MAANDAG 25 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG, 6 HERACLES—AJAX 2—1. Heracles heeft revanche genomen voor de smadelijke nederlaag, welke het op 18 Maart j.l. leed op het Ajax veld met een 19 nederlaag, door thans op eigen veld de Amsterdammers met een 21 te ver slaan. Als wü zeggen, dat deze overwinning volkomen verdiend is, zal dit wel door iederen toeschouwer beaamd worden. Indien de voorhoede van Heracles een beetje beter de kunst van doelpunten ma ken verstaan had, dan zou het een déba- cle voor de Amsterdammers geworden zijn. Vooral na de rust heeft de strijd zich bijna uitsluitend afgespeeld op de speel- helft van Ajax. Telkens en telkens storm den de Heracliden op 't doel van Keizer af en bijna vijfenveertig minuten lang zag men een strijd tusschen de Ajax-achter- hoede en de voorhoede van Heracles, welke uitstekend in vorm was, evenals de geheele ploeg, die weinig moeite had met deze aanvallen, en slechts zelden wisten de Ajaxiden door te dringen, tot het doel van Heracles. Keeper Keizer heeft weinig gevaarlijke schoten gehad, maar wat hij te doen kreeg verwerkte hij uitstekend. In het elftal van Ajax was een wijzi ging aangebracht, zoodat Jurriaans links binnen speelde. De Ajax-aanvoerder Volkers wint de tos en besluit van de zon af te spelen. Als Tusveld voor Heracles aftrapt, is Ajax da delijk in den aanval, gevolgd door eenige doorbraken van de Heracliden, doch hun schoten zijn slecht gericht. Het spel golft verbazend snel heen en weer en nauwelijks is de Heracles aanval gekeerd, of de Ajaxiden ritten reeds voor het Heracles-doel. Bij een dezer aanvallen, ongeveer acht minuten na het begin, mist de linkshalf van Heracles, Volkering op 10 M. afstand voor het doel. Van Reenen stormt met een volmaakt onhoudbaar schot op het Heraclesdoel af en brengt Ajax de leiding. De Heracliden beantwoorden dezen tegenslag met eenige felle aanvallen, fraai combineerend bedreigen zij Ajax' doel. Hun middenvoor Tusveld krijgt prachtige passes van Entjes en Schlosser, doch hij verzuimt ze de een na de ander. Vlak achter elkaar ontstaan verschillen de scrimmages voor het Ajaxdoel. Corners op dit doel volgen elkaar op. Bij een daar van schiet Hinnen onhoudbaar op Keizer's doel, doch van Puttelaar weet den bal uit het doel te koppen. De druk op het Ajaxdoel wordt steeds sterker en in de laatste tien minuten voor de rust zitten de Heracliden voortdurend voor het doel, doch er is geen doorkomen aan, want dank zij de verdediging weet Keizer zijn doel schoon te houden. Na de rust herhaalt hetzelfde spel zich. Het groote overwicht, dat in deze periode Heracles uitoefent drukt zich o.m. in tal rijke corners op Ajaxb doel uit. Het blijkt, dat de Almeloërs, luide aangemoedigd door het publiek steeds beter gaan spelen en Ajax hoe langer hoe meer terrein verliest. Er is slechts één elftal, dat speelt en Ajax heeft weinig in te brengen. Slechts enkele malen komt de bal op de Heracles- helft en Dekkers krijgt weinig meer te doen. Benauwde momenten ontstaan keer op keer voor het Ajax-doel en er hangt een doelpunt in de lucht. Het komt dan ook na ongeveer vijf en twintig minuten spelen. Tusveld, die beter is gaan spelen, maakt het leer tusschen twee Ajaxiden vrij en geeft een onberispelijken korten pass aan Schlosser, die dan maar voor het intrappen heeft. Dit dubbel en dwars ver diende doelpunt wordt door het duizend koppige publiek luide toegejuicht (er wa ren ongeveer 8000 menschen aanwezig). Het gejuich en hcera-geroep, is nog niet ten einde als van Reenen weer aftrapt en men vervolgens hetzelfde spel weer te zien krijgt. De Heracles-ploeg vormt een prachtige combinatie en bij Ajax schijnt het spel hoe langer hoe meer te verzwakken. Voor een deel is dit te verklaren, dat tal van Ajaxiden door de groote hitte uitge put waren en teekenen van groote ver moeidheid vertoonden. Hercales daarente gen schijnt hiertegen wel bestand te zijn. In het laatste kwartier is voortdurend het Ajax-doel in gevaar. Het ontbreekt Hera cles echter aan schutters. Mooie kansen worden door slecht schieten verknoeid. Ongeveer tien minuten voor het einde zijn de Heracliden weer snel combinee rend en voortdurend voor het Ajax-doel. De verdediging der Amsterdammers, die hoe langer hoe meer afzakken, verzuimt snel in te grijpen en weer is het Schlos ser, diet thans op een pass van Entjes on houdbaar voor Keizer doelpunt. Met Heracles bijna voortdurend in den aanval komt het einde van dezen laatsten kampioenswedstrijd voor Heracles. VELOCITAS—WILLEM H 0—2. Haar laatsten thuiswedstrijd in de kam pioenscompetitie heeft Velocitas niet kun nen winnen. Met 20 bleef de Zuidelijke kampioen, Willem II, in de meerderheid, een overwinning, die zeker niet onverdiend genoemd kan worden, doch die met wat meer geluk aan de Groningsche zijde, even goed een 20 nederlaag had kunnen zijn. Het feit, dat Velocitas den avond van tevo ren in Utrecht tegen Feijenoord had ge speeld en buiten deze zware ontmoeting ook nog twee lange en vermoeide treinrei zen achter den rug had, was voot de Gro ningers erg in het nadeel, vooral na de rust toen 2 harer spelers moesten worden ver vangen en de rest van het elftal slechts met moeite den geheelen wedstrijd kon uitspe len. Desondanks traden de Groningers ook in de tweede helft het meest aanvallend op. Vrij onverwacht nam Willem II in de achttk de minuut de leiding, toen v. Ier land betrekkelijk van dichtbij inschoot, een overigens gemakkelijk houdbare bal, die de Velocitaskeeper, Kolthof, blijkbaar vol komen verraste. Aan den anderen kant verrichtte v. d. Aa bij de talrijke schoten van v. d. Velde, Meulema en Bonsema, fraaie safes, ook een 6-tal corners in deze periode leverden voor de Groningers geen resultaat op. Tien minuten voor de rust werd v. d. Aa gepasseerd door een fraaie kopbal van Bonsema, welk doelpunt scheidsrechter Israëls echter annuleerde wegens het aanvallen van den keeper, voor dat deze den bal in zijn bezit had. Deze te leurstelling werkte schijnbaar deprimee- rend op het Velocitas-team, van welke in zinking de Tilburgers gebruik maakten om kort voor de rust de voorsprong te vergroo- ten. Het was Van der Wouw, die deze goal uit een doelstribbeling wist te maken. Na de pauze stelde Velocitas reeds aan stonds alles in het werk den achterstand in te loopen, doch hoe zij ook zwoegden en hoe zij ook tot voor het doel van Willem n trachtten door te dringen, evenzoo veel malen werden zij onverbiddelijk terugge wezen, al kan niet worden ontkend, dat Velocitas ook toen meer dan eens pech had. Hun gevaarlijkste vleugel Bonsema Meulema zette herhaalde malen fraai voor doel, doch het te langzaam spelend binnen- trio, dat na de rust geheel was gewijzigd, wist van de geboden kansen niet te profi teered Steeds meer raakten de gastheeren uitgeput en ofschoon zij tot het eind toe in het veld iets sterker bleven, slaagden zij er niet in, den achterstand te verkleinen. Het spel werd steeds onaantrekkelijker en ging tenslotte als een nachtkaars uit. Als een aardige bijzonderheid kan ten slotte nog vermeld worden, dat Willem H per K. L. M.-vliegtuig arriveerde en ook daarmee vertrokken is. VELOCITAS—FEIJENOORD 3—2. (NA VERLENGING). Velocitas wint voetbalbeker. Op het terrein van U. V. V. is Zaterdag avond de eindstrijd om de K. N. V. B.-be- ker gespeeld tusschen Velocitas en Feijen oord, welke na verlenging door de Gronin gers werd gewonnen. De belangstelling voor dezen strijd was groot. In het begin van den wedstrijd gingen de krachten vrijwel gelijk op, doch technisch waren de Feijenoord-mannen in de meer derheid. Vooral van Heel speelde goed, doch door het doortastende spel van de Velocitas-voorhoede kon hij zich niet ge heel ontplooien. Toen Meulema (Veloci tas) den bal achter v. d. Male liet verdwij nen, werd deze goal evenwel door den scheidsrechter niet toegekend. De keeper van Velocitas verrichtte vooral in de eerste speelhelft, goed keepwerk. Aan beide kan ten werd best gespeeld, maar tot doelpun ten kwam het de eerste drie kwartier niet. De tweede helft werd ingezet met een doelpunt voor Velocitas, dat gevolgd werd door een tweede, die echter geen van bei- den werden toegekend. Hoewel Velocitas in de meerderheid bleef, kwam er nog steeds geen doelpunt. Steeds zijn de Groningers voor het Rotter- damsche doel. Een kwartier voor het einde, als Van Heel in samenwerking met Vrouw- deunt de voorhoede van Feijenoord aan het werk heeft gezet, weet Burg het eerste doel punt te maken. Eenige oogenblikken later heeft Bas Pauwe er reeds 20 van ge maakt. Doch langzamerhand komen de Groningsche voetballers, die .er even uit waren, weer opzetten. Een Rotterdamsche back schiet in eigen doel, hetgeen aanlei ding voor de Velocitas-mannen is er alles op te zetten, den stand gelijk te maken. Dit was Bonsema wel toevertrouwd, hij schiet hard in. Vóór het eindsignaal gefloten wordt volgen er geen doelpunten meer, zoodat met gelijken stand 22, het einde komt. Na een poosje gerust te hebben wordt de strijd verlengd. Reeds in de eerste aanval van Velocitas is het Van der Velde, die het winnende doelpunt scoort. Hierdoor kwam Velocitas in het bezit van den K. N. V. B.- beker. BODEGRAVEN I—UTRECHT I 4—2. De Nederlaagwedstrijden van Bodegra ven zijn Zondag j.l. voortgezet met twee ontmoetingen tegen Utrecht-elftallen, wel ke beide overwinning voor de thuisclub opleverden. Bodegraven I kwam met een gewijzigde opstelling in het veld en speelde ondanks te hooge temperatuur vooral voor rust te gen de uitstekende Utrechtploeg een aar- digen wedstrijd. Reeds na 5 minuten spe len wist de middenvoor der gasten, na een snellen Utrecht-aanval, onhoudbaar te sco ren (01), doch kort hierop geeft de mid denvoor van Bodegraven met zijn hoofd het leder fraai door aan den vrijstaanden linksbinnen, die rustig de bal in het verla ten doel deponeert (11). Het spel gaat razend snel op en neer en beurtelings zijn beide doelen in gevaar, zonder dat de doel- verdedigers moeilijk werk te verrichten krijgen. Met een vliegend schot bezorgt tenslotte de linksbinnen van Bodegraven zijn club de leiding (21). Bodegraven komt er steeds beter in en als de midden voor op handige wijze een der Utrechtsche backs passeert, geeft hij den doelman der gasten geen schijn van kans en Bodegra ven leidt met 31. Na een op en neergaand spel komt de rust ten slotte met onveran- derden stand. Na de hervatting hebben de gasten over het algemeen het beste van het spel gehad, doordat de halflinie van Bodegraven haar aanvallende taak te veel verwaarloosde, terwijl bovendien de hitte van merkbaren invloed was op het spel van enkele Bode graven-spelers. Een keiharden kogel van den Utrechtschen middenvoor tegen den staander had inderdaad beter lot verdiend- Do ch ook Bodegraven laat zich niet onbe tuigd en bij een fraaien kopbal van haar centervoor gaat het leder rakelings naast. Na eenige snelle aanvallen van Utrecht, waarbij de middenvoor het met verre scho ten probeert zonder succes, is het tenslotte toch deze zelfde speler, die fraai door breekt en onhoudbaar den achterstand ver kleint (32). Enkele corners van weers kanten leveren geen doelpunten op, ter wijl de middenvoor van Bodegraven van korten afstand rakelings naast schiet. Toch maakt deze zelfde speler er tenslotte nog 42 van, hoewel het ons wilde voorkomen, dat dit doelpunt niet geheel vrij van hands was, hetgeen echter den arbiter ontging en het einde kwam met een 42 zege der thuisclub. Bodegraven II won van Utrecht II met 3—2. Jubileum Serie wedstrijden van „Alphia". Zaterdag hadden onder veel belangstel ling de eindwedstrijden plaats. De eerste wedstrijd ging tusschen de beide verliezers Alphia en A. R. C., welke eerste door een 41-overwinning op de Zaterdagmiddag- ploeg 3e prijswinnaar werd. In de wed strijd tusschen beide winnaars Alphen II Quick Boys, bleef de res. 2e klasser met 42 over de Katwijkers de meerdere en behaalde aldus de eerste prijs. VictoriaHercules. A.s. Woensdag zal te Alphen a. d. Rijn een wedstrijd worden gespeeld ten bate van het Crisis-comité en fonds Hulp in Nood tusschen VictoriaHercules. Deze wedstrijd zal aanvangen 7.30 uur op het HBS-terrein, gelegen aan de Steenstraat. Werkloozen op vertoon van stempelkaart halve prijs. Zuidwijk ILeidsche Bakkersgezellen. Hedenavond nemen de Leidsche Bak kersgezellen deel aan de Chapchal beker wedstrijden, uitgeschreven door de Leid sche voetbalvereeniging D. A. L. Zij spelen in de eerste ronde tegen Zuidwijk I op het Zuid wij kterrein aan ie Maaldrift. Aanvang 7 uur. KORFBAL Klimop I—H.B.S. H 3—5. Daar HBS II in een vorige wedstrijd te gen Klimop met eenige ongerechtige spe lers in het veld was gekomen, kreeg Klimop nog een laatste kans om te pro- moveeren naar de eerste klasse van de H. K.B. Van het begin af pakt Klimop flink aan en zij is dan ook het eerste kwartier voortdurend in den aanval. Door goed spel van de dames Gummi en Sluis en den heer F. Wijsman, weet laatstgenoemde spoedig zijn club de leiding te geven. Snel ver plaatst zich het spel. HBS zet alles op alles om gelijk te maken, hetwelk haar even voor de rust met een ver schot ook ge lukt (1-r—1). Na rust wordt er van beide zijden flink aangepakt en het spel gaat nu gelijk op. Het is mej. van Noort die heel onverwachts de Leidenaars de leiding geeft De rest van den wedstrijd wordt een hopelooze vertoo ning. De scheidsrechter is blijkbaar van oordeel, dat HBS H deze wedstrijd moet winnen. De Klimop-spelers en speelsters kunnen geen goed meer doen. Zijn zij in den aanval, dan fluit hij zonder reden te gen Klimop. HBS komt daardoor meer in den aanval en als de Klimop-verdediging een Haagschen aanval goed afweert, geeft de scheidsrechter een vrije worp, waaruit de Hagenaars gelijk weten te maken (2 2). Niet onmoedigd pakt Klimop flink aan en het is de heer B. Wijman die de Leide naars weer de leiding geeft. Dit vindt de scheidsrechter te veel en als HBS in den aanval is, geeft hij de Hagenaars weer een vrije worp. Niemand weet waarom! De HBS-ers benutten deze kans niet. Toch we ten zij vlak voor het einde nog tweemaal te scoren, zoodat het einde komt met een zeer onverdiende 53 overwinning voor de Hagenaars, waardoor HBS in de eerste klasse der H.K.B. blijft spelen. MOTORSPORT De T.T. races te Assen Zware strijd en prachtige tijden GUTHRIE ERNSTIG GEWOND. Na langdurige en moeizame voorberei dingen stond Zaterdagmorgen een der grootste evenementen op motorsportge bied in Europa voor de deur. De Neder- landsche T. T.-wedstrijden werden voor de tiende maal gehouden en ter gelegenheid van dit tweede lustrum werd thans tevens op het Drentsche circuit de „Groote Prijs van Europa" verreden. Assen en men kan wel zeggen geheel Drenthe waren in feeststemming. Er heerschte een geweldige drukte. Van hein de en verre waren de toeschouwers en mo torsportliefhebbers per trein, auto en motor aangevoerd. Het weer was uitstekend, de wind had weinig te beteekenen en het was niet warm. De groote tribune te De Haar was afvroeg bevolkt. Aan alles viel te be merken, dat de belangstelling dit jaar bij zonder groot was. Voor de 175 c.M.3 klasse waren slechts vijf deelnemers, daar de Nederlanders Meuring (James) en Snijders van Wisse- kerke (Coventry Eagle) en een tweetal buitenlanders niet uit kwam. In de 250 c.M.3-klasse waren 24 en in de 350 c.M.3-klasse 30 deelnemers. In laatst genoemde klasse reden de Nederlanders van Wijngaarden en Grazee niet mee. Om half tien werd voor de 350 cM.3. ge start en even later volgden de andere klas sen. In de 175 c.M.3-klasse viel weinig strijd te zien. De Belg van Goor, op Benelli nam den kop en hoewel hij de leiding eenigen tijd aan van Geert moest afstaan, wist hij toch als eerste te eindigen. Hij maakte ook de snelste ronde in deze klasse met een ge middelde van 103.55 km. Zijn landgenoot Dickwel op Barbé ging als tweede door de finish, terwijl de Belg van Geert op Rush derde werd. Van Goor legde de route af in den tijd van 2 uur 25 min. 34.4 sec. De 350 c.M.3.-klasse leverde een overwin ning op voor de Engelsche renners, die vanaf den start de leiding hadden en deze niet meer afstonden, hoewel zij zoowel on derling als met de andere renners feilen strijd moesten leveren. Rush kwam eenige malen te vallen. Maar steeds liep alles nog al goed af. Schot bezette als eerste Neder lander langen tijd de achtste plaats, maar kon deze later niet behouden. Simpson op Norton won deze race in 2 uur 27 min. 47 sec., gevolgd door Rush op Velocette. Mitchell op Velocette en Nott op Husqvarna. Rush maakte de snelste ronde met een gemiddelde van 135.8 m. per uur. Van de Nederlanders eindigde Visser op Lady op de tiende plaats in den tijd van 2 uur, 56 min. 2.8 sec., terwijl Bosman in 2 uur 56 min. 23.6 sec aankwam. De Duitscher Winkler op D. K. W. won in de 250 c.M.3.-klasse in 2 uur 35 min. 37 sec. De tweede en derde plaats waren voor Archer op New Imperial en Geiss op D. K. W. Laatstgenoemde renner had kort voor het einde met pech te kampen. Hij moest het laatste gedeelte uitloopen en hierdoor de tweede plaats aan Archer afstaan. Geiss maakte echter de snelste ronde met een ge middelde van 126.9 km. per uur, Fijma op Gundly Peerless eindigde als negende in 2 uur 49 min. 43.2 sec., terwijl Hartman met New Excelsior op hem volgde met een tijd van 2 uur 52 min. 28.2 sec. De groote belangstelling concentreerde zich, zooals vanzelf spreekt, op de races in de 500 c.M.3., die 's middags gehouden werden. De Belgen Demeuter en Noir, beiden op F. N., wisten hier beslag te leggen op de twee eerste plaatsen. De Nederlander v. d. Pluym op Husqvarna werd derde in 190 min. 26.6 sec en van Wijngaarden op Nor ton bezette de vierde plaats in 195 min. 17.8 seconde. De snelste ronde werd in deze race ge maakt door Guthrie (Norton) en Kalen (Husqvarna), die een gemiddelde van 143 km. per uur bereikten. Van der Pluym maakte in zijn snelste ronde een gemiddelde van 140.1 km. Guthrie kwam in de zestiende ronde te vallen en werd ernstig gewond, terwijl Kalen in de laatste ronde wegens een mo tordefect moest opgeven. De Nederlanders Bakker, Schut en Van Hamersveld, die beiden een Eysink bereden eindigden resp. op de zevende en achtste plaats. De uitslagen zijn als volgt: Klasse B 350 c.M.3.: 1. Simpson op Norton, totaal 2 uur 37 min. 47 sec.; 2. Rush op Velocette, totaal 2 uur 38 min. 5.6 sec.; 3. Mitchell op Velo cette, totaal 2 uur 38 min. 21.4 sec.; 4. Nott op Husqvarna, totaal 2 uur 38 min. 50.2 seconde. Snelste ronde: Rush, gem. 135.8 km. per uur. Klasse A 2'50 c.M.3.: 1. Winkler op D. K. W., teotaal 2 uur 35 min. 37 sec.; 2. Archer op New Imperial, totaal 2 uur 36 min. 33 sec.; 3. Geiss op D. K. W., totaal 2 uur 37 min. 15.6 sec. Snelste ronde: Geiss, gem. 126.9 km. per uur. Klasse C 175 c.M.3.: 1. S. van Goor op Benelli in 2 uur 25 min. 34.4 sec.; 2. Dick well op Barbé in 2 uur 37 min. 36 sec.; Van Geert op Rush in 2 uur 39 min. 25.2 sec. Snelste ronde: v. Goor, gem. 103.55 km. per uur. Klasse C 500 c.M.3.: 1. L. Demeuter op F.N., teotaal 183 min. 44.4 sec. (gem. 135 km. per uur); 2. Noir op F. N., 185 min. 29.4 sec. (gem. 134.4 km. per uur); 3. A. v. Pluym (Nederland) op Husq varna, 190 min. 26.6 sec. (gem. 130.8 km. per uur); 4. P. van Wijngaarden (Neder land) op Norton, 195 min. 17.8 sec. (gem. 127.5 km. per uur); 5. Sönius op N. S U. 196 min. 3.8 sec. (gem. 127 km. per uur); 6. Milhoux op F.N., 196 min. 20.4 sec. (gun. 126.7 km. per uur); 7. Bakker Schut (Ne derland) op Eysink, 201 min. 50.2 sec. (gem. 123 4 km. per'uur); 8. Van Hamersveld (Nederland) op Eysink, 202 min. 58.8 sec. (gem. 122.8 km. per uur); 9. Lambert op Sarolea (gem. 122.1 km.); 10. Bizzozero op Rudge (gem. 121.2 km.); 11. Reinbergen op Montgomery (gen. 116.5 km.). De rest is niet uitgereden. Snelste ronde: Guthrie (Norton) en Ka len (Husqvarna) met een gemiddelde van -43 km. Snelste Nederlandsche ronde: v. d. Pluym met een gemiddelde van 140.1 km. Leidsche Harley-Davidson Club. Volgens haar programma had de L. H. D. C. gisteren een amusementsrit naar Muiderberg. Aangezien in den vroegen morgen het weer zich niet gunstig liet aan zien om een dag aan zee door te bren gen, werd met onderling goedvinden be sloten van het programma af te wijken en een rondtoer over de Veluwe te maken. Via Utrecht en Amersfoort ging het ver der over Hoevelaken, Voorthuizen en Gar deren naar het Uddelermeer. Hier werd geruimen tijd in de prachtige omgeving verpoosd, gezwommen in het meertje enz. Vanaf het Uddelermeer voerde de route wel door één van de mooiste gedeelten van de Veluwe in de richting Nunspeet en wel over de plaatsjes Uddel, Elspeet, Vier houten, langs het welbekende kampter rein Saxenheim en de Zoom. Vanaf Nun speet ging het over den grooten weg via Harderwijk, Putten, Nijkerk, Amersfoort en Utrecht weder huiswaarts. De deelnemers aan dezen rit kunnen op een genoeglijken dag terugzien en hebben kunnen genieten van een zeer bezienswaardig gedeelte van Gelderland. ZWEMMEN SUCCESSEN DER NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS TE BOEDAPEST. Onder zeer groote belangstelling hebben Zaterdag in het Csaszar-bad te Boedapest de internationale wedstrijden plaats ge had, waaraan ook door de Nederlandsche dames werd deelgenomen. O.a. waren aanwezig Aartshertog Al- brecht; de zoon van den Rijksbestuurder Horthy, vele autoriteiten, terwijl de Neder landsche kolonie in grooten getale was op gekomen. In het bad waren reflectoren op gesteld, die een capaciteit van in totaal 16.000 kaars hadden. De uitslagen luiden: 100 M. vrije slag: 1. Willy den Ouden 1 min. 6 1/5 sec.; 2. Mejuffrouw Timmermans 1 min. 10 4/5 sec.; 3. Mejuffrouw Hogeweg 1 min. 12 7/10 sec. 200 M. schoolslag: 1. Mej. Brouwer 3 min. 19 sec. 300 M. wisselslag estafette: 1. R.D.Z. 4 min. 5 sec.; 2. Hongaarsohe estafetteploeg 4 min. 28 sec. De Hongaarsche dames had den hier een handicap-voorsprong van 20 seconden. Mejuffrouw Brouwer zwom de schoolslag in deze estafette (100 M.) in 1 min. 32 sec., mejuffrouw Boumeister de rugslag in 1 min. 27 sec. en mej. Den Ouden de vrije slag in den uitstekenden tijd van 1 min. 6 seconden. De Nederlandsche dames werden zeer hartelijk ontvangen en hun fraaie presta ties werden luide toegejuicht. Gistermiddag boekten de Nederlandsche zwemsters te Boedapest wederom fraaie successen. Mej. Greta Brouwers won de 100 Meter schoolslag, terwijl Willy den Ouden de 100 Meter rugslag won. In de estafette 4 x 100 Meter kregen de Hongaarsche dames niet minder dan 35 sec. voorsprong, hetgeen de Rotterdamsche zwemsters niet vermochten in te halen. Willy den Ouden zwom hierbij een tijd van 1 min. 6,4 sec., terwijl de tijd der Neder landsche dames na aftrek der handicap 4 min. 41,8 sec. bedroeg. De resultaten waren: 100 Meter schoolslag: Greta Brouwers (RDZ) tijd 1 min. 32,6 sec. 2. Klara Szep (Hongarije) tijd 1 min. 35 sec. 3. Magda Szaz (H.) tijd 1 min. 36,4 sec. 100 Meter rugslag: 1. Willy den Ouden (RDZ) tijd 1 fnin. 21,4 sec. 2. Greta Brou wers (RDZ) tijd 1 min. 22,8 sec. 3. Annie Hogeweg (RDZ) tijd 1 min. 24,3 sec. 4 x 100 Meter estafette vrije slag dames: 1. Hongarije tijd 5 min. 12 sec. 2. RDZ tijd 5 min. 16,8 sec. met 35 sec. handicap. Zon der dezen handicap was de tijd 4 min. 41,8 seo. KAMPIOENSCHAPPEN KRING DEN HAAG. De kampioenschappen van den kring Den Haag van den K. N. Z. B. waren dit maal door de A. V. Z. R. te Voorburg ge organiseerd. Zij werden Zaterdag gehou den. De uitslagen luiden: 50 M. rugslag dames: 1. Mej. K. Verveer (Zian) in 43.4 sec., 2. mej. J. W. Hegi, Zian in 43.6 sec., 3. mej. S. de Ruyter, Zian in 46.4 sec. 100 m. rugslag heeren: 1. A. van den Berg D. Z. V., in 1 min. 24.2 sec.; 2. T. v. d. Kolk. C. J. M. V., in 1 min. 33.4 sec.; 3. H. Witt, Zian in 1 min. 43.6 sec. 50 meter schoolslag dames: 1. Mej. F. BlomBiekart, Zian, in 44.6 sec.; 2. Mej. L. Slobbe in 44.6 sec. 3. Mej. F. Peters, A. V. Z. R., in 46 sec. 100 m. schoolslag heeren: 1. K. P. Jong bloed, Zian, in 1 min. 23 sec.; 2. G. Hegi, Zian, in 1 min. 25 sec.; 3. J. J. Fetter, D. Z. V. in 1 min. 26.2 sec. Schoonspringen dames: 1. Mej. A. van Gelderman, A. V. Z. R., met 28.78 punten, 2. Mej. W. Lips, H. Z. en P. C., met 24.19 pun ten, 3. Mevr. R. EngelBante, A. V. Z. R., met 21.35 punten. Schoonspringen heeren: J. Stotijn, H. Z. en P. C. met 43.88 punten (buiten mede dinging): 1. F. A. Broens, A. V. Z. R., met 37.97 punten; 2. G. v. d. Koogh, H. Z. en P. C., met 32.97 punten; 3. J. H. de Haas, Zian, met 32.84 punten 50 m. vrije slag dames: 1. Mej. J. Kodde H. Z. en P. C., in 35.6 sec.; 2. Mej. E. van Rossum, H. Z. en P. C., in 36.2 sec.; 3. Mej. L. Bonarius, Zian, in 36.8 sec. 100 m. vrije slag heeren: 1. H. v. Kleef, H. Z. en P. C., in 1 min. 5 sec.; 2. M. Sam- kalden, A. V. Z. R., in 1 min. 11.8 sec.; 3. J. Jonker, H. Z. en P. C., in 1 min. 13,6 sec. 3 x 25 25 m. wisselslag dames persoonlijk: I. Mej. F. BlomBiekart, Zian, in 1 min, .12.4 sec.; 2. Mej. A. Foursoff, Zian, in 1 min. 19.4 sec.; 3. Mej. L. de Goede, A. V. Z. R., in 1 min. 20 sec. 3 x 50 m. wisselslag heeren persoonlijk: 1. J. H. de Haas, Zian, in 2 min. 10.6 sec.; 2. G. Heig, Zian, in 2 min. 16.4 sec.; 3. H. Offers, H. Z. en P. C., in 2 min. 17.4 sec. 5 x 50 m. vrije slag estafette heeren: 1. Zian in 3 min. 20 sec. met de dames: Van Hal, Verveer, Blom-Biekart, Bonarius en v. d. Houven. 2. H. Z. en P. C. in 3 min. 26.8 sec. 5 x 50 m. vrije slag astafette heeren: 1. Zian in 2 min. 31.2 sec. met de heeren: F. de Haas, v. Duin, Jongbloed, J. de Haas en Verveer, 2. H. Z. en P. C. in 2 min. 35 sec.; 3. L. Z. C. in 2 min. 45 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette dames: 1. Zian in 2 min. 9.4 sec. met de dames: Ver veer, BlomBiekart en Bonarius, 2. Zian 2 in 2 min. 12.4 sec., 3. H. Z. en P. C. 1 in 2 min. 14.2 sec. 3 x 50 m. wisselslag estafette heeren: 1. Zian 1 in 1 min. 43 sec. met de heeren: J. de Haas, Jongbloed en Verveer. 2. D. Z. V. in 1 min. 44.8 sec., 3. Zian 2. Waterpolo: Haagsch jeugdzevental-Rot- terdamsch jeugdzevental 16.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6