DONDERDAG 14 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 11 UIT DE OMGEVING NOOTDORP. Doodelijk ongelijk op on bewaakten overweg 17-Jarlg meisje het slachtoffer. Aan den onibewaakten overweg Veenweg van de Lijn Den Haag—Rotterdam— Hof plein, heeft gistermiddag circa 3 uur, zoo- als wij gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage hebben gemeld, een doodelijk onge luk plaats gehad. Het 17-jarig meisje, L. 't Hant, wonende Noordeweg te Nootdorp, wilde met haar rijwiel den overweg passeeren, juist toen een auto van de Amsterdamsche Ballast Mij haar passeerde, welke zooveel stof op joeg, dat zij niet bemerkte, dat uit de rich ting Den Haag een trein naderde. Het meisje werd door den trein gegrepen en zwaar verminkt een eind weggeslingerd. Dr. Perquin en Dr. van Zeeland, die epoe- diig ter plaatse waren, konden slechts den dood oonstateeren. Het lijk is naar het lijkenhuis te Leid- sohendam vervoerd. Nadere bijzonderheden. Gistermiddag was het meisje nog voor geneeskundige behandeling geweest bij een dokter te Delft. Vandaar terugkeerend volgde zij echter niet den weg naar haar woonhuis, dat gelegen is in de richting Pijnaoker. Zij ging per rijwiel in de rich ting Leidsch.end.am, waar zij de twee be ruchte onbewaakte overwegen moest pas seeren. Mensohen, welke zich in de buiurt bevon den, waar het ongeluk plaats vond, zagen het meisje eenige oogenblikken ronddwa len, tot het ongeluk plaats vond met den sneltrein, komende uit de richting Den Haag, welke te ongeveer 3 uur 8 min. den overweg passeert. Deze deelden mede, dat het meisje haar rijwiel tegen een paal had geplaatst, welke ongeveer 6 M. op het baanvak staat. Dit is dus een andere lezing van het ongeval. Dit feit wordt echter aldus verklaard, naar de burgemeester van Nootdorp ons mededeelde, dat het meisje par fiets den overweg reeds was gepasseerd en zich toen herinnerde nog een boodschap te moeten doen bij een dicht daarbij wonende familie. Zij heeft toen haar fiets daar neergezet, om niet opnieuw den overweg fietsend* te moe ten passeeren. Zij is toen teruggeloopen en toen zij opnieuw den overweg passeerde om haar fiets te nemen en verder te gaan, geschiedde het ongeluk. Dit het slachtoffer onmiddellijk is gedood, blijkt uit het zwaar verminkte lichaam, dat ongeveer 100 M. medegesleurd werd, en uit de verklaringen van dr. van Zeeland uit Leidschendam-Veur, welke onmiddellijk aanwezig was. Ook burgemeester Schölvinck, burge meester Keizer uit Leidschendam, ver schillende veldwachters en marechaussees waren spoedig op de plaats des onhedls aan wezig. Burgemeester Schölvinck, die uit papie ren die in de fietstasoh zaten had opge maakt wie het slachtoffer was het lijk zelf was onherkenbaar verminkt heeft zich persoonlijk naar de zwaargetroffen familie begeven om hen het ongeval, hun dochter overkomen, op de hoogte te bren gen. De heer 't Hart was sinds korten tijd lid van den gemeenteraad. Het lijk werd vervoerd naar het lijken buisje te Leidschendam en is later in den avond naar de ouderlijke woning aan den Noord'weg alhier overgebracht. Omtrent de juistheid van dit ongeluk tast men nog in het duister. Een onderzoek zal worden ingesteld. Wederom is door een der beruchte onbe waakte overwegen in Nootdorp een men- echenleven verloren gegaan. LEIMUIDEN. Ongeluk. De landbouwer van den Ak ker, die het mes van een maaimachine naar den smid wilde brengen om dit te laten slijpen kwam met dit mes zoodanig te vallen, dat hij een diepe wonde in zijn dij been opliep. Hij moest zich onmiddellijk onder geneeskundige behandeling stellen. Weinig werkloozen. Momenteel staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling slechts vier personen als werkzoekenden ingeschreven. Momenteel kan dus practisch niet van werkloosheid gesproken worden. Een jubileum. Op 22 Juni a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de in deze ge meente alom bekende Corneljs van Velzen zijn beroep als de boeren bezoekend winke lier opvatte. 50 jaar lang heeft de heer van Velzen weer en wind trotseerend als koopman van huis tot huis getrokken en heeft steeds kans gezien om voor zich en zijn gezin (de heer van Velzen heeft 11 kinderen) de kost te verdienen. RIJNZATERWOUDE. Geen werkloosheid meer. Op het oogenblik staat in deze gemeente slechts een persoon als werkzoekend bij het agent schap der arbeidsbemiddeling ingeschre ven. In deze gemeente dus momenteel geen werkloosheid meer. Bezuiniging. Ged. Staten hebben aan het gemeentebestuur voor den tijd van twee jaren ontheffing verleend van de ver plichting tot het geven van onderwijs in de lichamelijke oefening aan de o. 1. school alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Maandag 18 Juni, des namiddags 7 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Voorstel van B. en W. inzake verhu ring van de lokalen der landbouwhuishoud- school aan de Hollandsahe Maatschappij van Landbouw. 2. Voorstel van B. en W. inzake ver koop van grond aan de heer en A. Vis Pzn. en W. de Jong. 3. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan van een gemeenschappelijke regeling voor de toelating van leerlingen op de openbare lagere school aan de Aardam met de gemeente Ter Aar. 4. Voorstel van B. en W. inzake het vast stellen der vergoeding ex artikel 101, le lid der Lager Onderwijswet 1920, ten behoeve van de bijzondere scholen. 5. Voorstel van B. en W. inzake het verstrekken van een kasgeldleening aan de gemeente Rotterdam. (Dit voorstel betreft de leening van 125.000.3 pet. voor het tijdvak 1 Juli1 December 1934). 0. Voorstel van B. en W. om te vol doen aan de door Gedeputeerde Staten gemaakte opmerking en inzake: a. verordeningen op de heffing en invor dering eener hondenbelasting; b. de verordeningen op de heffing en invordering eener vermakelijkheidsbelas ting, beiden vastgesteld den 26sten Maart j.l. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit van 9 Februari 1931, houdende vergunning aan de N.V. Ge meenschappelijk Grond- en Huizenbezit tot straataanleg. 8. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der gemeentebegrooting, diensten 1933 en 1934. 9. Voorstel van B. en W. inzake wijzi ging der begrootingen voor de water- en lichtbedrijven, dienst 1933. 10. Benoeming van een onderwijzeres aan de O.L. school Schoolstraat. De voordracht luidt: no. 1 Mej. G. Duyvetter te Leiderdorp; no. 2. Mej. W. C. Zoethout te Waddinxveen; no. 3 Mej. A. J. E. Scheij- grond te Gouda. Verbetering van den Heerenweg. B. en W. berichten den Raad het vol gende: Naar aanleiding van ons voorstel d.d. 2 December 1933 werd door u in uw verga dering van 11 December d.a.v. besloten een jaarlijksche bijdrage van 1400.aan de provincie te verleenen tot verbetering van den Heerenweg en tot overdracht van den eigendom van dezen weg, voor zoover die aan de gemeente behoort, aan dat lichaam. Wij deelden daarbij mede, dat voorwaar de van de tot standkoming van den nieu wen weg was de opheffing van den tol te Leimuiden. Wannéér die zou plaats hebben was ons niet met juistheid bekend. Uiter aard zou dit verband houden met de onder- houdssituatie van den weg. Wij hadden hoop, dat de opheffing niet al te lang op zich zou laten wachten, omdat ons offi cieus bekend was, dat onderhandelingen gevoerd werden om aan de Provincie het onderhoud van het oude wegtracé te bren gen, zoolang het nieuwe nog niet tot stand zou zijn gekomen. Ondertusschen werd ons dezer dagen door den eerst aanwezend ingenieur van den Provincialen Waterstaat medegedeeld, dat bedoelde onderhandelingen dit ver loop hebben gehad, dat de Provincie het onderhoud van het oude weggedeelte van het einde van den Heerenweg tot en met Leimuiden, niet overneemt; het blijft dus ten laste van de gemeente Leimuiden. Om dat in verband met de verkrijging door de Provincie in eigendom van den benoodig- den grond voor het nieuwe wegtracé Rijn- saterwoudeLeimuiden eenigen tijd ge moeid is, wordt verondersteld door den Provincialen Waterstaat dat na 2, uiterlijk na 3 jaar, dat gedeelte van den weg eerst tot stand zal zijn gekomen. Dat gedeelte; want eerder reeds wordt begonnen met het nieuwe wegdek voor den Heerenweg. En reeds binnenkort zal de Provincie het ge deelte van den Heerenweg, dat thans in desolaten toestand is, behoorlijk beraad- baar maken. Tot zoolang echter het 'nieuwe tracé van den weg van Rijnsaterwoude af niet gereed is en dat duurt, zooals wij opmerkten, 2 a 3 jaar, zal de tolheffing blijven bestaan. Omdat die opheffing in ons voorstel een nog al primaire overweging uitmaakte, stel den wij er prijs op u van den bovengeschet- stenloop van zaken mededeeling te doen. Tegen eenig uitstel is te minder bezwaar nu de tolheffing kort geleden aanmerkelijk verlaagd is. De commissie voor Openbare Werken heeft zich met dit standpunt vereenigd. Te water. Eenige H.B.S.-scholieren passeerden gisterenmiddag de Gouwslui- sche weg en zooals gewoonlijk maakten zij op hun rijwiel verschillende capriolen. Dat was dan ook de oorzaak, dat een hunner, een pl.m. 12-jarig meisje uit Boskoop, haar vrijmoedigheid duur moest betalen. Zij raakte n.l. met haar fiets in een breede langs den weg gelegen sloot. Hoewel spoe dig hulp aanwezig was, wist zij zich na eenige onderdompelingen zelf op het droge te werken. Het hevig verschrikte meisje werd bij omwonenden van droge kleeren voorzien. Het pl.m. 8-jarig zoontje van V. ge raakte gisteravond spelenderwijze in „de Aar" te water. Op het geschreeuw van den jongen kwamen personen toeloopen, die hem uit het zilte nat bevrijdden. Auto te water. In den Hoorn nabij de grens der gemeente is gisteravond de autobestuurder v. E. uit Zegveld, toen hij met zijn auto wilde draaien, in de langs den Rijksstraatweg gelegen sloot geraakt. Aanvankelijk werd met een vrachauto ge tracht de drenkeling op het droge te bren gen, doch toen dit niet bleek te gaan, werd de hulp van den heer Jac. Boot ingeroepen, die met de kraanwagen de auto, die ernstig was beschadigd, op het droge bracht. BOSKOOP. De Trekvogels. Dinsdagavond was een groote trek waar te nemen van 't pu bliek naar 't Trekvogel-terrein. Kwart over zeven marcheerde de R. K. Harmonie „St. Caecilia" vanaf de Rozenlaan naar 't veld, waar zij de veteranen voetbalwedstrijd tusschen de „Leunstoel" en de „Pantoffel" zou opluisteren. Het was een aardige wedstrijd met vele spannende en ook vele grappige momenten. Uit het spel bleek, dat verschillende het nog niet verleerd waren. Met half-time leidde de „Leunstoel met 32. De rust scheen de „Pantoffel" echter goed gedaan te hebben, want het einde kwam met 73 in 't voordeel van de Pantoffelhelden, die over meer ausdauer bleken te beschikken dan de „Leunstoel". Na een woord van dank aan de muzikan ten gingen allen onder de vroolijke tonen van „St. Caecilia" voldaan huiswaarts, 't meest de penningmeester van Trekvogels! HAZERSWOUDE. Geslaagd. Mej. G. van Pijlen alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor het exa men costumiëre. Posthume hulde. Alhier was een comité gevormd en waren gelden ingeza meld met het doel een steen te plaatsen op het graf van wijlen den heer A. H. Wes- sels. Vrijdag 15 Juni a.s., 's middags 4 uur (zomertijd) hoopt men nu deze steen aan de familie over te dragen. ZEVENHOVEN. R. K. KIESVEREENIGING. De heer M. P. van der Weyden aan het woord. Dinsdagavond hield de heer M. P. v. d. Weyden op uitnoodiging der R. K. Kies- vereen. een rede in het Bondsgebouw. De opkomst was goed. De voorz. heette allen welkom, in het bijzonder den Edelaohtb. heeren Burgemeesters en den spreker en sprak zijn tevredenheid uit over de op komst. Na een inleidend woord geeft hij dan het woord aan den heer v. d. Weyden. Spr. zegt met genoegen de uitnoodiging van het bestuur te hebben aanvaard. Het is te alle tijden gewensoht, dat de kiezers eens met afgevaardigden in contact komen en nu bij de huidige staatkundige worste lingen over heel de wereld lijkt het spr. gebiedend noodzakelijk, dat de kath. kie zers eens worden voorgelicht omtrent de R. K. Staatspartij, de Regeering en de Re- geeringspolitiek en ook over het parlemen taire werk der afgevaardigden. Bij de ver vroegde stemming van 26 April 1933, heb ben de dissidenten gezorgd, dat de kath. geen 30 zetels maar 28 zetels konden be zetten, met gevolg dat de Kath. Staatsp. geen kabinet-formateur kreeg. Spr. besprak de samenstelling van het kabinet, en liet duidelijk uitkomen, dat bij de gang van zaken de Kath. Staatsp. niet verantwoordelijk is voor het regeeringsbe- leid, al wil zij deze regeering op de meest loyale wijze steunen, zoover dit niet met haar beginselen in strijd komt. Spr. besprak vervolgens de moeielijke Regeeringstaak. Wij moeten, aldus spr., hoogachting hebben voor de 10 mannen, die deze zware taak op zich hebben willen nemen. De Regeering heeft thans een zeer on dankbare taak. Hoe de financieele moeie- lijkheden tto een oplossing te brengen en hoe 't bedrijfsleven voor ondergang te be hoeden en daarnaast de werkloosheid te temperen en te verzachten? Het 60 millioen- plan is een eerste aanval op de werkloos heid. Verder behandelde spr. de plaats der vrouw in de productie en hoe de financieele moeielijkheden tot een oplossing te brengen. Voor 1934 is het tekort geraamd op 190 millioen. In '33 was er reeds 80 millioen te kort. Maar zoo kan het niet doorgaan. Wat is nu het geval. De heffingen staan bijna aan de spits. Salarissen worden verlaagd, gevolgd door Indisohe pensioenen. Op de uitkeering uit het Gemeentefonds moet worden gekort. In 48 landen, aldus spr., is door devaluatie tegen het eenzijdig recht der crediteuren tegemoet gekomen. Hier kan dat nog niet bereikt worden. Spr. heeft daar al genoeg over gesproken. Vervolgens behandelt spr. de landbouwsteun. Dit is een gevolg van twee groote factoren. De buitengewone prijsdaling van bijna alle agrarische producten en ernstige belemme ringen in het internationale ruilverkeer. Spr. toonde aan, dat wij hier zelf kunnen produceeren zooals landbouwproducten, maar dat wij die uit het buitenland betrek ken, en onze eigen voedingsproducten voor afbraakprijzen verkoopen of vernietigen. Spr. toonde met eenige gevallen aan, dat deskundigheid in deze noodzakelijk is. Voor de landbouw is al een en ander tot stand gebracht. Wat de tuinbouw betreft, deze is nog onvoldoende na de steunverleening in 1933. Vervolgens besprak spr.: Het parlemen taire werk der R. K. Staatsp. Veel critiek komt er tegenwoordig los op het parle ment. En daarvan ontkomt ook de R. K. Staatsp. niet. Zijn er misstanden, en spr. ontkent die niet, dan moet men trachten binnen het raam der partij hierin verbete ring te brengen. Of moeten we hier toe standen krijgen, zooals in Duitschland „en andere landen met een dictator? Spr. zegt, dat wij, zoolang we zelf niet volmaakt zijn, niet mogen verwachten, dat een parlement of zelfs een R. K. Staatsp. volmaakt is. Daarna behandelde spr. het werk der af gevaardigden in .fracties, afdeelingen, com missies enz. en hoe bij openbare behande lingen de éénmans-partijen zoolang moge lijk het woord voeren. Daarom is het noo- Vergadefnimg van dien Raad dezer ge meente cup Woensdag 13 Juni, des morgens 10.30 uur. Tegenwoordig aille leden. Voorzitter is burgemeester A. Warnaar, die de vergade ring opent met gebed en daarna een woord van welkom spreekt. De notulen der bedde laatst gehouden vergaderingen, bevattende het afscheid van burgemeester J. van der Meulen en instal latie van burgemeester A. Warnaar, wor den ter visie gelegd en na inzage onver anderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken w.o. Missives van Ged. Staten houdende goedkeuring van raads besluiten; Missive van Ged. Staten houden de goedkeuring begrooting 1934, waarbij gevoegd eenige opmerkingen inzake een in te voeren straatbelasting in verband met de rekening dienst 1932. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring begrooting Waterleidingbedrijf dienst 1934. Van het bestuur der Ned. Herv. School is een ver zoek ingekomen om een bedrag van 197.77 voor aanschaffing van leermidde len. Tevens is van genoemd bestuur 'n ver zoek ingekomen, wegens stijging van heit aantal leerlingen, naar gelang van het gnooter aantal, ook een bedrag van 11.85 per leerling zal wooden uitgekeerd. B. en W. geven in overweging, vóór hieromtrent een besluit te nemen, deze zaak nauwkeu rig te onderzoeken en advies in te winnen bij den Inspecteur van het L.O. en daarna een beslissing te nemen, wat wordt goed gevonden. Verder is ingekomen een schrij ven van Ged. Staten, waarbij ter beoordee ling wordt toegezonden een nadere salaris regeling voor Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in deze Provincie. De rege ling, die definitief zal worden vastgesteld indien geen bezwaipen hieromtrent voor 1 Juli a.s. worden ingebracht, wordt door den voorzitter, voor deze gemeente ter ken nis van den Raad gebracht en na eenige toelichting voor kennisgeving aangenomen. Tenslotte deelt de voorzitter mede dat van het bestuur der R. K. Schooi aan den Groe nendijk een aanvrage ten behoeve van de school was ingekomen, maar na gehouden bespreking door B. en W. met genoemd bestuur, de aanvrage weer was ingetrok ken. In verband hiermede wijst de voor zitter op de welwillende houding van het bestuur in deze moeilijke tijden en doet tevens een beroep tot medewerking van de schoolbesturen. De gemeente moet bijpassen. Hierop komt aan de orde: Voorstel tot goedkeuring van de balans en verlies- en winstrekening van de Bouw- vereeniging „Volksbelang". De rekening sloot met een nadeelig saldo van 935.45, wat nu ten laste van de gemeente komt. Door verschillende oorzaken, o.a. verla ging van de huur der woningen en op name van gelden tegen hoog er rente, dan door het Rijk nu werd ingevoerd, is een nadeelig saldo te boeken. Pogingen tot be middeling van het Rijk zullen worden aan gewend De rekening werd goedgekeurd. De rekening van de vereeniging „Werk verschaffing" met een nadeelig saldo van 599.91, werd op voorstel van B. en W. goedgekeurd. Aan arbeidsloon was uitge keerd een bedrag van 786.65. In betrekking tot de gemeenschappelijke regeling inzake de Koudekerk&che brug werd door B. en W. wijziging voorgesteld. Naar aanleiding van een ingekomen schrij ven van B. en W. van Koudekerk werd voorgesteld voor administratiekosten en renteverlies een bedrag van 75.in re- dig, dat er een regeling komt in de Kies wet, dat geen 52 partijen aan de verkiezin gen kunnen deelnemen. Spr. verklaart met nadruk, dat er heel wat meer zelfbeheer- sching wordt gevraagd om te zwijgen dan om bij iedere gelegenheid te spreken. Zijn de afgevaardigden niet naar uw zin. eenmaal krijgt gij gelegenheid om met hen af te rekenen. Spr. beval warm aan een hechte aaneensluiting van de R. K. Staatsp. en de eenheid in de partij, waarop ook de Kerkelijke overheid zoo herhaaldelijk wijst, want in de eenheid zit de kracht. Daarna behandelde spr. het Nationaal- Socialisme en Fascisme. Spr. besloot zijn rede met een peroratie tot de Kath. kiezers om de eenheid te bewaren en zich te scha ren rondom het gezag der Kerk. Critiek is geoorloofd in de vertegenwoordigende lichamen. Maar zij moet gericht zijn op op bouw, niet op omverwerping of afbraak. Wil critiek toelaatbaar, zelfs welkom zijn, dan zal het gepaard moeten gaan met eer bied voor het gezag, behoud der goede orde en met het bewandelen van uitsluitend wet tige wegen. Hierna werd gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Bepleit werd o.a. nu zoo vele schippers werkloos zijn, de scheep vaart op Zondag stil te leggen. Dan kunnen de schippers en ook brug- en sluispersoneel hun kerkbezoek Zondags volbrengen. De voorz. bracht tenslotte hartelijk dank aan den heer v. d. Weyden en aan de aan wezigen voor de belangstelling en sloot de vergadering met den chr. groet. RECHTZAKEN HAARLEMSCHE RECHTBANK. Veertien dagen geleden heeft voor de Haarlemsche Rechtbank terecht gestaan een 24-jarige zeeman die op 24 Januari j.l. een aanslag heeft gepleegd op zijn 76-jari- gen oom, die te Haarlem woont. Hij sloeg het slachtoffer met een nijptang op het hoofd, toen zijn vrouw even de kamer uit ging. Daarna wilde hij geld uit het buffet wegnemen. Zijn plan werd verijdeld door- VAN HAZERSWOUDE kening te brengen, waarvan door elk der gemeenten 37.50 zal worden betaald. Het totaal van het tekort bedraagt 1928.06, waarvan door deze gemeente een bedrag van 964.03 zal moeten worden bijgedra gen tot dekking. Besloten werd overeen komstig het voorstel van B. en W. Radio. In verband met een voorstel van B. en W. tot wijziging van de vergunning inzake rajdiodistriibutiie deelt de voorzitter mede cLat door den heer J. van Aalst hiertoe een verzoek werd gedaan. Door een bewoner van de Zijdeweg, wiens woning grenst aan de gemeente Benthuizen is aansluiting ver zocht. Daar de afstand van de laatst aan geslotene te ver is, wordt verzocht, wegens de hooge kosten, aansluiting te Benthuizen. De Directeur-Generaal bij de Posterijen heeft tegen de wijziging geen bezwaar, zoodat B. en W. voorstellen aan het ver zoek te voldoen, waartoe werd besloten. Door de Sted. Fabrieken voor Gas en Electric iteit te Leiden is wegens aanleg van den nieuwen Provinicaien weg en de verplaatsing der gebouwen, een verzoek ingezonden tot aanwijzing van grond voor toestell en-lokaal enz. voor gas en electri- citeit. Op grond van het contract met de directie is de gemeente verplicht hieraan te voldoen. B. en W. stellen den Raad voor het gedeelte tuingrond tusschen gashouder en begraafplaats hiervoor disponibel te stellen, daar dit een zeer geschikt terrein hiervoor is. Na eenige bespreking wordt hiertoe besloten. Vervolgens komt in behandeling een voorstel tot wijziging der gemeenschappe lijke regeling ipzake toelating van kinde ren uit deze gemeente op de openbare scholen te Boskoop. Na toelichting door den voorzitter werd goedgevonden volgens art. 5 der overeenkomst voor elke school afzonderlijk de zaak te regelen. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. H.B.S. te Leiden om een bijdrage in de exploitatiekosten der school, wordt op voorstel van B. en W. beslaten afwijzend hierop te beschikken. Voor Alphen aan den Rijn is op een verzoek dezelfde weg ge volgd en hierbij komt dat ook bij de be handeling der begrooting geen bedrag hier voor is uitgetrokken. Goedgevonden wordt wijziging van de begrootingen dienst 1933 en 1934. Rij de gehouden rondvraag vestigt de heer D. Buitenhuis de aandacht van B. en W. op de commissie inzake hooiihroei en acht het wfenschelijk dat wordt onderzocht of deze commissie nog intact is, of zou moeten worden aangevuld. De voorzitter belooft een spoedige en nadere regeling van deze zaak. De heer M. Scheel bespreekt die wensche- lijkheid en verklaart het zeer op prijs te stellen, wanneer ook hier een vent verbod werd toegepast. De voorzitter belooft dit punt in ernstige studie te zullen nemen, op de vergadering van B. en W. te zullen bespreken en zoo mogelijk later aan de orde te stellen. De heer Jac. de Kort vraagt eenige in lichtingen omtrent steun door Burgerlijk Armbestuur, waartoe hij naar het adres van B. en W. wordt verwezen. De heer W. Lommerse, die bij de instal latie van den burgemeester niet kon tegen woordig zijn, geeft de gunstige indruk weer bij de gehouden raadszitting opgedaan en spreekt den wensch uit dat de burgemeester tot een rijken zegen voor de gemeente zal mogen arbeiden. De voorzitter sluit de vergadering, waar op geheime zitting volgt. dat zijn tante plotseling de kamer binnen kwam. Hij dreigde haar dood te schieten wanneer hij geen geld kreeg. De eisch luidde: drie jaar en zes maan den gevangenisstraf. Heden deed de recht bank uitspraak en veroordeelde den zee man conform den eisch van den officier. De Haarlemsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen een 49-jarige trambestuurder, die op 17 September van het vorige jaar op de Leidsche Vaart te Haarlem een vrouw had aangereden. Zij werd ernstig gewond en overleed vrijwel onmiddelijk. Wegens dood door schuld stond de trambestuurder veertien dagen geleden voor de rechtbank terecht. De Of ficier van Justitie eischte zes weken hech tenis, doch de rechtbank sprak verdachte heden vrij, daar het causaal verband tus schen het roekeloos rijden van den wa genbestuurder en den dood van de vrouw niet is bewezen. Vorig jaar op 14 December heeft op den Wijkerweg te Velsen een doodelijk onge luk plaats gehad. Een 26-jarige vischhan- delaar uit Alkmaar reed daar in den vroe gen morgen een vischventer aan, die zoo ernstig werd gewond, dat hij vrijwel on middellijk overleed. De Haarlemsche rechtbank veroordeelde verdachte heden tot een gevangenisstraf van drie maanden, terwijl zijn rijbewijs voor den tijd van een half jaar werd inge trokken. De eisch luidde: gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden. Socialistische pers contra Baars. De socialistische pers „De Arbeiderspers", had tegen den heer J. Baars 'n vordering tot schadevergoeding van 10.000 ingesteld op grond van uitbatingen van den heer Baars in vergaderingen ten opzichte van de Ar beiderspers. De Haagsche rechtbank heeft heden in deze zaak interlocutoir vonnis gewezen, waarbij tot deskundigen werden benoemd de heeren A. Schilt, J. Moret Sr. en J. Ro bin. Deze deskundigen zullen Donderdag 28 Juni ais zoodanig worden beëedigd.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 11