DONDERDAG 21 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 SPORT VOETBAl DÏOC. HAARL. VOETBALBOND. Zomer Junioren-competitie de Veen. Uitslagen van jl. Zondag: DES aMajella a 4—1; DOS b—DOS a 1—7; DOI a—DES b 4—1; VCH a—Adolf Kolping a 010. Programma voor 24 Juni: 1 uur: Majella aVCH a; 2 uur: DOS b —DES b; 12.30 uur Adolf Kolping a—ODI a; 1 uur: DES aDOS a. De Competitieleider H. F. v. RUITEN LAWN-TENNIS HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. De „uitgezonderde" spelers en speelsters. Op 25 Juni a.s. vangen te Wimbledon de jaarlijksche Internationale tenniswedstrij den aan. De geplaatste spelers in het hee- ren-enkelspel zijn Crawford (Australië), titelverdediger, Perry (Engeland), Vob Cramm (Duitschland), Austin (Engeland), Shields (V.S.), Stoefen (V.S.), Wood (V.S.) en de Stefani (Italië). In het dames-enkelspel werd geplaatst Helen Jacobs (V.S.), Dorothy Round (En geland), Sally Palfrey (V.S.), Hilde Krah- winkel (Denemarken), Peggy Scriven (En geland), Lolette Payot (Zwitserland), Cilly Aussem (Duitschland) en Mme Mathieu (Frankrijk). DE DAVIS CUP-WEDSTRIJDEN OM DE TWEE JAAR? Voorstel van Engeland. Het binnenkort te Londen bijeenkomen de Comité voor de Davis Cup-wedstrijden zal over een zeer bijzonder voorstel een beslissing moeten nemen. Het reeds sedert jaren door den Zuid- Afrikaanschen Tennisbond ingediende voorstel, om de wedstrijden om den Davis Cup om de twee jaar te doen plaats vinden, wordt thans door Engeland ondersteund. Wellicht zal het thans mogelijk zijn dat de Zuid-Afrikanen, dank zij den steun van Engeland, hun voorstel aangenomen zullen zien. WATERPOLO DE COMPETITIE. Het waterpolo-seizoen heeft reeds diver se wedstrijden gebracht en er komt reeds teekening in de sterkte der diverse clubs. Gisteravond heeft de H. P. C. te Heemste de tegen het Y gespeeld. Aanvankelijk had den de Amsterdammers met 20 de lei ding, maar H. P. C. maakte gelijk. Rust kwam met 23. Daarna werd het nog 24, maar Mooi maakte opnieuw voor H. P. C. gelijk, zoodat het einde kwam met 44. De stand in de 1ste klasse A is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Het Y 3 2 1 15—5 5 H. P. C. 2 1 1 8—6 3 Dolfijn 2 1—1 8—5 2 D. J. K. 1 1 1—Q A. Z. 2 2 1—11 De rangorde in de le klasse B. is wel be kend. Sinds de vorige opgave is er nog niet gespeeld. H. Z. en P. C. gaat dus nog aan den kop met 2 gewonnen wedstrijden, gevolgd door L. Z. C. met 2 punten, U. Z. C. met 1 punt uit 1 wedstrijd en de Maas met 1 punt uit 2 wedstrijden. ZIAN heeft twee verloren wedstrijden. Voor de res. le klasse B speelde L. Z. C. n gisterenavond te Den Haag tegen H. Z. en P. C. H. De Leidenaars verloren op het kantje af met 32. De stand is: Z. I. A. N. n 2 2 9—2 4 H. Z. en P. C. n 3 2 1 21—7 4 U. Z. C. II 1 1 2—0 2 L. Z. C. II 2 2 2—7 G. Z. C. II 2 2 0—18 Voor de 2e klasse C. is de stand: S. V. H. 1 1 3—1 2 G. Z. C. 2 1—1 6—5 2 S. Z. C. 1 1 3—3 1 De Zijl 2—11 5—6 1 R. Z. C. 0o Na de 50 nederlaag van L. Z. C. III te gen Z. I. A. N. III eergisterenavond, ver loor de Maas II gisteren met 53 van S. V. H. II. Hier is de stand: S. V. H. II 2 2 11—3 4 Maas II 3 2—1 9—5 4 Z. I. A. N. m 1— 1 5—0 2 H. Z. en P. C. Ill 1 1 4—1 2 R. Z. C. II 2 2 0—11 L. Z. C. m 3 3 1—10 A. Z. C. boekte gisterenavond in de 3de klasse B haar derde overwinning in suc cessie. De Alphenaars zijn hard van plan het 2e klasse-schap te heroveren. De stand is: A. Z. C. D. Z. V. Poelmeer C. J. M. V. Gouwe 3 3 7—4 6 1 1 1—2 1 1 1—2 1 1 2—3 0—0 H. Z. en P. C. II—L. Z. C. EI 32. Het begin is voor de Hagenaars, welke de leiding nemen door Offers, die met een snel schot keeper Ydens verrast. Dan komt L. Z. C. er beter in wat niet weg neemt, dat H. Z. en P. C. nog twee maal .3 doelpunter. Na rust is Leiden overwegend sterker. Tegelaar schiet enkele malen tegen en vlak over de lat, zoodat het Haagsche doel op gelukkige wijze aan doorboring ontsnapt. Ten slotte zvn het P. Lut en H. Walen- camp. den stand op 32 weten te seksen, waarmee het einde komt. Een ge lijk spel hadden de L. Z. C.'ers in dezen wedstrijd zeker verdiend. DE ZIJL I—L. Z. C. COMB. 2—4. In een prettig gespeelden wedstrijd heeft de L. Z. C. combinatie goed partij gegeven. Reeds in het begin ontstaat een misver stand in de „Zijl"-achterhoede het eerste doelpunt voor L. Z. C. (01). Even daarna komt een ver schot van D. Kraaienbrink via de handen van een L. Z. C.-speler in het doel (11). Kort voor rust een achter- waartsch schot van den linksvoor en L. Z. C. leidt opnieuw (12). Na rust is de L. Z. C. combinatie door zich meer vrij te zwemmen sterk in de meerderheid, met als gevolg twee goede doelpunten (14). Kramp weet uit een goed aangegeven bal den achterstand in te loopen (24), waarna het einde komt met een verdiende 24 overwinning voor de gasten. A. Z. C. I—C. J. M. V. I 3—2. De Alphenaren zijn er weer in geslaagd de overwinning te behalen, al bleek dit niet zoo gemakkelijk te gaan als sommigen zich hadden voorgesteld. Het was een spannende strijd tusschen twee meestal ge lijk opgaande ploegen. A. Z. C. was iets sneller en oefende vooral tijdens de eerste helft eenig overwicht uit, hetwelk de Al phenaren in een 20 voorsprong bij de rust wisten uit te drukken. Reeds dadelijk na het begin nam A. Z. C. de leiding, toen C. van Leeuwen met een fraaien worp op korten afstand doelpuntte. Enkele niet ge vaarlijke aanvallen der Hagenaren wist doelman Weijers af le slaan, terwijl even voor de rust C. van Leeuwen nogmaals het net vond. In de tweede helft zagen we reeds in de eerste minuut een keurig staaltje samen spel tusschen C. van Leeuwen en Thim, welke laatste handig van de geboden kans gebruik maakte door in te werpen (30). Wegens een overtreding moet P. v. Leeu wen het water verlaten en hiervan wisten de bezoekers te profiteeren, door hun ach terstand te verkleinen (31). C. J. M. V. hierdoor aangemoedigd kwam er steeds beter in, waardoor het meer een gelijk op gaande strijd werd, zoodat A. Z. C. soms alle zeilen moest bijzetten om doelpunten te voorkomen. Inderdaad hadden de Hage naars nogmaals het genoegen hun achter stand te verkleinen. Hoewel door de be zoekers thans hard om den gelijkmaker werd gestreden komt daarna onmiddellijk onder groote spanning het einde, en heeft A. Z. C. een verdiende doch»zwaar bevoch te overwinning behaald. A. Z. C. n—S. Z. P. C. 1—9. Het was voor de Schoonhovenaren toen zy gisterenavond bij A. Z. C. H op visite waren een gemakkelijk vrachtje. De bezoe kers waren over het geheel snelller, speel den beter samen en wisten dientengevolge de geboden kansen, die zeer talrijk waren, beter te benutten. Daarbij kwam, dat de doelman van A. Z. C., een zeer onzekeren indruk maakte en deze had ongetwijfeld moeten voorkomen, dat de score zoo hoog door de bezoekers werd opgevoerd. Direct na den aanvang nam Schoonhoven reeds de leiding en toen de bezoekers eenmaal het eerste doelpunt hadden gemaakt ging het verder van een leien dakje by hen en werd het meer een spelletje van kat en muis. Hun midvoor scoorde no. 2 terwijl de linksvoor den stand op 04 bracht. Na hervatting bleken de bezoekers sterker. Direct was het al 05. Toen had A. Z. C. het genoegen de eer te redden. Achtereen volgens wisten de Schoonhovenaren nog viermaal het net te vinden 119, met wel ken stand het einde kwam. ZEILEN DE KIELER WOCHE. De uitslagen van Dinsdag waren: 1. H. Eff, Duitschland, 2. Flevo gestuurd door Dudok van Heel. Huysken met de „Aay" werd vierde, terwijl Trinil, gestuurd door Arnold negende en de „Ster" gestuurd door Hillen 12e werd. In den landen wedstrijd werd de Engelsch man Mitchell eerste en Dudok van Heel tweede. In den sharpie-wedstrijd van Woensdag werd de Trinil eerste voor de Duitsche booten „Gesa" en „Boe". In den landen wedstrijd van deze klasse werden gistermiddag twee races gehou den. In de tweede race (Dinsdag werd de eerste gezeild) werd Nederland eerste voor Engeland. Maar in de derde race was het Engeland weer, die den wedstrijd won voor Zwitserland, Nederland en Duitschland. In het klassement leidt Engeland nu na drie races voor Nederland, Zwitserland en Duitschland. In totaal zeilen in de sharpie- landenontmoeting 8 landen mee. ZWEEFVLIEGEN NIEUW RECORD. Uit Koktebel in de Krim meldt het agent schap Tass, dat de zweefvlieger Simonow een nieuw record heeft gevestigd, door met zijn zweefvliegtuig 35 uur en 11 minuten in de lucht te blijven. WIELRENNEN L. R. en T. V. „SWIFT". Gisterenavond hebben een aantal Swift- renners onder leiding van de motor-contro leurs Ch. Vink en J. Groene wegen een proefrit gemaakt, om uit deze groep de renners aan te wijzen wie a.s. Zondag zul len uitkomen tegen de leden der clubs „Excelsior" Gouda eri „De Rijnstreek" Al phen aan den Rijn. De renners, die voor „Swift" zijn aange wezen zijn J. van Wezel teamleider, A. v. Amsterdam, A. v. Egmond, Ch. Vink, C. Gros en A. Collee. Als reserve gaat mee J. Schuller en Chr. de Roode. SCHAKEN L. AR. SCH.CL.SCH.CL. Z'WOUDE. In het Volksgebouw aan de Heerengracht werd gisteravond een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen de R. K. Schaalclub „Deliciae Nostrae" te Zoeter- woude en de Leidsche Arbeidsschaakclub alhier. De uitslag was een gelijk spel, zoo als uit onderstaand overzicht blijkt: L. A.Zoeterwoude I. ZitmanF. J. de Bruijn 10 J. F. LuytenJ. M. Volders 1/21/2 J. KoetB. J. Wittenberg 01 J. LipsH. Staats 10 J. SmitH. v. d. Poel 01 W. BodryW. Hoogzaad 10 A. Blonk—H. B. Stipdonk 0—1 G. CartonF. Grimbergen 10 C. LigtvoetC. J. v. d. Ploeg 10 N. SpierenburgE. v. Nieuwkerk 1/21/2 P. KruitW. J. v. Nieuwkerk 01 G. W. L. Monné—M. Gibbon 1—0 P. BeekmanG. v. Nieuwkerk 01 F. BleijiD. v. Nieuwkerk 01 Totaal 7—7 PAARDENSPORT INTERNATIONAAL CONCOURS HIPPIQUE. Overwinningen voor Luitenant Greter en Kapitein Lombardo (Italië) Olympisch Stadionprijs. De belangstelling op den eersten dag van het Internationaal Concours Hippique in het Stadion te Amsterdam was maar heel matig. Misschien waren er duizend toeschouwers, waarbij de schoolkinderen, die door het organiseerend comité voor dezen Woensdagmiddag waren uitgenoo- digd, niet meegeteld zijn. De gedachte om enkele duizenden schoolkinderen uit te r.nodigen mag een goede genoemd worden, maar er kleven toch ook wel bezwaren aan. Bij een springconcours is het absoluut noo- dig, dat er stilte is rondom het parcours, opdat ruiter en paard zich tot het uiterste kunnen concentreeren en geven. Dat rust bij het publiek van schoolkinderen uitge sloten mag heeten, is voor een ieder wel duidelijk. Er heerschte of en toe een rom melige, rumoerige stemming en dit was niet bevorderlijk voor de prestaties der deel nemers. Het programma van dezen openingsdag was rijkelijk lang, eigenlijk te lang. Om 1 uur begonnen was het ver over 7. dat men het Stadion kon verlaten. Maar veel van dit alles werd vergoed door het feit, dat er over het algemeen van goede sport te genieten viel. Het hoofdnummer bestond uit een springconcours A en B. en daarom heen waren de shownummers voor tuig- paarden eenspannen en tweespannen, als mede de demonstratie van het Korps Rij dende Artillerie gegroepeerd. De belangrijkste prijzen, de Olympische Stadionprijzen in de beide springnummers, werden door Nederlandsche en Italiaan- sche ruiters behaald. Van onze vertegen woordigers sloeg luitenant Greter, den vo- rigen Zondag winnaar op den Olympischen Dag, wederom een .bijzonder fraai figuur. Hij behaalde in het spring-concours A voor paarden, die nog geen twee eerste prijzen in binnen- en buitenland gewonnen heb ben, den eerste prijs, terwijl hij in het con cours B, voor andere paarden, een tweeden prijs verwierf. De resultaten waren: Concours eenspannen: 1. Mellema„ Fin- sterwolde, met „Hendo"; 2. A. A. ten Bos, Almelo, met „Diana"; 3. Mellema, Finster- wolde, met „Elza"; 4. J. Beunk, Enschede, met „Wilson". Concours tweespannen: 1. Mellema, Fin- sterwolde, met „Julius" en „Climax"; 2. A. A. ten Bos, Almelo, met „Helga" en „Diana"; 3. Mellema, Finsterwolde, met „Hendo" en „Madam"; 4. J. Beunk, En schede, met „Wilson" en „Wodan". Olympische Stadionprijs (springconcours) Concours A (paarden, die nog geen twee eerste prijzen in binnen- of buitenland gewonnen hebben): 1. Luitenant Greter, Nederland, met „Diana" 0 fouten tijd 1 min. 18.8 sec.; 2. Luitent A. Gutierrez, Ita lië; met „Norgilla", 0 fouten, tijd 1 min. 22 sec.; 3. Majoor de Kruyff, Nederland, met „Gloria" 0 fouten, tijd 1 min. 27 sec.; 4. Luitenant Delelienne, België met „Djin- go" 0 fouten tijd 1 min. 27.2 sec.; 5. Majoor Formigli, Italië, met „Ronco", 0 fouten tijd 1 min. 27.6 sec.; 6. Kapitein Bocchini, Ita lië, met „Quiete" 4 fouten tijd 11 min. 18.4 sec.; 7. Luitenant Greter, Nederland, met „Trixie", 4 fouten tijd 1 min. 21 sec.; 8. D. H. Pasman, Nederland, met „Altschwede" 4 fouten, tijd 1 min. 23 sec.; 9. Luitenant van Lennep, Nederland, met „Luftikus", 4 fouten 1 min. 25.2 sec.; 10. Luitenant van Schaick met „Santa Bell" 4 fouten tijd 1 min. 25.6 sec. Olympisch Stadionprijs: Springconcours B voor andere paarden. 1. Kapitein Lom bardo, Italië, met „Bufalina" 0 fouten tijd 1 min. 12.8 sec.; 2. Luitenant Greter, Ne derland, met „Piccolo Amore" 0 fouten tijd 1 min. 15.4 sec.; 3. Luitenant Kolonel Bor- sarelli, Italië, met „Crispa" 0 fouten, tijd 1 min. 15.6 sec.; 4. Kapitein H. de Menten de Horne, België, 0 fouten, tijd 1 min. 17.3 sec. met „Musaphiki"; 5. Ritmeester v. d. Voort van Zijp, Nederland, met „Sunday" 0 fouten en tijd 1 min. 18 sec.; 6. Kapitein Filiponi, Italië, met „Nasello" 0 fouten, tijd 1 min. 20.2 sec.; 7 Luit. Delelienne, Bel gië, met „Bagatelle", tijd 1 min. 21 sec. 0 fouten; 8. Luitenant Kol. Borsarelli di Rif- fredo, Italië, met „Pegaso" 0 fouten en tijd 1 min. 26.4 sec., 9. Kapitein Leurquin, Bel- gie, met „Funny Boy" 0 fouten en tijd 1 min. 31.6 sec.; 10. Ritmeester Kecler, Italië, met „Coclite" 4 fouten, tijd 1 min. 12.2 sec. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Het programma voor de V.V.V.-draverij- en op Zondag 1 Juli liuid/t: I. Rotterdaimsohe Propaga/nda-prijs. Prij- zendraverij 4e klasse. Afstand 2000 M. Be lasting voor iedere gewonnen 300 20 M. Prijzen 250 en 25. Groote zilveren me daille van Vreemdelingen Verkeer te Rot terdam voor den eigenaar van het winnend paard en groote bronzen medaille voor den rijder. II. V.V.V. Week-prijs. Heat-handicap draverij le klasse. Afstand 1600 M. Open voor alle paarden, die dit jaar nog geen 250 hebben gewonnen en in de prijzen lijst boven de 1500 voorkomen. Prijs 500 benevens 25 voor de 2e aankomende in de beslissende heat. Groote verguld zilveren medaille van Vreemdelingen Verkeer te Rotterdam voor den eigenaar van het win nend paard en groote bronzen medaille voor den rijder. III. Vol vertrouwen vooruiitprijs. Heait- prij zendraverij 3e en 4e klasse. Afstand 1600 M. Belasting: voor elke gewonnen 1 500 20 M. Prijs 300 benevens 25 voor den 2e aankomende in de beslissende heat. Groote zilveren medaille van Vreemdelingen Ver keer te Rotterdam voor den eigenaar van het winnende paard en groote bronzen me daille voor den rijder. IV. „Rob"-prijs. Heat-handicapdraverij le klasse. Afstand 1600 M. Open voor paar den, die het eigendom zijn van leden der Nederlandsche Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. Prijs 500, benevens 25 voor den 2e aankomende in de beslissende heat. Groote zilveren me daille van Vreemdelingen Verkeer te Rot terdam voor den eigenaar en groote bron zen medaille voor den trainer van het win nend paard. Kunstvoorwerpen voor de rij ders der winnende paard, aangeboden door de Nederlandsche Heerrijdersoluib. AUTOMOBILISME HET AUTOMOBIELFEEST DER K.N.A.C. TE SCHEVENINGEN. Groote belangstelling voor den Sterrit. Scheveningen krijgt evenals vele beken de badplaatsen in het buitenland haar Au- tomobielfeest. Dank zij het initiatief van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel- Club zal Scheveningen op Zaterdag 30 de zer geheel in het teeken van de automobiel staan. Op dien dag toch zal behalve het jaarlijksche concours voor Koetswerken, een sterrit naar de badplaats worden ge houden, waardoor naar verwacht wordt, automobilisten uit alle deelen van het land in groote getale naar Scheveningen zullen komen. Het Concours voor Koetswerken wordt ditmaal niet op het terra- van het Kurhaus gehouden, maar op het gemeentelijk par keerterrein aan den Boulevard, dat voor deze gelegenheid door het gemeentebestuur beschikbaar is gesteld. Het Kurhausterras was in den loop der laatste jaren voor een Concours als dit veel te klein gebleken, omdat het steeds grooter wordende aantal deelnemers een overzichtelijke opstelling der auto's bemoeilijkte. Aan dat bezwaar is thans door de beschikbaarstelling van het parkeerterrein tegemoet gekomen, en men kan er van op aan, dat daar de nieuw ste modellen ten volle tot hun recht ko men. Een groote aantrekkelijkheid voor de deelnemers aan het Concours is nog, dat de toegang tot het terrein voor ieder vrij is, hetgeen dus iederen belangstellende de gelegenheid zal verschaffen kennis te ma ken met de nieuwste snufjes op koetswerk- gebied. Het concours zal van 25 uur du ren; en het ligt in de bedoeling van de jury de bekroningen reeds vroeg in den middag bekend te maken. De sterrit, welke blijkens de tot nu toe reeds bij de K. N. A. C. binnengekomen in schrijvingen in veler belangstelling mag verheugen, zal de deelnemers reeds vroeg naar Scheveningen lokken. De aankomst daarvoor is vastgesteld tusschen 12 en 3 uur, hetgeen zeggen wil, dat zij, die aan dezen rit deelnemen zich tusschen genoem de uren aan het eindpunt, dat gevestigd is bij den hoofdingang van het Kurhaus op het Gevers Deynootplein, moeten melden. Volgens het reglement moeten de deelne mers minstens één van de acht bijkanto ren of agentschappen, welke in verschil lende steden van ons land zijn gevestigd, bezoeken; zij die drie kantoren hebben aangedaan, ontvangen behalve de voor ieder, die den rit reglementair volbrengt, uitgeloofde plaquette, een extra prijs. Van belang is nog het feit, dat de deelne ming zoowel voor leden als niet-leden der K. N. A. C. openstaat, hetgeen het dus voor iederen automobilist mogelijk maakt in het bezit te komen van de door de Koninklijke Begeer ontworpen speciale plaquette. De inschrijving voor dezen sterrit staat nog tot 27 dezer open bij het secretariaat der K. N. A. C., Lange Vijverberg 10 te 's-Graven- hage ad 3.voor leden en niet-leden. Wil je deze pantalon, die is nog heel goed. Dank u mevrouw die is te heel en te chic, dat deugt niet voor de beroepspropaganda. (London Opinion.) UIT DE OMGEVING DE JAARLIJKSCHE ENCYCLIEK MEETING. Diit jaar zal het jaariijksch samentreffen van de Katholieke arbeiders ter herd en- denking van de uitvaardaging der encycliek „Rerum Nov arum" in het gewest Ledden plaats hebben te Roelofarendsveen. De meeting wordit gehouden op Zondag 1 Juli. Des middags te 2.30 uur wordt in de kerk het Lof gecelebreerd, waaronder Pastoor Aarts van Oude-Wetering de meetinggan- gers zal toespreken. Met ontplooide vaandels en banieren wordt vervolgens gemarcheerd naar het terrein. Deze mansch zal worden opgeluis terd door de Harmoniekorpsen „Liefde voor Harmonie" te Roelofarendsveen, „Jeanne d'Arc" te Noordwijke.rhout, „Adoif Kol ping" te Lisse en de R. K. Harmonie te Voorschoten. Op het terrein aangekomen zal de voor zitter der afdeeding Roelofarendsveen een welkomstwoord spreken, waarna het woord zal voeren de heeren Jos. Maenen en Kape laan Kramer. De meeting zal met muziek en gezame- lyk gezang worden opgeluisterd. Wij verwachten voor deze meeting een groote belangstelling. Laten de Katholdeke arbeiders in Leiden en omgeving volgende week Zondag gaan luisteren, naar hetgeen in dezen tijd van hen zoo dringend wordt gevraagd: een gestage en opgewekte arbeid om de schets der wereldordening, in Re rum Novarum en Quadragesimo Anno gegeven, in een kloek bouwwerk op te trekken. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen op Donderdag 28 Juni 1934, des namiddags om 2 uur, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Benoeming van Commissarissen der N.V. Electriciteitsbe- drijf H. L. S., wegens periodieke aftreding van de heeren A. Verduyn Jr., P. War merdam en J. P. Segers. 2. Behandeling van het uitbreidingsplan voor de gemeen te Lisse met daarbij behoorende bebouwings voorschriften. 3. Voorstel tot wijziging van de regeling Schoolartsendienst. 4. Vast stelling van verordeningen op de hef fing en invordering van een hondenbelas ting. 5. Voorstel tot het geven van straat namen door de door de firma G. van der Meij's Zonen aangelegde straten. 6. Ver zoek van den heer J. W. Lefeber, om een regeling te treffen inzake beëindiging van huur van tuingrond langs de Spekkelaan. 7. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de oude belt langs de Eerste Poel laan aan den heer J. de Kuijper. 8. Voor stel tot verkoop van een perceel bouwter rein aan ieder der heeren A. Raaphorst en J. van Beelen langs de Crocussenstraat. 9. Herziening van de wedden en loonen van het gemeente-personeel naar aanleiding van verplicht verhaal van pensioensbijdra gen. 10. Adres van de plaatselijke afdee- lingen van landbouw- en bouwvakarbei dersorganisaties, om tegemoetkoming in den steun aan werkloozen. 11. Vaststelling van de onderwijsvergoeding over het jaar 1931. 12. Verzoek van de vereeniging voor Chr. Middelbaar Onderwijs te Leiden, om een bijdrage van ƒ77.48 in de onderwijs kosten over het jaar 1931 wegens bezoek van leerlingen uit deze gemeente van de Chr. H. B. S., aldaar. 13. Vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur der gemeente over het jaar 1933. 14. Comp tabiliteit en 15. Ingekomen stuken en me- dedeelingen. Onderwijsvergoeding. Bij besluit van Ged. Staten dezer provincie d.d. 29 Mei 1934, No. 249/2, is de gemeente-rekening voor het dienstjaar 1931 gesloten. Ingevol ge art. 103, 4e lid, der Lager Onderwijswet 1920 is overgegaan tot de vaststelling van de kosten van het openbaar onderwijs. In het jaar 1931 heeft het openbaar onder wijs in deze gemeente per leerling bedra gen voor het lager onderwijs 34.71 en 38.87 voor het ulo-onderwijs. De vergoe dingen aan de bijzondere scholen worden op gelijke bedragen voorgesteld. Burgemeester en Wethouders stellen in verband hiermede den Raad dezer ge meente voor voor de navolgende school besturen de volgende voorschotten over het paar 1931 vast te stellen; t.w. R.K. kerkbestuur par. St. Agatha R.-K. Meisjes school 5500 en R.-K. Jongensschool ƒ5500.02; Ned. Herv. Schoolbestuur ƒ3500; Geref. Schoolbestuur ƒ400 en R.-K. Kerk bestuur, par. van de H.H. Engelbewaarders 3500. Personalia. Tot onderwijzer aan de R.-K. Jongensschool van de parochie St. Agatha, hoofd de heer C. Strik, is benoemd de heer J. F. Hengelbrock te Beverwijk. Personalia. Voor het examen onder wijzeres slaagde mej. Franc, van der Hey- den, leerlinge aan de Maria-kweekschool te Breda. Vaccinatie.. Op Dinsdag 26 Juni 1934 zal op de gewone spreekuren van de ge neeskundigen, alhier, gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en her inenting. NOORDWIJKERHOUT. Vaccinatie. Op Woensdag 27 Juni des middags te 12 uur zal in de Zilk en op Donderdag 28 Juni eveneens des middags te 12 uur op het Dorp, gelegenheid gege ven worden tot kostelooze vaccinatie. Op gave hiertoe moet geschieden ter gemeen te-secretarie voor of op Zaterdag 23 Juni a.s. De vaccinatie geschiedt in de Zilk in de school en op het Dorp in de school met den Bijbel.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11