MAANDAG 25 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN MOTOR TEGEN EEN BOOM. Dame uit Haarlem gedood. Zaterdagmiddag is de heer H. Blom- maert uit Haarlem, die zich per motorrij- weil met zijspan naar Contirch in België begaf, te Brasschaet tegen een boom gere den. Daarbij brak het zijspan van het mo torrijwiel af. Het motorrijwiel kwam in de sloot terecht. De 34-jarige vrouw van den heer B., die in het zijspan zat, was op slag dood; de 14-jarige dochter is met een ge broken been naar het Stuyvenberg-gast- huis te Antwerpen overgebracht, waar zij eenige uren later het bewustzijn nog niet had herkregen. De heer H. zelf bleef on gedeerd. AUTO TEGEN EEN BOOM. Vier gewonden Gisternacht is tusschen Apeldoorn en Zwolle, op den Grootenweg, een auto met groote snelheid tegen een boom gereden. De wagen kwam van de T.T.-races te Assen. Van de vier inzittenden van den auto zijn twee personen ernstig en twee minder ernstig gewond. De gewonden zijn allen naar hun woon plaats, Geleen, vervoerd. MOTOR OP TROTTOIR. Twee kinderen ernstig gewond. Zaterdag moest de motorrijder A. S. uit Utrecht, die met een duorijdster van de T. T.-races te Assen kwam, op den Hoo- geweg te Amersfoort plotseling uitwijken voor een persoon, die onverwachts den weg overstak. Door de vaart kon de bestuur der niet meer inhouden en reed de motor op het trottoir, waar hij twee kinderen aan reed. Een dezer, de 9-jarige Barbara van 't R. werd zeer ernstig gewond naar het mil. hospitaal overgebracht. Zij bleek het linkerboven been te heb ben gebroken en had bovendien een zware hersenschudding en een schedelfractuur op- geloopen. Het andere kind, dat 10-jarige A. K., werd eveneens levensgevaarlijk gewond. Dit zou van het Mil. Hospitaal naar het Elisabeth's ziekenhuis worden vervoerd. Een derde kind werd niet ernstig ge wond, terwijl motorbestuurder fen duoryd- ster met den schrik vrijkwamen. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Fietsrijder door trein gegrepen en gedood. Zaterdagmiddag te ongeveer half twee had op den onbewaakten overweg aan den Zwarteweg op de grens van de gemeenten Amersfoort en Soest een ernstig ongeluk plaats. Een tot heden onbekend gebleven wiel rijder van ongeveer 50 jaar werd, ver moedelijk door onoplettendheid, door den trein, die om 13.11 uit Amersfoort vertrok, gegrepen. In den trein bevond zich prof. Kok, die de eerste hulp verleende. De man werd per trein naar Baarn vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. Het uitzicht ter plaatse, waar het onge luk is gebeurd, is goed. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN De heer Louman, die bij het auto-onge luk op den Balgweg Zaterdagmorgen vroeg toen hij met andere jongelui op weg was naar de T. T.-races ernstig gewond werd, is in het ziekenhuis te Helder aan de gevol gen overleden. De 75-jarige koetsier Flippo te Delft, die Woensdag j.l. als bestuurder van een rouwrijtuig in botsing kwam met de elec- trische tram en daardoor van den bok is geslingerd, is Zaterdag aan de gevolgen overleden. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 26) HOOFDSTUK XVII. Iemand, die Shepheard het huis had zien verlaten, en naar Victoria-streeet had zien loopen, zou nooit op de gedachte geko men zijn, dat die man gebukt ging onder zorgen. Met zijn keurige, donkere overjas, bolhoed, glanzende schoenen en zijn zwar te parapluie, maakte hij een dergelijken, netten indruk, en niemand zou geloofd hebben, dat die man zorgen had of moei lijke problemen had op te lossen. Maar toch stond Shepheard op dat oogenblik te genover één van de grootste problemen van zijn geheele leven. In een stille straat hield hij zijn stappen zelfs even in en bleef besluiteloos met zijn parapluie staan zwaaien. Die besluiteloosheid scheen even wel spoedig te verdwijnen, want een oogenblik later liep hij met snelle schre den verder in westelijke richting. Neen, mompelde hij. Het is dwaas heid om nog langer te wachten. Als zij Penrose niet na een paar uur hebben kun nen arresteeren, krijgen ze hem nooit meer te pakken. Wij noemden hem niet voor niets „Sluwe Dick". Het is heel waar schijnlijk, dat hij op het oogenblik al in de stad is. En is dat zoo, dan.oef! De gedachte aan dié mogelijkheid scheen Bhepheard een beetje angstig te maken. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN Gistermiddag is een te Obicht wonend 22-jarig meisje, genaamd Elsa Flecke, tij dens het zwemmen in de Maas jammerlijk verdronken. Het slachtoffer, dat de eeni ge dochter was van een opzichter bij de kanaalwerken, begaf zich met haar broer naar de rivier. Ofschoon beiden niet goed konden zwemmen, begaven zij zich in het gevaarlijke water. Toen zij nog slechts kor ten tijd in het water was, kwam het meisje in een kolk terecht en verdween in de diepte. Haar broer zag het ongeval gebeu ren, doch kon niets uitrichten. Op zijn hulp geroep snelden personen toe, doch het slachtoffer was reeds in de diepte verdwe nen. Een groote menschenmassa stroomde op de plaats des onheils samen. Dadelijk begon men met dreggen, doch men is tot nu toe er niet' in geslaagd, het lijk van de ongelukkige te vinden. „De Crt." Gistermiddag om half vier is de 18-ja- rige W. van der Hurk, sigarenmaker en woonachtig te Eindhoven bij het zwemmen in het Eindhovensch Kanaal verdronken. Na een uur is het gelukt het lijk op te halen DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN Een hevig onweer heeft Zondagmiddag boven «en groot deel van Midden Limburg gewoed. In het gehucht Pey, bij Echt, is de bliksem ingeslagen in de woning van den arbeider, D. Verkooien. De man, die 48 jaar oud is, en vader van negen kinderen, werd op slag gedood. DOOR REVOLVERSCHOT GETROFFEN EN GEDOOD. Bij het schoonmaken van een revolver door den 22-jarigen L. S., te Eijgelshoven, ging het wapen plotseling af, waarbij de jongeman zwaar gewond werd. Hij werd naar het ziekenhuis te Kerkrade overge bracht, waar hij later overleed. BOERDERIJEN AFGEBRAND. Gebrek aan bluschwater. Te Sommeren brak Zaterdagmiddag te omstreeks 1 uur in de Fagelstraat brand uit in de kapitale boerderij van de wedu we Meulen van Aachten en bewoond door A. van der Hurk. De boerderij was met riet en stroo bedekt en stond spoedig in lichter laaie. Het vuur sloeg weldra over naar de op 50 Meter afstand gelegen boerderij van W. van de Warenburg. We gens gebrek aan water kon de brandweer, die spoedig ter plaatse was, niets uitrich ten, waardoor beide boerderijen geheel in vlammen opgingen. Met behulp van een brandbluschapparaat kon men voorkomen, dat ook nog een derde boerderij, waarop het vuur was overgeslagen, door den brand vernield werd. Beide boerderijen waren slechts laag verzekerd. BRAND OP DE MOOKER-HEI. 4 H.A. dennenhout gingen in de vlammen op. Zaterdagmiddag is op de heide en in de bosschen achter het station Mook bij Nij megen een hevige brand uitgebroken, wel ke zich zoo ernstig liet aanzien, dat de boschbrandweer van de gemeente Nijme gen uitrukte. Niettemin is er nog ruim 4 H.A. jong dennenhout verloren gegaan. Vermoede lijk is de brand ontstaan door vonken uit een passeerenden locomotief. BRAND TE DONGEN Zaterdagmiddag werd het dorp Dongen opgeschrikt door het gerucht, dat er brand zou zijn in het Gasthuis. Gelukkig bleek dit alarm in zooverre onjuist, dat alleen een der woningen nabij het gasthuis in brand stond. De gemeente-brandweer was terstond ter plaatse, maar kon door den verren afstand vanaf de hoofdleiding niet met voldoende druk spuiten. Vele handen want hij versnelde zijn pas en keek even over zijn schouder, als vreesde hij, dat straks iemand hem zou aanroepen of op den schouder tikken. Toen hij niemand zag liep hij1 weer iets langzamer. En bovendien, ging hij voort, heb ik meer dan genoeg van Bedford. Ik doe mee om iets te verdienenmaar als al les niet meeloopt, verlies ik alles wat ik bezit en ga ik als medeplichtige achter de tralies. Neen, mijn tijd is gekomen. Een paar dagen van rust en dan veranderen Leonie en ik in de heer en mevrouw Zus- en-Zoo, eigenaars van dat leuke kleine hotel dat wij op het oog hebben. Dat is een veel beter vooruitzicht. Veel beter. Ja, ik mag geen tijd meer verloren laten gaan. Met die gedachten liep Shepheard in de richting van het Eatonplein. De scheme ring begon reeds te vallen, maar pas toen het heelemaal donker geworden was, bleef hij staan voor een huis aan den zuidkant van het groote plein. Hij drukte eerst op de bel en liep dan het steenen trapje af, dat naar de keuken voerde. De deur werd geopend door een dienstmeisje, wie het aan te zien was, dat men haar tijdens haar maaltijd had gestoord. Zij keek door een kier naar buiten, maar toen zij zag, wie het was, opende zij de deur verder. Goeden avond, mijnheer Shepheard. Het is zóó donker, dat ik u eerst niet herkende. Het kan zoo donker niet zijn, of ik herken de knappe juffrouw Higginscn, antwoordde Shepheard hoffelijk. Zulke charmante vormen en zoo'n lief gezichtje laten zich niet verbergen door een dichte duisternis. Och kom! lachte het meisje. Ik zou wel eens willen weten wat juffrouw Leo nie daarvan zou zeegen. als zij het hoorde. hielpen emmers water aandragen, maar in een korte spanne tijds lag de geheele woning tegen den grond. Niets kon wor den gered. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van den brand is onbekend. GOEDE VANGST VOOR DE R'DAMSCHE POLITIE. Een bende Rotterdammers opgespoord, die vooral in Den Haag op roof uitging. Dezer dagen heeft de Rotterdamsche politie een groot aantal diefstallen, ge pleegd te Rotterdam, Delft, Rijswijk en Den Haag opgehelderd. Deze diefstallen zijn door een gelukkige omstandigheid aan het licht gekomen. De vorige week werd op het vliegveld Waalhaven een fiets gestolen. Hiervan werd verdacht de twintigjarige F. S., een ontslagen monteur, die op het vliegveld had gewerkt. Toen een rechercheur in de woning van F. S. poolshoogte kwam ne men, was deze niet thuis. De rechercheur werd te woord gestaan door den 25-jari gen broer van F. S., den werkloozen kan toorbediende J. A. S. Deze maakte een verdachten indruk op den rechercheur, vooral omdat de werk- looze er zoo bijzonder chique uitzag. In de gang van de woning vond de rechercheur 'n fiets, niet de fiets, die op Waalhaven was gestolen, doch ook een rijwiel, dat den re chercheur van diefstal afkomstig bleek. Hoewel hij gekomen was om F. S. te ar resteeren, hield de politie J. A. S. aan. Dit bleek een zeer goede vangst. Bij herhaald verhoor bekende de aange houdene een heele serie diefstallen te heb ben gepleegd, waarvan men er tot nu toe dertien heeft kunnen thuisbrengen. Het zijn hoofdzakelijk diefstallen uit winkels of vitrines van winkels en van fietsen. Een groot aantal was in Den Haag gepleegd en in Rijswijk en drie in Delft. Bij de huis zoeking is een groote partij kleedingstuk- ken en andere artikelen gevonden. In Rotterdam bleek hij aan den Mathe- nesserweg kleedingstukken te hebben ge stolen en aan de Hoogstraat kleedingstof- fen. Bij de collecte van het crisis-comité en de Rotterdamsche vacantieschool heeft hij gecollecteerd en de bussen leegge haald. De verdachte is naar Den Haag overge bracht, waar hij vermoedelijk een dertigtal diefstallen heeft gepleegd, in een tijdsver loop van acht maanden. Hij heeft hierbij hulp gehad van eenige jongemannen, die nog gezocht worden. Het blijkt, dat men een bende van Rot terdammers op het spoor is gekomen, die voornamelijk naar Den Haag togen om daar hun slag te slaan. De oorspronkelijk gezochte F. S. heeft zich eenige dagen schuil weten te houden. Thans is hij ook aangehouden. Vermoede lijk is hij alleen schuldig aan den diefstal van de fiets op Waalhaven. WAARSCHUWING TEGEN EEN „CREDIETINSTELLING" Ongewenschte praktijken. Naar wij vernemen, houdt de justitie zich gedurende den laatsten tijd bezig met de eenigszins duistere zaken van een in stelling, die zich aankondigt met den weid- schen titel van „Nederlandsch Hypotheek-, Crediet- en Administratiekantoor". Vóór 15 November 1933 was deze instel ling gevestigd te Schiebroek, daarna tot 9 Juni 1934 aan den Noordlandschenweg 1 d te 's Gravenzande en sedert laatstgenoem den datum aan de Chasséstraat 73, hoek Conradkade, te Den Haag. De burgemeester van 's Gravenzande geeft nu reeds hoewel de justitie, die een groot aantal bescheiden in beslag heeft genomen, met haar nader onderzoek nog bezig is in overweging, groote voorzichtigheid te betrachten bij het aan gaan van relaties met genoemd Adminis tratiekantoor. Dit kantoor werd in naam gehouden door verschillende personen, doch in wer kelijkheid wordt de zaak gedreven door Brantje Sevinga, geboren te Kollumer- land, den 3den September 1902, van be roep assuradeur. Thans wordt het kan- Zij zou zeggen, dat het heel verstan dig van mij is om vrouwelijke schoonheid op prijs te stellen, antwoordde Shepheard, terwijl hij zijn handschoenen uittrok. Maar zou ik haar even kunnen spreken? Dat denk ik wel. Ik geloof, dat zij op het oogenblik niets om handen heeft. Mis schien dat zij zit te handwerken in het boudoir van juffrouw Delomosne. Ik zal eens even voor u gaan zien, mijnheer Shepheard. Heel gaarne. Maar een oogenblikje, lief kind. Zijn er vanavond geen gasten? Neen, dat weet ik zeker. Mijnheer Herbert is al naar zijn kamer gegaan en juffrouw Delomosne speelt piano in den salon. Uitstekend. Ga dan juffrouw Leonie maar even voor me roepen. Maar niemand behoeft het te weten, hoor! Dat begrijp ik, antwoordde het meis je, dat zich glimlachend van haar taak ging kwijten. Die mijnheer Shepheard was toch een rare dacht zij, terwijl de „rare" zelf zich ontdeed van zijn jas en hoed en deze bij zijn parapluie en zijn handschoe nen op tafel in de keuken neerlegde. Rus tig bleef hij staan wachten op de komst van zijn verloofde. Leonie had inderdaad zitten handwerken zooals het andere meisje ook reeds ver moedde, en als een echte Frangaise, die haar tijd nooit in ledigheid doorbrengt, had zij haar handwerkje mee naar beneden gebracht! In tegensteling met de gewone Fransche kamermeisjes, die allen buitenge woon lief, aanvallig en koket zijn, was Leonie één van die struische, forsch ge bouwde, kleine vrouwen, die men in Parijs bij duizenden kan aantreffen en die in het moeilijke leven voor hun man een grooten steun ziin. UIT DE RADIOWERELD Programma's van Dinsdag 26 Juni. Huizen, 1875 M. KRO-uiitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaiten. 11.30 Godsd. halfuurtje door Pastoor Perquin. 12.15 Gramofoonplaiten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.004.00 Mode-Cursus. 4.15 Zang voordracht, Gramofoonplaten, pianorecital. 6.00 Zwemcursus. 6.20 Orkestconcert. 7.15 Lezing H. Petrus en Paiulus door Pater Lohuis O.F.M. 7.45 Orkestconcert. 8.30 Vaz Dias. Gramofoonplaten. 9.00 Schlagermuziek. 9.30 Gramofoonplaten. 9.40 Zang en piano. 9.55 Gramofoonplaten. 10.00 Hawaian-trio. 10.10 Schlagermuziek. 10.25 Zang en piano. 10.35 Vaz Dias. 10.40 Hawaian-Trio. 10.50 Schlagermuziek. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. AVRO -uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Kook- en bakpraatje. 11.00 Orgelconcert P. v. Egmond Jr., m. m.v. Th. Baylé (bariton). 12.00 Ensemble Rentmeester. 2.15 Voordracht door Kommer Kleyn. 2.45 Gramofoonplaten. 3.004.00 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Radio-kinderkoorzang. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 ^Het Tuschinski-Select-Salonorkest. 6.45 Gramofoonplaten. 7.00 G. W. F. v. Hoeven: De herziening van de steun verleening aan werkloozen. 7.35 Gramofoonplaten. 7.40 Prof. Dr. N. J. Polak: De Rotter damsche week. 8.00 Vaz Dias. 8.05 „Salon de variété. 9.00 Kon. Utr. Mannenzangvereen. 9.20 Het Omroeporkest en het Kovacs Lajos' orkest m.m.v. P. Palila, piano. 10.05 Gramofoonplaten. 10.20 Kovacs Lajos en zijn oraest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Diventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel R. New. 12.50 Commodore Grand Orkest. 1.50 Oricketverslag. 2.00 Dansmuziek. 2.20 Midi. Studio Orkest. 3.20 Sted. Orkest Torquay, m.m.v. L. Go wings (tenor). 4.20 Reportage v. d. International Horse Show. 4.50 Het Bronkhurst Trio. 5.35 Kinderuurtje. 6.45 Oricketverslag. 6.55 Handel's Trdosonate op. 2, nr. 4, in F 7.15 Duitsche causerie. 7.45 Pianorecital. 8.05 Het BBC-Dansorkest. 8.50 Lezing. toor genoemd C. V. Nederlandsche Hypo theek-, Crediet- en Administratiekantoor, met als beheerend vennoot Klaas Nieboer, beëedigd makelaar te Nijkerk. Het kantoor houdt zich bezig met het verleenen (althans het beloven) van spaarcredieten tegen een lage rente aan aanvragers, die lid moeten worden van het kantoor tegen een lidmaatschapsbij drage van 6 per jaar, en die, wanneer hun aangevraagd crediet is goedgekeurd, 2lA pet. moeten storten van de aange vraagde som als onkostenbijdrage. Overigens worden de voorwaarden voor credietverkrijging herhaaldelijk gewijzigd Kalm en onderzoekend zag zij Shepheard En, zei ze, vanwaar dit bezoek? Shepheard keek even naar de deur en antwoordde toen: Spreek maar Fransch, mijn lieve Leo nie. Ik heb iets te bespreken, dat alléén voor onze ooren bestemd is. Leonie, her inner je je nog, dat ik je een paar weken geleden een pakje ter hand gesteld heb, met het vriendelijk verzoek, dat heel goed voor mij te willen bezwaren? Ja, en? De vrouw maakte aanstalten, om zich te verwijderen. Wacht eens even, Leonie. Ik zou graag een onderhoud hebben met juffrouw Delomosne. Maar niemand mag dat weten en ik wil heelemaal alleen met haar zijn. Het is een heel belangrijk onderhoud, Leo nie en als alles verloopt, zooals ik denk, dan zijn wij een belangrijken stap nader tot ons lieve kleine hotel in Frankrijk. De Frangaise keek hem even in de oogen en draaide zich toen om. Goed. Tien minuten bleef Shepheard alleen in de keuken zitten, maar dan keerde zijn aan gebedene terug met een klein vierkant pakje, waaromheen een zijden koord ge wonden was. Ga maar mee, zei ze. Zij zal je ontvangen. Een oogenblikje, antwoordde Shep heard. Laat eens even zien. Ja, dat is in orde, de zegels zijn nog ongeschonken. Leonie, lieve, als ik met juffrouw Delomosne een onderhoud heb gehad, zou ik je nog graag even willen spreken. Goed? Uitstekend. Dan zal ik hier op je wachten 9.20 Berichten. 9.40 BBC-Orkest. 10.55 Voordracht. 11.0012.20 Lew Stone en zijn Band. „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten 12.20 Pascal-orkest. 10.20 Zang. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1J61 M. 12.202.20 Concert uit het Bellevue- Strandhotel. 3.205.20 Omroeporkest o.l.v. Reesen. 8.20 Operamuziek oi.v. F. Mahler. 9.05 Hoorspel. 9.55 Zang en piano. 10.35 Weensche muziek m.m.v. R. Dietz- mann (cello). 11.2012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.25 en 7.20 Gramofoonplaten. 12.20 Orkestconcert. 1.20 Kwinitetooncert. 2.20 Weragkamerorkest. 4.20 Omroeporkest. 5.40 Concert. 7.20 Orkestconcert. 8.35 Weragorkest. Rome, 421 M. 9.05 Concert mm.v. viool, piano en sopraan. 10.05 RadiotooneeL 10.35 Dansmuziek. Brussel 322 en 484 meter. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salonorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Salonorkest. 8.20 Operaconcert. 9.35 Omroeporkest. 10.3011.15 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Omroeporkest mm.v. Julius Patzak (zang). 9.20 Concert door studenten van de Stockholmer Universiteit. 10.20 Berichten, sportpraatje, weerbe richt. II.2012.20 Dansmuziek uit Breslau. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale 3e Programma. 8.0012.20 Deutsohl. sender. 12.20—15.05 Keulen. 15.2017.20 Kalundiborg. 17.20—19.20 Brussel (VI.). 19.2020.30 Luxemburg. 20.3021.20 Deutschl. sender. 21.2023.00 Luxemburg. 23.00afloop Deutsohl. sender of Boeda pest. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Een der Eng. „National" zen ders. 18.20—19.00 Brussel (Fr.). 19.0019.30 Loc. Uitzending: Tuinpraatje door den heer J. Jonker, chef der Gem. Plantsoenen. 19.3019.50 Midland Reg. 19.50afloop Londen Reg. De aanvragers worden in den waan ge bracht, dat het gevraagd crediet, betrek kelijk gauw wordt verleend, doch bij on derzoek is niet gebleken, dat door het kan toor na 3 October 1933 credieten zijn uit gekeerd. De werkwijze van het kantoor heeft tot gevolg, dat het grootste gedeelte der cre diet aanvragers na eenigen tijd, gedu rende welke zij als spaarbijdrage 0.40 per aangevraagde 100 moeten storten, doch zich geen crediet zien toegewezen, 't gevraagd crediet opzeggen, in welk geval de bijdragen voor lidmaatschap en infor- matiekosten voor hen verloren zijn. Zij ging hem voor door een groot huis met zijn stille en rustige omgeving en opende eindelijk de deur van een kleine, als studeervertrek ingerichte kamer. Aan een kleine lessenaar zat juffrouw Delo mosne. Je hebt een boodschap voor mij, Shepheard, zei juffrouw Delomosne. Shepheard maakt een buiging en liet zijn oogen door de kamer gaan. Ik hoop, dat wij heelemaal alleen zijn, juffrouw! Juffrouw Delomosne keek hem vragend aan. Ja, wij zijn heelemaal alleen. Hoe zoo? Shepheard veroorloofde zich de vrijheid iets dichterbij te komen, vóórdat hij ant woordde: U zult het me niet ten kwade duiden, juffrouw, dat ik daarop aandrong, want wat ik met u te bespreken heb, is in uw eigen belang. Ik heb u eigenlijk een beetje om den tuin geleid. De' boodschap, welke ik u kom brengen isvan mezelf! Lilian Delomosne keek hem aan met een uitdrukking in haar oogen, welke dui delijk aantoonde, dat zij zich afvroeg, of die man gek geworden was of dat hij mis schien dronken was. Shepheard begreep dien blik en haastte zich te antwoorden: Neen, juffrouw, ik ben heel goed bij mijn verstand en dronken ben ik ook niet. Leonie zou mij dan niet binnengelaten heb ben. Wat heb je me dan te zeggen, Shep heard? Shepheard dempte zijn stem tot een zwak gefluister. Dit: u is in de macht van John Bed ford! (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9