DINSDAG 26 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTORFIETS IN BRAND. Bestuurder omgekomen. Zaterdagavond reed de 33-jarige Dans uit Essen per motorrijwiel op den Calmpthout- sche Steenweg in de richting van Antwer pen. Door onbekende oorzaak reed hij te gen een boom, met het noodlottige gevolg dat zijn motor in brand sloog. De bestuur der kon zich niet van onder den gevallen motorbevrijden en kwam in de vlammen om. „N. R. Crt." HET AUTO-ONGEVAL BIJ SOESTERBERG. De toestand der gewonden. Omtrent het gistermiddag op den Rijks straatweg te Soesterberg plaats gehad heb bende auto-ongeval, waarvan wij gisteren reeds melding maakten in een gedeelte on zer oplage, vernamen wij nog de volgen de bijzonderheden: De autobus, bestuurd door P. van Dijk uit Utrecht kwam uit de richting Amers foort. Bij Soesterberg wilde plotseling Dr. de Boer den weg overste ken, doch volgens ooggetuigen zou de Boer te laat den richtingaanwijzer hebben uitgestoken. Hierdoor was de botsing tus- schen bus en auto niet meer te vermijden. Wel heeft van Dijk nog zeer sterk geremd, maar met flinke kracht kwamen de wa gens tegen elkaar. De auto van dr. De Boer werd totaal vernield. In dezen wagen zaten twee personen, n.l. de Boer zelf en zijn 22-jarige neef uit Overveen, zekere R. J. Sinia. Dr. de Boer werd vrij ernstig gewond, o.m. liep hij een hoofdwonde op. Hij kon naar zijn woning worden overgebracht, doch mocht gister avond nog niet voor het onderzoek ge hoord worden. Levensgevaar bestaat er evenwel niet. Zijn neef werd eveneens ge kwetst en is ook naar de woning van dr. de Boer overgebracht. In de bus zaten in totaal ongeveer 25 personen, die een uitstapje maakten in de omgeving van Utrecht. Allen zijn afkom stig uit het Noordelijk deel van ons land. Het ergst waren twee dames uit de bus er aan toe, n.l. mevrouw F. Wolf, 52 jaar oud, woonachtig te Groningen. In ernsti- gen toestand werd zij naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort overge bracht. Haar toestand baart zorg, evenals die van haar zuster mevr. L. Valk uit Wil- dervank, oud 46 jaar. Mevr. V. heeft een ernstige hoofdwonde bekomen, terwijl me vrouw W. een zware herenschuddig op liep. Behalve deze beide slachtoffers zijn nog in het ziekenhuis opgenomen zekere M. de Wit uit Niezijl (gem. Grijpskerk), die een ernstige hoofdwonde opliep. Ook de be stuurder-mede-eigenaar van de bus van Dijk moest worden opgenomen, ook hij had een hoofdwonde en snijwonden aan andere lichaamsdeelen gekregen. Ten slotte is er nog een zevende slachtoffer, n.l. de sol daat J. Pluvier van het 3e bataljon veld artillerie uit Utrecht, die na voorloopig in het ziekenhuis „De Lichtenberg verbon den te zijne, naar Utrecht kon worden ver voerd ter verdere verpleging. Van de an dere inzittenden uit de bus bekwamen en kelen zeer lichte kwetsuren in den vorm van builen en schrammen, terwijl natuur lijk de schrik velen te pakken had. De rijksveldwachter van Soesterberg heeft met nog andere politie-autoriteiten het onderzoek in handen. UIT DE CABINE GESLINGERD. Zaterdagavond werd de 24-jarige B. Holst uit Enschede, die met. nog twee an dere personen in de cabine van een vracht auto was gezeten, waarvan men de portie ren had weggenomen, onder het rijden tus- schen Reusum en Ootmarsum, op straat geslingerd. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen. In den nacht van Za- terdam op Zondag is de man overleden. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is het 9-jarig dochtertje van den sleepboot-kapitein Meerman uit Dordrecht, toen het kind in de Vluchtha- ven van het Merwedekanaal te Gorinchem op een sleepsdhip mocht spelen, in een on bewaakt oogenblik te water geraakt. Te laat werd dit ongeval bemerkt, zoodat men er na langdurige poging met een zuurstof apparaat ook niet meer in mocht slagen de levensgeesten alsnog op te wekken. In de Maas onder de gemeente Wou- drichem is gisteren opgevischt het lijk van het achtjarige zoontje van schipper van Steen uit Antwerpen, dat de vorige week onder de gemeente Gameren van een schip op de Waal overboord was gevallen. Op de Oosterschelde is gistermorgen omstreeks vier uur het lijk opgevischt van den 21-jarigen J. Landa uit Bergen op Zoom, die de vorige week Zondag ter hoog te van Tholen is verdronken. Het lijk van het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom overge bracht. Zonnesteek. Zondagmiddag om ongeveer half vier is op het strand te Scheveningen de 60-jarige A. P. afkomstig uit Berlijn, door een zon nesteek getroffen. De man werd naar het Roode Kruis ziekenhuis vervoerd, waar bij aankomst zijn toestand zorgelijk was. Eerst na eenige uren kwam hij weer tot bewust zijn. BLIKSEM INGESLAGEN. Brand als gevolg. Zondagmiddag sloeg bij den landbouwer Maessen te Maasbracht, aldus meldt het „Vad.", de blisem in de stallen. Door de groote rookontwikkeling kon men zeer weinig redden. Bovendien stonden geen blusschingsmiddelen ter be schikking. De geheele stallen, bevattende ongeveer 6000 K.G. hooi, alle landbouw- en tuinbouwgereedschappen en drie runde ren zijn verbrand. Van de woning bleef niet veel meer over, zoodat vrijwel de ge heele inventaris mede verloren ging. Ondertusschen brak tegen halfacht plot seling brand uit in de naast het huis van Maessen gelegen schuur van den landbou wer Bekkers, waar spoedig vier karre- vrachten hooi in de vlammen stonden. Door het nat houden van de schuur kon men verdere uitbreiding voorkomen. Bo vendien was later de Roermondsche brand spuit, die in het begin nogal wat moeilijk heden ondervond bij den aanvoer van wa ter, tegen elf uur in staat alles te blus- schen. Zoowel M. als B, waren verzekerd. Bij B. is dit reeds de tweede brand binnen een jaar. Eveneens sloeg de bliksem te Thorn in de woning van den landbouwer P. Ton- naer. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat het huis totaal afbrandde. Niets kon worden gered. In de schuur gingen drie varkens verloren. De heer Tormaer, die alleen thuis was, kon zich door uit het venster te springen, in veiligheid brengen. Vervolgens sloeg de bliksem in de pas torie te Montfoort. Dank zij het kranige optreden van de buren en niet het minst de tegenwoordiheid van geest van den pas toor zelf, kon het begin van dezen brand spoedig worden gebluscht. De schade wordt door verzekering gedekt. Tijdens een kort doch hevig onweer sloeg gistermiddag te Almelo de bliksem in de nieuwe schuur bij de boerderij, eigen dom van den heer Jac. H., bewoond door den landbouwer J. H. H. KI. De groote schuur met voorraad hooi en stroo en landbouwwerktuigen werd geheel ver nield, terwijl 21 varkens in de vlammen omkwamen. Alles was verzekerd. EEN TRAM IN BRAND. Goed afgeloopen. In den nacht van Maandag op Dinsdag te ruim half één had op de Ceintuurbaan te Amsterdam een tram-ongeluk plaats, dat betrekkelijk nog goed afgeloopen is. Een remisetram van lijn 10 geraakte op den hoek van de Ferd. Bolstraat en Cein tuurbaan defect. Door een achteroprijden- de tram werden de motorwagen en bijwa gen van lijn 10 opgeduwd. Dit ging onge veer 20 M. goed, toen plotseling van on der het achterbalcon van den motorwagen van lijn 10 een geweldige steekvlam naar boven schoot, gepaard gaande met enkele knallen. De betimmering van het achter balcon geraakte in brand; twee passagiers die in den bijwagen zaten, benevens het personeel, wisten zich ijlings in veiligheid te stellen. Het brandje werd snel met zand gebluscht, waarna de tram weer opgeduwd kon worden en zoo de remise wist te be reiken. DE MOORDAANSLAG TE OSS. Het mes gevonden. Bij het voortgezette onderzoek inzake den moordaanslag op den 26-jarigen ge huwden arbeider v. d. B. te Oss, die door een messteek onder het hart levensgevaar lijk werd gewond, heeft de Kon. mare chaussee achter het huis van v. d. B. in een aldaar gelegen korenveld het mes, waarmede het misdrijf is gepleegd, terug gevonden. Het mes, waarop nog bloedspo ren, is van groot kaliber. Zooals men weet heeft de verdachte, zekere v. O., een be kentenis afgelegd. Naar wij vernemen is de toestand van het slachtoffer over het algemeen bevredi gend. IN BROODDRONKHEID MET EEN MES GESTOKEN. Werkman te Groningen in de hartstreek getroffen. Gistermorgen te ongeveer halfzes, aldus de „Tel." kwamen drie lieden die waren uit geweest, langs het Zuiderdiep. Zij kre gen daar een woordenwisseling met eenige personen, die aan het werk waren bij een vischhandelaar. Er werden hartige woor den gewisseld, doch tot handtastelijkheden kwam het niet. De drie boemelaars trok ken ten slotte scheldend af. Een uur later echter keerden zij terug. Toen viel één van hen den werkman H., die juist bezig was het reservoir van een auto te vullen, van achter met een mes aan. De man werd getroffen in de hartstreek. De dader vluchtte na zijn laffe daad, doch werd later aangehouden. Het is de 35-jarige J. H. H. uit Groningen. De gewonde is na door den politiedikter Nathans voorloopig geholpen te zijn naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is ernstig. INCIDENTEN BIJ N.S.B.VERGADERING. Maanagavond heeft de N. S. B. te Am sterdam in gebouw „Bellevue" een verga dering gehouden, waarin als spreker op trad de heer C. Frenay. De vergadering was openbaar, terwijl het stellen van vra gen was toegestaan. Kort na de pauze werd het zeer onrustig in de zaal. De spre ker werd herhaaldelijk geinterr.umpeerd en het tumult ging weldra in een alge meen handgemeen over. Er waren naar schatting ongeveer 200 anti-fascisten in de zaal aanwezig. Met allerlei voorwerpen als gummistokken, fietspompen, stoelen en wat meer als slagwapen kon dienen, werd gevochten. Binnen korten tijd was een ver sterkte politiemacht onder leiding van hoofdinspecteur Van Soelen van het bu reau Leidscheplein aanwezig. Met geweld werd aan het gevecht een einde gemaakt en werden de opposanten naar buiten ge dreven. Er vielen rake klappen en drie personen moesten met hoofdwonden naar het ziekenhuis worden overgebracht. Een N. S. B.'er werd gearresteerd en overge bracht naar het bureau Leidscheplein. Buiten verspreidde de verschillende groepen zich doch de rust was bij lange na nog niet teruggekeerd. Inmiddels was een zeer sterke politie-macht, waaronder ruiters en motor-brigade op het Leidsche plein en omgeving gearriveerd. Herhaal delijk moesten charges worden uitgevoerd en van de gummiknuppel moest talrijke malen gebruik worden gemaakt. Een en ander trok op dezen fraaien zomeravond veel belangstelling ook van niet politiek- georiënteerd publiek. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Woensdag 27 Juni. Huizen 1875 M. N.C.R.V.-Uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst o. 1. v. ds. J. A. Schep. 11.00 Orgelspel R. Parker. 12.15 Gramofoonpl. LOO Ensemble v. d. Horst. 3.00 Chr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonpl. 4.00 Zang door E. de Haas (sopraan), a. d. vleugel H. Laguna-del Valle. 5.00 Kinderuur. 6.00 Gramofoonpl. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Causerie ds. K. H. Wallien. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Arnhemsche Orkestver een. o. 1. v. H. J. Manks. 9.00 Mr. E. J. E. G. Vonkenberg: Vooruit zichten voor den jurist. 9.30 Vervolg concert. I. d. pauze 10.10 Vaz Dias. 10.3012.00 Gramofoonpl. Hilversum 301 M. V.A.R.A.-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Klein VARA-Ensemble o. 1. v. F. Bakels. 9.30 „Onze Keuken", door P. J. Kers. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: Klein VARA-Ensemble o. 1. v. F. Bakels, Hetty Beck (declamatie), en mr. L. A. Donker (elzing). 12.00 „De Notenkrakers" o. 1. v. D. Wins, en Gramofoonpl. 2.00 Zenderverz. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kincferen. 5.30 VARA-Orkest o. 1. v. H. de Groot. 6.30 RVU. J. E. v. Tijen: Het luchtschip. 7.00 Sportuitzenddng. 7.15 Zang door Fientje de la Mar, a. d. vleugel Han Beuker. 7.45 Rep. u. h. Werkloozenkamp der A.J.C. te Vierhouten. 8.15 „Fidelio", opera van Beethoven. M. m. v. het Utr. Sted. Orkest, Toonkunstkoor, en solisten. Leiding: H. v. Goudoever. 9.15 W. Vliegen: Democratie en dictatuur. 9.35 Vervolg-opera-uitzending. 10.35 Vaz Dias en VARA-Varia. 10,45 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst, m. m. v. C. Steyn (orgel) en Mia Dorel (zang). 11.1512.00 Gramofoonpl. Daventry, 1500 m, 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. I.05 Western Studio Orkest o. 1. v. F. Thomas, m. m. v. H. Wendon (tenor). 2.20 Het Trocadero Cinema Orkest o. 1. v. A. v. Dam. 3.20 Pianorecital C. Dixon. 3.35 Het Sted. Orkest en koor van Folke stone o. 1. v. E. Newman, m. m. v. R. Gar- bousova (cello). 5.05 Gramofoonpl. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Handei's Triosonate op. 2, nr. 5, In g. kl. t. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 „The Kentucky Minstrels", revue- programma. 9.20 Berichten. Causerie. 9.55 „Lost Horizon", spel van Hilton en Burnham. 10.55 Voordracht. II.0012.00 Roy Fox en zyn Band. „R a d i o-P a r i s", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 10.35 Orkestconcert. 12.35 Goldy-orkest. 8.20 Schmitt-concert. Kalundborg, 1261 M. 12.202,20 Concert uit rest. „Wivex". 3.20 Gramofoonpl. 3.505.50 L. Preil's Orkest. 8.20 Syphonieconcert m. m. v. solisten, koren en orkest o. 1. v. Emil Reesen. 10.00 Vioolrecital E. Bloch. 10.35 Operettemuziek o. 1. v. Reesen. 11.2012.50 Dansmuziek door orkest en pianotrio. Langenberg, 456 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.20 Kurorkest o. 1. v. Folkerts. 12.20 Gramofoonpl. I.20 N.S.-Volkskoororkest o. 1. v. Gass- mann. 4.20 Königsb. Opera-orkest o. 1. v. Brück- neer. 5.30 Conoert. 7.20 Weragkamerorkest o. 1. v. Kühn. 8.50 Kwintetconcert. 9.20 Voordracht. II.0012.20 Dansmuziek d. h. Emdé- orkest. Rome, 421 M. 8.35 Gramofoonpl. 9.05 „Norma", opera van Bellini. Leiding: Votto. Koorl.: Casolari. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.302.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Orkestooncert. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest o. L v. André. 10.3011.20 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Max Alexys' orkest 1.30 Zangvoordracht. I.452.20 Gramofoonpl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Vioolrecital. 7.05 Gramofoonpl. 7.20 Zangvoordraoht. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 dito. 8.25 Hubert Krains-herdenking. 9.10 Gramofoonpl. 10.30—11.20 dito. Deutichlandsender, 1571 IC. 8.30 Causerie over het Saargebied. 8.50 „Des Meeree und des Aethers Wel len". 9.20 „Der Kanal", hoorspel van J. M. Bauer. 10.20 Berichten. 10.50 Radio-praatje. II.05 Weerbericht. 11.2012.50 Dansmuziek uit Leipzig. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf 3e Programma, 8.0012.20 Deutschl.sender. 12.20—14.20 Brussel Fr. 14.2017.20 DeutschLsender. 17.20—19.35 Brussel VI. 19.3520.50 Luxemburg. 20.50—21.20 Keulen. 21.2023.00 Luxemburg. 23.00afloop Keulen. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 10.3511.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „NatonaT'-zen- Öers. 18.20—19.50 Brussel Fr. 19.50afloop Boedapest of Londen Reg. HERHALING VAN DEN RADIO- MISSIEWEDSTRIJD. Op veelvuldig verzoek zal de K. R. O. morgenavond, 26 Juni a.s. van 8.359.00 uur den radio-missiewedstrijd voor de mi crofoon herhalen. Allen, die Zondag jl. niet in de gelegen heid waren, kunnen dan mededingen naar de waardevolle prijzen, terwijl tevens bij de oplossing inzending van het Radio-Mis siespeldje als voorwaarde blijft gelden. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 27) Het meisje stond half uit haar stoel op, maar liet zich dan weer terugvallen. Zij was heel erg bleek geworden en met ver schrikte oogen staarde zij den man aan. Hoe durf jebegon zij. Maar met een vlug handgebaar legde Shepheard haar het zwijgen op. Doet u dat niet, juffrouw. Het is zoo nutteloos. Ik weet alles. Ik weet alles van de verschillende zaakjes, waarin John Bedford betrokken is. En ik weet ook, dat u in zijn macht is. Het meisje bleef hem strak aankijken. U behoeft heelemaal niet bang te zijn, ging de man voort. U zult zien, dat u veel gelukkiger is na dit onderhoud. En u zult zich veel veiliger voelen. Lilian Delomosne spande zich erg in en eindelijk gelukte het haar uit te brengen: Zeg me wat je wilt, Shepheard. Ik weet zeker, dat je niet hierheen gekomen bent, om me dat alleen maar even te ver tellen. Neen, juffrouw Delomosne, inderdaad niet. Ik weet dus, dat u in de macht is van John Bedford, omdat hij een geheim van u in handen heeft. Ga verder! Een geheim, dat -beschreven staat in de brieven, welke hij in zijn bezit heeft ge kregen. Ja, ga verder. Shepheard haastte zich niet en glim lachend vervolgde hij: Het zou u, vermoed ik, heel wat waard zijn, om die brieven terug te krijgen, niet waar? Plotseling ging het meisje licht zien. Zij scheen een toekomst te zien, welke ook voor haar nog gelukkig zou kunnen wor den en met een vlugge beweging sprong zij uit haar stoel op. Geef mij die brieven terug en ik zal je.... Ja, hoeveel wilt u mij geven? Moedeloos liet zij zich weer in haar stoel vallen. Och, laten wij er maar niet verder over spreken. Dat is toch onmogelijk. Hoeveel wilt u er voor geven, juf frouw Delomosne? Lilian Delomosne boog zich gretig naar voren. Zou jij die brieven dan kunnen mach tig worden, Shepheard? Ik heb die brieven reeds, antwoordde hij. Ik heb ze hier in mijn zak en u kunt ze van mij krijgen, als u mij den prijs er voor betaalt. Het wordt namelijk mijn tijd, dat ik uit dit land ga verdwijnen en daar ik behoefte heb aan eenig geld, ben ik bereid, u die brieven af te staan tegen duizend pond, en dat is spotgoedkoop, juf frouw Delomosne. Lilian Delomosne keek hem een oogen blik strak aan. Goed, zei ze toen Laat me eerst eens zien of ze er allemaal zijn. Als u er niets op tegen heeft, houd ik ze liever in handen, totdat u mij betaald heeft. Een half uur later verliet Shepheard de kamer met vijfhonderd pond in bankbil jetten en ^een chèque voor de resteerende vijfhonderd pond in zijn zak. Hij had daar na nog een kort onderhoud met Leonie en even later verlie. hij zeer voldaan het huis. Maar hij keerde niet naar Queen Anne Mansions terug en bracht den nacht door in het Victoriahotel. Den volgenden morgen inde hij zijn chèque en vertrok naar Dieppe. Hij slaakte een zucht van verlichting, toen de haven van Nieuwpoort in het gezicht kwam. Dienzelfden morgen ontwaakte Lilian Delomosne met het gelukkige gevoel, dat de zij eindelijk vrij was. Zij was nu niet langer de slavin van John Bedford. En nu zou zij den strijd tegen dien man aanbin den en zich scharen in de geleden van de tegenpartij. HOOFDSTUK XVin. Nu Herman Groot gearriveerd was, wierp Laurence zich op zijn werk met een werk lust, welke bijna koortsachtig werd om zijn volharding. Tegen het aanbreken van den dag was hij al in zijn werkplaats en de avond vond hem daar nog. Hij gunde zich nauwelijks den tijd om te eten en hij nam zijn lunch en zijn avondmaal veel liever mee naar zijn werkplaats dan er toen minu ten tusschen uti te moeten breken. En als hij des avonds laat zijn taak eindelijk als geëindigd beschouwde, gebeurde dit al leen, omdat hij dan te vermoeid was om nog een stuk gereedschap in handen te ne men. Op zulke oogenblikken restte hem nog maar juist voldoende energie om naar huis te strompelen, zich op zijn bed te wer pen eri in slaap te vallen, zoodra zijn hoofd 't kussen raakte. Vóór veertien dagen verstreken waren, had hij evenwel in zijn werkplaats een veldbed laten opslaan en bracht nu heele dagen en nachten in zijn atelier door. Inmiddels werkte Groot onafgebroken aan het zuiver mechanische werk, waar voor Laurence hem had laten overkomen. Hij werkte op zijn gewone, langzame maar degelijke manier, doch hield zijn oogen en ooren goed open. Vooral stelde hij heel heel belang in de werkzaamheden, welke Lau rence zelf verrichtte. En hij zag, dat, als het werk in dat tempo werd voortgezet, de voltooiing daarvan niet ver meer af kon zijn. Bij de eerste samenkomst met John Bedford in dat kleine café in Soho, had hij niet veel bijzonders te vertellen, maar een week later wist hij meer. Als het werk in dit tempo wordt voort gezet, vertelde hij, kan hij over tien da gen klaar zijn. De romp van de machine is al bijna heelmaal klaar. Weet je nu al iets meer, dan toen je begon? Neen, antwoordde Groot, die met klem het hoofd schudde. Alles is op den zelfden voet voortgezet. Ik weet zelfs niet, waar de motor gemaakt wordt. Ik heb over al gezocht, zelfs zijn brieven doorgelezen, maar heb niets kunnen vinden. Ik geloof, dat hij den motor pas op het laatste oogen blik zal inbrengen. Maar één ding weet ik zeker, dat, wat voor een motor hij ook wil gebruiken, om het toestel drijfkracht te geven, wij kunnen als vaststaand aanne men, dat de motor heel erg klein moet zijn. Dat heb ik. gezien aan de ruimte, welke hij voor den motor heeft opengelaten. Houd je oogen maar goed open, Groot, zei Bedford, toen de twee mannen weer van elkaar gingen. In de constructie van het toestel stel ik niet zóóveel belang, als wel in den datum waarop het voltooid kan zijn. Je moet mij onmiddellijk berich ten, als het zóóver is, dat de motor moet worden aangebracht. Groot dronk langzaam zijn groot glas bier leeg en schudde het hoofd. Ik ben bang, dat hij me dat niet zal vertellen. Die laatste dingen zal hij alle maal zelf doen, zonder dat er iemand bij is. Nu, je zult dan toch in ieder geval weten, wanneer het tijd gaat worden, dat de motor wordt aangebracht. Houd me zoo goed mogelijk op de hoogte, Ieder uur als het mogelijk is. Dat zal niet meevallen, meende Groot. Hij is zeer voorzichtig en het is niet ge makkelijk om de werkplaats te verlaten. Hij houdt de sleutels altijd in zijn zak. John Bedford kreeg een idee. Hij wist, dat er geen duplicaatslteuls waren van de werkplaats en het zou toch gemakkelijk zijn als hij die werkplaats eens zou kun nen binnendringen op e'en oogenblik, dat Workman zich om de een of andere reden verwijderd had. Heb je die sleutel wel eens in handen gehad? vroeg Bedford. Groot schudde het hoofd. Kan je niets verzinnen, waardoor je die dingen in handen krijgt? Hij geeft die sleutels nooit uit handen, antwoordde Groot. Hij laat me zelf des morgens binnen en draaidt de deur dan weer achter me op slot. Maar als ik die sleutels nu eens te paken kon krijgen, wat dan nog? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9