WAALS Dr. J. POS NU IS NO DE TUD DM VAN UW TUI TE GENIETEN DONDERDAG 14 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juni -1934, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerst.: 766.6 te Thorshavn. Laagste barometerst.: 752.5 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 15 Juni: Westelijke tot Noor delijke wind, half tot zwaar bewolkt, later afnemende bewol king, weinig of geen regen, weinig veran- ring in temperatuur. Zwakke tot matige De dalingen van den luchtdruk op de Britsche Eilanden namen in den loop van den dag een eind en gingen in den nacht weer tot stijgingen over. Ook in Scandina vië en op de Noorsche Zee ging de lucht druk weer stijgen zoodat de rug van hooge luchtdruk niet verbroken werd maar zich weer versterkte. De depressie in Scandina vië is thans bezig op te vullen, die op de Oceaan werd dieper, doch blijft op grooten afstand en beinvloedt het weer niet verder dan tot Ierland en Schotland. Overal op het vasteland houdt het mooi zomerweer met niet te extreme warmte aan. De koude der polaire luchtmassa's in het Oosten bleef beperkt tot Lapland en Finland doch reikt niet tot de overzijde van de Oostzee. Naar het zich laat aanzien herstelt de toestand van droog en weinig bewolkt weer zich opnieuw. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 9.50 uur tot Vrijdagmorgen 4.09 uur. HOOG WATER Te Katwijk: op Vrijdag 15 Juni voorm. 5.12 uur en nam. 5.31 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Züjl"„ 7 uur 20 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21 gr. C. MINISTER VERSCHÜUR'S OPVOLGER. Naar wij vernemen ia thans stellig de volgende week de benoeming te verwach ten van mr. M. P. L. Steenberghe, voor zitter der algemeene R.K. Werkgeversver- eeniging, tot minister van Economische zaken. UNIVERSITEIT TE AMSTERDAM. Tot hoogleeraar in het Romeinsch recht aan de universiteit van Amsterdam is be noemd mr. H. R. Hoetink. STADSNIEUWS ST. RAPHAëL. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Het bestuur der afd. Lelden St. Raphaël maakt langs dezen weg aan de leden en huisgenooten, welke a.s. Zondag 17 Juni zullen deelnemen aan den Bondsdag te Heerlen, bekend, dat men Zondagmorgen vertrekt met tr. 1015 om 7.53 overstappen te Rotterdam in tr. 185, welke te 12.22 te Heerlen aankomt. De terugreis moet wor den gemaakt met volgtrein 92 om 17.29 uit Heerlen en men komt met tr. 1160 om 21.35 te Leiden aan. Het bestuur vraagt, om zooveel mogelijk Zondagmorgen de H. Mis bij te wonen om 6.30 in de Kloosterkerk aan den Haagweg, om vanuit de kerk gezamenlijk naar den trein te gaan. Een groot aantal leden en huisgenooten hebben zich reeds opgegeven. Laat ieder lid, die vrij van dienst is, mede gaan, op dat deze Bondsdag wordt een machtige demonstratie, dat St. Raphaël, alles ten spijt, nog staat als een rots in de bran ding, tintelt van frisch, energiek leven, dat leden en leiding één zijn in onverbre kelijke trouw en kameraadschap, dat deze Bondsdag te Heerlen, in het kolengebied waar de nazi's en fascisten het hardst wroeten om onze menschen afvallig te maken van de katholieke beweging moge uitgroeien tot een grootsche, imponeeren- de demonstratie van katholieke actie. Bij het op 12 en 13 Juni gehouden exa men der Haagsohe Coetuum-Vereeniging te 's Gravenhage zijn geslaagd voor coupeuse de dames J. A. Blansjaar en B. Goeneveld. Voor Costumière: Zr. Mr. Gemma O.P., E. Dompeling, J. E. van Weizen, H. J. Wis- xneier, R. v. d. Steen, C. van Dalen. Het Tandheelkundig Instituut van Breestr. 65 LEIDEN, Tel. 3532 Nederlandsch Duitsch en Amerikaansch berekent voor een GEHEEL ONDER EN B0VENGEBIT tezamen rantie Pijnloos trekken inbegrepen. Een geheel Onder of Boven- gebitf24.50 Volstrekt Pijnlooze Trekkingen f 1.50 Halfjaarlijksche Controle en Mond- onderzoek kosteloos. SPREEKUREN: lederen werkdag van 9—12 en 1—4 uur. Avondspreekuur: Dinsdag en Donder dag van 7—9 uur. 2036 MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. A. den Doolaard weigert 'n halven prijs: hij wil geen in tweeën gezaagde kroon. Zooals wij gisteren reeds hebben mede- deeld besloot da vergadering van de Maat schappij der Nederlandsche Letterkunde, op advies der commissie voor Schoone Letteren, den Mei-prijs te halveeren en toe te kennen aan A. den Doolaard en Jan En gelman. Deze mededeeling deed in de vergade ring een pijnlijk incident ontstaan, want de heer A. den Doolaard,, die in de verga dering aanwezig was, stond op en deelde mede, dat hij zijn aandeel in den Mei-prijs niet wenschte te aanvaarden. Ter motiveering hiervan las hij de vol gende verklaring voor: Mijnheer de Voorzitter, Heden wei ik verblijd met de mede deeling, dat mij de halve z.g. „Mei-prijs" was toegekend voor mijn boek „De Her berg met het Hoefijzer". De andere helft van den prijs werd verleend aan Jan En gelman voor zijn dichtbundel „De Tuin van Eros". Ik heb deze halve bekroning geweigerd, en ik voel mij gedrongen deze geste, welke ongetwijfeld velen eigenaar dig zal aandoen, in het publiek toe te lich ten. Het spreekwoord zegt: „Gedeelde vreug de is dubbele vreugde". Er is echter tus- schen vreugde en een literatuurprijs dit verschil, dat voor mij een halvo prijs ge lijk staat met géén prijs. En ik meen in alle bescheidenheid de jury op een volslagen misvatting van haar taak te moeten wijzen. Indien zij een prijs, die oorspronkelijk voor een boek bestemd is, in tweeën deelt, dan blijkt hieruit duidelijk, dat zij de twee be kroonde boeken geen van beide den vollen prijs waard acht. Ergo: zij had noch het eene, noch het andere moeten bekronen. Maar iedereen, die eergevoel bezit, zal met mij getroffen worden door het lichtelijk beleedigende en belachelijke van een hal ve bekroning. Kunt u zich een koning voorstellen, die halverwege met hermelijn bekleed is, en met zijn andere lichaams helft in colbert loopt? Die links van zijn scheiding de helft van een in tweeën ge kapte kroon draagt, en rechts enkel dood gewoon haar? Neen immers. En dit is de voornaamste reden waarom ik de prijs wei ger. Maar er is meer. De Jacob Mees (Mes prijs is door den schenker bedoeld als pro zaprijs; en dat de helft ervan aan een bun del poezië wordt toegekend, die bovendien eerverleden jaar verscheen, is een groote onrechtvaardigheid tegenover eenige pro zaïsten, die reeds lang voor den prijs in aanmerking kwamen; een onrechtvaardig heid, die ik door aanvaarding van de an dere helft stilzwijgend zou goedkeuren. Ik noem in dit verband slecht Albert Kuyle en Albert Helman. Bovendien is de prijs in eersten aanleg bestemd voor een boek spelende in de zakenwereld; en het zal den schenker ongetwijfeld vreemd aandoen hem verdeeld te zien tusschen een hove nier in den tuin van Eros en een beschrij ver van woeste Malissoren die op bloed wraak uittrekken. Helaas is het niet de eerste maal, dat de jury tewerk gaat onder het motto „Ver deel en heersch". Twee jaar geleden reeds werd de Jacob Mees-prijs verdeeld tus schen S. van Praag en Teun de Vries, die haar, ondanks zijn begrijpelijke veront waardiging, zuiver uit geldgebrek aan vaardde. Dit is het laatste jaar, dat de Jacob Mees-prijs wordt toegekend, eenvoudig omdat de edele gever haar in arren moede intrekt. Hij wenscht, en terecht, geen gesol met zijn prijs. Dit is de tweede prijs, die door onver antwoord optreden van een deel der jury voor de Nederlandsche litteratuur verlo ren gaat. De z.g. Amsterdamsche poëzie prijs werd om dezelfde reden door den ge ver ingetrokken: ook hij wenschte geen versnippering en verdeeling in tweeën of drieën. De verantwoordelijke persoon in beide gevallen is volgens mijn inlichtingen mr. Martinus Nijhoff. Aan zijn drijven is het te wijten, dat het toch al zoo uiterst geringe aantal prijzen nu opnieuw gehal veerd wordt. Herziening der jury lijkt my in dezen dringend geboden. Ik ben mij er volkomen bewust van, dat deze weigering een klap in het gezicht der verdeelzuchtige juryleden is. Maar zij heb ben er om gevraagd. Het is in dezen tijd natuurlijk moeilijk, een flinke som gelds te moeten derven. Maar ik leef liever van brood en uien in het land der woeste Ma lissoren, waar eer het hoogste goed is, dan mij hier lafhartig de zakken te laten vullen met geld, waarmee de gever beter en zui verder bedoelingen had. Bovendien verbied mijn eergevoel mij, mij de linker- of rech terhelft van een in tweeën gezaagde kroon op het hoofd te laten zetten. Er is reeds genoeg halfheid in dezen tijd. In vredesnaam nog geen halve bekronin gen! Den Doolaart gedeeltelijk on juist. De voorzitter der Maatschapij heeft in een persgesprek verklaard, dat de Mei- prijs door den schenker aanvankelijk be doeld was als bekroning van een roman, handelend over het zaken- of industriele ven. Daar deze beperkende voorwaarde echter moeilijkheden opleverde, omdat er slechts zelden dergelijke romans te bekro nen zijn, heeft de schenker er reeds eer der in toegestemd, dat de prijs gedeeld wordt en ook voor andere dan zaken- of industrieromans toegekend kon worden. In zooverre achtte de heer Bothenius Brou wer de motiveering van de weigering van den heer Den Doolaard onjuist. Het bestuur der Maaschappij zal thans nader met den schenker in overleg treden wat met den geweigerden halven prijs te doen. Er is iets niet in orde. Vroeger was het gewoonte het advies der commissie van Schoone Letteren vóór de vergadering bekend te maken, zoodat men in den regel reeds wist, hoe het ad vies luidde en wie dus de bekroonde wa ren. Ook de pers maakte hiervan dankbaar gebruik en publiceerde het advies in den regel tevoren. Totdat eenige leden der Maatschappij dezen gang van zaken ver oordeelden en besloten werd het advies der Commissie geheim te houden. Dat is steeds gedaanvoor de pers al thans, want angstvallig werd het advies daarna steeds verborgen gehouden, zeer tot ongemak der verslaggevers, die voor het steeds uitgebreid verslag moeten zorgen. En nu op de vergadering bekend ge maakt wordt hoe het advies der Commis sie luidt, komt daar ineens 'n hale be kroonde, die 'n tevoren klaar gemaakte verklaring afleest. Dus heeft hij gewe ten, dat hij half bekroond wasl Indertijd werd besloten, dat de bekro ning ongeldig zou worden, indien tevoren van een prijstoekenning iets uitlekte. Zou dit wellicht ook 'n oplossing kunnen zijn? In tegenstelling met hetgeen gisteren werd bericht is de Commissi'e voor Schoo ne Letteren nog niet herkozen, wijl door het bestuur geen dubbeltallen waren ge maakt. In deze commissie waren aftredend de heeren Gerretson en Nijhoff. De stemming van deze commissie zal schrftelijk geschie den. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". De jaarvergadering. Onder voorzitterschap van den heer P. v. d. Hoeiven hield de L.K.K. „Voor Allen" gisteravond in een der bovenzalen van café restaurant „In den Vergulden Turk" haar als steeds matig bezochte jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De voorzitter sprak een kort welkomst woord en gaf daarna het woord aan de 2e secretaresse mej. C. Oudshoorn tot het lezen der notulen, welke onveranderd wer den vastgesteld! De voorzitter deelde mede, dat in het as. jaar door de gemeente geen vrijstelling vain 'betaling van vermakelijk heidsbelasting zal worden verleend. Het bestuur blijft ter zake diligent. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Hartkamp, vernamen wij, dat de concerten steeds goed bezocht waren, en in den smaak der leden vielen. In het kamende seizoen zullen op veler verzoek zooveel mogelijk Hollandsche so listen concerteeren. Het bestuur onderging geen wijziging, terwijl het ledental daar entegen niet onbelangrijk verminderde, niet zoozeer door een abnormaal groot aan tal bedankjes, doch door een geringen aan was van nieuwe leden. Het verslag werd ander dankzegging goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling om in het a.s. seizoen ter herdenking van het 10-jarig bestaan van den kring een avond met groot orkest te organiseeren. De data der zes concerten zullen zoo spoedig mogelijk worden vastgesteld en ter kennis van de leden gebracht. - Blijkens het financieel verslag van den penningmeester, den heer L. Gerverdinck, bedroegen de inkomsten over het afgeloo- pen jaar 2600, waarvan 2540 aan con tributies. De uitgaven bedroegen 2610, waarvan de voornaamste post 2250 voor concerten vormde. Er is dus een nadeeldg 6aldo van 10, dat door een bedrag van 850 aan beschikbare middelen op 31 Mei j.l. ruimschoots gedekt wordt. De kascom- missie rapporteerde de boeken en beschei den in de beste orde te hebben bevonden en adviseerde den penningmeester te déchargeeren. Hiertoe werd onder dank aan den heer Gerverdinck voor zijn accu raat beheer besloten. De begrooting 19341935 werd in ont vangsten en uitgaven vastgesteld op 2600, waarbij is rekening gehouden met het jubi- leum-canoert en welke is gebaseerd op een ledental van 700. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden mej. C. Oudshoorn en de heeren mr. C. J. Goud smit en L. Gerverdinck bij enkele candi- daatstelling werden herkozen. Tot leden der kascommissie werden benoemd de hee ren W. C. de la Court, F. A. ten Hooven en K. Millaart, tot hun plaatsvervangers HEEFT U AL AARDIGE GELAKTE TUINMEUBELEN? Zoudt U niet graag nog een makkelijke LIGSTOEL erbij hebben of een lichtechte TUINPARASOL? De GROOTSTE KEUZE in deze artikelen vindt U bij TUINAMEUBLEMENT bank, 2 fauteuils en tafel, geel, rood, wit, t)j\ fa degelijk lakwerk fc.*r.OU HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN de heeren N. A. Sloos, D. Verboog en J. Faber. De contributie voor het komende seizoen werd bepaald op 3 per kind, vermeerderd met 10% vermakelijkheidsbelasting. De heffing door het gemeentebestuur maakt den losse kaarten-verkoop weer mogelijk. Het voorloopdg programma bevat de vol gende concerten: Dinsdag 23 October 1934: Willem An- diriessen, Pianist. Dinsdag 13 November 1934: Renesse-Hel- rnamn-van Wezel, Trio. Donderdag 13 December 1934: Budapes- ter Strijkkwartet.' Vrijdag 1 Februari 1935: Raphael Lanes, Solo-cellist. Donderdag 14 Maart 1935: Kayla Mitzl, Violiste. Donderdag 4 April 1935: Het Utrecbtsch Stedelijk Orkest, onder leiding van H. van Goudoever. De voorzitter wekte op om deze reeks prachtige concerten in grooten getale bij te wonen. Bij de rondvraag 'bracht de heer ten Hoo ven o.m. de wensohelijkheid van uitbrei ding van het ledental naar voren. Na breed voerige discussie wend besloten tot de op richting van een prapaganda-commissie, waarin voorloopig zitting zullen nemen mej. Muller en de heeren mr. C. J. Goud smit en ten Hooven. Hierna werd de vergadering onder dank voor de opkomst gesloten. HET ZIEKENTRIDUUM TE LEIDEN. Men verzoekt ons de aandacht te vesti gen op den sluitingsdatum voor deelne ming aan het Ziekentriduum, dat begin Juli in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph zal worden gehouden. Tot en met morgen bestaat nog gelegen heid tot opgave bij de parochiegeestelijken of bij de wijkzusters. Na dien datum, dJ. na 15 Juni, zullen geen opgaven tot deelneming meer worden aangenomen. WONINGBOUWVEREENIGING „ONS BELANG". De Jaarvergadering. Bovengenoemde vereeniging hield gister avond in „Concordia" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. Gerritsen, open de met een woord van welkom, ging in het kort de werkzaamheden van het afgeloo- pen jaar na, en sprak nog enkele woorden over het Vide bouwplan, waarvan hij hoop te, dat het nu ingediende plan tot stand zou mogen komen. De 2de secretaris, de heer Joh. v. d. Bos, las de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd, onder dank van den voorzitter, werden goedgekeurd. Nadat een lid der kascommissie verslag over de con trole had uitgebracht, waarbij alles in orde werd bevonden, volgden de jaarverslagen van secretaris, welke verslagen na enkele kleine bemerkingen werden goedgekeurd. De hierna volgende bestuursverkiezing had tot resultaat, dat werden herkozen de heer J. Gerritsen als voorzitter en de heer H. Oudshoorn als penningmeester. Be drie aftredende bestuursleden, namelijk de hee ren Joh. v. d. Bos, J. Hansen en C. Paauw, werden eveneens met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. Tot lid der kascommissie werd gekozen de heer G. F. van Boven, terwijl tot lid der geschillencommissie werd aangewezen de heer W. van Weerlee. Door het bedanken van een lid van den Raad van Commissarissen was ook in dit college een vacature ontstaan. Als zooda nig werd met algemeene stemmen op voor stel van het bestuur gekozen de heer J. H. Schneider, boekhouder alhier. Nadat een 26-tal nieuwe leden was aan genomen en een tweetal geroyeerd, volgde de rondvraag, waarbij de tongen los kwa men. Zoo werd o.a. gesproken over de te hooge huren, over al of niet verder bou wen, over den last van sommige bewoners der gemeentewoningen of juiste gezegd de kinderen van deze bewoners, over de twij felachtige eer, dat „Ons Belang", in tegen stelling van andere woningbouwvereeni- g in gen steeds gemeentewoningen in haar omgeving krijgt, en vooral kwam een kwes tie ter sprake over al of niet-betaling van vernieuwde W.C.-potten. Nadat de vele vra gers van bestuurszijde zooveel mogelijk wa ren beantwoord, welke antwoord niet naar ieders zin was, volgde op eenigszins rumoe rige wijze sluiting der vergadering door den voorzitter met een woord van dank voor de opkomst. Buurtvereeniging „Eensgezindheid". Door het bestuur van bovengenoemde vereeniging is op aanvraag van vele leden besloten, wederom als vorige jaren een uitgaansdag met de kinderen van leden te organiseeren naar „Groenendaal" op Dins dag 31 Juli a.s. De inschrijving hiervoor zal worden ge houden op Zaterdag den 16en Juni a.s. van 3.00 tot 4.30 uur in den tuin van den heer N. Verbiest, Evertsenstraat 30. De inschrijving zal worden gehouden voor kinderen van 6 t.m. 13 jaar, voor volwassenen tegen betaling (eventueel GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. 41/J% Geldleening van 1914, groot 2.200.000.aangegaan krachtens raadsbesluit van 2 April 1914. Burgemeester en Wethouders van Leidien geven karmis aan houders van nog niet uit gelote öbligatiën van bovengenoemde lee- ning, dat deze Stukken A pari aflosbaar zijn gesteld op 16 Juli 1934 te Leiden bij dien Gemeente-Ontvanger, het bijkantoor van de Amsterdamsche Bank en het bijkantoor van de Rotterdamsdhe Bankvereeniging, te Amsterdam bij die Amsterdamsche Bank en de Rotterdaimsche B ankvereenigi ng en te Rotterdam bij de Amsterdamsche Bank en de Rotterdamse he Bankvereeniging. Op de Öbligatiën, welke voorzien moeten zijn van coupons per 2 Januari 1935 en volgende, zal voor 15 dagen rente worden bijtaald (na aftrek dier couponibelasting) een bedrag van 1.84. Leiden, 13 Jund 1934. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Vestiging van bedrijven aan voor het rijverkeer afgesloten wegen. Burgemeester en Wethouders van Lei den; Overwegende, dat het meermalen voor komt, dat bedrijven of pakhuizen worden gevestigd in perceelen in straten of stegen, waarin het verkeer met motorrijtuigen of/en andere voertuigen geheel is verbo den, dan wel slechts in beperkte mate is toegelaten en dat in zulke gevallen de eige naren of gebruikers van die perceelen om ontheffing van de desbetreffende verbods bepalingen verzoeken, ten einde die per ceelen met genoemde voertuigen te kunnen bereiken; Brengen ter kennis van belanghebbenden, dat voor het vervolg die ontheffingen slechts in zeer bijzondere gevallen zullen worden verleend en geven hun daarom ernstig in overweging om alvorens tot ves tiging van bedrijven of pakhuizen e. d. in zoodanige straten of stegen over te gaan, zich, ter voorkoming van teleurstelling, er te voren van te overtuigen of de benoodig- de ontheffing zal kunnen worden verkre gen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRLJEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1934. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders var Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. C. J. van Velzen en rechtverkrijgenden tot het op richten van een broodbakkerij in het per ceel Rijnd'ij'kstraat No. 4; b. L. den Holder en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een machinefabriek an het perceel Galgewater No. 20; C. de N.V. Pieck's Ma- nufaoturenhanidel en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een fabriek van oon- featiegoederen in het perceel Haarlemmer straat Nis 228/230; d. A. J. van Berge Hene gouwen en rechtverkrijgenden tot het op richten van een ondergrondsche bewaar plaats voor benzine met bovengrandsdhe aftapinrichting in het perceel Hoogewoerd No. 169. AGENDA LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van M a a n d a g 11 tot en met Zondag 17 Juni a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, met medeneming van kleinere kinderen buiten de groepen), alsmede voor dona teurs en hun kinderen en niet volwassenen van 14 jaar en ouder. Het bestuur verwacht een zeer groote deelname en vertrouwt dat iedereen die wenscht mede te gaan, op het inschrij vingsuur aanwezig zal zijn. Het Residentie-Orkest. Aan de concerten te Leiden in den vol genden winter door het Residentie-Orkest onder leiding van dr. Peter van Anrooy zul len hun medewerking verleenen: Zino Francescatti (violist), Hertha Glückman (zangeres), Marcelle Meyer (pianiste), Na than Milstein (violist), Sam Swaap (vio list) en Jo Vincent (zangeres). Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 988. Leidsehe Coöperatie- Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Doel", Leiden, Haarlemmerstraat 184. De statuten zyn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Leidsehe Coöperatieve Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Doel" U.A Nieuwe inschrijving 6413. Van- dervoet's Bloembollenkweekerij en Handel N.V., Sassenheim, Teylingerlaan 13. (Ned. Stscrt.: 7 Mei 1934, Bijvoegsel Nr. 860). Dir.: A. van der Voet, Sassenheim. Maatsch. kap.: 5.000.waarvan geplaatst en gestort: ƒ1.000.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2