MAANDAG 2 JULI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Aanbesteding weg. Zaterdagmorgen heeft ten Raadhuize de aanbesteding plaats gehad van het reconstrueeren van een sintelweg tot teerslakenweg over een lengte van 1300 M. met pl.m. 350 M.2 straatwerk (Langeweg vanaf Roelof- arendsveen tot aan de Fransche Brug-via- duct). Ingeschreven werd als volgt: N.V. de Geruischlooze Weg te Heemstede 17490; N.V. Aannemers- en Wegenbouw bedrijf P. C. Zanen te Haarlem 18.470; N.V. Brusse, Teeuw en Co. Den Haag 18.700; C. J. Bosland te Aalsmeer 18.700; N.V. Mijnbouw- en Cultuur-Mij. Boeton te Den Haag 19.920; N.V. Ned. Basalt Mij. te Zaandam ƒ20.000; N.V. Bi- tumenweg te Utrecht ƒ20.800. Gebrs. Nout te Nieuwveen 25.483.10; Wed. C. Lang- hout, Oude-Wetering 31.000. N.V. Key's Asphaltfabriek te Rotterdam 22.830 en 24.780. Enkele inschrijvers hadden ingeschreven buiten het bestek. Deze inschrijvingen wer den terzijde gelegd. De gunning heeft nog niet plaats gehad. Waarschuwing. Het komt den laat- sten tijd herhaaldelijk voor dat mansperso nen langs den wegkant zitten met minder eerbare bedoelingen. Zij hebben het voor al gemund op jeugdige vrouwspersonen, die zij aanroepen, terwijl zij daarbij aan stoot geven. Ieder, die zulks ontdekt ge lieve hiervan aan de politie kennis te ge ven. Tegen enkelen is reeds proces-verbaal opgemaakt. HILLEGOM. Gem. Arbeidsbeurs. De laatste opgave van het Bureau voor Arbeidsbemiddeling geeft als werkzoekenden 398 personen te gen 467 voor een week, een afname dus van 69! Vorig jaar op den zelfden datum waren er 355; van een totale afname is dus nog geen sprake. KATWIJK. Werkloosheid. Als werkzoekenden staan op heden ingeschreven aan het cor respondentschap der arbeidsbemiddeling 448 personen. Geplaatst zijn deze week 9 personen bij particuliere bedrijven en bij de Rijkswerkverschaffing. LISSE. Herwonnen Levenskracht. Zaterdag middag had vanwege het plaatselijk comité van Herw. Levenskracht de jaarlijksche bloempjes verkoop plaats. Het comité werd hierin bijgestaan door een aantal jonge dames welke de bloempjes aardig van de hand wisten te doen. De totaal-opbrengst bedroeg de mooie som van 185.12. Dit bedrag is wel iets minder dan vorige jaren doch dat vindt zijn oorzaak hierin dat het comité geen permissie kon krijgen langs den Lisserdijk, hetwelk onder de gemeen te Haarlemmermeer ressorteert, bloempjes te koop aan te bieden. Bijzonder weinig. In de kerk van de H. Agatha werd gisteren onder alle H. Missen door den zeereerw. pater dr. van Hees van Zoeterwoude een liefdadigheids- predicatie gehouden voor het te Leiden te houden ziekentriduum. De schaalcollecte bracht ƒ180 op. Dat is voor een parochie als St. Agatha al bijzonder weinig! Tot volgend jaar! Vrijdag 29 Juni j.l. heeft comité „Lisse Vooruit" de door haar voorgenomen boottocht gehouden voor Ouden van Dagen. Deze tocht werd ge houden met den salonstoomboot „IJsel 4" uit Leiden. De vaart ging rondom den Haarlemmermeer, benevens een gedeelte over den Westpias. Deze tocht was zeer interessant, vol afwisseling. Een strijkje zorgdè voor de gezellige stemming. Over al heerschte een opgeruimde, blijde geest, zoo zelfs dat twee oude mannen, de een was bijna 86 jaar, zelfs nog een dansje maakten. Op gezette tijden werden ver snaperingen uitgereikt, nu eens een koek je, dan een sigaar voor de heeren, zelfs een paar krentenbollen, netjes verpakt in een zakje. Op uitgereikte consumptie-bon nen was koffie, thee enz. verkrijgbaar. Een aantgl jonge dames zorgde voor een vlugge en nette verzorging. Eerst en bo ven alles dank aan alle gevers, die door hun bijdrage het mogelijk hebben ge maakt deze tocht te houden en aan vele oudjes een gezelligen dag hebben be zorgd, aan de jonge dames voor het vele werk, door hen verricht, de heeren auto rijders, de leden van E. H. B. O. verder aan allen, die medegewerkt hebben tot het dóel „een geslaagde tocht". Het ver trek en vooral de aankomst 's avonds had veel publiek op de been gebracht. Alle deelnemers gingen welvoldaan naar huis, met den geuiten wensch: tot een volgend jaar. OUDE-WETERING. Wegverbetering. Door het gemeente bestuur is een proef genomen met het te ren van een gedeelte weg langs de Oude- Wetering. Het werk is uitgevoerd gewor den door de N.V. Geruischlooze Weg te Heemstede en de proef mag voorloopig als geslaagd worden beschouwd, daar de om wonenden van de stof plaag zijn bevrijd. Nu nog mar afwachten hoe het teerdek zich in de naaste toekomst houdt. Mocht de proef werkelijk voldoen, dan ligt het in het voornemen van de gemeente om gelei delijk alle grintwegen zoo te behandelen. NOOTDORP Geboren: Geertruida Maria Johanna d. van C. L. van Leeuwen en M. C. van der Burg Ondertrouwd: A. de Vries 34 j. jm. en K. M. van der Marei 21 j. jd. Overleden: L. 't Hart 16 j. Gevestigd: H. W. van Dorp van Delft P. Onkenhout van Amsterdam G. Kloeck en gezin van Markelo M. G. van Veenendaal van Buren C. Com mandeur van Gendringen J. Snelder- waard en gezin van Wassenaar H. J. van der Sman en gezin van Stompwijk L. Post van Maassluis C. M. van de Sande van Stompwijk. Vertrokken: C. J. Oudshoorn en gezin naar Stompwijk A. S. van Steijn naar Edam H. de Vreede naar Oegst- geest F. A. Laarhoven naar Breda G. Vredeling naar Voorburg A. C. Maetenaar naar Nijmegen J. Haak naar Leiden. SASSENHEDI. Geboren: Engelbertha Suzanna, d. v. J. M. van Hoorn en E. F. Knoppert. Ingekomen: A. S. Ruigrok, Zandsloot- foade 30, van Hillegam. Vertrokken: L. Dijkstra en echtgen., Rijksstraatweg 39, naar Nieuwer-Amstel. VOORHOUT. Een moedige redder. Zaterdagavond omstreeks half negen waren twee meisjes van omstreeks 12 jaar aan het spelevaren in de Leidsche Vaart, nabij de Bisschoppe lijke Nijverheidsschool. Door onvoorzich tigheid sloeg de kano om en beide meisjes geraakten te water. Gelukkig evenwel waren in de nabijheid eenige leerlingen van de Bisschoppelijke Nijverheidsschool aan het visschen, waar van één hunner, de 15-jarige P. ten Her kei, zich zonder dralen te water begaf. Na eenige moeite slaagde hij er in een der meisjes, dat reeds op het punt was te verdrinken, op het droge te brengen. Daar op begaf hij zich weder te water en smaak te het genoegen ook het andere meisje, dat zich aan de boot drijvende had weten te houden, uit haar benarde positie te be vrijden. Hulde aan den kranigen redder! Veiling D. V. V. Evenals de vorige veilingen was ook nu de aanvoer weer goed. 61 konijnen werden aangevoerd. Jonge dieren werden verkocht voor 20 60 cent en slachtkonijnen van 751.20. A.s. Donderdag is het weer om half ne gen veilen in café „Boerhave". Gevestigd: W. A. Rohde en gezin, van Sassenheim H. A. Vis van Noord- wijk W. J. Westgeest van Noord wijk G. J. M. Fox van Schaesberg (L.) P. V. O verdijk van Hilversum A. M. ten Herkei van Hilversum W. A. M. Welp van Boxmeer H. Vrijman van 'sGra- venhage M. A. Wesseling van Sassen heim R. H. J. Colsen van Maastricht C. B. de Munk geb. Beke van Bloemen- daal M. M. van den Bogaard van Haar lem L. J .Onderwater van Voorburg R. J. M. Voet van Hontenisse S. C. M. van 't Schip van Amsterdam K. M. Bu sing van Reusel J. J. van Hage en ge zin van Rhoon W. C. van Miltenberg van Bennebroek M. S. van Dam van Warmond A. C. Berbee van Noordwij- kerhout N. H. Hekker van Noordwij- kerhout J. E. M. Zwaan van Ooster hout F. A. A. M. VermeulenWindsant van Amsterdam A. P. van Nassau van Bennebroek H. Hoogervorst van Was senaar G. A. Thien van Amersfoort H. A. van der Hulst van Alkemade G. G. van Berkel van Oegstgeest A. C. van Dongen van Moordrecht F. J. Geurts en gezin van Schalkwijk (U); F. P. P. van de Seijp van Rijswijk (Z.H.) N. M. Blij leven van Sassenheim A. W. Bots van Warmond E. J. Hoogmoed van Sassenheim A. W. Bots van Warmond E. J. Hoogmed van Sassenheim C. Wesseling van Sassenheim D. M. G. v. d. Ploeg van Alkemade P. A. M. van Vugt van Dongen J. G. Vink en gezin van Noordwijk Th. Geijtenbeek van Oss (NB.). Vertrokken: A. P. H. de Bekker Berkelmans en gezin naar Mill St. Hu bert (N.B.) A. M. W. Laurentius naar Den Haag W. J. H. Deeterink naar Lei den A. van Zoen geb. van der Raad naar Lisse J. J. Dijkhuisvan der Eist naar Amsterdam M. H. Koolloos naar Noordwijk N. H. G. Dijsselbloem naar Naaldwijk A. van der Aar naar Alke made C. B. J. Leeuwe naar Amsterdam C. A. van Linden naar Rotterdam P. L. J. Krijnen naar Apeldoorn Th. A. de Groot naar BloemendaalAerdenhout P. W. van der Holst naar Noordwijker- hout H .M. Diemei naar Oegstgeest C. Does naar Oegstgeest L. Lemmers naar Sassenheim J. F. van Kampen n. Noordwijk H. Schalk en gezin naar Voorschoten Alb. de Groot met gezin naar Noordwijkerhout H. A. M. Ruwiel naar Nieuwer-Amstel H. Hoogervorst naar Wassenaar J. Th. Langeveld en echtgenoote naar Castricum G. van Gurp naar 'sGravenhage Th. M. Hek- kema Van Gurp naar Den Haag M. Huisman naar Leiderdorp A. Griffioen naar Gouda F. A. van Leeuwen naar Leiden. Geboren: Frederik Hendrïcus z. van S. P. Heemskerk en S. P. M. van Eeden Lenoradus Petrus Nicolaas z. van Adr. van der Geer en C. A. Baars Adrianus Petrus Wilhelmus, z. van N. W. Turnhout en M. J. Koelewijn Elisabeth d. van P. M. de Bruin en G. de Vries Bertha d. van C. Koppe en C. A. van Werkhoven Dingena d. van J. van der Blom en J. H. Knoppert Emerentia Johanna d. van J. van der Voorn en M. van Leeuwen Cornelis Adrianus Maria z. van P. J. van der Werf en M. J. Maat Anna Alida Cornelia d. van J. de Groot en J. G. M. Meijer Petrus Simon z. van J. J. War merdam en S. H. Damen Herman Ge rard Maria z. van L. H. Prins en C. W. Stokman Catharinus Wilhelmus z. van H. Went en M. C. van Wieringen. Ondertrouwd: P. J. van Nobelen van Noordwijk en A. M. van der Voorn van Voorhout. Getrouwd: J. T. Langeveld 25 j. en A. van der Geer 29 j. C. L. M. Prins 28 j. en J. M. van Rijzen 25 j. J. J. van Dijk 31 j. en C. van den Nouland 26 j. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Dinsdag 3 Juli. Huizen 1875 M. K,R,0,-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.151.45 GramofoonpL 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 Voordracht en gramofoonmuzïek. 5.15 Schlagermuziek en gramofoonpl. 7.15 Lezing. 7.35 Gramofoonpl. 7.45 Causerie. 8.00 Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. 8.35 Zang en piano. 8.50 Orkestconcert, 9.30 Causerie. 9.40 Operaconcert. 10.40 Vaz Dias. 10.45 Schlagermuziek. 11.2512.00 Gramofoonpl. Hilversum 301 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Pianorecital door Mies Samehtini. 11.00 Kook- en bakpraatje. 11.30 Ensemble Rentmeester en gramo foonpl. I.30 GramofoonpL 2.00 Omroeporkest. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonpl. 4.30 Radiokindei-koorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest en gramofoonpl. 7.00 Alex de Haas. 7.30 Gramofoonpl. 7.40 Mr. K. Jansma: Waarom verdere inpoldering der Zuidervee? 8.00 Vaz Dias. 8.05 Gevar. programma. 10.30 GramofoonpL II.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Uit „Palermo", Schevenin- gen. Daventry, 1500 m. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 .Sted. Orkest Whitby o.l.v. F. Go mez. 1.20 Orgelconcert. J. E. Hutchison. 2.05 Midi. Studio Orkest o.l.v. F. Can- tell, m.m.v. L. Baugh (sopraan). 3.20 GramofoonpL 3.50 Raymond de Courcy's orkest. 4.50 Het „British" Strijkkwartet m.m.v. M. de St. Clair Green (mezzo-sopraan. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Orgelspel C. Dixon. 7.20 Het Walford Hyden Magyar Orkest. 8.20 „Honeymoon in Paris", revue van C. Lewis. Muziek van Austen Croom Johnson. 9.20 Berichten. Landbouwcauserie. 9.45 Concert door W. Small (viool) en M. Cole (piano). 10.25 Voordracht. 10.45 Dansmuziek (gr.pl. 10.5012.20 Lew Stone en zijn band. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 GramofoonpL 12.20 Pascal-orkèst. 8.20 Variëté-programma m.m.v. saxofoon kwartet, F. Fleuret en G. Odin en zijn ensemble. 10.50 Dansmuziek. Ktlundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit rest. „Ritz~\ 3.00 Pianorecital G. Rohde. 3.205.20 Concert uit rest. „Vivex". 8.35 Charlottenlund-Revue 1934 m.m.v. het pianotrio CorneliusKierulffSchmit 10.55—12.50 Dansmuziek o.l.v. Johansen. Keulen, 456 M. 6.20 en 7.20 GramofoonpL 12.20 Orkestconcert o.l.v. Rink. 1.20 Omroeporkest o.Lv. Kuhn. 4.20 Weragkamerorkest o.Lv. Breuer. 5.35 Kwartetconcert. 7.20 Omroepkleinorkest o.l.v. Eysoldt. 8.35 Kamermuziek. 9.05 RadiotooneeL Rome, 421 M. 8.35 GramofoonpL 1.302.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Salonorkest. 6.50 GramofoonpL 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 GramofoonpL 484 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. I.302.20 GramofoonpL 5.20 Zangvoordracht. 6.35 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest. 8.20 Salonorkest. 9.35 Weensche en Zigeunermuzïek, 10.3011.15 GramofoonpL Deutschlandsender, 1571 M. 8.35 Oude Kamermuziek. 9.05 „Das war Münchhausen", hoorspel an KL Hermann. 10.20 Berichten. 10.55 Sportpraatje. II.05 Scheepsweerbericht. 11.2012.20 Concert uit Hamburg o.Lv. Roeder. Gemeentelijk Radiodistributïebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. (3de Programma). 8.00—12.20 Keulen. 12.2015.20 Londen Reg. 15.2017.20 Kalundborg of Luxemburg. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.2020.20 Luxemburg. 20.20—Afl.: Brussel (VL). (4de Programma). 8.208.50 Parijs Radio. 12.2014.05 Luxemburg. 14.0517.35 Daventry. 17.3518.15 Een der Eng. „National"» zenders. 18.1518.50 Deutschl.sender. 18.5020.20 Daventry. 20.2022.45 Luxemburg. 22.45Agl.: Daventry. C. van Wissen 23 j. te Wassenaar en H. Hoogervorst te Voorhout. Overleden: Maria Wilhelmina Cor nelia Overdevest 21 j. WOUBRUGGE. Personalia. Voor het examen Waren kennis ter verkrijging van het door het co mité van Samenwerking ingesteld vak-di ploma slaagde o.m. onze plaatsgenoot C. J. Wittebol. ZILK. Opgepast. Van den jachtopziener A. J., wonende in de duinen nabij deze ge meente, werden door een tot nog toe on bekenden hond.niet minder dan drie gei ten doodgebeten. Vermoedelijk is dit de hond, die eenigen tijd geleden de kerkscha- pen heeft doodgebeten. Uitkijken is de boodschap. Voor J. een groote schadepost. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 32) Na een signalement te hebben opgege ven van Shepheard en Leonie verliet John Bedford het gebouw, om zich naar het huis van Herbert Armadale te laten rijden, •waar hij Lilian Delomosne te spreken vroeg. Dat verwonderde het meisje in het geheel niet, want reeds den vorigen avond had zij gevoeld, dat zij binnen korten tijd een bezoek van dien man kon verwachten. Zij kwam naar beneden en trad de wachtkamer binnen. Een groet werd door hen niet gewisseld. Zij deed de deur ach ter zich dicht en keek hem in het gelaat. Wel? vroeg zij en er lag een bittere klank in haar stem. Langzaam trok John Bedford zijn hand schoenen uit. Luister eens, Lilian, begon hij. Neen, viel ze hem vlug in de rede. Zeg wat u te zeggen hebt en noem me als jeblieft niet bij mijn naam! Er is een tijd geweest, dat u daarte gen geen bezwaren had, bracht hij haar in herinnering. Maar wat doet het er eigenlijk toe. Ik wilde alleen maar even van u weten, wat u van plan bent te doen. Doen? Laten wij er alstublieft niet omheen draaien. U heeft dus dien anoniemen brief geschreven aan Workman. Iemand anders kan het trouwens niet gedaan hebben. Nie mand weet er iets van. En nu je toch al zooveel weet, kan het geen kwaad meer, om je alles te vertellen. Wij zijn met vier man in het complot betrokken en dan nog een paar handlangers, die zich laten be talen en met wie we verder geen rekening 'behoeven te houden. Wij zijn vast besloten, om Workman zijn uitvinding afhandig te maken. Jij weet heel goed, Lilian, dat je niet zoo rijk bent, als de menschen wel veronderstellen. En de financieele zaken van Herbert Armadale laten den laatsten tijd ook veel te wen- schen over. De zaken gaan de laatste jaren niet zoo goed meer. Hij kan je niet zoo veel geld meer geven als vroeger en.... Waar wilt u eigenlijk heen? Ik wilde je voorstellen, om tot ons te treden. Doe met ons mee en deel in den buit. Lilian Delomosne keek hem een oogen- blik onderzoekend aan. Wie zijn de vier personen, die in die zaak betrokken zijn? vroeg zij. John Bedford fronste de wenkbrauwen. Nu, goed, zei hij dan. Als ik a gezegd heb, moet ik ook wel b zeggen. Ik ben dan één van de vier.... Francis Armadele is de tweede.... hij is eigenlijk de man, die met het idee voor den dag is gekomen. Hij schijnt den laatsten tijd zeer veel geld ver speeld te hebben en ziet in Workman een ware goudmijn. De derde is Paul Sabatier, een beroemd Fransch scheikundige, en abbé Brémond. Wat! Een geestelijke? Ach wat! Brémond is evenmin geeste lijke als ik. Hij is een deskundige op het gebied van motoren en dergelijke dingen en alleen om geen argwaan te wekken kleedt hij zich als een priester als hij naar Engeland komt. En u hebt Brémond zelf als geestelijke aan mijnheer Herbert voorgesteld. Ja, natuurlijk. Waarom niet? Zij bleef hem strak in de oogen staren. Een achtenswaardig stelletje zei ze ein delijk. En welke rol zou ik dan moeten spelen? John Bedford ging op den rand van de tafel zitten en kruiste zijn armen over de borst. Er valt niet aan te twijfelen, of jij kunt een geweldigen invloed uitoefenen op dien Workman. Ik ben er van overtuigd, dat die man verliefd op je is. En mocht dat niet zoo zijn, dan kan jij er heel gemak kelijk voor zorgen, dat hij het wel wordt. En jij zou hem bijvoorbeeld aan het ver stand kunnen brengen, dat een uitvinding altijd een heel riskant ding is en dat het hem wel eens leelijk zou kunnen tegen vallen. Hij is er van overtuigd, een fortuin te kunnen verdienen aan zijn uitvinding maar dat zou wel eens een groote teleur stelling voor hem kunnen worden. Tracht hem aan te toonen, dat hij er veel verstan diger aan zal doen, als hij zijn uitvinding aan de een of andere firma verkoopt, die er een redelijk bedrag voor over heeft. Wijs hem op de groote massa uitvinders, die allemaal gedroomd hebben van groote rijkdommen en die in het armenhuis ge storven zijn. Tracht hem aan te toonen, dat één vogel in de hand beter is, dan tien in de lucht en dat een chèque van honderd duizend pond meer waarde voor hem heeft dan millioenen, welke nog in de lucht hangen. Ik ben oud en wijs genoeg om te be grijpen, antwoordde het meisje nu, dat hij heel onverstandig zou doen, als hij op je voorstel in ging. En ik weiger dan ook, daaraan mijn medewerking op eenige wijze te verleenen. John Bedford trok zijn handschoenen aan. Je meent natuurlijk, dat je erg sterk staat, nu je je brieven terug hebt, is het niet! Ik weet alleen maar, dat ik niet lan ger in uw macht ben. Och, dat weet ik nog niet, antwoord de John Bedford die aandachtig zijn hoed bekeek. Er staat vanochtend een be richtje in de krant dat misschien beteeke- nis voor u kan hebben. Kijk maar. Hij vouwde een krant open en liet haar het laatste bericht over Penrose lezen. Hij sloeg haar aandachtig gade en zag dat een doodelijke bleekheid haar gelaat over- toog. Dat is niet zulk erg goed nieuws vindt u wel. Liüan Delomosne legde de krant met een lusteloos gebaar op tafel neer. Het kan me niet schelen, zei ze dof en moedeloos. Ik heb er nu meer dan ge noeg van. Ik heb u vertrouwd en u ge smeekt mij te willen helpen en u is ruw tegen me geweest en onmenschelijk wreed. Er mag van komen wat er van komen wil, maar ik weiger beslist me nogmaals te leenen voor uw smerige practijken! Dat is mijn laatste woord. Met die woorden wendde zy zich om en liet hem alleen. HOOFDSTUK XXI. Toen hij het Eatonplein verliet, zag John Bedford in dat het tijd ging worden om naar de fabriek te gaan. Doorgaans kwam hij tegen tien uur op het kantoor en hy was nu al een uur over tijd. Op weg naar de fabriek dacht hij ernstig na over dat laatste onderhoud met Lilian Delomosne. Het was natuurlijk mogelijk, dat zij Work man op de hoogte zou brengefi. met den stand zaken, maar erg waarschijnlijk acht te hij dit toch niet. In de eerste plaats zal dit bericht van Penrose haar wel eenigen tijd' voorzichtig doen zijn. In de tweede plaats zal zij wel wachten, iets te doen, waaruit Herbert Armandale nadeel zou ondervinden. Als Sabatier nu maar een beetje opschoot en die machine naar Servië transporteerde dan zouden wij veel verder zijn. Ik zal hem vandaag nog een telegram sturen en Bré mond ook. Workman werkt als een beze tene en wij schieten niet op. Toen hij evenwel zijn kantoor bereikt had werd hem daar door den portier een pakje ter hand gesteld dat voor hem was bezorgd. Het was aan hem geadresseerd in een hem onbekend handschrift. Aan den vorm van de letters zag hij bovendien, dat dit het handschrift van een vreemdeling moest zij.n. Heel voorzichtig en langzaam maakte hij het pakje open zoodra hij even alleen was, bemerkte hij tot zijn blijdschap dat het twee heel duidelijke wasafdrukken bevatte van Laurence's sleutels. Dat is het werk van Groot, mompel de hij, bewonderend tewijl hij de afdruk ken aandachtig bestudeerde, zonder ze evenwel aan te raken. Die afdrukken zijn buitengewoon goed. Ik zal die sleu tels zoo gauw mogelijk laten maken. Mis schien dat ik de afdrukken zelf wel kan wegbrengen als ik hier klaar ben. 1 (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10