Dr. J. POS Het Tandheelkundig Instituut BREESTRAAT 65 LEIDEN DINSDAG 19 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 19. Juni 1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste, barometerst.: 767.9 te La Coruna. Laagste barometerst.: 748.8 te Lerwick. Verwachting tot den avand van 20 Juni: Meest matige Zuide lijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt aot betrokken, tijde lijk regen met kans op onweer, koeler. De depressie, die zoo lang stationnair in het Westen op den Oceaan gelegen heeft, kwam eindelijk in beweging en trekt thans lusschen IJsland en Schotland door naar de Noorsche Zee. De voorlooper, die twee dagen geleden op de Noorsche Zee ver scheen nam niet in diepte toe en verdwijnt naar de binnenlanden van Finland. Het lang gerekte strookvormig gebied van hoo- gen luchtdruk heeft zich geheel naar het Zuiden teruggetrokken en ligt met een West-Oost gerichte as van ver Westelijk op den Oceaan tot het Oosten van de Mid- dellandsche Zee. De depressie bracht veel regen in Schotland en Ierland en zal in het geheele Westen een algeheele afkoeling geven met ook hier te lande tijdelijk regen en sterkere winden, waarna het gunstig zomerweer zich waarschijnlijk zal herstel len echter met minder groote warmte. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 20.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Van Dinsdagnamiddag 9.54 uur tot Woensdagmorgen 4.37 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Woensdag 20 Juni voorm. 8.47 uur en nam. 9.11 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zjjl"w 7 uur 23 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 24 gr. C. UU DE OMGEVING ALKEMADE. Geboren: Godefridus Adriamus Leo nardos, z. v. L. J. van der Hoorn en J. J. Witteman. Greta Fokje, d. v. Tj. de Vries en S. Los. Pefcronjelila Maria Antenna, d. v. C. W. Korteikaas en M. M. A. Roeien. Petrus Jacobus Joban, z. v. R. J. de Jeu en M. A. Zandvliet. Ondertrouwd: Gerardus Wilhelmus Paiuëlsen 37 jaar en Cornelia Alida Win- mubst 28 jaar. Gehuwd: Johannes Wilhelmus van den Haak 27 jaar en Helena Cornelia Venmey 24 jaar. ROELOFARENDSVEEN. DE A.S. ENCYCLIEK-MEETING. Optocht door het dorp. Op Zondag 1 JuM a.s. zal alhier een en- .yoliek-meeting worden gehouden. Het ligt in het voornemen op dien dag tevens een optocht door het dotrp te houden, waaraan verschillende afdeelingen van den R. K. Volksband met hunne muziekkorpsen zul len deelnemen. Nadere bijzonderheden zul len nog worden bekend gemaakt. NOORDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagden voor het diploma stenografie de dames: T. de Boer, B. Oord, A. Engelsman en B. Bolhuis, alhier; voor machineschrijven: Mej. E. Pad- ding uit Noordwijkerhout, allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool alhier. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. R. K. V. V. „Trekvogels". In 'n tem peratuur die voetbal eigenlijk onmogelijk maakte, hebben de Trekv. gestreden om den L.C.-beker. Te 12.30 uur werd gespeeld Trekv. n tegen Teylingen II voor de 2e ronde. Over het spel kunnen we kort zijn, dit was be slist beneden peil. In 't veld wogen de par tijen aardig tegen elkaar op, maar de Trekv.-achterhoede en speciaal de keeper waren zoo hopeloos uit vorm, dat er voor de rest niet veel eer aan te halen viel. Het resultaat was 39 voor Teylingen. Hierna kwamen Trekv. I en Teylingen III in 't veld. Ook hier 'n mat spelletje; van TELEFOON 3532 Nederlandsch Duitsch en Amerikaansch berekent voor een GEHEEL ONDER EN BOVENGEBIT tezamen f. 40. met ga rantie Pijnloos treaken inbegrepen. Een geheel Onder of Boven- gebitf 24 50 Plaatje met 1 Kunsttand f 4.00 Iedere Tand meer f 1.75 Cementvullingt 2.00 Porcelein of Zit vervulling f 3.00 Goudvulling vanat f 9.00) 22 Kar Goud Goudkronen f15.00) Volstrekt Pijnlooze Trekkingen f 1.50 Halfjaarliiksche Controle en Mond- onderzoek kosteloos. SPREEKUREN: lederen werkdag van j 9—12 en 1—4 uur. Avondspreekuur: Dinsdag en Donder-1 dag van 7—9 uur. 21551 rust 40 voor Trekv., met welken stand ook 't einde kwam. Nu nog 'n enkel woord over de scheids rechters; met zulke referee's is 't belang der Kaïth. Sportbeweging toch zeker niet gediend. Wij vragen ons af, waarom geen scheids rechters uit Alphen a. d. Rijn of Gouda en wal 2 uit Leiden; de declaratiekosten wor den zoo hoog, dat er voor Trekv. en voor Teylingen zoo goed als niets voor hun kas overschiet. Voor een financieel krach tige vereeniging geeft dat niet, voor de meeste echter wel. Met een beetje goede wil en medewerking is er toch zeker wel een scheidsrechter dichterbij te vinden. Geboren: Emma Petronella, d. van W. J. Spaargaren en P. Bakhuijzen Klaas, z. van F. v. d. Velden en F. Kortland Cornelia, d. van H. Goudriaan en K. Stap per. Ondertrouwd: J. B. v. Ekeern en M. C. Groenendijk A. Nederhoff en M. A. Nieuwenhuizen. Getrouwd: O. v. d. Velden 28 j. en A. M. v.Lomwel 31 j. A. v. Lomwei 28 j. en M. C. v. Wageningen 23 j. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: ot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Aansprakelijkheid van rechtspersonen en hare organen on rechtmatige daden", de heer J. H. Beek huis, geboren te Leiden (cum laude); idem tot doctor in de Letteren en Wijs begeerte, op proefschrift getiteld: „Die in- dogermanischen Nasalprasentia", de heer F. B. J. Kuiper, geboren te Den Haag (cum laude). Geslaagd: candidaatsexamen rechten, de heeren: C. H. Geel, Leiden; P. L. Schenderling, Rotterdam; doctoraalexamen rechten, de heeren: C. H. W. d'Artillac Brill, Den Haag, C. L. van Lennep, Aerdenhout; doctoraal-examen geneeskunde: de heer M. Naeff, Lochem; candidaatsexamen wis- en natuurkunde, letter A. de heer Ph. Dwinger, Den Haag; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdvak Plantkunde, de heer J. M. A. Bouman, Ord. Carm. SPORT RIJWIELKAARTEN (PAS-AVANTS) VOOR BELGIE. Het aantal touristen, dat zich uit Neder land naar de Belgische Ardennen begeeft, wordt jaarlijks grooter. De meeste meisjes en jongens doen ge noemde reis in vacantietijd en voornamelijk per rijwiel. Velen zijn er echter, die niet weten, dat aan de Belgische grens door de douane wordt geëischt, dat men de invoer rechten voor het rijwiel bij wijze van borg stelling betaalt, mits men in het bezit is van een douanekaart voor de fiets of z.g. pas-avants. Als men weet dat bedoelde borgstelling voor een rijwiel bedraagt van 14 tot 18 gulden, dan kan men aannemen, dat vele touristen hun reisgeld grootendeels moeten missen. Daarom is het raadzaam tijdig (dus voor het vertrek naar België) een pas-avant aan te schaffen. Deze worden afgegeven door J. van Hees, cónsul Z. N. W. Dorpstraat 8, Nispen, met tusschenkomst van den Zuid-Nederlandschen Wielerbond. De prijs per kaart bedraagt afgehaald 0.50 Franco per kost 60 cent. Voor aanvraag van een pas-avant is noodig: Volledig adres van den aanvrager; merk en nummer van het rijwiel en een pasphoto. PAARDENSPORT HET CONCOURS-HIPPIQUE TE HOOFDDORP. In verband met het 25-jarig bestaan van de Paardensport Vereeniging „Vooruit" te Hoofddorp, zal het concours Hippique een zeer luisterrijk verloop hebben. Het wordt 18 Juli gehouden in tegenwoordigheid van Zijne Excellentie den Minister van Defen sie. INGEZONDEN STUKKEN „Beoefen ferm de Wandelsport". Leiden, 19 Juni 1934. Geachte redacteur, gaarne verzoek ik eenig plaatsruimte voor het bijgaande stukje iin Uw veelgelezen Dagblad. Bij voorbaat mijn dank. De wandelsport is een der aangenaam ste en meest gezonde sporten, onder het wandetien komt die geest tot rust, alle spie ren kamen in actie en er kan volop van de natuurgenoten worden, mits niet overdre ven. Deze tak van sport heeft in een kor ten tijd een groote vlucht genomen. In ver schillende gemeenten in ons land zijn wan- delvereenigingen opgericht, welke trai- ningsaivontdien en marschen organiseeren. De afstanden der marschen bedragen 20 K.M., 30 K.M. enz. De deelnemers worden beloond, wanneer zij het parcours in den vastgesteliden tijd afgelegd hebben. Hierin schuilt m.i. een groot gevaar, want er zijn nog altijd deelnemers, die er wedstrijd van maken en zij vinden het 'n prestatie, indien zij het parcours in dien korts mogalijken tijd afgelegd hebben. Deze schaden hier door met alleen zichzelf, maar doen afbreuk aan die mooie wandelsport. Het zou beter zijn als diegenen beloond werden, die het parcours in het juiste tempo afleggen en nog in goede conditie den eindstreep pas- seeren. WandeLaarsters en wandelaars, als U aan marschen deelneemt, neemt U dan de vol gende wenk van een wandelsporter aan: maakt dat U voldoende getraind zijt en neemt voldoende rust tijdens de marschen en houdt een geregeld tempo aan. Gij dient dan ook U zelf en schenkt de organisatoren der wandelsport de grootst mogelijke vol doening. Wij blijven dan ook verschoond van ingezonden stukjes in de Dagbladen. Met wantdeiigroeten, Jac. de Neef Jr. Lid der Leidsohe Sport Club. LAND- EN TUINBOUW Tegen de Musschenplaag. Ook een vo gelvriend komt, a'ls hij land- of tuinbouwer of boomgaardbezitter is, weieeens in de noodzakelijkheid om de musschen, de straatjongens onder de vogels, te bestrij den. Als ze in massa optreden, kunnen ze tot een ware plaag wonden. Dan kan 't ge beuren, dat van een erwtenbed zoo goed als niets overblijft, zaden en kiemplamtjes en knoppen van vruchtboomen in massa worden verorberd of beschadigd, de teelt i van granen (gerst of tarwe) zeer wordt be nadeeld. Allerlei middelen kunnen dan met min of meer succes worden aangewend, maar vaak staat men wanhopig tegenover de deugnieten. Dr. K. MeijerHermann gaf eeniige mededeelingen van het landbouw proefstation te Harteshousen, waardn een aantal middelen ter bestrijding van mus schen aan de hand worden gedaan; de meeste zijn ook hier bekend, maar het vol gende lijkt ons van belang het hier te laten volgen. Zeer goede ervaringen heeft het ver melde proefstation opgedaan met een musschenval. Met deze val kan men de musschen werkelijk in massa vangen, en haar gebruik is uiterst eenvoudig en ge makkelijk. Het is een stevige kooi, die wordt opgehangen, en waaraan bovenin een gemakkelijk draaibaar bakje met lok- voedsel is aangebracht. Springt een musch op den rand van dit bakje, dan draait het 90 gr. naar beneden, en de musch valt in de kooi. Wij hebben zegt de schrijver nooit waargenomen, dat een gevangen musch kon ontsnappen. Is er één musch in de val, dan volgen er spoedig meer. De besrte vangtijd is vain April tot October, want er worden in hoofdzaak jonge mus schen iin gevangen; de oude zijn wanitrou- wender. Dagelijks werden 8 tot 10, meer mallen tot 15 musschen gevangen. Voor *t gebruik dezer kooi kunnende de volgende praktische wenken dienen. Opdat zij er niet al te nieuw zal uitzien, besprenkele men haar eerst met water en bestuive haar dan met meel of stof. Zander lokvogel gelukt het vangen niet, zoodat de eeniige moeilijk heid is gelegen, om de eerste musch in de kooi te krijgen. Men kan daartoe de koop in een hoop kaf zetten, zoodat alleen het bovenstuk er boven uitsteekt. De eerste musch is dan, zonder lokvogel, spoedig ge vangen. Het is aan te bevelen de val in den loop van den dag, naar behoefte, een- of een paar maal te ledigen, tot op een enke len vogel na. Als er namelijk te veel mus schen in de kooi zijn, vliegen zij te onrus tig heen en weer, hetgeen de andere mus schen wantrouwend maakt. In de holte van en aan het ijzertje in het voedbakje moeten steeds enkele stukjes wittebrood aanwezig zijn. Om de eerste musoh te vangen, kan men ook een paar sneedjes brood in de kooi leggen. Aangezien in koude nachten met mist in den herfst de lokvogel dik wijls te weinig beschut is en nat wordt, dekke men de kooi in dien tijd des nachts met een zak toe. Als de bovenstaande maat regelen in acht worden genomen, kan men zeer goede resultaten verkrijgen. Zoete Lupine, 't Vorige jaar deelden we mee, dat het in Duitschlamd na veel moeite 'gehukt was, in geringe hoeveelheid nog, zoete lupine te kweeken, waardoor het vooruitzicht werd geopend lupine als voe dergewas te telen, dat door het vee met graagte zou worden gegeten. Van de ge wone lupine is het vee, wegens den bitte ren smaak, afkeerig. In 1391 was 75 pond zaad gewonnen, dat men in '32 en '33 heeft weten te vermeerderen tot 6000 centenaar, zoodat het zaad thans voor den Duitsch en .boer beschikbaar is gesteld. Wordt meer dan 21/., H.A. verbouwd, dan heeft de ver- kooper het recht het van origineel zaad ge oogste, wanneer het voor zaadwinnig ge schikt is, terug te koopen. De voederproe- ven hebben tot heden aangetoond, dat de zoete lupine een hoogwaardig eiwitrijk groenvoer is, bijzonder geschikt om geteeld te worden op gronden, waar de verbouw van lucerne met mogelijk is. De verbouw onderscheidt zich in geen enkel opzicht van de teelt van bittere lupine, 't Voeder wordt zoowel versch alsook als zuur voer door het vee graag gegeten. Ook het stroo, na de zaadwinming, is een door het vee gewild ruwvoer. Aan lichit- zuren grond is voor de teelt de voorkeur te geven. Het weer bitter worden van zoete lupine door vreemde bestuivimg is nauwe lijks te vreezen. Wel wordt dringend aan geraden de zoete lupine slechts te verbou wen op gronden, waarop in de laatste jaren geen bittere lupine is geteeld, en die ook geen bittere lupine als groenbemestimg hebben gehad. Ook het wiild houdt van zoete lupine, waarom het gewas tegen het wild, als dit er is, dient beschermd te wor den. Insecten en larven veroorzaken soms schade, b.v. de larve van de lupinevlieig. Een zoo vroeg mogelijke uitzaai kan het optreden dier larven verhinderen. Ook schimmels kunnen aan de teelt schade doen. Selecteeren van Aardappelplanten. Land bouwers, die hun aardappelplanten voor de keurig te velde hebben opgegeven, dienen, willen de velden voor goedkeuring in aanmerking komen en zal ook de nateelt goede resultaten geven, hun planten te selecteeren, d.w.z. aille planten te verwij deren, welke verschijnselen vertoornen van bladral, topsbont, stippelstreepen enz. Is men daaromtrent niet op de hoogte, dan late men zich inlichten door den Rijkslaind- of tuinibouwoonsulent of land- of tuiinbouw- onderwijzer of door een collega, die met de verschijnselen wel bekend is. De selectie dient met de grootste nauwkeurigheid te geschiedenmen geve dus goed acht, opdat geen enkele plant, hoe gering zij ook .aan getast moge zijn, blijve staan. Men begint er zoo vroeg mogelijk mee en ga er mee voort tot bet gewas wordt gerooid of af sterft; uitgetrokken planten en ook de moe derknol mogen niet op het land achterblij ven. Proefnemingen hebben aangetoond, dat de meststof van zieke planten reeds zeer vroeg in het groeiseizoen op gezonde planten wordt overgebracht, waarom zeer vroegtijdig met de selectie moet worden begonnen; dit geeft ook arbeidsbesparing, daar kleine planten gemakkelijker verwij derd kunnen warden dan reeds uitgegroeide, terwijl de ziektebeelden bij vroege selectie gewoonlijk ook beter zijn waar te nemen. Wie zich behoorlijk wil oriënteeren om trent de ziekten, waarop bij het selecteeren moet worden gelet, vrage bij den Plamten- ziektenikundigen Dienst te Wageningen No. 6 der Mededeelingen aan. (Prijs 0.25). Landbomvproefvelden. Uit de Verslagen der in 1933 genomen proeven in het ambts gebied van den Rijkslandbouwconsulent voor Noord-Holland, vermelden we nog het volgende. In '32 werden een 4-tal fosfor- zuurproeven genomen, waarvan er in. '33 drie werden voortgezet: bij Jb. Eriks te Schagerbrug (op grofkorrelig zand), S. IJff te Krommeniedijk (op veniige klein) en S. Schilder te Stolpen, (eveneens op gr. k. zand). Op twee proefvelden werden op klimmende fosfaatbemestingen vergele ken, waarbij tevens een perceel zonder fos- forzuur, terwijl op het derde proefveld 't verloop van de productie (kwantitatief en kwalitatief) werd nagegaan bij weglating van de fosfaatbemesting. Alle proefvelden ontvingen voldoende kalibemesting, bij Eriks en Schilder werd twee keer met stik stof bemest, resp. 400 K.G. Ohili en 200 K.G. Amimansadpeter per H.A.; 't proefveld IJff kreeg 400 K.G. kaiksaipeter. Het Ver slag zijn op de proefvelden Eriks en Schil der geeft de volgende beschouwingen: De opbrengsten aan lucht droog gras practisch gelijk bij weglating of toediening van de fosforzuurbemesting. Het proefveld IJff geeft in dit opzicht een wat onregel matiger beeld, waarbij men met ontkomt aan den indruk, dat fosforzuur hier wel niet geheel gemist kan worden. Bezien we het verloop van het fosforzuurgetal, van het fosforzuur onittrekikingsproefveld Schil der, dan blijkt, dat de getallen van 1933 tussohen die van '31 en '32 liggen, met hoogere waarden voor de niet bemeste veldjes. Wat betreft het fosforzuurbemes- tingsproefveld Eriks, is op te merken, dat de hoeveelheid beschikbare fosforzuur toe neemt, naarmate de bemesting met fosfor zuur grooter was. B-r. STADSNIEUWS GESCHENK VAN DEN EGYTISCHEN KONING. Aan de Universiteit. Z. M. de Koning van Egypte heeft aan de Leidsche Universiteit ten geschenke aangeboden een exemplaar in acht deelen van het Receuil de Firmans Impériaux Ot tomans adressés aus Walis et eux Khédives d'Egypte, loopende van de jaren 1597 1904. PROF. DR. C. J. VAN DER KLAAUW. Bij koninklijk besluit is thans benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de rijksuniversi teit alhier, om onderwijs te geven in de al- gemeene zoölogie de heer dr. C. J. van der Klaauw, thans lector. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Kostelooze Inenting en herinenting tegen pokken. Burgemeester en Wefhouders vam Leiden brengen ter algemeene kennis, dait op Woensdag 27 Juni 1934, des namiddags vam 2 tot 3 uur, im een vam de benedenlokalen van het perceel Breestraat 119, waarin is gevestigd 'f bureau vam den Geneeskundi gen Dienst, gelegenheid zal worden gege ven tot kostelooze inenting en herimentdmg tegen pokken. Leiden, 19 Juni 1934. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris, Hinderwet. Burgemeester en Wethouders vam Leiden brengen ter aflgemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van H. van den Ouweelen om vergunning tot het op richten van een koper- en blikslagerij en herstelplaats voor machines in het perceel Oude Vest No. 187, kad. Sectie H No. 1572, Leiden, 19 Juni 1934. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. AGENDA Donderdag. R. K. Bond van Transportar beiders „Sint Bonifacius", R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Bijzondere Ontwikkelingsavond „De Hanze", café rest. „In den Ver gulden Turk", 8.30 uur. Vrijdag, Ned. R. K. Metaalbewerkersbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steen- straat 35, Tel. 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, tel. 1313. R. K. JUVENAAT. Leidersvorming. Heit examen door den Cursus-staf afge nomen van de deelnemers van den lsten Cursus A. voor Leiders vam de Kerngroe pen van de Jonge Wacht volgens de Me thodiek vam de Kruisvaart is met goed ge volg afgelegd door de volgende'' heeren: J. de Graaf, C .Stolwijk, J. Sohrama, J. van Kampenhout, vam Leiden; C. Touw, C. W. Buiks, vam Leimuiden; F. Beysens, J. Reeuwijik, W. Lemmers, N. Stokman., J. Boefcel, A. Hoogervörst, J. vam Dijk, N. G. Mens, van Lisse; W. Braun van Noord wijk, J. Groenweg vam Stompwijlk, N. van Elk, P. L. van der Hulst, P. N. Vester, G. Bakker vam Voorhout, B. van Adniobem van Voor schoten, J. Sikking, Th. Derriks, J. van Eg- mond van Warmond, M. Elderhorst, N. van Rijt, Th. Heyn en H. vam Egmomd van Zoe- terwoudie. Aan al deze heeren zal na drie maanden practisch wenken hot Diploma worden uit gereikt. MARIA-CONGREGATIE ST JOSEPH- PAROCHIE. Afd. Jongens „Kernvorming". „Een goed voorbeeld, doet goed volgen". Zondag 1.1. tijdens de middag-congregatie legden 28 stoere jongemannen op hun eere woord de plechtige belpfte af, om geduren de één jaar lang niet te bezoeken het stille strand en alle plaatsen, waar de goede ze den worden overtreden, en tevens te pro testeeren tegen de openbare en verregaan de zedenverwildering. Na een kort doch treffend woord door den eerw. directeur, kap. Dorbeck, werden de plaatjes uitgereikt, waarop aan een zij de een voorstelling van de H. Maagd Ma ria, als toonbeeld van zuiverheid en aan de andere zijde voorkomende de handtee- kening en belofte, als een blijvende her innering. Meerderen hebben zich dus aangesloten. Wie durft nog meer te protesteeren? Eindexamen Chr. H.B.S. Geslaagd aan de Christelijke H.B.S. met 5-jarigen cursus voor de afd. A.: de heeren G. H. Janse van Mamtgem, K. de Jong en J. H. C. Laman, allen te Leiden, en R. Mid dendorp, Oegstgeest, afgw. 1 cand. Examen nuttige handwerken. Aan de Chr. Kweekschool alhier zijn ge slaagd voor het examen nuttige handwer ken de dames G. de Ru, Leiden, E. Treur, Hoogeveen, A. M. de Troye, Oegstgeest en G. C. M. R. van Wijhe, Leiden. Afgew. 1. De examens zijn hiermede Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 278. De Conventie. Maatschappij tot uitoefening van het kalk- brainderöbedirijf. Leiden, Nieuwe Rijm 64a, De statuten zijn gewijzigd. Wijz. hamdelsin. in: N.V. De Conventde. 4183. N.V. tot voorzetting vam de zaken voorheen gedreven onder den naam: Alge meen Werktuigkundig en Eleotirotechmisoh Bureau „Electra". Leiden, Oude Varken markt 3. N. Dir.: Chr-. H. Brandt, Leiden. Nieuwe inschrijving. 6418. Kore- vaardragisterij. Leiden, Korevaarstraait 24. Beih. verm.: A. E. Kramer, Leiden en W. Frankfort, Leiden. Aant. venm. b.w.v. gelde ch.: twee.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2