UIT DE OMGEVING WOENSDAG 27 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 PROVINCIALE STATE VAN ZUID-HOLLAND. HERZIENING SUBSIDIEREGELINGEN. Aan de orde is het voorstel tot herzie ning van bestaande regelingen, omtrent toekenning van subsidies ten laste van de provinciale middelen. De heer van Eesteren (C.-H.) dankt Géd. Staten voor de wijze waarop zy aan den wensch der Prov. Staten naar een al- gemeene herziening van de subsidierege lingen hebben voldaan. De grootst moge lijke meerderheid van zijn fractie is vóór aanvaarding dezer subsidie-regeling; spr. hoopt straks te mogen zeggen: allen. De heer Beekenkamp (Lib.) zegt, in den loop der vele jaren aan de totstand koming van tal van subsidies gaarne te hebben medegewerkt. Thans is echter de tijd gekomen om het bezuinigingsmes te hanteeren, teneinde geheele instorting te voorkomen. Op de wijze als thans voor gesteld, worden vitale belangen niet of nagenoeg niet aangetast; hij hoopte echter, dat het bij de 20 pet. korting zal blijven. Voarol op de volksgezondeheild moet niet meer worden besnoeid. De heer Schilthuis (V.D.) gaat in het algemeen met de voorgestelde verla ging van 20 pet. accoord, zij het ook dat hij op enkele punten het bestaande zou wil len zien gehandhaafd. De heer J. t e r L a a n (S. D.) zegt, dat de redevoering van de heeren van Eesteren en Beekenkamp, die beiden weten, welke nooden van de bevolking er bestaan, hem zeer zijn tegengevallen. Hij ziet daarin een feilen aanval van de kapitalistische klasse op de klasse der arbeiders. Zien wij de financieele situatie onzer provincie in het licht van den algemeenen toestand, dan is er veeleer reden om, waar het kan, onver minderd door te gaan in het belang van onze volkskracht. Hij juicht toe, dat Ged. Staten met een algemeene herziening der subsidieregeling zijn gekomen en erkent, dat diverse subsidies reeds veel eerder hadden moeten zijn afgeschaft, doch daar tegenover zou een vermindering van an dere subsidies met 20 pet. onverantwoor delijk groot zijn. Inderdaad is de subsidiee- ring van instellingen voor de volksgezond heid in 5 a 6 jaren in deze provincie geste gen met 103 mille tot pl.m. 526 mille. Voor dien was het echter van 1919, toen het 56 mille bedroeg, veel sterker gestegen. Het totale saldo van de provincie bedraagt on geveer twee millioen; de reserves zijn ruim voldoende. Kan zijn fractie wellicht met enkele kor tingen van bepaalde subsidies meegaan, zij kan dit in geen geval met die op volksge zondheid en volksontwikkeling. De heer M o o y m a n (R.-K.) heeft ver trouwen in Ged. Staten en in deze provin cie, waar het zoo kwaad nog niet is, ook ten opzichte van de volksgezondheid. De heer Ter Laan (S.D.): Dan moet u eens in Rotterdam komen. De heer M o o y m a n: Indien het daar zoo ongunstig is, dan treft dat in de eerste plaats het gemeentebestuur. Spr. zal voor de voordracht stemmen. De heer Kersten (S.-G.) zou nog wat verder willen zien gegaan. De werkelijk heid is, dat bijv. de subsidies voor open bare leeszalen nog worden gehandhaafd, terwijl op enkele eilanden in deze pro vincie de menschen de blikken vleesch 35 cent niet meer kunnen krijgen, omdat ze het geld voor andere nooden behoeven. Vele gezinnen kunnen slechts tweemaal per week warm eten nuttigen. Er zal nog veel meer moeten worden be zuinigd, meent spreker. De heer V a n W a Is u m (C..-H.) be toogt, dat in vele gevallen een bezuini ging mogelijk is zonder aantasting van het werk, waarvoor de subsidies worden toege kend. Hij bejleit een ietwat soepeler hou ding, waarbij in noodgevallen van de li miet kan worden afgeweken. Spr. vraagt of Ged. Staten bereid zyn een verhooging van subsidie voor volgende jaren in overweging te nemen in gevallen wanneer de nood daartoe dwingt. De heer L. de Visser (Comm.) komt er tegen op, dat vitale belangen worden geschaad en dat bezuinigingen worden voorgesteld op volksgezondheid en volks ontwikkeling. Dat zijn geen blijvende be zuinigingen. De sommen, met die bezui niging gemoeid, staan in geen verhouding tot de enorme schade, die aan de volks gezondheid wordt veroorzaakt. Mevr. Cohen Tervaar tI s r a 1 s (Lib.) erkent, dat het vraagstuk der ver mindering van subsidie een van de moei lijkste is. Er wordt een beroep gedaan op het verstand in aangelegenheden waar het gevoel zulk een belangrijke rol speelt. Niet in alle deelen kan spreekster met de voordracht accoord gaan en in enkele ge vallen zal haar stem-waarschijnlijk afwij ken van die van haar fractiegenooten. In elk geval is het de taak van de overheid, de cultuurbelangen in bescherming te nemen. De heer Schouten (A.-R.) wijst er op, dat een algeheele herziening van de subsidies noodzakelijk was. Men houde in omstandigheden als de tegenwoordige niet te zeer vast aan eigen heilige huisjes. Het gemakkelijkst is wellicht bezwaren te uiten, moeilijker is het met erkenning van den nood te tornen aan bestaande subsidies zooals die voor onderwijs aan doofstommen, v-aarover spr. toevallig van nabij kan oor- cfêelen. Door niet tijdig inzien van de moeilijk heden is menig openbaar lichaam in het moeras geraakt. Heeft de heer ter Laan dan nóg niet geleerd. Ook de heer de Vis ser kan zich niet buiten deze maatschappij stellen en geen maatschappij op zichzelf vormen; voor hem althans is het te ho pen, dat de maatschappij der communis ten er nooit komt. Ieder houde zijn heilige huisjes voor zich, opdat onze staat niet worde een huis houden van Jan Steen. De heer D r e e s (S.D.) acht het een eer sten plicht van de staten om deze voorstel len critisch te beschouwen. Spr. vertrouwt, dat de staten critisch ten opzichte van de voorstellen van Ged. Sta ten zullen staan. De heer He uk els (Ged. St) legt er ernstig den nadruk op, dat herhaaldelijk in de staten is gezegd: komt met een alge heele regeling. Dat was de wensch van de meerderheid. Ieders recht van critiek blijft. Wanneer spr. echter de cijfers van 1931—'32 legt naast die van '33—'34 dan ziet hij, dat de opbrengst der inkomsten en vermogens belasting reeds in één jaar (1932) met 7 ton bleek te zijn verminderd in deze pro vincie; daartegenover is toen een belasting- verhooging met 1/3 ingevoerd. In totaal heeft de vermindering één millioen be dragen. Ongewenscht zou het zijn, de reserve aan te spreken voor dit doel. Beter is het die reserve voor mogelijk nog slechtere tij den te bewaren. Wanneer het gaat om de „levende bevol king van Zuid-Holland", dan is het in de eerste plaats noodig, een sluitende begroo ting te behouden. Van de inkomstenbelasting '30'31 gesteld op 100, mag voor 1933—'34 niet hooger op brengst dan 55 voor het inkomen en 38 voor het vermogen worden verwacht. Deze feiten dwingen tot ingrijpende be perking. In dit verband zijn de door Ged. Staten voorgestelde maatregelen absoluut noodzakelijk. Te half zes wordt de vergadering ver daagd tot vandaag 11 uur. IR. S. L. LOUWES. Zijn benoeming tot directeur-generaal van den Landbouw te wachten. Binnen enkele dagen is, naar „De Avondpost" verneemt, de benoeming te verwachten van ir. S. L. Louwes, tot direc teur-generaal van den Landbouw. De heer Louwes is regeeringscommissaris voor de steunverleening aan de varkens houderij, de granen, zetmeel en de fa brieksaardappelen. CONSUMPTIEMELK-REGELING. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 1 Juli tot en met 7 Juli 1934 de prijs voor het taxegedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regee- ringscontract, is bepaald op 5^ cent per liter, met dien verstande, dat voor melk van de eerste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cent per liter. Autobusdienst HaarlemVogelenzang. Beschikkende op het beroep ingesteld door den Noord-Zuid-Hollandsche Tram weg Maatschappij N.V. te Haarlem, tegen de beschikking van Ged. Staten van Noord- Holland van 8 November 1933, waarbij aan K. Bolhuis te Noord wijk aan Zee en J. Heemskeerk te Vogelenzang, vergunning is verleend tot het in werking brengen van een autoibusdienst tusschen Haarlem en Vogelenzang kringlij n in beide richtingen over Aerdenhout en Bennebroek) is bij Ko ninklijk besluit het bestreden besluit van Ged. Staten vernietigd en de gevraagde vergunning tot het inwerking brengen van bovenbedoelde autobusdienst alsnog gewei gerd. Wijziging Burgerlijke Stand. Bij Kon. besluit van den 18den Juni 1934 (Staatsbl. no. 323) treedt de wet van 81 Mei 1934 (Staatsblad no. 276), houdende wijziging van de voorschriften betrekkelijk den burgerlijken stand, in werking met in gang van 1 Januari 1935. ■i n HILLEGOM. Onderwijs. Onze plaatsgenooten, de heeren A. Hulkenberg en mej. J. J. Schreu- der, slaagden respectievelijk te Bever wijk en te Amersfoort voor de akte L.O. KATWIJK. Winkels. Met ingang van a.s. Maandag 2 JuiM zullen de winkels in Katwijk aan Zee gedurende Juli en Augustus op werk dagen geopend mogen zijn tot 9 uur des avonds en op Zaterdagen tot 10 uur. Geboren: Neeltje, d. v. A. Remmers waal en L. v. Rijn. Arie, z. v. P. Kuyt en A. Klok. Getrouwd: A. A. Ippel en S. de Roo- de. A. Remmelzwaal en A. v. Tongeren. P. Verburg en B. Mulder. Overleden: Arie v. Beelen, z. v. D. van Beelen en J. Guyt. Guurtje Bouw man 71 j., echitgenoote van W. Minnee. Adrianus den Haan, 69 j., echtgenoot van A. W. Hakker. KATWIJK AAN ZEE. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer E. J. van Zurk behaalde te Amsterdam na gehouden examen het Esperanto-diploma A. STOMPWIJK. Geboren:-Reinier Johannes Cornells, zoon n J. H. de Heij en A. M. Janssen Hubertus Petrus Wilhelmus, zoon van J. A. van Santen en B. C. G. v. d. Krogt. Overleden: Hendrik de Römph, 49 jaar Maria Barbara Onderwater 26 jaar Adriana Bentvelzen 72 jaar. DE RUÏNE VAN TEIJLINGEN. Een brug ontdekt. Aan den Teijlingerlaan wordt in de na bijheid van de ruïne van Teijlingen een stuk grond door middel van een zandzuiger omgewerkt. Tot op een diepte van 4 meter wordt de grond weggezogen. Bij deze werk zaamheden kwamen plotseling een aantal groote steenen naar boven. Daar deze stee- nen dezelfde grootte en vorm hebben, als die van de ruïne, wordt vermoedt, dat men de fundeering van een brug naar boven gebracht heeft. OEGSTGEEST. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen voor Esperanto-diploma A Mevr. A. Kokaöl-Kooyonan, alhier. LISSE. Algemeene Salarisverordening. Ten gevolge van de wijziging van de Pensioen wet is het verhaal van pensioensbijdragen verplichtend gesteld met ingang van 1 Juli 1934 op de wedden en loonen van personeel in publieken dienst. Verhaald moet wor den een bedrag van 10 pet. Bij de vaststelling der loonen en wedden van het personeel dezer gemeente, d.d. 25 Augustus 1933, ingaande 1 Januari 1934, lag het o.m. in de bedoeling, dat de daarin opgenomen loonen en wedden onbelast zou den worden genoten. In bovenbedoelde wij ziging vonden B. en W. aanleiding het ad vies der Sociale Commissie in te winnen omtrent een eventueele herziening van de thans bestaande salarisregeling. Genoemde Commissie overwoog, dat het blijkens de vastgestelde begrootingen voor het jaar 1934 niet in het voornemen van den Raad lag, om behoudens abnormale veran deringen in de economische omstandighe den, wijzigingen in de loonen en wedden aan te brengen en adviseert het college van B. en W. nu verhaal van pensioensbijdra gen verplichtend is gesteld, dezen te her zien overeenkomstig het hiergaande ont- werp-regeling. B. en W. kunnen zich met deze herzie ning, waarbij het verhaal van de verplich te pensioensbijdragen voor het zeer be langrijkste deel wordt opgevangen, wel vereenigen, weshalve B. en W. den raad voorstellen de voorgestelde ontwerp-rege- ling ongewijzigd vast te stellen. De organisaties zijn over het ontwerp- salarisverordening gehoord. De Ned. R. K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus" en de Ned. Chr. Bond van Personeel in Publieken Dienst, heb ben zich na ampele besprekingen daar mede kunnen vereenigen, in het vertrou wen, dat in het bezoldigingsvraagstuk van heft gemeente-personeel thans rust intreedt, waartoe te meer reden bestaat, omdat de voorgestelde regeling zich nog meer dan voorheen beneden het Rijkspeil beweegt. De Algemeene R. K. Ambten aren vereeni- ging is met de regeling niet accoord kun nen gaan, omdat de voor de ambtenaren voorgestelde wedden belangrijk lager zijn dan de normen in het rapport-Schouten aangegeven en dan die, welke door het Rijk worden aangenomen bij voorgeschre ven verlaging van het gemeentelijk sala rispeil. Deze Vereeniging heeft zioh vrij heid van handelen voorbehouden. De loonen van de werklieden in deze gemeente worden in de ontwerp-regeling voorgesteld als volgt: Groep I f 25.50f 28.50; Groep II f 26.50 f29.50; Groep III f27.50—30.50; Groep IV f 28.50—f 31.50 en Groep V f31.50—34.50 per week. De salarisregeling voor de ambtenaren is in meergenoemd ontwerp voor de Se cretarie: le Ambtenaar ƒ2500f2700. 2e Ambtenaar f 1750f 19.50.3e Ambte naar f 1300f 1500.en Typist f 850 f 1050.Voor Openbare Werken: Gemeen te-opzichter f 3200f 3600.Ambtenaar- teekenaar, tevens administrateur v. d. Ar beidsbemiddeling en Werkloozenzorg f 2150 f 2450.Voor de Gas- en Waterleiding bedrijven: Directeur f 4100f 4400. Boekhouder-Kassier f2325f2625; Klerk f 750f 950.Voor de bewaarschool-on derwijzeres is het salaris bepaald op f 1000 f 1300.—. De kindertoeslag is hetzelfde gebleven aan de vorige salaris-verordening alsmede de andere emolumenten welke thans geno ten worden. Voor de politie, welke een aparte jaar- wedde-regelinig hebben, ia het geworden voor den Chef van Politie f 2400f 2650. voor den pl. Chef van Politie f 1950 f 2150.en voor de veldwachters f 1800 f 2000.—. Van al deze wedden en loonen wordt 10 pet. voor pensioen verhaald. NOORDWIJK. Uitslag verkooping. De gehouden ver- kooping van de Villa „Elcapa" aan den Duinweg te Noordwijk aan Zee, groot 5.86 A., ten overstaan van Notaris J. Wagema- ker is als volgt: Het pand, hetwelk ingezet werd op 8050.werd bij afslag verkocht voor 8250.aan den heer J. Branits q.q. Lathyrus-tentoonstelling. De onder linge Lathyrus-tentoonstelling, uitgaande van de afd. Noordwijk der Ned. Maatsch. van Tuinbouw en Plantenkunde, te houden in Hotel „Royal", zal twee dagen vroeger plaats hebben, dan reeds is aangekondigd en wel op Woensdag 11 Juli a.s. De inzen ders kunnen hun bloemen inzenden vanaf 12 uur vjm. tot 6 uur nm. op dien zelfden dag. Denzelfden avond zal ook de afd.- vergadering plaats hebben. Geboren: Leonard us Simon Antonius, z. v. L. Vliet Vlieland en D. M. Bakker. Jacobus Lambertus, z. v. G. H. v. Went en G. M. Aarts. Ondertrouwd: J. v. d. Land en A. J. Nijman. A. W. C. Alkemale en H. H. v. Bragt. Getrouwd: P. Alders en A. M. v. d. Berg. VOORSCHOTEN. BEGRAFENIS WETHOUDER C. EGGINK Sr. t „Een man voor de menschen, een worm voor God". Gistermiddag te twee uur werd de heer C. Egging Sr., wethouder dezer gemeente, in plechtigen stoet grafwaarts gebracht en begraven op de Ned. Herv. begraafplaats alhier. Ongeveer te één uur begaven zich reeds vele vrienden, kennissen en genoodigden naar het sterfhuis o.a. de Burgemeester van Voorschoten, de heer E. Vernéde en de wethouder J. A. Mens. In het sterfhuis werd een herdenkings dienst gehouden onder leiding van den zeetreerw. heer ds. J. C. Houtzagers, predi kant bij de' Gereformeerde Gemeente al hier, waarhij een zestigtal personen tegen woordig waren, waarna de stoet werd op gesteld om den overledene grafwaarts te brengen. In dezen stoet waren behalve de familie leden aanwezig het personeel van den over ledene en van de N.V. Gebrs. Eggink, al hier, ongeveer een veertigtal personen, de beide predikanten dezer gemeente nl. ds. J. C. Houtzagers, predikant der Gerefor meerde Gemeente en ds. H. P. Fortgens, predikant der Ned. Herv. Gemeente, de bur gemeester E. Vernéde en de wethouder J. A. Mens, leden van den Kerkeraad, be stuursleden der A.R. Kiesvereeniging, de heer W. Warnaar, lid der Provinciale Sta ten, en vrienden van den overledene. Ongeveer te twee uur kwam de stoet aan bij de begraafplaats. Zeer groot was de be langstelling langs den weg en op de be graafplaats alwaar wij onder de aanwezi gen opmerkten vele leden van de Gemeen teraad, ambtenaren en van het personeel in dienst der Gemeente, den weleerwaarden heer L. G. Brabander, kapelaan alhier, den heer E. H. Krelage, voorzitter van de Ver eeniging Bloembollencultuur, den heer A. Warnaar, burgemeester van Hazerswoude, J. W. Bakker, oud-lid van den gemeente raad en vele anderen. De belangstelling was geweldig. De overledene werd grafwaarts gedragen door leden van de commissie van Beheer van de Gereformeerde Kerk en door oud bestuursleden der A.R. Kiesvereeniging „Neêrland en Oranje". Een enkele groene krans van de kinde ren van den overledene dekte de lijkbaar, daar hij geen bloemen op zyn graf wensch- fe. Nadat de kist in het familiegraf was neergelaten, sprak dr. J. S. Houtzagers als eerste aan deze groeve. Hij was een man voor de menschen en een worm voor God, aldus begon de spreker zijne rede en zette uiteen hoe de overledene was een man van groot geloof en een lichtend voorbeeld voor allen. Daarna sprak de edelachtbare heer E. Vernéde, Burgemeester dezer Gemeente, de volgende rede uit: Ik heb behoefte aan dit graf een enkel woord te spreken. Wethouder Eggink was een veelzijdig rnensoh. Hij blonk uit op verschillende ter reinen des levens. Het is niet mijn bedoeling hem te her denken als vader van zijn huisgezin, noch als lid van zijn kerk of te spreken over de plaats, die hij innam te midden van zijn vakgenooten. Ik kan dit overlaten aan an deren, doe meer bevoegd zijn daarvan te getuigen dan ik. Ik wensch mij te bepalen tot een herin nering aan de publieke functies door hem vervuld, alsmede aan het bestuurslidmaat schap van een paar vereenigingen. In 1911 bij de uitbreiding van het getal leden van den Raad werd hij op reeds tame lijk gevorderden leeftijd en nadat hij reeds een werkzaam leven achter den rug had, gekozen tot lid van den Raad. Al spoedig bleek welk een groote aanwinst zijn benoe ming voor dit College was. Man van vaste overtuiging gaf hij over alles wat er be langrijks in den Raad in behandeling kwam, onbeschroomd en zonder aanzien des per- soons zijn ooitieed, een oordeel, dat geba seerd was op zijn groote kennis van per sonen en zaken. Naar zijn adviezen werd dan ook gaarne geluisterd, ook al was men het niet altijd met hem eens. Geen wonder, dat toen in 1925 wegens het vertrek van den heer van Kempen het wethouderschap openviel, hij door zijn medeleden tot wethouder werd benoemd, ook al had hij toen reeds den leeftijd van 68 jaren bereikt. Het is in deze laatste hoedanigheid, dat ik hem het best heb leeren kennen, waar deuren en hoogachten. Hij was iemand met een breeden Mik op de zaken der gemeente. Dezelfde activiteit door hem in zijn edgen zaken aan den dag gelegd, paste hij ook toe op de gemeente. Voor den vooruitgang der gemeente ge voelde hij veel en dikwijls ging het hem niet snel genoeg. Was er verschil van meening, dan zoch ten wij naar een oplossing en wanneer het niet in strijd was met de prinoipes, die hem boven alles dierbaar waren, dan werd die oplossing gevonden, want hij was iemand, die voor overtuiging vatbaar was. Hij had een groote liefde voor de plaats zijner in woning en hierdoor gedreven wist hij meestal den juisten weg te vinden om het doel te bereiken. Ook als lid van het bestuur van de Coöp. Boerenleenbank zullen we hem missen. Daar was hy iemand, die door zijn scherpen blik op personen en zaken aan onze instel ling groote diensten heeft bewezen. Dik wijls gaf door zijn woord den doorslag en altijd werd met groote aandacht naar zijn adviezen geluisterd. Ook als lid van het bestuur van de Voor- schotensche Bouwvereeniging, waarin hij als afgevaardigde van den Raad zitting had, heeft hij in het algemeen belang gediend. En nu moeten wij afscheid van hem ne men. Gelukkig is hem een lang ziekbed ge spaard gebleven. Hij is heengegaan te mid den van zijn werk, in het harnas gestorven. Wij ^ie achterblijven willen een voorbeeld nemen aan zyn oud-HolLandsche degelijk heid en trouw. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hooge eere blijven. Na deze rede sprak de heer J. B. Eggink, een oudere broeder van den overledene. De heer J. D. van Cuilemborg herdacht den overledene namens de A.R. Kiesver eeniging, als lid dier vereeniging en van de A.R. Raadsfractie, terwijl ds. H. P. Fort gens, voorzitter der Protestantsche Wijk verpleging, hem herdacht als bestuurslid dier vereeniging. Na deze heeren voerden de heeren van Duijl, neef van den overledene, de heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur, de heer W. Warnaar, lid van de Provinciale Staten en de heer D. J. van Cuilemborg, als vriend het woord. De heer J. Heijikema, schoonzoon van den overledene, sprak een woord van dank tot alle aanwezigen voor de betoonde belang stelling en de eer bewezen aan zyn over leden vader. Met het zingen van Ps. 25 vers 5 werd deze plechtigheid besloten. Verkooping. Bij de gehouden open bare verkooping van gistermorgen in Ho tel Deurloo van 7 woningen aan de Wijn- gaardenlaan no. 23, 27, 29, 31 33, 35 en 37 in bod op ƒ21.405 werd kooper de heer G. L. Bol, Vondellaan 13 te Rijswijk voor de som van 21.655. Het huis aan den Leid- schenweg no. 68 werd opgehouden op 3400. Getrouwd: L. Kooien 24 j. en M. van Egmond 20 j. Overleden: T. J. den Hollander 9 mnd. Gevestigd: Joha. R. van Buren van St.Martin N.W.I. S. K. Vreeswijk en echtg. van den Haag H. Schalk en gez. van Voorhout G. J. Pop en vr. van Ber gen N.-H. Hermina Veenhof van Scher- penzeeL Vertrokken: Johanna M. W. Kuhn naar den Haag Maria C. Leenhouts naar Biervliet A. M. Zoet naar Wassenaar Margaretha C. Slobbe naar O ver veen. RUNSBURG. Bloemenhandel. Met de groote Papa vers is het afgedoopen, ook van Pyrethrums is de aanvoer van weinig beteekenis. Het tegenovergestelde is het met Pioenen, Iris sen, Gladiolussen en een groote massa veld bloemen. Hiervan breid het sortiment zich nog dagelijks uit. De prijzen zijn niet best, iets wat zich jaarlij lts in dezen tijd voor doet. Betaald werd: Anjers 0.150.20; Ranonkels 0.080.14; Lathyrus 0.15 0.20; Margrieten 0.050.10; Korenbloe men 0.050.07; Convüi's 0.500.85; GaLaTdia f 0.150.20; Irissen 0.06 0.13; Pioenen 1.052.10; Juliaantjes 0.050.08; Dahlia's 1.40—2.10; Ro zen 0.10—0.18. VEUR. In beslag genomen. Door de ambtena ren der Crisis Zuivel Centrale en de po litie alhier zijn bij v. d. H. aan den Veur- schen Achterweg plim. 50 K.G. boter en een karnmachine in beslag genomen. v. d. H. had hiervoor geen vergunning. Aangehouden. Hedennacht zijn door den Rijksveldwachter Van Tol op den Stomp w ij kscheweg aangehouden zekere van B. en Kr. Eerstgenoemde vervoerde op een transportfiets 39 veiiinigkisten, welke ontvreemd Meken te zijn bij den tuinder Br. aan den Stoanpwijkschen weg. VOORHOUT. Gemeenteraad. Morgen-Donderdag avond om 8 uur zal d eRaad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen komen, om te behandelen: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldieening ad 30.000.a 4 3/8 met de N.V. Mij voor Gemeente-Crediet; 4. Voor stel van B. en W. tot wijziging der gc- meente-begrooting dienst 1934. WASSENAAR. Hanze. Dinsdagavond vergaderde in het R.-K. Vereenigingsgebouw, onder lei ding van den voorzitter den heer J. S. M. Wubben, de plaatselijke afdeeling van de Hanze. Na opening met den chr. groet sprak de voorzitter een inleidend woord, waarna no tulen werden gelezen en onveranderd vastgesteld. Nadat diverse missies van het Hoofdbe stuur c.a. ter kennis van de vergaderden waren gebracht en de voorzitter eenige mededeelingen had gedaan waaruit voor de zooveelste maal kon blijken het nut van de Hanze en de activiteit van het plaatse lijk bestuur, was de eigenlijke agenda in behandeling. Wat de collectieve reclame-actie be tref, werd besloten om diverse affiches te laten komen ter plaatsing in diverse win kelzaken. Terzake de 21 dagen ontheffing winkel sluitingswet, vereenigde de vergadering zich met de meening van den voorzitter om, evenals vorig jaar, een aantal dagen extra toe te voegen aan de wettelijke ont heffing voor St. Nicolaas en Kerstmis, en dan de overige 11 dagen in petto te hou den voor eventueele bijzondere gebeurlijk heden. Over een gezamenlijk bezoek der leden aan de Almitento te Amsterdam, zal alle leden nog een circulaire met prijsopgaaf bereiken. De aanwezigen waren voor dat bezoek, dat zal plaats vinden op Woensdag 5 September a.s. wel enthousiast gestemd. Na de rondvraag waarin diverse za ken van huishoudelijken aard ter sprake aangename besprekingen; sluiting volgde met den chr. groet.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7