DINSDAG 12 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN AUTO TEGEN EEN BOOM. Notaris en zijn echtgenoote gewond. Gistermiddag te ongeveer vier uur is op den Rijksweg tusschen Harderwijk en Nunspeet, in de nabijheid van laatstge noemde plaats een personenauto, waarin gezeten waren notaris L. A. Buurma uit Houten bij Utrecht en diens echtgenoote, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, tegen een boom gereden. De auto werd geheel vernield. Met groote moeite heeft men de beide inzittenden uit de wrakstuk ken van den wagen bevrijd. Het ergst was mevrouw B. er aan toe, die bewusteloos was en een ernstige hersenschudding bleek te hebben bekomen. Bij den heer B. werd geconstateerd, dat deze eenige ribben had gekneusd. De beide slachtoffers zijn per ziekenauto naar het Ziekenhuis Salem te Ermelo overgebracht en daar ter verple ging opgenomen. Dokter van Loon uit Nunspeet heeft de eerste geneeskundige hulp verleend. Het echtpaar was onderweg naar Veendam. KIND DOOR TREIN GEDOOD. Te Buitenpost (Fr.) is het 9-jarig zoon tje van den spoorwegwerker Pietersma, toen hij de spoorbrug over de Dokkumer vaart overliep door een trein gegrepen en op slag gedood. Hoewel het jongetje nog moeite deed het gevaar te ontloopen, mocht hem dit niet gelukken. Hij werd een eind meege sleurd, waarna hij tusschen de rails dood bleef liggen. JONGEMAN VERDRONKEN. Gezin zonder middelen van bestaan. De 23-jarige J. Bunt, die Zaterdagavond baden wilde in den vijver, die nabij Ot- terlo door de werkverschaffing wordt ge graven, is daar verdronken. Zaterdagavond is hij, nadat hij om elf uur van zijn werk te Ede was teruggekomen, weggegaan en zijn huisgenooten hebben hem dien avond niet meer gezien. Den volgenden morgen vond men zijn bed onbeslapen. Men werd ongerust, toen nabij den vijver zijn onder- kleeren werden gevonden. Zondag is men den geheelen dag aan het dreggen geweest, echter zonder resul taat. Gistermorgen is men weer met dreg gen begonnen, met het gevolg, dat het lijk van den jongen man werd gevonden in een diep gat, waar een pont had gestaan. Het gezin, dat geen vader en moeder meer heeft en waarvan de jongeman de kostwinner is, is thans geheel zonder mid delen van bestaan. JONGEN IN EEN ZWEMINRICHTING VERDRONKEN. Gisteravond is de 13-jarige J. Kunnen uit Leeuwarden, terwijl hij in het binnen- bassin van het zwembad „De Groote Wie len" aan het baden was, plotseling in de diepte verdwenen en verdronken. De bad meester, die eenige andere jongens zwem les gaf, sprong onmiddellijk gekleed te wa ter en slaagde er spoedig in het slacht offer op het droge te brengen. Kunstma tige ademhaling werd meer dan een uur lang toegepast, evenwel zonder resultaat. „Tel." MISLUKTE ACHTERVOLGING. Agent door eigen wapen getroffen. Een agent van politie te Arnhem, die in een villatuin aan den Velperweg te Arnhem een verdacht persoon opmerkte, zette deze na en loste om hem staande te houden een revolverschot met los kruit. De man versnelde zijn pas en ook de agent ging harder loopen; bij het door kruisen van struikgewas struikelde hij. Door den val ging de revolver af en werd de agent door een kogel in de linkerdij gewond. Gelukkig werd hij spoedig ge vonden en daarna overgebracht naar het gemeente ziekenhuis. Zijn 'toestand is be vredigend. „Hbld." Spionnage op een Neder- landsche boot Zweedsch ingenieur zou kapitein van de boot zijn De „Soir" van Brussel bevat volgend sensationeel verhaal: Zondagmiddag om half twee ongeveer keerde een Nederlandsche plezierboot met 200 pasagiers aan boord uit Luik naar Ne derland terug, toen een der douaniers, die in de sluis van Lanaye het gebruikelijk onderzoek instelde, den kapitein plots naar zijn hut zag snellen, terwijl hij een aantal papieren in zijn zakken poogde te verbergen. De douanier liep den kapitein na, doch toen deze uit zijn hut terugkeerde, zette hij het dadelijk op een loopen, zonder den douanier de gelegenheid te laten hem over zijn vreemd gedrag te ondervragen. De kapitein rende de boot af, sprong over boord en wist zich zwemmende op Neder- landsch gebied in veiligheid te stellen. Andere douaniers grepen den stuurman der plezierboot vast. De gendarmerie werd gewaarschuwd die de boot in beslag nam en aan den ketting legde. Het schijnt dat bij het onderzoek, dat de gendarmerie instelde, een aantal compro- mitteerende documenten in beslag geno men konden worden. Een daarvan zou de identiteit onthullen van den zonderlingen kapitein, die een te Maastricht wonend Zweedsch ingenieur en een berucht spion moet zijn. Proces-verbaal is opgemaakt en opge zonden naar het parket van Tongeren, dat op de plezierboot een onderzoek zal in stellen. BRAND IN EEN BIOSCOOP TE ROTTERDAM. Cabine uitgebrand. Gisteravond omstreeks negen uur ont stond door het vlam vatten van de film brand in de cabine van de „Corso"-bioscoop aan den Coolsingel te Rotterdam. De brandweer was spoedig ter plaatse aanwe zig. Zij kon evenwel niet verhinderen, dat de cabine geheel uitbrandde. Ook de film „Ein Lied, ein Kuss, ein Madel" werd ver nield. Het publiek verliet rustig de zaal. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. "UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM Op de eerste verdieping boven de bel étage van een perceel in de Blasiusstraat te Amsterdam, is gistermiddag door onbe kende oorzaak brand uitgebroken. Daar er niemand thuis was, had het vuur gele genheid snel om zich heen te grijpen met 't gevolg, dat de vlammen weldra door de drie vensters naar buiten uitsloegen. In middels hadden de bovenburen de brand weer gewaarschuwd. Toen deze gearri veerd was werden via den opgeschoven ladder en door het trappenhuis twee slan gen naar den vuurhaard geleid. Spoedig waren de brandwachts het vuur meester, hetgeen niet wegnam, dat de voorkamer geheel en de alkoof en het trappenhuis gedeeltelijk uitbrandden. De bewoner had het huis des morgens te 9 uur verlaten; zijn vrouw en kinderen waren kort voor het uitbreken van den brand te onge veer half drie uitgegaan. Het blus- schingswerk, dat veel belangstelling trok, stond onder leiding van brandmeester Dijk stra en den adjunct-hoofdbrandmeester Duts. DRONKEN WOESTELINGEN. Vader met twee zoons opgebracht. Zondagmiddag omstreeks 2 uur heeft de Groningsche politie krachtdadig moeten optreden tegen een drietal beschonken mannen, den 54-jarigen D. D. en zijn beide zoons, den 24-jarigen H. D. en den 27-ja- rigen K. D. De vader en de jongste zoon maakten de straat onveilig, waarom twee agenten van politie besloten het tweetal ter ontnuchtering naar het politieposthuis over te brengen. Dit ging echter met hevig verzet gepaard, zoodat van de wapenstok ken gebruik moest worden gemaakt. Eerst toen er meer hulp van de politie kwam gelukte het de woestelingen te arresteeren. De oudste zoon, H. D., die ook beschonken was, bemoeide zich met het geval en trachtte deze arrestatie te belemmeren. Dientengevolge werd ook hij naar het po litiebureau overgebracht. Bij deze vecht partij heeft de vader zijn enkel gebroken, doordat zijn beide zoons op zijn beenen gingen staan. Hij is voor behandeling overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis, nadat hij door den politiedokter verbon den was. SMOKKELEN VAN SPIRITUS. Een scheepje met 200 liter aan boord aangehouden. Het te Delfzijl gestationneerde recher chevaartuig „Alexander Gogel" ontdekte bij zijn patrouille-tocht over de Wadden een visschersvaartuigje, dat zich daar op verdachte wijze ophield. Indien men het scheepje zoo zou naderen, zou men te vroeg worden opgemerkt en zou men de smok kelwaar, indien het een smokkelschip was, reeds lang over boord hebben geworpen voor het bereikt was. Daarom werd de roeiboot overboord ge zet en met twee personen Bemand. Daar het verdachte schip zich in de richting van den wal bewoog, trachtte men het den pas af te snijden. Na anderhalf uur geroeid te hebben werd het scheepje plotseling als bij ver rassing genomen en men had zich niet ver gist, meldt de „Msb." Bij visitatie bleek, dat er pl.m. 200 liter ongedekte spiritus aan boord was. Er werd tot arrestatie van de bemanning en tot in beslagneming van het vaartuig overge gaan. De bemanning bestond uit twee per sonen n.l. A. I. uit Groningen en J. I. uit Groningen, beiden geen onbekenden van de kommiezen, vooral eerstgenoemde is een bekend smokkelaar, die reeds meer dere malen met de douane in aanraking is geweest. Het inbeslaggenomen scheepje is het vis- schersvaartuig E 4, van visscher St. van Pieterburen, die volgens mededeeling van de gearresteerden mee zou deelen in de eventueel te maken winst. Vermoed wordt, dat de spiritus afkom stig is van een partij, die reeds eerder in de Wadden is verstopt. Het scheepje is naar Delfzijl gesleept en in het Eemskanaaldok aan de ketting ge legd. TRAGISCH BEELD DES TIJDS. Aan de grens onder Nispen Neder lands uitlooppoort naar België werd door de gemeentepolitie een minderjarige jongen aangehouden, afkomstig uit Den Haag, die, volgens zijn verklaringen op weg was naar Frankrijk, ten einde daar dienst te nemen in het Vreemdelingen legioen. Maar, zoo werd hem gezegd, dat gaat zoo maar niet, daarvoor moet je als minder jarige toestemming hebben van je ouders! Zeker, maar mijn ouders weten ervan en vinden het goed, was het antwoord. Den Haag werd opgebeld en een onder zoek naar de juistheid van de verklaringen van den jongen volgde met het resultaat, dat de jongen gelijk had. Zijn ouders wa ren blij, dat ze van hem af waren, want thuis waren nog 14 kinderen en vader is werkloos. DIEFSTALPOGING ZWAAR GESTRAFT. Jeugdige dief bleef aan een pink hangen. De politie te Overschie heeft Zondag avond negen uur twee Rotterdamsche jon gens gesnapt, toen zij bezig waren in te breken in de Koek- en Chocoladefabriek van G. J. van Buuren en Zoon, aan den Delftweg gelegen. De jongens waren op een brandladder geklommen, waarlangs zij een valraam zouden kunnen bereiken. Vóór zij echter zoover waren, zagen zij twee agenten aan komen. Bij de poging om te ontvluchten, geraakte de jongste der beide diefjes, die UIT DE RADIOWERELD Programma's van Woensdag 13 Juni. Huizen, 1875 M. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramiofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmoniumspel. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Ensemble v. d. Horst. 1.15 Orgelspel. 2.00 Vervolg Ensemble v. d. Horst. 3.00 Ohr. Lectuur. 3.303.45 Gramofoonplaten. 4.00 Piano-recital. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Afgestaan. 7.00 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonplaten. 7.30 Landlbouwhalfuiurtje. 8.00 Causerie. 8.15 Concert uit de St. Bavokerk te Haar lem. M.m.v. de Ohr. Oratorium-Vereeniging en Marcel Dupré (orgel). 9.30 Causerie. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum, 301 M. VARA-uitzending. 10.00 v.im. VPRO. 8.00 Orgelspel. 8.30 Gramofoonplaten. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arbeiders in de Conitinu-be- drijven. 12.00 De Notenkrakers. 2.15 Kniples. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 De Flierefluiters. 6.00 Concert. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Nabeschouwing over de Wereldkam pioenschappen voetbal. 7.20 Saxofoon-recital. 8.00 Herh. SOS-Ber., Vaz Dias, VARA- Varia. De VARA roept. 8.10 VARA-orkest. 8.45 De plannen van het NVV inzake de TBC-bestrijding. 9.00 Vervolg orkestooncert. 9.32 Mannenkoor „Zang en Vriendschap" 9.50 Orgelspel. 10.10 Vaz Dias. 10.15 Declamatie. 10.30 Vervolg orkestconcert. 11.1012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.00 Fransdhe les. 12.20 Orgelspel. I.05 Western Studio-orkest. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Piano-recital. 3.50 Sted. orkest Bournemouth. 4.50 Gramofoonplaten. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 PurcelTs Cembalo -muziek 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 Koor- en orkestconcert. 9.50 Berichten. Causerie. 10.25 Het Gershom Parkington kwintet. II.15 Voordracht. 11.2012.20 Roy Fox en zijm Band. nog maar veertien jaar telt, met zijn pink bekneld tusschen twee ijzeren staven. Daar tevens zijn voeten van de ladder sporten afgleden, bleef hij aan dien vinger hangen. Hij trok en spartelde om los te komen, hetgeen tengevolge had, dat de pink werd afgerukt. De jongen is naar het ziekenhuis Eudokia overgebracht, waar onmiddellijk operatief moest worden inge grepen. Zijn vriend, een 17-jarige jongen, is gearresteerd. KRAKOWSKI WORDT UITGELEVERD AAN DE OOSTENRIJKSCHE JUSTITIE. De Antwerpsche diamanthandelaar Kra- kowski, uit Polen afkomstig, die ervan wordt verdacht een onjuiste aangifte te hebben gedaan van het vermissen van een „Radio-Paris", 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 12.35 Goldy-orkest. 9.05 Coperin - Concert mm.v. orkest. 9.50 Radio-tooneed. 10.50 Dansmuziek. Kalundbor g 1261 M. 12.202.20 Concert uit het BeRevue- Strandhotel. 3.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest 8.20 Fransche muziek. 9.50 Kamermuziek door strijkkwartet. 10.35 Groenlandsch programma. 11.1012.50 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 6.25 Gramofoonplaten. 7.20 Orkestconcert 12.20 Omroeporkest. 2.20 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestconcert 5.35 Concert. 7.20 dito. 8.50 Uit Berlijn: Omroeporkest 10.40 Erndé-orkest. Rome, 421 M. 8.25 Gramofonplaten. 9.05 „Bacoo in Toscana" van Castelnuovo- Tedesco en „La monacella delia Fontana" van Mulè. Brussel ,322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Salon-orkest 5.20 Gramofoonplaten. 6.50 Zangvoordracht. 7.05 Gramofoonplaten. 8.20 Militair concert 9.20 Salon-orkest. 10.3011.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.30 2.20 Gramofoonplaten. 5.20 diito. 6.35 Omroeporkest. 7.35 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.35 Revue-programma. 9.20 Militair concert. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Causerie over het Saargefoied. 8.50 Militair concert. In de pauze: Cause rie. 10.50 Radio-kwartiertje. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 „Das Gastmahl", hoorspel naar Plato's dialoog. Gemeentelijk Radio Dlstrlbntle-bedrljf en de R. O. V. Radio-centrale. 3e Programma. 8.0012.20 Deuitschl. sender. 12.20—14.20 Brussel (Fr.). 14.20—15.05 Keulen. 15.20—17.20 Kalundlborg. 17.20—20.35 Brussel (Fr.). 20.35afloop Boedapest of Keulen. 4e Programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.2014.20 Daventry. 14.20—15.20 Midland Reg. 15.2017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. „National"- zenders. 18.2019.50 Deutschl. sender. 19.5023.00 Luxemburg. 23.00afloop Daventry. Wijzigingen voorbehouden. pak diamanten ter waarde van ruim 100.000, zal thans worden uitgeleverd aan de Oostenrijksche justitie. De man had begin Februari van het hoofdpostkantoor te Amsterdam een pak ket verzonden post-restante Weenen, dat voor ruim 100.000 aan diamanten zou in houden volgens zijn verklaring. Het pakket kwam echter niet te Weenen aan en Kra- kowski deed bij de politie te Amsterdam aangifte van de vermissing. Uit het on derzoek bleek, dat het bewuste pakket slechts waardelooze papieren had bevat. Eind Maart besloot de justitie te Amster dam hem in vrijheid te stellen, doch intus- schen was het bericht binnengekomen, dat de Oostenrijksche regeering zijn uitleve ring had verzocht. Hij werd dan ook in arrest gehouden. FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 15) Zij zouden langs een zeer grooten om weg naar Canterbury gaan, daar de lunch gebruiken en langs een anderen weg, te gen den tijd voor het diner, weer naar huis terugkeeren. Laurence nam dat voorstel met groote blijdschap aan en stelde voor, dat Brémond hen zou vergezellen op dien tocht, daar deze zoo heel veel van de oude kathedraalstad scheen te weten. Maar Bré mond verklaarde, dat hij zich tot zijn spijt genoodzaakt zag, dien dag thuis te blij ven, daar hij den laatsten tijd zijn cor respondentie een weinig had verwaarloosd en die juist dien dag in gereedheid had willen brengen. En zoo geschiedde het, dat de twee jonge menschen weer geheel al leen een autotocht gingen maken. Lilian gestoken in 'n buitengewoon bekoorlijk kleedje, knapper en levendiger dan ooit. Nog vóór den middag bereikten zij Can terbury en na den wagen in de garage te hebben ondergebracht, trokken zij te voet door de straten van de oude stad. Lau rence was, als gewoonlijk, een en al at tentie voor zijn bevallige reisgenoote, wier schoonheid allerwege de aandacht trok. Hij was zoo druk met haar in gesprek, dat hij niets bemerkte van Charity Wray, die op een gegeven oogenblik een hoek van een straat omsloeg en recht voor hem staan bleef. Ondanks al haar pogingen om hem ge heel uit haar gedachten te zetten, had Cha rity heel dikwijls aan Laurence moeten denken, nadat hij naar Hurstdene was ver trokken. Zij bemerkte, dat zij maar steeds zijn knap gelaat voor zich zag, zijn aange name stem hoorde, op oogenblikken, dat haar geest heel andere bezigheden be hoorde te hebben en .daarover maakte zij zichzelf ernstige verwijten. Die man was nog heel erg jong, vertelde zij zichzelf, en de openhartige woorden van vereering en bewondering, welke hij gesproken had, waren opgeweld uit het hart van een kind. En toch was er iets geweest in zijn hou ding, waaruit zij had meenen te mogen opmaken, dat hij niet heelemaal onver schillig voor haar was. Hoe verlangend was hij bijvoorbeeld geweest om haar in Londen eens te mogen komen opzoeken. Misschien.maar als zij zoover geko men was met haar gedachten, vertelde zij zichzelf, dat zij niet aan zulke dingen mocht denken. Maar Charity wist niet, dat gedachten en gevoelens niet zoo ge makkelijk te controleeren zijn, als men wel denkt en juist op het oogenblik, dat zij Laurence en Lilian ontmoette, dacht zij aan hem. Zij dacht er aan, dat zij naast hem nog niet zoo heel lang geleden door diezelfde straat had gewandeld; hoe hij haar verteld had, dat zij voorbestemd waren geweest, om elkaar te ontmoeten en van zijn ver warring, toen hij de gelagkamer was bin nengetreden. En, echte vrouw, die zij was, had Cha rity al die dingen aangehoord met een eigenaardige ontroering. En juist aan al die dingen liep zij te denken, toen zij die twee menschen op straat ontmoette. Een enkele blik op Lilian Delomosne vertelde haar, dat zij hier stond tegenover een schoon heid. Zijhoog het hoofd en liep haastig voorbij, daar zij niet wilde, dat Laurence haar zou zien. En toen zij klaar was met haar boodschappen, keerde zij zoo spoe dig mogelijk naar huis, toornig op zichzelf, omdat alleen het feit, dat zij hem gezien had, haar hart sneller had doen kloppen. Zij was nog niet heelemaal tot kalmte ge komen, toen zij Laurence met vlugge schre den, een wandelstok in de hand, over het geplaveide erf in de richting van de ge lagkamer zag aankomen. Zonder zich een oogenlik te denken, en de omstandigheden zegenend, dat haar oom iemand in dienst had genomen, die in de gelagkamer zou be dienen voor enkele dagen, vluchtte zij naar haar kamer. Zij wilde Laurence niet ontvangen. Nadat Charity hen gepasseerd was, wa ren Lilian en Laurence verder gewandeld en tegen lunchtijd teruggekeerd naar het hotel, waar zij hun wagen hadden onder gebracht. Daar bemerkte hij, dat hij onge veer drie kwartier over had en hij kreeg een schitterenden inval. Toen ik hier in Canterbury was, ver telde hij Lilian, heb ik een buitenge woon aardig meisje leeren kennen, wier oom de eigenaar is van „De drie reizigers", waar mij mijn teekeningen werden ontsto len. Ja, ging hij voort, en het merk waardigste was, wat zij typiste is bij Her- bert Armadale's secretaris in Londen. Is zij in dienst van Whitworth? Zij heeft mij zijn naam niet genoemd, antwoordde Laurence. Zij en haar oom zijn destijds heel erg goed voor mij ge weest. En ik kreeg zooeven het idee, haar te verzoeken, ons gezelschap te houden bij de lunch. Een oogenblik wist Lilian Delomosne niet of zij in lachen zou moeten uitbarsten of niet. Daar haalde een jongeman het in zijn hoofd om, op een oogenblik, dat hij heelemaal alleen met haar uitwas en met haar zou gaan lunchen, een andere jonge dame er bij te halen. Zij glimlachte, maar Laurence staarde door het venster naar buiten. Waarom gaat u het haar dan niet vragen? vroeg zij. O, als u er niet om geeft een oogen blikje alleen te blijven, zal ik het gaan vragen. Dat is toch wel beleefd, is het niet? Ja, natuurlijk. Ik weet zeker, dat zij het heel erg op prijs zal stellen. Het is een buitengewoon lief meisje. Ik ben van plan, haar in Londen ook nog eens op te zoeken. Maar als u zoo goed wilt zijn, even te wachten, ga ik haar ha len. Met vlugge schreden verdween hij in de richting van „De drie reizigers", door Lilian Delomosne met een eigenaardigen blik nagestaard. Nadat hij om den hoek uit 't gezicht verdwenen was, stond zij uit haar stoel op en bekeek zichzelf in den spiegel. Met een licht schouderschokken ging .zij weer zitten en wachtte geduldig op de komst van Laurence met zijn uitver korene. Doch na verloop van tien minuten keer de de jongeman terug, zonder meisje, maar met een verwonderde uitdrukking op het gelaat. Zullen we niet de eer genieten? vroeg Lilian. Hij schudde het hoofd. Neen, antwoordde hij. Zij ziet er heelemaal niet uit als een meisje, dat daar last van zou hebben, maar zij liet zeggen, dat zij vreeselijke hoofdpijn had. Iedere vrouw heeft zoo nu en dan wel eens hoofdpijn. Zij was zóó ziek, dat ze mij niet ta woord kon staan. Dan moet het wel heel erg geweest zijn. Ja, het spijt me erg. Ik had zoo graag gewild, dat u haar had leeren kennen. Maar toen trad de kellner binnen met da eerste gangen van de lunch. HOOFDSTUK IX. Tegen vijf uur bevonden Lilian Delo mosne en haar begeleider zich dien mid dag in een van die ouderwetsche uitspan ningen langs den weg naar Canterbury, om thee te drinken. Hoewel zij niet meer dan een half uur verwijderd waren van Hurst dene en men hun daar in die uitspanning niets anders zou kunnen voorzetten dan thee met geroosterd brood en eigengemaak te jam, had Laurence er beslist op ge staan, daar thee te gaan drinker. Het zou een volmaakt einde zijn van een heerlij ken dag, vertelde hii haar, als zij nu nog thee zouden drinken op de veranda van een ouderwetsche u.tspanning. En Lilian had hem zijn zin gegeven, zookls men een kind een genoegen doet. igd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9