DUNUEKDAG 28 JUNI 1934 LIE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER- naar waarnemingen verricht ln den morgen van 28 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.3 te Jan May en en Ingö. Laagste barometerst.: 758.7 te Shields. Verwachting tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matige Westelijke tot Noord- Westelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk weinig of geen regen, later iets warmer. Over Frankrijk daalde de barometer, ter- %wijl in het Zuid-Westen en Westen de luchtdruk flink steeg. De depressie ligt thans over de Noordzee. Over het Oostzee gebied verdween de hooge druk, terwijl de polaire hooge drukking haar invloed Zuid waarts uitbreidde. Tengevolge van de ge heel onverwachte sterke stijging van de barometer over de Britsche Eilanden, vielen koelere luchtmassa's in op de warmere vochtige lucht in onze omgeving. Een re genfront dat hier en daar zware neerslag bracht passeerde hedennacht ons land. (Grootenbroek had 27, De Bilt 19 m.m.). Het front verplaatste zich Oostwaarts, en zal heden in Duitschland wel onweersach- tige regens brengen. Over Groot-Brittan- nië en Ierlend klaarde de lucht op bij rui- menden wind, ook ten onzent zal morgen deze opklaring wel volgen, zij zal overdag een iets hoogere temperatuur brengen. De aanvoer van koelere lucht uit het Noord- Westen deed de ochtendtemperatuur over Groot-Brittannië en Ierland, ons land en Frankrijk dalen. Over Duitschland steeg de temperatuur nog. Over Scandinavië loo- pen de veranderingen uiteen, over Zweden is de weerstoestand verbeterende. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 17.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 9.54 uur tot Vrijdagmorgen 4.13 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl"* 7 uur 21 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21 gr. C. een lange rede over het feit, dat deze z.i. met al te harde woorden zijn voorstel tot ingrijpen in de privaatverhoudingen had afgewezen. De heer Gelderman (V.B.) vraagt om een nadere uiteenzetting, wat er met de 60 millioen zal gebeuren en waarschuwt tegen het beschermen van zwakke industrieën. De heer ter Haar (C.H.) dringt aan op bijzondere steun aan de groote gemeenten en aan de zeescheep vaart. De heer Danz (S.D.A.P.) kon het voorstel accepteeren als eerste stap in de richting van effectieve werkverruiming, maar had daarnaast vele bezwaren. Loons verlaging is nutteloos, daar zij tot navol ging in concurreerende landen dringt, en men dan nog niets verder komt. Meer aan dacht moet besteed worden aan verlaging der vaste lasten en aan huurverlaging. Particulieren kunnen bezwaarlijk het ri sico voor nieuwe industrieën op zich ne mer»; hier moet de Staat de helpende hand reiken door het oprichten van een indus- triebank. De heeren de Bruyn (R.K.S. P.) en Andriessen (R.K.S.P.) zullen voor het voorstel stemmen, maar opperen nochtans verschillende bezwaren. De eerst genoemde legde vooral den nadruk op het oprichten van nieuwe, levenskrachtige in dustrieën, zooals een walswerk, waarvoor regeeringssteun noodig is. Wegen en ka nalen helpen niets, als de industrie niet leeft. De laatstgenoemde zag in de aanpas sing niet veel heil. Loonsverlaging zal ver mindering van koopkracht en dientenge volge van binnenlandsche afzet tot gevolg hebben. Het werpen van het goedkoopere product op de buitenlandsche markt zal maatregelen van dien kant tengevolge hebben. Het doel van de handelspolitiek moet zjjn: werkverruiming en wel door steun aan nieuwe industrieën. De minister-president, de heer C o 1 ij n, merkte op, dat er zeer weinig over het aanhangige voorstel gezegd was, en vroeg heden te mogen antwoorden op hetgeen er wel over gezegd is. Dit werd toegestaan, waarna de vergadering verdaagd werd. De Eerste Kamer heeft het wetsontwerp inzake het verschaffen van een crediet van 60 millioen voor werkverschaffing heden aangenomen. In zijn verdediging zeide Minister C o lfj n orn.: De stelling als zou de strekking van het ontwerp tevens loondruk inhouden, is van begin tot eind onjuist. Men moet overigens over de offers, die het Rijk brengt, niet ge ring denken. De budgetaire toestand voor het jaar 1935 baart groote zorg. Aan ver zwaring van lasten valt niet meer te den ken. Onze schuld is in anderhalf jaar ge stegen met 235 millioen en zal eind 1935 nog met 200 millioen vermeerderen. De pu blieke lasten moeten dus omlaag en de be drijven dienen te worden gesaneerd. DE DROOGTE-PERIODE ONDERBROKEN De laatste regendagen, zoowel in ons land als in een groot gedeelte van Europa, heb ben de langdurige droogte-periode onder broken. Of deze onderbreking dezelfde be- teekenis heeft als het einde van de droog te is nog een vraag, die op dit oogenblik niet met zekerheid is te beantwoorden. De meeste mensahen zullen het ervoor houden, dat het uit is met de droogte. Wij lezen toch verschillende berichten, waarin melding wordt gemaakt van onweders met zwaren regenval. Men moet daarbij ech ter in aanmerking nemen, dat een plaat selijke regenval niet dezelfde beteekenis heeft als een regenval van langeren duur over een uitgestrekt gebied. Onweersre gens toch hebben een andere oorzaak dan de meer algemeene, zoogenaamde landre- gens, die altijd een gevolg zijn van een toestand van groote bedrijvigheid in den dampkring, terwijl de onweders juist dan vallen, wanneer er een toestand van be trekkelijke rust heerscht. Dit is schijnbaar een onjuistheid. Zou een onweer dan geen uiting van activiteit in den dampkring zijn? Men moet hiertiij het volgende in het oog houden. De zomeronweders treden op als begeleidend verschijnsel van zeer klei ne, weinig actieve depressies, die, zooals de laatste dagen, uit Zuid-Europa komen de, over Frankrijk, België, Nederland en N.W.-Duitsohland trekken. Deze depres sies schijnen alleen te kunnen ontstaan wanneer in haar gebied groote rust in den dampkring heerscht, terwijl tegelijkertijd groote temperatuurtegenstellingen voorko men (z.g. warmtegolven). De algemeene regenval daarentegen komt voor in groote, zeer actieve depressies, die uit den Atl. Oceaan opkomen. Dat is iets geheel anders. In de laatste veertien dagen is er welis waar eenige meerdere activiteit gekomen in West- en N.W.-Europa, waar de depres sies krachtiger werden, maar de algemee ne weerstoestand is nog niet zoo, dat wij kunnen zeggen, dat de droogteperiode ge heel voorbij is. Weliswaar is hier en daar veel regen gevallen, maar behalve dan in de allereerste dagen was de regenval verre van algemeen. Daar waar toevallig veel re gen viel, zal men natuurlijk den indruk hebben gekregen, dat de droogte voorbij is maar de meteoroloog, die het geheele ge bied moet overzien, krijgt nu nog een an deren indruk. Voor zooverre de regen meer algemeen viel waren de hoeveelheden nog gering. Lntusschen is de weerstoestand dan toch zoo gewijzigd, dat de kans op onweersre gens is toegenomen, waardoor de droogte in vele streken niet meer zoo nijpend is en blijven zal. Eerst veel later zal men kunnen beoordeelen of de droogte als al gemeen verschijnsel geheel voorbij is. LAND- EN TUINBOUW WENKEN VOOR IEDERE MAAND. In moes- en bloemtuin, keuken en kelder. Ie helft Juli. Wij ontvingen het Jaarverslag van den bekenden Proeftuin Zuid - Hollandsch Glasdistrict" 1933, waaruit we het volgen de onitleenen. Over bemesting in de glascul tuur lezen we eenige nuttige wenken. Dik wijls nog wordt in de verkeerde richting gemest, b.v. kalk wordt toegevoegd, ter wijl de grond al te kalkrijk is, en zure meststoffen worden gegeven als de grond reeds te zuur was. (Een fout, die ook door land- en tuinbouwers nog maar al te veel gemaakt wordt). Verder wordt in sommige streken te rijkelijk met rotte mest omge sprongen, waardoor deze gronden te stik stofrijk worden; gevolg is: een zwaar ge was, doch weinig vruchten. Wat het meest op viel, was, dat vele gronden van oudere warenhuizen en kas sen zoo'n hooge zouitconcentratie hadden, Dit feit schrijdt de diroteur, Ir. J. M. Rie- mens, toe aan het veelvuldig gebruik van meststoffen als: zwavelzure ammoniak, su perfosfaat en patentkali (5x6x8). Al deze meststoffen toch brengen, bij een be trekkelijk laag gehalte aan voedingsstof fen (dus gebruik van groote hoeveelheden) een groote hoeveelheid ballaststoffen in den grond. Dit feit nu heeft in grond onder glas dikwijls fatale gevolgen. Deze grond toch wordt niet doorspoeld met regenwater, en regenwater heeft, door zijn hoog gehal te aan koolzuur en zuurstof, in veel ster kere mate het vermogen, deze zoutresten wederom in oplossing te brengen en dus uit te spoelen, dan slootwater. Gevolg van een te hooge zoutconcentratie is: Kleine, fijne vruchten, het randen vain sla, enz. Hoe kunnen we nu hieraan ontkomen? Het antwoord luidt: In de eerste plaats is het natuurlijk aan te bevelen/indien mogelijk, het glas na den tomatenoogst van de waren huizen te nemen; de kweekers, die dit ge daan hebben, hebben dan ook veel minder last van bovengenoemd euvel. In de tweede plaats is het dan aan te bevelen, zooveel mogelijk geconcentreerde meststoffen te gebruiken. Deze meststoffen toch bevatten per 100 K.G. veel minder ballast, en de hoeveelheid, die men er van gebruiken moet, is dus kleiner dan die van enkelvou dige meststoffen. Gebruikt men in een wa renhuis b.v. 500 K.G. 5x6x8 (5 st. 6 ph. en 8 k.) dan moet men om dezelfde hoe veelheden voedingsstof toe te dienen, slechts 250 K.G. 121918 gebruiken. Het verschil in hoeveelheid is dus 250 K.G. en deze 250 K.G. wordt in het eerst geval te veel gebruikt, is dus te 'beschouwen als ballaststof, want het is mogelijk om met 250 K.G. kunstmest 30 K.G. stikstof, 25 K.G. fosforzuur en 45 K.G. kali in den grond te brengen, terwijl men in het eerste geval 500 K.G. kunstmest hiervoor gebruikt; dit is dus 250 K.G. te veel. Dit over jaren ge nomen, geeft dus al een groote verbetering. Aangeraden wordt daarom, aain alle kwee kers, zooveel mogelijk gebruik te maken van geconcentreerde meststoffen, als: kali salpeter, ammonsaipeter, kalkammonsal- petar: 121018, 171518. Ook moet het gebruik van zw. kali eens onder de oogen gezien worden, daar toch zwavelzure kali 48 pot. kali, oplosbaar ie water, bevat, tegen patentkali slechts 26 pot. De dir. neemt in dit jaar (1934) uitgebreide proeven met deze geconcentreerde meststoffen op drui ven en tomaten in vergelijking met enkel voudige. Grondbemesting met Formaline. In '33 werden in den proeftuin eendge proefjes genomen, om na te gaan, hoe lang het duurde, dat men zonder gevaar na een formaline-behandelirg kan poten of zaai en. Kweekgrond, bestaande uit tuinaarde en molmmest, werd op 28 December 1932 door en door nat gemaakt met 1 pet. for- maline-oplossing. 9 Januari werd sla ge poot in grond, welke uit 't hart van den hoop gehaald was. De grond was hiertoe in kistjes gedaan. De sla begon direct te groei en, beschadiging werd niet geconstateerd. Deze grond was dus 12 dagen na het ont smetten beteelbaar. Vervolgens werd de volgende proef ge nomen. Drie dubbele bakken, A, B en C werden gespit, gemest en gelijk geharkt. Daarna werd (op 6 Maart) bak A met 180 L. 1 pot. fonmaline-opiossing per R.R. be handeld, bak B met 180 L. Deze hoeveel heid kon er niet in één keer opgebracht worden, daar dan plassen ontstonden en dit was niet de bedoeling. Toen deze 180 L. op dezen grond gebruikt was, was de grond totaal dichtgeslagen. Tot 13 Maart bleven de ramen gesloten, daarna werd er ruim gelucht. 18 Maart, dus 12 dagen na de be handeling werd de grond diep los geharkt. Een sterke formaline-luoht was toen te rui ken. Op 27, 28 en 29 Maart werd de sla gepoot: dit was dus 21 k 22 dagen na de ontsmetting. Na een week waren de wor tels van de plantjes gepoot in de bakken A en B, totaal verbrand; bak C was reeds goed aan den groei. Hier was dus de grond 23 dagen na de ontsmetting nog niet be teelbaar. Wat kan nu de oorzaak zijn, dat bij de eerste ontsmetting de sla na 12 da gen niet verbrandde en by de 2e ontsmet ting na 23 dagen nog wel? Ie De verschillende structuur van den grond. De kweekaarde toch was veel luch tiger, bevatte meer humus, waardoor de formailinedampen gemakkelijker en snel ler konden ontwijken. 2e. De grond was by de tweede behan deling geheel dichtgeslagen, waardoor de dampen niet konden ontwijken. Was de grond vroeger losgeharkt, misschien, dat dan de verbranding minder geweest zou zijn. Verschillende omstandigheden (tem peratuur, structuur van den grond enz.) zullen dus de datum, waarop genoot kan worden, sterk beïnvloeden. Het zal steeds goed zijn, den grond, zoodra die bewerk baar is, los te maken. Verder mag het bij een grond-ontsmet ting in t algemeen raadzaam geacht wor den de ontsmettingsstof in zoo min moge lijk verdamden toestand op dien grond te brengen en eerst nadat de grond de ont smettingsstof heeft opgenomen, water te spuiten. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de volgende zaken: A. B., 24 jaar, fabrieksarbeider te Lei den, die aldaar een rijwiel ontvreemde en dit met een valsche kwitantie aan de Bank van Leening ter plaatse aanbood, werd veroordeeld tot 10 maanden gevangenis straf. Fr. P., slotenmaker, afkomstig uit Duitsch land, heeft getracht teNoordwijk bij den winkelier R. aldaar in te breken. De rechtbank veroordeelde hem ter zake tot 8 maanden gevangenisstraf. (Eisch l1/3 jr.). A. A. H., bloembollenhandelaar te Rijns burg, die op 1 Mei jJ. den agent J. uit Noordwijk, die hem ter ziake van een verkeersovertreding verbaliseerde, heeft bedreigd en beleedigd, werd conform den eisch van het O.M. veroordeeld tot 8 maan den gevangenisstraf. J. F. van R., kantoorbediende te Hilver sum, die op 4 Mei jJ. te Rijnsburg als autobestuurder Ds. B. aldaar aanreed, werd veroordeeld tot een geldboete van 100. subs. 50 dagen. Bevestigd werd het vonnis van den Kan tonrechter ten aanzien van: C. J. B., veehouder te Alkemade, die, verdacht was van overtreding van de in validiteitswet en van mishandeling van een controleur van den Raad van Arbeid, is vrij gesproken. Vrijgesproken werd: P. Chr. de H., koopman teWassenaar, die terecht gestaan heeft onder verdenking van meineed. Un DE OMGEVING OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert morgenavond te 7 uur ten gemeentehuize. Punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mededeelingen. 3. Voorstel van Burg. Weth. tot het aanwijzen van een deskundige ter voorbereiding van het wij zigen van de concessies voor de levering van gas, electriciteit en water. 4. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende genees kundige armenzorg. 5. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende verhooging van het honorarium voor het ontwerpen van het uitbreidingsplan. 6. Voorstel van Burg. en Weth. betreffende wyziging legesverorde ning. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot wijziging der verordening vastgesteld krachtens artikel 9 der Winkelsluitingswet. 8 Voorstel van Burg. en Weth. tot verlee ning van subsidie aan het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden in het exploitatietekort over 1931. 9. Salarisregeling burgemeesters, secretarissen en ontvangers. 10. Adres van de heeren C. Koordes en G. W. Proper om ontheffing van betaling van een bijdrage in de kosten van uitbreiding der gemeen te, met prae-ad/vies van Burg. en Weth. 11. Aanbieding bouwverordening. 12. Compta- biliteitsbesluiten. 13. Schoolgeldreclames. WARMOND. Pastoor A. Oudejans. Naar wij verne men zal hedenmiddag om vijf uur de zeer- eerw. heer A. Oudejans in het St. Elisa- bethziekenhuis te Leiden een operatie moeten ondergaan aan het rechteroog. Deze operatie die door dr. C. Pieck zal worden verricht is noodzakelijk geble ken om het oog te kunnen behouden. Er bestaat alle hoop, dat de operatie zal gelukken en dat het gevaar voor verlies van het oog daarmede zal worden afge wend. ZOETERMEER—ZEGWAART. Missie-speldjeslag. Het resultaat van de Missie-speldjesdag is alhier ook schit terend geweest. De speldjesverkoop heeft opgebracht een bedrag van 84.Hier voor past een woord van dank, in 't bij zonder aan den zeereerw. heer pastoor, de dames zelatricen en hen, die hun offertje brachten; ter bevordering van het groot- sche missiewerk. Opgewekt wordt tot deelname aan den boottocht van 22 Juli a.s. Tijdige aanvra ge van kaarten is zeer aan te bevelen, zoo mede voor hen die met de bus wenschen te gaan. Degenen, die op dien dag een fietstocht willen maken, zij medegedeeld, dat de plaats van samenkomst is Den Hoorn, vanwaar men 's morgens om 9.15 uur vertrekt. Het K. R. O.-adres voor deze gemeente is: P. Adegeest, Zegwaartsche- weg H No. 68, Zegwaart. Winkelweek. De winkelweek waaraan verbonden een reclame-campagne, geor ganiseerd door de R.-K. Middenstands- vereeniging „De Hanze" en de Midden- standsvereeniging „Aller Belang" vangt aan op Zaterdag 30 Juni en eindigt 13 Juli a.s. Bonnen zullen worden uitgegeven, waarop de gelukkigen een prijs kunnen winnen. Een groot aantal prijzen zullen worden aangekocht. Mede wordt een let- terwedstrijd gehouden. De letters in de etalages vormen te zamen een zin, be trekking hebbende op de reclame-cam pagne. ZEGWAART. Aanrijding. Gistermiddag had ter hoog te van de openbare school een aanrijding plaats, waarvan de 12-jarige dochter van den heer B. het slachtoffer werd. Bedoeld meisje stapte van het trottoir op het mo ment, dat de vrachtauto, bestuurd door den chauffeur S. passeerde. Zij kwam te vallen en raakte met beide beenen be kneld tusschen de achterwielen der auto en het trottoir. Beide enkels werden zwaar gekneusd. Dokter Palte verleende de eer ste hulp. Den chauffeur treft geen schuld. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld „Die invloed van Nederland en Nederlands-Indië op ont staan en ontwikkeling van die regswese in Suid-Afrika tot 1881", de heer A. Wijpke- ma, geboren te Niebert. Geslaagd: oandidaatsexamen Geneeskunde, de da mes M. Kobus, Dordrecht, A. F. Gooszen, Oegstgeest, E. H. Srumphler, Hengelo, J. W. de Heer, Rotterdam, C. E. Rosskopff, Gouda, E. E. Coronel, Amsterdam, K. van Zwanenberg, Den Haag, M. A. Backer, Bloeemndaal, H. Th. Wittlkampff, Rotter dam en de heeren B. Hengeveld, Rotter dam, A. Hoogendijk, Vlaardingen, A. A. P. Ferket, Nieuw Namen, A. J. M. Bruna, Voorburg, J. H. Wensinck, Leiden, J. M. de Ruyter, Leiden, C. L. A. Jansen, Leiden, G. de Wit, Voorburg, H. P. Veldhuizen, Den Haag, J. H. Weeink, L e i- den, J. Zuring, Goes, W. N. Rynberg, Oud Vossemeer; Doctoraal-examen reohten, de heeren H. S. Hallo, Den Haag, C. A. de Meyere, L e i- den; Candidaats-examen rechten, de heer F. C. van Lakerveld, Den Haag, mej. G. C. Lo geman, Den Haag en de heeren J. C. Koot, Den Haag en W. G. J. M. Schouten, Den Haag; Taalkundig doctoraal-examen indologie, de heer A. Th. Bogaardit, Den Haag; Doctoraal-examen Theologie, de heer J. Schoneveld, A1 p h e n a. d. R ij n; AGENDA LEIDEN. Vrijdag, It. K. Ver. van Handelsreizigers St. Christoffel", Bondsgebouw SteenschiUiur, 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 J u- ni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waar genomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Candidaats-examen Theologie, de heeren G. Thoden van Velzen, Oegstgeest; P. A. H. de Boer (cum laude), Wou- b rug ge); Doctoraal-examen rechten, de heer A. Kerkhoven, Den Haag, J. J. Woltman, Hee renveen; STADSNIEUWS LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Gouden doctoraten. Op S Juli hoopt mr. R. A. Vogelsang, ad vocaat en procureur te Utrecht, den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechten. Denzelfden dag wordt hetzelfde jubi leum herdacht door mr. F. J. G. v. Tricht, te Bennebroek, oud-kantonrechter te En schede en den 4den Juli door mr. A. C. Pieren, advocaat en procureur te Amster dam. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. In de Jacoba-zaal van „Den Burcht" hield gisteravond de afdeeling Leiden en Omstreken van de Heil. Maatschappij van Landbouw een buitengewone ledenverga dering onder presidium van den heer C. Bakker. Tegen 8 uur werd deze goed bezochte bijeenkomst geopen, waarna de esecretaris, dr. Ubbels, de notulen der vorige verga dering voorlas. Van het bestuurslid D. van Sillevoldt was een schrijven van verhindering inge komen. De heeren Bakker en de Graaf brengen vervolgens verslag uit van hun bezoek als afgevaardigden naar de Algem. Vergade ring te Amsterdam op 23 Mei, welke ver gadering hoofdzakelijk behandeling van de crisis-aangelegenheden betrof. Veel nieuws op dat gebied heeft deze Alg. Vergadering niet opgeleverd. Vervolgens ingekomen stukken van het hoofdbestuur tot uitnoodiging aan de af- deelingsbesturen tot bijwonen van een ver gadering tot samenstelling van districts commissies in -Zuid-Holland, tot het hel pen uitvoeren der Landbouwcrisiswet 1933. Het district Leiden zal alsdan bevatten: Katwijk, Valkenburg, Rijnsburg, Oegst geest en Leiden. Momenteel zullen ver moedelijk zuivel en bloembollen nog bui ten deze maatregelen vallen. Deze vergadering zal worden gehouden op 5 Juli e.k. des avonds in Hotel „Cen traal" te Leiden. Als candidaat voor de commissie wordt gesteld de heer C. Bak ker. Alsdan komt in behandeling het idee de export van de zware varkens zooveel mogelijk te trachten te behouden nu de af zet van lichte varkens (bacon) moeilijk wordt. Hierdoor zou de zwaarmesterij in Zuid-Holland kunnen worden behouden. Na eenige discussie en toelichting van goed ingelichte zijde wordt besloten het Hoofd bestuur met een en ander in kennis te stéllen. In de daarop volgende rondvraag kwa men nog eenige punten in behandeling waarop sluiting volgde tegen 11 uur. Eindexamen Gymnasium. Voor het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium alhier zijn geslaagd: Derde groep, afd. B. de heeren D. E. Bosselaar, G. de Witte, L. Yntema en mej. M. Fon tein, allen alhier en de heer A. A. Moo- lenburgh te Oegstgeest. Afgewezen 1 can didaat, het examen wordt voortgezet met 2 candidaten. Na voortgezet examen zijn nog geslaagd voor diploma B de heeren D. H. Pluim Mentz, Oegstgeest, C. K. Adolfs, Voorscho ten, A. Seret en P. Wijnnobel, beide laat- sten alhier. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Hedenavond speelt de K. J. M. V. Leiden tegen K. J. M. V. Noordwijk. Aanvang half negen op het terrein van het R.-K. Sport park (Haagweg). Zondag 15 Juli excursie naar de Indus trietentoonstelling te Tilburg. Men kan zich daarvoor opgeven bij de leiders van dezen tocht, de heeren J. Janson en J. Coster. Afscheid brigadier L. J. Huys. De brigadier van politie L. J. Huys zal op 1 Juli den politiedienst met pensioen verlaten. Morgenmiddag te 2.45 uur zal hij van het politiecorps afscheid nemen in de theorie zaal van het politiebureau. Gistermiddag te half zes is op de Hoo- gewoerd een door C. J. C. bestuurde luxe auto gebotst tegen een autobus, welke achter de tram stilstond. De twee in de luxe-auto zittenden dames W. en T. ge naamd, beiden alhier woonachtig werden met het hoofd door de tusschenruit geslin gerd. Beide werden door den E. H. D. verbonden en daarna naar hun huisdokter verwezen. De chauffeur bekwam geen let sel. TELEGRAFISCH WEERBERICHT

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2