DONDERDAG 28 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. b GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR UIT DE OMGEVING AI.KE.MADE. Geboren: Catharina Margaretha, d. van M. J. Heemskerk en C. M. Verkley Helena Jacoba, d. van Th. van Ruiten en H. Hoogenboom Huberta Johanna, d. van G. W. van Gent en A. J. van Veen. Ondertrouwd: W. van der Star 27 j. en M. KI. Ganzevles 22 j. D. de Vries 37 j. en M. van den Berg 38 j. J. C. van Aarle jm. 27 j. en B. van Leeuwen jd. 21 j. HILLEGOM. Personalia. De heer W. Glébbeek, la- dingmeester aan het station alhier, wordt overgeplaatst naar Amsterdam-Doklaan. Onze plaatsgenoot, de heer W. van Reenen, kantoorbediende bij den Rijksont vanger, slaagde voor het examen Rijks klerk bij de Rijksbelasting. HOOGMADE. Naar de Encycliekmeeting. Het be stuur Vein den R. K. Volksbond afd. Hoog- made heeft besloten om op Zondag 1 Juli a.s. met de leden en met de dames per motorboot naar de groote Encycliekmee ting te gaan, welke meeting zal gehouden worden te Roelofarendsveen. Ook niet- leden en dames kunnen de meeting bijwo nen met dezelfde reisgelegenheid. Pro gramma's zijn verkrijgbaar by den secr., den heer C. Baak, k 25 cent per stuk met vrij vervoer. Het bestuur vertrouwt, dat een groot aantal personen, zoowel leden als niet-leden deze groote meeting zullen bijwonen. De bootvertrekt half een (oude tijd) vanaf de R. K. school. Herwonnen Levenskracht. Op Zondag 8 Juli zal alhier een speldjesdag gehouden worden ten bate van Herwonnen Levens kracht. Eenige jonge dames zullen deze speldjes te koop aanbieden. Het Comité van genoemde vereeniging vertrouwt, dat allen een speldje zullen koopen, om, zoo veel het in hun vermogen is, deze vereeni ging te steunen en de t.b.c.-lijders te hel pen. LISSE. Bijz. Vrljw. Landstorm. Woensdag avond werd in de veiling zaal van het H.B. G .een ledenvergadering gehouden van den Bijz. Vrijw. Landstorm al'hiea-, in welke vergadering tot commissieleden voor den B.V.L. werden benoemd de heeren W. P. de Jonge en J. C. van Woerden. LEIMUIDEN. Woningbouwvereeniging. De Bouwver. ..Gemeentebelang" laat belangrijke onder houdswerken uitvoeren aan de woningen aan den Nieuwe en Oosterweg alhier. In totaal zullen de kosten ongeveer 1400 be- loopen. Het werk staat onder toezicht van den architect W. Brouwer te Alphen a. d. Rijn. Geboren: Martina Jacoba, d. van W. H. Semp en W. M. Norman Hendrik Jo- 6ephus, z. van J. B. Wolken en E. C. van Haaster Ignatia Theodora, d. van B. Kraan en E. Th. v. Galen.- Overleden: Hartina Jacoba, d. van W. H. Semp en W. M. Norman. Gevestigd: van Alpen ad. Rijn A. M. Wouters van Wassenaar J. E. Vis van Lisse P. J. Gingengack van Aals meer M. de Vos van Alphen a. d. Rijn G. J. Sessink van Nieuwkoop C. C. M. Boon van Uithoorn C. M. van der Jagt. Vertrokken: naar Zevenhoven Th. A. Bos naar Haarlemmermeer Th. van Egmond en gezin naar Alkemade J. M. van Haaster en gezin naar Eindhoven C. G. Broekhuizen naar Oegstgeest D. Breedijk naar Zwammerdam G. Boer naar Zwammerdam E. W. M. Verburg maar Apeldoorn Wed. Heblij en gezin maar Alphen a. d. Rijn W. C. Vlasman maar Koudekerk P. J. de Vos naar Rijn- zaterwoude C. J. van Leeuwen. NOORD WIJK. Na een ontslag. Ingekomen is een adres van Jacob Smit aan dem raad hou dende verzoek een Commissie van onder zoek te benoemen uit den raad om te on derzoeken de juistheid en betrouwbaar van de tegen hem ingediende ambtsrappor ten, die tot zijn ontslag als agent van po litie hebben geleid. Verkooping. De gehouden verkooping In Hotel „Het Hof van Holland" ten over staan van Notaris J. Wagemaker van het woonhuis IJmuiderstraat 2 en het Woon- en Winkelhuis aan de Voorstraat 33, in gezet op respectievelijk 3800 en 4300, had tot uitslag, dat beide perceelen in den afslag werden opgehouden. Gevestigd: J. C. Reekers-Krahmer van den Haag J. Haasnoot-v. d. Does van Katwijk J. W. Mugge vam Katwijk G. J. v. Stein van Lisse G. v. Roijen- Borreman van Leiderdorp Cl. Oh. Bank van Amsterdam W. Steinkamp van den Haag. Vertrokken: J. D. de Rijk naar Bleiswijk A. M. Alders-v. d. Berg naar Vitry Sur Seine (Fr.) OEGSTGEEST. Examens E.H.B.O. afd. Rijnland Ned. Roode Kruis. Voor het op 26 en 27 Juni door deze Afdeeling te Oegstgeest gehou den examen ter verkrijging van het diplo ma voor het verleenen van Eerste Hulp by Ongelukken slaagde de volgende personen: Mej. M. Allaart, Mej. J. Plaizier, Mej. M. Uittenboogaard, Mej. C. M. M. van der Burg en de heeren H. de Pree, E. Binsbergen, A. J. van den Berg, M. Versteeg, H. J. Krijger, J. Bonnet, F. J. Bonnet, G. A. Lubbe, P. Schippers, L. van Burg allen te Oegst geest. Afgewezen werden twee candidaiten. Het Examen werd afgenomen door de heeren Doctoren H. J. M. Boonacker en P. vam Dijk. WARMOND. Tuinfeest van de Graal. Zondag was voor de Warmondsche Graal een ware feestdag. Van Pastoor Oudejans hadden de Graalmeisjes de vrije beschikking ge kregen over de tuin achter de Pastorie. Er werd een open luohtuitvoering gegeven voor de ouders van de leden. Onder de aanwezigen merkten wij op: den Zeer- eerw. heer Oudejans, Kapelaan van Driel, mej. Van Bentum, Vrouwe van Nazareth, en eenige leiders van de Jonge Wacht. Om drie uur werd het programma ge opend met een welkomstwoord van mej. Burcksen, die de aanwezigen een prettige middag toewenschte. Declamatie, dans en zang, waaronder zelfs Duitsche liederen, wisselden elkaar af, en het is moeilijk te zeggen wat het meest in de smaak viel. Vooral de kruiskimderen en een geestige potpourri vonden een dankbaar applaus. Tusschen de verschillende stukjes door sprak mej. van Bentum over het doel en het apostolaatswerk van de Graal. Nadat het programma was afgewerkt dankte mej. Machen den Pastoor voor zijn altijd zoo trouwe en spontane medewer king. Nooit, zeide spr., kloppen wij tever geefs aan en altijd worden wy met een even vriendelijk gezicht ontvangen. Hier op hield de Pastoor een enthousiaste toe spraak en spoorde alle ouders aan hun kinderen mee te laten werken, om het Graalideaal te bereiken hetzy als lid of als Kruiskind. „Ja", zeide Zijneerw., „ik heb in mijn tuin mooie bloemen, maar de schoonste bloemen staan hier vanmiddag voor mij, en daarom heb ik slechts een wensdh, dat jullie nog eens gauw terug komen". Hiermee was het tuinfeest geëindigd en keerden allen voldaan huiswaarts. Een woord van waardeering voor de Jonge Wacht, die de Graal zoo flink heeft ge holpen is hier zeker op zijn plaats en wij hopen, dat zij een volgende keer weer zoo trouw op him post zijn. Watersport. Aan den heer C. Brandse, exploitant der jachthaven „Het Zwane- gat" alhier, is door Burgemeester en Wet houders vergunning verleend tot uitbrei ding van zijn jachthaven. WASSENAAR. Been gebroken. De voetbalspeler A. Brouwer, alhier woonachtig, brak op een voetbalterrein aan den Buurtweg het rech- teronderbeen op drie plaatsen. In het Acad. Ziekenhuis te Leiden, waarheen hij per ziekenauto van den heer Goemans is overgebracht, heeft men een gipsverband gelegd, waarna men den patiënt heeft te rug laten brengen naar zijn woning aan de Schoutstraat, ter verdere behandeling door den huisdokter. Geboren: Dirkje, d. v. L. van Rooijen en A. C. Metz. Theodora Johanna Petro- nella, d. v. L. L. van Leeuwen en P. van Haastrecht. Krijn ,z. v. Kr. van der Hei de en C. van Cappelen. Overleden: Clazina Johanna Schaafs- ma, 16 j. Pieter Zijlma, 79 j., echtgen. van E. M. Beerman. Ondertrouwd: D. Schmal en J. A. C. van Zo est. H. H. Brockhaus en F. G. C. Terlaak. G e h u w d: J. H. de Ruijter en W. J. Van- dersande. W. F. Noordoven en R. Too- Gevestigd: H. J. D. Brandes en gezin, R. K., hoofdvertegenwoordiger, uit Den Haag, van Zulen van Nijeveltstraat 155. C. C. Brummer en gezin, belastingconsulent uit Soerabaye, Gr. Haesebr. weg 35. H. Buess en gez., Ev. L. geoloog uit Den Haag, Julianaweg 16. P. Bijsterveld en gez., N. H. handelaar uit Den Haag, Raaphorstlaan 33. F. G. van Dijl en vr., N.K. koopman uit Dordrecht, Teylingerhorstlaan 25. N. de Graaf en vr., N.H. Comm. in effecten uit Amsterdam, v. Z. v. Nstr. 76. P. Joon en vr., N.H. uit Den Haag, Wifbtenb. weg 98A. L. A. van der Kleij en vr., R.K. uit Den Haag, Rijksstraatweg 471. J. Langhout en vr., R.K. los werkman uit Den Haag, Oostweg 97. W. E. von Metzsch en gez., N.H., benzine en oliehandelaar uit Voorbrug, Rijksstraatweg 340. H. C. Re- migius en gez., N.H. timmerman uit Kethel en Spaland, Schouw weg 16. J. C. Schef- fel en vr., N.H. meubelhandelaar uit Den Haag, Rijksstraatweg 266. J. G. H. van der Schilden en gez., bouwkundige uit Den Haag, Gladiolusstraat 3. J. Sohooleman en gez.. N.H. uit Passaroean, Rijksstraat weg 340B. J. I. Verboom en gez., N.H. uit Den Haag, van Heeckerenstraat 7. K. Vuijk en gez., R.K. poffertjesbakker uit Rotterdam, Duin voetlaan 32. A. M. Zoet, R.K. d.b. uit Voorsohoten, Berkheistraat 7. F. Vetter, Ev. L. Duitsche kinderjuffr. uit Duitschland, Julianaweg 16. F. Wit- kavel, R.K. Duitsche d.b. uit Bochum, Park O. Wassenaar 1. Vertrokken: C. J. Zweegman naar Amsterdam, Slaterkade 9 huis. A. H. de Klerk naar Noordwijk, Voorstraat. W. Honders naar Den Haag, Regentesselaan 255. Wed. C. Brakenhoff geb. van Woer- kom naar Den Haag, Ger. Doustraat 92. W. C. van de Graaf naar Rilland Bath. G. C. F. Onderwater naar Apeldoorn, De- venterweg 459. Th. C. van Lokven naar Wijchen, Wachtpoort 49. A. B. J. Grage, naar Den Haag, Roelofstraat 27. S. A. Walraven naar Koudekerk, p.a. S. van Vliet. R. R. M. Rosen Jacobson naar Delft, Noordeinde 19. G. A. J. Veen en gez., naar Soerabaya, Noorderpark A 10. L. J. Plemp van Duiveland naar Den Haag, L. de Colignystraat 85. L. Kien- appal naar Rotterdam, Rochussenstraat 385b. C. J. C. W. Tijdeman naar Den I g, Badhuisweg 90. A. M. Koelemeij, naar Leiden, Ac. Ziekenhuis. T. C. van Engelsdorp Gastelaars naar Overschie, Burg. Bossestr. 65. J. W. M. Snijder naar Kleef (Dtl.). J. A. Retera geb. Koudijs naar Den Haag, Surinamestraat 11. C. Kuijper naar Den Haag, Parkstraat 35. J. Eilander naar Den Helder, Sluisdijk- straat 137. G. C. Sterrenburg naar Rijs- wijk (Z.H.) Oranjelaan 2. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag onder voorzitterschap van Bur gemeester Wiegman. Afwezig waren de heeren Mr. Kieviet de Jonge, Kimman en van Leijenhorst. Bij de ingekomen stukken was o.m. een voorstel van het lid van den Raad, den heer W. Boensder, om het snordersverbod in de politieverordening op te nemen. B. en W. stellen voor dit voorstel in han den te geven van de Commissie voor de her ziening der Politieverordening. De heer Boender was bevreesd, dat het dan nog geruimen tijd zal duren, vooraleer het verbod in werking treedt. De taxi-on dernemers en de tram hebben momenteel veel schade. De voorzitter betoogt, dat deze kwestie eenige studie eischt, waarna het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Uitbreiding van Leidsche duin waterleiding. In behandeling komt een verzoek van de Leidsche Duinwater Maatschappij om ont heffing van de natuurmoniuimentenverorde- ning ten behoeve van een te maken nieuwe water vang in Groot en Klein Berkheide. Tevens komt in behandeling een voor stel van het lid Dr. Verloop, con te voor komen, dat de duinen en het daartegen ge legen land wateraxm worden. De voorzitter zegt, dat met betrekking tot dit onderwerp nog een brief en een telgram zijn ingekomen van eigenaren van bloembollengronden en villa'a aan den voet der duinen waarin gevraagd wordt de be handeling uit te stellen, totdat een onder zoek naar de wateronttrekking is ingesteld. Hij zegt dat B. en W. voorstellen het ver zoek in te willigen, omdat er naar him meening geen gegronde reden tot afwij zing is. Schade van het natuurschoon van dezen watervang midden in de diuinen valt niet de duchten. Het voorstel-Verioop is buiten de orde. Bovendien de kwestie van waferonttrek- king is een zoo groot belang, niet alleen voor deze maar voor alle gemeenten in de duinstreek en kan hiier niet wonden beoor deeld. Het gaat hierom verleenen of wei geren van de vergunning. De heer Boender zegt, dat de bedoeling welke achter het verzoek van adressanten strekt deze is, dat er naar hunne terreinen een bedrijfskavel wordt gelegd cxm water te kunnen oppompen en het land te be sproeien. De voorzitter zegt, dat dit thans niet aan de orde is. Beoordeeld moet slechts worden, of het natuurschoon wordt geschaad. De heer Idenburg is het hiermede eens. Het zou echter voor adressanten onbevre digend zijn, wanneer alleen op het verzoek van de Duinwater Mij werd beslist en him verzoek om een kabel te leggen in de prul- Iemand zou verhuizen. Hij vraagt daarom of B. en W. ten aanzien van het laatste prae-advies willen uitbrengen. Na eenige discussie wordt dit voorstel door B. en W, overgenomen. Het verzoek van de Leid sche Duinwater Maatschappij wordt inge willigd. Vervolgens wordt behandeld de concept regeling van Ged. Staten voor de jaarwed den van Burgemeester, Secretaris en Ont vanger. B. en W. adviseeren den Raad zich in het algemeen met deze regeling te vereenigen en op 2 punten de aandacht te vestigen, n.l. op de ingrijpende verlaging van het sala ris van den Ontvanger en de opvatting, dat het karakter van het ambt van Burgemees ter aanleiding geeft om dienstjaren eldera als Burgemeester of Secretaris doorge bracht te laten medetellen, terwijl dit niet zal gelden voor den Secretaris en den Ont vanger. De Raad gaat hiermede accoord. De salarissen. In een uitvoerig prae-advies stellen B. en W. vervolgens voor, met ingang van 1 Juli, wanneer 10% pensioensverhaai op de sala rissen moet worden toegepast, in te trek ken de vroegere besluiten tot verhaal van 3% wegens bydrage voor pensioen en tot korting van 3 tot 6% met deze beperking, dat geen ambtenaren van deze wijziging voordeel mogen genieten. De heeren Boender en Idenburg hadden bezwaren. Een amendement van Dr. Idenburg om ZOETERMEER. Overleden: Jacob van den Berg 6 mnd., z. van I. van den Berg en T. de Wit. ZEGWAART. Ondertrouwd: P. Lagerwaard 21 j. te Zoetermeer en J. Dontje 20 j. te Zeg- waart A. Hoogendoorn 21 j. te Zegwaart en A. Klos 22 j. te Zegwaart. Gehuwd: D. Troost 24 j. te Bergschen- hoek en P. van der Vorm 21 j. te Zeg waart. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Aan de Universiteit te Am sterdam is bevorderd tot arts de heer M. van Muiswinkel. LEIDERDORP. Naar de meeting. Het bestuur van den R. K. Volksbond afd. Zoeterwoude- Leiderdorp wil de leden erop wijzen, dat a.s. Zondag 1 Juli de jaarlijksche ency- den status quo in afwachting van een even- tueeie herziening te handhaven wordt ver worpen met 9 tegen 3 stemmen. Het voor stel van B. en W. wordt daarna met 1 stem tegen aangenomen. De schoolgelden. Daarna komt in behandeling een gewij zigde schoolgeldregeling voor het lager en uitgebreid lager onderwijs. De voornaamste wijziging, welke werd voorgesteld, betrof de wijziging van het in komen waarbij schoolgeld verschuldigd is in dien zin, dat dit voor de eerste klasse van 800.op 900.werd bepaald, ver volgens een aanmerkelijke verhooging voor grootere inkomens. De heer Wildt Meijlboom ontwikkelde be zwaren tegen verlegging van de grens. Hy wees daarbij op de laatste wijzigingen der wet op de Ryksinkomstenbedasiting, welke beteekent verlegging naar inkomens van 1200.tot 1600.en voor gezinnen met 5 en meer kinderen. Als dit tarief zou worden aangenomen, dan zou iemanH, die 34.per week ver dient en 5 kinderen heeft geen schoolgeld betalen. Hij meende, dat het verantwoor delijkheidsgevoel der ouders hierdoor zou worden aangetast. Verder werd bij de ver- hooging voor de grootere inkomens te in grijpend. De heer Idenburg wijst er op, dat er geen evenredigheid is tusschen het school geld voor lager en U.L.O. De heer Boender gaat met het voorstel accoord. De voorzitter zegt dat de bedoeling van verhooging der grens is geweest het tege moetkomen der minder draagkrachtigen. Intusschen heeft het door Mr. Wildt Meij- boom aangehaald voorbeeld spreker ge frappeerd. Dan wil hij er op wijzen, dat B. en W. aanvankelijk voor het U.L.O. nog verder wilden gaan. Zij zijn daarop later terugge komen, omdat de belasting te hoog zou worden. Een juiste verhouding tusschen schoolgeld L.O. en U.L.O. is moeilijk door te voeren. Verder moet niet vergeten worden, dat, waar Den Haag en Leiden dichtbij liggen, een te hoog tarief wei eens noodlottig kan worden. De heer Wildt Meijiboom dient een voor stel in, om de inkomstengrens op 800.— te handhaven. De heer van Leeuwen is tegen dit voor stel. Hij acht het beter, dat een enkele geen schoolgeld betaalt, dan dat een geheele categorie van zeer kleine inkomens wordt verplicht te betalen. Na verdere discussie komt het voorstel Wildt Meijiboom in stemming, dat met 9 tegen 4 stemmen wordt aangenomen. Tegen stemden de Katholieken. Met gelijke stemverhouding werd het ge heele voorstel daarop aangenomen. Besloten wordt op verlangen van Ged. Staten eenige redactioneel© wijziging aan te brengen in de onlangs vastgestelde bouwverordening. Hetzelfde geschied met een wijziging van de politieverordening. Vastgesteld worden hierna enkede wijzi gingen der begrooting van 1933 en 1934 en tot wijziging der bedrijfsbegrootingen. Daarna wordt goedgekeurd een voorstel om de winsten van het electrioiteits en het gasbedrijf over 1933 in de gemeentekas te storten en de winst van de waterleiding aan het bediijf uit te keeren. Met algemeene stemmen wordt een voor stel aanvaard tot aankoop van een onbe woonbaar verklaarde woning aan den Mo- lenweg, welke al jaren een sta in den weg bleek. Ter plaatse zal de weg worden ver breed en het vrijkomend terrein als bouw terrein worden verkocht. De verordening regelende de samenstel ling en werkwijze van de bedrijfscommissie wordt gewijzigd. Tot bestuursleden van de Wassenaarsche Bouwvereeniging worden herbenoemd de heeren Mr. P. B. H. van Groin-Soeters en J. H. Kimman. De verordening op de gemeentelijke ge neeskundigen dienst wordt gewijzigd. Besloten-wordt tot verkoop van 1281 M2 bouwterrein aan den Storm van 's-Grave- sandeweg k 8.50 per vierk. meter, 426, 874 en 1406 M2 aan de van Zuylen van Nije veltstraat voor 9.03 per vierk. meter. Aan de Muziekvereeniging „Excelsior" wordt een subsidie van 200.— toegekend. cliek-meeting wordt gehouden te Roelof arendsveen. Dezen dag beginnen wij met een algemeene H. Communie, want de H. Mis van 7.30 uur wordt gelezen tot inten tie van levende en overleden leden van den Afd. Zoeterwoude-Leiderdorp. Het bestuur doet een beroep op u, dat gij allen ge tooid met insigne ter H. Tafel zal nade ren. Des namiddags te 1 uur aan den Hoo- ge Rijndijk bij de kerk is 't vertrek be paald voor diegenen, die per fiets gaan naar de meeting. Zyn er nog leden die zich bij Leiden willen aansluiten en met de boot wenschen te gaan, moeten zich zoo spoedig mogelijk bij 't bestuur opgeven. Het Lof in Roelofarendsveen begint om half drie. Bij den bode zijn a.s. Zaterdag programma's verkrijgbaar. WOERDEN. Personalia. Voor het Machinisten-exa men is geslaagd de heer J. Wijnberger; voor het 2e gedeelte Notarieel de lieer J. M. van Riet. ZWAMMERDAM. Personalia, Voor het propaedeutisch examen edeetrotechnisch ingenieur is ge slaagd de heer A. Klein Hasseveld. Huizen voor ouden van dagen en behoeftigen. Daarna komt in behandeling een voorstel om aan de Wassenaarsche Bouwvereeni ging een perceel grond te verkoopen nabij den Kaitwij kscheweg a 1.per vierk. M. onder voorwaarde, dat hierop een straat wordit gelegd en woningen voor ouden van dagen en behoeftigen worden gesticht voor een huurprijs van ƒ3.per week en aan D. Veldhuizen het aan den weg gelegen "terrein groot 4242 M2 a 7.58 langs de Kas- wajtering zal dan een weg worden gemaakt door de gemeente. De heer Idenburg wijst er op, dat de in dertijd ingestelde Commissie ter bestudee ring van het woningvraagstuk aan het slot van haar rapport heeft opgemerkt, dat zy nog een onderzoek zou instellen naar de woningbehoefte. In dit rapport wordt nu wel gezegd dat er behoefte is aan wonin gen voor ouden van dagen en behoeftigen, maar die uitspraak is niet gegrond op een onderzoek. Spreker wil dat hieraan aller eerst wordt voldaan. De heer Wildt Meijboom, het streven van het college waardeerend, ziet in het voorstel een verkapte subsidie. De vereeniging be taalt slechts ƒ1.per vierk. Meter plus 1.50 voor straataahleg per M2 is in totaal 2.50, terwijl de particulier 7.50 moet betalen. Als de vereeniging dan een huur prijs van 3.kan berekenen zal de par ticulier zeker 3.57 moeten hebben. Nu kan men tegenwerpen dat het bouwen dezer huizen een sociaal belang is en de gemeen te zal ontlasten van een groot bedrag aan steun. Maar dat is met juist. Als de men- sdhen steun behoeven, dienen allereerst de kerkelijke armbesturen by te springen. Verder vraagt spreker of de bouwver eeniging met een huurprijs van 3.ge noegen neemt. De heer Schalekamp komt als regel op voor het particulier initiatief. Echter een particulier kan geen woningen bouwen, die maar 3.opbrengen. Echter zal de bouw vereeniging op zich moeten nemen met 3.genoegen te nemen. De heer Ruijs zegt, dat de huurprijs ze ker 3.40 moet worden. De bouwvereeni ging wenschit op deze huizen niet toe te leggen. De heer Boichel, wethouder, releveert de voorgeschiedenis. De vereeniging is zelf met het voorstel bij B. en W. gekomen en deze hébben gemeend dit te moeten aan grijpen temeer daar het risico niet groot is. Het spreekt vanzelf, dat van den kant der gemeente in eenigen vorm moest worden bijgesprongen. De heer van Leeuwen vindt het jammer, dat de heer Wildt Meijboom, Maatschappe lijk Hulpbetoon, de Armbesturen enz. heeft genoemd. Daardoor zou de meening kun nen postvatten, dat hier de wijk der be deelden komt. Dat is niet de bedoeling. De huizen worden bestemd voor ouden van dagen, die zijn achteruitgegaan of door kin deren worden gesteund enz. Verder wijst hy op den grooten achterstand hier ter plaatse, die moet warden ingehaald. Tot dusverre is maar lukraak gebouwd. Mo menteel zijn er al 22 gezinnen die voor een dergelijke woning in aanmerking komen. Aan den prijs van 3.—, op welken basis onderhandeld is met de Bouwver., moet naar zyn meening worden vastgehouden. De heer Dr. Idenburg meent, dat *t best is, dat, waar de vereeniging niet op haar basis van 3.wil gaan bouwen, eerst op nieuw overleg wordit gepleegd. De heer Mr. Wildt Meijboom is het hier mede eens. Alleen wil hij èn met de Com missie ter bestudeering van het woning vraagstuk èn met de bouwvereeniging over leg plegen. Het zou niet aangenaam stemmen thans een besluit te nemen, dat de vereeniging 3000.per jaar zou kosten en dat daar om niet zou worden geaccepteerd. Het voorstel van Mh. Wildt Meijlboom wordt aangenomen. Enkele bouwaanvragen, welke niet ge heel voldoen aan de bouwverordening, wor den ingewilligd. Twee verzoekschriften, om gedeelten van den Oostdiorperweg als bouwstraat aan te wijzen, worden ingewilligd. Aan het R. K. Lyceum voor Meisjes te Den Haag wordt over 1931 een subsidie van 394.96 toegestaan voor 7 leerlingen uit deze gemeente, die deze inrichting bezoe ken. Tenslotte wordt besloten een gedeelte van het terrein aan de Haven te verkoopen en worden eenige belastingreclames behan deld. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. TABIAN (uitr.) pass. 26 Juni Perim. TANIMBAR (thuisr.) vertr. 25 Juni van Sabang. KON. NED. STOOMB. MU. ATLAS vertr. 22 Juni van Curagao naar Santa Marta. BARALT vertr. 23 Juni van Curagao naar Bovenwindsche Eilanden. BENNEKOM (thuisr.) vertr. 25 Juni van Antofagasta. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 24 Juni van Buenaventura. HELDER vertr. 24 Juni van Puerto Bar rios naar Caibarien. MIDAS vertr. 20 Juni van Curagao naar Ponce. POSEIDON (uitr.) vertra. 25 Juni van Kingston Ja. KON. HOLL. LLOYD. ORANIA vertr. 27 Juni van Amsterdam naar Zuid-Amerika. ZAANLAND vertr. 27 Juni van Amster dam naar Bremen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BALOERAN vertr. 27 Juni van Batavia naar Rotterdam. PALEMBANG (thuisr.) vertr. 27 Juni van Padang.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6