Effectenkoersen AG 2 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 TWIJK EN DE OEHOE IN VERBINDING. Lacht van 1 op 2 Juli is het radio- jotwijk langdurig in verbinding et het K.L.M. vliegtuig de Oehoe, is van Batavia naar Amsterdam, werkte op 26,8 meter golf. 's nachts bij het vertrek uit Djask verbinding tot stand; vooreerst mige diensttelegrammen gewis seinde Kootwijk aan de Oehoe: cht van Indië: wij ontvangen U Hoe ontvangt U Malabar?" ■ye is daarna met Malabar gaan eeft daarheen zijn aankomst te seind en de vermoedelijke aan- n te Bagdad en Rutbah. De >rde Malabar goed. begon de Oehoe weer met Koot- irken; na uitwisseling van berich- ie sterkte der ontvangst (Koot- ng met sterkte 3, de Oehoe met n sluiering), seinde de Oehoe om n landen te Boesjir". k antwoordde: „Tot morgen 1.10". iep om: „Vertrokken Boesjir 5.32, ig Bagdad". Dg de Oehoe van Djask naar l onafgebroken contact met Ne- Indië. ECHTPARTIJ MET POLITIE GEWOND. afgeloopen nacht kwam het op Achterburgwal te Amsterdam chtpartij met de politie, toen een de agent een als berucht vech- ekend staand persoon, die dreig- b te verstoren, aanmaande kalm te gaan. Aanvankelijk scheen man hieraan gevolg zou geven, •schijnlijk aangezet door op rel- iste vrienden kwam de man te- aakte het den agent lastig, zoo- hem ten slotte gelastte, zich te in. Het kwam. daarbij tot een j, waarbij de agent van zijn sa- ik moest maken. Inmiddels was g opgedaagd die tegen de om- aoest optreden, waarna men den as, die eenige houwen met den opgeloopen, kon overmeesteren, die een houw op het hoofd en iwen over den arm had, kon na inengasthuis verbonden te zijn, terugkeeren en zal zich te ver- n hebben wegens geweldple- over de politie. EVAARLIJKE STOEIPARTIJ. vond tegen twaalf uur waren [eschoten jongens en meisjes on- ïstelijk Viaduct nabij de De Ruy- Amsterdam met elkaar aan het aaarbij een der meisjes naar den vluchtte. Een jongen, die haar de, deed voor de grap, alsof hij ;t water wilde laten vallen, met dat zoowel het meisje als de het water terecht kwamen. Toe voorbijgangers slaagden er on- duisternis in, de beide drenke- het droge te brengen. Het meis- iter zooveel water binnengekre- :ij naar het Binnegasthuis werd :ht en daar ter verpleging is op- De hevig ontstelde jongen werd ilitiepost Droogbak van droge >orzien. ELEGRAMMEN IBURG DANKT HITLER EN GOERING. :ls dankt de Duitsche Pers. sident von Hindenburg heeft uit :en telegram gezonden aan Hit- n hij hem dank zegt voor zijn nheid en dapper op het spel zet- jn persoon bij het onderdrukken ogst verraderlijke poging, [president .heeft ook aan Goering telegram gezonden. >ebbels heeft zijn dank aan de 3ers uitgesproken voor de disci- e takt die de bladen hebben be- r aanleiding van de Roehm-op- E POLITIEKE BOTSINGEN TE DUBLIN. I, 2 Juli. Zondagavond hebben otsingen plaats gehad tusschen s van De Valera en Blauwhem- de volgelingen van generaal ïn vergadering hielden. Bij de ge- jn zes personen gewond. Als wa len gebruikt ijzeren staven, stak enen. De aanhangers van De Va- in in de zaal waar de vergadering xiden de electrische leiding ver en grond overgoten met teer. KORTING BIJ WEISSENBURG. 3NBURG, 2 Juli (V.D.). Tengevol- ervloed ige regens heeft bij het sseniburg-Bad een bergstorting ïad, waardoor de weg van het het station totaal werd versperd, ïlefonische verbinding werd ver- et gevolg was, dat een gezelschap Iers van de Nederlandsche Reis- xg de terugreis tot de namiddag itellen. MENSCHEN VERDRONKEN. Bij een verlovingsfeest. 1, 2 Juli (V.D.) Ter gelegenheid ■erloving maakten de beide fami- b voorstad van Colombe een boot- de Seine. Toen het bootje om een invoer, werd het door een motor- nd. Slechts de 25-jarige jongeman te redden. De vijf andere inzitten- ïlijk de 19-jarige verloofde jonge- neef en drie broers zijn verdron- GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Plenaire openbare zitting van den Raad der gemeente Nieuwveen op Vrijdagavond j.l. Aanvang half negen. Gebruikelijke ope ning door den burgemeester en lezing en goedkeuring van de notulen der laatste twee vergaderingen. Onder de ingekomen stukken is een schrijven van de Chr. H. B. S. te Alphen houdende verzoek om 96.54 te betalen van het tekort voor de leerlingen uit Nieuwveen, die deze school bezoeken. Het praeadvies van B. en W., om met de helft te volstaan, wordt na eenige tegenkanting van den heer Plomp z.h.s. aanvaard, uit gaande van het standpunt, dat bij het be zoeken van een openbare inrichting de kosten veel hooger zijn en zonder pardon geheel voor gemeenterekening zouden ko men. Heete discussies over schoolreisjes. Op tafel komt een verzoek van de ouder-commissie der O.L. school om een evenredige vergoeding als de Chr. school uit de gemeentekas te mogen ontvangen, voor het maken van een schoolreisje. Be schikt de Raad afwijzend, zoo gelieve hij te bewerken, dat de Chr. school haar reis jes voortaan ook geheel zonder lasten voor de gemeente maakt. B. en W. onthouden zich van praeadvies. De heer Plomp opent de discussies met de meening, dat het uit den booze is school reisjes geheel of gedeeltelijk op gemeente- kosten te ondernemen en zeke.r in deze tij den, die reeds genoeg lasten op de bevol king leggen. Spr. wil overeenstemming zoeken met de Chr. school. De voorz. leest een schrijven voor, waar in B. en W. het bestuur dier school uit- noodigen tot een bespreking van deze ma terie. Voorts deelt spr. mede, dat de R.K. school nimmer op kosten der gemeente is uit geweest, ofschoon de wet ook haar vrij laat. De heer Groenweg zegt, dat de Chr. school niet buiten haar boekje gaat. Zij gaat uit op kosten der exploitatie-reke ning. Wordt deze overschreden, dan kan zij het meerdere zelf betalen. Wat het re quest raakt, beschikt de Raad niet afwij zend op de gevraagde subsidie voor de O. L. school, dan is het onnoodig met de Chr. school te confereer en. Sommige leden beschouwen dit als een stok achter de deur. De heer Plomp maakt een einde aan de opwindende discussies door stemming te vragen over afwijzen of aanhouden van het subsidie-verzoek. Met 52 stemmen wordt de subsidie ge weigerd. Tegen de heeren Hoogervorst en De Geus. Besloten wordt den brief aan de Chr. school in zee te zenden. Inzake een zeer lang hangende erfpacht kwestie, waar de gemeente, drie advoca ten, twee particulieren en een bank bij betrokken zyn, deelt de voorz. mede, dat een voor de gemeente zeer bevredigende oplossing gevonden is. Spr. stelt dienaan gaande voor aan den heer C. Buys erf pachtgrond te verkoopen voor 0.75 per M.2. Accoord. Een voorstel van den heer Plomp om alle erfpachtgronden voor den civielen prys van 75 cent van de hand te doen, als er liefhebberij voor is, wordt met groote instemming door allen gesteund, daar dubieuze erfpachtposten een hoop narigheid meebrengen. Een schrijven van den heer H. Janmaat, bouwondernemer te Amsterdam, die 50 cent per M2. wil ge ven, wordt als onaanvaardbaar afgewezen, 75 cent is en blijft de uiterste prijs. Rond de wijkverpleging. Door de Commissie tot Wijkverpleging en Tuberculose-bestrijding is een subsidie aangevraagd van 100. Als de groote sub sidie van 450 van het Gr. K. ook los komt, kan met 1 Augustus a.s. een wijk zuster in dienst treden, aldus de voorz. Spr. beveelt het verzoek warm aan. De heer Plomp wil eerst afwachten wat de vereen .zelf kan bekostigen Als ze om die 100 zit te springen, ziet 't er slecht uit. Spr .vreest dat het zal gaan als in andere plaatsen, waar de gemeente steeds hoogere steun moet geven om dergelijke vereenigingen overigens met een schoon doel voor ondergang te behoeden. Spr. noemt Hoofddorp en Aalsmeer als waar schuwingen. Hij wil daarom het verzoek aanhouden. Andere opposanten zijn de heeren Ran en Groeneweg. Als de eerste over de sa menwerking met Zevenhoven hoort, houdt hij den burgemeester voor, dat hem bij in formatie gebleken is, dat daar nog nie mand geteekend heeft, al wijst deze op de woorden van dr. Lucardie, volgens wien er 70 moeten wezen. De heer Groeneweg: Als we met Zhn. in zee moeten steken, komt er heelemaal niets van terecht. Weth. Rijlaarsdam meent hier zelfs een voordeel in te zien. Dan heb ben wij de wijkzuster alleen, aldus spr. De heer Ran: Dan gaat het heelemaal niet! In stemming gebracht wordt met 43 besloten 100 steun te verleenen zoodra er een wijkzuster is. De voorz. uit zijn spijt dat de heeren Ran en Groeneweg tegen stemden. Graag had hy eenstemmigheid gezien. In verband met de opheffing der O. L. School te Zevenhoven heeft de Raad van Nieuwveen in een vorige zitting besloten van de gemeente Zhn per jaar 15 te hef fen voor iedere leerling, die naar Nieuw veen zal overgaan. Zevenhoven vond dit bedrag te hoog. De voorz. leest een schrij ven voor van Ged. Staten, waarbij zij de gemeenten bevelen zoo spoedig mogelijk tot een oplossing te komen. B. en W. ad- viseeren den Raad Zevenhoven voor zijn halsstarrigheid thans de zuivere kosten p. leerling te laten betalen. Met algemeene stemmen aldus besloten. Zevenhoven zal hier geen garen bij spinnen, daar zijn onze wijze vaderen het gloeiend over eens. De vaststelling van het straatbelasting kohier is een feit en geeft als totaal be drag ƒ1.921, waarvan 350 door niet- Nieuwveners wordt betaald. „Sassenoord" is voor 65 aangeslagen, een boerderij op plm. 14. De laagste aanslag is 2.25. Slechts de Amstelwoningen zijn vrij. Op reclamens wordt gerekend, aldus de voorz. Over goedkoope melk, dure boter en „burgemeesters-eieren". Wij zijn gekomen aan het meest sombere deel van den avond, aldus de voorz. met grafstem. Ged. Staten willen de salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger herzien wat de aanvangs- en maximum- wedde betreft. Het beginsalaris van burge meester wordt met 100.verlaagd en het eindsalaris met f 150.Voor den secreta ris zijn de kortingen resp. 250.en 300.Voor den ontvanger beide 50. Buiten deze komende korting „genieten" genoemde heeren reeds 10 pet. korting van het Rijk. Door het imperatief stellen van pensioenverhaal zijn de salarissen der ove rige gemeente-functionarissen door de ge meente herzien in overleg met de Griffie. Het netto salaris van den keuringsveerarts wordt daardoor 102 minder, van den hulp keurmeester 112.20, van den administra teur der Keuringskring 12.75, van den ge meente-arts 16.40 en van den gemeente opzichter 7.65 per jaar. De heer De Geus vraagt of de Raad be zwaren kan opperen voor zoover het zijn competentie raakt. De voorz. geeft dit toe, maar over het succes durft hij niet oor- deelen. Daar voorz. en secretaris de korting van Ged. Staten wel wat drastisch vinden, leest de eerste een concept-schrijven voor, dat bij instemming van den Raad aan genoemd lichaam zal gezonden worden, verzoekende de voorgestelde kortingen te verminderen. Aangevoerd wordt, dat het leven ten plat- telande duurder is, o.a. doordat er geen on derlinge concurrentie is, voorts dat de prij zen door de winkeliers verhoogd worden voor rentederving wegens jaarrekeningen, waardoor de contante betalers duurder uit zijn. Bovendien laten ze een burgemeester een secretaris meer betalen, omdat ze zoo'n functie bekleeden. Ook wordt gewe zen op hun zware werktaak. Met gemengde gevoelens wordt dit ge jammer aangehoord. Terecht vraagt de heer Plomp eenige wijzigingen in de redac tie, daar het z.i. erg hard klinkt voor de plaatselijke winkeliers en geheel ten on rechte. Er is wel degelijk concurrentie, zegt spr., maar de voorz. valt in: Zouden we niet liever van een trust spreken? De se cretaris zegt, als weth. Rijlaarsdam op den melkoorlog ter plaatse wijst, dat de melk nog het eenigste is, dat goedkoop is. De weth. noemt den eierprijs; de laatste maal waren er op de veiling, die voor ly3 cent weggingen. De voorz. hoort er erg van op. Onlangs betaalde hij nog 3V2 cent. Onder groote hilariteit zegt de heer De Geus: Dat waren burgemeesters-eieren! Als de secretaris nog zijn meening over boter heeft gegeven, die in Nieuwveen ook al duurder moet zijn, besluit de Raad het schrijven minder klagend en hard naar Ged. Staten te zenden. Na een langdurig en bijwijlen heftig de bat over het loon van den gemeente-werk man, dat de voorz. op 20.wil brengen, wordt besloten het loon op 18.20 per week te handhaven. Bij de rondvraag hóudt de heer Groene weg een pleidooi voor den melkslijter H. S. om een inrit in de plaats van het hooge trottoir, dat hem een paar malen per dag veel ongerief baart, terwijl de burgerij er niet de minste hinder van zal hebben. Zijn pleiten vindt echter geen steun bij de col- STADSNIEUWS VERVULLING VACATURE PROF. VAN VOLLENHOVEN. Twee a.s. buitengewone hoogleeraren. Bij Koninklijk Besluit van 23 Juni 1934, No. 21, zijn Mr. J. J. Schrieke en Mr. F. D. Holle-man belast met het geven van onder wijs, onderscheidenlijk in het staats- en ad ministratief recht van Nederlandsch-Indië en in het adatrecht van Nederlandsch- Indië aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Het ligt in de bedoeling van de Regee ring beide heeren tot buitengewoon hoog leeraar te benoemen nadat de rijksbegroo- ting voor 1935 door de Staten-Generaal zal zijn goedgekeurd. Hongersnood in Rusland NIEUWE DWANGMAATREGELEN VAN MOSKOU. Bevolking waanzinnig van den honger. De Sovjet-regeering heeft officieel be sloten, om voor goed een einde te maken aan de „Weekhartigheid" en „sentimenta liteit" der bevolking en het bevel uitge vaardigd, om bij het binnenhalen van den oogst voor de soldaten, de industriebevol king en den uitvoer, ieder gevoel van men- schelijkheid te onderdrukken. De collectiviseering heeft haar doel niet bereikt, daar men veel te „week" en „goed hartig" is geweest, De mensch mag dus in Rusland geen gevoel meer hebben en moet zichzelf als een dood werktuig uitsloven, „voor het heil van den staat" d.w.z. voor de heeren van Moskou en den Rooden Dicta tor! Het gevolg van dit nieuwe bevel was dat de ellende, de hongersnood en de wanhoop der bevolking toenam. De hongerkatastrof, die in het jaar 1933 Zuid-Rusland teisterde was minstens even erg als de hongersnood in Oekraine in het jaar 1921 toen er meer dan vijf millioen slachtoffers vielen. In Sovjet-Oekraine al leen stierven in het vorige jaar niet min der dan" zes millioen menschen den hon gerdood. De hongersnood echter die er heerscht is niet geheel zonder bedoelingen. Het is im mers in het belang voor de instandhouding van het regiem en het geheele communis tische industrie systeem, dat men de Agra riërs bewust en systematisch uithongert. Het onbarmhartige, overhaast ingevoerde collectivistisch systeem van Stalin zal in 1934 een nog vreeselijker hongerkatastrof ten gevolge hebben, doch de Roode bewind voerders zullen deze niet meer het hoofd kunnen bieden. De eens zoo rijke en vrucht bare gebieden in Zuid-Rusland liggen thans braak. Geen sterveling is er te zien. De Engelsche journalist Muggeridge, die vóór zijn studiereis door Sovjet-Rusland een be wonderaar der Sovjet-Unie was, sluit zijn reisbeschrijving in de „Morningpost" met de woorden: „Men krijgt er den indruk, als of de Duivel zelf op deze aarde is afge daald,Nooit zal, op deze velden nog één vrucht kunnen groeien. In Weenen werd ten bate van de inter- confessioneele en internationale hulpactie van Kardinaal Innitzer onlangs een verza meling van authentieke documenten uitge geven over de massa-sterfte in de Sovjet- Unie. Dit lijvig boekwerk "bevat documenten, verslagen van ooggetuigen, protocollen en smeekbrieven, ontroerende smeekbrieven van stervende menschen. Het doel van het werk is om zonder po litieke bijbedoelingen of sentimentaliteit de toestand in de bedreigde gebieden te schilderen en in samenwerking met Ker kelijke hoogwaardigheidsbekleeders van de verschillende belijdenissen een uitgebrei de en doelmatige hulpactie te organisee- ren. De zedelijke plicht om te helpen is thans des te grooter, omdat in overzeesche gebieden vaak heele oogsten worden ver nietigd terwijl in Rusland millioenen men schen verhongeren en duizenden zich aan een waar kanibalisme te buiten gaan. Door de hardvochtige en meedoogenlooze metho den van de regeering wordt de verhonger de stakkers zelfs de laatste hoop op een weinig graan ontnomen. Ds dorps-Sovjets doen in wreedheid niet onder voor hun leiders in Moskou. In het vorige jaar wer den de kinderen der hongerende boeren aangesteld om als „verklikker" de oogst te bewaken. Zoo schreef de „Prawda" van 6 Augus tus 1933: „Thans zijn er reeds duizenden kinderen die zich ijverig hebben gewijd aan de goede zaak en met succes den oogst beschermen. Bijzonder dient te v/orden vermeld de jonge pionier M. Sorokin, die bij de bewa king van de schuur bemerkte, dat zijn va der graan der Kolchozen ging stelen. Hij verwittigde oogenblikkelijk de partij-orga nisatie waardoor de vader veilig achter slot en grendel kon worden gezet." De collectiviseeringscampagne, die vol gens berekening minstens evenveel men- schenlevens heeft gekost als de Groote Oor log, is nagenoeg geheel mislukt. De Sov jet-Unie stelt thans alle pogingen in het werk om de hongersnood dood te zwijgen, te ontkennen en verschillende hulp-actie's onmogelijk te maken. Het is thans dringend noodzakelijk om hulpacties door te zetten. De goddeloosheid heeft gezaaid en ge oogst. De groote voorraadskamers zijn leeg. Het eertijds vrome volk is verhongerd. Wanneer wij aanstonds helpen kan moge lijk nog veel worden gered. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 2 Juli. Vee. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wagons ge- lachte ruideren uit Denemarken: 395 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 5860 cent, 2e kwal. 5057 cent, 3e kwal. 4050 cent per kg. slachtgewicht, 80 melk en kalfkoeien f 170210 per stuk, 235 vette kalveren: le kwal. 3640 cent, 2e kwal. 3236 cent, 3e kwal. 2630 cent per kg. levend gewicht, 106 nuchtere kalveren f 3 6 per stuk, 45 schapen f 1015, 687 var kens, vleeschvarkens, wegende van 90 110 kg. 3738 cent, enkele hooger, zware 3637 cent, vette 3536 cent per kg. slacht gewicht, 29 paarden 60100 per stuk. Overzicht: Runderen korte aanvoer, handel stug en stijf, prijshoudend; vette kalveren flinke aanvoer, handel willig met vaste prijzen. Varkens flinke aanvoer, handel stug en prijzen hooger. ROTTERDAM, 2 Juli. Vee. Totaal aan- vóer 2052 stuks. 475 vette runderen, 360 vette kalveren, 486 schapen en lammeren, 854 varkens, 7 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 60—62, 5256 en 40 44 cent, vette ossen 5256, 4650 en 4043 cent, vette kalveren 6070, 5055 en 30 40 cent, varkens (lev. gew.) 3234, 2830 en 2426 cent, schapen 37, 33 en 30 cent, lammeren 39, 35 en 30 cent, Prijzen per stuk, schapen 18, 14 en 9 cent, lammeren 12, 10 en 8 cent. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer minder, handel kalm, prij zen prijshoudend plus 2 cent, vette kalve ren iets korter aanvoer, handel willig, pry- BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Roxy: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. zen onveranderd pl. 5 cent, schapen en lammeren ruimer aanvoer, handel zeer kalm, prijzen iets hooger. C. R. C. werden pl.m. 40 vette kalveren overgenomen. En kele partijen schapen voor export ver kocht. VINKEVEEN, 29 Juni. Groentenveiling. Peulen 313 cent en doperwten 310 cent per kg., tuinboonen 1530 cent per 10 kg., spercieboonen 40 cent, snijboonen le soort 2028 cent, 2e soort 1016 cent, wagenaars 2224 cent, stampercieboonen 3238 cent, per kg., tomaten A 78 cent, B 810 cent, C 6 cent, CC 3 cent per pond, komkommers groene 13 cent, gele 13 cent, en bloem kool 28 cent per stuk,, kropsla 520 cent per 10 krop, aardbeien 817 cent per pond zwarte bessen 1011 cent, rabarber 34 per bos, spinazie 47 cent en postelein 24 cent per kg., peen 15 cent per bos, spits kool 2 cent per stuk, capucijners 310 cent per 10 kg. DEN HAAG, 30 Juni. Fruitveiling. Aard beien I 1624 en II 612 cent per kg., in Chips 2742 cent per chip. Kersen: Meiker sen 11826, II 1016 cent, Rood 612 cent zwarte Kersen 1822 cent, rood 1214 cent, Variksche zwarte I 1822 en II 10 14 cent, Jan Lamers 20 cent, Ronanen 16 cent, Boskoopers 22 cent, Napoleons 18 cent per kg.; Bessen: Roode bessen 816 cent per kg., in Chip 2036 cent per chip; Zwar te bessen 1418 cent, kruisbessen 814 cent en Framboozen 2430 cent per kg. BOSKOOP, 30 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 714 cent, Marcel Rouyer 512 cent, Hadley 1825 cent, Claudius Pernet 15 25 cent, Columbia 914 cent, Butterfly 10 —16 cent, Mac Keiler 15—22 cent, Wilh. Kordes 1520 cent, Mme Jules Bouché 16 31 cent, Rosalandia 1529 cent, Florex 2035 cent, Steward 3045 cent, Hoover 30 cent, Chas. P. Kilham 1526 cent, Edith Helen 60100 cent, Aug. Noack 1018 cent, Else Poulsen 3045 cent, Gloria Mundi 4062 cent, Orange Perfection 25 35 cent, Paul Grampel 4060 cent, Paul Scarlet 1025 cent, Ellen Poulsen 1225 cent, Biarcliff 1219 cent, Juliana 1528 cent, Iris 46 cent, Violieren 1525 cent, Lathyrus 58 cent, Gerbera 17 cent, Cle matis Durandi 1530 cent. Clematis Prins Hendrik 1.90, Ligustrum 1014 cent, Gla- dialen 1015 cent, Rozen in pot per stuk 16 cent. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juni. Groen- tenveiling. Bloemkool f 34 per 100 stuks, peen 3 cent per bos, aardbeien 1821 cent per kilo, snijboonen f 2.703.40, idem stek f 1.101.80, peulen f 0.301.00, doppers 3033 cent, Capuc. 3032 cent, tuinboo nen 10 cent, 1. Leidsche 25 cent per 10 kg. Verstrekt door: INCASSO-BANK N.V., LEIDÈN 2 Juli 1934 L. K. Heden I Industrie: Alg. Kunstz. Unie 37% 187/g 37% Berkels Patent 18 Calvé Delft c. v. A 49 Küchenm. Acc. Wis 174 Ned. Ford 201 Philips Gem. Bez. 215% 215% Uni Lever 707s 707a Petroleum: 1597, Kon. Olie 160 Perlak 91 Rubber: 103% 1037a A'dam Rubber Deli Bat. Rubber 63% 633/4 Vico 70 Serbadjadi 53V8 52 Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv. Unie 35 35 Oude Boot Mijnbouw: 8V4 Boeton 8 124 Alg. Explor. My. 121 Suiker: 166 H.V. A'dam 171 Vorstenlanden 177s Java Cultuur 8» 72 N.I.S.U. 72% 73 Tabak: Deli Mij. 136 13674 Senembah 136V8 13574 Deli Bat. Tabak 147 Oostkust 34% 35 Am. Fondsen: 2674 Am. Smelting Anaconda »%8 »7s Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel 203/4 20%6 Cities Service 1% Central Public. Continental Oil 1174 Gen. Aviation 2'718 Lnt. Nickel 16718 16 Kennec. Copper 13,:!/l8 13% Milwaukee 3 37$ Id. Pref. 5 Keesport Tin PI. 53 53 North American 11 10% Nevada Shell Union 5% 5% Unit. St. Leather 5 Union Pacific 74 74 Wabash 274 Tidew. Ass. Oil 77l6 7% United St. Steel 2<7l6 237i6

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3