HOE LAAT HET IS 1 DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DINSDAG 26 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 ZEG ZE MAAR GERUST IEDER KATHOLIEK behoort abonné te zijn op een Katholiek Dagblad, en dit Is voor LEIDEN en OMGEVING „De Leldsche Courant". Een ieder die ons een abonné (voor minstens drie maanden) aanbrengt, zullen wij gelegenheid geven te kunnen zien hoe laat het is. Wij zenden hem (haar) onderstaand klokje. HAAGSCHE POLITIE DOET GOEDE VANGST. Dader van vele inbraken gearresteerd. Een 2-tal surveilleerende agenten v. politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag in 't struikgewas van den tuin van perceel Waalsdorperweg 16 te Den Haag een man besperd, die bij zijn aanhouding bleek te zijn de Belg A. S., oud 28 jaar. Bij on derzoek werd ontdekt, dat hij even tevoren in genoemd perceel had ingebroken en uit den kelder eetwaren had gestolen. Bij ver der onderzoek kwam vast te staan, dat hij in den loop van de vorige week had inge broken in de perceelen Kapelplein 7, Nieu we Duinweg 10 en Nieuwe Parklaan 4 in welke perceelen hij eveneens eetwaren en geld had weggehaald. De man was in het bezit van een collectie inbrekerswerktui gen en een revolver met twintig scherpe patronen Tel." ONMENSCHEN. Reeds eenigen tijd stond de 43-jarige arbeider A. N. te Otten bij de gemeente politie onder verdenking van kindermis handeling, doch zekerheid had men daar omtrent niet. Het was bekend dat N. zijn 9-jarig zoon tje gebruikte voor het verrichten van zwaar werk, terwijl de kleine een zeer slechte ver zorging genoot. Zondagmorgen omstreeks 6 uur hoorden de buren wederom een klagend gehuil en pijnlijk geschreeuw, dat zoo erg werd, dat de gemeente-politie er mede in kennis werd gesteld. Thans kwam vast te staan, dat het lichaam bedekt was met blauwe plek ken en builen en dat verder armen, polsen, handen en ooren ontvellingen en bloeden de wonden vertoonden, die zooals het ge neeskundig onderzoek heeft uitgewezen, op geweldadige wijze waren toegebracht. Volgens ooggetuigen werd de kleine meermalen mishandeld met een stok, wel ke de moeder, die gebrekkig is, bij het loopen noodig heeft. De moeder zelf ver zette zich nooit tegen deze mishandelingen, maar hielp vaak mede. N. verklaarde, dat de kleine dikwijls on deugend was en alleen door lichamelijke kastijding tot rede te brengen was. Proces-verbaal is opgemaakt wegens kin dermishandeling. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. „Concordia". Bovenstaande R. K. Sportvereeniging hield haar jaarvergade ring in het gebouw van den R. K. Volks bond. Te ruim half 9 opende de voorz., de heer J. Walkers, met den ohr. gr. en een woord van welkom. De notulen werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Het jaarverslag wees uit een bezit van 48 le den, 23 junioren en 15 adspiranten, een vermeerdering van 16. Vervolgens werd het finantieel verslag goedgekeurd. Namens de controlecommissie bracht de heer C. Vee- lenturf rapport uit en werd de secr.-penn. onder dank gedéchargeerd. ^ierop volgde bestuursverkiezing. De secr. H. v. d. List stelde zich niet meer be schikbaar, terwijl voorz. Walkers wel be stuurslid wilde blijven, doch geen voorzit ter. Na een mooie speech van den heer C. van Li erop Jzn. werd de samenstelling van het bestuur als volgt: C. Seijsener, voorz., Jac. Walkers le secr.; P. v. d. Drift, penn.; R. Bouckaert 2e secr.; F. C. van Lierop Jz., N. v. Beelen en J. Zwameveld, leden. De laatste nam ook het beheer van het materiaal op zich. Hierna hield de G. A., Kapelaan Schnei ders, een mooie, zakelijke besohouwing, wijzende op het groote belang van een ge zonde Roomsche Sportvereeniging, waar van een opvoedende kracht moet uitgaan. Hierna sluiting met den chr. groet. Huisbroei-tentoonstelling St. Jos.-Gezel len. Deze is in samenwerking met „Eensgezindheid" en den R. K. Volksbond weder in voorbereiding. Een 50-tal gezel len en vaklieden benevens 30 leden der beide Patronaten besloten reeds tot deel name. Liefhebbers hebben nog ééne week gelegenheid zich op te geven. Men haaste zich dus. Schitterend. De Zondag in de St. Mar- tinuskerk na een Liefdadigheidspredicatie van Pastoor Krook gehouden collecte voor de R. K. Armen heeft opgebracht f 851.60; een schitterend bewijs van Roomsche offer vaardigheid. Goed afgeloopen. Gistermiddag om streeks 1.45 uur bevond zich een trayler met kalkzandsteen aan de Weerestein- straat ter hoogte van de Bloembollenschuur en Kantoor van den heer A. H. Staats. Ge reden werd in de richting Haarlem. Een motorrijder met heer op de duo-zitting, eveneens van de richting Leiden komende, ging de auto voorbij, slipte eenige Meters op de gladde (natte) tramrails en sloeg op den grond vóór den bovengenoemden auto. De autobestuurder Castier uit Zand voort had de tegenwoordigheid van geest, het stuur om te wenden en reed nu met volle vaart tegen het hek van villa Emandata, dat op 2 plaatsen scheurde (de breede steenen voeting). Hij heeft daardoor 2 menschenlevens behouden. De beide mo torrijders werden in het kantoor van den heer Staats binnengedragen. De bestuurder bekwam door den val slechts gering letsel aan het been; de duo-rijder kwam met den schrik vrij. De heer D. E. Nieuwenhuis, die met zijn echtgenoote per auto naar Haarlem reed, kwam als lid van E.H.BO. de beide men- schen te hulp; ook dr. Versluys was spoe dig ter plaatse. Een woord van bizondere hulde aan de zen chauffeur is zeker op zijn plaats. HAARLEMMERMEER. Geboren: Geeltje, d. van H. Bakker en G. Miedema Elizabeth Hermine, d. van A. J. van de Koppel en E. A. H. Bierfisoher .Anthonetta, d. yan J. van Ekeren en H. Ballast Maria, d. van A. Leen en M. Kooij Pieter Pietrs, z. van J. Tienstra en J. Scheffer Daniël Willem, z. van J. Slootweg en A. Molenaar Maria Dirkje, <L van J. van der Stelt en A. M. Rip Hendrika Catharina, d. van L. J. Adriaanse en H. J. Smitt Willem, z. van C. Vreug den hil en S. Klein Hendrik, z. van C. Klootwijk en A. W. van Helden Gerar- dus Johannes, z. van G. J. van Berkel en A. J. C. van Gellekom Corn el is Dick, z. van J. C. Hoefnagel en E. de Koter. Ondertrouwd: C. Roodzand 30 j. en D. Postma 20 j. G. W. van Raam 25 j. en A. Boomhouwer 19 j. Gehuwd: J. J. Bos 26 j. en J. Kamper 25 j. Overleden: Aartje van Eikenhorst 76 j., geh. met J. Bos Isaac Petrus van Tuin 76 j., geh. met IJ. Kokkes Maria Helena Schönhage 38 j., geh. met J. Smit. Levenl. geboren: kind van het mainn. gesl. van Q. v. d. Ochtend en L. Boering. Gevestigd: Karei Koopmans vam En schedé Hendrik van Zadelhof f van Am sterdam Jacoba M. Hoogkamer van Lis- se Christina M. Veltman van Aalsmeer Jan W. Biewenga van Groningen Christina F. A. van Hilst van Zwolle Antje de Wit van Hilversum Grietje Hartsema van Goningen Teunis Kooij van Amsterdam Jan G. van Kamp van Haarlem Cornelis Hoogeveen van Am sterdam Jo Schipper van Wierden IJke Nijenhuis van Workum Teuntje Kapteijn van Ter Aar Arend Zwiep van Avereest Pieter de Vries van Amster dam. Vertrokken: Franziska Kremerius naar Amsterdam Jan Vreeken naar Am sterdam Kuintje Meijer naar Haarlem Rienk van der Zee naar Amsterdam Johannes Meijer naai- Haarlem Frans J. Meijer naar Schore tMaartje Wijnhout naar Lisse Cornelis Schoutsen naar Am sterdam Johannes A. Huijbom naar Am sterdam Martinus Peree naar Maastricht Gerrit Eveleens naar Aalsmeer Oege de Vries naar Wassenaar Tientje de Wit te naar Eindhoven Willem Tensen naar Bussum. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het Overrijn. Het zal zeer vele inwo ners interesseeren, hoe binnekort het Overrijn er uit zal komen te zien. We kun nen daaromtrent het volgende meedeelen. De bestaande straatweg zal vanaf onge veer het pakhuis van de W. zoodanig wor den verlaagd, dat de toestand van onge veer 50 jaar geleden daar weer ontstaat, d.w.z. dat de thans bestaande hoogte wordt weggenomen en de huizen niet meer in de diepte zullen blijven staan. Hierdoor ontstaat een kleine oprit naar de brug, hetgeen echter wel zal meevallen. Dan zal vanaf genoemd pakhuis tot aan den hoek Sandtlaan, met uitzondering van het uit stekende gedeelte van het Collegegebouw, een trottoir worden gemaakt ter breedte van 11/2 M. Vervolgens een rijwielpad van tegels aan den Rijnkant van 11/2 M. breedte. Langs den Rijn bal een hek van geringe hoogte worden geplaatst waardoor het gevaar van te water rijden wordt voor komen. De thans bestaande hekken, stoe pen, palen en verdere hindernissen zullen worden weggenomen. B. en W. zijn hierin met de Rector van het Missie-College tot algeheele overeenstemming gekomen. Een en ander zal aan het Overrijn een geheel ander aanzien geven en een groote verbe tering en verfraaiing zijn. Rectificatie. Het bericht van Maandag betreffende verpachting vischwater be hoeft een niet onbelangrijke rectificatie. Naar ons van betrouwbare zijde thans wordt bericht is de verpachting van dit vischwater door B. en W. in het openbaar geschied en hadden dus de vorige pachters dezelfde rechten van anderen. LISSE. KJLO.-Missiedag. De alhier Zondag j.l. gehouden vlaggetjes-verkoop ten bate van de Missie, uitgaande van den KRO, bracht op het mooie bedrag van ruim f 107. De ouden van dagen gaan varen. Het Comité „Lisse Vooruit" heeft besloten een boottocht te organiseeren voor ouden van dagen, op Vrijdag 29 Juni as. Deze tocht zal gaan langs de Nieuwe Meer, Schiphol, langs Aalsmeer en Westpias. De deelname is opengesteld voor ouden van dagen van af 65 jaren en hulpbehoevenden. Aanmel ding hiervoor kan geschieden Woensdag avond om half acht tot uiterlijk half tien ten kantore der fa. Cammenga en Co. Voor hen die langs de Lisserdijk wonen kan dit geschieden vanaf hetzelfde uur en datum ten huize van den heer J. Rensdorp, Lis serdijk. Flink zoo! De 12-jarige pistonist P. J. Koning aan den Lisserdijk alhier, behaal de j.l. Zaterdag op het groot nationaal so listenconcours, uitgeschreven door het Symphonie-orkest van het groot Rotter- damsch Muziek-Conservatorium te Rot terdam, in de tweede af deeling met 107 p. een 1ste prijs. Een mooie prestatie op zoo'n leeftijd! NOORDWIJKERHOUT. Fols gebroken. Mej. N. M. alhier had het ongeluk haar pols te breken, toen ze iemand uitlatende over een mat viel. Dr. Sengers Jr. heeft de pols voorloopig ge zet, waarna mej. M. naar het Diaconessen- huis te Leiden werd gebracht, alwaar de pols werd gezet. NOORD WIJK. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdagmiddag te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Mede- deelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Ver zoek Meeuwenoord Inzake tentenberg plaats op strand. 5. Aankoop grond in het Langeveld van de gemeente Amsterdam. 6. Verzoek om verlaging van huur teelland aan Heerenweg door Th. van Oosten. 7. Verzoek om verlaging van huur woning Hoofdstraat 1 door Y. Elzinga. 8. Voorstel tot het huren van strooken strand van den Staat. 9. Wijziging begrooting 1933 en zoo noodig 1934. 10. Vaststelling kohier hon denbelasting 1934. 11. Voorstel tot onthef fing betaling schoolgeld 1933'34. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bij een op Donderdag 28 Juni e.k 's avonds 8.30 uur. De agent bevat slechts een drie tal te behandelen punten. Ziekenhuisverpleging. Naar wij verne men heeft de rondgang tot een vrijwillige bijdrage ter versterking van de kas der ziekenhuisverpleging de somma van 160 opgebracht. Voorwaar een mooi bedrag in deze benarde tijdsomstandigheden. We ver nemen nog dat de vereeniging ziekenhuis verpleging den laatsten tijd niet bijzonder gelukkig is. Veel patiënten hebben den laatsten tijd in het ziekenhuis gelegen. Aangezien in deze vereeniging het aantal ligdagen on beperkt is kost dit de vereeniging zware financieele offers. Naar we vernemen be staat er dan ook bij het bestuur ernstig het voornemen om de statuten te wijzigen in dien zin dat het aantal ligdagen beperkt zal zijn, daar de vereeniging dit op den duur niet vol zal kunnen blijven houden. SASSENHEEVI. K. R. O.-speldjesdag. Gelijk overal in den lande werd ook hier gecollecteerd met de K. R. O. Missie-speldjes. Een korps ijverige verkoopsters wist op zeer handige manier de kerkgangers te voorzien en de 700 speldjes waren spoedig aan den man. De opbrengst hiervan bedraagt 61.02. VOORHOUT. DE MISSIESPORTDAG. (Vervolg). Het Comité had gemeend, dat ook het verliezende elftal een blijvende herinnering moest worden aangeboden, en heeft ook hen met de grensrechters een draagme- daille geschonken, terwijl de scheidsrechter een verguld draagmedaille in ontvangst had te nemen. Hierop volgde een keuirge speech van den voorzitter der Haagsche sport- en athle- tiekveereniging „RAVA". Spreker bracht allereerst een woord van dank aan den Burgemeester, de Eerwaarde H.H. Geeste lijken, autoriteiten en genoodigden, voor huin aanwezigheid; hun tegenwoordigheid getuigt van hun sympathie en medeleven met de R. K. Sportbeweging en in het onderhavige geval ook met den K.R.O. Ook den Missie-pater werd door spr. niet vergeten. Hij bracht nog een woord van driewerf hulde aan de initiatiefnemers voor dezen dag, die ongetwijfeld voor de volle 100 pet. geslaagd mag heeten. Spreker fe liciteerde het bestuur van Foreholte met haar eerste elftal, voor de fiere en rid derlijke manier van spelen, en last not least meende spreker niet te mogen nalaten een woord van hartelijken dank ook te bren gen aan het Comité van Actie van den K. R.O., die de Hagenaars op zoo spontane wijze heeft ontvangen binnen de grenzen der Voorhoutsche gemeente. Spreker besloot nu met te zeggen, dat hij zich dankbaar prijst, dat RAVA is uit verkoren geworden om te hebben mogen medehedpen aan het succes, dat vandaag den K.R.O. en het plaatselijk Comité is ten deel gevallen. Gaarne hoopt spr. ook de ForehoIters het komende jaar een warme ontvangst in Den Haag te mogen bereiden, op een soortgelijke enthousiaste wijze, als slechts den Voorhouters eigen is. Hiermede had spreker gezegd, en wierf een driewerf Hiep hiep Hoera aan, dat door alle aan wezigen werd beaamd. Weinigen waren teruggeschrokken voor den regen, en terwijl het „Aan U,1 o Koning der Eeuwen" door de muziek werd ingezet, bleven allen staan, ontblootten hunne hoofden en zongen uit volle borst dit lied mede, waarmede een waardig slot was ge maakt aan deze voortreffelijk geslaagden dag, zooals Voorhout nog nimmer, hoe lang ook geleden, heeft gekend. 24 Juni 1934 zal dan ook by allen die dit feest mochten medemaken, als onver getelijk in het geheugen zijn gegrifd. Allen zullen dan eens kunnen getuigen wat Voor hout heeft weten te bereiken, om in ver vulling te doen gaan: „Dat allen één zyn enz." De groote organisator van dezen dag in Voorhout, een man met grooten geest met zijn staf van medehelpers, kan niet anders dan lof worden toegezwaaid, in één woord gezegd is het een „succes" geworden èn voor het plaatselijk Comité, maar meer in het bijzonder voor den KR.O. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste en beste weg per auto van Leiden naar Dresden. Hoeveel K.M.? Antwoord: LeidenUtrecht 56.9 K.M. UtrechtAmersfoort 24.5, Amers foortApeldoorn 39, ApeldoornDventer 16.1, DeventerAlmelo 39.7, AlmeloOl- denzaal 23.6, OldenzaalBentheim 15, BentheimRheïne 22, RheineOsnabruck 47, OsnabruckMinden 82, MindenHan nover 64, HanoverBraunschweig 66, BraunschweigMagdeburg 84, Magdeburg Halle 83, HalleLeipzig 36, Leipzig Dresden 110 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Rot terdam? Hoeveel K.M.? Antwoord: Alphen, Boskoop, Gouda, Moordrecht, Rotterdam. Straten door Rot terdam kunnen we niet noemen. De af stand is pl.m, 25 K.M. Vraag: Bestaat er in Leiden en Den Haag een arbeidsbeurs? Zoo ja, hoe is het adres, wanneer zijn de kantoor-uren en staan zij ook ten dienste van niet-inwo- ners? Antwoord: Voor Leiden: Levendaal- hoek Garenmarkt; Den Haag: Bezuiden- hout 97. Kantooruren 912 uur. Niet-in- gezetenen kunnen voor arbeidsbemiddeling ingeschreven worden mits zij zijn opgege ven door den correspondent der arbeids bemiddeling ter plaatse. Vraag: Welke is de kortste weg van Boskoop naar Hoorn? Hoeveel K.M.? Zijn er nog tollen? Antwoord: Boskoop, Alphen, Leimui- den, Aalsmeer, Amsterdam, Ilpendam, Purmerend, Oosthulzen, Hoorn, Afstand pLm. 70 K.M. Naar wij vernemen zijn hier geen tollen meer. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Stompwyk naar Leerdam? Hoe veel K.M.? Antwoord: Stompwijk, Zegwaard, Moercapelle, Gouda, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudxiaan, Leerdam. Af stand 55 K.M. Vraag: Welke is de beste weg van Zoe- termeer naar 's-Hertogenbosch? Hoeveel K.M.? Antwoord: Zoetermeer, Bleiswyk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willem stad, Moerdijk, Geertruidenberg, Besoyen, Waalwijk, Vlijmen, 's-Hertogenbosch. Af stand 93 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Boskoop naar Kevelaer? Hoeveel K.M.? Moet men voor drie dagen een pas hebben en welke zijn de kosten? Antwoord: Boskoop, Alphen, Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Harme ien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Ede, Arnhem, Nijmegen, Berg en Dal, Kranenburg, Grünewald, Goch, Kevelaer. Afstand 155 K.M. Indien u alleen reist heeft u een pas noodig, wel ke 6.kost. Vraag: Welke is de korste weg van Oudewater naar Hulst? Welke ponten moet ik over en wat zijn de kosten? Antwoord: Oudewater, Gouda, Rot terdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemstad, Moerdijk, Zevenbergen, Oudenbosch, Ro- zendaal, Esschen, Antwerpen, St. Nicolaas, Hulst. Afstand 165 K.M. Voor deze route heeft u alleen het pontveer aan Willef- stand noodig. Kosten 2.per groote auto, 1.per kleine auto, 0.10 per per soon. Vertrek heen en weer. 83. Drein en Piet hadden het niet erg op dit vreemde be zoek begrepen. Haastig holden ze naar de aangrenzende kamer, gevolgd door de poes, die eveneens erg geschrokken was. Wat moeten we beginnen, wat moeten we beginnen, jammerde Drein, die altijd terstond met zijn handen in het haar zat. 84. Hier heb je een stok, zei Piet Prikkel, zie maar dat je dat dier daarmee eruit jaagt. En wat doe jij dan? vroeg Drein. Ik zal wel kijken of je het goed doet, antwoordde Piet. M'n arm is een beetje stijf, zie je. En Drein ging op jacht. Maar de vleermuis hield hem leelijk voor de gek.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10