WOENSDAG 27 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 JONG STUDENTENVEREENIGING „ST. BONA VENTURA". Er was gisteravond heel wat belang stelling in de aula van de R.-K. H. B. S. aan de Mariënpoelstraat, waar de Jong Stu dentenvereniging „St. Bonaventura" een uitvoering zou geven. Behalve de leerlingen waren zeer vele ouders aanwezig alsmede directeur en lee raren der school. De uitvoering werd gegeven door de too- neelclub, die zou opvoeren „Klassenver schil", waarbij de eigen band de „Bi-Bi's" de muzikale verzorging op zich had geno men. De avond werd begonnen met een ope ningswoord van den voorz. den heer J. A. M. Molkenboer, die allen hartelijk verwel komde en wel speciaal den directeur, Pa ter drs. B. de Goede met zijn staf van lee raren. Spr. bracht den Pater-directeur dank voor de vele steun, die hij hen ge geven had, vooral den financieelen steun en dankte voorts al degenen, die aan het organiseeren van dezen avond hadden meegewerkt, vooral aan den regisseur, dr. de Jong. Zich tot de ouders der leerlingen rich tend, zeide spr., dat de financieele steun zeer was verminderd, waarom hij er op aandrong de vereeniging niet te vergeten en als donateur of op andere wijze steun te verleenen, vooral met het oog op de uit gave van het clubblad „Piek up". Spr. memoreerde ten slotte het prachtige succes, dat de R.-K. H. B. S. behaalde bij de eindexamens, daar alle 19 leerlingen, die voor het eind-examen opgingen, slaag den, wat een hartelijk applaus tengevolge had. Nadat de Bi-Bi's htm muzikale talenten hadden getoond had de opvoering plaats van „Klassenverschil", dat zeer vlot ver liep. Wel hebben de studie-eischen de „ac teurs" parten gespeeld, hetgeen vooral bleek uit de opvoering van de laatste twee bedrijven. Hier kwam een schomelijk ge mis aan kennis van de verschillende rol len bij eenige der spelers aan den dag, of schoon de hoofdrollen als altijd keurig be zet waren. Vooral de Buttler Williams (Evert van Ooyen) had een uitstekende avond, trouw bijgestaan door Lord Aston (Piet van Dongen), Lunk (Jan Sala) en Georg (Henk van Kampen). De avond werd, zooals gezegd, opgevroolijkt door de nog in haar kinderschoenen staande H. B. S. Band de Bi-Bi's. Na afloop richtte Pater-directeur" zich tot de aanwezigen en bedankte, allen voor hun belangsteling en medewerking waar bij hij een korte beschouwing gaf over het afgeloopen succesvolle examen. Alzoo een zeer geslaagde avond. Een kranige redder. Gistermiddag geraakte het 6-jarig zoon tje van schipper J. Noordermeer, schip „Co loma" liggende in de Zijlsingel van de loop plank te water. De 10-jarige Wim Helver- steijn uit de Ruiterstraat, die daar passeer de, spoedde zich de loopplank op en wist het reeds zinkende kind met groote moeite van een wissen dood te redden. Sportvereeniging „Onega". Heden had een vergadering plaats van personeel der N.V. v/h R. M. Beuth Zonen, alhier, waarbij tot oprichting van een sportvereeniging genaamd „Onega" werd besloten. De vereeniging stelt zich ten doel het beoefenen van den voetbalsport en de ath- letiek. Het terrein is gelegen aan den Maal drift, sportpark „Zuydwijk". Het adres van den voorzitter is: V. Peters, Constantijn Huygensweg 17, terwijl het secretariaat is: B. Boef, Amaliastraat 40, alhier. Esperanto-examen A. Voor het op 9 Juni j.l. te Amsterdam ge houden examen voor het Esperanto-diplo ma A slaagden: mej. J. F. L. Schnabel en de heer J. J. Snel alhier, die deelnamen aan de cursussen van Andreo Cseh en Ju lio Baghy. De heer H. Hartjens, alhier, Delft voor het propaedeutisch examen Mijn-ingenieur. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6421. D. G. v. d. Meer, Alphen a. d. Rijn, Hoofd straat 19, rund- en varkensslagerij. E.: D. G. v. d. Meer, Alphen a. d. Rijn. 6422. Inrichting voor Röntgenonderzoek, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 10. Venn.: L. W. Hildernisse, Alphen a. d. Rijn; J. F. Allart, Alphen a. d. Rijn en P. Laros, Al phen a. d. Rijn. Met verwijzingen naai' de bekendmakin gen, gedaan door den C. v. P. te Leiden in het Algemeen Politieblad, waaruit blijkt, dat Alexander Joseph Ranzenhofer, geb. te Weenen, 14 Maart 1881, thans wonende al daar, relatie zocht met Nederlandsche fir ma's, aan welke firma's hij offerten vroeg voor groote leveringen aan verschillende Staten en leveranties in het vooruitzicht stelde, waarbij het hem gelukte herhaalde lijk bedragen van ongeveer 150.van reflectanten los te krijgen, z.g. als vergoe ding van reiskosten, terwijl van de leverin gen dan niets terecht kwam, brengt de Commissaris van Politie, afdeeling B. te 's-Gravenhage ter algemeene kennis, dat Ranzenhofer thans weer tracht, vrijwel on der dezelfde voorwendsels, relaties met Ne derlandsche firma's te verkrijgen. Personen te Lelden gevestigd. J. W. Behrends, dienstbode, Rapenburg 35 M. A. C. Beumer, kantoorbediende, Rapenburg 73a M. J. W. de Bolster, Vinkestraat 8 Wed. A. van VarikBor- geld, Merelstraat 18 C. en J. Brandt en Familie, filiaalhouder, Hoogewoerd 77a G. W. A. v. d. Broek, Jan van Goyenkade 27 H. E. Broodbakker, Hooigracht 31 G. van Dam, Kanaalstraat 31 P. Foeken, P. de la Courtstraat 70 W. M. A. van ZijlGillissen, Morschkade 10 J. H. Goslinga, kantoorbedieide, Breestraat 127 M. C. R. Zwartv. d. Groen, Oude Sin gel 134a A. Harmse, Jan van Goyenkade 27 H. Hollebeek, monteur, Lombokstraat 42 F. A. Kaminski, dienstbode, Rapen burg 104 H. M. L. HomanKube, huis houdster, Pieterskerkchoorsteeg 15 K. Levy, winkelier in manufacturen, Haar lemmerstraat 126 J. P. van Nahuijs, modiste, Roodborststraat 20 E. Nubbe- meijer, dienstbode, Lokhorststraat 21a E. J. A. A. Otto, hulp in de huishouding, J. van Goyenkade 2 J. C. van Roozen- berg en Familie, arbeider, Zoeterwoudsche weg 37 H. van Rossum en Familie, koop man, v. Baerlestraat 8a E. Rumpff, dienstbode, Breestraat 161 Th. Stadlmeir, dienstbode, Stationsweg 2 A. D. W. J. Strotmann, onderwijzeres, J. v. Houtkade 42 C. G. J. van Unen, sigarenmaker, Korte Mare 14 J. C. G. A. van Unen, sigarenmaker, Korte Mare 14 S. de Vries verkoopster, Stille Ryn 7 W. C. Warnaar dienstbode, Uiterstegracht 70 J. Ch. Weidner, Oldenbarneveldstraat 36 Ch. F. Weik, huishoudster, Zonneveldstr. 15 Uit Leiden vertrokken.' O. Assman, Arnhem, Renssenstraat 2. A. A. Berham, Parijs. Ch. M. Waireeht- Bobe, Groningen, Prinsesseweg 62a. E. C. Bouman, Rottendam, Waalhaven ZZ 38. E. E. Brockmann, Oberhausen. J. W. M. Bruyns, Roermond, Statonsplein 16. M. E. G. Buers, Wassenaar, Santhorstlaan 27. J. Clausing, Haimfoorn. H. Cohen, Amsterdam, Amstel 21. C. A. Comman deur, Haarlem, Uiit den Boschstraat 4. H. Czech, Buer. A. Dirkse en Fam., Oegstgeest, H. Morschweg 49. A. v. Doorn Leiderdorp, v. d. Valk Bouimanw. 39a. M. M. Piket-v. Eijk, Utrecht, Otterstraat 123. W. Fabriek, Pladjoe. C. M. v. Goozen, Amsterdam, Boonstraat 68. B. Heider, Alkemade, bij J. Vergeer. D. E. Heins, Sterkrade. M. A. H. v. d. Hoeven, Zoeterwoude. I. Hölzer, Duitschland. J. A. Hooijmans, Venray, St. Josephkloos- ter. M. Hudek, Duitschland. H. Jahn- feld, Bochem. W. S. de Jongh, Sassen- heirn, Teylingerlaan 3. P. A. A. de Groot- Kamerling, Rotterdam, Ros Manzstraat 9a. L. W. J. de Kelrk, Wassenaar, Gravestr. 10. J. J. Koolbergen, Voorburg, v. d. Wa teringlaan 45. J. M. Kools, Cleve. P. Koopmans, Den Haag, Spaarnestraat 18. G. Krap, Den Haag, Bierkade 13. J. Ma- zur, Polen. H. Noordervliet, Leiderdorp, v. d. Doesstraat 28. C. H. M. v. d. Lin den-v. Noort, Amsterdam, Amstelkade 81 III. H. Zijerveld-Noppen, Sassenheim, J. P. Gouverneurlaan 58. C. D. Ovey, Den Haag, Nassau Zuiilensteinstr. 23. J. v. Boerenberg de Boer, Den Haag, Fuut laan 39. J. L. C. Koolbergen-Timmer, Voorbrug, v. d. Wateringenlaan 45. J. Tkatzik, Dorsten. E. Treur, Hoogeveen, Schutstraat 49. G. Vuurens Gouda, La zaruskade 3. J. N. F. W. Wille, Zoeter woude, Utr. Jaagpad F 20d. M. C. Zut, de Kempenaerstraat 17. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. TENTOONSTELLING VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Een smakelijke expositie! De R. K. Nijverheidsonderwijscursus voor Meisjes, welke een afdeeling is van de R.K. Vakschool voor Meisjes, Galgewater 1 te Leiden, heeft in de lokalen van de school Geversstraat 21, een tentoonstelling geor ganiseerd van het door de leerlingen ver vaardigde werk. Bij het binnenkomen in het eerste lokaal zien we in de keurig ingerichte keuken op de eerste tafel menu's voor eiken dag van de week. Menu's om van te watertanden. Elke huisvrouw, die belang stelt in het be reiden van smakelijke, eenvoudige gerech ten, doet verstandig, om hier een kijkje te nemen. Diverse schotels zooals vleeschge- rechten, groenten en dergelijke wisselen af met heerlijke toetjes. Aan de overzijdè vin den we schotels met smakelijke bakgerech- ten zooals appelbeignets, oliebollen, cro- quetten, fijne koekjes tot cake toe. Op over zichtelijke wijze is aangegeven hoe in een eenvoudige bakpan diverse bakgerechten te bereiden zijn. De tafel verder langs gaande, zien we al lereerst St. Nicolaas-werkjes zooals eenvou- diik plakwerk als kalenders en schilderij tjes die door de kinderen zelf thuis te ver vaardigen zijn. Een volgende groep doet ons verschillende opknapwerkjes zien door de huisvrouw zelf te verrichten, als het ver ven van taschjes, vazen, opknappen van messen e.d. Een ander hoekje laat voorwerpen zien ter vereenvoudiging van het werk der huis vrouw. Een andere groep doet ons verschil lende, tot in de puntjes gepoetste voorwer pen zien, terwijl het einde van de tafel y/ordt ingenomen door eenige voorwerpen behandeld in de lessen voor waschbehande- ling o.a. een gewasschen zijde- en voile blouse, kanten kleedjes e.d. Er is te veel op deze tentoonstelling om alles in details te noemen en daarom raden we ouders, zusters en vriendinnen aan om een kijkje te gaan nemen. De tweede zaal bevat een uitgebreide sorteering van verschillende lingerie en costuumwerk, dat op deze school in de loop van het jaar is vervaardigd. Allereerst treft ons oog een tafel waarop baby- en kinder- kleertjes in smaakvolle kleuren en afwer king zijn gearrangeerd. Verder is een af deeling met kleedingstukken voor groote- re meisjes en eenvoudig lingeriewerk. Ook zien we hier van eenvoudig costuumwerk tot zijde japonnen en mantelpakjes toe; terwijl een opengeslagen patronenboek een overzicht geeft van het teekenen en bere kenen van patronen en benoodigde stof voor costuums. De middelste tafel bevat een keur van fijn werk zooals onderjurken met a jour werk, kapmanteltjes, pullover, moder ne pyama, een keurig gebreid jurkje waar van de prijs niet hooger dan 40 cent be draagt. Voor we deze tentoonstelling verlaten worden we nog opmerkzaam gemaakt op een afdeeling waar berekende maaltijden zijn tentoongesteld, waarbij wordt aange geven, dat een matige prijs toch een vol doende hoeveelheid voedingstoffen waar borgt. Wij bevelen een bezoek aan deze tentoonstelling, waar de bezoeksters nog een heerlijk kopje thee wordt aangeboden, en welke gratis toegankelijk is, gaarne aan. Ook morgen (Donderdag) van 85.30 uur is de tentoonstelling te bezichtigen. KERKNIEUWS 182. „Hehè, Eerwaarde, dat was fijn. Ik heb een lekker uiltje geknapt". De zoon van het Oude Volk rekte zich eens behagelijk uit en wreef zijn oogen uit. „Zoo? Maar het beestje was een beetje schor. Ge moet het een droppie geven. „Hoe bedoelt u? „Terwijl u sliep was het uiltje aan het zingen. Het had wel een flink geluid, maar het was een beetje schor. „O, nu begrijp ik u. Ja, dat is vervelend, maar ik kan er niets aan doen. Ze zeggen dat ik altijd zoo snork. Soms, als ik wak ker word, zitten ze te lachen, en soms kij ken ze mij met minachting aan of ik de coupé besmet heb. Maar ik moet 's morgens vroeg op en ik wil uitgeslapen zijn als ik bij mijn klanten kom. „Ik dacht dat ulieden altijd uitgeslapen waart. „Dat mag wel ook. 't Wordt er voor ons niet gemakkelijker op. Niet alleen dat de crisis ons parten speelt net als iedereen, maar de N.S.B. doet ons ook geen goed. Er zijn er al die absoluut bij geen Jood willen koopen. „Dat is niet christelijk. Een Jood heeft evengoed recht op een boterham en een plaats onder de zon als wie ook. „Dat mag ik hooren, Eerwaarde. Verle den week nog kom ik in een zaak en toen die meneer mij zag, schreeuwde hij: „Neen, leelfjke Jood, van jullie koopen we niet meer. We doen alleen zaken met fatsoen lijke menschen. Ik zeg: „Ja, meneer, ik ben een Jood, en dat ik leelijk ben weet ik ook. Over het eerste schaam ik mij niet en het an dere kan ik ook niet helpen. Net zoo mm als dat u kunt helpen dat die wrat op uw neus zit en dat u been en hebt voor een varkens vangert je. Ik begrijp niet dat Bet je (ik wist toevallig dat zij Lize heet) ooit zin in zoo'n neus kon krijgen. En toen maakte ik dat ik weg kwam. Het werd tijd. Hij ontplofte bijna. Wat bent u, meneer, Eerwaarde bedoel ik. Ik wil zeg gen. wat is uw ambt? „Ik ben bedelaar. „Zaakgelastigde voor een college waar missionarissen opgeleid worden. Ik bedel het geld bij elkaar dat de zaak gaande moet houden. „En gaat het nogal, Eerwaarde? By de Roomschen geven ze veel. „Bij de Roomschen geven ze veel.... Toe, vrienden, laat mij nog eens merken, dat dit nog altijd waar is. Father Lefeber. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft. LAATSTE BERICHTEN PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De zomerzitting van de Provinciale Sta ten van Zuid-Holland is hedenochtend elf uiur in de Riddezaal onder voorzitterschap van den Commissaris der Koningin, jhr. ma*, dr, van Karnebeek, voortgezet. Voortgegaan werd met de behandeling van de voordracht inzake herziening van bestaande regelingen omtrent toekenning van subsidies ten laste van de provinciale middelen. De heer Van Boejjen (Ged. Staten) brengt in herinnering, dat de provincie Zuid-Hodland ten aanzien van de subsi- dieering een eer vollen staat van dienst heeft. Spr. heeft met liefde vele subsidies voorgesteld en verdedigd en hij zou dat ook nu nog doen. Deze Provinciale subsi dies hebben vaak stimuleerend gewerkt en anderen tot voorbeeld gestrekt; voorts is er belangrijk organiseerend werk als gevolg van de provinciale subsidies verricht en de liefde tot tal van instellingen verstrekt. Spr. weet, dat deze provincie haar taak steeds heeft gezien als een aanvullende; het particulier initiatief is vooraan gebleven. Thans, in de moeilijke financieele om standigheden 'moet de vraag worden ge steld: kunnen wij met minder geld hetzelf de doen als tevoren. Een vraag, die in vele gevallen bevestigend kan worden beant woord. In elk geval moet in deze omstan digheden de meest eenvoudige en minst kostbare methode worden gezocht. Begroo- tingsverrassingen in den vorm van verhoo ging van uitgaven dienen te worden voor komen. Wanneer de Staten geen grens stellen voor de toekenning van subsidies voor bepaalde doeleinden, dan zou men de vreemde figuur verkrijgen, dat anderen be palen hoeveel de Staten daarvoor dienen te bestemmen. Niemand zou dat in zijn eigen huishouding toelaten. Wie deze limiet niet weet te stellen, wordt niet voor volwaardig aangezien. Wat de consultatiebureau en de vacantie- kolonies betreft, er heenscht nog een ont stellend gemis aan inzicht, dat ten deze de gemeentebesturen moeten voorgaan. Wel licht kan voor Vlaardingen, nu deze ge meente noodlijdend is geworden, een tijde lijke uitzondering worden gemaakt. TELEGRAMMEN BOM ONTPLOFT IN VLIEGMACHINE. Twee dooden. HSINGKING, 27 Juni. (V. D.). Giste ren is een bom ontploft in een vliegtuig, waarin twee Japansche onder-officieren een vlucht maakten. Het vliegtuig behoor de tot het luchtstrijdcorps van Hsingking. De beide onder-officieren zijn gedood. WEDEROM EEN AANSLAG OP GANDHI. Zeven zijner aanhangers zijn gewond. SIMLA, 27 Juni. (V. D.). In de nabij Bombay gelegen stad Abmedabad is de auto van Gandhi wederom door orthodoxe Hindoes, de zoogenaamde Sanatanislen, aangevallen. De aanvaller trokken met knuppels tegen Gandhi en zijn gevolg op. Zeven aanhanger van den Mahatma wer den zwaar gewond. Een tweede doodgeschoten. PLAUEN, 27 Juni. (V. D.). De Maan dagavond uit de gevangenis van Oelsnitz ontsnapte communist Ostmar, die daarbij een inspecteur van de gevangenis ge worgd had en vervolgens twee medegevan genen bevrijd had, is gisteren in de nabij heid van Markneukirchen op een graan akker gevonden en gearresteerd. Bij hem bevond zich de met hem gevluchte Geb- hardt. Deze ontkwam, terwijl men bezig was Ottmar te boeien. Woensdagmorgen tegen 4 uur werd Geb- hardt bij Erlbach opgespoord..Een herber gier daar zag hem en riep hem aan toen hij merkte, dat hij geen schoenen en geen hoofdbedekking had. Toen Gebhardt niet bleef staan, loste de herbergier twee scho ten op hem. Het tweede schot trof den vluchteling in de linkerdij. Gebhardt is tengevolge van bloedverlies overleden. De derde vluchteling is nog niet gepakt. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 27 Juni. Kaas. Aanvoer 574 partijen. Prijzen: met rijksmerk le kwal. f 2024, 2e kwal. f 1719. Handel traag. AMSTERDAM, 27 Juni. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 383 vette kalveren: le kwal. 4046, 2e kwal. 34 39 en 3e kwal. 2633 cent per kg. levend gewicht, 42 nuchtere kalveren 36 cent per stuk, 436 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 kg 3637 cent, zware var kens 3536 cent, vette varkens 3435 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, willige handel en stijve prijzen. Varkens flinke aanvoer voor Woensdag, handel prijshoudend. VEUR, 26 Juni. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 32782 stuks. Prijzen: 32270 kiupeneieren 2.102.75, 656 eendeneieren f 2.402.60, 36 ganzen eieren f 7.per 100 stuks; 273 kippen f 0.151.10, 10 eenden 40 cent, 112 konij nen f 0.201.60, 11 duiven 1222 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Juni. Groen- tenveiling. Vroege aardappelen per kist van 25 kg. groote f 1.001.45, idem drielin gen f 0.951.15, plus f 0.35 per kist heffing, midden prijs voor groote f 4.56, drielingen f 4.32 plus heffing f 1.40; peen per 100 bos f 3.305.10, sla per 100 krop 5080 cent.' Aanvoer vroege aardappelen 1740 kisten. VOORSCHOTEN, 26 Juni. Vrije veiling Kippeneieren f 2.302J0, eendeneieren f 2.202.40 per 100 stuks, kippen 5580 cent, konijnen f 0.551.50, hanen 5080 cent, duiven 1015 cent per stuk. BOSKOOP, 26 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1014 cent, Hadley 2030 cent, Clau dius Pernet 1522 cent, Columbia 1014 cent, Butterfly 816 cent, Mac. Keiler 10 15 cent, Wilh. Kordes 1520 cent, Mme Jules Bouché 1018 cent, Rosalandia 10 16 cent, Florex 1527 cent, Phoebe 1018 cent, Steward 2035 cent, Chas. P. Kil- ham 1016 cent, Edith Helen 2045 cent, Aug. Noack 915 cent, Else Poulsen 30 50 cent, Gloria Mundi 4065 cent, Orange Perfection 18-.32 cent, Paul Grampel 17 30 cent, Paul Scarlet 818 cent, Ellen Poul sen 1021 cent, Briarcliff 815 cent, In gar Olson 1830 cent, Violieren 818 cent. Lathyrus 47 cent, Clematis Durandi 15— 22 cent, Clematis Prins Hendrik f 1.80, Gladiolen 18 cente, Anjers 9 cent, Bonte Ligustrum 18 cent, Iris 36 cent. TER AAR, 26 Juni. Centrale Veiling, per 10 kg.: tuinboonen 2128 cent, snijboo- nen f 1.902.70, peulen f 0.301.65, dop pers 3585 cent, stamprincesseboonen f 3.10 3.40, capuc. 4060 cent, witte capuc. f 1.10, per pond: aardbeien 814 cent. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Adriaan, z. vam W. F. v. Es en J. v. Polanen Jannetje, d. van J. Mir- loo en J. Blok Maartje Margaretha, d. van B. J. Favier en P. Timmers Willem, z. van F. v. d. Nieuwendijk en C. le Febre Willem Izaak, z. van J. v. Kampen en M. J. Riethoven Aart, z. van G. de Kra mer en P. Verhoef. Ondertrouwd: S. Spaa jm. 27 j. en J .M. Jansen jd. 29 j. Gehuwd: J. v. d. Waard jm. en H. J. Kors jd. Overleden: W. F. W. Peijster ongeb. vr. 33 j. S. Hemdrikse m. 36 j. BIOSCOPEN. Trianon: Volwassenen. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Roxy: Afgekeurd. Effectenkoersen Verstrekt door» INCASSO-BANK N.V., LEIDEN Industrie: Alg. Kunstz. Unie Berkels Patent Calvé Delft c. v. A Kücherun. Acc. Ned. Ford Philips Gera. Bez. Uni Lever Petroleum: Kon. Olie Perlak Rubber: A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Vico Serbadjadi Scheepvaart: Oude Vaart N. Scheepv, Unie Oude Boot Mijnbouw: Boeton Alg. Explor. Mij- Suiker: H.V. A'dam Vorstenlanden Java Cultuur NJ.S.U, Tabak: Deli Mij. Senembah Deli Bat. Tabak Oostkust Am. Fondsen: Am. Smelting Anaconda Ass. Gas en Elec Bethlehem Steel Cities Service Centra] Public. Continental Oil Oen. Aviation Int. Nickel Kennec. Copper Milwaukee ld. Pref. Keesport Tin PI. North American Nevada Shell Union Unit St. Leather Union Pacific Wabash Tidew. Am. Oil United St Steel 88V«, 161/3 -025/8 2Hi/a 691/a 1023/4 6l5/g 671/a 52 Va 321/s 1231/a I68/4 89l/3 1361/a 1383/4 341/4 24 Wis 8l,Via J5/s 111/4 31/16 15*/Ï6 131/s 3V8 418/l6 631/2 ion/u, 51/16 *16/l6 751/4 2l/4 7Vl6 233/8 39 481/4 2148/4 71 I098/4 IO38/4 7V4 1231/2 1701/4 171/8 733/4 1351/a IU/4 _27/8 131/4 5VI6 5V» WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel). Berlijn 58.— Londen 7.43'/2 New York 1.47 Parijs 9 72 Brussel 34.44i/2 Zwitserland 47.95 Milaan 12.60 Madrid 20.25 Oslo 37.40 Kopenhagen 33.25 Stockholm 38.40 Weenen Praag 6.12i/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. De krachtige koersstijging, welke giste ren in Wallstreet plaats had, had op de Amsterdamsche beurs maar weinig invloed. De berichten, dat de Duitsch-Nederlandsche onderhandeling in een critiek stadium zijn gekomen en dat de besprekingen met de andere Duitse he scbuldeischers evenmin voortgang maakten, remden de onderne mingslust. De koersen - ondergingen maar weinig verandering. Aku's kwamen een fractie hooger. Unilevers trokken 1% aan. Petroleumwaarden uiterst stil verloop. Amerik. soorten iets beter. Rubbers liepen iets op volgens stijging productieprijzen; A'dam Rubbers 1% vaster. Suikerwaarden goed van toon met kleine koerswinsten te zien. Tabakken verdeeld. Certificaties Ned. Handelsmaatschappij flauw. Duitsche obli gaties weinig veranderd. Youngleening moest een aanvankelijke koerswinst later weer afstaan. De stemming voor Ned. en Ned.-Ind. Staatsfondsen bleef gunstig. De koersen kwamen over de geheele linie op nieuw op iets hooger niveau.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3