DINSDAG 26 JUNI 1934 DE F SFOSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 7 VOETBAL XERXES—V. S. V. OP HET LUGDUNUM-TERREIN. Ten bate van Westerkwartier. Het bestuur der Speeltuinvereniging „Westerkwartier" organiseert op Zater dag 30 Juni 'n Liefdadigheids-Voetbalwed strijd ten bate van de vernieuwing van het speeltuinmateriaal in de dit jaar te openen nieuwe tuin, tusschen de 1ste klas vereenigingen Xerxes I (Rotterdam) en V. S. V. L (Velsen). Deze wedstrijd zal worden gespeeld op het Lugdunumterrein. V. D.—L. P. S. V. Donderdagavond a.s. speelt V. en D. I tegen de L. P. S. V. op het terrein aan de Zoeterwoudschesingel, aanvang half acht. V. en D. speelt dezen wedstrijd, die om een medaille gespeeld wordt, in de volgende opstelling: Doel: J. Duindam. Achter: Uphof en B. Rijnhout. Midden: A. Langezaèl, H, de Vrind en J. van Zanten. Voor: K. Staats, C. Kluts, A. de Vrind, J. Kneiffer en Fr. Hakkaart. Zuidwijk ILeidsche Bakkersgez. 36. Gisteren speelden de Leidsche Bakkers gezellen voor de eerste ronde van Chap- chal beker en wisten een 63 overwinning te boeken op Zuidwijk I, ruststand 33. De heer Joh. Wassenburg leidde correct. LAWN-TENNIS DE WEDSTRIJDEN WIMBLEDON AANGEVANGEN. Nederlandsche heeren uitgeschakeld. In de eerste ronde van het heeren enkel spel der All-Englandtanniskampioenschap- pen te Wimbledon zijn onze landgenooten Timmer, Knottenbelt en Leembruggen uit geschakeld. Leembruggen verloor in drie sets van den Engelschman Lysaght, nl. met 26, 4—6, 3—6. Artens, de Oostenrijksche Davisbeker- speler, en Timmer verloren in den tweeden en vierden set een feilen strijd, welke be slist werd in het voo-deel van de Oosten rijkers. Met 62, 79, 63, 75 wonnen deze. Knottenbelt was in de beide eerste sets tegen den bekenden Franschen Gentien uit stekend op dreef, h haalde den eersten set met 64, verloor den tweeden met 97, doch daarna was de Franschman beslist de meerdere en met 63 61 won hij. Koopman geslagen. Ook Koopman werd in de eerste ronde geslagen, nL door de Tsjech Siga met 06 2_6, 3—6. Hiermede zijn dus alle Nederlandsche heeren uitgeschakeld. De verdere resultaten luiden: Siba (Tsjecho-Slowakije), sl. Koopman (Nederland) 63, 61, 6—4; Frank (En geland) slaat von Kehrling, (Hongarije) 63, 64 63; Perry (Engeland) slaat Tuckey (Engeland) 6—2 62 57 60; R. Menzl (Tsjecho-Slowakije) slaat Stedman (Australië) 61 75 63. WATERPOLO NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „DE ZIJL." Evenals vorige jaren organiseert „de Zijl" ook dit seizoen nederlaagwedstrij den. Voor deze wedstrijden zijn de volgende vereenigingen uitgenoodigd: Maas I, G. Z. C. I, Haarlem I, D. W. R. I, C. J. M. V. I, Neptunus I ('Zaandam). A.s. Zonderdag om 8 uur wordt de eerste nederlaagwedstrijd gespeeld tusschen de Zijl I en C. J. M. V. I, terwijl tevens dien avond de Zijl II voor de competitie uit komt tegen Haarlem n. HET NEDERLANDSCHE ZEVENTAL NAAR DUITSCHLAND. Een tweede ontmoeting. Naar wij vernemen zal het Nederlandsch polozevental naar aanleiding van den lan- denwedstrijd op Zondag 1 Juli te Dussel- dorf tegen Duitschland, nog een tweede polo wedstrijd spelen en wel op Maandag avond 2 Juli te MünchenGladbach. Dan wordt onder den naam Kikvorschen ge speeld tegen een ploeg van de Gau Nieder- rhein. De Kikvorschenploeg zal slechts 1 wijzi ging ondergaan na den vorigen dag tegen Duitschland te hebben gespeeld. Ingen- luyff zal worden vervangen door van Aelst terwijl op de plaats van den laatste Daat- selaar van U. Z. C. uitkomt. WANDELSPORT LEIDSCHE SPORTCLUB. De Leidsche Sportclub heeft Zondag jl. met 18 leden deelgenomen aan een 40 km. marsch, uitgeschreven door de Rott. Poli- tie-Sportvereeniging „Hermandad". Zij wist ondanks de zwaar drukkende temperatuur beslag te leggen op een lsten prijs (een wandelaar op marmer voetstuk), welke werd uitgeloofd voo- de best marcheerende en indrukmakende groep, voorts ontving zij een vereenigingsprijs. Dit succes is zoo veel te grooter, daar de groep onder leiding stond van den tweeden leider der L. S. C., den heer I. v. d. Walle, die voor de eerste maal leidde, daar de algemeene leider, de heer Joh. v. d. Linden verhinderd was. Me dewerking werd verleend door twee leden der Leidsche E. H. B. O., die tevens lid zijn der L. S. C. Tevens willen wij er nog even aan herinneren, dat de trainingsavonden gehouden worden op Dinsdag, aanvang 8 uur 's avonds vanaf 't clublokaal café „Oud- Hortuszicht", Witte Singel, Hieraan kun nen ook niet-leden deelnemen. In het verslag der Jubileum-Knobel- Marsch der Leidsche Sportclub was ver meld, dat de start plaats vond om 2.30 uur, dit moet zijn drie uur. De sluiting 10 Juli moet zijn 12 Juli, laatste post. EENDAAGSCHE JUBILEUM-MARS CHEN DER A. V. EN A. V. „ALPHIA". Ter gelegenheid van haar 15-jarig ju bileum zal door de A. V. en A. V. „Alphia" op Zaterdag 14 Juli a.s. een 25 km. en 42.5 km. afstandsmarsch worden georganiseerd. De marschen zullen worden gehouden on der de bepalingen van de N. W. U. De deel name voor de 25 km. is opengesteld voor boven de 12 jaar en voor de 42.5 km. bo ven de 16 jaar. Zoowel vereenigingen en individueelen die geen lid van de N. W. U. zijn zullen kunnen deelnemen. De start zal plaats vinden voor de 25 km. marsch om 3.15 uur en voor de 42.5 km. om 2.15 uur. Het startbureau zal gevestigd zijn in het voormalige kantoorgebouw van „Het Tegel- huis" a. d. Wilhelminastraat. Er zal zoowel in groepsverband als wel individueel gemarcheerd kunnen worden. Het hoofdpeleton mag evenwel niet ge passeerd worden. Het parcours moet worden geloopen voor de 25 km. marsch binnen de 5 uur en voor de 42.5 km. marsch binnen de 8 uur. Leden van de E. H. B. O. zullen ook thans hun medewerking verleenen. De aanmelding kan voor 9 Juli geschieden bij dqn leider den heer G. Thomasse, Rozen straat 43 te Alphen aan den Rijn. Benevens een fraai uitgevoerde plaquette met lint zijn mooie bekers, lauwertakken, medailles enz. beschikbaar gesteld. Het parcours luidt als volgt: 42.5 km. start 2.15 uur: „Tegelhuis" Wilhelminastraat 30 naar Zwammerdam, Bodegraven, Bode- graafsche straatweg, 's Gravenbroeksche weg, langs de Reeuwijksche Plassen en bekende „Elf Hoeve", Zoetedjjk, de Ree, Korsendijk, Platteweg, Burgem. Lucas- laan, d'Aumerielaan naar hotel „Zomer- zorg" van den heer N. P. Blesgraaf, Reeu- wijkschebrug, le rust. Bodegraafsche straat weg naar Gouda, Graaf Florisweg, Ridder v. Catsweg, Bloemendaalscheweg, Brug weg, Oranjelaan, Noord- en Zuidkade naar hotel „Neuf", G. Lamoree te Boskoop, 2e rust. Vanaf hotel „Neuf" Boskoopschebrug over, linksaf Jaagpad, linksaf Gouwslui- schebruggen over naar het eindpunt. Parcours, 25 km.. Start 3.15 uur: „Tegel huis", Wilhelminastraat 30 naar Koude kerk, Gemeeneweg, Hazerswoude, linksaf naar Boskoop, rust Hotel „Neuf' G. Lamo ree, Boskoopschebrug over linksaf, Jaag pad naar Gouwsluis, bruggen over naar eindpunt. Het geheel is dus een mooi parcours en bovendien geheel nieuw. PAARDENSPORT HET CONCOURS HIPPIQUE TE HOOFDDORP. Het concours Hdppique te Hoofddorp, dat zich steeds in een groote belangstelling mag verheugen, belooft dit jaar, nu het voor de 25e maail gehouden wordt, interessanter te worden dan ooit. Behalve het groote spring concours wordt er ook een nummer carous- selrijden gegeven, waaraan de medewer kenden in verschillende nationale kleeder drachten zullen deelnemen. Dit fraaie nummer, met zijn 150 deelne mers, is in onze Hippische wereld iets ge heel nieuws. POSTDUIVEN GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP „De Vriendenclub" (Leiden). Wedvlucht vanaf Chateroux, afstand he melsbreedte van Joh. Vogelensang 627.96 km. tegen van J. J. Tisseur 629.71 km. In concours waren 65 vogels welke om 6.40 met kalme Zuid-Westen wind gelost wer den volgens radiobericht, doch gedurenre de vlucht heeft in 't Zuiden een onwedsr gewoed, dat de duiven uit elkaar geslagen heeft, zoodoende een zeer onregelmatig verloop. Zondagavond mankeerde nog 40 pet., doch deze zijn grootendeels op Maan dag teruggekeerd. De eerste vogel werd ge constateerd door den heer Joh. Vogelen zang om 152357, doch door het coördi naat berekening kwam den heer Erades met verdere afstand naar voren en wel om 152411 seconde benevens 7, 18 en 22. Joh. Vogelenzang 2, 3, 15 en 19, G. A. S. v. d. Reijden 4, 6, 8, 11, 12 en 17, Chr. v. d. Pluijm 5, 9, en 16, G. F. Tisseur 10, N. N. 13, J. J. Tisseur 12, 20 en 21, welke deze constateerde om 194343. De eerste vogel maakte een snelheid van 1200.3 meter per minuut de laatste prijs- winner nog 803.2 meter per minuut. Aan staande Zondag begint de eerste africhting jonge duiven 1934 vanaf Zoetermeer. Het ligt in de bedoeling om in samen werking met de L. P. C. een stedelijk con cours te organiseeren vanaf Bordeaux en van Parkestone Engeland. Iedere liefheb ber aangesloten bij den N. A. B. v. P. kan hieraan mededoen en kan inkorven volgens de bepalingen van Afd. C. Groep West bij den Vriendenclub en de L. P. C. Eereprij- zen voor deze vlucht worden ingewacht alreeds nu bij de commissie en als ieder een paar vogels zet kan dit een mooi concours worden. Dus Leidsche liefhebbers denkt hieraan. De Raad dear gemeente Boskoop kwatm Vrijdag 22 Juni j.l. des avonds te 7 uur in openbare vergadering bijeen ten gemeen tehuize. Voorzitter: de heer Mr. E. P. Verkerk, burgemeester. Secretaris: Mr. F. A. Helmstrijd. Aanwe zig alle leden. De voorzitter deelt mede dat stemming en rondvraag zal beginnen bij den heer Van der Staak. De notulen van de vergaderingen van 6 en 10 April en 7 Mei 1934 worden onveran derd goedgekeurd. Ingekomen stukken. De onder a tot en met q vermelde stuk ken worden voor kennisgeving aangenomen w,o. een schrijven van de Gezondheids commissie te Bodegraven dd. 31 Maart 1934, houdende toezending ter goedkeuring van de rekening en verantwoording van de ont vangsten en uitgaven over 1933/34. Deze rekening wordt goedgekeurd. Een adres dd. 30 April 1934 van het be stuur van de Nederlandsche Centrale Red dingsbrigade, gevestigd te Rotterdam. Daar, voor zoover bekend, zich in deze gemeente nooit een geval van verdrinkings dood van kanovaarders heeft voorgedaan, stellen B. en W. voor het stuk voor kennis geving aan te nemen, te meer daar volgens de Boskoopsche Reddingsbrigade het groot ste gedeelte van de minderjarige personen oudier dan 10 jaar kan zwemmen. Aldus besloten; echter zal overwogen worden een artikel als in het adres voorge steld, in het leven te roep, n.l. voor het ge bruiken van roeiboot, zeilboot of kano, een vergunning van de overheid voor te'schrij ven, indien zich in de toekomst een geval van verdrinksdood zal voordoen, ten ge volge van het omslaan van bootjes. Een adres dd. Juni 1934 van M. de Jong e.a. houdende verzoek het daarheen te wil len leiden, dat zij aangesloten kunnen wor den bij de drinkwaterleiding van Reeuwijk, met dien verstande, dat zij geen hoogere waterprijzen moeten betalen als diegene, die bij de Boskoopsche Drinkwaterleiding zijn aangesloten. Tevens wijzen zij op het verschil in prijs voor eleotrische stro om- levering. B. en W. zien geen enkele aanleiding op het verzoek in te gaan, en stellen voor af wijzend te beschikken. Aldus besloten. De salarissen van burgemeester, secretaris en ontvanger. Een schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie, waarin het oordeel der Raad wordt gevraagd over een ontwerp besluit tot herziening van de jaarwedden van burgemeesters, secretarissen en ont- De heer P. Loef Az. vraagt of Gedepu teerde Staten van oordeel zijn, dat vertrou wen kan worden gesteld in een persoon met een dergelijk salaris als dat van den ge meenteontvanger. De heer Van Kleef, zegt dat het stuk hem zeer heeft bevredigd. De salarissen van ambtenaren zijn naar beneden gegaan, doch die van burgemeesters en secretaris sen zijn tot nu toe hetzelfde gebleven. Spr. onderschrijft ten volle de meenong van Ged. Staten. Wat betreft het salaris van den gemeen te-ontvanger, meent spreker dat dit in overeenstemming is gebracht met de werk zaamheden, temeer daar deze verminderd zijn doordat de inning van de inkomsten belasting aan het Rijk is overgegaan. De heer Haring vermoedt dat Ged. Sta ten genoodzaakt een dergelijke verlaging op te leggen. Ook de heer Brand juicht deze verlaging toe en meent dat het wijste zal zijn zich er bij neer te leggen. De heer Noest zegt dat de Raad de sa larissen altijd aan den lagen kant heeft gevonden en zou gaarne zien dat dezelfde houding door B. en W. werd aangenomen, indien er t.z.t. door den Raad een voorstel wordt ingediend tot verlaging van de sa larissen der ambtenaren. De heer Guldemond, namens het college sprekend, geeft te kennen, dat de werk zaamheden van den gemeente-ontvanger niet verminderd zijn, doch veeleer toege nomen, door betaling van de steungelden etc. Er zijn echter 2 grieven in het adres, en wel deze, dat voor de burgemeesters vroegere dienstjaren medetellen en van den secretaris (c.q. ontvanger) niet. De heer Van Kleef merkt op, dat genui- men tijd een premie voor pensioen niet door ambtenaren behoefde te worden be taald. De 10% welke nog extra wordt ge hort, is geen pensioensveriaging, doch moet beschouwd worden als 2/3 van de pen sioenspremie. Het standpunt van spreker blijft, dat met deze verlaging de eerste stap is gezet naar meer normale toestan den. Geen instemming. Het voorstel van B. en W. om geen in stemming te betuigen met het ontwerp besluit wordt in stemming gebracht en met 76 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Brand, Boekraad, van der Staak, de Ruyter, AbbenJbroek en Van Kleef. Verkeerstelling. Bij sub e. der mededeelingen licht de voorzitter toe, dat in verband met het niet bewaken van de spoorwegovergang op de Zijde, een week lang een verkeerstelling is gehouden en wel van 6 uur tot 21 uur. In deze week zijn gepasseerd 2624 motorrijtui gen, 15.546 rijwielen, 327 bespanningen en 4738 voetgangers. Deze cijfers zullen de di rectie der Ned. Spoorwegen worden voor gelegd om te bewijzen, dat bewaking van den overweg noodzakelijk is. Voorstel tot vaststelling van een pen sioensgrondslag. Zonder discussie of hoofd, stemming goedgekeurd. Voorstel tot benoeming van een lid tot Wering van schoolverzuim. Benoemd werd de heer K. Vermey. Aanbieding van de rekening van het electriciteits-, gas- en waterbedrijf over 1933. De heer Boekraad geeft in overweging met 1 October a.s. de verhooging, welke in verband met de omzetbelasting op de ta rieven was gelegd, te doen vervallen. Dit zal in de commissie van onderzoek worden ter sprake gebracht. Voorstel tot verlenging van de onder- handsche verhuur van een gedeelte van het voormalig gemeentehuis. Zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Herstemming over het amendement van den heer Van Kleef op het voorstel tot her ziening van het tarief voor de opgenome- nen in het tehuis voor ouden van dagen. Dit amendement werd met 76 stemmen aangenomen. Stemming over het voorstel van B. en W. tot herziening van het tarief voor de op- genomenen in het tehuis voor ouden van dagen. Aangenomen met 112 stemmen, n.l. die van de heeren 't Hart en Noest. Voorstel tot levering van electrisdhen stroom aan de gemeente Alphen aan den Rijn ten behoeve van perceelen aan den Otweg. Zonder discussie of h.st. aangeno men. Aanbieding ter vaststelling van het pri mitief kohier der hondenbelasting voor het jaar 1934. Goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de huursom voor het perceel Burgemeester Colijnstraat No. 39. Zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Voorstel tot verlaging van eenige land- huren. Z.h.st. goedgekeurd. Voorstel tot het treffen van een nieuwe gemeenschappelijke regeling omtrent de toelating van kinderen uit de gemeente Al phen aan den Rijn op de openbare school voor gewoon lager onderwijs. Zonder dis cussie of hoofdelijke stemming aangenomen. De tunnel onder den oprit van de Gonwebrug. Voorstel om medewerking te verleenen aan de totstandkoming van een tunnel on der den oprit van de Gouwebrug ter hoogte van de Rarendstraat. De heer Van Kleef geeft een uiteenzetting wat de aanleg van den tunnel zal kosten. Op de eerste plaats zal de heer Jonge jan een stuk grond krijgen, wat de gemeente indertijd besloten heeft te koopen voor een som van 4500.Aan denzelfden kant van de Dorpstraat liggen nog 4 perceelen, waar van 3 aan de provincie toebehooren en 1 aan die gemeente, een gezamenlijke waarde vertegenwoordigend van plm. 20.000. Wanneer de heer Jonge jan op den hoek van de Burg. Colijnstraat gaat bouwen, zal het stuk grond, hetwelk hem eerst door de provincie was toegewezen niet bebouwd worden. Een 2e punt is, wanneer een tunnel zal worden aangelegd, zuilen de perceelen, welke aan den onderweg gelegen zijn, ten eeuwige dagen daar moeten bltfven en kan geen der eigenaren een pand aan de hooge Dorpstraat laten bouwen, tenzij alle eige naren dit tegelijk doen. Spr. vindt.de kos ten te hoog om die enkele middenstandera voor verval van him zaak te vrijwaren. Wanneer geen tunnel wordt aangelegd, zal van de trap gebruik moeten worden ge maakt om aan den onderweg te komen. Spr. is van meening, dat dit bezwaar niet opweegt tegen de groote kosten, temeer daar de vrees van de betrokken winkeliers, hun Cliënten te verliezen, wel wat te groot is. Spreker voelt in het geheel niets voor het plan. Wat de tunnel zelf betreft noemt spreker dit een smal slopje, door de geringe hoogte van 2 M. en breedte van 2.80 M. Spreker zou de breedte willen brengen op 3.50 M. De heer Jac. Loef brengt eenige techni sche bezwaren naar voren. De heer t Hart vraagt naar de kosten van overdracht en afscheiding van het stuk grond, dat de Kerkvoogdij zal schen ken. Spr. meent dat het stuk grond, hoek Burg. Colijnstraat en Dorpstraat, moet vrij- blijven, daar dit in het belang van het toe nemend verkeer te achten is, en het, naar hij meent de bedoeling indertijd geweest is, op deze plaats een wachthuisje voor het reizend publiek te plaatsen. De heer Brand voelt veel voor het plan. Indien op de plaats waar de heer Jongejan nu zal bouwen, een wachthuisje wordt ge plaatst, aldus spreker, zullen de kasten voor de gemeente ook 4500.bedragen, plus de kosten voor het huisje. De heer van Gelderen zegt dat noch door den Raad, noch door het college van B. en W. een besluit genomen is tot plaat sing van e en wachthuisje. De heer Guldemond bevestigt dit. De voorzitter de verschillende sprekers beantwoordend, zegt, dat het voorsteil van finanoieele zijde zeer nauw is bekeken. De tunnedaanleg zal een verminderde uitgave aan personeede belasting met zich mede brengen. Over het algemeen is het plan een zeer moeilijke kwestie en hoewel in het geheel niet bevredigend, mag toch dit de beste oplossing genoemd worden. De aangrenzende winkeliers hebben in de opgaande muur voor hun pand, een langzaam verval voor hun zaak gezien, daar haan winkel slechts door het afgaan van de trap bij de Barendstraat is te be reiken. Dit zal nu ondervangen worden door de te maken tunnel. De kosten van overdracht zijn niet hoog, terwijl de afscheiding van het door de Kerkvoogdij te schenken stukje grond zoo weinig mogelijk behoeft te kosten. Wat het wachthuisje betreft, (meent spr., dat als dit op het door den heer 't Hart aangegeven plaats zal worden gebouwd, een concentratiepunt voor het verkeer zal worden, wat zal moeten worden vermeden. Geruimen tijd wordt nog over het tunnel plan gediscussieerd, waarbij de heer van Gelderen naar voren brengt, dat de heer Jongejan ook het pand van dr. de Wilde zal kunnen bewonen, doch spr. wil dit niet voorstellen, gezien de hooge kosten daar aan verbonden. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, met het door den heer Van Kleef in overweging gegeven wijziging, om den middenstand 2500.— in plaats van 2450.te laten bijdragen, en het verzoek, dat B. en W. alle pogingen zul len aanwenden, om de afmetingen van den tunnel te vergrooten. Het voorstel wordt met 85 stemmen aangenomen, n.l. die van de heeren 't Hart, Boekraad, Noest, de Ruyter en Abberubroek. Voorstel tot wijziging en aanvulling van het ambtenaren- en werklieden-reglement. Zonder discussie aangenomen. De heeren 't Hart en Noest stemden tegen. Voorstel tot wijziging van de bedLooiten tot het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Rotterdamsche Bank- vereendging N.V. en van een deposito-over eenkomst met T. Goedewaagen en Zonen, bankiers te Gouda. Zonder discussie of hoof delijke stemming aangenomen. Voorstel tot vaststelling van twee con cept-besluiten strekkende tot wijziging van de gemeente-begrooting dienst 1933. Zonder discussie of hoofdelijke stemming aange- Rondvraag. Bij de rondvraag dringt de heer Boek raad aan op een algemeene uniforme ver laging der huren van woningen der bouw verenigingen. Hierna sluiting. „De Snelvlieger", Leiden. Wedvlucht Chateauroux (Frankrijk) af stand 629 km. Duiven gelost 6.40 uur, wind Zuid-West. Uitslag als volgt: 1, 2, 4, 5 en 7 A. P. van der Voort, 3 en 8 J. M. A. Lek, 6 W. le Mair. Eerst geconstateerde vogel 25658 en laatst geconstateerde vogel 747—39. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P.V. „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht met oude duiven vanuit Chateauroux (Fr.) afstand 624 K.M. In coucours 52 duiven. De vogels werden aldaar in vrijheid gesteld te 6 uur 40 min. met Z.-W. wind. De eerste duif werd ge constateerd te 3 uur 27 min. 36 sec. en had den afstand afgelegd met een gemiddelde snelheid van 1337,2 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconsta teerd te 6 uur 47 min. 10 sec. en had een gemiddelde snelheid gemaakt van 934,72 Meter per minuut. De Uitslag was: 1 en 10 C. Versteeg; 2, 7, 8, 9 en 11 K. I. Waasdorp; 3. A. G. Visser; 4. L. J. Raaphorst; 5. J. P. Brederode; 6. J. Brouwer. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Chateauroux (Fr.), af stand hemelsbreed tot het hok van den lsten prijswinnaar 623 K.M. 640 M. In concours 49 vogels. De duiven schijnen met onweer en slagregen te kampen te hebben gehad, waardoor thuiskomst onre gelmatig. De eerste vogel wordt 3 uur 12 min. 26 sec. geconstateerd en vloog met een gemiddelde snelheid van 1217 Meter per minuut, de laatste prijswinnende duif werd om 7 uur 11 min. 28 sec. geklokt. G. A. v. Adrichem, Voorschoten, le, 5e, 6e, 9e, 10e 11e, 12e, 13e, 14e en 15e, C. Zwaan, Voorschoten 2e prijs, A. de Graaf, Voorschoten, 3e, 4e en 7e, J. Caspers, Stompwijk, 8e prijs,, K. Kohne, Veur, 16e prijs. Tevens werd door enkele leden deel genomen aan de Nationale wedvlucht van af St. Sebastiaan (Spanje), losgelaten Vrij dagmiddag bereikten van de heeren G. A. v. Adrichem en J. A. A. v. d. Elskamp, Zondag een vogel het hok. LUCHTVAART BRITSCHE VLIEGTUIGEN TEGEN ELKAAR GEBOTST. Drie personen omgekomen. Op het vliegveld te Late in Gloucester shire zijn gistermiddag twee vliegtuigen in de lucht met elkaar in botsing gekomen. Drie personen kwamen hierbij om 't leven. rijden kan bij uitzon- dering geen kwaad; VEILIG rijden is echter altijd goed en dus beter I

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7