WAALS nt II verdubbelen BUITENLAND UIT DE OMGEVING DONDERDAG 14 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. O VOLKENBOND. INTERNAT. ARBEIDSCONFERENTIE. Rede van Prof. Aalberse. Op de internationale arbeidsconfenren- tie te Genevè zijn gisteren de algemeene beschouwingen over het jaarverslag van den directeur Butler geopend. Een der eerste sprekers was de Ned er- landsche regeeringsgedelegeerde, prof. Aalberse, die verklaarde, dat hij met groo- te belangstelling van het rapport van den directeur had kennis genomen. Het verwijt van de werkgeversgroep, dat Butler in zijn rapport een te groote plaats heeft ingeruimd aan de economische ge beurtenissen achtte hij ongegrond. Volgens prof Aalberse zou het zelfs een groote fout geweest zijn, wanneer de directeur dit niet zou hebben gedaan. Uit het rapport blijkt verder, ging prof. Aalberse voort, dat Butler een voorstander is van de theorie, dat een vermeerdering van de koopkracht het doeltreffendste mid del is tot vermindering van de werkloos heid. De tegenovergestelde theorie is die welke een vermindering van de arbeiders- loonen aanprijst. Tegen beide theoriën maakte prof. Aal berse bezwaren, aangezien beide te sim plistisch zijn. Vooral op een klein land, dat aangewezen is op den uitvoer van zijn pro ducten, is de eerste theorie niet toe te pas sen. Ook de andere theorie gaat echter niet heelemaal op, want de mogelijkheid van uitvoer is op het oogenblik niet uitsluitend afhankelijk van het prijspeil. De Neder- landsche steenkolen bijv., welke ondanks de hooge loonen der arbeiders toch tegen de laagste prijzen kunnen verkocht wor den, vinden geen afzet alleen als gevolg van het contingenteeringssyteem van ver schillende landen. Naar de meening van prof Aalberse kan de vermindering van de loonen in het een of andere land niet leiden tot vermindering van de werkloosheid tenzij door de aan stelling van een grooter aantal arbeiders, waardoor het totale bedrag van de betaal de arbeidsloönen dan hooger zou zijn dan voorheen. Bovendien zal het noodzakelijk zijn dat dan gelijktijdig met de vermeer dering van de algemeene koopkracht der bevolking op de binnenlandsche markt zal gepaard gaan een verruiming van de mo gelijkheid der concurrentie op de wereld markt door een daling der prijzen. Voor ieder land moet de kwestie afzon derlijk bekeken worden. Prof. Aalberse waarschuwde daarom ertegen, dat men uit de ervaringen van één land al te algemee ne gevolgtrekkingen zou maken. Wat de verbetering in den economischen toestand betreft door middel van de waar de verlaging van het geld waarvan Butler ook eenigermate een voorstander was ge weest, wees prof. Aalberse erop, dat de goede gevolgen van de devalutatie van het geld steeds van slechts tydelijken aard zijn. Daarom hebben Zwitserland en Nederland deze proefneming niet. gewaagd. Deze lan den hebben zich daardoor natuurlijk ook voor groote moeilijkheden geplaatst ge zien, doch het is beter te weten, wat men doet dan, zooals de landen, die den gouden standaard hebben verlaten, wel te weten wat men begint maar niet te weten, waar heen de weg voert. BELGIE. HET NIEUWE KABINET. De crisis is dood, leve de crisis. Over het algemeen is de nieuwe regee ring de Broqueville weinig geestdriftig, om niet te zeggen zeer slecht ontvangen, niet alleen door de openbare opinie en door het Vlaamsche volk, maar ook door parlementsleden van de, liberale en de ka tholieke partijen, uit wier midden deze Re- geeringscombinatie gevormd is. Reeds heeft de Broqueville telegrafische en andere protesten ontvangen van katho lieke kamerleden en senatoren, tegen de benoeming tot minister van openbaar on derwijs, van den heer Maistriau, die alge meen bekend staat om zijn geraffineerd sectarisme tegen alles wat katholiek is. Ook de katholieke „Standaard", die toch drie van zijn politieke Vlaamsche vrien den in de regeering heeft zetelen maakt zich dienaangaande geen illusies. Anderzijds hebben de liberale parle mentsleden een rumoerige vergadering ge houden, waarin sommigen alvast hebben te kennen gegeven, dat zij geen volmacht aan de regeering zullen verleenen en waar opnieuw is gebleken, dat daar gevaarlijke politieke appetijten en rivaliteiten om mi nisterportefeuilles zijn blijven voortbe staan. In dit verband bevestigt de „Libre Bel- gique", een toonaangevend R.K. blad uit de hoofdstad, hetgeen wij dienaangaande reeds eerder hebben geschreven. „Zelden, aldus het blad, heeft een regeeringscrisis zóó scherp als deze keer de incapaciteit in het licht gesteld van een groot aantal par lementsleden, om zich boven de kleine per soonlijke- of partij-aangelegenheden te plaatsen." Over het politiek aspect van de regeering zegt de „Schelde": „Wij krijgen een aanbidder van Frankrijk in buitenlandsche zaken, een fortenbouwer van Frankrijk in nationale verdedi ging, een honderd procent Waal in rechts wezen, een negen-en-negentig procent Waal in binnenlandsche zaken, een Brus- selsch honderd procent franskiljon in ver voer en P.T.T. en een honderd procent Waal, die geen woord Nederlandsch kent inKunsten en Wetenschappen. 'Het driemanschap Sap, Van Cauwelaert, Van Isacker heeft zich met dit alles tevre den gesteld." Tenslotte nog deze constatatie van de „Standaard": „Dat de oplossing der crisis geen einde heeft kunnen stellen aan de grimmige on- eenigheid onder liberalen, wekt natuurlijk voor nu en de toekomst groote bezorgheid ten aanzien van de stevigheid der regee ring." En na dit alles kan de aandachtige lezer zijn eigen commentaar laten luiden: Er is een nieuw kabinet in België, maar de cri sis duurt voort. OOSTENRIJK. ONRUST EN VERBITTERING IN HET LAND. Wonderolie tegen bommen. In verband met de nationaal-socialistl- sche aanslagen, welke nog steeds voortdu ren, is de verbittering bij de Heimwehren en Ostmarkische Stormscharen tot het uiterste gestegen. De leden dezer organisa tie zoeken haar een uitweg te geven door aanvallen op colpórteurs van bladen, die nog nationaal-socialistische sympathieën aan den dag leggen, voor zoover dat althans bij de censuur, waaraan zij zijn onderwor pen, nog mogelijk is. Achttien dezer colporteurs werden aan gevallen, hun bladen zijn vernield en de jongens zelf meegenomen naar de Heïm- wehrlokalen, waar hun wonderolie is inge geven, nadat zij eerst waren afgerost. De politie heeft verscheidene colporteurs in bescherming moeten nemen. Nieuwe aanslagen. In de vroege morgenuren zijn er gisteren opnieuw enkele aanslagen gepleegd. O.a. zijn de rails vernield van de lijn Weenen Boedapest, eenige oogenblikken voor den expres zou passeeren, waarmede minister Fey naar de Hongaarsche hoofdstad was vertrokken. Te Salzburg is een bom ontploft op het centraal belastingbureau, waardoor groote schade werd aangericht, terwijl ook de hoogspanningsmasten in verschillenda dee- len van het land het ernstig moesten ont gelden. Te Schwarzenberg werd de hoeve in brand gestoken van een boer, die be kend staat als fel tegenstander van de na- tionaal-socialistischen. Men neemt aan, dat dit een politieke wraakneming is. De politie stelt ijverige nasporingen in het werk om wapens en munitie te ontdek ken, of op eenigerlei andere wijze aansla gen te verijdelen of te voorkomen. Er zijn hooge belooningen uitgeloofd, tot een be drag van 10.000 schilling, voor wie aan wijzingen kan geven, die het mogelijk ma ken aanslagen te voorkomen. Mededeelin- gen van een portier hebben geleid tot een huiszoeking in de woning van een medisch student, bij wien groote hoeveelheden ont- ploffingsmidelen in beslag zijn genomen. Te Telfs bij Innsbruck zijn twee nationaal- socialisten gearresteerd, juist toen zij een kist ontploffingsmiddelen op een auto wil den laden. De kist bevatte minstens 66 kg. ammo- niaal, een nieuw ontploffingsmiddel, dat niet in Oostenrijk is vervaardigd en verpakt is in blikken die het stempel „Reichswehr- ministeritam Prüfungsamt" dragen. De directies der opera's hebben aan haar personeel een belooning uitgeloofd van dui zend schilling voor aanwijzingen, die kun nen leiden tot het voorkomen van een her haling der traangasaanslagen. Met de organisatie van de vrijwillige burgerwacht, de nieuwe organisatie tot af weer van aanslagen, wordt groote spoed betracht. De leden van deze organisatie zullen worden gekozen uit het vaderland- sche front, de reserve der Heimwehren en de Ostmarkische stormscharen. Ter bestrij ding van de aanslagen op de spoorlijnen hebben de speciale lijnbewakers opdracht gekregen, in verdachte gevallen onmiddel lijk van hun vuurwapens gebruik te maken. Grens VorarlbergDuitschland gesloten. De nieuwe veiligheidsdirecteur van Voralberg, kolonel Petrovic, heeft met het oog op de jongste bomaanslagen in Vorarl berg een verordening uitgevaardigd, krach tens welke elk grensverkeer tusschen Voralberg en het Duitsche Rijk is verbo den, zoolang deze aanslagen niet geheel en al zijn opgehelderd. Slechts zij, die in Duitschland de school bezoeken of wel daar werkzaam zijn, vallen niet onder dit ver bod. POLEN. DR. GöBBELS TE WARSCHAU. Het nationaal-socialisme geen exportartikel. De Duitsche minister van propaganda, dr. Göbbels, is gistermiddag per vliegtuig te Warschau aangekomen. In den loop van den avond heeft Göb bels voor de Vereeniging van Intellectuee- len een rede gehouden over „Het nationaal- socialisme als factor van den Europeeschen vrede." Het nationaal-socialisme, aldus de mi nister, is een typisch Duitsch verschijnsel. Het wordt niet bezield door het eerzuchtig verlangen, zijn arbeidsveld tot buiten de grenzen van het Duitsche rijk uit te strek ken. Het vergenoegt zich met de volbren ging van zijn taak binnen de Duitsche gren zen. Voor het nationaal-socialisme geldt, wat Mussolini eens van het fascisme zeide: „Het is geen export-artikel" en voor zoo ver het Duitsche rijk politieke betrekkin gen met het buitenland aanknoopt, doet het dit op dezelfde wijze alk elk ander land. Onze revolutie was een opstand van de vastberadenheid tegen de politieke ver slapping en met vertrouwen ziet het Duit sche volk thans weer de toekomst tege moet, ook de landbouwer, de arbeider en de werklooze. De klassentegenstellingen heb- fHijnkacdt's Poedec* vuddjven cdie [lijnen. Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist ben plaats gemaakt voor een volksgemeen schap en men is er van overtuigd, dat Duitschlands lot slechts ligt in zijn eigen wil om te leven en zich te vormen. AMERIKA. BOLIVIA DOET EEN BEROEP OP GENEVE. Tot beslechting van het Chaco-conflict. De permanente gedelegeerde van Bolivia bij den Volkenbond heeft namens zijn re geering tot den Volkenbondsraad het ver zoek gericht, het conflict met Paraguay om den Ghran Chaco op grond van art. 15 van het Volkenbondsstatuut voor de Volken- bondsvergadering te brengen. (Artikel 15 van het Volkenbondsstatuut behandelt de procedure voor conflicten, die tot een breuk tusschen twee landen dreigen te leiden). BUITENL. BERICHTEN. KETEL-ONTPLOFFING OP CHINEESCH SCHIP. Honderden menschen naar de diepte meegesleurd. Naar thans eerst uit Shanghai bekend wordt, heeft eecuige dagen geleden een kebel'ooitploffing plaats gehad op een Ohi- neesch schip. Een deel van het schip zoauk oanmiddeilllijik en eenige honderden personen werden in de diepte meegesleurd. Tot dus ver zijn 168 lijken geborgen. ONTSNAPTE KRANKZINNIGE WONDT 10 PERSONEN. Uit Miliedigevilie (Georgië), wordt ge meld: Door een krankzinnige, die uit de inrichting, waar hij verpleegd werd, was ontsnapt, zijn 10 personen door messteken gewond. Drie van hen zijn ernstig ge kwetst. De krankzinnige sloeg links en rechts met een mes om zich heen en verbeeldde zich, in wettige zelfverdediging te handelen. ORKAAN BEREIKT ZUID-CHILI. Vijftig gebouwen te Concepcion beschadigd. Zooals reeds gemeld beweegt de orkaan, die in Midden-Amerika heeft gewoed, zich nog steeds in Zuidelijke richting. Hij heeft thans Zuid-Chili bereikt. In Conception heeft de orkaan zijn vernielende kracht doen gelden, waardoor vijftig gebouwen werden beschadigd. De verbindingen zijn verbroken. Naar verluidt zijn er verschil lende gewonden te betreuren. HEVIGE AARDBEVING IN NOORD-ITALIë? Slechts geringe materieele schade? In het Toscaansch-Emildaansche Apennij- nengebied werd Woensdagmorgen een zeer hevige aardbeving waargenomen. Een ontzettende paniek maakte zich van de bevolking meester. Het observatorium te Prato (Toscane) deelt mede, dat de haard van de nog voort durende aardschokken zich ten noord oosten van Prato op een afstand van onge veer 100 K.M. moet bevinden, di. in het gebied tussohen Spezia en Modena. Ook in Gavona, Padua en Saleo Maggione» zijn hevige aardschokken waargenomen. Behalve materieele schade aan nieuw gebouwde huizen zou ook hier verder geen schade zijn aangericht. NIEUWE POOLTOCHT VAN EEN IJSBREKER. Ditmaal van Oost naar West. Op nieuw treffen de Russen toebereid selen voor een tocht langs de Noordelijke doorvaart. Dezen keer gaat de tocht van Oost naar West, terwijl de „Sibirjakof" en de „Tsjeljoeskin" zich van West naar Oost een weg door liet pakijs zochten. De ijsbre- ker „Lidtke", die deze nieuwe expeditie zal ondernemen, begeeft zich den 25sten Juli op weg. Hij zal worden gevolgd door een groot aantal schepen, o.w. drie groote Vrachtschepen met hout, voor welke hij een vaargeul door het ijs zal breken. Bovendien zal de „Lidtke" zorgen voor af lossing van de overwinteraars op het eiland Samuel in de Nordenekjoeld-zee, terwijl tevens on derzoekingen zullen worden verricht be treffende atmosferische en klimatologische omstandigheden, de samenstelling en strooming van het water en de flora en fauna in de poolzeeëh. De expeditie staat onder leiding van Du- pdiaki met den bekenden Poalonderzoeker professor Wiese als plaatsvervanger. De „Lidtke" zelf staat onder oommando van kapitein Nifcolajef. De boot heeft een in houd van 4745 ton en is uitstekend uitge rust voor pooltochten als deze. Er bevindt zich ook een amphibievüiegtuig aan boord, dat regelmatig verkennirugstochten zal on dernemenVerwacht wordt, dat de tocht in het geheel drie k vier maanden zal duren. Koopt daarvoor een mooi BADPAK, aardige en origineele STRANDSPELEN of ZWEMFIGUREN, een prima ZONNE TENT en wat U verder noodig heeft, waar U de grootste keuze vindt, nl.. bij SPECIALE PRIJZEN. Dames Strandschoentjes 4272 Wolten Badpakken I.0772 HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN HILLEGOM. De R. K. Postmannen. Gisteravond hield de afd. Hillegom en Omstreken van den Ned. R. K. Bond van P.T.T.-personeel „St. Petrus" haar jaarvergadering in Ho tel „Flora". In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter, de heer J. Heemskerk aan de goedgeslaagde viering van het 3e lustrum, terwijl spr. zijn tevredenheid betuigde over den gezonden organisatiegeest van de leden. De notulen werden goedgekeurd, terwijl een "uitgebreid jaarverslag van den secre taris een aandachtig gehoor vond en met applaus werd beloond. De penningmeester sloot zijn boeken met een voordeelig saldo van 60.45. De reserves bedragen 197.23. Een tekort op de begrooting voor het ko mende boekjaar veroorzaakt door de viering van het 3e lustrum zal uit de reserve gedekt worden. De voorzitter dankte den penningmees ter voor het gevoerde beheer, terwijl tot verificateurs werden, benoemd de heeren Floris (Heemstede) en Beijersbergen (Hil legom). De periodiek aftredende bestuursleden, de heeren Heemskerk, van Bemmel en De Beus werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Bij de bespreking der punten van den Beschrijvingsbrief voor het a.s. Bondscon- gres werden de verschillende voorstellen o.a.: wijziging stemming Bondsbestuur, contributie-afdracht en subsidie vakgroe pen danig onder de loup genomen. Aan den afgevaardigde werd echter vrij man daat gegeven. Het periodiek aftredend Bondsraadslid, de heer F. C. v. Lierop Jzn. werd bij acclamatie opnieuw candidaat gesteld. Vervolgens werden verschillende punten voor den beschrijvingsbrief voor het a.s. Bondsraadcongres aangenomen; o.a. dat bij de salarieering de examens tot uitdrukking behooren te komen; het B. B. trachte te bevorderen, dat niet langer wil lekeurige benoemingen tot commies plaats hebben; invoering van de 40-urige werk week voor de bestellers; opheffing van de Zondagbestelling in geheel het land etc. Na een strikt huishoudelijke rondvraag sluiting met den chr. groet. HOOGMADE. Harmonie. Met toestemming van B. en W. zal de R. K. Harmonievereeniging „Heerlijkheid Hoogmade" hedenavond (Donderdag) een muzikale rondgang hou den door het dorp, waarbij zal gecollec teerd worden door eenige heeren om de kas, die door de groote kosten aan repa ratie van de instrumenten geheel is uit geput, weer gevuld te krijgen. Het be stuur vertrouwt, dat allen zoo veel als het in hun vermogen is, zullen bijdragen om onze vereeniging te steunen en staan de te houden. LEIDSCHENDAM. Te water. De knecht van schipper Vo gel had het ongeluk op de schuit te struike len en in de Vliet te vallen. Zwemmende wist hij een tuindersschuit te bereiken, waar hij aan boord werd getrokken. SASSENHEIM. R. K. Vrouwenbond. Gisteren heeft de afd.van den R. K. Vrouwenbond een auto- toch georganiseerd. Met 3 autobussen werd een tocht gemaakt naar het Gooi tot Arn hem. Het lag eerst in de bedoeling een be zoek te brengen aan de koffiebranderij van de Fa. Tabee, doch deze was niet op het bezoek ingesteld. Een en ander heeft de leden toch een aangename dag bezorgd. Te gen elf uur was men weer thuis. Geboren: Dirk, z. van J. Pereboom en C. S. van Leeuwen. Getrouwd: S. Philippo 24 j. en C. M. de Gruijter 23 j. J. M. van Vliet 29 j. en C. J. van der Hulst 28 j. B. A. J. Up- hoff 22 j. en A. Spaanderman 22 j. J. Smits 28 j. en N. Feijna 29 j. C. van der Zwart 22 j. en W. H. de Mooij 19 j. L. Rijkstra 25 j. en J. C. Kramer 22 j. Gevestigd: C. 't Hart van 's-Graven- hage P. van Stein van Lisse J. C. O. den Hollander en gezin van Amsterdam. A. Muilwijk van Noord wij kerhout W. Wolvert van Noordwijkerhout R. Kauf man van Den Haag L. Roos van Haar lem. Vertrokken: C. Wesseling naar Voor hout M. C. Stipdonk naar Leiden H. E. Blij leven naar Leiden H. Rhijnsburger naar Warmond D. M. Rhijnsburger naar Lisse L. D. A. Huijg naar Wateringen. VEUR. Gemeenteraad. Dinsdag 19 Juni des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Ge meente Veur in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling kohier straatbelas ting, belastingjaar 1934. 4. Wijziging Ge- meentebegrooting, dienstjaar 1933. 5. Voor stel tot verlaging rente geldleening N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten (oor spronkelijk groot ƒ46.909.26). 6. Voorstel met betrekking tot ontwerp-besluit van Ged. Staten tot nadere regeling der jaar wedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. 7. Voorstel tot ruiling van eigendommen (omgeving Schutsluis te Leidschendam). 8. Verzoekschriften inzake schoolgeldbelasting. 9. Verder voorkomen de zaken. Aardappelen, groenten en fruit Een dezer dagen hield de R. K. Vereeniging van handelaren in aardappelen, groenten en fruit een vergadering in het Vereen i- gingsgebouw te Veur. De heer Van Rossum, voorz. der Haagsche afdeeling, opende de vergadering en heette de aanwezige hande laren van Stompwijk en Veur hartelijk welkom en dankt allen voor de flinke op komst. Door den heer J. C. de Kok wordt be handeld de nood der tijden en de organi satie en erkenning van de bovengenoemde handelaren. De heer v. Rossum zette duidelijk uit een, waarom ieder Roomsoh Katholiek ge organiseerd moet zijn, terwijl de heer Nol den het nut der organisatie behandelde en de heer te Berge de vraag beantwoordt: „Wat er in den afgeloopen winter bereikt is op de Beursavonden. Als afgevaardigde van Stompwijk en Veur wordt benoemd de heer G. v. d. Zon te Veur. Bij de rondvraag worden vele vragen ge steld, welke alle naar genoegen worden beantwoord. Hierna gaven alle aanwezigen zich als lid op, waarna de voorzitter de vergadering onder dank en met een op wekkend woord sloot. OEGSTGEEST. Personalia. Op het te Den Haag ge houden examen der H.C.V. slaagde alls oostumière de dames Schiiz-Teske, Voor schoten en E. v. d. Burg, Oegstgeest, leer lingen van Mevr. v. d. Kaaij-Root, Oegst geest. Hulppost. Vanwege de afdeeling Rijnland v. h. Ned. Roode Kruis alhier werd weder een nieuwe hulppost geplaatst aan de Dorpsstraat No. 66 te Oegstgeest bij den veldwachter C. J. van der Aar. Telefoon 2487. De plaats zal weder kenbaar gemaakt worden door aanbrenging van het bekende bord „Hulppost afd. Rijnland", VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier, staan als werkzoekenden 128 personen ingeschreven. 10 timmerlieden, 6 metse laars, 5 .opperliden, 5 grondwerkers, 2 schil ders, 47 land- en tuinbouwarbeiders, 17 los- arbeiders, 4 zilverbewerkers, 3 loodgieters, 1 taludwerker, 1 rietdekker, 2 bankwerkers, 1 straatmaker, 3 chauffeurs, 1 radiotechni- ker, 1 betonwerker, 1 houtbewerker, 1 monteur, 1 electricien, 2 kantoorbedienden, 2 schippers, 4 smeden, 1 surveillant, 1 let terzetter, 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 1 goudsmid, 1 bedrijfsleider, 1 werkster, 1 spinmeester. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. Geboren: Anna Marie, d. van W. Zon neveld en W. M. Koot Leonardus Adria- mus Johannes, z. van W. L. van der Ham en M. P. van der Burg. Ondertrouwd: L. Kooien 24 j. Am sterdam en M. van Egmond 20 j., alhier G. J. Zwaan 29 j. alhier en E. Wendel 27 j. Wassenaar. Getrouwd: M. Kraan 29 j. alhier en L. van Egmond 28 j. alhier. Overleden: P. van Rhijn 80 j., wede. G. van Dijk. Gevestigd: A. J. de Jager van Ka- pelle Zeeland E» M. Hillebrand van Ka pel le Zeeland L. G. Berghuizen van Nieuwveen N. van den Berg van Leiden C. L. van Velzen' van Zoeterwoude W. P. T. de Jongh van Voorburg J. H. Hoefakker-Millikan van Haarlem J. van Oosten van Leiden Jhr. mr. L. H. Sand- berg van 's Gravenhage W. F. Keuls van 's Gravenhage T. J. M. Hoekstra van Leiden L. de Groot-Schouten van N. en Z. Schermer L. Leeuwenburgh van Lei den J. H. Menningh van Haarlem Maria Kasler van Duitschland. Vertrokken: J. B. Geertman naar Raalte C. Schooneveld naar IJsselsteyn A. Zwaan naar Oegstgeest N. Kooy naar Boskoop A. J. M. van Haastrecht naar Alkemade J. C. Hagens naar Hil versum H. C. Vóge naar Vreeland J. H. ten Nouwelaar naar Amsterdam Wed. Grondhout-Weber naar 's Graven hage M. Noordenbos naar Alphen aan den Rijn. ZILK. Goede verbetering. Vanwege de Pro vincie zijn de Regenvlietweg en Wasse- naarsche weg van een nieuwe teer- en grind-bedekking voorzien, zoodat deze we gen weer in prima conditie verkeeren. Tien heit de klokTot groot ge noegen der Zilkers, vooral van de omwo nenden, is de torenklok weer gerepareerd en doet zij weer haar dagelij ksche dienst.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6