ZATERDAG 30 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Un DE OMGEVING WASSENAAR. Koningin Wilhelmina-Vereeniging. —In het Centraal Theater hield de Koningin Wilhelmina-vereeniging Vrijdag haar al- gemeene ledenvergadering. Door den voorzitter, de heer H. Brou wer, werd met een kort woord deze goed bezochte vergadering geopend. Hierbij memoreerde hij allereerst het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder, die nog lange jaren in de geschiedenis in eere zal worden herdacht en vervolgens het overlijden van het oud-bestuurslid den heer G. Gardien, die vele jaren in het be stuur had zitting gehad. Spreker vraagt de vergadering om steeds het bestuur te blijven steunen tot groei en bloei der vereeniging. Hoewel het feest van verleden jaar is besloten met een nadeelig slot, kon dit dank zij de in goede jaren gemaakte re serves gemakkelijk worden gedekt. In dit nadeelig saldo is mede oorzaak het niet meer ontvangen van de gemeen tesubsidie ad 300.en de ingevoerde vermakelijkheidsbelasting tezamen vor mende ongeveer het batig saldo van vo rige jaren. Spr. uit de hoop, dat ook deze vergade ring weer zal mogen verloopen in de be kende goede toon, zooals deze steeds heeft geheerscht. Door den secretaris, den heer G. van der Mark, worden hierop de zeer uitvoe rige en correcte notulen der vorige alge- meene vergadering voorgelezen die onder een warm applaus met dank werden vast gesteld. De voorzitter doet hierop eenige mede- deelingen, o.a. dat de leden der vereeni ging op beide dagen van het te houden concours-hippique een reductie van ƒ0.25 op de entreeprijzen genieten; voorts dat de vereeniging op 3 Maart 1905 werd op gericht voor den tijd van 25 jaren en 11 maanden, zoodat in Februari 1935 de ver eeniging haar rechtspersoonlijkheid niet meer zal bezitten. Aan het einde van dit jaar zal daarvoor weder eene ledenvergadering worden be legd om de reglementen en statuten die dringend aanpnassing aan de huidige tij den vereischen, te herzien. Uitgebracht wordt hierop een uitvoerig jaarverslag door den Secretaris. Uit,, dit verslag ontleenen we dat er een goede sa menwerking met de Chr. Oranjevereeni- ging had plaats gehad, de feesten naar wensch waren verloopen en dat de kin- dertractatie dit jaar een beduidende ver liespost bracht; de algemeene toestand der vereeniging niet onbevredigd valt te noe men, het ledenial beduidend is toegeno men en bedroeg 3 eere-leden en 1270 ge wone leden. Door den penningmeester, de heer H. van Elk, werd vervolgens verslag uitge bracht van de financieele* toestand der vereeniging. De inkomsten hadden in to taal bedragen 4608.48 en de uitgaven 5337.48, zoodat er een nadeelig saldo was te boeken van 629. Namens de controle-commissie werd bij monde van den heer H. v. d. Klaauw ver slag uitgebracht van het gevoerde beheer door den penningmeester. De commissie stelt voor den functionaris voor het uit stekende en keurige beheer décharge te verleenen. Aldus wordt besloten. In de vacature-A. Vrijenhoek in ge noemde commissie wordt gekozen de heer J. van Biezen Thz. Wordt vervolgens overgegaan tot ver kiezing van twee bestuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren H. Brou wer (voorz.) en H. van Elk (penningm.). Beide heeren werden met bijna algemeene stemmen herkozen en nemen de herbe noeming aan. Op voorstel van den voorzitter wordt vervolgens besloten een vaandel voor de vereeniging aan te koopen. Aangezien de K. W. V. een groote vereeniging is meent het bestuur een waardig vaandel te moe ten aanschaffen en zou een gedeelte der kosten willen bestrijden b.v. door het or ganiseer en van een speldjesdag "bij de te houden feesten. Wordt zonder hoofdelijke stemming goedgevonden. Ook gaat de vergadering accoord dat het bestuur een prijsvraag uitschrijft onder de ingezetenen dezer gemeente voor een aan te schaffen vaan del. Aan de beurt komt vervolgens de be spreking van de te houden feesten. De voorzitter zegt, dat, nadat het bestuur een voorloopig plan had opgemaakt en de burgemeester na gehouden overleg zijn goedkeuring aan dit programma had toe gezegd, door den Commissaris der Ko ningin een schrijven aan den burgemees ter was gericht, waarin verzocht werd toe te zien dat de feesten ter herdenking van den verjaardag van H. M. de Konin gin een zoo sober mogelijk karakter moes ten dragen. In verband hiermede ziet de burgemees ter zich genoodzaakt om dit jaar geen vermakelijkheden toe te laten. De ver eeniging behoeft dus niet te verwachten, dat we dit jaar feest zullen kunnen vie ren zooals we dit gewoon zijn. Door het niet toestaan van de vermakelijkheden mist de vereeniging een der hoofdbronnen aan inkomen, zoodat ze geen kans ziet den leden twee dagen feest aan te bieden. De voorzitter stelt daarom voor hierin te berusten. De heer Mens acht een feest zonder vermakelijkheden niet mogelijk in Was senaar en stelt voor dan geen feest te or- ganiseeren. De heer de Borst zegt, dat het op den weg der Koningin Wilhelmina-vereeniging ligt den wensch te eerbiedigen van H. M. de Koningin doch zou toch gaarne zien dat er wat voor de kinderen werd ge daan, om hen een aangenamen dag te be reiden. Het bestuur stelt voor op heel beschei den wijze dit jaar alleen een kinderfeest te organiseeren uitsluitend voor kinderen van leden der vereeniging. Na eenige be spreking gaat de vergadering hiermede accoord. De voorzitter deelt alsnog mede, dat in dien er eventueel kinderspelen zullen worden georganiseerd, er voor de kinde ren uit het Kerkehout in die omgeving mogelijk zal gemaakt worden zich aldaar op een nader bekend te maken plaats kunnen opgeven voor deelname. Bij de rondvraag stelt de heer Bouma voor de gestorte vermakelijkheidsbelas ting op de contributiekaarten, die, nu er geen feest gehouden zal worden, terug zal worden betaald, te reserveeren voor het vaandelfonds. Onder applaus werd dit voorstel met algemeene stemmen aan genomen. Hierna sluiting. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig ale leden. Voorzitter, de heer J. A. Bakhuizen, bur gemeester. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergade ring worden voorgelezen en daarna onver- derd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van de navolgende ingekomen stukken, w.o. een schrijven van het R.-K. Armbestuur waar in medegedeeld wordt, dat door den on gunst der tijden, dit bestuur niet meer 450 kan bijdragen in de verpleegkosten van den krankzinnige Wolvers. Het R.-K. Armbestuur kreeg vroeger 150 terug van den vader van den ver pleegde. Na het overlijden van den va der is deze bijdrage komen te vervallen. Het R.-K. Armbestuur ziet zich genood zaakt om in den vervolge slechts ƒ300 bij drage aan de gemeente te verleenen. De heer v. Tol vraagt of Wolvers krank zinnig blijft. De voorzitter zegt, als hij be ter werd dan zou hij, indien het Staatstoe zicht die beterschap constateerde, wel ont slagen worden. Op een vraag van den heer Jansen antwoordde de voorzitter, dat de gemeente verplicht is voor de verpleging van arme krankzinnigen te zorgen. B. en W. zullen echter aan het R.-K. Armbestuur vragen om gedurende 1934 nog de volle ƒ450 te mogen ontvangen. We kunnen nu eenmaal niet beoordee- len of het Armbestuur wel, of niet in staat is de volle 450 te blijven betalen. Vastgesteld werden een tweetal Raads besluiten tot wijziging der begrootingen dienst 1933 en 1934. De opcenten op de ver mogensbelasting hebben over het tijdvak Juli '33Mei '34 105 minder opgebracht dan geraamd was en de opcenten en de hoofdsom gemeentefondsbelasting 555. Bij de rondvraag informeert de heer v. Tol naar de plannen inzake vernieuwing Dorpsstraat. De voorz. zegte, dat B. en W. nog niet gereed gekomen zijn met hun plannen. De heer v. Tol wijst B. en W. er op, dat er z.i. bij het Wegenfonds gelden aanwezig zijn. De voorzitter zegt in ieder geval niet voor wegen in de bebouwde kom. De heei v. Tol zag gaarne dat B. en W. ook hun aandacht schonken aan de wegen buiten de bebouwde kom. Als dat onmo gelijk is dan daarvoor maar een bijdrage vragen uit het wegenfonds. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering. NOOTDORP. OPBRENGST MISSIETENTOON STELLING. Een bedrag van 1200. Naar wij vernemen heeft de onlangs in het Vereenigingsgebouw aan den Veenweg gehouden Missietento Mistelling 1200. opgebracht. De verjaardag van H. M. de Koningin. Een dezer dagen vergaderde het Bestuur der Oranjeoommissie ter bespreking van de herdenking van den geboortedag van H.M. de Koningin. Inbeginsel werd besloten in den middag van 1 September a.s. een kinderdefilé te or ganiseeren, waarna de 450 kinderen op het plein van de voormalige openbare school eenige vaderlandsche liederen onder lei ding van den heer C. van der Knaap ziullen zingen. Na afloop zal een fnissche en hartige tractaitie verstrekt worden, waarvoor het gemeentesulbsidie, hetwelk dankbaar aan vaard is, bestemd werd. Het bestuur is verder op het buitenge woon aardig idee gekomen tenslotte op het schoolplein 'n poppenkast ten vermaak van de jeugd (en misschien ook wel van de ouderen!) te vertoonen. De commissieleden en een twaafiltal da- imes zullen voor- de uitvoering der organi satie zorg dragen. De zang- en muziekvereenigingen zullen voorts aangezocht worden den dag met een gemeenschappelijk concert te willen beslui ten in den bekenden verlichten tuin van den heer Van der Marei. Wij wekken allen op dien dag te vlag gen. Den wensch van H. M. de Koningin eerbiedigend, zal de commissie voor een waardige herdenking zooveel mogelijk ook dit jaar zorg dragen. HILLEGOIM. Tafelkeuring. De vereeniging „Streven tot Verbetering" hield een Tafelkeuring in Hotel Flora. De belangstelling was goed en een honderdtal konijnen waren ter keuring ingezonden, waaronder zeldzaam mooie exemplaren. Keurmeester was de heer Dekkers van Zaandam. De prijzen werden behaald als volgt: 1ste pr. W. Zoet met Wit VI. Reuskonijnen, mede 1ste pr. H. J. Tho- ma met Haaskleur; 2e pr. Alb. Heij met idem; 1ste pr. P. v. d. Aar met Geel VI. Reuskonijnen; le pr. Jac. v. Leeuwen met Witte Weeners; 1ste en 2e pr. C. D. de Gisteravond te 7 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering by- een. Voorzitter Burgemeester A. J. van Gerrevink. Secr. R. Reitsma. Aanwezig 12 leden. Afwezig mr. L. Sprey wegens ver blijf in 't buitenland. Onder de ingekomen stukken was een beroep van W. J. Woestenburg alhier, te gen de aanschrijving van Burgemeester en Wethouders om aan de hem toebehooren- de woningen Abspoelweg nos. 5 en 6 ver beteringen aan te brengen. Dit beroep schrift wordt in handen van Burg. en Weth. om praeadvies gesteld. Rapport van den gemeenteopziohter naar aanleiding van de door de heeren Paarde- kooper en van Breda in de vergadering van 28 April j.l. gestelde vragen. I De leveringen door de gemeente Leiden. Voorstel B. en W. tot het aanwijzen van een deskundige ter voorbereiding van het wijzigen van de concessie voor de le vering van gas, electriciteit en water. B. en W. stellen voor hen te machtigen, den heer ir. Swartwout de Hoog aan te wijzen als gemachtigde der gemeente Oegstgeest om tegen 'n nader tusschen het ooilege van B. en W. overeen te komen honorarium namens Oegstgeest met de ge meente Leiden onderhandelingen te voeren over wijzigingen der concessie. De heer Bakker vraagt naar de kosten. De heer Kortmann ziet een ongewensch- te omstandigheid in deze zaak, dat de heer Swartwout tevens directeur der gemeente bedrijven in Delft is. De heer Kraan vestigt de aandacht er op, dat de heer Swartwout ambtenaar is. Een terzake kundig bureau zou de onder handelingen ook kunnen voeren. De heer Uitenboogaard sluit zich bij de l^eeren Kortmann en Kraan aan. De voorzitter vindt de opmerking van den heer Kortmann zeer juist, doch de per soon van den heer Swartwout staat voor ongewenschte dingen borg. Het is de be doeling voor Oegstgeest een zoo billijk mo gelijk tarief te krijgen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genamen met 7 tegen 5 stemmen, die van de heeren Kraan, Kortmann, Paardekoo- per, v. Breda en Uitenboogaard. Voorstel B. en W. betreffende genees kundige armenzorg. Na eenige onderhande lingen zijn de geneesheeren dr. Varekamp en Hugenholtz bereid gevonden als ge meentegeneesheer van Oegstgeest te fun geer en. De belooning wordt gesteld op 400. per jaar voor eiken geneesheer; in het ver leenen van geneeskundige hulp is de le vering van genees- en verbandmiddelen inbegrepen. Goedgekeurd. Voorstel B. en W. betreffende verhoo ging van het honorarium voor het ont werpen van het uitbreidingsplan. Het architectenbureau Granpré Molière, Verhagen en Kok te Rotterdam heeft ver zocht om verhooging van het honorarium voor het maken van het uitbreidingsplan, indertijd vastgesteld op 3250. Het schrijft in zijn verzoekschrift, dat vele moeilijkheden, die het plan met zich gebracht heeft, indertijd niet te voorzien waren. Deze betreffen inzonderheid: a. het aangeven van aftakkingen en uit mondingen op den nieuwen Rijksweg en het houden van talrijke besprekingen daar omtrent met den Rijkswaterstaat; b. de inwerkingtreding van de wet van 9 Juli 1931 tot wijziging van de Woning wet, waarbij de eischen aan het uitbrei dingsplan gesteld aanzienlijk veranderd zijn, speciaal wat betreft het vaststellen van een plan in hoofdzaak en in onderdee- len en van bebouwingsvoorschriften, waarbij de bestemming van het plan in on- derdeelen nader wordt aangegeven. B. en W. erkennen, dat het uitbreidings plan de ontwerpers voor ongedachte moei lijkheden geplaatst heeft, die slechts na vele besprekingen en onderhandelingen opgelost zijn geworden. B. en W. vinden dan ook het verzoek om verhooging van het honorarium in alle op zichten gemotiveerd en stellen voor de vergoeding, aan het architectenbureau uit te keeren, met 1200.te verhoogen. De heer Bakker ziet in de zaak iets Vroamen met Hollanders; 1ste pr. J. Zand vliet met Havanna's; 1ste pr. P. Verhoeven met Groot Ohicela's. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag avond om 8 uur in openbare vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Als eerste stemmer werd aangewe zen F. M. Angevaare. Afwezig waren bij den aanvang de heeren H. J. Vester en P. van Reijsen, terwijl wethouder Van der Laan later ter vergadering verscheen. Notulen. Het lid Spierenburg is het met de notulen niet volkomen eens, voor wat betreft het onderwerp waarin de salarissen voor burgemeester, secretaris en ontvanger ter sprake werden gebracht. Spr. zeide te hebben voorgesteld, een verzoek te richten aan Gedeputeerde Staten om de zooeven genoemde salarissen nog meer te korten op grond van de verlaging van het alge meen levenspeil en de slechte toestand waarin de financiën der gemeente verkeert. Spr. verzoekt de vergadering te willen goedkeuren, dat de notulen op dit punt worden gewijzigd. Na nog eenige discussie wordt dit voor stel zonder hoofdelijke stemming aangeno men en de notulen voor de rest ongewij zigd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van Gede- eigenaardigs, daar de prijs toch reeds was vastgesteld. De heer Paardekooper meent, dat aan ieder bedryf eenig risico is verbonden. Het bedrag was eenmaal vastgesteld. Waarom moet nu de gemeente het risico dragen. De heer v. Breda is tegen het voorstel van B. en W. De heer Kraan wijst erop, dat er bestaan honorarium-tabellen. In dien deze niet gewijzigd zijn zou spreker ook geen hoogere vergoeding willen toe kennen. De heer Kortmann amendeert een voorstel van den heer Kraan om het hono rarium te toetsen aan de tabellen en op gronden van redelijkheid. De voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W. Weth. van Egmoaid wijst bovendien nog op de ondervonden steun van den heer Verha gen bij de oplossing van meerdere vraag stukken. De heer Uitenboogaard herinnert er aan, dat verschillende voorstellen en verzoeken in de laatste 3 jaar moesten wachten op het Uitbreidingsplan. Voor de tot stand- koming der woningwet 1931 heeft men er stellig niet veel aan gedaan. Spreker is tegen het toekennen van de extra-vergoe ding. De besprekingen worden geschorst en voortgezet in geheime zitting. Voorstel B. en W. betreffende wijziging legesverordening wordt aangenamen, als mede het voorstel tot wijziging der veror dening, vastgesteld krachtens art. 9 der Winkelsluitingswet. (Het betreft hier een verzoek van kapper Houffelaar). Voorstel B. en W. tot verleening van subsidie aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden in het exploitatietekort over 1931 tot een bedrag van ƒ1821.09. Goedgekeurd met de stemmen van de heeren Simon Thomas en Kruizinga tegen. De salarissen der hoogere ambtenaren. Punt 9: Salarisregeling Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers. Voor de bur gemeester zou dit beteekenen een verla ging van pl.m. 5 pot., voor den secretaris van 711 pet., voor den ontvanger van pl.m. 10 pet. in kleinere gemeenten en 20 pet. voor gemeenten boven 6000 zielen. De gemeenteraad kan verzoeken, on der goedkeuring van de Kroon, een afwij kende overgangsregeling vast te stellen. Naar aanleiding van het vorenstaande meenen B. en W. te moeten adviseeren de navolgende punten als bezwaar tegen het ontwerp-besluit aan te voeren: le. Van de voorgestelde algemeene norm- verlaging blijkt die voor de gemeente ontvangers niet billijk en in elk geval niet in overeenstemming met het beginsel, dat in 1928 ten opzichte van de salarissen dier functionarissen in gemeenten boven 6000 zielen in de jaarwedderegeling is opgeno men; 2. Het is gewenscht voor het berekenen der periodieke verhoogingen voor de se cretarissen een gelijke regeling te treffen als voor de burgemeesters aangegeven is. 3. Teneinde onvoorziene onbillijkheden, die kunnen ontstaan bij het vaststellen van het salaris van in dienst zijnde functiona rissen in gemeenten, die kort vóór of kort na het inwerking treden van het ontwerp- wijzigingsbesluit in klasse verhoogd wor den, te elimineeren, is het gewenscht de re dactie van het tweede lid van artikel VI de overgangsbepalingen zie f sub 1 aan te vullen met de bepaling, dat de dienstjaren in dezelfde gemeente en in dezelfde functie doorgebracht in elk ge val voor het berekenen der periodieke ver hoogingen medetellen. B. en W. zijn bij het opsommen der be zwaren uitgegaan van het standpunt, dat de raad met de rangschikking der ge meente in de 8e, of zoo door de Gedepu teerde Staten tot klasseverhooging als ge volg van bevolkingsaanwas, besloten wordt: in de 9e klasse, accoord gaat. De bezwaren zouden evenwel vervallen indien de Raad aanleiding mocht vinden aan de Gedeputeerde Staten te verzoeken de gemeente één klasse hooger te plaatsen, dan die waarin zij naar den aLgemeenen in artikel 2 aangegeven maatstaf behoort. Dat kan o.m. op grond van een hoogere levensstandaard. Naar de meening van B. en W. is een dergelijke verhooging geenszins uitgeslo- puteerde Staten waarin zij mededeelde, dat de gemeenterekening over 1932 was vast gesteld, en de begrootingswijziging 1933 was goedgekeurd; ook de wijziging der wa- terbedrijfflbegrooting werd bij een ander schrijven voor het dienstjaar 1933 goedge keurd. Het urgente punt Leening ad 30.000. kwam nu aan de orde. Deze leening is noo- die voor den bouw der R. K. Jongensschool te kunnen betalen. De leening is bedoeld voor den tijd van 30 jaren a pari tegen 4, drie achtste Hierop wordt door den voorzitter het concept besluit voorgelezen. Het lid Spierenburg stelt hierop eenige vragen, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze aanbieding is uitgezocht uit ver schillende ontvangen aanbiedingen, terwijl deze, met de Mij. voor Gemeente-Crediet het meest billijk is te achten. Het voorstel van B. en W. wordt daarom zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting 1933 wordt na toe lichting door den voorzitter zonder hoof delijke stemming aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat de huur ders van gemeentegrond, n.l. P. Lemmers en H. J. van der Laan in beroep zijn ge gaan bij de Kamer voor Crisispachtzaken te Leiden, alwaar hun huurschuld werd be paald respectievelijk op 300.en 400. Hierop werd door den heer F. M. Ange vaare vragen gesteld, strekkende tot te werkstelling van een werklooze by de ge- ten. De levensstandaard ln Oegstgeest ls hoog. - Weth. van Egmond neemt de leiding der vergadering over. De heer Uitenboogaard ziet de moeilijk heid in om te verlagen, doch nu alles veel is verlaagd, kan hij zich bij Ged. Staten aansluiten. Weth. v. Egmond wijst op de uitzonde ringspositie, die Oegstgeest inneemt. Onze gemeente is niet te vergelijken met de plattelands-gemeente van gelijk aantal zielen. De heer Kortmann sluit zich te dien op zichte aan bij het gesprokene door Weth. van Egmond. Van de functionarissen wordt hier nu eenmaal veel meer gevorderd. Spreker is voor het voorstel van B. en W. De heer Kruizinga zegt, dat we met sa larisverlaging er toch niet komen. De loo- nen zijn reeds genoeg gedaald. De heer Bakker zou zich willen neer leggen bij de meening, zooals die door Ged. Staten is bepaald. Weth. v. Egmond wijst er nog op, dat Ged. Staten zelf verzoeken eventueele bij zondere omstandigheden kenbaar te ma ken en deze zijn hier aanwezig. De heer den Ouden ziet vele onbillijk heden in het voorstel van Ged. Staten. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen met 12 tegen 1 stem, die van den heer Uitenboogaard. Advies B. en W. op het adres van de heeren C. Koordes en G. Proper om ont heffing van betaling van een bijdrage in de kosten van uitbreiding der gemeente. B. en W. kunnen, gelet op verschillende inlichtingen geen termen aanwezig achten het verzoek der heeren Koordes en Pro per in te willigen en stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen. De heer Paardekooper noemt het een In grijpende kwestie, 1ste het groote bedrag; 2de omdat we te doen hebben met tegen strijdige verklaringen. Spreker vraagt of de verordeningen, waarnaar verwezen wordt, door den Raad zijn vastgesteld, waarop bevestigend wordt geantwoord. De voorzitter zegt, dat de kwestie, waar het omgaat, eigenlijk is of het absoluut noodzakelijk is, dat men vooraf met de verschillende bepalingen op de hoogte moet worden gesteld. Spreker wijst vervolgens op de consequenties, die zouden voort vloeien, indien aan het verzoek van adres santen werd voldaan. Verder deelt de voorzitter nog mede, dat volgens den opzichter de kosten aan de tusschen persoon, den heer Vester, zijn medegedeeld, en kan hy zulks onder eede bevestigen. Dr. Simon Thomas gaat verschillende onjuistheden in het adres na. De Raad heeft ten soltte ook alleen te maken met hetgeen de opzichter aan den heer Vester heeft gezegd en wijst er nog op, dat de heeren hadden kunnen bekend zijn meit de bepalingen. De heer Bakker meent, dat men voor een moeilijk geval zit. Is de mededeeling aan den lasthebber gegeven, ja of neen. Wan neer dit is geschied is het zeer gemakke lijk het stuk voor kennisgeving aan te ne men. Daartegenover staat, dat van de zijde der adressanten ook positief beweerd wordt, dat er niets is gezegd. De voorzitter meent, dat het zwaarte punt niet ligt in de kwestie of het al dan niet is gezegd en toont dit nader aan. De heer Kruizinga sluit zich aan bij B. en W. De heer Kortmann stelt nogmaals de vraag, of de heeren hebben kunnen we ten, dat de verordening bestond, waarop de voorzitter antwoordt, dat deze in pu blieke vergadering is vastgesteld en ver der ter visie heeft gelegen. Het afwijzend voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen, die van de heeren Bakker, Paardekooper, Uitenboogaard en Breda. In de commissie tot bestudeering der bouwverordening worden aangewezen de heeren mr. L. Sprey, den Ouden en Paarde kooper. Comptabiliteitsbesluiten werden zonder commentaar genomen. Bij de rondvraag vestigt de heer Paar dekooper o.m. de aandacht van het hoofd der politie op het zwemmen in het Kanaal nabij de woning van den heer Hooymans. De voorzitter zegt, dat het niet geoor loofd ls, en zal streng toezien, waarna de raad overging in geheime zitting. meente, waarop de voorzitter hem ten ant woordt geeft, dat deze aangelegenheid in besloten zitting beter kan worden behan deld. Thans komt wethouder Van der Laan ter vergadering. Het lid de Groot betreurt de z.g. verbe tering van den Loosterweg, daar n.l. door te scherp keislag of zooiets ruiten worden ingegooid, door passeerende auto's. Tot zijn spijt kan de voorzitter hiertegen geen enkele oplossing toepassen. Het lid Spierenburg vraagt hierop nog, of het juist is, dat een perc.eel, gelegen aan de Boekhorstlaan, is aangesloten aan de rioleering, zonder grond voor trottoir-aan leg te hebben afgestaan aan de gemeente, hetgeen als voorwaarde was gesteld bij alle bewoners dezer laan. De voorzitter geeft het lid Spierenburg hierop ten antwoord, dat de hierbedoelde eigenaar heeft toegestaan dat het. trottoir mag worden aangelegd, zoodat het de ge meente wenschelijk voorkomt. Hierna sluit de voorzitter de openbare vergadering om over te gaan in comité ge neraal. NOORDWIJKERHOUT. Pastoor Quant. De zeereerw. heer Pas- Itoor Quant van de St. Jozefparochie is voor eenigen tijd om gezondheidsredenen ver trokken naar het buitenland

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 15