DONDERDAG 21 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG 2 BAROMETER. naar waarnemingen verricht In den morgen van 21 Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 767.4 te La Coruna. Laagste barometerst.: 742.8 te Stensele. Verwachting tot den avond van 22 Juni: Meest matige tijdelij ke wellicht toenemen de Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind betrokken tot zwaar bewolkt, enkele re genbuien, weinig verandering in tem peratuur. De depressie over Scandinavië vertoont een neiging om stationair te worden en breidt zich naar het Noorden uit. Aan haar Oostzijde wordt ze begrensd door een ge bied van zomerwarmte over de Baltische Staten en Finland. De inval van koude lucht-massa's bracht sterke afkoeling in geheel Duitschland tot Zwitserland met zware regens in Centraal Europa (Zürich 22, München 15 m.m.) De afkoeling deed zich ook nog gevoelen in Zuid-Frankrijk waar eveneens veel regen viel. Ook Midden- Zweden krijgt thans zijn aandeel van den zwaren regenval. Een nieuwe depressie na dert vanuit het Westen. Terwijl de gebie den van hoogen luchtdruk bij de Azoren en over Groenland stand houden, schijnt daar de toegangsweg voor de Westelijke depres sies naar de Noorsche Zee en Scandinavië thans niet meer versperd is, waarmede de kans op nu en dan eenige regen in West- Europa belangrijk is toegenomen, zonder dat dit nog tot een besliste slecht-weer pe riode behoeft te leiden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur dea middags t« half drie 17.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Donderdagnamiddag 9.54 uur tot Vrijdagmorgen 4.09 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21.5 gr. C. ONMENSCHELIJKE OUDERS. Zes jaar de gevangenis in. De Rechtbank te Zwolle veroordeelde het echtpaar S. R. te Hasiselt ieder tot zes jaar gevangenisstraf wegens doodslag op him twee maanden oud zijnd zoontje C., dat zij in den afgeloopen winter langzaam hebben laten doodhongeren op een onverwanmden zolder van hun woning. De officier van justitie had tegen ieder van hen acht jaar geëischt. Mishandeling van zijn zoontje. Voor den Alkmaarschen politierechter heeft terecht gestaan S. L., uit Bergen, die op 7 Mei zijn 10-jarige zoontje zoodanig met een stok had geslagen, dat geneeskundige hulp moest worden ongeroepen. Dokter Blok verklaarde, op het lichaam van het knaapje de sporen van ernstige mishandeling te hebben waargenomen. Het hoofd der r.-k. school had medegedeeld, dat de kinderen van verdachte onverschillig en ondeugend waren, maar dat de vader, die een beestmensch voor de kinderen is, daarvan de oorzaak is. Het knaapje werd buiten tegenwoordig heid van zijn vader gehoord, omdat de jon gen vooraf bedreigd was, dat hij zyn mond had te houden. Het bleek, dat ook een ander kind van verdachte, door dokter Blok be handeld, ernstig was verwond. De officier noemde het optreden van de zen vader schandelijk. Hij overweegt, hem de ouderlijke macht te ontnemen en eischte thans 4 maanden gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf. EX-NOTARIS P. VEROORDEELD. De Haagsche Rechtbank heeft heden ochtend uitspraak gedaan in de zaak van den 49-jarigen oud-notaris M. J. F. F. P. te 's-Gravenhage, thans ged., tegen wien door het O.M. ter zake van verduistering en valschheid in geschrifte, meermalen ge pleegd, 5 jaar gevangenisstraf is geëischt. D, Rechtbank verklaarde den verdachte schuldig aan verduistering meermalen ge pleegd en aan de vervalsching van een authentieke akte, en zij veroordeelde hem comform den eisch tot vijf jaar gevangenis straf. ONTSLAG VAN RECHTSVERVOLGING GEVRAAGD. De officier van justitie van de rechtbank te Zwolle vroeg ontslag van rechtsvervol ging op grond van noodweer voor J. S., landbouwer te Zuidwolde, die op Zondag 29 April 1934 te Dedemsvaart K. Kooiker met een mes gewelddadig heeft gestoken, welk feit den dood ten gevolge had. Uitspraak 4 Juli. WEGENS BRANDSTICHTING VEROORDEELD. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde vandaag een 26-jarigen melksl ij ters knecht uit N i e u w-V e n n e p (gem. Haar lemmermeer) wegens brandstichting in de woning van zyn patroon te Nieuwer Amstel tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De man had in de woning van zyn pa troon, gelegen aan de Ouderkerkerlaan, brand gesticht door met opzet een ontplof fing teweeg te brengen. Hij had daartoe een ketel met benzine op een brandende kachel geplaatst. De brand werd tamelijk snel be dwongen, dooh de woonkamer brandde ge heel uit. Later vermiste de patroon een kistje met 300.de slytensknecht werd er ook van verdacht zich dit geld te hebben toege- eigend, doch het gerechtshof sprak hem hiervan vrij. De rechtbank had hem terzake brand stichting en diefstal veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee jaar. Verd. heeft voor den rechtbank en Hof zyn onschuld volgehouden. Volgens hem was de brand gesticht op verzoek van zijn patroon door een vriend van den baas, een caféhouder. De procureur-generaal had be vestiging van het vonnis der rechtbank ge- requireerd. MET ZIJN MEISJE IN DE AUTO! In den voormiddag van 4 Mei J.L te on geveer kwart voor twaalf reed ds. Broek stra, predikant te R y n s b u r g, die op zie kenbezoek ging, per rywiel in de Brou werstraat aldaar. Achter hem kwamen 2 auto's aanryden. Plotseling werd de pre dikant van het rijwiel geslingerd en later bleek dat hij twee hoofdwonden had beko men. Verdacht van het veroorzaken van deze aanrijding, stond heden terecht de 22-jarige kantoorbediende J. F. van R. uit Hilver sum, die bekende dien dag ter plaatse met een door hem gehuurde auto met zyn meis je te hebben gereden, en dat hy toen een voor hem uitrijdende auto wilde passeeren. Daarbij heeft hy niet gelet op den wielrij der, die rechts van den weg reed. Verdach te heeft onmiddellijk gestopt en zijn schuld aan het gebeurde toegegeven. Het O.M., dat zyn instemming met deze houding betuigde, wilde om deze redenen ditmaal een geldboete vragen. De manier waarop verdachte reed, wijst er op, dat deze zijn aandacht nog bij iets anders, dan bij den weg had. Een behoorlijke boete achtte de officier hier gewenscht. Eisch ƒ200 subs. 100 d. Verdachte, die betoogde, dat hy slechts 50 per maand inkomen had, kreeg te hoo- ren, dat, indien hij geld kon vinden om auto's te huren en te gaan toeren, hy ook wel een behoorlijke boete kon betalen. Vonnis 28 Juni as. MOTORRIJDER TRACHT AGENT TE OVERRIJDEN. In den nacht van 30 April op 1 Mei J..1 te 1.30 uur stond de agent van politie A. Jansen teNoordwyk geposteerd op den Heerenweg aldaar, toen hy op eenigen af stand het geronk van een motor hoorde, nadat hij even te voren het geluid van een klap, komend uit een zijweg had waarge nomen. De auto naderde met een snelheid van ongeveer 60 K.M. en voerde vol licht. De agent posteeerde zich midden op den weg stak de linkerhand op en zwaaide met de rechterhand met een wit-licht ge vende zaklantaarn den bestuurder bedui dend, dat deze moest stoppen. Deze ver minderde de vaart tot dicht bij den agent, doch doofde toen plotseling alle lichten, gaf vol gas en reed door. De agent wist door een sprong zijwaarts te maken een aanrijding te vorkomen. Onmiddellijk daar op richtte de agent zyn zaklantaarn op het nummerbord van de auto, waarvan hij de cijfers en letters noteerde. De auto bleek toe te behooren aan den bloembollenhandelaar A. A. HL te Rijns burg. Deze werd daarop in tegenwoordig heid van eenige agenten te zijnen huize on dervraagd. H. ontkende toen te Noordwijk te zijn geweest. Bij de verdere ondervra ging trad H. onhebbelijk tegen den agent J. op, door te vloeken en verwijten te ma ken, dat de lantaarns van de politie geen rood licht uitstralen etc. Bij onderzoek van de auto bleken op de voorbumper groene verfschilfers voor te kombn. Geconstateerd was, dat een groen geverfd hek in een der zijstraten aan den Heerenweg ingedrukt was. Eenige agenten van politie, die by de ondervraging van H. tegenwoordig waren, verklaarden, dat deze op dat oogenblik wel naar drank rook, doch getuigen hadden niet geconstateerd, dat H- onder drankin vloed was. Een agent uit Rijnsburg werd door den president onder handen genomen over de wijze waarop hij zijn verklaringen aflegde. Deze agent gaf telkens ontwijkende ant woorden op de vraag of hij wist hoe H. be kend stond en of deze ook misbruik van drank maakte. Verdachte ondervraagd, door den presi dent naar het gebeurde, zeide, dat hij den agent niet gezien heeft. Jhr. mr. van Asch van Wyck die daarop requisitoir nam, zeide dat H. wel aan den eisch zou merken, dat het hier een buiten gewoon ernstig feit betreft. Spr. verwonderde zich er over, dat H. DE GROOTE DROOGTE. Van alle meteorologische verschijnselen trekt in den laatsten tijd de groote droog te wel het meest de aandacht. Enkele plaatselijke regenbuien, die het gevolg waren van warmte-onweders kunnen geen verandering brengen in de algemeen heer- schende droogte en kunnen ook niet meer de schade vergoeden, die aan de te veld staande gewassen door de droogte wordt toegebracht. Dit geldt niet alleen voor ons land maar ook voor uitgebreide gebieden in Europa en in Noord-Amerika. De droogte is langzamerhand een we reld verschijnsel geworden en daar over groote gebieden, vooral in de graandistric- ten van Z.-Rusland, van Canada en de Vereenigde Staten de oogsten zeer gele den hebben, ten deele zelfs geheel verlo ren zullen gaan, heeft het verschijnsel een bijzondere economische beteekenis gekre gen, die niet onderschat moet worden. Het is ook niet mogelijk te zeggen wan neer het einde van de droogte kan worden verwacht. Engelsche meteorologen nemen aan dat wij in een tijdperk gekomen zijn, waarin meerdere droge zomers elkaar zul len opvolgen. Een feit is, dat de neerslag onderhevig is aan groote schommelingen, die over lange tijdperken verloopen, zoo dat inderdaad tijdperken van eenige jaren van regenovervloed kunnen afwisselen met tijden van groote en langdurige droogte. In hoeverre daarbij eenige wetmatigheid geldt is niet gemakkelijk uit te maken daar betrouwbare reeksen van regenwaarnemin gen niet zoo lang zijn voortgezet, dat zij meerdere perioden van droogte en regen overvloed omvatten. Het is intusschen heel moeilijk aan te nemen, dat de droogte spoedig en plotse ling geëindigd zal zijn, zelfs in geval er over groote gebieden regen gaat vallen. Voor deze groote droogte, die over ge- heele werelddeelen heerscht bestaat blijk baar een diep ingrijpende oorzaak. Ik heb reeds eenigen tijd geleden aan getoond, dat de droogte meer dan ander half jaar geleden begonnen is en sedert dien tijd met korte onderbrekingen heeft geheerscht over geheel Europa met uit zondering van Scandinavië en het Zuiden en Zuid-Oosten. Daarin is slechts in zoo verre verandering gekomen, dat de droogte toegenomen is. Er viel den laatsten tyd in Midden-Europa bijna geen regen meer. Het is merkwaardig, dat uit de Vereenig de Staten de allerlaatste officieele weer- en oogstberichten ongeveer precies het zelfde melden. Het waren in hoofdzaak alleen plaatselijke onweers-regens, die in sommige Staten eenigen regen brachten, die echter hoogstens voldoende waren om het leven van de te velde staande gewassen enkele dagen te rekken. De droogte ver breidde zich in den laatsten tijd Zuid- en Oostwaarts, en, evenals in Midden-Europa, nam zij in intensiteit toe. In vele districten is de oogst óf geheel verloren, óf heeft veel geleden. Over het algemeen wordt een pes simistisch beeld van den stand der land bouwgewassen gegeven. Het Departement van Landbouw in de Vereenigde Staten publiceert nu ook een overzichtskaartje van den regenval in het tijdvak van Juni 1933Mei 1934, dus over de laatste twaalf maanden. Hieruit blijkt, dat van WZW naar ONO een droogte-zone door de V. S. loopt, waarin die 12 maan den 5580 procent van de normale hoe veelheid regen viel. Alleen in het uiterste NW was de regenval ovemormaal en in een smalle strook in het Oosten langs den Atl. Oceaan. Over het algemeen was de droogte in de V. S. intensiever dan in Europa. Het tijdvak MaartMei was ex cessief droog, de maand Mei nog drooger en met uitzondering van de Oostelijke en de Zuidelijkste Staten was de regensom 2535 procent van de normale. dien nacht niet is gearresteerd, en voorge leid voor den officier van justitie. Na de feiten gereleveerd te hebben, die de officier kwalificeerde als poging tot zware mishandeling, wees hij er op, dat H. reeds eerder met de politie ter zake van wederspannigheid in aanraking is geko men. H. is iemand die zyn avonden elders doorbrengt en dan min of meer dronken thuiskomt. Spr. achtte hier een voorbeeldige straf gewenscht en eischte ten slotte tegen H. 8 maanden gevangenisstraf. Mr. F. J. J. Trapman, de verdediging voerend, zeide dat H. geen aanleiding had de politie te ontwijken. De aanrijding was van geen beteekenis en de geringe schade is vergoed. Pleiter heeft geen bewijs kun nen putten nóch uit de feiten noch uit de getuigenverklaringen. Pleiter concludeer de dan ook tot vrijspraak. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de geneeskunde, op proef schrift getiteld: „Bijdrage tot de kennis der ontwikkeling van de algemeene baemato- gene militaire tuberculose", de heer A. J. M. Lohman, geboren te Den Haag. Geslaagd: Candidaatsexamen Geneeskunde: Mej. A. G. de Kwaadsteniet, Rotterdam; Mej. E. A. Eykman, Zoeterwoude; Mej. J. H. Moes, Den Haag en de heeren: A. B. van Haaften, Leiden; A. H. L. Belinfante, Scheveningen; Th. J. Damsté, O e g s t- geest; E. B. Bosschieter, R ij n s b u r g; J. A. Molhuysen, Den Haag; F. E. J. A. Kro ner, Den Haag; C. Th. Fontein, Leiden; C. de Langen, Rotterdam; P. C. Kraan, Oegstgeest; J. S. Bedet, Goes; I. A. M. van Rij, Scheveningen; J. C. Wolterbeek, Leiden; W. M. Fokke, Den Haag; A. A. Schoen, Den Haag L. O. Meijers, Den Haag; L. Witkamp, Delft; J. Kappers, Den Haag; W. A. G. G. v. d. Kerkhove, Scheveningen; Candidaatsexamen rechten, Mej. M. C. D. L. Laban, Den Haag ij de heeren A. J. Kronenberg, Wassenaar; J. Haverkorn van Rijsewijk, Den Haag; R. van der Lugt, Hilligersberg; Candidaatsexamen Roomaansche taal, de heer C. J. Starrenburg, Voorburg; Doctoraalexamen rechtsgeleerdheid J. A. Roest van Limburg, Rotterdam; A. J. A. Sweerts de Landas Wijborgh, Rotterdam. STADSNIEUWS HET GROENE KRUIS. Voorjaarsvergadering afd. Lelden. Gisteravond werd onder voorzitterschap van dr. H. J. M. Boonacker de jaarlijksche algemeene voorjaarsvergadering gehouden van de afd. Leiden van het Groene Kruis. De notulen der vorige veergadering wer den na lezing door den secretaris, den heer H. Filippo W.Fzn. onveranderd vastgesteld. Aan het vervolgens door den secretaris uitgebracht jaarverslag ontleenen we het volgende: Het aftredende bestuurslid mr. H. M. A. Coebergh werd herkozen, terwijl in een va cature werd. voorzien door verkiezing van den heer H. P. H. Würtz, die zich zijn be noeming liet welgevallen. Het bestuur is samengesteld als volgt: dr. H. J. M. Boonacker, voorzitter, H. Filip po W.Fzn., secretaris, mejuffrouw F. A. Le Poole, penningmeesteresse, mr. H. Burgers- dijk, mr. H. M. A. Coebergh, mejuffrouw dr. Catha. Hovens Gréve, Jhr. C. C. Röell, arts H. A. Schouten, mejuffrouw dr. A. J. Steenhauer, H. P. H. Würtz. Aan 597 personen, waarvan 139 leden van het Ziekenfonds Boerhaave, weiden in 1933 in totaal 1054 artikelen uitgeleend. Aan den wijkverplegingsdienst bleven de zusters E. Evelein en M. F. de Wit verbon den. De zusters zorgden ook in 1933 weer voor de reiniging en ontsmetting der uit geleende artikelen. In het bijzonder wordt dank gebracht aan Zuster Evelein voor de goede zorgen, die zij ook aan dezen arbeid heeft willen wijden. Alle functionarissen kweten zich tot te vredenheid van het bestuur van hun taak. In 1933 werden door zuster Evelein 2597 en door zuster de Wit 2195 bezoeken bij pa tiënten gebracht. Het aantal bezoeken van zuster de Wit is tengevolge harer vrij lang durige ziekte lager dan het anders zou ge weest zijn. Wegens ziekte van zuster de Wit van 21 October tot 11 December 1933 werd de wijkverpleging waargenomen door zuster J. van der Lugt-v. Rottens gediplomeerd wijkverpleegster van het Groene Kruis te Utrecht. Een bedrag van 2992.werd ontvangen wegens de door de Zusters verleende hulp volgens de tarieven. Overzicht van het aantal leden: Inge schreven op 1 Januari 1933 1179 leden, in 1933 nieuw ingeschreven 84 leden, tezamen 1263 leden; in 1933 afgevoerd wegens be danken en overlijden 121 leden; ingeschre ven op 1 Januari 1934 1142 leden. Het le dental is derhalve met 37 gedaald. Deze daling wijst nog op ongunstige fi- nantieele tijden. Het cijfer der daling is gelukkig niet zoo groot als over 1932, toen het 83 bedroeg. Intusschen zal deze dalende lijn: 1 Ja nuari 1930 1347 leden, id. 1931 1304 leden, id. 1932 1262 leden, id. 1933 1179 leden, id. 1934 1142 leden, de volle aandacht van het bestuur moeten hebben om zoo mogelijk te verhinderen, dat het ledental te zeer slinkt. In December 1933 bestond de vereeniging 25 jaren. Met een enkel woord herdenkt de secretaris hier het beginstadium van het Groene Kruis. Het was op 25 September 1908, dat in een vergadering van fondsgeneesheeren, welke in den Vergulden Turk werd gehouden, door wijlen arts L. Mulder de vraag werd gesteld, of het niet wensehelijk was tot oprichting van een Groene-Kruis-vereeni- ging te Leiden te komen. Een voorloopige commissie" (waarin ook dr. Schreuder die, •tot voor kort, voorzitter bleef, zitting had) adviseerde in gunstigen zin. Circulaires werd gezonden aan een twaalftal zieken fondsen en zoo werd in de vergadering van 12 November 1908 van de Leidsche vereeni ging van fondsgeneesheeren onder leiding van dr. Mulder, besloten het plan door te zetten. In December 1908 kwam de voor loopige commissie weer bijeen en op 29 De cember 1908 had de constitueerende verga dering plaats. De namen van hen, die aan deze vergadering deelnamen mogen hier aan de vergetelheid worden ontrukt t.w. mr. N. de Ridder, eere-voorzitter, J. A. Schreuder, L. Mulder, dr. Taverne, mej. van Rhijn, J. Graf, mej. Naudin ten Cate, dr. J. Hulst dr. Weebers, dr. W. de Jong en mr. J. C. van der Lip. Onder de huidige tijdsomstandigheden vond het bestuur geen vrijmoedigheid tot eenige feestelijke herdenking. Niettemin meende het iets te mogen en te moeten doen ter gelegenheid van het ju bileum. Een gift van 400.in termij nen uit te keeren in 1934 aan een min of meer noodlijdende zustervereeniging, die aan het werk der vereeniging zoo nauw verwant is, werd de uiting der jubileum- dankbaarheid. De vergoeding wegens de door de wijk verpleegsters in 1933 verleende hulp bedra gen 2992.of 290.meer dan in 1932. Aan contributies over 1933 werd ontvan gen 3533.J. Dit bedrag is ƒ111.50 minder dan in 1932 door de daling van het leden tal. Voor onderhoud en herstel van verple- gingsartikelen werd betaald 132.34. De verplegingsartikelen stonden 1 Ja nuari 1933 te boek voor ƒ300.Er werd aangekocht voor 266.75 en als exploitatie verlies afgeschreven f 366.75 zoodat op nieuwe rekening een bedrag van 200. op de balans voorkomt. De werkkring van het ziekenfonds Boer haave blijft zioh uitbreiden; het Groene Kruis ondervond hiervan den invloed door een hoogere uitkeering. Het koersverschil op de effecten ad 184.66 werd afgewenteld op de reserve voor koersverschillen. Deze rekening wijst nu op de balans een saldo van 2678.13 aan. Het winstsaldo van 1932, dat uit den aard van 1933 ten goeed komt, bedraagt 107.57 en na bovenvermelde reserveering en af schrijvingen blijft het voordeelig exploita tie saldo van 1933 69.60. Resumeerende kan opgemerkt worden, dat de finantieele toestand der vereeniging nog zeer bevredigend mag worden ge noemd. Den secretaris en de penningmeesteres se, mej. F. A. Le Poole, gewerden woorden van dank door den voorzitter voor hetgeen zij in het afgeloopen jaar voor de vereeni ging hebben gedaan, voor wat de penning meesteresse betreft in aansluiting aan het rapport der kascoanmissie, welke haar be wondering uitsprak voor het keurige be heer der finantiën. Enkele opmerkingen naar aanleiding der verslagen werden door de verschillende functionarissen beantwoord. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarop sluiting der algemeene vergadering volgde. R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Voor het theoretisch gedeelte van het examen voor de akte N VIII (leerares Huis houdkunde en Waschbehandeling) slaagden de dames: H. M. Beekman, M. J. Th. Berk- vens, C. M. Fens, B. Haex, S. Ph. A. van Krieken, H. A. van Krieken, M. J. C. v. d. Linden, A. L. Maaskant, M. A. M. Moen- king, M. A. Munting, E. M. J. Schoemaker, A. M. W. Wuisman.. Uit Leiden vertrokken: H. P. Arends, Haag, Mient 87 A. W. G. Coquillom-Bakker, Haag, Vaillantlaan 101 E. W. Barnouw.Zierikzee, Parklust E. Bartel, Alphen a. d. Rijn, Zuideinde 240 M. M. Beekmeijer, Rotterdam, Av. Con cordia 25 A. J. v. d. Born, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 70 Wed. M. A. v. d. Mo len-ten Bruggencate, Utrecht, J. v. Scorel- straat 37bis a W. M. v. Meurs-v. d. Burg, Eindhoven, Zutphenstr. 25 A. Dronkers, Haag, Frankenstr. 37 Jkvr. A. Elias, Am sterdam, Vaartstr. 14II R. J. Isselman en Fam., Oegstgeest, Duinzichtstr. 11 G. Jonker, Alkmaar, Koningsweg 55b Kami, Batavia N. Korenhof, Woubrugge, B 26 J. Laméris, Amsterdam, Vijzelstr. 76 V C. A. Mazed, Haag, Groot Hertoginneln. 227 M. G. Mreijen, Essen Borbeck A. Naerebout, Oegstgeest, Haarlemmer trekvaart 10 A. G. Nijhuis, Maassluis, R. K. Pastorie B. Oldenburger, Groningen, Eyssoniuspl. 8a F. Quivooij, Oegstgeest, Weth. Boonstr. 1 D. A. Schaap, Haarlem, Vrouwenhekstr. 19 G. R. Schnerr, Haag, Ger. Reynstr. 29 E. Schoondergang, Noordwykerhout, Kerkstr. W. Schouten en Fam., Oegstgeest, H. Morschw. 59 W. Snoeker, Amsterdam, Roerstr. 54huis Chr. Scheer-v. Spengen, Leiderdorp, Hoofdstr. 130 C. F. v. d. Stadt, Haag, Breitnerlaan 60 C. E. Thiel, Haag, Piet Heinstr. 122 J. de Tombe, Katwijk, Rott. Zeehospitium B. P. in 't Veld, Rotter dam, Jericholaan 18a W. Viskil, Haag, Torenstraat A. C. Voorbraak, Schinveld, Nieuwwijkstr. 6 R. Wessels Boer, Haag, Stadhouderslaan 46 J. H. van 't Wout, Alphen a. d. Rijn, Grijpesteinstr. 39. Te Leiden gevestigd: H. F. W. v. Aken en Fam., kellner, Hooge- woerd 161. M. M. v. Roijen-v. Atten, Brederodestr. 41. J. M. Barende, dienst bode, Breedstraat 87. A. Th. Bells, Werk- tuigk. K.P.M., Hooge Rijndijk 140a. J. C. v. d. Berg en Fam., wachtmeester art., Nippon9traat 42. M. E. Blijleven, dienst bode, Lijsterstraat 27. K. F. Chr. Bösecke, winkelbediende, Kernstraat 1. G. Broere, houtbewerker, Merelstraat 4. S. C. Brug man, 11. kapster, Langebruig 14. C. M. Campfens, dienstbode, Haagweg 42. D. J. Ciggaar, bloemistsknecht, Haarlemmer weg 63f. J. J. v. Deenen, Willemstraat 48. C. G. de Kievit-v. Dooremaal, Witte Ro zenstraat 54a. J. J. J. v. d. Draaij, stu- cadoor, Oude Rijn 21. J. v. d. Eijkel, bloemenhandel, Hoogewoerd 84a. J. Hen stra, Heijnsiusstraat 19. E. R. Hes, H. Rijndijk 26. W. F. Honsbeek, fabr. airb., Transvaalhof 23. A. v. d. Hoogt, fabr. airb., Oude Vest 153. F. Hupkes, Rijnsb. weg 124. A. J. v. d. Kaaij, kellner, Rijns- burgerweg 62. H. W. Keesom, stuurman KPM, Wasstraat 3. D. W. v. d. Kemp en Fam., bankwerker, Trompstraat 12. E. M. Kieffer, Haagweg 52. H. Kons, ban ketbakker, Mare 118. F. C. Meijer, taal- leeraar, Breestraat la. S. Meijer, kan toorbediende, Stationsweg 2. W. de Groot-Mooi, Oude Vast 153. R. D. Nol- son, Noordeinde 22. J. Plantfeber, P. J. Blekstraat 26. A. Rathgeb, dienstbode, Rijnsbungerweg 141. Th. Rhein, dienst bode, Maredijk 173. Th. P. W. Schmid, L. Morschweg 89. M. Schobersbergen, dienstbode, Hooigracht 54. M. C. Schock, huishoudster, Rapenburg 35. A. H. v. Son koopman, Jan Vossensteeg 44. M. G. Stipdonk, dienstbode, Vliet 41. P. Taf fijn, fabr. airb., Sohuitterstr. 28a. J. Tim mer en Fam., arb. remmer N.S., Merelstr. 16. M. C. A. v. Valderen, Haarlemmer straat 248. M. S. E. G. Vergalen, dienst bode, Breestraat 152. Wed. A. J. Kranen burg-Verhoog, Mecklenburgerstraat 4. B. Vissers, betonwerker, Heerengracht 67. L. Vogelsang, koopman, Haarlemmer weg 63f. F. J. Waals, Groenhovenstraat 10. J. de Wilde, arb. remmer N.S., Merel straat 8. P. H. Wismeier, Morschweg 178a P. J. M. Wijtenburg, de Laat de Kanterstr. 3. M. E. W. Sirks-Zalmé, Cronestein- kade 30. T. Zwanenburg en Fam., lijsten maker, H. Morschweg 47.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2