VRIJDAG 8 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 ELECTRISCHE TABAK- EN SIGARENFABRIEK „DE LANDMAN" Prima Baaitabak 10 cent per 1/2 ons Fa. Wed. C. J. VISTER - HAVEN 20 LEIDEN SPORT VOETBAL Rond het wereld voetbal kampioenschap. De strijd om de derde en vierde plaats DUITSCHLAND ZEGEVIERT MET 3-2 OVER OOSTENRIJK (Van onzen correspondent). NAPELS, 7 Juni. Het is wel heel merkwaardig, dat de wed strijd om het bezit van de derde en vierde plaats juist tusschen deze twee landen moest plaats hebben. Want Duitschland had iets goed te maken. Nog levendig herinneren we ons de beide wedstrijden, die deze landen in 1931 speel den: in Berlijn werd het Duitsche elftal verslagen met 60, in Weenen met 50! Het waren wedstrijden van absoluut onge lijke teams waarin Duitschland verre de mindere was en meer dan één klasse mot Oostenrijk verschilde. Sinds 1931 hebben deze twee landen elkaar niet meer ontmoet. Er was een ver wijdering ontstaan tusschen deze landen en de politieke gebeurtenissen van den laatsten tijd zijn voor een verzoening niet bevorderlijk geweest. Ongetwijfeld is sinds 1931 de Duitsche spelkwaliteit sterk gestegen; dank zij de groote bemoeienissen van den bondstrainer Otto Nerz, dank zij ook de vele steden- en districtswedstrijden, die Duitschland heeft gespeeld, ging het spelgehalte ziender- oogen vooruit. Het vertrouwen van de spe lers in hun eigen kracht en in hun vlotte combinatie steeg, en dat moest vanzelf bij dragen om een interessante partij tusschen deze twee G#rmaansche landen te verwach ten. De voorgeschiedenis van deze verliezers- ronde laten we hier in cijfers volgen: Duitschland won de voorwedstrijd van Luxemburg met 9—1; won van België in Florence met 52; won van Zweden in Milaan met 21; verloor van de Tsjechen in Rome met 3—1. Oostenrijk won de voorwedstrijd van Bulgarije met 4—0; won van Frankrijk in Turijn met 32 na verlenging; won van Hongarije in Boulogna met 21; verloor van Italië in Milaan met 10. De wedstrijd werd gespeeld in het nog niet geheel gereed gekomen Ascarelli-sta- dion, en werd tegen aller verwachting in door Duitschland gewonnen met 32. En wie getuige was van deze door de Duit- schers schitterend gespeelde wedstrijd zal onbevooroordeeld moeten verklaren: de zege was volkomen verdiend. Het Oostenrjjksche team had de laatste week te kampen met zieke en gewonde spe lers. Omdat de Oostenrijkers niet over vol doende reservemateriaal beschikten, kon den ze in de laatste wedstrijden niet vol doende reserves in het veld brengen en zoo stond de Oostenrijksche bondskapitein Hu- go Meisl zonder een voldoende voorhoede. De finantieele toestand van de Oosten rijkers liet niet toe meerdere spelers mee te nemen naar de wereldkampioenschap pen. In den wedstrijd tegen Hongarije werd de kleine Horvath zoo erg gewond, dat hij tegen Italië niet van de partij kon zijn; en op de snelheid en productiviteit van deze kleine Weener-man was de aanval van de Oostenrijkers hoofdzakelijk gebouwd. Schall verving hem in den wedstrijd, en bleek een mislukking. De befaamde Sin- del ar werd in den wedstrijd tegen Italië door den oud-Argentijn Monti zoodanig ge kraakt, dat hij heden niet van de partij kon zyn. De elftallen zagen er uit als volgt: Duitschland: Jacob; Janes en Busch; Silindky, Munsterberg en Bender; Lehner, Siffling, Conen, Szepan en Heidemann. Oostenrijk: Platzer; Cisar en Sesta; Wagner, Smitstik, Urbanek; Zichek, Braun, Bican, Horvath en Viertel. Scheidsrechter was de Italiaan Carrare, grensrechters: Cairony (Italië) en Escar- tin (Spanje). Hoe er gespeeld is. Gedurende de eerste helft hebben de Duitschers de Oostenrijkers totaal over speeld. Ze hebben een spel gedemonstreerd dat tot het beste voetbal behoort van het tournooi. In het doel had Kress plaats gemaakt voor Jacob, die ons Kress totaal deed vergeten. Alleen in de tweede helft heeft hij een erbarmelijke fout gemaakt, door een ver schot van Sesta, dat van een afstand van ongeveer 40 M. werd gelost, door zijn beenen te laten heenglippen. Ove rigens voor hem niets dan lof. De eerste helft wisten de Duitschers, dank zij hun uitstekende combinatie, een voorsprong te verkrijgen van 31, en deze stand had zeker een of twee doelpunten meer kun nen zijn, indien Platzer in het Oostenrijk sche doel niet zoo buitengewoon op dreef was geweest. De Oostenrijkers konden te genover de vlotte en temporijke Duitschers slechts een vrij onbeholpen tegenspel plaat sen; in de voorhoede was het ontbreken van Sindelar duidelijk te merken; het haperde nu geweldig en de goede passes, door een hard werkende middenlinie toegespeeld gingen meestal verloren, ofwel door het af doende ingrijpen van de Duitsche backs, of wel door het niet voldoende opdringen van de Oostenrijksche voorhoede. Reeds binnen de eerste minuut hadden de Duitschers uit overrompelend spel de leiding genomen door combinatie van Hei demann en Lehner. Ook na dit doelpunt bleven de Duitschers sterker en na onge veer een kwartier wist Conen uit een vrij gespeelde bal den stand tot 20 op te voe ren. Ook na dit doelpunt bleven de Duitsche aanvallen over die van hun tegenstanders domineeren en ongeveer een kwartier na dit doelpunt scoorde Oostenrijk tegen door Horvath. Nog voordat de rust inging had den de Duitschers den stand op 31 ge bracht door Conen. In de tweede helft hebben de Oostenrij kers uit een ander vaatje getapt, toen raak te het spel meer verdeeld en kreeg de Duitsche achterhoede heel wat werk te verzetten. In deze periode blonken Janes en Busch, maar vooral Bender uit. Wat deze laatste aan werk heeft verzet, grenst aan het ongelooflijke. Meermalen redde hij het Duitsche doel van een zeker doelpunt, wanneer de backs reeds waren gepasseerd. In het onderscheppen van scherpe diago naal schoten, die van de vleugels kwamen, toonde hij zich een meester. In de tiende minuut van de tweede helft wisten de Oos tenrijkers den stand op 32 terug te bren gen, dank zij de bovengenoemde fout van Jacob. Het zag er toen naar uit, dat de Duitschers alsnog zouden verliezen, want meermalen was het Duitsche elftal totaal ingesloten. De uitvallen van Conen en Siffling bleven niettemin gevaarlijk, maar door zeer oordeelkundig opstellen van Ci sar en Sesta bleven de Oostenrijkers deze uitvallen de baas. In de 25e minuut ont stond er een gevaarlijke scrimmage in het Duitsche doelgebied, waarbij Urbanek de bal over de lat kop'o. Naar onze meening maakte toen een der Duitsche achterspelers een geheide penalty, maar de arbiter oor deelde anders en legde de bal buiten het strafschopgebied op de lijn. Hieruit ontstond een zeer gevaarlijke situatie met het bo vengenoemde gevolg. Aan de overzijde had den de Oostenrijkers geluk, toen een door Lehner uit een vrije schop op het doel ge schoten bal door Platzer nog juist kon worden weggetipt uit den linkerboven hoek. Zoo bleef het spel spannend in hooge mate. Toen de wedstrijd was afgeloopen zette de muziek het „Deutschland-lied" in; de Italianen brachten hun fascistengroet aan de overwinnaars, die met dezelfde groet het publiek voor deze ovatie dankten. De beste spelers bij Duitschland waren: Silinsky, Bender, Szepan en Conen, die twee doelpunten maakte. Bij de Oostenrij kers muntten uit: Platzer, Cisar, Irbanek en de beide vleugelspelers Zischek en Viertel. De belangstelling was dit keer groot. Cir ca 15.000 toeschouwers woonden den wed strijd bij, waaronder Umberto, kroonprins van Italië en de prins van Savoye. De zon stond hoog aan den hemel, terwijl de Vesuvius dapper rook uitblies. Na de vorige tusschen deze beide landen gespeelde wedstrijden te hebben meege teld is de stand thans aldus: Oostenrijk 10 6 1 3 12 3218 Duitschland 10 3 1 6 7 1832 De wedstrijd. Over het wedstrijdverloop kunnen we nu na bovenstaande beschouwingen zeer kort zijn. Nadat de spelers met de volksliederen zijn begroet trapt Oostenrijk af. Direct ne men de Duitschers den aanval over, een aanval van den linksbinnen door Szepan ingeleid, gaar naar Heidemann, die een voorzet lost, Lehner schiet toe en scoort nog binnen de minuut (10). De Duitschers blyven ook daarna den aanval leiden, Lehner komt nog een paar keer vrij voor het doel, maar beide keeren faalt zijn schot. Snel verplaatst zich het spel; de meeste offensieven gaan uit van de Duitsche vleugelspelers, en bij een van de afgemeten voorzetten van de vleugel weet Conen plotseling den bal te bemachti gen en met een verrassend schot heeft hij Platzer gepasseerd (20). Een schot pre cies onder de lat, een zeer fraai doelpunt. De Oostenrijkers laten zich niet uit het veld slaan, onvermoeid werkt de midhalf Smistik de ballen naar de voorhoede, maar deze weet daarmee geen raad. Hopeloos staan de binnenspelers te knoeien. Daar tegenover demonstreeren de Duitschers zulk een goed en hoogstaand spel, dat ze meermalen het publiek in verrukking bren gen. Luid werden de Duitschers aangemoe digd. Kogels van Conen, Siffling en Scepan vliegen in de richting van het Oostenrijk sche doel en indien in deze periode Platzer nog een of twee keer was gepasseerd, had men over hem niet te klagen gehad. Na bijna een half uur spelen komen de Oos tenrijkers aan een tegenpunt. Smistik leidt een aanval in, passeert den bal naar Hor vath, die Zichek aan het werk zet; intus- schen is Horvath naar het doel doorgeloo- pen en toen de voorzet van Zichek bij hem kwam, knalde hij den bal keihard langs Jacob, die absoluut geen kans had. Tien minuten na dit doelpunt brengt Conen den stand op 31, na de heele verdediging ge passeerd te hebben. Direct na de hervatting nemen de Duit schers een corner, waarbij de bal wordt weggewerkt. Spoedig daarop nemen ze op nieuw een hoekschop, waarbij Platzer redt. Een vrije schop door Szepan genomen wordt afgeslagen. Nog hield het Duitsche offensief aan; Conen krijgt den bal vrij, passeert handig de verdediging, lost een schot in den rechterbovenhoek, dat door Platzer keurig wordt gekeerd. Tien minu ten na de hervatting leiden de Oostenrij kers een flauwe aanval; Smistik krijgt een vrije schop te nemen, hij passeert naar Braun, die achteruit speelt, waarbij de ach terspeler Sesta toeschiet en met een long shot, dat Jacob door zijn beenen liet gaan, het Duitsche doel doorboort (32). Dan komen de Oostenrijkers los; ze wil len per sé gelijk maken en de Duitsche ver dediging wordt op een heel zware proef ge steld. Herhaaldelijk dringen ze naar voren, maar verder dan eenige hoekschoppen brengen ze het niet. Bij een daarop volgen den aanval van Heidemann krijgt Conen den bal, een keihard schot volgt en het leer springt via Platzer in het veld terug. Een scrimmage in het Duitsche doelgebied wordt Duitschland by na noodlottig. Een vrije schop op de strafschoplijn gelost en door Smistik genomen stelt Urbanek in staat 'n prachtige kopbal te lossen, Jacob grijpt er wel naar, maar kan het leer niet bereiken: de bal gaat over de lat! De Oostenrijkers zijn nu geweldig in vorm, en ieder oogen- blik wordt de gelijkmaker verwacht. De Duitschers houden evenwel stand, dank zij het keurige werk van Bender, Silinsky en Busch. Conen begint nu te verslappen, me nige bal die hem door den hard werkenden Szepan wordt toegespeeld, weet hij niet verder te brengen. Horvath schiet nog eens tegen de paal. Tegen het einde komen de Duitschers nog eenmaal opzetten, maar tot doelpunten brengen ze het niet. Zoo verloor Oostenrijk deze wedstrijd. Oostenrijk is het eenige land, dat in dit tournooi twee wedstrijden verloor. En nu Zondag de finale! Dat zal een feest worden. DE FINALE ITALIE-TSJECHO SLOWAKIJE (Van onzen correspondent). ROME, 6 Juni. De Italianen hebben het in het wereld- tournooi zoo ver gebracht, als ze het bren gen wilde: ze staan thans in de finale om het wereldkampioenschap. In hun verbeel ding hebben ze den titel reeds gewonnen. En inderdaad hebben ze ook de meeste kans deze titel te veroveren. De Tsjechen stonden reeds den vorigen Zondag in hun wedstrijd tegenover Duitschland tegenover een eenheidsfront van Italiaansche toe schouwers, dat veel meer sympathie gevoel de voor de Duitschers dan voor deze West Slaven. Toen was het stadion nog lang niet bezet; maar Zondag staan ze tegenover een over vol stadion van wellicht 60.000 toeschou wers. Zestigduizend, die slechts één wensch hebben, die slechts één doel kennen: de verovering van het wereldkampioenschap door de Azzurri. H o e dit doel bereikt wordt, kan dit tem peramentvolle voetbal volk niet schelen; want een Italiaan is een hartstochtelijk chauvinist, zooals de wedstrijd tegen Oos tenrijk wel bewezen heeft. Het ziet gaarne alle fouten van de eigen spelers door de vingers, maar jauwt de vreemde spelers, die een foutje maken, joelend uit. De Tsjechen moeten wel fantastisch mooi en de Italianen zeer slecht spelen, wanneer tijdens den wedstrijd ook maar één Ita liaan een applausje voor den vreemdeling over heeft. Op een vrij beperkt veld, en in onmiddellijke aanraking met een extatisch publiek, zullen de Tsjechen een ongeloof lijk zware wedstrijd te spelen hebben. Zul len ze deze ongehoorde zenuwenproef glansrijk doorstaan? Op het antwoord, dat de Tsjechen Zondag daarop geven, komt alles aan. Wij voor ons achten de party bij voor baat voor de Tsjechen nog niet verloren, ondanks de ongelijke omstandigheden. De Tsjechen beschikken over iets, dat alle voorbeschouwingen als met één slag omver gooien kan: ze hebben een ruime practijk in het spelen van zulke zware wedstrijden en laten zich door het publiek noch door den inzet van den wedstrijd uit het veld slaan. We gelooven pertinent, dat ze van den aftrap af hun gewone spel zullen ont wikkelen, terwijl de Italianen, prikkelbaar als ze nu eenmaal zijn, veel met de zenu wen te kampen zullen hebben. De Tsjech is zelfbewust, en daarom rustig. De spelers zijn stuk voor stuk geroutineerde internatio nals, allen kerels, die, wanneer het er op aan komt, meer geven kunnen dan men normaal van hen verwacht. Ze zullen de Italianen geen oogenblik gelegenheid geven hun samenspel te ontwikkelen. Het zijn ook alle faire spelers, zooals de gespeel de wedstrijden bewezen hebben, maar wor den ze met ongeoorloofde trucs gehinderd, dan kennen de heeren het ook! En dan is het een heele toer, ook voor den aller bes ten scheidsrechter, om al hun geraffineer de voetbaltrucs te ontdekken en te bestraf fen. Maar 'ze beginnen fair en blijven dat, als ze ook tegen faire tegenstanders spelen. In Italië gelooft het voetbalpubliek, dat de Azzurri over de Tsjechen zulen heen- loopen: men acht de Tsjechen niet sterk genoeg om het nationale elftal met succes te weerstaan, en meent dat de wedstrijd een vrij hooge score voor de Italianen op leveren zal. De sportpers beschouwt het Tsjechische spel als langzaam, en dit heeft er ook iets van weg. Maar de Prager spelers huldigen het standpunt, dat de voetbal zelf het werk moet doen en plaatsen het leer bewonderenswaardig vlug naar een partij genoot. Het Italiaansche spel maakt een veel drukker, een beweeglijker indruk en ligt dus meer in den aard van den Italiaan. De Italianen zijn stoere spelers; van Oos tenrijk wonnen ze verdiend; het zijn vooral stemmings-spelers. Methodisch spelen de Tjechen beter; door hun scherp doorgevoer de methodiek maken ze den tegenstander zenuwachtig. Welk van deze twee systemen in Rome zegevieren zal, valt moeilijk van te voren te zeggen. De omstandigheden zijn ontegenzeggelijk in het voordeel van Italië, maar wij voor ons vertrouwen aan de Tsjechen volkomen toe, om in het nieuwe Romeinsche stadion, in het hol van den leeuw, de grootste triomf van hun voetbalgeschiedenis te behalen. De voorgeschiedenis van deze finale is als volgt: Italië won den voorwedstrijd van Griekenland met 40; won van de Ver. Staten met 71 te Rome; won de tweede ronde van Spanje met 10 te Florence na overspelen; won de demi-finale van Oostenrijk met 10 te Milaan. Tsjecho- Slowakije won de voorwedstrijd van Polen wegens niet opkomen van Polen; won van Roemenië te Triest met 21; won van Zwitserland met 32 te Turijn; won de demi-finale van Duitschland met 31 te Rome. Vermoedelijk zullen beide elftallen als volgt worden opgesteld: Italië: Combi Monzeglio Allemandi Ferraris TV Monti Bertelini Guaita Meazza Schiavio Ferrari Orsi Puc Nejedly Sobotka Swoboda Junek Krcil Cambal Kostyalek Ctyreky Zenisek Planicka Tsjech o-S 1 o w a k ij e. Scheidsrechter voor de finale is de heer Baert (België). De grensrechters zijn nog niet bekend. AFSCHEID VAN MILAAN Het zou profaneerend zijn om eenig ver band te willen leggen tusschen den Dom van Milaan en de voetbal-wereldkampioen- schappen; maar desondanks is het eerder waar, dat dit verband bestaat dan bijvoor beeld tusschen het station van Milaan en deze kampioenschappen. Dit station ga je een keer in en ga je een keer uit; je vind het mooi of je vind het leelijk, al naar gelang je uit Nuland of uit Breda komt; verder brengt de een of andere zeer bereisde reisgenoot, die elk jaar met de reisvereeniging mee gaat, je op de hoogte van het feit, dat dit station heelemaal van marmer is en drie millioen gulden zonder de fooien heeft ge kostnu, en verder kyk je naar het heele station niet meer om. Maar met den Dom, den Dom van Mi laan, daar is het een heel ander geval mee. Alle drie en veertig duizend vreemde voetballiefhebbers, die in de afgeloopen week een bezoek hebben gebracht aan Mi laan, zijn ook naar den Dom wezen kij ken, en zonder twijfel zijn er duizenden onder hen geweest, die den Dom eerder het aankijken waard hebben gevonden dan den voetbalwedstrijd, waarvoor zij gekomen waren. Hoe is het mogelijk in onzen ver- voetbalden tijd, zou men zich overigens af vragen. Het is één lange, on-onderbroken trek geweest van vreemdelingen, die in en rondom den Dom slenterden, pinakeltjes telden en uitriepen dat het net precies kantwerk is. Menschen, die voor kenners versleten worden (in veel gevallen zijn dezulken ook inderdaad versleten) bewe ren, dat de Italianen eeuwen lang ge tracht hebben den Dom steeds fraaier te maken met het resultaat dat zij steeds meer van de oorspronkelijke schoonheid der kerk hebben verprutst, maar in elk geval blijft die Dom, zooals hij daar trotsch en breed staat te pralen, een imponeerend bouwwerk. 'n Week lang hebben voetbalgezichten die kerk "aangekekeii. Eerst kwamen er Nederlanders en Zwitsers, en toen die ver dwenen waren, verschenen er Zweden en Duitschers, terwijl op het laatst der week eenige honderden Oostenrijkers hun tol aan den Dom kwamen betalen. De Milaneezen die hun dagelijksche pa rade liepen te volbrengen onder de gale rijen van het Domplein, sloegen deze toe ristische invasie eerst met verwondering gade. Zij hadden wel eens mee bemerkt, dat er vreemde snoeshanen met fototoe stellen en verrekijkers over het plein lie pen, maar in het doel van die lui hun lief hebberij hadden zij zich toch nooit ver diept. Thans echter kregen zij in de ga ten, dat er toch wel wat bijzonders met dien dom te doen moest zijn omdat alle vreemdelingen er zoo oplettend naar ke ken. Zij hebben toen ook even een oogje aan de kerk gewaagd, van buiten dan al tijd, en toen hebben zij tot elkaar gezegd: Giovanni, onze Duomo moet toch wel een prachtige kerk zijnja, ik heb het je altijd wel gezegd, Milaan is een echte we reldstad. Thans zijn echter wat Milaan betreft de wereldkampioenschappen voorbij: per Mi- lano finito, zooals wij ons hier in het Mi- laneesch uitdrukken. Milaan heeft er van gehad wat Rome wilde missen en nu mag men in Milaan weer uitsluitend aan den handel denken. Het wakkere volk van Milaan, dat een zekere naijver tegen de Romeinen koes tert, zoo ongeveer als de Marseillanen dat doen tegen de Parijzenaars, vinden dezen toestand eigenlijk heel onbehoorlijk en zijn van oordeel, dat hun moderne stad la citta piu sportiva d'Italia minstens even veel recht heeft op een echte finale van het wereld-voetbalkampioenschap als dat stokoude en gruwelijk onderwetsche Rome. Maar ja, wat zul je er aan doen, als Mus solini, die het persoonlijke centrum is van het Italiaansche volk, verklaart, dat ook wat de voetballerij aanbelangt, Rome het centrum van Italië is en blijft? De Mila neezen roepen dus:. Evviva il Duce! maar tegelijkertijd fantaseeren zij er bij dat dit alles wel veranderen zal als de Duce er niet meer is We gaan dus naar Rome en deze kreet die de Hollanders hier geimporteerd heb ben is door de andere nationaliteiten gretig overgenomen. Zelfs de luilakken die hier op het Domplein loopen, neen zitten te leuren met kaarten en broches, neuriën de eenige Nederlandsche woorden die zij in hun leven ooit geleerd hebben en verder zullen leeren: We gaon nar Róme.... In Holland zal dit lied nu vermoedelijk niet veel meer vernomen worden, maar te Praag, in de schaduw van reusachtige pot ten pils, zingt men men nu in onze plaats: Gradianski ailtoi Roma! Wat de Duitschers en Oostenrijkers be treft, zij zullen de twijfelachtige genoe gens hebben elkaar in Napels te ontmoe ten. U ziet dus: bergen ontmoeten elkaar tegenwoordig niet meer, maar Hitier en Dollfus wel. Zou dit nu geen goede gele genheid zijn om wat tegengif toe te die nen aan de verpeste atmosfeer tusschen deze twee landen? Als het voetbal dat klaar zou spelen, zou het de laatste bol werken van haar tegenstanders vernie tigd hebben, en zouden we het in de toe komst nog beleven, dat Meisl en Nerz te Genève aan de conferentie-tafel zouden plaats nemen, even goed als keeper Za- mora en lieveling Meazza.... KLASSEMENT VAN SPELERS Eenige Italiaansche bladen hebben de hoofden bij elkaar gestoken, om gezamen lijk een klassement op te maken van de spelers, die aan de wereldkampioenschap pen hebben deelgenomen. Hoewel deze journalisten stuk voor stuk, alle wedstrijden zouden hebben moeten zien om tot een conclusie van groote betee- kenis te komen, lijkt het ons toch wel in teressant hier het resultaat van hun be oordeelingen weer te geven. Keepers: 1. Zamora (Spanje), 2. Pla nicka (Tsjecho-Slowakije), 3. Rijdberg (Zweden), 4. v. d. Meulen (Nederland), 5. Thépot (Frankrijk). Rechtsbacks: 1. Axelsson (Zweden) 2. Minelli (Zwitserland), 3. Zenishek (Tsje cho-Slowakije), 4. Cisar (Oostenrijk), 5. Monzaglio (Italië). Linksbacks: 1. Quincoces (Spanje) 2. Allemandi (Italië), 3. Seszta (Oosten rijk), 4. Belin (Argentinië), 5. van Run (Nederland). Rechtshalfs: 1. Guinchard (Zwitser land), 2. Wagner (Oostenrijk), 3. Pellikaan (Nederland), 4. Deheleanu (Roemenië), 5. Kostalek (Tsjecho-Slowakije). Midhalfs: 1. Monti (Italië), 2. Cam bal (Tsjecho-Slowakije), 3. Zacconi (Bra- zili), 4. Mugnezza (Spanje), 5. Jaccard (Zwitserland). Linkshalfs:: 1. Moravets (Roeme nië), 2. Marculeta (Spanje), 3. Lazar (Hon garije), 4. E. Andersson (Zweden), 5. Huf- schmied (Zwitserland). Rechtsbuitens: 1. Markos (Hon garije), 2. Zischek (Oostenrijk), 3. Guaita (Italië), 4. Wels (Nederland), 5. von Kae- nel (Zwitserland). Rechtsbinnens: 1. Waldemer (Brazi lië), 2. Avar (Hongarije), 3. Meazza (Ita lië), 4. Hohmann (Duitschland), 5. Wilde (Argentinië). Middenvoors: 1. Sindelar (Oosten rijk, 2. Langara (Spanje), 3. Donelli (Ver. Staten), 4. Kielholz (Zwitserland), 5. Ni colas (Frankrijk). Linksbinnens: 1. Abegglen (Zwit serland), 2. Galateo (Argentinië), 3. Re- gueiro (Spanje), 4. Leonidas (Brazilië), 5. Horwath (Oostenrijk). Linksbuitens: 1. Puc (Tsjecho-Slo wakije), 2. Kroon (Zweden), 3. Orsi (Ita lië), 4. Dobay (Roemenië), 5. Kobiersky (Duitschland). BAKHUYS NAAR HB.S.? De midvoor van het NederLandsch elftal, de Z.A.C.-er Bakhus, zal zioh in Den Haag gaan vestigen en heeft overschrijving aan gevraagd naar H.B.S. EERSTE AMSTERDAMSCHE BEROEPS VOETBALCLUB. Te Amsterdam is opgericht de Eerste Amsterdamsdhe Beroeps Voetbalclub „E.A. B.V.". Van verschillende zijden heeft de nietwe vereeniging sympathiebetuigingen ontvan gen, zoodat zij wel gelooft aan een lang gevoelde behoefte te hebben voldaan. Het secretariaat is gevestigd B enkel- straat 11, Amsterdam Zuid, Telefoon 37786. LEIDSCHE VOETBALBOND. Demi-finale om de „L.V.B.-Sleutels". De beslissingswedstrijd voor de demi finale om de L.V.B.-Sleutels tusschen U.V.S. en L.F.C. II is gisteravond door de L.F.C.-reserven met 20 gewonnen. In de finale komen nu L.F.C. I en L.F.C. II tegen elkaar, 'n Mooie prestatie! Tram Boys IRoda I. Morgenmiddag spelen bovengenoemde elftallen een wedstrijd op het terrein van de N.Z.H. achter het Acad. Ziekenhuis. Aanvang half 4.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10