig. Gebr. Knijneraburg)2e heat: Fanfare (eig. Gebr. Knijraenburg) en Maitrank (eig. G. Wisker). LUCHTVAART VIER DOODEN BIJ VLIEG ONGELUKKEN. Een vliegtuig, met drie personen aan boord, dat deelnam aan een stervlucht naar Boulogne, is op ongeveer 30 km. van deze stad van een hoogte van 400 m. neer gestort. De drie inzittenden, o. w. een vrouw werden gedood. Hun namen zijn nog niet bekend. Een tweede vliegongeluk heeft zich voorgedaan op het vliegveld van Orly. Daar is de instructeur van de Aeroclub met zijn machine neergestort. Hij werd gedood, terwijl een zijner leerlingen werd gewond. RECHTZAKEN HAAGSCH GERECHTSHOF. De Haagsche Rechtbank heeft F. Y. uit A1 p h e n, ter zake van heling veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Het hof heeft deze straf voorwaardelijk opgelegd. Wegens het gebruikmaken van valsche merken is de slager A. M., te K a t w ij k a. Z. door den politierechter veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Het hof legde met verbetering van gronden dezelf de straf op. DE KNOEIERIJEN BIJ HET MARKT WEZEN TE AMSTERDAM. Twee ex-veilingexploïtanten in hooger beroep veroordeeld. Het gerechtshof heeft vandaag arrest ge wezen in de strafzaken tegen twee gewe zen veiling-exploitanten bij het marktwe zen te Amsterdam, die terecht hadden ge staan terzake van velsohheid in geschrifte en gebruikmaking van de valsche geschrif ten, subs, oplichting. Het misdrijf betrof de ontduiking op groote schaal van marktgel- den door middel van valsche aangiften om trent den aanvoer van groente en fruit. Het gerechtshof heeft elk der beide ver dachten, wien destijds door de rechtbank resp. anderhalf en één jaar gevangenisstraf was opgelegd, met vernietiging van het vonnis dier rechtbank veroordeeld tot ne gen maanden gevangenisstraf. Het Hof overweegt, dat het vonnis der rechtbank vernietigd moest worden om dat onder de bijzondere redenen, die ver mindering der strafbaarheid uitsluiten, in het vonnis der rechtbank was opgenomen: medewetenschap van den getuige, oud-di recteur Classen, waarvan ter terechtziting niets is gebleken. Onaannemelijk acht het Hof het verweer van verdachten, dat door hen in de verkla ringen van aanvoer met den letter „K" of zelfs met „Kisten": kubieke meters kis ten werden bedoeld. De opgelegde straf wordt door het Hof noodzakelijk geoor deeld om knoeierijen als de onderhavige streng tegen te gaan. De procureur-generaal had veroordee ling van elk der verdachten tot een jaar gevangenisstraf gevorderd. DE DOODSLAG TE SOMEREN. Eerst vrijspraak, in hooger beroep zes jaar. Het gerechtshof te Den Bosch veroor deelde heden den dakdekker L. Z. te Some ren wegens den door hem op 7 Januari j.l. te Someren gepleegden doodslag op H. Bol len, die hij met een revolver neerschoot, tot zes jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Roermond had den ver dachte vrijgesproken, maar de advocaat- generaal bij het Hof eischte zes jaar ge vangenisstraf. Het gerechtshof beval nu de onmiddel lijke gevangenneming van Z. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtreding Bloembollensaneeringswet. P. A., tuinder te Alkemade, heeft zon der vergunning voorgeschreven bij de sa- neeringswet op bloembollen, 60 roe narcis sen geplant. Als getuigen werden in deze zaak ge hoord Mr. F. B., voorzitter der Nederland- sche Bloemkweekerscentrale en de hoofd- conitroleur van dit lichaam, de heer van T. Mr. F. B. verklaarde, dat P. A. geen lid is of ooit geweest was der bloemkweekers centrale. De hoofdcontroleur van T. zeide, dat er van den minister bevel was gekomen, dat de 60 roe narcissen gerooid moesten wor den, hetgeen is geschied door een 6-tal werkloozen, en dat deze bollen in beslag dienden te worden genoom. Verdachte voerde tot zijn verdediging aan, dat hij den Staat bevoordeeld had in plaats van benadeeld. Immers, hij had 180 roe bollen, waarvan hij 120 roe voor eigen risico had vernietigd, zoodat hij daarvoor geen steun kreeg, toegestaan bij de sanee- ringswet. Hij had de overgebleven 60 roe aangehouden om zijn geheele laradhuur te dekken. De ambtenaar van het O.M. was het met verdachte niet eens. Hij had een vergun ning moeten hebben voor die 60 roe, doch vroeg een lage geldboete, n.l. 10.sub. 5 dagen met verbeurdverklaring van alle inibeslaggenamen bollen, hetwelk hij een zwaardere straf noemde dan een groote geldboete. Verboden loterij. G. B., winkelier te Noordwijker- hout, heeft in deze gemeente een loterij op touw gezet door in zijn zaak bij aankoop van een artikel gratis een lot cadeau te doen hetwelk recht gaf op mededinging naar een wollen deken. Verdachte zeide gehandeld te hebben uit medelijden met zijn dorpsbewoners daar die geen dekens konden koopen, waarop de kantonrechter opmerkte, dat verdachte dat niet kon doen aangezien hij zelf steun ont ving van het Armbestuur. Eisch 5 sub. 3 dagen. Uitspr. 5 subs. 3 dagen met verbeurd verklaring der prijzen en bescheiden. Diverse overtredingen. C. S. to Z o e t e r w o u d e, die verstek liet gaan, had zondier vergunning een dui ker gelegd in den polderdijk. Eisch 10. suib. 5 dagen. Uitspr. conform. K. J. B. te Alkemade heeft te War mond een aanlegsteiger gemaakt zonder vergunning van B. en W. Verdachte had wel vergunning van Rijnland en Gedepu teerde Staten, terwijl B. en W. van War mond wel vergunning wilden geven, maar dit kostte 5000.De discussie ging over het feit of het een gebouw was of niet. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspr. over 8 dagen. P. C. H., melkhandelaar te Leiden had 8% teveel water in zijn karnemelk gehad. Na dr. van Eek als getuige gehoord te heb ben, vroeg het O.M. 25 sub. 10 dagen. Uit spraak conform. D. D., melkhandelaar te Leiden, stond terecht voor hetzelfde feit, maar had 12% water aanwezig gehad. Eisch 25 sub. 10 dagen. Uitspraak conform. H. S. te Katwijk aan Zee heeft in de Dorpstraat te Oegstgeest een aanrij ding veroorzaakt met een 6 wielige auto. Eisch 15 sub. 10 dagen. Uitspr. 8 dagen. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Speldjesdag. De gehouden Speldjes- verkoop ten bate van de Vereen. „Het Groene Kruis" ter bestrijding van de Tu berculose heeft opgebracht de som van ƒ230.63. Prachtig werk. Concert. Op Dinsdag 3 Juli wordt door de muziekvereeniging „Excelsior" een con cert gegeven voor het Gemeentehuis. Nieuwe steunregeling. Met ingang van 1 Juli 1934 treedt voor de steuntrekken- den een nieuwe steunregeling in werking. De normen verschillen geheel van die der oude steunregeling. Hoeveel een steun trekkende precies meer of minder zal ont vangen is niet zoo opeens te zeggen, omdat elk geval feitelijk berekend dient te wor den. Over het algemeen kan men echter wel dit zeggen: De kleine gezinnen gaan min der ontvangen, hoogstens 1.25 per week. De middelmatig groote gezinnen blijven in hun uitkeeringen gelijk, terwijl de groo te gezinnen meer zullen ontvangen, het hoogste voordeel is voor deze gezinnen ƒ1.50 per week. Uitdeeling van sigaren. Een ingeze tene dezer gemeente, die onbekend wenscht te blijven heeft sigaren ter uitreiking aan de werkloozen beschikbaar gesteld. Wie volgt diens voorbeeld het behoe ven nu alleen geen sigaren te zijn na? Alle versnapering wordt dankbaar aan vaard. Het rosarium in bloei. Het rosarium te Boskoop, hetwelk kortgeleden voor het publiek is opengesteld staat in bloei. Wie in de zomermaanden eens een uitstapje naar Boskoop wil maken wordt aangera den dit nu te doen om dan de gelegen heid te benutten dit mooie rosarium eens te bezichtigen. In het buitenland gestorven. Voor en kele weken is in Californië een farm af gebrand, waarbij de bewoners om het le- ven zijn gekomen. Hiertoe behoorde mej. G. v. V. een oud-inwoonster dezer gemeen te. Volgens ontvangen berichten zou hier een misdaad in het spel zijn. Misdadigers zouden een overval gepleegd hebben en bij hun vertrek de geheele farm in brand hebben gestoken, na vooraf de bewoners te hebben gedood of zwaar lichamelijk mis handeld. Speldjesverkoop. De speldjesverkoop voor de feestcommissie 1919 heeft opge bracht circa ƒ80.Dit bedrag wordt ge voegd bij de in kas zijnde gelden en zal worden besteed voor tractatie der school kinderen op den verjaardag van H. M. de Koningin. Geboren: Dirkje, d. van D. Koren en J. N. P. Stolk Johanna Maria, d. van H. Reuneker en C. Borst. Ondertrouwd: H. G. van Leeuwen en E. M. Ravenstein J. Verkade en C. G. Vogelaar J. J. v. Koolbergen en M. J. v. d. Stam. Getrouwd: J. B. v. Ekeren 24 j. en M .C. Groenendijk 19 j. A. Nederhoff 25 j. en M. A. Nieuwenhuisen 17 j. Overleden: Petronella Weijtman, echtgenoote van Kr. Houdijk 80 j. NIEUWVEEN. Leert reddend zwemmen! De red dingsdemonstratie door de Boskoopscne Reddingsbrigade aan de plaatselijke zwem- vereen. „De Verbetering" aangeboden, is Zaterdag een succes geworden. Naar schat ting waren ongeveer honderd vijftig zwem- lustigen op het terrein aanwezig, waar vlaggen en gramofoonmuziek voor een feeststemming zorgden. Voor de pers was uitmuntend gezorgd, ze kreeg een aparte boot om van elk willekeurig punt de de monstraties te kunnen volgen. Na een hartelijk welkomstwoord van dr. Nout, bijzonder tot de gasten met hun emi- nenten voorzitter, den heer H. Struve, hield deze een korte inleiding en schatte de per soonlijke redding ver boven alle andere reddingsmiddelen. De heer Struve sprak daarna over het nut van een reddingsbrigade en schetste uitvoeriger de werkwijze van de Boskoop- sche afdeeling. Uiteraard trok het. natte gedeelte meer belangstelling. Wat we ook te zien kregen was leerzaam en een pluimpje ten volle waard. Onder de brigadeleden bleken uit stekende zwemmers en duikers te zitten, aan wie een drenkeling zich zonder de minste vrees kan overgeven. De „drenke lingen", die gered moesten worden, boden natuurlijk niet die tegenstand, waarmee men in het gewone leven te kampen kan krijgen, ofschoon de dubbele Nelsongreep onder alle omstandigheden zeer zwaar uit te voeren is. Ook een serie andere bevrij dingsgrepen werden gedemonstreerd, be nevens het reddend sleepen en het bijbren gen van een drenkeling. Het komische kreeg haast bij ieder num mer zijn deel, zoodat er veel en uitbundig gelachen werd. De Boskoopers hebben de Nieuwveners een leerzame en hoogst prettige middag ge boden, waarvoor een bijzonder dankwoord. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Personalia. Voor het examen van Electrotechnisch ingenieur is aan de Tech nische Hoogeschool te Delft geslaagd de heer M. P. Breedveld, alhier. G e b o r e no Petrus George Maria z. van J. R A. van Lierop en W. H. de Koning Jacobus Godefridus Clemens z van H. M. Kuipers, wed. van J. G. Berk Alida Dina d. van W. A. van den Ende en A. D. de Vink Anna Maria d van J. W. van Eijk en C; M. van Kruijssen. Ondertrouwd: C. A. Slobbe en G. M. C. Prins J. A. de Groot en C. Uiten- daal H. de Wagt en J. Seegers L W. Steensma en C. W Schrijvers. Overleden: W. van Schagen wed. v. J. Meijer 79 j Gevestigd: D. den Bruijn en vr. A. J. M. van Haastrecht M. J. Klinken berg WC. van Maria KM. Meijer A. Mol A. C. de Nijs C Schilder en gezin H. Roeland. Vertrokken: W. van Opzeeland en vr. naar Bennebroek G. C. van der Burg naar Kethel M. J. J. Houtzager naar Haarlem M. Huysman naar Limmen A de Rooy naar Katwijk a. Zee E. van der Wolf naar Haarlemmermeer Th. v. d Reep naar Overveen Johs. Glebbeek naar Amsterdam M. G Kroon naar Alkmaar. VOORSCHOTEN Speldjesverkoop. De verkoop van de speldjes ten bate van den KRO. heeft al hier opgebracht de som van 55. Demonstratie „E.H.B.O." Om nog meerdere bekendheid te geven van het werken der Eerste Hulp Brigade heeft de afdeeling Voorschoten der Ned. Ver. voor „E.H.B.O." besloten a.s. Dinsdagavond 8 u. op het terrein van V.V.L achter het Raad huis, dat daartoe welwillend ter beschik king is gesteld, een demonstratie te geven van een massa-ongeval. Behandeld zal worden een spoorwegon geval, waarbij zeer veel gewonden betrok ken züllen zijn. De algeheele leiding berust bij den chef leider der brigade, dr. M. van der Stoel. De toegang tot het terrein is kosteloos, echter is het gewenscht jeugdige personen onder geleide te stellen, aangezien hiervan maar al te vaak hinder wordt ondervon den. Het doel van deze demonstratie is, te vens de aanwezigen te toonen dat ook groote rampen of ongelukken terstond be handeld kunnen worden. Tijdens de demonstratie of terstond daar na zullen de behandelingen aan de aanwe zigen worden verklaard. Het onderwerp blijft, ook voor de leden, geheim, voor wat betreft de bijzonderheden om zooveel mogelijk de werkelijkheid te benaderen. Het publiek wordt verzocht de grootst mogelijke stilte in acht te nemen, ten ein de duidelijk de bevelen van den chef-lei der en de groepsleiders te kunnen ver staan. De patiënten zijn genummerd in over eenstemming met een gratis uit te reiken programma, zoodat een ieder deze demon stratie volgen kan. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: W. Hoogeveen, veehouder, St o m p w ij k, West Eindschepolder; cur. mr. A. B. v. Hellemondt, Delft. K. v. d. Kwaak, teelder, Oegstgeest, Rijnsburger weg 44; cur. mr. J. J. Kips, Leiden. ■I 1 ==3 STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (thuisr.) pass. 28 Juni Perim. POELAU BRAS (thuisr.) pass. 29 Juni Gibraltar. KON. NED. KTOOMB. MIJ. AMAZONE arr. 30 Juni van Amsterdam te Kopenhagén. CERES vertr. 29 Juni van Salonica naar Izmir. COTTICA (thuisr.) 30 Juni 1 uur v.m. v. Plymouth naar Havre wordt 2 Juli ca. 12 uur te Amsterdam verwacht. DEUALION vert. 29 Juni van ordeaux naar La Pallice. HEBE arr. 29 Juni van Gibraltar te Oran. HELDER arr. 27 Juni van Pto. Barrios te Caribarien. MARS vertr. 30 Juni van Rotterdam n. Vigo. ORPHEUS 29 Juni Brunsbuttel gep. van Stettin naar Amsterdam. PERSEUS vesrtr. 29 Juni van Aarhus n. Amsterdam. SATURNUS vertr. 29 Juni van Tanger naar Algiers. TIBERIUS vertr. 29 Juni van Valencia naar Huelva. VULCANUS arr. 30 Juni van Jaffa te Haifa. KON. PAKETV. MIJ. BARENDTSZ vertr. 29 Juni van Bangkok naar Port Natal. HOUTMAN vertr. 29 Juni van Lorenzo Marques naar Manila. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. BREEDIJK arr. 28 Juni van Norfolk te Boston. STATENDAM vertr. 29 Juni van New- York naar Rotterdam. VEENDAM, New York naar Rotterdam 1 Juli nam. te Plymouth verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (uitr.) vertr. 29 Juni van Mar seille. SIANTAR (uitr.) 30 Juni Vlissingen gep. van Antwerpen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. AGAMEMNON, Japan-Rotterdam arr. 29 Juni te Penang. ELPENOR arr. 28 Juni te'Batavia. MENESTHEUS Japan-Rotterdam arr. 29 Juni te Londen. STENTOR arr. 28 Juni van Londen te Hamburg. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. Holland-Af rika-Lijn STREEFKERK arr. 28 Juni te Madras. Holland-Australië-Lijn ALMKERK (thuisr.) vertr. 30 Juni van Brisbane. GAASTERKERK (uitr.) pass. 29 Juni Ouessant. (HollandOost-Azië Lijn). GROOTEKERK (uitr.) vertr. 30 Juni van Singapore. SEROOSKERK (thuisr.) arr. 30 Juni te Penang. ZUIDERKERK (thuisr.) pass. 29 Juni Gibraltar. doet haar klein ventje in het bad. (Lustige Sachse).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7