Zonnestraal Collecte OP ZATERDAG 23 JUNI ten bate der T.B.C. bestrijding DREIN DRENTEL DONDERDAG 21 JUNI 1934 JE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. - PAG. 12 KATWIJK. Personalia. De heer J. C. Tielman adj. commies 1ste kl. ter secretarie is door B. en W. bevorderd tot commies. De heer P. W. Blaas, thans adj- commies 2de klasse is benoemd tot adj. commies 1ste klasse. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Maandag 25 Juni 1934, des namiddags te 8 uur. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel inzake gratificatie controleur Gem. Armenzorg; 3. Voorstel vaststelling vergoedingen ex. art. 101, 1 en 101, 9 aan de schoolbesturen; 4. Idem vaststelling kohier hondenbelas ting; 5. Idem toelage aan een kwee keling; 6. Idem overneming van gronden; 7. Idem Jaarweddenregeling Burgemeester, Secre taris en Ontvanger; 8. Idem tot intrekking van de raadsbesluiten inzake korting Jaar wedden gemeente-ambtenaren; 9. Idem wij ziging raadsbesluit betreffende uitleen en van gelden; 10. Besluiten comptabiliteit; 11. Reclames schoolgeld; 12. Benoeming com missie nazien rekeningen der gemeente en der bedrijven. Gevestigd: C. Looyesteijn, van Lei den, Rijndijk 86; M. Carton, van Leiden, Leidsche weg 199b; Z. Hoek, van Wasse naar, Wijngaardenlaan 54; J. A. L. C. Aarts, van Hillegersberg, Leidsche weg 147; J. Postmus, van Leiden, de Kempenaerstraat 17; M. M. Dobben, van Alkemade, Donk laan 16; F. M. L. van der Trappen, van Voorburg, Leidsche weg 41; C. H. Lieuwes, van Zeist, Schoolstraat 106; R. Kohier, van Voorburg, Veursche weg 22. Vertrokken; M. C. C. Droës, naar Roermond; H. Renee, naar Leiden; I. B. Sleeboom, naar 's-Gravenhage; G. W. van der Helm, naar Sassenheim; K. Kniura, naar Duitschland. Het Comité OEGSTGEEST. Gevestigd: H. J. Valk, huish., Abt- spoelweg 18 van Leiden M. M. v. d. Meer db., Haarlemmertrekvaart 15 van Zoeter- woude J. M. de Groot, db., Wyttenbach- weg 25 van Sassenheim A. Naerebout, Haarlemmertrekvaart 10 yan Leiden A. A. H. du Toy van Hees en vr. bel. cons. L. de Col. 1, 18, van Den Haag M. J. G. Tiddens, verpleegster, Warmonderweg 46 van Bloemendaal S. C. Mensing gebr. Griesheimer W. Spaargarenstr. 32 van Zandvoort S. Barkema, verpleger En degeest van Leiden A. E. M. Terpstra, verpleegster Endegeest van Den Haag J. Wingelaar, verpleegster Endegeest van Rotterdam L. P. Natzijl verpleegster Endegeest van Nieuwkoop R. J. Issel- man en vr. Duinzichtstraat 11 van Leiden. A. A. Boeseman, analyste Duivenvdstr. 10 van Zeist B. C. Quivooij, W. Boon straat 1 van Rotterdam F. Quivooij, Weth. Boonstr. 1 van Leiden. Vertrokken: A. E. Döbel, db. van Warmonderweg 28 naar Duitschland H. M. L. Homan geb. Kube, van W. de Zwy- gerl. 25 naar Leiden Pieterkerk.kst. 15 J. Erlacher en gezin, heier, aan boord naar Lith N.-Br. A. van Varik geb. Borgeld, van de Kempenaerstraat 109 naar Leiden, Merelstraat 18 D. v. d. Meij geb. v. d. Meij en dr. van H. Morschweg 104 naar Noordwijk, Kerkstr. 34 L. v. d. Hoo naard van Dorpsstraat 42 naar Den Haag, Schakenburgstraat 363 N. Hoogendoorn db., van der Geer, van Warmonderweg 74 naar Cluemborg, Markt 35 Ph. van Ak keren zendel. leeraar van Leidschestraatw. 11 naar Oost-Indië P. Post, boerenkn. van Haagschestraatweg 2 naar Den Haag, L. van Cattenb. 24a M. Wolmerstett, hoofdverpleegster Endegeest naar Den Haag Obrechtstraat 80 A. J. W. Kaas van Terweeweg 78 naar Den Haag Vogelkers- straat 58 H. J. Oudshoorn geb. v. Dijk, van de Kempenaerstraat 53 naar Brielle, Voorstraat 61 F. J. Waals, van Rhijn- geesterweg 161 naar Leiden, Groenhoven- straat 10 S. van Evert db., van de Kem penaerstraat 113 naar Leiden, Fr. v. Mieris straat 23a. Geboren: Johanna Cornelia, dochter van D. Th. Hogervorst en A. v„ d. Meij, Rhijnhofweg 5 Petronella Catharina, dr. van G. J. Hoogervorst en M. P. v. d. Berg, Schoolstraat 2 Willibrordus Mar- tinus Maria, zoon van M. J. Heemskerk en M. C. A. Braun, Terweeweg 130. Overleden: Gijsbertus Kiljan, 71 j., Duivenvoordestraat 45. ZILK. Diploma E. H. B. O. De alhier gesta- tionneerde rijksveldwachter J. L. Knauf slaagde te -Leiden voor het examen ter verkrijging van het diploma Eerste Hulp bij Ongelukken. Windschade. Door het kleine stormpje der laatste dagen en de aanhou dende droogte is aan het te veld staande gewas, vooral aan de boonen, veel schade aangericht. Indien niet spoedig de regen als reddende engel optreedt, zijn deze ge wassen onherroepelijk verloren. HAARLEMMERMEER. Geboren: Cornelis Gerardus, z. v. G. Duivenvoorden en P. M. Vertegaal. Wil lem, z. v. J. W. Verhoeve en B. A. den Ouden. Geertruida Catharina, d. v. J. Stro om er en H. M. Tool. Christiaan, z. v. C. Robijn en E. F. Hij wegen. Corne lia Jacoba, d. v. J. vam Hal en B. J. Dui venvoorden. Francisca Klazina, d. v. P. A. Maingnus en K. Oorthuis. Cornelia Apodonia, d. v. H. Guldimeester en B. H. van Rijswijk. Willem Gerrit, z. v. M. W. van der Jagit en A. J. van Schagen. Hen drik Egbert, z. v. G. Veen en A. F. P. Evers. Geertruida Cornelia, d. v. P. L. Luy- ben en M. E. v. d. Wiel. Huberta Maria Adriana, d. v. J. J. v. Haaster en H.G. Suid- geest. Ondertrouwd: P. Anspach, 25 jaar en A. H. Assman, 21 jaar. J. W. Zand vliet, 28 jaar en Th. D. Granneman, 25 jaar. C. Bouterse, 27 jaar en M. Ver baas, 28 jaar. J. T. Hoogerdijk, 26 jaar en M. G. J. van Raam, 21 jaar. J. P. van Haaften, 24 jaar en B. Daniel, 23 jaar. Getrouwd: G. Polak, 23 jaar en L. van Dijk, 18 jaar. G. J. W. v. Aken, 24 jaar en A. Groenendijk, 22 jaar. C. Jong kind, 24 jaar en R. P. Vermeer, 22 jaar. Th. A. Kroezen, 24 jaar en C. van der Horst, 20 jaar. G. de Koter, 28 jaar en M. van Neuren, 21 jaar. J. F. Groene- woud, 20 jaar en C. J. v. Wieringen, 19 jaar. A. van den Berg, 27 jaar en A. C. E. te Boekhorst, 24 jaar. Overleden: Anna Maria Doeswijk, 71 jaar, ongehuwd. Jerernias Wilhelmus Wesselius, 83 jaar, geh. met J. de Koning. Boukje Grietje Oostwouder, 37 jaar geh met J. Sikma. Pieter Faas, 46 jaar, geh met C. E. van der Stelt. Johanna Christi na, 19 jaar, d. v. J. A. Riohardson en M. vai Klaveren. Geertruida Alida, 5 jaar, d. v P. Haman en C. J. P. de Heij. Gevestigd: Johannes de Cocq, Nieu wemeerdijk 103, van Utrecht; Jan W. vai de Meene, Aadsmeerdijk 94, van Winsum Wed. R. v. Reek, Aalsmeerderweg 329, vaai Putten (Geld.); Maaike Jongbloed, echt gen. van M. ToLenaar, IJ weg 490, van Haar lem; Adriaan J. Franck, Hoofdweg 1695 van Assendelft; Wed. J. Borst, Sloterwe^ 360, van Lisse; Franciscus B. de Jong Hoofdweg 1246, van Amsterdam; Maria H van Wel, Wilheiminalaan 26, van Amster dam; Antje Zuidema, Meidoorn weg 31, van Zuidhorn; Maria P. Middelkoop, Hoofdweg 1155, van Bloemendaal; Kuintje Meijer, Slo terweg 924, van Heemstede; Christina vai Haaften, Eugenie Previnaireweg 1, van Leiden; Jacobus F. Turenhout, Benmebroe- kerdijk 187, van Heemstede; Barend van der Heij, Kruisweg 965, van Gouda; Jaco bus P. Nagel, Aalsmeerderweg 933, van Maarssen. Vertrokken: Gerard K. Siebeling, naar Haarlem; Karoline Tinitrop, naar Bloe mendaal; Petrus L. M. van der Helm, naai Noordwijkerhout; Domicina M. G. Schou ten, naar Heemstede; Adriaan Kooijmam, naar Amsterdam; Louis G. Eschauzier, naar Amsterdam; Hendrikus H. J. van Kuipers, naar Alkmaar; Jacobus W. G. Gecrsteling, naar Amsterdam; Johannes A. Vonk, naar Amsterdam; Bastiaan Vissers, naar Leiden. NOORDWIJK. Geboren: Theodorus Josephus, z. v. A. C. W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg Leonardus Hendrikus, z. v. W. P. de Haas en A. J. Rotteveel. Helena, d. v. Th. Vink en G. Langmuur. Petronella Gerarda, d. v. Th. Oostdam en P. G. Warmerdam. Wilhelmina Engelina, d. v. P. J. Zuidhoek en J. A. M. No ondermeer. Albert, z. v. D. Admiraal en D. Lensen. Marinus Corne lls Gerardus, z. v. A. J. Koeleman en C. M. J. v. d. Burg. Christina Alida, d. v. Th. J. Verweij en C. J. M. v. Kampen. Aga tha Johanna Theresia, d. v. J. v. Steijn en A. v. d. Haas. Christina Maria, d. v. A. de Groot en A. C. Verweij. Johannes Leonardus Cornelis, z. v. W. L. Th. Alke made en J. P. Busohman. Hendrikus Leonardus Gerardus, z. v. P. J. v. d. Berg en M. E. A. v. d. Hoeven. Elisabeth Marga- retha Wilhelmina, d. v. J. v. Kouwenhoven en E. KoudstaaL Ondertrouwd: P. Alders en A. M. v. d. Berg. G. C. Oudshoorn en H. J. v. Dijk. W. de Hollander en A. H. de Boer. D. A. den Haan en N. Marbus. Getrouwd: H. C. v. d. Holst en J. A. Winters. Th. H. Vink en A. M. v. Eeden. P. H. Brama en C. H. Steen voorden. Overleden: P. Peeters, 94 jaar. Jacoba Groen, 55 jaar. Johannes Bakker, 85 jaar, wedn. van A. Vreeburg. Jansje Elisabeth Kloos, 6 mnd., d. v. P. Kloos en A. de Witt. SASSENHEIM. Bijz. Vrijw. Landstorm. De B.V.L. afd. Sassenheim heeft een schietwedstrijd uit geschreven tegen Zaterdag 23 Juni a.s. op het terrein van de firma Gebr. M. en A. van Breda, Hoofdstraat, te Sassenheim. De schutters worden ingedeeld bij ver schillende klassen ni. Scherpschutters, schutters eerste klasse en schutters tweede klasse. Prijzen zijn zilveren wissel-beker, verguld zilveren wissel-medaille en rozen- medaille. 12 medailles (A. klasse 3, B klasse 6 en C klasse 3 stuks). De eerste prijs van iedere klasse is een zilveren medaille. Er is gelegenheid tot schieten 's middags van 3 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 9 uur. Geboren: Nicolaas Theodorus z. v. H. J. Hoogeveen en Th. de Kuijper. Ja cobus Johannes z. van J. J. van den Posch en C. G. Overvoorde. Wilhemina Mar- garetha Maria, d. van H. J. van der Laan en M. J. van Hage. Ondertrouwd: J. W. Bruinsma 38 j. en C. Bosma 34 j. Getrouwd: J. J. Hoogkamer 22 j. en A. C. Hoogkamer 21 j. Ingekomen: C. Vlagt, van Alkema de. H. la Rivière en echtgen. van Den Haag. L. J. Funker, van Leiden. K. L, Funker van Leiden. C. L. J. van Velsen van Leiden. A. F. C. Pielanen van Lei den. Vertrokken: J. M. de Groot naar Oegstgeest. P. A. Hoogstraten naar Voorhout. M. A. C. Reumer naar Lei den. VOORHOUT. Kostelooze inenting. Op Woensdag 27 Juni as. zal voor ieder gelegenheid be staan om des namiddags 2.30 uur zich te laten inenten ten huize van dr. H. A. G. Bots, Jacoba van Beierenweg 21. WASSENAAR. Geboren: Roelof, z. v. H. Post en E. van der Heide. Jan, z. v. N. van der Ma- rel en M. Verboon. Johanna Aleida Ne- delberta, d. v. H. J. J. Albers en M. M. Langeveld. Gijsbertus, z. v. A. Nieuw- poort en A. P. de Jong. Overleden: Hermanus Jacobus van Vliet, 78 jaar, echtgen. van G. Bongers. Johanna Justine Modderman, 82 jaar, wed van T. G. H. Reitsma. Catharina Petro nella Westgeest, 22 jaar, ongeh. Ondertrouwd: J. A. Geuze en T. J. van Hemert. C. van Wissen en H. Hoo gervorst. J. A. Segboer en T. Kooij. H. C. van Kuigeren en J. J. G. van dei Hulst. Gehuwd: Jhr. A. C. A. Stern en IJ. F Drost. C. Verver en H. Veerman. J C Moordermeer en P. M. Slobbe. Gevestigd: N. J. van Diepen, R. K andibouwer uit WeesperkarspelRijksstr veg 500. H. Landzaat, N.H. d.b. uit Den laag, G. Haesebroekscheweg 29. Th. A Josbdaim, R.K. boerenknecht uit Warmond lijksstraatweg 260. A. Keus, N.H. ui: 3en Haag, Buurtweg 90. A. Poxleitner I.K. Oostenr. d.b. uit Sierning, Schouw veg 106. P. Vogelaar, G.G. bakker ui 3en Haag, Langstraat 35. M. ParlevLiet j.K. hulp in de huish., uit Leiden, Tulp veg 3. P. Moerman, N.H. d.b. uit Baard Conijnenlaan 45. J. de Jong, G.K. boe enkneohit uit Zoeterwoude, Deijlerweg 35; E. J. Middelbeek, bakker, uit Apeldoorn tangstraat 121. A. Lang, R.K. Dtsche d.b lit München, Beukenlaan 6. E. Schenk! 1.K. Vreemd huishoudster uit Den Haag Rijksstraatweg 494. C. L. van Barne /eld geb. Bazen, N.H. uit Voorburg, Eiken ïorst 1. S. Dijk, G.K. winkelbediende ui 3en Haag, Hallekensstraat 3. B. J. Van iensande, R.K. d.b. uit Zoeterwoude, Broek .veg 5. O. B. Stockhusen, Ev. L. Dtscht itb. uit Tornesch, Oud Wassen, weg 3. 2. W. Kempkes, R.K. Dtsche d.b. uit Essen Persijnlaan 10. A.' B. Langer, Ev. L Dtsche d.b. uit Essen, Stoeplaan 14. O Hackert, R.K. Dtsche kinderjuffr. uit Wat- renscheid, Zijdeweg 24. E. M. Krebs, R.K Dtsche d.b. uit .Marl, Hyacinithstraat 44. L. Wilms, R.K. Dtsohe d.b. uit Bonn, Wit tenburgerweg 78. H. Wanek, R.K. Oos tenr. d.. uit Steyr, Zijlilaan 13. Vertrokken: J. Sondaax naar Am sterdam, Willemsparkweg 45. H. F. Rulof naar 's-Heerenberg, Moritverlandscheweg 480B. J. de Jong naar Enkihuizen, Venus- laan 95. J. L. Koch naar Noordwijk, Lan geveld 29. J. Over de Linden, naar Briel le, Maa.rland NZ 71. C. C. van Rijsbergen naar Eindhoven, Koekoeklaan 1. P. G. van Wissen en zr. naar Voorschoten, Voor straat 10. W. N. Kuyk en gez., naar Rot terdam, Oppert 148b. H. Verver geb. Veerman naar Leiden, Haven 48. C. de Ruijter naar Den Haag, Warmoezierstraat 91. Jhr. Mr. D. P. M. Graswincked, naar Rotterdam, Rochussenstraat 385b. C. J. Zoetemelk en vr. naar Voorschoten, Burg. de Kémpenaersfcr. 27. G. Tiamens, naar Coevorden, Marat 4. K. Muilmann naar Den Haag, Emmastraat 185. E. M. Appel, naar Den Haag, Joz. Israelplein 7a. J. J. v. d. Lee en vr. naar Apeldoorn, Waltersdn- gel 84. C. F. van Haastrecht naar Alke made, Kaag F 9. ZEGWAART. Geboren: Jan z. van J. Brinkers en S. H. Mostert. Petrus Johannes z. van G. P. J. van der Burg en P. Hoogervorst. Overleden: M. J. van Leeuwen 52 j. weduwnaar van G. Brandhorst. Ondertrouwd: A. van der Sar 30 j. te Alphen aan den Rijn en C. van den Berg 33 j. te Zegwaard. ZOETERMEER. Geboren: Maria Anthonetto d. van J. Heemskerk en A. M. Tetteroo. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. R.-K. Harmoniever. „Leo XIII". Na de reeds gehouden muzikale rondgangen ten bate der kas, zullen op 25 en 26 Juni nogmaals voor dit doel worden gecollec teerd, terwijl op 24, 25 en 26 Juni een ba zar zal worden gehouden. Voorts bestaat het plan, op 15 Augustus een concert te ge ven op het schoolplein naast het Patro naatsgebouw. De omgeving zal met lam pions worden verlicht, hetgeen ongetwij feld een keurigen aanblik zal bieden. De opbrengst komt ten goede aan het R.-K. Crisis-comité. Als slot het feit dat 1 Sep tember „Leo XIII" 15 jaar bestaat. Dit 3e lustrum zal medio September worden her dacht met een feestuitvoering, waarop een speciaal programma ten uitvoer zal wor den gebracht. „Leo XIII" telt thans 30 leden, o.a. zijn aan de vereeniging toe gevoegd de heeren Bockling en van Leeu wen, terwijl de Hoogeerw. Deken het be- scherheerschap der vereeniging heeft aan vaard. Aanbesteding. Door B. en W. zal op Zaterdag 30 Juni a.s. des v.m. 11 uur in het secretariegebouw worden aanbesteed: Het uitvoeren van verschillende bestratings—, verstratings-' en rioleeringswerken en het geen met een en ander in verband staat. Sport. Zaterdag zullen de finale Ju bileum-wedstrijden van de voetbalver. Alphia" worden gespeeld op het terrein \an de Nieuwe Sloot. Alphia 1A. R. C. I; \lphen IIQuick Boys I. 9anvang resp. 1.30 en 6.30 uur. Tijdens de pauze athle- 'iek-demonstraties met opluistering van muziek. Om taartjes. Door een pl.m. 10-jarige ongen werd gisteren in de banketbakkers- vinkei van mej. wed. G. van de toonbank enige taartjes weggenomen. De juffrouw, lie een en ander zag, wist de jongen bui en gekomen, nog net bij zijn kraag te ne- nen. Een vriendje, die buiten stond te vachten, en zijn makker in het nauw zag, rok een klomp uit en ging genoemde juf rouw hiermede te lijf. Gelukkig zijn de wee veelbelovende jongelui bij de politie, !ie assistentie verleende, bekend. BOSKOOP. Bekroningen. Op de gehouden keu- ing in hotel Klaassen van de keuringcom- nissie van den Nederl. Vereeniging van 'ioenenkweekers en Handelaren verkregen ertificaat van verdienst: 1. Paeonie Sin. Hendrik Hoogendoorn", Japansche varië- .eit, lila roze bloembladen, sprekend geel vitte petaloiden (79 punten), eigenaar Ydr. Hoogendoorn alhier. 2. Paeonia Sin. Louis Barthelot" (Doriat 1927). 3. Paeonia 3in. „Eduard Doriat 1929). Beide ingezon den door J. P. de Borst, alhier. Pioeuententoonstelling. In de alhier gehouden vergadering van de Nederl. Ver eeniging van Pioenenkweekers en Hande laren is besloten in Juni 1935 in deze ge meente een pioenententoonstelling te hou den. LEIDERDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt bijeen op Zaterdag 23 Juni, des voonmiddags 11.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening: 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken en mede- deelingen; 4. Uitslag en gunning aanbeste ding Raadhuis; 5. Verstrekking voorschot aan de woningstichting Patrimonium; 6. Aangaan geldileendng; 7. Rondvraag; 8. Slui ting. ZWAMMERDAM Gevestigd: Uit Stompwijk, Cornelis Hermanus Opdam, Lagenbrug 11 uit Waddinxveen, Johanna Maria Boekhorst, Overtocht 46 uit Bodegraven, Johannes Teunis Verboom, Oude weg 16 uit Ou derkerk aan de IJssel, Marrigje Blonk, echtgenoote van J. T. Verboom, Oude Wsg 16 uit Bloemendaal Maria Nugter, Over tocht 46 uit Bodegraven, Adrianus Wil- lebrordus Veelenturf en gezin, Overtocht 75 uit Bodegraven, Anna Geertruida •Maria Vermeulen, Overtocht 62 uit Al phen a. d. Rijn, Neeltje van Muiswinkel, Utrechtsche straatweg 85 uit Nieuwkoop, Marrije Stigter, echtgenoote van Lourens den Hollander, Verlengde Buitendorpstraat 161 a uit Dordtmund, Duitschland, Berta Wilhelmina Venjakob, Overtocht 46 uit Dortmund, Gertrüd Hipier, Overtocht 46 Uit Haaften, Adrianus Keij, Oude weg 21 uit Nieuwkoop, Maria van Capel, Oud-Bodegraafsche weg 122. Vertrokken: naar Gouda, Boom gaardstraat 61, Wouter Verwaal, Oude weg 21 naar Reeuwijk, 's Gravenbroeksche weg E 153, Arnoldus Antonie Konijn en Alida Jacomina Konijn, Tempel 57 naar Boskoop, Bootstraat 1, Hendrik Konijn, Tempel 57 naar Leiderdorp, Van der Valk Boumanw. 31, Cornelia Kruijt Trecht- sche straatweg 87 naar Lange Ruige Weide, no. 175, Kors Verweij, Broekveld 6 naar Bodegraven, Wilhelminastraat 8, Jan Zaal en gezin, Utrchtsche straatweg 43 b naar Nieuwer-Amstel, Amstelveen, Hendrik van Borselenkade 6, Aaltje van Vliet echtgenoote van Pieter Adrianus Blok Brugstraat 41 naar Oegstgeest, Nassaulaan 22, Hendrika Johanna Cornelia Driehuis, Overtocht 60 naar Reeuwijk, Middelweg 66, Jan Pieter Edelman en ge zin, Tempel 62b Naar Bodegraven, Prins Hendrikstraat 5, Mensje Schlingman, we duwe Paulus van Vliet, Brugstraat 41 naar Boskoop, Zuidkade 14, Hendrika Jo hanna van der Vlugt, echtgenoote van Jo hannes Josephus von Leeuwen, Tempel 76 naar Wateringen, Strijpkade 12, Petrus Jacobus Olsthoorn, Utrechtsche straatweg 50 naar Oegstgeest, Duinzichtstraat 56, Lijntje Goudkuil, Utrechtsche straatweg 56 INGEZONDEN STUKKEN Hoe Is het mogelijk? Geachte Redactie. Wat een aarzeling, wat een vertroebeling bij de gehouden debatten in den j.l. ge meenteraadszitting van Leiden omtrent de kwestie ,sal aris ver ho oging van drie hooge ambtenaren Lichtfabrieken". Bezit de R. K. raadsfractie dan geen ruggegraat meer om positief een ja of neen te zeggen? Personen of religie staan hier geheel buiten spel. Al- zaker van het laatste kunnen onze tegen standers niet zeggen, dat de Roomsche frac tieleden lastige menschen zijn. Integendeel. Men kan in de lande gevoegelijk aannemen, dat bij de Katholieken heel wat goeie sul len zijn, jabroers, die in vele gevallen heel gedwee meeloopen, waarheen waar men ze hebben wil. Neen het gaat hiier om drie hooge ambtenaren, die momenteel reeds een zeer behoorlijk salaris genieten en wien nu door een naamsverwisseling nog idem zooveel meer wordt toegedacht. Is dit recht vaardig? M.i.z. Neen. Ik spreek hier niiet over den dood geslagen middenstand. Maar als men ziet hoe soms bij de lage ambte narij gepiekerd wordt over een kwartje meer of minder; als men nagaat hoe een arme drommel, eerst van het kastje naar de muur wordt gestuurd, om daarna met overlegging van geboorteacte enz. enz. een stuk ondergoed machtig te worden; als men hoort de noodkreten zoowel van regeerings- zijde als van zijna- alle menschen om ons heen, dan vindt ik. Mijnheer de Redacteur, het een schande dat er zoo met de zooveel moeite vergaarden bedastingpenriingen wordt omgesprongen. O, zeker een arbei der kan zich gemakkelijk realiseeren, dat een hooger functie belangrijk hooger moet worden betaald dan de zijne. Dit trouwens heeft hij bij den wiieg al geleerd. Maar er is een grens ook in deze salariskwestie. M.i.z. zit er ook een onjuistheid en een be- leediging in deze verhooging. Er is name lijk door een der voorstanders gezegd dat het een gemeentebelang is. Ik zou hieruit dan de conclusie moeten trekken, dat de betrokken ambtenaren nog niet him volle 100% werkkracht hebben gegeven of kun nen geven. Een beleediging, omdat men hierover wel spreekt bij iemand met een bescheiden loon, die door een salarisver- hooging zich hierdoor beter zou kunnen oriënteeren of in het zuiver Holla^dsch, dan beter of krachtiger voedsel tot zich zou kunnen nemen. De hoofdzaak is: Zijn we nog omringd met zakken vol rijlcsdaalders of moet iedere Nederlander momenteed zijn offer weten te brengen tot saneering van de zoo finantieel diep gezakte natie. Ieder weldenkend mensch zal het laatste moeten beamen. Met spanning dan, Mijnheer de Redacteur, zie ik en zeer velen met mij, de volgende raadsvergadering tegemoet en ik geef U hierbij nogmaals de verzekering nog personen of religiekwesties op het ook te hebben gehad, maar uitsluitend het ge meentebelang. (In tegenstelling blijkbaar met de Raadsleden, speciaal de Katholieke Raadsleden, die „gedwee meeloopen, waar toe men ze hebben wil"! Andere Raads leden stemden evenzoo, uit alle fracties, o o k uit diie van de oppositioneele S.D. A.P.(l), maar speciaal die Katholieke Raadsleden hebben 't bij inzender gedaan! Z ij hebben geen ruggegraat, enz. enz. Hoe is het mogelijk? Red. L.Crt.). Aanvaard tevens mijn dank voor de op name. C. P. W. S c h i n c k. Leiden, 21 Juni 1934. pppprv-mf 75. In het rooversnest kwam het vreemde gezelschap wel een beetje onverwacht. Een van de bedienden ging onmid dellijk den hoofdman waarschuwen, die vervaarlijk begon te grommen. Dat beteekende zooveel als: Hou ze in de gaten. 76. Inmiddels hadden Piet en Drein wat te eten besteld. Ze hadden een reusachtige honger, sn nadat Piet zijn petje onder de tafel had gestopt, bestelden ze alles wat op de spijskaart stond, benevens vijf sigaren. De kellner vond die bestelling wel een beetje gek, maar zorgde toch, dat alles zoo gauw mogelijk op tafel stond. EN PIET PRIKKEL

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12