5PORT 5PEL AG 2 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 5 BiA/OEH33EL VOETBAL ET KATHOLIEKE KAMP. HAARL. VOETBALBOND. DE LEIDSCHE COURANT BEKER eiden IIIMajella I Z1. heeft een invaller en Majella is wint den toss en Leiden wind af. Majella is het eerst oei, maar er wordt weggewerkt, en zit niet stil, maar de keeper post. Nu gaat de strijd op en Majella iets in de meerderheid, Leiden-keeper geeft voorloopig don. Als er 20 minuten is ge- de linksbuiten van Majella et, de backs missen en de rechts- :hiet onhoudbaar in (01). Nu iden meer opzetten, een corner niets op. Leiden is nu sterker, geeft voor, de middenvoor den rechtsbinnen, die onhoud- (11). Spoedig is het rusten, rust is Leiden veel sterker, en gaat verdedigen, doch het valt iet mee, alle schoten worden door weggewerkt. Majella wil het eeren, maar de scheidsrechter lijntje strak, en Leiden krijgt vrije trappen te nemen, doch zon- .taat. Door onsportief optreden Majella-keeper, wordt hij het ezonden. Leiden blijft sterker, en voor het einde krijgt Leiden Deze wordt keurig genomen en van Majella maakt hands in :hte gebied. De penalty wordt in punt omgezet. Direct hierna komt en Leiden heeft verdiend gewon- was uitstekend. R.K. S.V. O.D.I. n speelden de OD.I.-Juniores een ewedstrijd thuis tegen Majella- Majella scheen wel in de meer- te zijn. Voor de, rust werd over gespeeld, doch doelpunten bleven trad dan ook in met 00. t werd 't spel op denzelfden voet doch O.D.I. gelukte 't een doel- maken. Majella maakte kort daar- 'elijkmaker. Even voor het einde, O.D.I. nog eenmaal en toen dit ad Ö.D.I. met 21 gewonnen. I had op bezoek V.DO. I uit tot 'n vriendschappeljijken wed- .D.O. was ditmaal volledig. O.D.I. met een invaller Kwart vóór 3 beide elftallen in 't veld. Er werd >or beide partijen flink aangepakt, bleek sterker dan O.D.I., zoo- alle moeite had den bal uit het ouden. tijd bleven de doelpunten uit, .D.O. na een doorbraak scoorde en ïg nam. O.D.I.speelde flauwer en maakte V.D.O. het tweede doel- de rust intrad met 2Ovoor st pakte V.D.O. weer flink aan. speelde nu nog met 10 man), en flauw spel te zien. Geen wonder, >.0. nog 4 maal achter elkaar en de s^and op 60 bracht. Even einde gelukte 't echter nog aan van O.DI. door een keu- de eer te redden. Toen de 5chter 't einde blies, was de stand D.I. 16. V.D.O. had de overwin- 1 verdiend Sportver. „Meerburg". en zijn onze Junioren a en b. op bij K.R.V. te Katwijk om erlaag-wedstrijd te spelen en heb- werkelijk K.R.V. de eerste neder- geven en wel de a. Junioren met de b. Junioren met 61. Bravo zoo gaat het den goeden kant op. rburg Junioren hebben nu weer en zien wat zij kunnen. R. K. Sportver. „S. M. C." was het weer eens een drukke het S. M. C.-terrein. Te half één met de wedstrijd S. M. C. III, waarin het aan span- et heeft ontbroken. De einduitslag 1 voor S. M. C. ilf drie speelden V. V. L. IS. J. oor den Leidsche Courant-beker. rust wist V. V. L. door snel open stand tot 30 op te voeren. Na de gen we S. J. C. meermalen in de rheid waardoor het 31 werd, maar s S. J. C. het meest bleef aanvallen door slechte afwerking doelpunten ge. In het tegenovergestelde wist door te ver opdringen der S. J. C.- de kansen te profiteeren en de stand op 51, daarmee op schit- wijze het bezit der L. C. beker ver- id. speelde S. M, C. II, versterkt eerste elftallers tegen aanvan- Leiden-spelers, later tegen 8 een waarin Leiden met 10 de nam en door stug verdedigen deze einde wist te behouden. Vrijdag algemeene jaarvergadering. blijven de spelers op de trainings- n? Of meënen de heeren voldoende len voetballen, 't Blijkt echter ner- t. Toe lui waar een wil is is een weg. Constantius—D. O. S. 21. In een onfortuinlijke wedstrijd moest D. O. S. de overwinning aan Constantius la ten. Het was een wedstrijd waarin DOS meer dan de helft het spel beheerschte, doch het ónmogelijke terrein, waarop Con stantius goed thuis was, speelde hen par ten. Niet dat wij deze nederlaag geheel op het terrein willen schuiven, doch onbegrij pelijk lijkt het ons, dat een zoo belangrijke wedstrijd op een dergelijk terrein gespeeld moet worden. De eerste aanvallen zijn reeds voor DOS, doch het harde schot gaat juist naast. Dan krijgen we een periode van outballen, waarmee zeer veel tijd verloren gaat. Constantius is dan weer de eerste, die succes heeft, als' een der backs mist, heeft de Constantius midvoor maar voor het in trappen, wat hij buiten bereik van de Ko ning doet (10). Wel denken we voor de rust de gelijkmaker te zien komen, doch de corners, die DOS krijgt te nemen, worden weggewerkt. Na de rust is er geen fraai spel gegeven, dank zij het moedwillig uit of corner trappen der Constantius achter hoede. Toch beheerscht DOS het spel ge heel, en bij een snellen aanval scoort Hoo- geboom den gelijkmaker (11). Constan tius verdedigt wanhopig, en grijpt soms wel eens wat te onbesuisd in, waardoor en kele botsingen ontstaan, waartegen de scheidsrechter niet optrad. Van Es komt dan alleen voor den keeper te staan, doch deze weet op gelukkige wijze het schot corner, te stompen, welke niets oplevert. Als dan de midhalf van Constantius een boogschot lost, verdwijnt dit over de han den van de Koning in het doel (21). Dan is er van goed spel geen sprake meer, en Constantius rekt het spel zooveel mogelijk. Toch weet Bosman nog eenmaal door te breken, doch het harde schot wordt door de paal gekeerd. Met een belegering van het Constantiusdoel komt het einde. R. K. Sportver. „Foreholte." Gisteren is door de voetballers nog een tamelijk programma verwerkt, ondanks dit nog ter elfder ure afkwam. Thuis 12.30 uur Foreholte a Jun.Lisse a Jun. De bezoekers toonden' zich de meer deren. Met 31 wonnen -ie Lissenaren. Dan volgde nog een oefenwedstrijd tusschen het le en 2e elftal, welkë eindigde in een 31 zege voor de eerste elftallers. In Warmond waren de derde elftallers te gast, tegen een sterke S. M. C. combinatie. Het spel is eenige minuten {oud, als Fo reholte reeds scoort. De scheidsrechter an nuleert echter dit doelpunt. Daarna maakt S. M. C. gebruik van een misverstand in de Foreholte-achterhoede (10). Foreholte gaat er dan goed combineerend vandoor. De S. M. C. verdediging houdt stand, maar Foreholte krijgt zich nog voor de rust twee penalty's toegewzen. Op sportieve wijze werden dezen niet benut. Rust treedt in met 10 voor S. M. C. Na de thee wegen de partijen goed tegen elkaar op. S. M. C. is de eerste weer die profiteert van een kans (20). Foreholte behoeft niet onder te doen, maar heeft iets minder geluk. Ongeveer 10 minuten voor het einde heeft de Foreholte midvoor met een schitterende kopbal succes (21). De resteerende tijd bracht geen verandering in den stand. Het publiek zal ook weer gisteren gezien hebben het nut der nog jonge training, Al les kan ten slotte niet ineens. Maar juist als dit zooveel mogelijk in de wedstrijden wordt toegepast kan succes niet uitblijven. Behoudens enkele pessimisten wordt het gelukkig haast door alle voetballers begre pen. Komt Foreholters daarom trouw op de trainingsavonden. Breng gezamenlijk Foreholte op hooger peil! Deze week Dinsdagavond 8 uur le en 2e elftal, Woensdagavond 8 uur Junioren, Vrijdagavond 8 uur 2e en 3e elftal en Za terdagmiddag van 2 tot 5 uur sport en athletiek voor "alle leden. R. K. Sportver. „N. V. C." Gisterenmiddag onder mooi voetbalweer te 1.00 uur speelden onze Junioren tegen de Junioren van Van Nispen uit de Zilk. Het was een pittige wedstrijd. De rust ging in met 62 voor N. V, C. Jun. In de tweede helft werd de stand 83 in het voordeel van N. V. C. Terecht had de sterkste ge wonnen. Daarna, ongeveer 2.30 uur, kwamen NVC II tegen Lisserdijk I in het veld Bij den aftrap gaat Lisse ten aanval, een pracht voorzet van rechts en de bezoekers namen de leiding 01. Dan begrijpt NVC II dat het anders moet en spoedig ligt de gelijk maker in de touwen (11). Met dezen stand treedt de rust in. Na de thee zien we een mooie aanval van N. V. C. II, een voorzet van rechts en onthoudbaar is het 21 voor NVC II. I isse zwoegt wat zij kan maar voor het doèl fa len ze menigmaal, vervolgens maakt NVC II er 31 van en twee minuten voor het einde weer uit een voorzet van rechts schiet de midvoor van NVC II no. 4 in het net. Toch dachten wij dat Lisse hun achter stand zou verkleinen, maar fortuna ver laat hen, en zoo kwam het einde met een 41 overwinning voor N. V. C. II. R. K. Sportver. „Majella". Majella I speelde gisteren in Leiden te gen de vereeniging van dien naam en ver loor met 21. Voor rust werd van beide kanten slag gewerkt. Spoedig nam Majella de leiding. Met rust was de stand 11. Na rust bleef de stand gelijk tot vlak voor het einde. Een Majella-goal werd we gens buitenspel geannuleerd. De scheidsrechter stond op het punt om te flui ten toen een penalty genomen werd en in geschoten. Majella 2 won met 20 van Steeds Hoo ger III. Majella III verloor uit tegen O. D. I. met 2—1. Er hebben zich 14 adspirant-leden aan gemeld om door de week onder vertrouwde leiding te trainen. Deze week zullen de oefeningen gehouden worden op Maandag en Donderdag, van 6 tot 8 uur, uitsluitend voor junioren. R. K. Sportver. „KJt.V." Onder begunstiging van prachtig voetbal- weer werden gisteren de eerste nederlaag wedstrijden gespeeld. Onze elftallen verlo ren beide wedstrijden, hoewel direct gezegd dient te worden, dat wij dit van KRV-a niet gedacht hadden. Met dit elftal vlotte het niet zoo goed als" anders. Als het spel eenige minuten oud is, neemt Meerburg-a uit een snelle aanval de leiding. In deze helft is KRV niettemin sterker en scoort 2 doelpunten, terwijl de gasten uit een strafschop nog éénmaal scoren. Rust 22. Na de rust is KRV bepaald zwakker. Na 10 minuten scoort Meerburg no. 3 (23), met welken stand het eind aanbreekt. Hierna speelde KRV-b tegen Meer- burg-b. Meerburg was hier de sterkste en won verdiend met 61, ondanks het feit, dat KRV goed weerstand bood en alle krachten inspande. Beide wedstrijden had den onder de goede leiding van den heer Schrama een schitterend verloop. R. K. Sportver. „V.E.P." Bij ideaal voetbalweer zijn gisteren de wedstrijden gespeeld van de derde ronde van het seniorentournooi. De wedstrijden hebben volkomen aan onze verwachtingen beantwoord. Wat spanning en spelgehalte betrof werd er relatief zeker zooveel ge boden als in Afd. I en Afd. II. De publie ke belangstelling viel niet tegen, maar had toch grooter kunnen zijn. Om 1 uur begon de wedstrijd Esto II (Bodegraven)DVSU I (Utrecht). De Esto-reserves liepen hard van stapel en overspeelden de Utrechtenaren in de eer ste helft totaal. Gevolg was, dat dezen bij de rust 'n 30 achterstand boekten. In de tweede helft slaagden zij erin de rollen om te keeren en werd Esto teruggedron gen. Geleidelijk werd de achterstand ver kleind en bij 't eindsignaal was de stand 33. Bij loting bleek DVSU de gelukkige en plaatste zich in de winnaarsronde. Hier na kwam de wedstrijd VEP IIIUNIO II (Oudewater). Het derde speelde 'n keurig partijtje voetbal, dat technisch en tactisch uitstak boven dat van Oudewater. Het re sultaat was dan ook 'n welverdiende 31 zege. VEP ni kwam dus 'n half uur later in de winnaarsronde tegen DVSU I. On danks de korte rust nam het derde elftal direct het initiatief en goed combineerend kwam de voorhoede steeds gevaarlijk dicht in de buurt van het DVSU-doel. Doelpun ten bleven echter uit. Dat aanvankelijk overwicht kon echter niet lang duren. De jongens hadden 'n wedstrijd in de beenen en bovendien konden zij tegen het veel forschere spel van DVSU op den duur niet op. De Utrechtenaren, die over enkele uit stekende spelers beschikten, wisten 't spel te verplaatsen en ondernamen tal van ge vaarlijke aanvallen. De keeper was ech ter op z'n plaats en hield z'n doel keurig schoon. Even voor rust kon hij 'n hard schot niet voldoende verwerken en zag hij zich gepasseerd door 'n kopbal van den linksbuiten der gasten. Ook na rust was DVSU sterker. Hun tweede doelpunt kwam toen 'n voorzet via een der backs in het doel verdween. Hiermee was tevens het pleit beslecht. VEP slaagde er niet in den achterstand te verkleinen en verloor met 20. De derde prijs is nu voor hen. DVSU komt in de finale. R. K. Sportver. „Kolpings Boys". J.l. Dinsdagavond speelde een combina tie van onze senioren tegen een elftal, sa mengesteld uit collectanten van het stu diefonds der St. Petrusparochie. Na een spannenden strijd wisten de Boys, na zelfs met 24 te hebben achtergestaan, tenslot te met 54 de keurige medaille te winnen. Vrijdagavond speelde een comb, junio ren tegen een Meerburg-comb. Een 52 overwinning voor onze Boys was het re sultaat. Gisteren trok het tweede senioren-elftal naar Hoogmade om HVC partij te geven. Met 25 moesten zij de beide punten aan hun tegenstanders laten. A.s. Zaterdagavond onder de Gezellen- rubriek zullen belangrijke mededeelingen over terrein etc. worden vermeld. R. K. Sportver. „V.C.H." Gisteren speelden op het VCH-terrein onze Junioren voor de Zomer-Competitie tegen de junioren van DOS uit Roelof- arendsveen. DOS speelde voor de rust te gen wind en de rust ging in met 20 voor DOS. Na de rust wist DOS het nog hooger op te voeren en de uitslag werd 50. Daarna kreeg ons eerste vriendschappe lijk bezoek van Kolping Boys II uit Lei den. VCH speelde voor de rust tegen wind en hoewel beide clubs even sterk waren, ging de rust in met 20 voor VCH. Na de rust werd er snel gespeeld en de uitslag was: VCHKolping Boys 52. Het tweede elftal was op bezoek bij Adolf Kolping te Langeaar en speelde daar tegen een gemengd elftal. De uitslag was 94 voor Adolf Kolping. R. K. Sportver. „Van Nispen". Het tweede elftal speelde gistermiddag thuis een vriendschappelijken wedstrijd te gen het sterke DEK I van Bloemendaal en moest in deze met niet minder dan 122 haar meerdere erkennen. Wanneer door de rood-zwarten echter beter was aange pakt geworden, had deze nederlaag niet zoo groot behoeven te zijn. Vooral de kee per van V.N., was bar slecht op dreef en liet de meest gemakkelijke ballen passee- ren. Onder leiding van scheidsrechter van IElk wordt aangevangen en al ras zitten de geel-witte Bloemendaalschen voor het I rood-zwarten-doel, hetwelke de linksbin- I nen van hun met een fraai schot weet te j doorboren. Direct daarop weer een mooie aanval van de geel-witten en nu is het de j midvoor die fraai weet te scoren, aan wel- i ke stand door hen voorrust nog 3 doel- i punten worden toegevoegd, met een tegen- I punt van V.N. Na rust wordt door de geel- witten de stand geleidelijk opgevoerd tot niet minder dan 12 doelpunten, waartegen de slecht spelende V.N.-mannen slechts eenmaal weten te doelpunten. Het derde speelde eveneens op eigen terrein tegen DEK. II en moest ook in deze haar meerdere erkennen en ging met 5 2 ten gronde. Beide wedstrijden werden verdienstelijk geleid door den heer C. van Elk en hadden een zeer vriendschappelijk verloop. De wedstrijd Van Nispen 1Lisse 2 ging. wegens niet opkomen van Lisse niet door, zoodat V.N., in deze zeer gemakkelijk win naar werd. KON. NED. VOETBALBOND. DE KAMPIOENbCOMPETITIE. Door de 31 overwinning van Ajax op Velocitas is de beslissing voor het kam pioenschap van Nederland uitgesteld tot den laatsten wedstrijd, welke Zondag a.s. zal plaats vinden tusschen KFC —Willem II. Deze ontmoeting wordt te Amsterdam in het Olympisch Stadion gespeeld. Verliest KFC, dan eindigen Ajax, Willem II en KFC met gelijk aantal punten en dan kunnen deze clubs weer van voren af aan begin nen. Eind Juli, begin Augustus kan dan wel het slot worden tegemoet gezien. Drie weken later beginnen de AROL-beker en Zilveren Bal-wedstrijden al. Het voetbal spel is een continuebedrijf geworden! De stand van de kampioenscompetitie is thans: gesp.gew.gel.verl. v.t.pnt. K.F.C. 7 4 2 1 14—4 10 Ajax 8 4 2 2 21—3 10 Willem II 7 3 2 2 13—15 8 Heracles 8 4 4 13- 20 8 Velicotas 8 1 7 322 2 DE PROMOTIECOMPETITIE. In het Oosten is de promotie-degradatie competitie nu zoover gevorderd, dat. Hen gelo door een 61 nederlaag tegen ZAC gedegradeerd is naar de tweede klasse. ZAC moet nu in Zwolle spelen tegen NEC. 'n Gelijk spel is voor de club van Bakhuys reeds voldoende om te promoveeren, want de stand is: Z.A.C. 3 2 1 10—3 5 Hengelo 3 1—2 5—11 2 N.E.C. 2—11 4—5 1 XERXES—V. S. V. 7—5. Op het Lugdunumterrein. Zaterdagavond speelden op het Lugdu numterrein de eerste klassers Xerxes en V. S. V. een wedstrijd waarvan de op brengst ten goede kwam voor het aanschaf fen van speelmateriaal voo* de speeltuin- vereeniging „Westerkwartier". De belang stelling voor dezen wedstrijd was buiten gewoon groot, zoodat de organisatoren wel in hun handen gewreven zullen hebbeo. En het publiek zal ook met genoegen op dé zen wedstrijd terug kunnen zien! Immer» een goede partij voetbal, met niet minder dan twaalf doelpunten, was het resultaat. Als er „getosst" is, waarbij Lagendaal goed geraden blijkt te hebben, trapt de heer K. West, hoofdbestuurder N. N. S. O. voor V. S. V. af. Xerxes neemt den bal dadelijk over en zet een goeden aanval op, welke tot corner verwerkt wordt. Deze levert niets op. Xer xes blijft voorloopig in de meerderheid en het is de rechtsbinnen, die na drie minuten uit een pass van Lagendaal scoort (10). Een aanval van V. S. V. strandt op bui tenspel. Als Xerxes weer ten aanval gaat ontstaat er een gevaarlijk oogenblik als de V. S. V.-keeper den bal kwijt raakt, maar hij wordt nog net weggewerkt. De rechts binnen van V. S. V. verknoeit dan een prachtkans als hij in moeilijke positie schiet, terwijl zijr. medespelers vrij voor het doel staan. Eindelijk weet Xerxes uit een prachtig opgebouwden aanval den vooi'sprong te vergrooten als Lagendaal den bal voor de voeten van zijn rechterbuurman legt en deze de kans benut (20). Xerxes ont snapt even later aan een goal als de keeper komt te vallen, maar de bal wordt over geschoten. V. S. V. komt er nu beter in. Een vrije schop wordt rakelings naastge- schoten terwijl de keeper diverse schoten onschadelijk maakt. Als een speler van V. S. V. unfair aangevallen wordt krijgen de Velsenaren een vrijen schop te nemen op den rand van het strafschopgebied. De Xerxesspelers stellen zich op een rij voor hun doel op. De schop wordt genomen, maar de keeper slaat den bal over de hoof den weg. Hij wordt door een V. S. V.'er op gevangen en door een haag van spelers in geschoten, een prachtig doelpunt (21). Er is dan een half uur gespeeld. Na 2 mi nuten vergroot Xerxes op bijzonder geluk kige wijze den voorsprong, als bij een aan val de linksback van V. S. V. keihard tegen een met zijn rug naar het doel staanden Xerxes-speler aanschiet en de bal tot groo- te verwondering van den V. S. V.-keeper keihard in zijn doel springt (3—1). Nu komt V. S. V. pas goed los, de bal gaat van voet tot voet en wordt zonder dat de tegenpartij hem had aangeraakt in het doel geloopen (32). V. S. V. bekogelt dan een paar mi nuten het Xerxes-doel en het is de midvoor, die met een schitterend schot de partijen weer op gelijken stand brengt (33). Even daarna is het rusten. Na de thee heeft V. S. V. eenige wijzi gingen in de opstelling aangebracht. De keeper is vervangen door een reserve, ter wijl op de midvoorplaats de keeper der eerste helft gaat spelen, wat een groote ver zwakking blijkt te zijn. De eerste aanvallen zijn voor V. S. V. Uit een daarvan wordt rakelings naast geschoten. Dan komt Xer xes aan 't woord en wij krijgen een half uur werkelijk eerste klas voetbal te zien. Een hard schot van Lagendaal wordt door j den keeper gevangen. Hij schopt uit, doch niet ver genoeg, De linksbinnen vangt den bal op en voor de keeper weet wat er ge beurt ligt de bal al achter hem (43). Als Lagendaal dan een trough pass geeft lort de rechtsbinnen van 25 m. een hard schot dat doel treft (53). V. S. V. werkt zich nu eenigszins los uit dezen knellenden greep en zet een serie goede aanvallen op, maar de Xerxes-verdediging blijft meester van het terrein. Een hard schot ketst bui ten bereik van den keeper weer in het veld terug en wordt weggewerkt. V. S. V. had in die periode wel een goaltje verdiend. Aan de overzijde lukt het beter als La gendaal handig twee spelers passeert en een hard diagonaal schot lost, dat den kee per te machtig blijkt. (6—3). Xerxes blijft het beste van het spel behouden en de links binnen maakt er 73 van. Wie nu gedacht zou hebben, dat V. S. V. zich bij dezen uit slag zou neerleggen kent deze Velsenaren niet. Zij vechten tot het laatste fluitsignaal en het is vijf minuten voor het einde als de schitterend spelende rechtsbinnen scoort (74). V. S. V. komt nu geweldig opzetten, luide aangemoedigd door het publiek en het is weer de binnenspeler die den achter stand verkleint (75). Nadat V. S. V. nog eenige kansen heeft gemist fluit scheids rechter Honsbeek. die verdienstelijk leid de, het einde van dezen spannenden en fair gespeelden wedstrijd. Het publiek ging dankbaar naar huis terug en de speeltuin kan beginnen met speelmateriaal aan le schaffen. OM DEN QUICK-BOYS-BEKER AJt.C.Roodcnburg 61 Op het terrein der A.V.V. „Alphen" had Zaterdagavond de beslissingswedstrijd plaats tusschen A.R.C. (Alphen) en Roo- denburg (Leiden). De Alphensche Zater- dagmidda^ploeg wist zich reeds met rust een 50 voorsprong te verzekeren, terwijl in de tweede helft nog een doelpunt aan de score werd toegevoegd, zonder dat het den Leidenaars mocht gelukken door een tegenpunt de eer te redden. A.R.C. heeft zich door dezen uitslag voor een jaar in het bezit van den beker ge steld.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5