UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 12 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 8 NIEUWKOOP. DE NIEUWE KERK. Hoe zij worden zal. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen Gemeen te-Administratie van de Ned. Vereeniging voor Gemeentebelangen is geslaagd C. H. Brants, alhier. Nieuw Wegdek. De Veenenburger- laan wordt in eigen gemeentelijk beheer van een nieuw wegdek voorzien. Dit zal geschieden op dezelfde wijze als de Loos- terwegen, wier wegdek zeer goed voldoet. De Zweminrichting.. De Gemeente lijke Zweminrichting krijgt een tweede in gang vanaf den weg, gevolg van klachten der vrouwelijke zwemmers. De nieuwe toegang wordt gemaakt van blikvleesch profiteeren; zij moeten zich het pad naar het voetbalterrein van Hil- linen af, dwars over het grasveld langs 't fietsenrek. Blikvleesch. Degenen, die niet werke loos zijn, doch wier inkomsten gelijk zijn aan die der werkloozen kunnen ook van daartoe schriftelijk aanmelden bij de Ge meentelijke arbeidsbeurs. Waarschuwingsbord. De Leidschestraat wordt ter hoogte van de tramkruising op nieuw bestraat. Het waarschuwingsbord dat daardoor tijdelijk werd weggeno men komt niet meer op dezelfde plaats, omdat bij aanrijding van de paal het tram verkeer in gevaar zou komen. De paal zal nu tusschen de tramsporen worden ge plaatst. Vindingrijk. Voor enkele weken werd een melkventer tot een boete veroordeeld, omdat hij melk verkocht, ventende zonder vergunning en van buiten komend. Heel kort daarna bleek, dat de man hier weer melk afleverde en een proces-verbaal volgde. De man werd nu vrijgesproken. Hoe kon dat? Eerst werden de klanten be zocht om de bestellingen op te nemen en deze werden later thuisbezorgd! Getuigen bevestigenden dit. Blijkbaar is dit volgens de Wet geen venten, 't Is werkelijk vin dingrijk! LISSE. DE NARCISSEN EN DE REGEERING. Lisserbroek protesteert. Gisteravond werd door het Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap afd. Lisserbroek, een ledenvergadering gehou den in het lokaal van den heer Joh. Cle mens. Deze vergadering werd belegd om een request in te dienen bij de Ned. BI. Kweekers Centrale gevestigd te Haarlem, om het abnormaal gewichtsverlies der Narcissen als surplus aan de Regeering te leveren, betaald te krijgen. De voorzitter, de heer C. Clemens Pz., sprak worden van welkom tot de aanwe zigen, en besprak het doel dezer spoed- eischende vergadering, die zijn oorzaak vindt in dezen crisistijd. Hierna werd het woord gegeven aan den heer Joh. v. d. Lely, de ontwerper van het te verzenden request. Er is, aldus spr., al eens gewikt en gewogen met het Hoofdbe stuur van BloemboUencuItuur, doch deze personen „beten" van zich af. Vanzelfspre kend togen wij op onderzoek uit bij de Kweekers-Centrale. Bij monde van den heer D. W. Lefeber verzocht deze een re quest in te dienen, ter behandeling. Dit request, ter vergadering voorgelezen, is op gesteld naar aanleiding van de handhaving der minimumprijzen der narcissen en voorts dat 5 weken na de laatste normale betalingsdatum, de menschen nog zitten te wachten op de uitbetaling door de Kweekers-Centrale. Het gevolg van een en ander is, dat de gestelde min, prijzen niet te handhaven zijn, en telkens ontdoken worden met zulke kunstgrepen, dat de koopbrief jes natuurlijk in orde zijn. Resu- meerende komen wij met de meeste aan drang Uw ooilege verzoeken deze hoogst erstige, ja zelfs onhoudbare toestand te doen ophouden door opheffing van de be wuste 25% gewichtsverlies, door een ge lijke toeslag bij de levering aan de Regee ring en voorts deze eerder voornoemde maatregelen zoo spoedig mogelijk te publi ceer en, om de verkeerde invloeden, die de narcissenhandel beheerschen, te doen ein digen. Met dit request, waaruit wij de voornaamste punten hebben genomen, ging de vergadering accoord. Vervolgens werd een motie voorgelezen, van de volgende inhoud: „De afd. Lisserbroek van het H.B.G. in vergadering bijeen op 11 Juni 1934, spreekt haar diepe verontwaardiging uit over het uitstel van betaling der in 1933 binnen het raam geleverde bloembollen aan de Re geering, waardoor vele kweekers tot brood gebrek komen, en constateert bovendien, dat de door de regeering gestelde min. pre zen voor 1934 door voornoemde onverant woordelijke daad tot een illusie worden ge maakt. Meent voorts, gezien de praktijk, niet het minste vertrouwen meer te moeten stellen, in de nog door de Regeering te nemen maatregelen, omreden deze maat regelen er uitsluitend op gericht zijn de minst kapitaalkrachtigen te vernietigen. Brengt deze motie ter kennis van het Hoofdbestuur H.B.G., Kweekers-Centrale, Dep. van Economische Zaken en de Pers, en gaat over tot de orde van den dag. Met deze motie ging de vergadering ge heel accoord. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter deze vergadering, met een woord van dank voor de aangename be sprekingen. NOORDWIJK. Persónalia. Voor het examen Gemeen- te-Admistratie van de Ned. Vereeniging voor Gemeente-Belangen is geslaagd P. J. H. de Boer, alhier. NOORDWIJKERHOUT. Bezoek. Zondag bezochten de leerlin gen van de hoogste klasse van de R.K. M. T. School te Rotterdam ons fraaie Raad huis. Zij werden rondgeleid door den ge meente-secretaris. De leerlingen roemden de prachtige bouw en inrchting van ons gemeentehuis. Namens de leerlingen dankte een hunner den gemeentesecretaris voor de moeite, die hij zich had getroost om hen rond te leiden. Na de bezichtiging van het raadhuis be gaven allen zich naar de bloembollen- kweekerij van den heer van den Berg- Verdegaal alwaar ook alles werd bezich tigd. Voldaan ging het weer per fiets naar Rotterdam. Werkloosheid. Thans staan bij het agentschap der arbeidsbemiddeling als ge- geheel werkloos ingeschreven: 209 land arbeiders, 5 opperlieden, 8 timmerlieden, 1 mandenmaker, 1 betonwerker, 1 mon teur, 1 smid, 1 fabrieksarbeider, 1 metse laar, 1 transportarbeider. OEGSTGEEST. Huize Duinzigt. Vandaag was er een zeldzame feestelijkheid in Huize Duinzigt, het burgerpensionaat der Zusters Francis canessen van Rozendaal. Mej. A. Beune was n.l. vandaag 40 jaar in het pension. Vanmorgen droeg rector Groot de H. Mis ter harer intentie op en verder droeg de dag een min of meer feestelijk karakter, want dit niet alledaagsche jubileum moest gevierd worden. Op het oogenblik zyn er ongeveer 45 dames en meer dan 100 kin deren op Huize Duinzigt. WARMOND. Groene Kruis. In Hotel de Zon had gister een algemeene vergadering plaats van het Groene Kruis alhier, welke ver gadering stond onder leiding van Dr. H. J. A. Walenkamp. Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwezigen, waarna door den secretaris de notulen der vorige jaar- onveranderd onder dankzegging werden vastgesteld. Mede werd door den secreta ris een keurig jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen. Van de verplegingsartikelen uit het magazijn werd 325 maal gebruik gemaakt. Klachten werden niet ontvangen, waaruit mag wor den opgemaakt dat het gebruik van voor noemde artikelen tot aller tevredenheid plaats vond. Het magazijn stond onder voortdurende controle van de wijkzusters der R.K. en Protestante wijkverpleging. Vervolgens werd door den penning meester verslag uitgebracht over het door hem gevoerde financieel beheer. De uitga ven hadden bedragen 710.33 terwijl de ontvangsten een bedrag aangaven van 449.73, zoodat een nadeelig slot te boe ken viel van 260.86. Dat de uitgaven in tegenstelling met de vorige jaren de in komsten overtroffen, vloeit voort uit aan koop van verschillende verplegingsartike len waaronder een z.g. Morpheus zieken bed. Tot bestuurslid werd herkozen de heer P. G. Paardenkooper die onder dankzeg ging voor het in hem gestelde vertrouwen deze herbenoeming aannam. Ingekomen was een schrijven van Oegstgeest, waarin verzocht werd toe te treden tot een aldaar op te richten consul tatiebureau voor zuigelingen, welk ver zoek op voorstel van den voorzitter werd aangehouden, omdat voor de zuigelingen uit deze gemeente door hem, als plaatselijk geneesheer voor onderzoek, meestal de ouders worden aangeraden deze te Leiden bij de kinderartsen te doen onderzoeken. Nog werd besloten dat de jaarlijksche col lecte ten bate van het Groene Kruis en T. B. C.-Vereeniging niet zal worden ge houden in de Kaagweek, zooals voorheen plaats, wijl in deze week de collecte zal geschieden ten bate van het Crisis Comité, doch bedoelde collecte zal plaats vinden op de dagen waarop de Oranjefeesten in deze gemeente zullen worden gehouden, waarvoor blijkens informatie, de heer bur gemeester toestemming zal verleenen. De gebruikelijke rondvraag bracht uitsluitend eenige punten naar voren van huishoude- lijken aard, waarna de voorzitter de bij eenkomst sloot onder dankzegging voor de aangename en prettige discussies. WASSENAAR. „Wassenaar Vooruit". In Den Nieuwen Deij'l hield de vereeniging „Wassenaar Vooruit" haar ailgemeene ledenvergade ring. Door den voorzitter, den heer F. M. Wachter, werd deze vergadering geopend met een kort welkomstwoord, waarna hij het woord geeft aan den secretaris, Mr. L. de Blecourt tot het lezen der notulen. Deze ontlokken geen verdere bespreking zoodat de secretaris overgaat tot het uit brengen van zijn jaarverslag. Uit het jaarverslag ontleenen we o.m. dat de vereeniging vele bemoeiingen heeft gehad inzake de oprichtingen van een sportfondsenbad, voorts met de aansluitin gen van tram en trein met deze gemeente. Zoowel mondeling als schriftelijk werd hierover met tram en spoorwegdirecties de zaken besproken, zelfs gemeenschappelijk met de buurtvereenigingen en de Vereeni ging Grond- en Huiseigenaren, bij de H.T.M. werden vele bezwaren naar voren gebracht en voorziening gevraagd. Vele resultaten werden bij de maat schappijen reeds bereikt. Ook heeft men zidh geijverd om de afsluiting der (juinen weder ongedaan te maken. Voorts werd samengewerkt met de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, afd. Was senaar zoomede met de afd. Wassenaar van de Kon. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde, welke samenwerking dit jaar verdienste lijker was dan ooit. Diverse lezingen wer den georganiseerd en ondervonden veel bij val. Voor de oudheidkamer werden voorts ontvangen 1 antieke mutskachel, 1 balcon- sahenm en 1 oograam. Op instignatie van de vereeniging en het lid E. C. NouboJt in het bijzonder, werden in de gemeente de straatnaambordjes in een nieuwen vorm aangebracht. Voorts werd het gemeente bestuur verzocht bij benaming van histori sche personen de jaartallen daarbij te ver melden aanduidende den tijd waarin de vernoemde personen werkzaam waren of geleefd hebben, om daardoor bedoelde his torische personen aan de vergetelheid te ontrukken. Een dergelijk straatnaambord werd de gemeente ten geschenke aangebo den voor de Johan de Wittstraat. Voorts heeft de Vereeniging haar be moeienissen uitgestrekt tot den busdienst naar het Wassenaarsche Slag, de wegver- betering daar naar toe, terwijl werd gecon stateerd dat 't zeerbad Wassenaarsche Slag werd uitgebreid. Ook bleek de belangstel ling voor de Wassenaarsche Reddingsbri gade onverzwakt. Niet tot stand zijn evenwél gekomen o.m. de verbetering van den Katwijksche weg en de bestrating van den Benoordenhout- scheweg, waarop tevens de aandacht van den A.N.W.B. en van de K.N.A.C. werd ge vestigd. Dank zij de voortreffelijke orga nisatie van de Vrijwillige Verkeersbrigade gaf de Rijksstraatweg het afgeloopen jaar minder zorg dan andere jaren. Het aantal ongelukken is in 1933 niet onbelangrijk ge daald. Ook de werkloozenzorg heeft de aandacht van de vereeniging gehad en door het geven van een bijdrage tot aankoop van materiaal heeft men getracht deze categorie van inwoners in hun ambitie tegemoet te komen. Voorts is het aantal leden aanzienlijk gestegen en heeft 'n aantal bereikt als nimmer tevoren. Met vertrou wen wordt dan ook de toekomst der Ver eeniging tegemoet gezien. Onder dankzegging van den voorzitter wordt van dit jaarverslag kennis genomen. Door den heer Nouibolt wordt in aanslui ting van dit jaarverslag medegedeeld dat inmiddels voor de oudheidkamer nog zijn binnengekomen een oude ellemaat uit de 18e eeuw, een vlaggekaart uit 1600, een In dische speerpunt van hout en een oude koekplank uit de vorige eeuw. Door den voorzitter wordt den secreta ris voort in het bijzonder dank gebracht voor het aanwerven van de nieuwe leden en aan Jhr. von Weiier brengt hij hulde voor zijn werkzaamheden die er toe heb ben geleid dat de duinen voor een groot gedeelte weder vrij zijn gegeven voor de wandelaars. Door den penningmeester, de heer C. M. Kranenburg wordt hierop het financieel verslag uitgebracht. Hieruit ontleenen wij dat ontvangen werd aan contributies 573.met saldo van het Vorig jaar en rente tesamen aan ontvangsten een bedrag van 1231.02. De uitgaven hadden beloo- pen 500.04, zoodat er een saldo is van 730.98. De Commissie bestaande uit de heeren Pantékoek en K. Groenewoud had aan deze cijfers haar goedkeuring gegeven. Op voorstel van den voorzitter werden voor de Kascommissie 1934 benoemd de 'heeren Panrtekoek en Radersma terwijl het bestuur wordt gemachtigd bij verhindering een plaatsvervanger aan te wijzen. Aan de orde is vervolgens de verkiezing van een vijftal Bestuursleden wegens pe riodieke aftreding. Zonder hoofdelijke stemming worden de aftredenden, n.l. de heeren Kranenburg, Noubolt, von Weiier, Paans en van Groin Soeters bij acclamatie herkozen. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten het bestuur met één lid uit te brei den. Zonder hoofdelijke stemming wordt hiertoe gekozen de heer Jaeggi. Bij de rondvraag deelt de voorzitter mede dat het 'bestuur gaarne meer banken in de gemeente zou plaatsen, maar iedere bank vormt op zichzelf een bron van zorgen, er gernis en kosten. Daarom is het bestuur hui verig bij de reeds bestaande 22 banken meerdere te plaatsen. Verder zal vanwege het bestuur weder actie gevoerd worden by de Spoorweg Mij. om een betere verbinding met Rotterdam. In de spitsuren des morgens heeft men het dat er gedurende een 50 minuten geen doorgaande trein naar Rotterdam gaat. Ook des namiddags tusschen 5 en 6 heeft men iets dergelijks. Des Zaterdagsmiddags is de verbinding al erg slecht te noemen. Het gevolg is dan ook dat velen reeds per auto naar Rotterdam hun kantoren berei ken. De vereeniging heeft reeds op alle mogelijke manieren getracht daarin verbe tering te brengen, maar wat er op tegen is, is spreker niet bekend, maar van ver betering is geen sprake, en in vergelijking met andere forensenplaatsen is het hier wel allertreurigst gesteld. Voorts wordt.de klacht geuit dat de wielrijders b.v. op den Wittewburgerweg waar een prachtig rijwielpad is gelegen, bij voorkeur van den grooten rijweg ge bruik blijven maken. Gevraagd wordt of hier ook niet een verbod mogelijk zou zijn gelijk op den Rijksstraatweg. Teogezegd wordt dat men ter bevoegder plaatse' zal informeeren hoe het mogelijk zal zijn, dat aan dit euvel een einde zal worden gemaakt. Voorts wordt geklaagd over de stand plaats van de taxi's op den hoek van den Groot Naesebroekscheweg nabij hotel de Kieviet. De daar gestationneerde auto's vormen een gevaar voor het passeerende verkeer, temeer waar zij juist in den bocht van den weg hun standplaats innemen. Ook hier zal naar middelen warden omge zien om aan dien toestand een einde te krijgen. Namens de jonge Vereeniging Concours Hippique dankt de heer C. M. Kolff, secre taris dier vereeniging, Wassenaar Vooruit voor haar krachtdadige medewerking. Spr. deelt mede dat van H. M. de Koningin een medaille voor het a.s. concours werd be schikbaar gesteld terwijl door een inge zetene een zeer waardevolle zilveren wis selbeker werd beschikbaar gesteld, welke des Zondags in het springconcours zal wor den verreden. Hierna sluiting. Zooals wij 'reeds eerder berichten zal de Hoogeerw. Heer J. M. Hellegers, Deken van Alphen aan den Ryn op Donderdag a.s. te 9 uur een gezongen H. Mis opdragen en daarna gemachtigd door den Bis schop den eersten steen leggen voor de nieuwe kerk. De symboliek daarvan is het zegenen van de fundamenten, waarvan deze hoeksteen de afbeelding is. Ter gelegenheid van deze plechtigheid zal het onze lezers stellig interesseeren eenige nadere bizonderheden te vernemen omtrent het bouwwerk, welke inlichtingen wij hebben gevraagd aan den heer Jac. A. C. Sommeling uit Leiden, die belast is met het dagelijksch toezicht en die ons deze met de grootste welwillendheid verstrekte. De lengte van de kerk wordt 45 M. en de breedte 18 1/2. Van de bestaande kerk zijn deze cijfers 36 (met inbegrip van de ach ter aangebouwde sacristie) en 11 M. De hoogte wordt 16 M. en tot aan den spits van den toren 33 M. De banken ko men in het schip van de kerk te staan en terzijde daarvan 4 ronde, van gele steen ge metselde kolommen. De zijpaden zullen 'n breedte hebben van 2.20 M. (thans 0.90 M.) en het middelpad van 2.87 M. Het aantal zitplaatsen is 460, aan weers zijden 230, wat vermeerderbaar is, (in de bestaande kerk zijn er 420, waarbij de ruimte tot het uiterste benut is). Aan de rechterzijde komt een zij-altaar en aan de linkerzijde zal zich bevinden de sacristie en bijsacristie met brand- en in- braakvrije kluis. Aan deze zijde, halver wege de kerk, komen tusschen de contra- forten in 'n uitbouw de biechtstoelen. Aan den zelfden kant achterin komt de doop kapel, terwijl aan den kant achterin, aan de zijde van den straatweg, een bidkapel komt, met een afzonderlijken uitgang naar buiten welke met een sierlijk gesmeed ijzeren hek van het schip der kerk afgeslo ten wordt. Deze kapel zal den geheelen dag geopend zijn en van daaruit, kan men de geheele kerk overzien. Boven den hoofdingang komt een sier- ALPHEN AAN DEN RUN. De harde klomp. Door A. H. uit de Vinkebuurt werd aangifte gedaan, dat hij Zaterdag door v. d. B. uit Zwammerdam, met een klomp werd mishandeld, waar door hij vrij ernstig aan het hoofd werd verwond. De politie heeft de zaak in onder zoek. Overvaren. In den Rijn werd een kanobootje waarin mej. B. had plaats ge nomen door een motorboot overvaren. Mej. B. had de tegenwoordigheid van geest op de boot te springen. Had zij dit niet ge daan dan was. zij ongetwijfeld onder de boot terecht gekomen. Voetbal. Hedenavond zal ten bate van T. F. tusschen twee veteranen elftallen der A.V.V. „Alphen" een wedstrijd worden ge speeld. NIEUWKOOP. Een Sport- en Reclamedag. Naar men ons mededeelde heeft het be stuur van de R. K. Voetbalvereeniging D.V.O. in beginsel besloten in samenwer king met de plaatselijke middensbandsver- eenigingen op Zondag 8 Juli een sport- en reclamedag te organiseer en. Als hoofdpunt van dien dag zal een vliegtuig van de K.L.M. op een nader aan te geven uur ■boven het voetbalveld verschijnen c*m daar eenige duizenden circulaires uit te werpen, waaronder zich een groot aantal prijzen bevinden, beschikbaar gesteld door de neeringdoende middenstanders van Nieuw koop en Noorden. Ook zal een passagier worden aangewezen die gratis de vlucht zal kunnen meemaken. Als kenteeken voor 't vliegtuig zullen een 100-tal meisjes in 't wit naar het voetbalveld défileeren en zich daar opstellen, vormende de letters D.V.O. Ook zullen voor en na het verschijnen van het vliegtuig voetbalwedstrijden plaats hebben. Het belooft voor Nieuwkoop en omgeving een mooie dag te worden. Sport. Begunstigd door zeer schoon weer is het Zondag voor D.V.O. een mooie dag geworden. Des middags half twee tra den allereerst in het veld D.V.O. II tegen Z.V.V. II. De D.V.O.-ers namen al spoedig de leiding en wisten tot aan de rust den stand te brengen tot 50. Na de rust ging het spel wat gelijker, doch de stand bleef 50. Te 3 uur blaasde de scheidsrechter twee nieuwe ploegen in het veld en wel D.V.O. I tegen R.V.C. uit Reeuwijk. R.V.C. trapte af en nia zeven minuten spelen nam D.V.O. lijke toren, eindigend in een slanken spits, welke spits bekleed wordt met koper. Bo ven den hoofdingang komt het zangkoor en daarboven de klokkenzolder. Aan de achterzijde voor het communiebankpad komt een uitgang naar de begraafplaats. De geheele kerk, alsmede de sacristie, zal worden uitgevoerd in zoogenaamd schoonmetselwerk van gelen Frieschen steen, terwijl de buitengevels worden op getrokken van Limburgschen handvorm- steen. De zijgangen in de kerk zullen bestaan uit gewelven, geschraagd door 8 kolom men, aan weerszijden 4. Op deze kolom men komen de spanten te staan, welke ge heel van hout worden geconstrueerd en elk een gewicht hebben van 6000 K.G. De nok van de kerk komt 16 M. boven den vloer. Het priesterkoor is van uit de geheele kerk te overzien, terwijl het door zijn hoog transept en door een grooten en mooien lichtinval alles zal overheerschen, want het dak boven het priesterkoor krijgt een hoogte van 18 1/2 M. of 1.65 M. hooger dan het overig gedeelte, om deze lichtinval mo gelijk te maken.. De vloeren worden afgedekt met tegels, doch onder de zitplaateen komt hout. De geheele onderbouw, alsmede de vloeren zijn uitgevoerd in gewapend beton. Hier aan is verwerkt 300 M3 en circa 25000 K.g. ijzer terwijl dit alles rust op 450 palen van 12 M. lengte. De sacristie krijgt een oppervlakte van 6.16 x 4.51 en de bijsacristiè van 6.16 x 3.96 M. Geheel aansluitend met den bouw van de kerk wordt ook de pastorie van waar uit men door een overdekten gang achter in de kerk kan komen. Kerk en Pastorie worden voorzien van centrale verwarming. Zooals men weet wordt het werk uitge voerd door de firma Bik en Breedeveld uit Leiden. met 10 de leiding. Na een tijd gelijk op spelen kwam de rust met 10 voor D.V.O. Na de rust werd er van beidie kaarten fonsch gespeeld. Ear werd prachtig spel ge leverd, zoodat de toeschouwers steeds luid applaudisseerden. Echter, het spel eindigde met 10 voor D.V.O. Ook D.V.O. Hl liet het niet onderzich en vertrok naar Z.V.V. Terwijl de stand bij de rust 51 stond voor Z.V.V., pakten na de rust onze kleine mannen beter aan en kwamen bij hun thuiskomst een winst melden van 65 voor D.V.O. III. Vleeschkeuring. In de afgeloopen maand werden ter keuring aangeboden 15 runderen, 8 kalveren, 1 paard en 20 var kens, waarvan werden afgekeurd 2 run deren, 4 kalveren, 1 paard en 1 varken. Collecte. De collecte ten bate van de arme kerken in het bisdom heeft Zondag opgebracht ruim 50.De liefdadigspre- dikatie werd gehouden door den Zeereerw. heer J. N. Omtzigt, Pastoor te Aarlander- veen. Voetbal. Het was Zondag voor onze voetbalclub een geluksdag. D.V.O. I speel de tegen R.V.C. I uit Reeuwijk en won met 10; D.V.O. II tegen V.V.Z. II uit Zeven hoven en won met 50, terwijl D.V.O. III kampte tegen V.V.Z. III uit Zevenhoven en eveneens won met 65. HAZERSWOUDE. Hanze. JJ. Woensdag hield de Hanze haar ledenvergadering in café Boers aan den Rijndijk. De vergadering, welke goed bezet was, werd door den voorzitter met den Chr. groet geopend. Hierna volgde voorlezing der notulen wélke onveranderd werden geodgekeurd en onderteekend. De inge komen stukken werden uitvoerig bespro ken. Besloten werd 25 ex. van het affiche „Een gezonde middenstand een gezond Nederland" te bestellen, welke beschikbaar worden gesteld a 10 cent per ex. Aangaande de op 24 Juni a.s. te houden Katholiekendag, waar een 16-tal leden zich voor hebben opgegeven, kon nog niet wor den afgesproken hoe de reis zou worden gemaakt, aangezien daar nog niet voldoen de over bekend is. Besloten werd een week voor dien dag de deelnemers nog even bij elkaar te roepen om verder af te spreken. De toegestuurde brochures „Op voor een menschwaardig openbaar leven" werden gratis onder de aanwezigen verspreid. De 12 nieuwe leden, welke door de propagan dist van den Bond waren aangebracht, weiden allen aangenomen. Na een uitge breide rondvraag werd deze vergadering, welke een gezellig karakter droeg, door den voorzitter gesloten.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 8