STADSNIEUWS HOE LAAT HET IS DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL MAANDAG 2 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 GEMEENTERAAD VAN WOERDEN Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer 1 gemeente wederom om tot een oplossing te komen betreffende het „Kerkhof"-vraag stuk. Allereerst werden voorgelezen eenige in gekomen stukken o.a. een brief van het Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. B. en W. en B. A. De heer Brunt, ondersteund door andere leden, wil dit schrijven behandeld zien. Wat geschiedt! De heer Brunt zegt bang te zijn voor een conflict tusschen B. A. en B. en W. Dit staat in verband met een in een vorige vergadering genomen besluit om een der wethouders tot de vergadering van het B. A. toe te laten. Dit is een groot bezwaar voor de leden van het B. A. Daarom stelt de heer Brunt voor het genomen besluit te herroepen. De voorzitter zou een conflict ook ten zeerste betreuren, maar dit zou dan geheel aan 'het B. A. te wijten zijn. In een verga dering van B. en W. werd besloten meer contact te hebben tusschen B. en W. en het Burgerlijk Armbestuur en meer niet. Dit contact is noodig, maar de leden van het B. A. vatten dit als een soort „spionnage" op. De heer v. Doorn zegt op zijn besluit te willen terugkomen. Hij vindt dat, na rus tig overwegen, ook verandering gewenscht is. De voorzitter raakt eenigszins opgewon den, als hij denkt dat de heer v. Doorn hem wil beschuldigen dat hij in de vorige ver gadering een onjuiste voorstelling van za ken heeft gegeven. Hij begrijpt niet wat de leden van het B. A. voor bezwaar kun nen hebben als een van B. en W. bun ver gadering zou bezoeken. De heer v. Doorn houdt vol, dat de voor zitter in de vorige vergadering een onjuiste voorstelling heeft gegeven van zaken, maar hij zegt met nadruk: niet opzettelijk. De voorzitter deelt hierbij nog mede dat bij een dergelijk bezoek van een der leden van B. en W. in een vergadering van het B. A. deze zeer onhebbelijk ontvangen was. De heer de Kruif motiveert zijn voorstel nogmaals, dat van hem in de vorige ver gadering is uitgegaan om contact tusschen B. en W. en B. A. te krijgen. Wethouder Zon verdedigt ook de „con tact"-wij ze, terwijl de heer Brunt nogmaals waarschuwt voor een conflict. De heer Snel is niet zoo bang voor zulk een conflict en anders, als men voor zulk een kleine zaak zou willen bedanken, voor uit Wethouder Zon noemt het een gevaar lijk iets om op een bedreiging een voorstel terug te trekken. Ten slotte wordt na stemming het voor stel van B. en W., om dit schrijven van het B. A. voor kennisgeving aan te nemen, aan genomen met 8 tegen 5 stemmen. (Tegen v. Doorn, de Wit, Brunt, de Vries en v. Gelderen). Hierna wordt besloten aan de Vereeniging Koninginnedag wederom het Excercitie- terrein ter beschikking te stellen bij de a.s. feesten. Tevens wordt goedgekeurd het voorstel een pachter van gemeentegrond, die onwil lig is te betalen, gerechtelijk te doen ver volgen. Hierna wordt gestemd over een plaats vervanger ontvanger. Met 12 stemmen wordt hiervoor gekozen de heer Leeuwerik, die terzelfdertijd beëedigd wordt. Een begroot i ngswijzigdng voor het grond bedrijf wordt hierna zonder stemming goed gekeurd. De begraafplaats. Als punt 2 op de agenda staat verlaging pacht Kollenbrug. Zonder stemming goed gekeurd. De voorzitter vraagt dan onmiddellijk stemming over de begraafplaatskwestie, daar de meeningen in deze nu wel bekend zijn. De heer v. d. Bosch wil over de 4 plan nen gelijk laten stemmen, daaT men anders niet tot een eind komt, terwijl B. en W. ieder plan apart willen neanen. Over deze wijze van stemming ontstaat een kleine dis cussie. De heer Snel vraagt nog even inlichtin gen over de laatst gehouden boring op het land van Doorn. Volgens de wethouder van P. W. zijn de resultaten hiervan bevredi gend. In het verslag der vorige vergadering hebben we reeds de plannen en kosten daarvan venmeid. De heer Snel vraagt den wethouder van P. W. of hij de grondsoort: scherp zand wel geschikt acht om graven in te maken. Wet houder Fabrenhorst vindt dit geen bezwaar. De heer Sonneveld schaart zich aan de zijde van den heer Snel en hiermede zijn we wederom in uitgebreide discussies ge raakt, terwijl deze zoo worden, dat de voor zitter werkelijk kwaad de hamer hanteert. Gestemd wordt over het plan Hoogen- doorn; verworpen met 3 tegen 10 stemmen. Het plan v. d. Meer wordt eveneens ver worpen met 4 tegen 9 stemmen. Het plan v. Doorn wordt verworpen met 5 tegen 8 stemmen. Daar men nu géén plannen meer heeft, gaat men tot een andere stemming over vol gens het voorstel v. d. Bosch. Na de eerste stemming wordt gestaakt, omdat deze vertroebeld schijnt te worden door politiek. Tenslotte besluit men de stemming gehéél te staken. Wethouder Zon roept dan zuch tend uit: ik heb 't de vorige keer wel ge zegd! Een nieuwe kwestie vraagt nog even de aandacht. De gemeente-architect heeft reeds eenigen tijd een hulpteekenaar in verband met de uitbreidingsplannen. B. en W. zou den gaarne deze hulpteekenaar nog drie maanden aanhouden. De heer Snel vindt dat men onderhand wel iemand uit Woerden kan nemen voor zulk een werk, en geen persoon van buiten de stad. Tenslotte wijzigt spr. zijn voorstel aldus, dat voorbaan eerst in Woerden naar derge lijke mensohen wordt omgekeken, alvorens iemand aan te stellen. Zonder stemming wordt het voorstel van B. en W. aangeno men. Bij de rondvraag zegt wethouder Fahren- horst, dat hij in Den Haag is geweest en dat de Minister de plannen voor werkver ruiming in Woerden zal goedkeuren, zoo dat volgende week deze reeds een aanvang kunnen nemen. ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonné te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leidsche Courant". Een ieder die ons een abonné (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het is. Wij zenden hem (haar) onderstaand klokje. ST. PETRUS-KRUISVAART. Installatie der Jonge Wachters. In de kapel van „De Voorzienigheid" had gistermiddag te half een de installatie plaats van circa 25 Jonge Wachters, waar bij de Jeugdleiders en verscheidene leden der Kruisvaart tegenwoordig waren. De Eerw. Directeur, Kap. A. J. Leenders, hield hierbij een korte predikatie, waarin hij den jongens wees op deze daad van be- teekenis. Lid worden van de Katholieke Jeugdbeweging vraagt edelmoedigen duif en vaste volgzaamheid en wat in de wet op papier staat moet levende werkelijkheid worden tijdens het lidmaatschap. Daarom is het zoo noodig, dat we een voorbeeld hebben in den stoeren St. Petrus en in de patroons van de bans n.l. Don Bosco en St. Lodewijk. Die Directeur uitte dan ook één wensch; de leiding blij aanvaarden in on derlinge vriendschap. Na het zeggen van de wet legden de nieuwe leden hun belofte af op de vlag, waarna de installatie plaats vond. Tot slot celebreerde de Districts-Direc- teur, rector H. v. d. Ven, een kort Lof, waarbij de jongens zelf de gezangen uit voerden. DE OVERÏJSELSCH-GELDERSCHE VEREENIGING. m Goedgeslaagde boottocht. Men schrijft ons: Zaterdagmiddag tegen 3 uur waren er een circa 300 personen verzameld op de „IJsel IV" om deel te nemen aan de door bovengenoemde vereenigingen, onder lei ding van den heer J. Jonker georganiseer- den boottocht. Het was een even groot als heterogeen gezelschap, waar naast oud en jong en leden der meergenoemde vereeni gingen, vele Friezen en zelfs Zeeuwen te gast waren, zoodat 't een middag was vanprovincialen. Een tocht met de „IJsel IV", onder be gunstiging van prachtig weer, opgeluisterd door „Te Roto Coleurs Players" moet bij voorbaat slagen, maar wanneer last not least een Jan van Zeist, meer bekend on der den naam van.... Geldersche Jan on der de gasten is, dan staat een.... pretti ge middag in 't verschiet. Wat het dan ook in alle opzichten is geworden. Zelfs meer dan dat. De heer Jonkers weet het aangename aan het nuttige te paren en zoo had hij aan deze boottocht verbonden een excur sie naar Aalsmeer's kweekerijen. Tegen halfvier werd de tros losgesmeten en ging het via de door alle bewonderde Span- jaardsbrug over de Kagermeren naar Aalsmeer onder de vroolijke muziek van eht band. Een bezoek werd gebracht aan de kweekerij van de fa Keezen Dzn., ver volgens die der firma D. Spaargaren en Maarsen, waarbij de op dit gebied in den lande zoo bekende heer Spaargaren de be zoekers verschillende practische wenken gaf op *t gebied van verzorging van kamer planten, waarna het via de „Erica" en de Koninkl. Kweekerij „Terra Nova" van de firma Keesen Jr. weer naar de boot ging, om gehoor te geven aan de steeds heftiger aandrang dergrage magen. Omstreeks halfacht werden de steven gewend en ging het via ,WoubruggeAlp'hen a. d. Rijn weer naar de Sleutelstad onder steeds ver hoogde stemming, waartoe de muziek die velen tot een dansje noopten niet weinig bijdroeg. Intusschen werden we groepsgewijs verrast op voordracht van onze.... Geldersche Jan, die aller harten wist te veroveren, door zijn geestigen kwinkslag. Het was dicht bij elven toen onze boot meerde aan de Haven en een ieder keerde hoogst voldaan huiswaarts. De organisee- rende vereenigingen kunnen op een wel geslaagde middag terugzien en het „Tot weerzins" van den heer Jonker zullen ve len in de oor en hebben geknoopt. Want inderdaad zulk een middag doet naar „her haling" verlangen. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6427. Gebr. Sitikvoort, Leiden, Roomburgerweg 21. Aan nemersbedrijf. Venn.: P. J. Stikvoort en J. Stikvoort, Leiden. Wijzigingen: 4310. P. J. Stikvoort, Leiden, Roomibrugerweg. Aannemersbedrijf Bovengenoemde handelszaak is opgenomen in de vennootschap onder firma: Gefor. Stikvoort. 4309. J. Stikvoort. Leiden, Roomburger weg. Electr. timmerbedrijf. Bovengenoemde handelszaak is opgenomen in de vennoot schap onder firma: Gebr. Stikvoort. CRISIS-COMITÉ LEIDEN WEKELIJKSCHE COLLECTE Crisis-postzegels. Stadgenooten! Het bestuur van het Crisis-comité heeft besloten, evenals het vorig jaar, geduren de de maanden Juli en Augustus geen we- kelijksche collecte te doen houden. Dit wil echter niet zeggen, dat het Co mité deze bron van inkomsten niet meer noodig heeft. Integendeel. Veel wordt er nog gevraagd en in vele gevallen is hulp dringend noodig. Het bestuur meent evenwel na een rust periode, in welken tyd velen uitstedig zijn, in September met te meer vrijmoe digheid weer om uw wekelijksche bijdra gen te mogen vragen. De laatste collecte zal plaats hebben op Woensdag 4 Juli a.s. Geeft deze keer iets extr-a. Bovendien zal u dien dag gevraagd wor den om crisis-postzegels aan te schaffen. De collectanten zullen u op 4 Juli vriende lijk vragen één of meer stel van deze ze gels te koopen. Een stel kost 20 cent; 9 cent hiervan komt ten goede aan het co mité., Gaarne een woord van hartelijken dank aan de collectanten voor hun trouwen ar beid en aan de gevers voor hun bijdra gen. De wekelijksche collecten hebben het comité in staat gesteld veel nood te lenigen Het Bestuur van de afd. Leiden van het Nationaal Crisis-Comité R. K. Handelsreizigers. De afd. Leiden der R. K. Vereeniging van Handelsreizigers hield in het gebouw van den R. K. Volksbond een algemeene ver gadering. Te ongeveer 9 uur opende de voorz. de bijeenkomst met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom. Hij sprak zijn vol doening uit, dat de opkomst bevredigend genoemd mocht worden. De notulen wer den onveranderd goedgekeurd. De ingek. stukken bevatten een schrijven der afd. Amsterdam betreffende door deze afd. ge organiseerde Seconde-Loterij. Het bleek, dat de voorz. nog een twaalftal boekjes over had waarover hij zijn teleurstelling mededeelde. Hij verzocht afrekening van de nog circuleerende loten, aangezien de datum van afrekenen reeds is verstreken. Voor zoover aanwezig wex*d aan dit ver zoek voldaan en werden nog een tweetal boekjes verkocht. Verder een schrijven van het hoofdbestuur aangaande den nood toestand van het V.O.F. en een verzoek aan alle leden, die daartoe in staat zijn, een vaste bijdrage per maand te schenken. De voorz. deelde mede, dat met dat doel een formulier voor vaste bijdragen bij de con vocatie was ingesloten en hij vroeg zoo veel mogelijk daadwerkelijken steun voor die collega's, die genoodzaakt waren bij het V.O.F. aan te kloppen en teleurgesteld moesten worden. Spr. deelde verder mede, dat ook het kleinste bedrag als vaste bij drage in dank wordt aanvaard. Verschillende heeren voldeden aan het verzoek, zoodat er weer iets goeds bereikt is. Door een der heeren werd gevraagd, of er geen mogelijkheid bestond om van par ticulieren een bedrag voor het V.O.F. in te zamelen. De voorz. deelde mede, dat het zeer moeilijk zal wezen, omdat er onder zeer vele groepen een belangrijk tekort is. Hij verwees naar de meening van het hoofdbestuur ten opzichte van z.g.n. pu blieke liefdadigheid wat gezien is met het voorstel „speldjesdag", waarna zeer terecht werd opgemerkt, dat een loterij toch ook op de publieke mildadigheid is ingesteld. Dan volgde bespreking der adverten ties 'op de convocaties. Den leden wordt gewezen op de noodzakelijkheid de adver teerders zoo veel mogelijk te beguntsigen. Een en ander werd door den secretaris toegelicht. Dan volgde de attractie der ver gadering, welke zeer in den smaak viel. De overblijvende prijzen brachten nog 1.95 op voor het V.O.F. Van de rondvraag werd door verschillende heeren gebruik ge maakt, waarna de voorz. deze geanimeerde vergadering sloot met den chr. groet. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Juni 1934) ingelegd 469.821.en terugbetaald 496.396.21; 119 nieuwe inleg gers zijn ingeschreven en 109 boekjes wer den geheel uitbetaald. Het te goed der 18.366 inleggers, inclu sief 1.447 deelnemers-aan den Afhaaldienst, bedroeg einde Juni 8.509.503.02. In 6022 posten is in deze maand door den Afhaaldienst 16.871.50 ontvangen. Verdacht van overtreding van art. 247 W. v. S. is de Leidenaar J. K. naar Den Haag overgebracht. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. J. H. S. Jaspers om vergunning tot het oprichten van een banketbakkerij in het perceel Oude Heerengracht No. 15; b. W. J .Visser om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het bewerken vein vleeschwaren in het perceel Lage Rijndijk No. 10, is verdaagd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jannetje Gathiarina, d. v. H. A. Kriek en J. W. Venmeij. Johann Frie- drich, z. v. W. P. Demmenie en A. E. H. Stein. Jacoba, d. v. C. Freeke en J. Siera Corry, d. v. W. J. Slegtenhorst en A. Schölermann. Ondertrouwd: K. v. d. Meer jm 25 j. en J. Boeff jd. 23 j. A. J. A. Warmond jm 25 j. en E. S. v. Staden jd 25 j. G. Nievaart jm 22 j. en S. H. W. Hoogewoning jd 20 j. I. Vrijibloed jm 28 j. en M. Vrij- bloed jd 24 j. P. J. de Rooij jm 22 j. en K. A. Buur jd 21 j. P. S. Verver jm 26 j. en P. de Romijn jd. 24 j. H. Buitendijk jim 26 j. en S. Boot jd 19 j. Overleden: H. Fakkel m. 52 j. W. v. d. Geest zn. 8 mnd. Mutatie politie-inspecteurs. Met ingang van 1 Juli is de adjunct-in specteur bij de recherche G. v. d. Ham overgeplaatst naar den gewonen dienst cn de adjunct-inspecteLir bij dezen dienst B. C. Bueninok naar de recherche overge plaatst. Eindexamen Gymnasium Geslaagd voor de 2e groep, afd. A: de heeren L. I. Baas, Hillegom; B. J. Geer- ling, Oude Wetering; J. J. de Jong, Rijns burg en de dames: S. Kuenen, Leiden, N. de Nes, Wassenaar en L. Raphaël, Oegst- geest. Afgewezen. Het examen wordt met twee candidaten voortgezet. Van 1ste groep A: slaagde alsnog mej. T. Hüner, Leiden. Eindexamen Gem. H. B. S. Aan de Gem. H. B. S. met 5 jar. cursus zijn geslaagd voor afdeeling B, groep 1, 2 en 3: de heer J. Bok, mej. M. K. Broek huizen; de heeren L. H. Brijnen, D. ten Cate Brouwer, W. Kasten, H. J. Kuiper, A. W. Mennes, J. Beumer, W. D. J. v. d. Blom, A. Brouwer, R. I. Horst, J. Hutchi son, M. de Jong, J. F. de Nie, A. J. v. d. Reyden, G. A. M. Saraber, J. P. G. Sloos, J. Stark, P. J. Yperlaan en mej. J. A. v. Zwieten de Blom allen alhier; de heer W. G. J. Jaarsveld te Veur, mej. W. J. Th. Jongerius en de heer W. J. H. Nauta te Oegtgeest, de heer J. P. Crommelin te Wassenaar, mej. J. A. M. van Os te Bent huizen en de heer R. v. d. Waal te Voor burg. Afgewezen vijf candidaten. Voor het candidaatsexamen van Electro- technisch ingenieur zijn aan de Technische Hoogeschool te Delft geslaagd de heeren F. Kors en ir. R. M. M. Oberman, alhier. Voor het candidaatsexamen van bouw kundig ingenieur de heer N. v. d. Laan, alhier. Militaria Eerste-luitenant J. van Waning, van het 6de regiment veldartillerie alhier, wordt 2 Juli voor een maand gedetacheerd bij het depot van het wapen der Koninklij ke Marechaussee te Apeldoorn. By het 6de regiment veldartillerie al hier zal, onder leiding van kapitein A. G. van der Hout, regiments-adjudant, voor reserve-officieren der veldartillerie, inge deeld bij het geschut van 12 1., van 30 Juli tot en met 11 Augustus een voorberei dende cursus en in de legerplaats bij Ol- debroek van 13 tot en met 18 Augustus een schietcursus worden gehouden. De dienstpichtigen der lichting '34, aan gewezen voor de officiersopleiding regi ment infanterie, die bij het Vooroefe ningsinstituut in den rang van vaandrig zijn aangesteld, komen 18 Juli bij het korps, waarvoor zij bestemd zijn, onder de wapenen en vertrekken 1 September (Israëlieten 30 Augustus) met groot ver lof. 93. Toen de kruitdamp was opgetrokken lagen niet alleen de vleermuizen bewusteloos op de grond, maar ook Piet en de Poes. Vijf minuten later kwam Piet echter bij en Drein stelde voor om naar de zeekant te gaan, om wat op te knappen. 94. Piet zat wel een uur naar de zee te turen en te den ken aan zijn vaderland, dat aan de overkant lag. Dit begon Drein te vervelen en hij ging in z'n eentje wandelen. Een eindje verder zat een groote dikke neger op een harp te spelen. Wat doe jij hier? vroeg de neger verbaasd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12