DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL uuNDERDAG 28 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER INBRAAK. Toen gisterochtend een parapluhandelaar in de Laanstraat te Hilversum thuis kwam, ontdekte hij, dat twee mannen bezig wa ren zijn brandkast open te breken. De on middellijk gewaarschuwde politie wist hen te arresteeren. De een is 40, de ander 48 jaar oud. Beiden staan zeer ongunstig be kend, hebben reeds verscheidene veroor deelingen achter den rug en het is niet on waarschijnlijk, dat zij schuldig zijn aan de reeks van meer dan 20 inbraken die korten tijd geleden te Hilversum in één nacht yerden gepleegd. POGING TOT OPLICHTING. Den laatsten tijd heeft een man, die het deed voorkomen alsof hij namens de in spectie der belasting kwam, verscheidene winkeliers te R'dam registers voor de om zetbelasting te koop aangeboden. Het ge volg was, dat deze registers voor te hoogen prijs werden verkocht. Er rees wantrouwen en bij navraag bleek, dat bij de inspectie in de belasting niets aangaande den man bekend was. Gisteravond is hij nu in een winkel op de Hoogstraat te R'dam aange houden; het bleek te zijn de 60-jarige koop man D. I., uit Scheveningen. De vorige week had hij zich tegenover een winkelier ster in Hillegersberg als belasting-ambte naar voorgedaan. KIPPEN GESTOLEN. De politie te Barneveld heeft een onge veer 25-jarigen landbouwerszoon aldaar aangehouden, die verdacht wordt zich aan diefstal van kippen te hebben schuldig ge maakt. Het aantal in zijn bezit zijnde hen netjes is in beslag genomen. Na voor den burgemeester aldaar te zijn geleid, is de verdachte Dinsdag gevankelijk naar Utrecht overgebracht. DE ZIEKTE VAN WEIL. Te Sprang-Capelle is bij een werkman van de gemeentelijke werkverschaffing de ziekte van Weil geconstateerd. De man had gezwommen in het afwateringskanaal. i i SPORT VOETBAL R. K. NEDERLAND—R. K. BELGIE. Zondag 8 Juli te Gent De „Sport-Hlustratie" meldt: Op Zondag 8 Juli zal te Gent een wed strijd plaats vinden tusschen het vertegen woordigend elftal van het Katholiek Sport- verband van België en een elftal van de R. K. Federatie. Door de R. K. F. was op het spelen van dezen wedstrijd niet meer geregend. Van Belgische zijde heeft men echter doorgezet en wenscht men in ieder geval ook dit seizoen den wedstrijd nog te doen plaats vinden. Het blijkt, dat reeds uitgebreide voorbe reidingen getroffen z\jn en daarom is de R. K. F. over de verschillende bezwaren, die er tegen het spelen van zulk een wedstrijd vooral op dezen midzomerschen datum be stonden, heengestapt. De wedstrijd zal gespeeld worden te St. Amandsberg, een voorstad van Gent. Zoo wel te Gent als te St. Amandsberg zal een receptie door het stadsbestuur op het stad huis plaats vinden. Voor de eerste maal zijn de Katholieke standsorganisaties warm gemaakt voor deze BelgiëHolland-ont moeting. Colleges en jeugdinstellingen heb ben medewerking toegezegd en de zeer- eerwaarde heeren pastoors van de stad hebben vergaderd en hun sympathie aan dit plan betuigd. Een speciale HollandBelgië-brochure is verspreid bij duizendtallen en Z. H. Exc. de bisschop van Gent heeft zijn hooge be scherming aan het comité willen verleenen. Men wil van dezen wedstrijd een groot- sche propaganda doen uitgaan voor de Katholieke sportbeweging. Daarom wordt Zondag voor den wedstrijd een groote pro- pagandavergadering gehouden, waar het woord zal worden gevoerd door den heer R. J. de Grood, vice-voorzitter van de Fe deratie en voorzitter van Bosschen bond en I. V. V. B. Jammer is, dat de omstandigheden bo venbedoeld, oorzaak zijn, dat ons elftal totaal onvoorbereid den strijd zal moeten aanbinden. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om de Leidsche Courantbekers. De uitslagen van Zondag jl. luiden: Hoofdbeker (eerste ronde). DOS I—Leiden n 9—3. Kleine beker (tweede ronde). GDI I-WL H 3—1. Het wedstrijdprogramma voor a. s. Zon dag luidt: -5 Hoofdbeker (halve beslissing). S. J. C. II—WL I, 2.30 uur C. v. d. Geer Deze wedstrijd wordt gespeeld op het SMC-terrein te Warmond. Kleine beker (eerste ronde). Leiden niMajella I, 2.30 uur G. Blij- leven. (Tweede ronde). SJC mTrekvogels I, 2.30 uur P. van Duin. (Derde ronde). ASC ITeylingen II, 2.30 uur P. Speel. C. J. v. LEEUWEN, Secr.-Penningm. Junioren Zomer Competitie De Veen. Uitslagen van jl. Zondag: Majella a—VCH a 4—0: DOS b—DES b 50; Adolf Kolping aODI a 50; DES a —DOS a 5—2. Programma voor 1 Juli: 1 uur DES aDES b; 12.30 uur DOS a —Adolf Kolping a; 1 uur VCH a—DOS b; 1 uur ODI aMajella a. H. F. v. RUITEN, Competitieleider. MONTI BLIJFT IN ITALIË. Monti, de spil van het Italiaansche elf tal, die niet tot overeenstemming kon ko men over de verlenging van zijn contract met zijn vereeniging Juventus en die der halve naar Argentinië zou terugkeeren, is tenslotte voor de Italiaansche voetbalsport behouden. Deze mededeeling zal echter in verschillende landen niet bepaald met in stemming worden begroet, daar Monti zich door ruw spel in de wedstrijden om het wereldkampioenschap tot de minst popu laire spelers van het tournooi heeft ge maakt. Sommige buitenlandsche bladen hebben dan ook reeds onomwonden hun vreugde uitgesproken over zijn ophanden zijn vertrek. Monti had een veel hooger sa laris gevraagd dan hij tot dusver heeft ontvangen en, hoewel Juvèntus dat aan vankelijk heeft geweigerd, is men tenslotte toch over de financieele bezwaren heenge stapt. De Italiaansche Voetbalbond heeft uit vreugde over het winnen van het wereld kampioenschap een algemeene amnestie voor geschorste voetballers afgekondigd. Spelers, die voor niet langer dan één jaar zijn geschorst, zullen thans, al is hun straf tijd nog niet afgeloopen, weer mogen spe len. LAWN-TENNIS TENNISKAMPIOENSCHAPPEN WIMBLEDON. Twee Nederlandsche.successen. In de tweede ronde van het damesenkel spel heeft Mej. Rollin Couquerque met 46, 64, 63 gewonnen van de Engelsche speelster Miss Bowbray. In het heerendubbelspel werd de eerste ronde verwerkt. Koopman en Timmer won nen van de Deensche spelers Gleerum en Anker Jacobson met 64, 79, 62, 62 zoodat zij zich voor de tweede ronde heb ben geplaatst. Het tweede Nederlandsche dubbel Knottenbelt en Leembruggen ver loren met 46, 06 26 van de combinatie Shields-Sharpe (V. S. en Engeland). WATERPOLO DE COMPETITIE. Wedstrijden L. Z. C. Hedenavond spelen de twee eerste ze ventallen der Leidsche Zwemclub in de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk tegen de Utrechtsche Zwemclub. De wed strijden vangen te pl.m. 8 uur aan. Voor de competitie der le klasse B is nog gespeeld Z. I. A. N.Maas, welke wed strijd in een 72 overwinning voor de Hagenaars eindigde. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VAN A.Z.C. A. Z. C. I—L. Z. C. H 0—3. Dat was gisteravond in het Alphensch zwembad een spel als van kat en muis. A. Z. C. bleek in het geheel niet opgewas sen tegen het snellere en technisch beter spelend Leidsche zevental, en moest zich dan ook een 06 nederlaag getroosten. Na dat de strijd aanvankelijk gelijk opging, kwam L. Z. C. er spoedig beter in. Wanneer de geheel vrij liggende rechtsvoor den bal in zijn bezit krijgt, passeert hij onhoud baar Weijers, Bonte moet voor een over treding het water verlaten, waardoor L. Z. C. nog meer in den aanval komt. De rechtsvoor der Leidenaars, krijgt weer een kans, die hij dan ook benut (02). Als daarna tevens P. van Leeuwen wordt weg gezonden, vergrooten links- en rechtsvoor van L. Z. C. ieder nog eenmaal den voor sprong (04). Ook in de tweede helft kan A. Z. C. er niet voldoende inkomen. Een schot van Jon- geleen werkt de L. Z. C.-keeper corner, welke onbenut blijft; aan de andere zijde weet L. Z. C. door haar midvoor weer den voorsprong te vergrooten. Met een fiksche worp uit het midden wordt de tragedie voor A. Z. C. besloten en de stand is 06 waarmede einde komt. WANDELSPORT MARSCHEN D. H. A. K. Het Secretariaat van de Tech. Comm. v. Wandelsport van den D. H. A. K. verzoekt ons mede te deelen, dat op Zondag 1 Juli a.s, te Den Haag en op Zondag 15 Juli a.s. te Alkmaar twee door deze Commissie ■goedgekeurde marschen worden georga niseerd. De marsch van Zondag 1 Juli a.s. wordt georganiseerd door de R. K. W. V. „Graaf Floris V" onder den naam „K. R. O.- marsch" en bestaat uit een 40 km. afstand en een 25 km. afstand. De start vindt plaats vanaf Café „Overbosch", Bezuiden- houtsche weg om 12 uren. Het startgeld bedraagt: resp. 70 en 50 cents. Nadere in lichtingen te verkrijgen bij den Secretaris: M. van Unni'k, v. d. Vegtstraat 3 (Spoor- wijk) den Haag. De marsch te Alkmaar wordt georgani seerd door de „Kolping's Wandelclub" al daar en loopt over 35 km. Nadere bijzonderheden voor deze marsch te verkrijgen bij den Secretaris: Jac. Punt, Luttik-Oudorp 35a, Alkmaar. Ook kunnen inlichtingen over deze mar schen alsmede over de organisatie van de wandelsport in Katholiek Verband worden verstrekt door het Secretariaat der in den aanvang van dit bericht genoemde Com missie: Cobetstraat 85, Leiden. BOKSEN DE MATCH CARNERA—BAER. Een merkwaardige uitspraak. In het Capitooltheater in de Haymarket te Londen draait thans de film Camera Baer, die een uitstekend beeld geeft van den loop van den strijd. Te verwondelijker is het daarom, dat de boksmedewerker van The Times aan dat blad na nauwkeurige bezichtiging van deze film schrijft, dat het zonneklaar is gewor den dat Camera veel beter heeft gebokst dan Baer en dat hij, als de match niet was gestaakt, zonder twijfel op punten zou heb ben gewonnen. Bij het staken van den strijd stond Camera mijlen ver voor op punten. Hij heeft aldus de boksexpert van de Times, die zijn getuigenis staaft door de opmerking, dat alle aanwezige deskundigen het met hem eens zijn Baer een boks- lesje gegeven en deze was, behalve bij het plaatsen van eenige snelle swings voort durend op den terugtocht. Telkens maakte Baer zich aan verboden dingen schuldig, maar de scheidsrechter scheen niets te zien. Daarentegen heeft Camera met stijl en keurig gebokst en van Camera's linksche directen had Baer „niet terug". Hoe is het dan mogelijk geweest, dat Baer heeft gewonnen? Volgens den man van The Times, door dat Camera niet „hard" genoeg bleek te zijn. De enkele volle stooten, die Baer snel wist te plaatsen op Camera's kin, waren dezen te machtig. Zij versuften hem en deden hem ctown gaan en dus den strijd tenslotte verliezen. Baer toonde in dit op zicht veel meer hardheid dan Camera en dat was zijn behoud. Op punten vóór, was Camera aan het eind van de elfde ronde toch een geslagen man. Het is te begrijpen, dat de Timesman weinig ingenomen is met de noble art van Baer. Hij acht diens boksen noch een „art" noch „noble", en al de grimassen van dezen clown kwamen dezen op menige harde link sche directe van Camera te staan. Hij prijst Baers snelheid, moed en entrain en vooral diens hardheid. Maar Camera is volgens hem veel beter bokser en de wereldkam pioen zal nog heel wat te leeren hebben. Nog een ernstige fout van Camera is, dat hij geestelijk onbekwaam schijnt om van een behaald voordeel, onmiddellijk tot het uiterste gebruik te maken. Dit en zijn min dere hardheid waren de oorzaken van zijn verlies. SCHAKEN OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Deze wedstrijd is weer een weinig ge vorderd. In de afgeloopen week won Mr. A. G. de Blécourt zijn beide afgebroken partijen, eerst tégen Staats, daarna tegen Segaar. Hij stond dan ook in beide par tijen, zooals we reeds vermeld hebben, op winst. Zijn stand is nu bijzonder goed ge worden: 4 uit 5 en 1 afgebroken partij te gen Rutten. Van deze partij valt nog weinig te voorspellen. Mocht De Blécourt ook deze partij winnen, dan staat hij met 5 uit 6 te spelen partijen bovenaan. Demmendal zou dan een halve punt achterblijven, alleen Bosscha en Van der Nat zouden nog met hem gelijk kunnen komen, maar deze spe lers moeten nog tegen elkaar uitkomen, zoodat slechts één van beiden zooveel pun ten kan behalen. In verband met de a.s. vacanties zal het slot wel in September gespeeld moeten worden. Hier volgt nog één der gespeelde par tijen: D4-Opening. Wit: L. J. Rutten, Zwart: G. Bosscha. 1. d2d4, Pg8—f6 2. c2—c4 d7—d6 3. Pblc3 Pb8d7 4. e2—e4 g7—g6 5. Pgl— f3 Lf8g7 6. Lfle2 0—0 7. 0—0 c7—c6 8. h2h3 e7—e5 9. d4—d5 c6—c5 10. Lel e3, h7—h6 11. Ddld2 Kg8—h7 12. Pf3 h2 Dd8e7 13. Ph2—g4 Pf6xPg4 14. h3x Pg4 g6g5. 15. g2g3 Tf8h8 16. Kgl— g2 Pd7—f8 17. Tfl—hl Kh7—g8 18. Thl— h5 Lc8d7 19. Tal—hl f7—f6. 20 f2—f4 e5xf4 21. g3xf4 Pg8—f6 22. f4—f5, Pg6— h4f 23. Th5xPh4 g5xTh4 24. Thlxh4 De7—f8 25. Le2—f3 Ld7—e8 26. Le3—f4 a7—a6 27. a2a4 b7—b6 28. Kg2—h3, Ta8—a7. 29. b2—b3 Kg8—f8 30. Dd2—h2 Ta7-^17 31. Dh2d2 Kf8e7 32. Lf3—e2 Ke7—d8 33. a4a5 Td7—b7 34. Dd2—a2 h6—h5 35. a5xb6 h5xg4f 36. Le2xg4 Th8xTh4f 37. Kh3xTh4 Lg7—h6 38. Da2xa6 Lh6xLf4 39. Da6—a8f Kd8—e7 40. Da8xTb7f Le8—d7 41. Kh4h3 Df8h6f 42. Kh3—g2 Dh6— h2f 43. Kg2—f3 Dh2—g3f 44. Kf3—e2 Dg3x Pc3 45. Db8c7 Dc3—e3f 46. Ke2—fl Lf4 g3 Wit geeft op wegens mat in twee zet ten. De voltallige Raad dezer gemeente ver gaderde Dinsdagavond half acht uur ten Raadhuize, onder voorzitterschap van den Burgemeester. Met de voorlezing van het formulierge bed werd de vergadering geopend. Daar op werden door den voorzitter de heeren G. L. de Groot en N. Gareman en den ge meente-secretaris, den heer C. P. Blaauw- hof aangewezen voor het onderzoek van den geloofsbrief van het nieuwbenoemd verklaard raadslid, den heer J. Hoogen- dam. Deze werd in orde bevonden, waarop de heer Hoogemdam door den heer de Groot de Raadszaal werd binnengeleid tot het innemen van zijn plaats aan de groene tafel. Na voorlezing der betrekkelijke formu lieren legde de heer Hoogendam in han den van den voorzitter de voorgeschreven eeden af. Met een kort woord installeerde de voor zitter het nieuwe raadslid, waarvoor de ge- installeerde een dankwoord sprak. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering gelezen, die onveranderd werden vastgesteld. Naar aanleiding der notulen merkte de voorzitter op, dat door de opheffing van den autobusdienst op en van het station alhier het verzoek om subsidie van den ondernemer P. B. A. van der Burg van den baan was. Betreffende de gasvoorziening deelde de voorzitter mede, een onderhoud te hebben gehad met een der ingenieurs van den betrokken dienst te Delft, waarbij was gebleken, dat voor het leggen van de buizen voor de gastoevoer door den Pro vincialen Waterstaat zoo'n hoog bedrag werd geëischf en die voorwaarden bedon gen, in overweging zou worden genomen en plannen uitgewerkt om het buizennet te doen leggen over Nootdorp. De agenda, hierna aan de orde gesteld, wordt begonnen met de mededeelingen, die behelsden: Kasopname bij den gemeente-ontvanger; Kon. Besluit, houdende goedkeuring van 5 pet. korting op salarissen van Burge meester, Wethouders, Secretaris en Ont vanger; Kon. Besluit, behelzende aankondiging van de bijdrage van het Rijk aan de ge meente voor salarissen onderwijzend per soneel openbare school; Bericht Keuringsdienst van Waren te 's Gravenhage, betreffende salarieering ambtenaren; Circulaire van den Minister van BinnenL Zaken, aangaande het peil der salarissen van de onderscheiden ambtenaren, getoetst aan die, in gelijke functie in 's Rijksdienst. De voorzitter deelde naar aanleiding hiervan mede, het college van B. en W. vergelijkingen hadden gemaakt en er geen redenen zijn met voorstellen tot verlaging te komen, aangezien de salarissen alhier aan den lagen kant zijn; Goedkeuringsbesluit van een wijziging der begrooting; Dankbetuiging der Harmonievereeniging voor subsidie; De Broekweg stofvrij. Adres van bewoners van den Broekweg, met verzoek dat weggedeelte stofvrij te maken. De voorzitter stelt voor het adres te ren- voyeeren naar Burg. en Weth. ter behan deling en beoordeeling, aangezien het adres niet in het College was behandeld, mede in verband met de overname van den weg door de Provinci. Verschillende leden vragen inlichtingen. De heer Scheer deed het voorstel om B. en W. te machtigen tot het nemen van maatregelen. Dit voorstel werd met 5 stemmen tegen, 1 onthouding (de Groot) en 1 stem vóór (Scheer) verworpen. De voorzitter deed echter de toezegging een en ander met spoed te zullen onderzoe ken en zoo daartoe termen zijn, spoedig weder een Raadsvergadering uit te schrij ven. Vastgesteld werd de vergoeding art. 101 L.O.-wet over 1931 op f 10.61. Op het verzoek van het bestuur van de R. K. 'Jongensschool, betreffende de aan schaffing van schoolborden en boekenkas ten werd gunstig beschikt. Besloten werd Ged. Staten te berichten, dat de Raad accoord ging met de herzie ning van de jaarweddenregeling van Bur gemeester, Secretaris en Ontvanger. Wijziging der begrooting 1933 en 1934 werd goedgekeurd. In verband met verhooging der pen sioensbijdrage werd besloten de noodige voorzieningen te treffen. Rondvraag. De heer Gareman wijst er op, dat door het bedanken van den heer C. H» Brinkers als lid van den Raad er geen ver tegenwoordiger der gemeente meer is in het bestuur der zweminrichting. De voorzitter antwoordt hierop, dat door Burg. en Weth. voor die functie is aange wezen de heer A. G. Scheer, waartegen de Raad geen bezwaren had. De heer Duinisveld vraagt inlichtingen over en wijst op den toestand van den Voorweg en vraagt het oordeel over het gebruik van split en grint. Een antwoord met voorbeelden wordt door den voorzitter hierop gegeven, en wat de vergelijking tusschen grint en split be treft waren er 4 punten die pleitten voor het gebruik van grint: le goedkooper; 2e Nederlandsch product; 3e kleur aangena mer; 4e minder glad. De heer Groenewegen brengt den voor zitter onder den aandacht en als Burge meester der gemeente Zegwaart geeft hjj hem ernstig en met aandrang in overwe ging, de Paardenmarkt, die jaarlijks op den 3en Woensdag in de maand Augustus wordt gehouden, zoo deze dag op een R. K. feest dag valt (Maria Hemelvaart), maatrege len te doen nemen de markt op een ande ren dag wordt gehouden. Spr. beschouwt deze zaak uit principieel oogpunt. Onder den vorigen Burgemeester was er door hem ook al op aangedrongen. Hij meende, nu men nog 7 weken tijd heeft, de markt kon worden verzet, daar men het verzetten van een weekmarkt hoogstens een week te vo ren bekend maakte. Eenige leden, alsmede de voorzitter von den den tijd om de marktdag op een ande ren datum te bepalen wel wat kort Over weging van de bezwaren van den heer Groenewegen werd toegezegd. De vergade ring werd hierop door den voorzitter geslo ten. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: J.L. van Klinken, aardappelhandelaar te Leiden, Frans van Müerasstraat 18a. Our.: Mr. F. H. v. d. Tas te Leiden. J. W. Schiiff Jr., zonder beroep, te Was senaar, Victorialaan 11. Cr.: Mr. W. F. Wery, Den Haag.' WILT U IETS WETEN? Vraag: Is bij een 2 cyl. 5.7 P.K. motor rijwiel een handrem verplichtend, indien dit motorrijwiel voorzien is van een goed functioneerde voetrem? Antwoord: Elk motorrijwiel moet voorzien zijn van twee onafhankelijk van elkaar werkende remmen. V r a a g: Heeft een marechaussee in dienst, bij controle der remmen van een motorfiets, het recht dit motorrijwiel van den standaard te nemen en zoodoende deze remmen zelf te beproeven, zonder goed keuring van den berijder? Antwoord: Volgens de motor- en rij- wielwet zijn de ambtenaren bevoegd het rijtuig ter plaatse te onderzoeken. Dit kun nen zij doen met behulp van den eigenaar of zonder diens hulp, indien dit gewenscht is. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van HiUegqb naar Den Dolder? Hoe veel K.M.? Antwoord: Hillegoim, Aalsmeer, Uit hoorn, Wilmis, Kockingen, Haarzuilen, Vleu ten, Utrecht. Afstand 60 K.M. Vraag: Welke is de korste weg van Zoetermeer naar Bloemendaal? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zoetermeer, Stompwijk, Zoeterwoude, Leiden, Sassenheim, Lisse, H'iilegom, Benneibroek, Haarlem, Bfoemen- daal. Afstand 42 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Lei den naar Meenssen? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, ARphen, Bode graven, Woerden, Oudemijn, Utrecht, Jut faas, Vreeswijk, Vianen, Culemborg, Buur- mailsen, GeldermalsenOphemert, Waar denburg, Tuil, Zalt-Bommel, Hemel, 's-Her- togerabosoh, langs Zuid-Willemsvaart naar Helmond, Stipdonk, Weert, Ittervoort, Echt, Susteren, Sittard, Beek, Meenssen. Afstand 225 K.M. 87. Ziezoo, zei Piet, toen ze de kamer met de vleermuis weer verlaten hadden, nu hebben we niets anders te doen dan af te wachten, tot die vleermuis er uit is. Drein, die in een kastje een heel lange Mexicaansche sigaar gevonden had, bracht zijn Ujd door met rooken. 88. Toen de sigaar op was zei Drein: Nu moest ik eigen lijk maar eens kijken of dat vervelende beest weg is. En met de j>oes vooruit ging hij de stikdonkere kamer binnen, 't Was een heele toer om een lamp te vinden, maar einde- 1 lijk was er licht.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10