ZATERDAG 9 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 14 verzacht de pijn geneest de wond Leiden: Leiden II moet morgen naar EoeHofarendsveen om het sterke D.O.S. te bekampen voor de eerste ronde van den Leidsche Courant-'beker. Dait zal een zware strijd worden, wat echter geen reden is om bij de pakken neer te zitten. Aanpak ken en volhouden tot het einde is eerste vereisöhte, terwijl als allen zich geven voor wat zij waard zijn men noodt kan weten wat het verloop van den strijd zal zijn. Een gelijk spel is echter voldoende, dius wij houden het daarop! Vertrek om 1 uur vanaf Zijlpoort. Leiden Junioren-aTeylingen Jundoren-a wordt om 12.30 uur gespeeld op het Sport park Haagweg. Weer zoo'n overwinning als verleden week? De wedstrijd Leiden Jun.-bTeylingen Jun.-to vindt geen doorgang. N.V.C.: Morgen staan weer een paar pracht wedstrijd en op het programma, al hoewel alles uit moet. N.V.C. I moet voor de nacompetitie naar Bennebroek om B.S.M. I te bekampen. De thuiswedstrijd werd met 52 door N.V.C. gewonnen, maar dit wil nog geenszins zeggen, dat wij nu een „makkie" hebben. B.S.M. is op eigen terrein moeilijk te slaan en N.V.C. zal zeer zeker zijn puik-bes te- beentje voor moeten zetten om een be hoorlijk resultaat te bereiiken, temeer daar een der beste voorhoedespelers Zondag j.L in den wedstrijd tegen van Nispen het on geluk had zijn pees te scheuren, waardoor hij voorloopig het bed moet houden. Het tweede elftal moet de verre reis naar Boskoop ondernemen om aldaar voor de eerste ronde van den Leidsche Courant- beker Trekvogels II te ontmoeten. Daar deze vereeniging een totaal onbekende voor ons is zullen wij ons maar niet aan een voorspelling wagen. Alleen wenschen wij onze spelers in dezen strijd veel succes toe. Het N.V.C.-terrein ligt iin verband met het muziekconcours aan het St. Bavo- gesticht Zondag a.s. stil. Teylingen: As. Zondag worden de eind- wedstrijden gespeeld voor den Wisselbeker. Om den beker en 2en prijs wordt gespeeld Onze Gezellen ILisse I. Aanvang te 3 uur. Voor de verliezersronde komen in het veld Teylingen IS.J.C. I, om 1 uur. Om 5 uur spelen voor de promotie en degradatie Teylingen 3B.S.M. 3. Het be looft a.s. Zondag een sohitterende Sportdag te worden. Wij kennen allen de elftallen en weten, dat het spannende wedstrijden zijn, te meer daar de beker thans in eigendom komt van wie morgen wint. De wedstrij den van Teylingen en S.J.C. zijn altijd het aanzien waard, wijl S.J.C. inderdaad ster ker is dan Teylingen, doch de Sassenhei- mers zetten er ook alles om om de over winning te behalen. Wij rekenen op interes sante, eerlijke wedstrijden, opdat a.s. Zon dag nog eens getoond wordt hoe ver toch eigenlijk de R. K. Sport is gevorderd met haar spel. Zoo zal de massa bezoekers kun nen genieten. As. Zondag wordt het 2de lustrum door de R.K.S.V. „Teylingen" gevierd op be scheiden wijze. De tijdsomstandigheden maken het onmogelijk om bijzondere din gen te doen. Zondagmorgen zijn alle leden en dona teurs present in de H. Mis van 7 uiur, waar onder algemeene H. Communie, daarna ge zamenlijk ontbijt voor de leden in het K.S.A.-gebouw, n.m. om 1 uur aanvang van de wedstrijden! Adolf Kol ping: Het 2e elftal speelt Zon dag haar derden promotiewedstrijd tegen Majeflia I op eigen terrein. Willen de re serve n hun kans behouden om over te gaan, dan mogen zij wel geducht aanpakken, an dersMaar wij hebben nogal moed, want vooral op eigen terrein zijn zij meestal in uitstekende conditie. De wedstrijd vangt aan om half drie. Voor het publiek een mooie match. Het derde elftal gaat op bezoek bij de Aarlanderveensohe Boys 2, vertrekuur kwaft over één. Hier geven wij onzen jon gens ook een kans. De junioren zullen hun wedstrijd wel vernemen uit de krant. O.DJ.: Morgen speelt ODI I thuis om de Leidsche Courantbeker tegen Foreholte II.. aanvang 2.30 u. Flink aangepakt. On derschat uw tegenstanders niet. ODI II speelt uit tegen ZW uit Zeven hoven; aanvang 2 uur. Vertrek vanaf R. K. kerk. ODI ni nog niet bekend. 12 uur training van ODI I onder leiding. Denk er om allemaal present Maandag 8.45 uur ledenvergadering bij J. v. Graas. Aller opkomst gewenscht. A.S.C.: Morgen speelt 't le elftal tegen S. N.A. uit Stompwijk om de „Leidsche Ccu- rant"-beker op het S. N. A.-terrein. Daar onze jongens al reeds enkele ma len tegen genoemde spelers zijn uitgeko men doch het nimmer tot een overwinning hebben kunnen brengen, zal het dus mor gen zeker niet meevallen. Wanneer A. S. C. volledig uitkomt en hun beste beentje voorzet, behoeft de nederlaag niet groot te zijn, we verwachten in ieder geval een sportieve en faire wedstrijd. 'Afd. Athletiek: Vanaf heden tot aan de Sportdag is er elke Vrijdagavond van 8 tot 9 uur gelegenheid om te trai nen op het A. S. C.-terrein onder leiding van den heer A. C. Goddijn. We verwach ten, dat vele athleten hiervan gebruik zul len maken. Aan de voetballers wordt medegedeeld, dat uitsluitend Dinsdag- en Donderdag avond gelegenheid is om te voetballen. Maandagavond uitsluitend gymnastiek. Onze Junioren spelen morgen tegen Tey lingen B Junioren in Warmond alwaar een juniorentournooi wordt gehouden. Het vertrek is bepaald op half één. A.V.V.: Heit le eflital speelt morgen tegen L. en S. 2 op het terrein aan de Willdbror- diusstraat. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, daar L. en S. over een flink elftal beschikt, zoodat A.V.V. het beste beentje zal moeten voorzetten om eenlg succes te behalen. Wij zijn verzekerd, dat beide elf tallen hun best zullen doen, daar de win naar van dezen strijd een Beker zal heb ben in ontvangst te nemen, welke beker is beschikbaar gesteld door den R. K. Volksbond. De baten zullen ten goede komen aan het plaatselijk Comité van Her wonnen Levenskracht, zoodat wij, gezien het mooie en nuttige doel een groote op komst verwachten. De wedstrijd zal worden opgeluisterd met muziek van de harmonie „St. Cecilia". Als het weer dus medewerkt, zal het een prettige middag worden en zal men dus naast een mooien wedstrijd een mooi stukje muziek te hooren krijgen. K.R.V.: Morgen een serie belangrijke wedstrijden op ons mooi gelegen sportter rein aan de Sandtlaan, waarvan 2 wedstrij den resp. voor de Groote en Kleine Leidsche Courantbeker. KRV II—Foreholte I 12.30 u.; KRV I— WL I (Voorschoten) 2.30 u.; KRV b— Majella a 4.30 u. Ongetwijfeld zware wedstrijden. Daarom allen het beste beentje voor, om een zoo goed mogelijk resultaat te bereiken! Foreholte: Morgen weer een drukke voet baldag. Foreholte I gaat K.R.V. H een be zoek brengen voor de eerste ronde van den Leidsche Courant-heker. Zoo oppervlakkig bekeken, een gemakkelijke wedstrijd voor de eerste elftallers, doch men zij voorzich tig. De uitslag kan even goed in het voor deel der Katwijkera zijn. We weten toch zoo best hoe dat gaat. Jongens, past zoo goed mogelijk de training toe. Als van be gin tot het einde hard wordt gewerkt, ver wachten we een groote overwinning van Foreholte I. Aanvang 12.30 uur. Foreholte II is eveneens in actie voor den Leidsche Courant-(beker en wel te Lei- muiden tegen O.D.I. I. Aanvang 2.30 uur. Aan een voorspelling wagen we ons niet, omdat de kracht van O.D.I. I niet voldoen de bekend is. Eén ding staat vast: onze reserven geven zich steeds ten volle en zonder twijfel doen ze dit morgen weer. Thuis speelt om 3 uur Foreholte IH S.M.C. in een vriendschappelijke wedstrijd. Even wordt nog ter kennis gebracht voor al de junioren, dat ook zij voortaan na de Hoogmis verwacht worden in het Parochie huis voor contributie betalen. Steeds Hooger: Voor de tweede maal zal het 1ste elftal een promotie-wedstrijd spe len en wel tegen R.W.D. I uit Leiden. Wil len wij dezen wedstrijd winnen, dan zal er opgepast moeten worden. Na afloop daar van krijgt Steeds Hooger in een vriend- sohappel ijken wedstrijd te spelen tegen D.O.S. V. Het bestuur van Steeds Hooger brengt een woord van dank aan den heer J. Kemp voor de zware taak, die hij onvermoeid voor de vereeniging gedaan heeft en waar van wij hopen, in zijn volgende functie, dezelfde kracht te kunnen genieten. Voor eere-leden en donateurs is er ge legenheid zich op te geven bij het bestuur; wij rekenen op een groote opkomst. „Van Nispen": Morgenmiddag speelt het eerste voor de seriewedstrijden van „Vo gelenzang" tegen het sterke „Concordia" I van Hillegom. Door het weer lid der vereeniging worden van L. v. Maris en P. Klinkenberg, speelt „V. N." morgen op volle kracht en verschijnt zij, behoudens eventueele onvoorziene wijzigingen, met onderstaand elftal: Voor: C. v. Maris, Th. v. Maris, J. v. d. Drift, P. Klinkenberg, A. Opdam; mid den: A. Klinkenberg, J. Nederstigt, F. v. d. Ploeg; achter: A. Pompe, L. v. Maris; doel: A. Meiland. Gezien het elftal, zullen de partijen niet veel voor elkander onder doen en belooft een en ander een wedstrijd te worden die het aankijken ten volle waard zal zijn en tevens door „V. N." met een beetje goe den wil gewonnen kan worden. „Trekvogels": Morgen staat er slechts één wedstrijd op 't programma n.l. Trek vogels II tegen N. V. C. II, voor de eerste ronde Leidsche Courant-beker. De N.V.C.- ers zijn voor ons onbekende tegenstan ders, waarvan we vermoeden dat ze ster ker zijn dan de Trekvogels; als allen ech ter hun best doen kan misschien een goed resultaat en 'n spannende wedstrijd tege moet gezien worden. Denk er echter om jongens, alleen door een overwinning komt men in de volgende ronde. Dinsdagavond te 8.30 uur spelen twee veteranen-elftallen tegen elkaar. Ook dit kan 'n spannende ontmoeting worden want na afloop zal hier uit 'n elftal samenge steld worden die op nader te bepalen da tum tegen 'n Trekvogels-combinatie in 't veld zal komen. Dus allen Zondagmiddag 2.30 en Dinsdagavond 8.30 uur naar het Trekvogelsterrein gelegen achter de wo ning van den heer L. v. LeeuwenSpoel- wijk. De leden die athletiek gaan beoefenen worden er aan herinnerd dat Woensdag a.s. 's avonds 8 uur de training begint. S. M. C.: Morgen speelt een S. M. C.-com- blnatie tegen St. Bernardus te half drie in Zoeterwoude, terwijl de rest senioren te gen Foreholte III speelt in Voorhout te drie uur. Op eigen terrein spelen de junioren van S. M. C. en Lisse te half twee en die van Teylingen tegen Foreholte of A. S. C. te 3 uur voor het junioren tournooi waar voor eenige medailles beschikbaar zijn ge steld. KON. NEDERL. VOETBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag Om het kampioenschap v. Ne derland: AjaxWillem II; K.F.C. Herades. AFDEELING in. Prom. 2e klasse: NECZAC. AFDEELING IV. Prom. 2e klasse: Tegelen—de Baro nie. Bekerwedstrijden: VelocitasExcelsior; N.A.C.Feijenoord (terr. Feijenoord). Sportman IR. C. L. I 42. De eerste nederlaagwedstrijd is een overwinning voor Sportman geworden, met rust had R. C. L. een 10 voor sprong. Na de rust kwam Sportman er beter ln en de midvoor maakte spoedig gelijk. Na dat deze speler nog twee doelpunten had gemaakt, verkleinde R. C. L. den achter stand tot 32. De rechtsbuiten wist zijn club in veiligheid te stellen door een 4de doelpunt te scoren. Scheidsrechter J. Ar- noldus was correct. Het programma wordt Zondag voortge zet met de volgende wedstrijden. Sportman jun.Zuiderkwartier jun. 11 uur. Rouw koop 1TONA I 1.15 uur. TOERISME EEN BELANGDRIJK JUBILEUM. De heer Edo Bergsma 21 September a.s. vijftig jaren voorzitter van den A.N.W.B. Naar wij vernemen zal een zeer bekend Nederlander over enkele maanden een merkwaardig en belangrijk jubileum vie ren. De oud-burgemeester van Enschede, de heer Edo Bergsma, zal n.l. 21 September a.s. niet minder dan vijftig jaren aan het hoofd staan van den A.N.W.B., Toeristen bond voor Nederland. In de eerste bestuursvergadering van den Bond toen nog Nederlandsche Velocipe- disten-Bond geheetengehouden op 20 Januari 1884 te Rotterdam, is het bestuur definitief samengesteld, in welk college de heer Bergsma toen zijn intrede deed als hoofdafgevaardigde voor Friesland en Gro ningen. In deze vergadering werd tot pre sident gekozen de heer C. H. Bingham; tot vice-president de heer D. Webster en tot penningmeester en secretaris resp. de hee- ren E. Kol en E. Brauer. De Bond telde op dit tijdstip 93 werkende en 103 niet-wer kende, of tezamen 196 leden! Van 21 September 1884 af trad de heer Bergsma als eersten voorzitter op en won hij de bewondering en waardeering van velen door zijn noesten arbeid. De eerste jaren verrichtte hij vrijwel alle bestuurs werkzaamheden tegelijk en ofschoon, naar mate de Bond groeide, velen hem terzijde stonden, bleef hij de ziel van en de stu wende kracht in deze organisatie. De A.N.W.B. is uitgegroeid tot een mach tig lichaam, in welks dienst velen een be staan vinden en waarbij thans meer dan honderd duizend leden zijn aangesloten. Dit feit zal ongetwijfeld den man, die in het groot maken van den Bond zijn levens werk gevonden heeft, bij het bereiken van den verren mijlpaal op zijn levensweg tot blijdschap en dankbaarheid stemmen. Zijn aangeboren bescheidenheid zal niet kunnen beletten dat talloos velen hem bij zijn aanstaand jubileum zullen weten te vinden en te eeren als een der grootste pio niers op toeristisch gebied in ons land. ATHLETIEK NIEUWE WERELDRECORDS. Tweehandig discuswerpen en estafette 4 X 220 yards. Te Reval heeft de Esthlandsche athleet Viding het wereldrecord discuswerpen links- en rechtshandig verbeterd met wor pen van 47.56 Meter en 42.96 Meter tot een totaal van 90.50 Meter. Het wereldrecord stond sedert vele ja ren op naam van den Fin Nicklander met een afstand van 90.13 Meter. Te San Francisco liep de estafetteploeg van de Zuid-Californische Universiteit de 4 x 220 yards in den tijd van 1 min. 24.8 sec., waarmede het wereldrecord met 1 sec. verbeterd werd. Sedert 1927 was de zelfde Universiteit houdster van het we reldrecord met een tijd van 1 min. 25.8 sec. COMPETITIE GOUDSCHE KRING. Aan de door den Goudschen Athletiek Kring georganiseerde competitie werd door Alphia met 2 ploegen deelgenomen. Na den eersten Zondag neemt Alphia A de vierde, en Alphia B de tweede plaats in. De beste prestaties werden geleverd door Alphia A; W. Costeris, 4e op de 400 M. in 61.1 sec., en Jac. Verkerk 3e op de 100 M. in 12 sec. en le met vèrspringen (6.16 M.). B.-ploeg, M. Overvliet 2e op de 100 M. in 12.8 sec., Joh. Muiden 2e kogel- stooten (5 K.G.) 10.59 M.; A. Bos, vèr springen 3e (5.16 M.). De 4 x 100 M. estafette A-ploeg bestaande uit J. de Jong, S. v. Rhoon, W. Costeris, Jac. Verkerk werd 2e in 50 sec. A.s. Zondag wordt wederom met de twee zelfde ploegen deelgenomen. SCHAKEN R.-K. Schaakclub „De Twee Koningen". Gisteren is een bespreking gehouden met de heeren Hoogzaad en v. d. Poel, beide lid van de Zoeterwoudsche Schaakclub „De- liciae nostrae". De bespreking heeft tot het bevredigend resultaat geleid, dat „De Twee Koningen" toegetreden is tot den R. K. Schaakbond voor Leiden en Omstre ken". WANDELSPORT LEIDSCHE SPORTCLUB. Verklaring der 40 K.M. Jubileum-Kno- bel-Marsch van de Leidsche Sportclub op 1 Juli a.s. Deze marsch bestaat uit zes ver schillende parcoursen n.l. vanuit Leiden in de richting Katwijk aan Zee, Noord- wijk, Warmond, Koudekerk, Voorschoten en Wassenaar. Elk parcours is 20 K.M. lang. De start vindt plaats om 1 uur n.m. vanaf het clublokaal Café Oud-Hortuszicht Witte Singel, Leiden. Voordat de groepen en individueele wandelaars starten moeten zij eerst knobelen welke route zij moeten volgen. Onder knobelen wordt verstaan met een dobbelsteen werpen, welke spe ciaal voor dit doel gemaakt is; hier komen op voor de plaatsnamen en punten. Wat bovenkant der steen na de worp aangeeft is men verplicht te wandelen. Er moet tweemaal geknobeld worden. Na afloop der knobelmarsch wordt een vaandel- en vlaggenparade met muziek gehouden. Inschrijvingen kunnen gericht worden aan de heeren A. Sloot, Evertsenstraat 9, Leiden, Jac. de Neef Jr., Rapenburg 110, Leiden Telefoon 1339. De inschrijving wordt 24 Juni gesloten. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Oude skiff. De volgende race ging in de oude skoff tusschen Het Spaarne (ir. Tj. de Vries) aan boei 1 en De Hoop (B. J. A. Her- weyer) aan boei 2. Uitslag: 1. Het Spaarne tijd 8 min. 13 sec. 2. De Hoop op grooten afstand. Overnaadsche skiff: In de Over- naadsche skiff startten Het Spaarne (De Ridder) en Poseidon (Moscow), resp. aan boei 1 en 2. 1. Het Spaarne (De Ridder) tijd 8 min. 45 2/5 sec. 2. Poseidon (Moscow) ver. Jonge Skiff A: De laatste race van den middag was een wedstdijd jonge skiff tusschen Willem III (H. ten. Houten) aan boei I en Poseidon (B. Moscow) aan boei 2. 1. Ten Houten 8 min. 46 2/5 sec. De stuurmanlooze vier van Njord trok zich als eenige inschrijver terug. Des avonds werden de wedstrijden voort gezet op den Amstel, waar een aanvang werd gemaakt met het verroeien der ge stuurde nummers. Jonge Vier A: In de eerste heat van de Jonge Vieren kwamen uit boei 1 Ne- reus en boei 2 De Laak. Uitslag: 1. De Laak tijd 7 min. 35 1/5 s. 2. Nereus (op vier lengten) tijd 7 min. 46 sec. In de tweede heat verschijnen aan den start: Boei 1 Laga, boei 2 ARSA. Uitslag: 1. Laga tijd 7 min. 44 sec. 2. ARSA op 2 1/2 lengten. Overnaadsche vier: De eerste heat der overnaadsche vieren ging tus schen boei I Willem Hl, boei 2 De Hoop en boei 3 Amstel. Uitslag: 1. Amstel tijd 7 min. 53 2/5 sec. 2. Willem III 7 min. 57 2/5 sec. 3. De Hoop op 1 lengte. In de tweede heat startten boei 1. Maas en aan boei 2 Triton. Uitslag: 1. Triton tijd 7 min. 53 3/5 sec. 2. Maas tijd 7 min. 53 /5 sec. Taflengte. Jonge twee A: De eerste heat gaat tusschen Triton en Laga. Met ruim een halve lengte won Triton in 8 min. 45 sec. De tijd van Laga was 8 min. 47 sec. In de laatste heat ging Nereus alleen over de baan. Heden worden de wedstrijden voort gezet. WATERPOLO. Dolfijn—A. Z. 6—1. De gisteren te Halfweg voor de compe titie van den K. N. Z. B. in de eerste klas se gespeeld^ wedstrijd DolfijnA. Z. ein digde in een 61 overwinning voor Dof fijn. AUTOMOBILISME K.N.A.C. AUTOMOBIELFEEST TE SCHEVENINGEN Concours voor koetswerken en sterrit Het jaarlijksche concours voor koetswer ken, dat door de K.N.A.C. wordt georgani seerd, is dit jaar bejaald op 30 Juni a.s. van 25 uur te Scheveningen. Ter gele genheid van het concours worden er ver schillende feestelijkheden georganiseerd, zooals een sterrit naar Scheveningen, een thé op het Palace terras en voor de leden deelnemers aan den sterrit een diner in het Kurhaus. Voor de a.s. feestelijkheden heeft de K. N.A.C. in niet onbelangrijke mate de me dewerking verkregen van het gemeentebe stuur van 's Gravenhage en van de directie van de Exploitatie Maatschappij Scheve ningen. Het gmeentebestuur gaf voor het con cours voor koetswerken de K.N.A.C. de be schikking over 't parkeerterrein aan den Boulevard. Het concours staat open voor: open koetswerken, gesloten koetswerken en koetswerken type cabriolet. In ieder afdeeling zijn onderverdeelingen gemaakt in prijsklassen, zoodat eerstge noemde afdeeling vijf klassen heeft, de afdeeling voor gesloten koetswerken acht, terwijl de derde afdeeling, die voor koets werken van het type cabriolet, in 7 klas sen is onderverdeeld. In tegenstelling met andere jaren zal dit jaar de toegang tot het concours vrij zijn. Ten einde de belangstelling voor het Scheveningsche gebeuren zoo groot moge- Hik te doen zijn is een sterrit naar de bad plaats georganiseerd, waaraan zoowel le den als niet-leden kunnen deelremen. Iedere deelnemer, die den sterrit regel matig volbrengt de hiervoor gestelde eischen zijn zeer eenvoudig krijgt als belooning een speciaal door de Koninklij ke Begeer hiervoor ontworpen plaquette, terwijl bovendien nog extra belooningen kunnen worden verworven. De in den sterrit behaalde prijzen zullen des namid dags worden uitgereikt. Een diner in het Kurhans, waaraan de leden-deelnemers aan den sterrit met één introducée kunen deelnemen, zal den fees- telijken dag besluiten. De inschrijving voor den sterrit sluit op 26 Juni a.s. De K.N.A.C., Lange Vijver berg 10 in Den Haag, verstrekt gaarne alle inlichtingen. WIELRENNEN DE RIJNSTREEK (Alphen). Morgen wordt door bovengenoemde vereeniging een teamrit gehouden over 72 K.M. De teams zijn samengesteld elk uit 3 of 4 A-klassers. De B-klassers rijden voor de competitie naar Woerden. Start om 10 uur vanaf Café „Sportrust". WIELERBAAN TILBURG. De uitslagen van de gisteravond op de Tilburgsche Wielerbaan gehouden wedstrij den waren als volgt: Sprintwedstrijd over 5 baanronden voor profs: 1. Osmella (snelste tijd laatste baan- ronde 10 sec.); 2. Pijnenburg; 3. Ottevaire; 4. v. d. Horst. Achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. voor profs: v. d. Reydt haalt Bockom na 27 honden in 4 min. 30 1/5 sec in. Eigen kracht-race over 50 baanronden met 5 klassementen voor prof. 1. Wals 20 p.; 2. Braspenninx 10 p.; 3. Muller 8 p.; 4. Slaats 8 p.; 5. Reynders 6 p.; 6. P. van Kempen 3 p. 100-minuten koppel wedstrijd: 1. Wals Braspenninx 24 p., afgelegd 72 K.M.2. Oszmellav. d. Horst 20 p. (op 4 ronden). 3. Reyndersv. d. Reydt 15 p; 4. Bockom Muller 7 p.; 5. Van KempenOttevaire 1 pnt. Pijnenburg die met Slaats reed kwam te vallen en kon niet meer verder rijden, zoo dat beiden uit de baan gingen. DAMMEN R. K. Damclub „Gezellig Samenzijn". De volledige uitslagen der kampioen schappen le klasse destrict den Haag van den R. K. Dambond (waaraan de heeren G. Geerlings en A. ter Haar van G. S. deelnamen) luiden als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. G. Geerlings 5 4 10 9 A. ter Haar 5 3 117 P. Jansen 5 13 15 Zuiderduin 5 13 15 F. G. Bolle 5 113 3 B. v. d. Leede 5 0 14 1 zoodat den heer G. Geerlings beslag legde op den kampioenstitel. KERKNIEUWS Negentien procent van de bevolking der aarde is katholiek Het Centraal Comité van het H. Jaar heeft in een circulaire „Mundi Redemp- tor" 331933 de statistieken gepubliceerd van de uitbreiding van het Katholicisme over de wereld gedurnde de 19 eeuwen sinds de verlossing door Jezus Christus. Uit deze statistieken blijkt, dat er in Europa 201.855.000 Katholieken zijn. Voor Noord-Amerika zijn deze cijfers: 52.513.320; Zuid-Amerika: 73.050.585; Afri ka: 5.387.678; Azië: 17.038.874; voor heel de wereld: 349.845.457. Wanneer men de verhoudingen in pro centen uitdrukt, kan men concludeeren, dat 19 procent der bevolking katholiek is. Dus ongeveer 1 op 5 inwoners. De Aartsbischop en de Bisschop van Roermond naar Beunos-Aires. Naar de „Utrechtsche Courant" ver neemt, zullen Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, en Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, aan het Internationaal Eucharistisch Congres in Buenos-Aires deelnemen. Zilveren Kloosterjubileum Zondag 1 Juli zal het 25 jaar geleden zijn dat de Eerw. Br. Jeroen (in de we reld Joh. van der Schie, geb. te Noord- w fj k) intrad in de Congregatie van den H. Aloysius te Oudenbosch. De eerste jaren van zijn kloosterleven bracht hij door als surveillant op de Bis schoppelijke Kweekschool voor onderwij zers. In 1919 verplaatste de Overheid hem naar Roosendaal. Daar was n.l. het St Norbertus Lyceum opgericht en hier werd hij belast met het toezicht op de studie der internen. Slechts 2 jaren mocht hij hier arbeiden. In 1921 kwam Br. Jeroen weer in het Moederhuis te Oudenbosch terug, waar hij tot surveillant werd benoemd op het internaat. Zijn werk zag hij hier wel dra uitgebreid. De jubilaris werd n.l. ook belast met het godsdienstonderwijs. Gedurende de mobilisatie maakte Br. Jeroen zich bovendien verdienstelijk voor de militairen. Dat dit ten zeerste gewaar deerd werd, bleek wel toen hem het mo bilisatie-kruis op de borst gespeld werd. 't Zal den jubilaris op 1 Juli dan ook ze ker niet aan belangstelling ontbreken. Benoeming Paters Capucijnen. Aan den Zeereerw. Pater Floribertus is op diens verzoek om gezondheidsredenen ontslag verleend als Gardiaan van het Ca- pucijnerkloosler te Handel, In diens plaats is benoemd de Hoogeerw. Pater Engelber- tus.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 14