VOOR PIJNLIJKE VOETEN IS MAAR EEN MIDDEL Prima vakkundig gemaakte Schoenen dragen H. SIMONIS, Haarl.str. 138, Tel. 699 DINSDAG 26 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. EN DAT ISi 2343 IN ZEER GROOTE COLLECTIE VOORRADIG BIJ l Speciaal adres voor Schoenen met ingebouwde steunzolen Schoenen v. knokvoeten - Schoenen v. gevoelige voeten r P.s. Alsmede voor ONVERSLIJTBARE SCHOOLSCHOENEN r TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht In den morgen van 26 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bild/t. Hoogste barometerst.: 768.0 te Toulouse. Laagste barometerst.: 749.1 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 27 Juni: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke wind, gedeel telijk bewolkt, weinig of geen regen, iets warmer overdag. De gisteren genoemde secundaire pas seerde met regen en onweer ons land, Gro ningen tapte 19, Maastricht 6 m.m. neer slag af. Intusschen hielden zoowel de de pressie bij IJsland als de hooge drukking u/er Zuid-Zweden en de Oos.~ terwijl in het Zuid-Westen van het waar nemingsgebied de barometer flink stijgt, De verdere aar.voer van lucht uit het Wes ten deed over het vasteland de temperatuur dalen, de regenval was vrij uitgebreid, en plaatselijk zwaar (München 22 m.m.). Over de Britsche Eilanden is de temperatuur een weinig, over Zweden wat meer gestegen. De neerslag was in deze gebieren gering. Tengevolge van de uitbreiding van het Zuid-Westelijke maximum over Frankrijk, Zwitserland, onze omgeving en later ook over Duitschland is hier allerwege weer stijging van temperatuur met geringe on weerskans te wachten. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags t« half drie 16.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS «JU Van Dinsdagnamiddag 4.39 uur tot Woensdagmorgen 9.55 uur. Van Dinsdagnamiddag 9.55 uur tot Woensdagmorgen 4.39 uur. HOOG WATER Te Katwijk op Woensdag 27 Juni voorm. 3.00 uur en nam. 3.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20.5 gr. C. HUIZE BOLDERSHOF. Opening nieuw paviljoen door minister De Wilde. Heft GelesbineHpaviljoen van verpleging van zwakzinnigen in het Gesticht Bolders hof te Druten is Maandagmorgen plechtig geopend door Z. Exc. minister J. A. de Wilde. Tevoren had de Deken van Druten, de Hoogeerw. heer J. P. F. Jansen, geassis teerd door den rector van het gesticht, den zéereerw. heer H. W. van Ensohot het pavil joen plechtig ingezegend. Tot de aanwezigen behoorden o.a. Z.Exc. mr. S. Baron van Heemstra, de Commissa ris der Koningin in Gelderland, dr. J. Wes- sels, inspecteur van het Staatstoezicht op het krankzinnigenwezen, dr. van Voort- huyzen, inspecteur van het B. L. O., rec tor Mgr. Geurts, diocesaan inspecteur van het R.K. B. L. O., dr. Veeger, inspecteur der Volksgezondheid te Nijmegen, dr. En- neking, dr. Meftrom, prof. dr. Carp, prof. dr. Ruitten en de heeren TMnnann en Rom- me uit Den Bosch, dr. Janssens uit Vught, dr. Janssen uit Venray, dr. Kerstens uit Noord wij kerhout, mr. Couvee, officier van Justitie te Arnhem, dr. Schade uit Rosma len. Rector van Enschot opende de feestelijke bijeenkomst, schilderde de werkzaamheden van de Dochteren der Wijsheid en richtte een woord van welkom tot Minister de Wilde. Deze nam daarna het woord en sprak zijn waardeering over het werk dat de Congre gatie der Zusters sinds dertig jaar op Bol- hof verrichtte. De Regeering stelt op zeer hoogen prijs Wat hier gedaan wordt, om aan de arme zwakzinnigen in gestichtsver- band een familieleven te geven. Het nieuwe paviljoen waarin zonder rechterlijke machtiging patiënten kunnen worden opgenomen luidt een nieuw tijd perk in. De Minister verklaarde daarna het pa viljoen voor geopend. Het woord werd daarna gevoerd door mr. S. baron van Heemstra en door den ge neesheer-directeur, van het gesticht, dr. de Steenshuysen Piters, die een referaat gaf over de oorzaken en de bestrijding der ver schillende soorten van zwak zinnigheid. Voorts spraken nog dr. van Voorthuy- sen, die in het bijzonder zijn waardeering uitsprak over de kwaliteit van het onder wijs in het bisdom Den Bosch, Mgr. Geurts, burgemeester Brinkman van Druten, dr. Schim van der Loeff, die him gelukwen- schen aanboden en hun waardeering uit ten. Onder leiding van den architect den heer v. d. Valk maakten de genoodigden een rondgang door het paviljoen. GEEN VERHOOGING DER RIJWIEL BELASTING. Naar wij vernemen, zal de rijwielbe lasting voor het nieuwe belastingjaar, dat op 1 Augustus as. ingaat, niet, zooals oor spronkelijk in het voornemen der regeering lag, tot drie gulden verhoogd worden. De belasting zal ook voor het aanstaande be lastingjaar op 2.50 blijven gehandhaafd.. N.V. „De Arbeiderspers". Ten kantore der vennootschap te Amster dam werd de jaarlijksche vergadering van aandeelhouders gehouden der N.V. Druk kerij en Uitgeversmaatschappij De Arbei derspers. In deze vergadering werden de balans- en winst- en verliesrekening over het jaar 1933 behandeld, terwijl besioten werd wederom een dividend van 4 pet. op de aandeelen uit te keeren. Na toepassing van de gewone afschrijvin gen op de bezittingen der vennootschap, resteert een netto-winst van 77.690.19. Na uitkeering van het dividend en verschuldig de dividendbelasting, te zamen vereischen- de 21.810.resteert daarvan een bedrag van 55.880.19, dat wordt overgebracht naar het reservefonds, dat dan bedraagt 257.146.01. Besloten werd uit dit fonds evenals het vorige jaar een bedrag van 73.688.92 af te schrijven op de kosten van de propagan- da-actie 1931, zoodat in het reservefonds aanwezig blijft 183.457.09. Oud-minister Verschuur. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam heeft ter vervulling van de vacature, ontstaan door het aftreden als zoodanig van mr. B. C. J. Loder, tot curator van de Nederlandsohe Handelshoogeschool benoemd den heer mr. T. J. Verschuur, oud-Minister van Economische Zaken, die deze benoeming heeft aangenomen. STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 2 Juli 1934, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot Nut van het Algemeen" (Steenschuur 21). De verga dering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid, de heer A. J. Schoneveld. 2o. a. Herstemming over artikel I van de verordening, houdende wijziging van de verordening betreffende de wedden van ambtenaren in dienst van de gemeente Lei den en voortzetting van de behandeling van die verordening; b. Eindstemming over het voorstel tot vaststelling van een verordening op het beheer van de bedrijven der gemeente Lei den en van een verordening op het beheer van het Grondbedrijf der gemeente Leiden en tot wijziging van de verordening be treffende de wedden van ambtenaren in dienst van de gemeente Leiden, in zijn ge heel; c. Benoeming van den hoofdingenieur bij de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, Ir. F. Stokhuyzen, tot adjunct directeur dier Fabrieken; d. Benoeming van den hoofdboekhouder der afdeeling administratie van de genoem de Fabrieken, W. Wiggers, tot administra teur, hoofd der genoemde afdeeling. 3o. Voorstal: a. tot bes .ikbaarstelling van gelden ten behoeve van straataanleg op het aan de gemeente toeb' l.oorend terrein ten Oosten van de van Speijkstraat; b. tot verkoop aan H. P. Jansen van de perceelen bouwterrein ten Oosten van de Kortenaerstraat, kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie N. Nis 334 ged. en 335 ged.; c. tot verkoop aan H. C. de Jong van het perceel bo- terrein, ten Oosten van den sub. b. bedoelden grond. kad. bekend Ge meente Leiden, Sectie N. Nis 334 gde. en 335 ged.; d. om het adres van het bestuur van de woningbouwvereniging „Eensgezindheid" inzake het to harer beschikking stellen van den sub b. bedoeld i grond als afgedaan ie beschouwen. 4o. Voorstel tot wijzinging van het Re glement van Orde voor de verg ideringen van den Raad der gemeente Leiden. 5o. Voorstel in zake het dempen van het Levendaal c. a., door het doortrekken van de Oegstgeesterlaan en de Mariënpoelstr. c. a., alsm'de tot het vaststellen van de desbetreffende begrootingsregelingen en van verordeningen resp. op de heffing en de invordering van een belasting onder den naam van „Baatbelasting Levendaal" te Leiden. 6o. Interpellatie van den heer van Stra- len inzake d der-ping van het Levendaal en de doortrekking van de Oegstgeester laan en de Mariënpoelstraat. 7o. Voorstel tot wijziging van de veror dening, houdende voorwaarden van opne ming en verpleging van lijders in het Krankzinnigengesticht „Endegeest" en de afdeeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voorgeest" te Oegstgeest. 8o. Voorstel om in te trekken het raads besluit van 16 April 1934 in zake verhoo ging van het over 1934 aan de Vereeniging Schoolkinde-kleedi en S'^oolkindervoe- ding toegekende subsidie. 9o. Prae-advies op de motie van den heer van Rosmalen in zake het vervangen van mannelijke suppoosten aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal" door vrouwelijke. lOo. Interpellatie van den heer Kuipers in zake de belooning van de suppoosten aan het Stedelijk Museum „de Lakenhal". AMBTENARENREGLEMENT. Amendementen. Door de Raadsleden zijn op het voorge stelde ambtenaren-reglement een aantal amendementen ingediend, 't Was te voor zien, dat dit voorstel van B. en W. niet on- geamendeerd zou blijven. Dit wil echter niet zeggen, dat men er ontevreden over is. Naar wij vernemen, is algemeen de over tuiging ook en niet het minst onder de direct-belanghebbenden, onder het gemeen te-personeel, dat wethouder Tepe met dit onderwerp een voorbeeldig stuk sociale „wetgeving" heeft ontworpen. Men is er dankbaar voor. De heeren Kuipers, Verweij en Schüller (S.D.A.P.) stellen voor in art. 6 sub b te schrappen de woorden: „met het bedrag van de door hem verschuldigde pensioens bijdragen en" (Zij bedoelden hiermede zich principieel voor premievrij pensioen uit te te spreken. Practisch beteekent dit amendement niets). Dezelfde heeren stellen voor art. 16 aan te vullen met het volgende 3e lid: „In ontstane vacatures wordt zooveel mogelijk door benoeming uit het personeel van den betrokken dienst, respectievelijk uit het overig gemeentepersoneel voorzien." Dezelfden stellen voor na art. 16 een nieuw artï':el van den volgenden inhoud op te nemen: „Wanneer iemand, met wien een burger rechtelijke arbeidsovereenkomst is geslo ten, gedurende een tijdsverloop van meer dan twee jaren achtereenvolgens met werk zaamheden is belast, wordt hem alsnog een aanstelling in tijdelijken dienst uitgereikt, gerekend met ingang van den dag, waarop de arbeidsovereenkomst is aangevangen." Dezelfden stellen voor in art. 29 het 3e lid te schrappen. (Dit derde lid luidt, dat het zonder vergunning van B. en W. den ambtenaar-werkman verboden is, „handel of nering te drijven of te gedoogen, dat door inwonende huisgenooten handel of nering gedreven wordt). Dezelfden stellen voor art. 30 aldus te doen luiden: „1. De normale arbeidsduur van de amb tenaren bedraagt niet meer dan 8y uur per dag en 48 uur per week. 2. De normale arbeidsduur van ambtena ren, die in afwisselenden dienst zijn be draagt per week gemiddeld 48 uur, bere kend over een tijdvak, waarin een volledige periode van het ploegenstelsel is vervuld." (Voorgesteld wordt door B. en W. als re gel eenzelfde arbeidsduur als hier genoemd, met eenige uitzonderingen, waarvan de voornaamste zijn: voor de verplegenden 9 uur per etmaal en 54 uur per week; voor havenrechercheurs en brugwachters resp. 10 en 55 uur). Dezelfden stellen voor in art. 31 de vol gende wijzigingen aan te brengen: „De normale arbeidsduur van de werk lieden bedraagt: a. voor hen, die in afwisselenden dienst zijn per week gemiddeld 48 uur, berekend over een tijdvak, waarin een volledige pe riode van het ploegenstelsel is vervuld. b. in het voorstel /an B. en W. te doen vervallen de woorden: „en niet behooren tot de in het 2e lid bedoelde werklieden", lid 2. te doen vervallen." (Voorgesteld wordt door B. en W. in a ook 48, behalve voor de brandweerlieden: ten hoogste 10 uur per etmaal en gemid deld niet meer dan 55 uur per week. In b. willen de voorstellers van het amendement laten vervallen de bepaling, dat zij, die des winters korteren tijd arbeiden, in den zo mer langer werken, doch niet meer dan Qy? uur per dag en 51 uur per week). Dezelfden stellen voor in art. 32 na sub b. in lid 2 als sub c. op te nemen: „dat voor geen ambtenaar meer dan 26 Zondagen (feestdagen niet -grepen) binnen den diensttijd vallen." Dezelfden stellen voor art. 41 lid 2 aldus te lezen: „Met afwijking van het bepaalde in het le lid wordt aan de havenrechercheurs en de brugwachters voor elk uur opgedragen dienst buiten hun gewonen werktijd een geldelijke vergoeding toegekend, berekend op dezelfde wijze als in art. 42 voor de werklieden is geregeld." (B. en W. willen de vergoeding voor over werk uitkeeren, doch het bedrag daarvan zelf bepalen, met dien verstande dat het overwerk op zon- en feestdagen buiten diensturen minstens met 50 pet. wordt ver hoogd). Dezelfden steUen voor in art. 42 sub a en b van lid 2 te doen vervallen en in plaats daarvan te '"-zen: a. Voor uren, vallende tusschen 6 uur 's morgens en 10 uur 's avonds, het uurloon, verhoogd met 5 pet. b. voor arbeid op den vrijen Zaterdag middag, het uurloon, verhoogd met 50 pet. In sub d worde pa „Zondagen" inge voegd „en feestdagen". (B. en W. stellen voor de eerste twee, aan de diensturen aansluitende uren, geen verhoogd loon voor, voor de andere 25 pet. verhooging, voor de nachtelijke uren 50 pet voor den Zondag 100 pet.). Dezelfden stellen voor in aert. 51 lid 2 ni „12 werkdagen" te wijzigen in „14 werkdagen". (B. en W. stellen voor de werklieden voor een vacantie van 12 dagen). Dezelfden stellen voor in art. 52, 2e lid de woorden „3 maanden" te wijzigen in „6 maanden". (B. en W. stellen voor afwezigheid door ziekte langer dan 3 maanden van de va cantie af te trekken). Dezelfden stellen voor in art. 75 lid 1 de bepaling sub. e te schrappen. (Dit is een bepaling, waarin een geld boete wordt mogelijk gemaakt van meer dan 10 gulden en hoogstens een maand resp. vier weken wedde). Dezelfden stellen voor aan art. 80 een 2e lid toe te voegen: „Wanneer bij sollicitatie van den ambte naar naar een andere betrekking afschrift moet worden overgelegd van de straflijst van den ambtenaar, worden daarbij alleen de straffen van de laatste drie jaren ver meld." Dezelfden stellen voor in art. 84 van het ontwerp-ambtenarenreglement te doen ver vallen in lid 1 het bepaalde onder sub c, i en j. Sub f aan te vullen met de volgende bepaling: „deze ongeschiktheid moet blijken uit de beslissing van den pensioenraad of van den Centralen Raad van Beroep, bedoeld in de Pensioenwet 1922 (Staatsblad no. 240)." (De bepalingen sub c, i en j stellen vast, dat eervol ontslag kan worden verleend bij het aangaan van een huwelijk of leven in concubinaat, wegens revolution, gezind heid, wegens lidmaatschap van een ook voor Rijksambtenaren verboden vereeni ging. Onder f wordt gesproken van ziekten, die blijvend ongeschikt maken). Dezelfden stellen voor over te gaan tot de instelling van een plaatselijk scheidsge recht. Door den heer van Weizen (C. P.) is voor gesteld om art. 30 sub a Hoofdstuk IV te lezen inplaats van ten hoogste 9 uur per etmaal en 54 uur per week, ten hoogste 8 uur per etmaal en 45 uur per week. Door denzelfde: om art. 30 sub b te lezen in plaats van ten hoogste 10 uur per et maal en gemiddeld niet meer dan 55 uur per week, ten hoogste 8 a 9 uur per etmaal en gemiddeld niet meer dan 48 uur per week. Door denzelfde om art. 312 laatste ali nea aldus te lezen: vast te stellen op ten hoogste 3 a 9 uur per etmaal en ten hoogste 48 uur per -..eek. Door den heer Bosman (V.B.) is voorge steld in art. 59 de volgende wijzigingen aan te brengen: le. In het eerste lid sub a, b en c telkens in plaats van „zijn gewone wedde" te lezen: „80 pet. van zijn gewone wedde"; en in plaats van 2/3 gedeelten te lezen 60 pet. 2e. In het tweede lid inplaats van „2/3 ge deelten" te lezen 60 pet. (B. en W. stellen voor in a, b, en c tij dens ziekte de gewone jaarwedde uit te keeren aan personeel in vasten dienst, dat niet meer dan 10 dienstjaren heeft, 1 jaar gewone wedde en 1 jaar 2/3; indien de ambtenaar-werkman meer dan 10 dienst jaren heeft, iy jaar gewone wedde en 1 jaar 2/3; aan 'n ambtenaar-werkman in tijdelijken dienst 1/2 jaar gewone wedde en 1/2 jaar 2/3.). De heer Eikerbout (A. R.) stelt voor art. 42 alinea 2 onder a te doen vervallen. voor b te lezen: a. „voor uren, aanslui tende aan den gewonen werktijd en niet vallende onder c voor elk uur het uurloon, verhoogd met 25 pet." (De heer Eikerbout wil dus ook voor de 2 eerste uren overwerk de 25 pet. verhoo ging uitkeeren). De heeren Beekenkamp (A.R.), van Es (A.R.), Wilmer (R.K.) en Wilbrink (Chr. H.) stellen voor ook op den verjaardag van het hoofd van het regeerend vorstenhuis vrij te geven, voorzoovei' de dienst zulks toelaat. De heeren Beekenkamp (A.R.), Van Es (A.R.), Lombert (R.K.) en Van der Reij- den (Chr.H.) stellen voor aan art. 16 een derde lid toe te voegen: „Wanneer zich bij de sollicitanten voor een vacante betrekking een ambtenaar werkman bevindte, die reeds in dienst der gemeente Leiden is, geniet deze, wanneer hij ov -igens in bekwaamheid, geschiktheid en ijver gelijk staat met anderen en zich geen redenen van dienstbelang daartegen verzetten, de voorkeur." De heeren Beekenkamp (A.R.), Van Es (A.R.), Wilmer (R.K.) en Van der Reijden GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Gemeentelijke Kweekschool voor onderwij zers en onderwijzeressen te Leiden. Afdeellinjg A (3-jarige cursus). I. Aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus, welke op 1 September aan vangt, schriftelijk vóór 1 Juli a.s. of mon deling op Donderdag 28 Juni, telkens tus schen 6.30 en 8 uur. De adspiranten voor het eerste leerjaar moeten op 1 Augustus a.s. hun zestiende jaar ingetreden zijn. Zonder toelatingsexamen kunnen tot het eerste leerjaar worden toegelaten: a. de bezitters van een einddiploma eener hoogere burgerschool met 3-jarigen cursus; b. degenen, die de eerste drie leerjaren van een hoogere burgerschool met vijfjari gen cursus, van een hoogere burgerschool voor meisjes met zesjarigen cursus, van een handelsschool met vijfjarigen cursus, van een middelbare school voor meisjes of van een gymnasium met gunstig gevolg door- loopen hebben, blijkende uit hun toelating tot de vierde klasse; c. de bezitters van het U.L.O.-diploma B of het volledige diploma A. Bovendien kunnen in de eerste klasse ge plaatst worden zij, die met gunstig gevolg een toelatingsexamen hebben afgelegd, waaruit blijkt, dat zij de kennis en de .ont wikkeling hebben van de onder a, b en c genoemden. II. Zij, die nog geen kweekschool be zochten, kunnen tot het tweede leerjaar worden toegelaten na een voldoend toe latingsexamen, waaruit blijkt, dat zij ken nis en de ontwikkeling bezitten, welke in den voorafgaanden studietijd volgens het leerplan van de kweekschool moeten zijn verkregen. Voor zoover er plaatsen beschikbaar zijn, worden zonder examen tot het tweede leer jaar toegelaten de bezitters van het eind diploma eener H. B. S. met 5- of 6-jarigen cursus, van een gymnasium of van een middelbare school voor meisjes met 5-ja- rigen cursus, welke aansluit aan een hoo gere burgerschool met drie- of vijfjarigen cursus. De directeur der school, H. VAN SLOOTEN. I Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van R. Keij, om vergunning tot het opriohten van een tricotagefabriek in het perceel Hooge Morschweg No. 50 is verdaagd. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Vergadering Slagerspatroonsver- eenigingen, Den Burcht, 8.15 uur. Vrijdag, R. K. Ver. van Handelsreizigers &t. Christoffel", Bondsgebouw Steenschuiur, 8.30 uur. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Ju- ni tot en met Zondag 1 Juli a.s. waar genomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, en J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. (Chr.H.) stellen voor: "an artikel 22, lid 2, toe te voegen de woorden: „Bij het verhoor en eventueel in hooger beroep kan de ambtenaar-werkman zich doen bijstaan door een raadsman." De heeren Beekenkamp (A.R.), Van Es (A.R.), Wilmer (R.K.) en Van der Reijden (Chr.H.) stellen voor: aan art. 77 lid 1 worden toegevoegd: „Bij het verhoor kan de ambtenaar-werk man zich laten bijstaan door een raads man." De heeren Wilmer (R.K.), Beekenkamp (A.R.) en Wilbrink (Chr.H.): stellen voor in art. 87 lid 2 in plaats van „vijf" te lezen „twee". (Volgens voorstel van B. en W. kan een ambtenaar-werkman nog 5 keer na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd een dienstverlenging van één jaar krijgen). De heeren Wilbrink (Chr.H.), Eikerbout (A.R.) en Bergers (R.K.) stellen voor aan art. 49 een zesde lid toe te voegen: Een ambtenaar-werkman die wegens invaliditeit voor den pensioengerechtigden leeftijd wordt ontslagen zal een uitkeering ontvan gen gelijkstaande met 6 weken salaris. (In de voorgestelde verordening is een dergelijke bepaling niet opgenomen. De 65-jarigen kunnen te voren op een over gangstijd rekenen, voor weduwen is daar in voorzien: tijdelijke ambtenaren-werklie den zouden 'n tijd van ongeveer zes weken zonder inkomen zijn). De heeren Goslinga (A.R.), van Es (A.R.) Eikerbout (A.R.), T eekenkamp (A.R.), Wilbrink (Chr.H.) en Bergers (R.K.) stel len voor te doen vervallen het 2e lid van art. 7 (voorwaeardelijke oplegging van straf). De heeren Wilmer (R.K.), Bergers (R.K.) Wilbrink (Chr.-H.), Beekenkamp (A.R.), Lombert (R.K.) en Van Tol (R.K.) stellen voor, aan art. 49 het volgende nieuwe lid toe te voegen: „Bij het overlijden van een ambtenaar, die tijdelijk is aangesteld en die een we duwe of kinderen jonger dan 18 jaar ach terlaat, of kostwinner is voor zijn ouders of vo<— zijn broeders of zusters, jonger dan 18 jaar, wordt aan d^ze een uitkeering ge geven, ten bedrage van een week wedde van iedere volle maand, dat de ambtenaar laatstelijk in onafgebroken dienst der ge meente is geweest, met een minimum van 4 weken en een maximum van 3 maanden." (Voor tijdelijke ambtenaren is in het voorstel van B. en W. geen pensioen voor gesteld).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2