DONDERDAG 7 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN FIETSRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Hij stak plotseling den weg over. Toen gistermiddag de heer H. A. Bos- hardt te Utrecht, terwijl hij op de Catha- rijnensingel fietste, plotseling den rijweg overstak;, werd hij door een hem achter opkomende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met een ernstige hoofd wonde werd hij naar de Rijksklinieken overgebracht, waar hij kort na aankomst Is overleden. De politie stelt een onder- roek naar het ongeval in. DOODELIJK MIJNONGELUK. In Staatsmijn Wilhelmina is gisteren de 43-jarige mijnwerker Smeets uit Bocholt onder afvallend gesteente geraakt en ge dood. De ongelukkige was gehuwd en va der van zeven kinderen. AAN GEVOLGEN VAN HERSENSCHUDDING OVERLEDEN. De landbouwer B. P. te Harderwijk, die tusschen een vrachtauto en een twee-wie- lige boerenkar, waarvoor een paard ge spannen was, bekneld is geraakt en daarbij twee beenen brak en een hersenschudding opliep, is aan de gevolgen hiervan heden morgen, zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd, in het ziekenhuis overleden. ZWARE FABRIEK SBRAD TE HELMOND Houtfabriek en groote houtvoorraden door het vuur vernield. Te Helmond heeft gistermiddag te 12 uur een felle brand gewoed, waardoor de houtfabriek der firma de Vries met alle bijgebouwen en groote hoeveelheden hout een prooi der vlammen werden. Ook een bijgebouw van een aangrenzende fabriek werd een prooi der vlammen. De mate- rieele schade is zeer groot. Juist toen om 12 uur de fabrieksirenen te Helmond hun schelle geluiden over de stad hadden doen weerklinken, kringelde er een rookwolkje op uit de houtzagerij der firma W. de Vries, gelegen aan den Oos telijken Kanaaldijk vlak bij het centrum der stad. Met de seconde nam de rookpluim in omvang toe en na 5 minuten steeg een pikzwarte rookzuil honderden meters het luchtruim in. Spoedig schoten reusachtige vlammen door het rookgordjjn en na een kwartier tijds waren de houtzageij en schaverij be nevens de kistenfabriek en duizenden ku bieke meters opgeslagen hout een reus achtige vuurzee. De daken en wanden van een groote houtloods vlogen met vuurwerkgeroffel uit elkaar. De brandweer rukte met drie autospui ten en de Magyrusladder aan om te trach ten voornamelijk de omliggende perceelen te behouden. Het vuur sloeg over naar een bijgebouw der N.V. „Edak" waarin een sodafabriek is gevestigd en verder naar een gebouw tje waarin de machine-installatie van deze fabriek is ondergebracht. Toen twee vaten benzine met geweldi gen knal ontploften heeft de politie het publiek, dat in duizenden was toegestroomd op een veiligen afstand teruggezet, omdat er vrees bestond voor ontploffing van een stoomketel. Deze ontploffing is echter ach terwege gebleven. De dntwikkelde hitte was zoo geweldig, dat éen paar telefoonpalen, welke aan de overzijde van den weg, langs het bran dend perceel stonden, vlam vatten. Doordat vanaf de Magyrusladder gewel dige hoeveelheden water op de scheiding van houtloods en aangrenzende woningen kon worden gestort, werden deze behou den. Omstreeks 1 uur was het gevaar uitbrei ding van het vuur geweken, dank zij ook een flinke regenbui, welke het blusschings- werk hielp. Van de eigendommen der fir ma W. de Vries is niets gered 'kunnen Worden. Van de houtzagerij, de houtscha- verij, de kistenfabriek en de houtloodsen staan nog slechts een paar muren over eind, terwijl het bijgebouw der firma „Edak" eveneens een prooi der vlammen werd. De oorzaak van den brand moet ge zocht worden in het terechtkomen van von ken van een tractor, die een wagen met krullen, welke vóór de houtschaverij van de firma de Vries stond, moest vervoe ren, in deze krullen. De brandweer heeft het vuur met veertien stralen bestreden, welke gekoppeld waren op drie motorspui ten. De Bruick, Adler- en de Ford-motor spuit hebben resp. een capaciteit van 1500, 1200 en 1000 liter per minuut. Het vrijwillige brandweercorps van Hel mond heeft ten gevolge van den langen duur van den brand in ploegen moeten werken. Van 12 tot vier uur heeft het vuur met een groote heftigheid gewoed, waarbij men steeds met alle mogelijkheden reke ning had te houden. Nadien kon men met zekerheid zeggen, dat er geen verder ge vaar te vreezen was. De bewoners van de Houtsteeg betrok ken tegen den avond hun woningen. Geen der zes huisgezinnen is tegen brandschade verzekerd. Een hok voor duiven en kip pen, hetwelk zich achter de huizen be vond, is eveneens verbrand. Het terrein van den brand biedt een treurig schouwspel. Alles werd in den asch gelegd. De muren der gebouwen staan troosteloos overeind. De zaag- en schaaf machines, die in de houtschaverij stonden, gingen verloren. In de Chemische Fabriek van de N.V. „Edak" werd al het kantoor materiaal een prooi der vlammen! Van de vergaar- 'en kristallisatiebakken is niets overgebleven. Om acht uur gisteravond was de brand weer nog steeds met het blusschingswerk bezig. Het verkeer was tengevolge van den brand gestremd. Telefoonlijnen in dit deel van de stad waren gestoord. VERSCHILLENDE BOERDERIJBRANDEN Gistermiddag omstreeks één uur is door een lek in den bakoven brand ontstaan in de kapitale boerderij van den landbouwer W. v. d. Donk te Nulands-Vinkei. De vlam men sloegen onmiddellijk over naar den hooizolder, waar een groote voorraad hooi een prooi der vlammen werd. Na een half uur was de brand gebluscht. De boerderij is geheel uitgebrand. De schade wordt door verzekering ge dekt. Te Bergschenhoek. Door onbekende oorzaak is vannacht om twee uur brand uitgebroken in een hooi berg staande naast de boerenwoning van den landbouwer Paul te Bergschenhoek. Door den wind voortgedreven sloegen de vlammen over op de woning die al spoe dig in lichte laaie stond. De bewoners moesten ijlings de vlucht nemen. Enkele Hillegersbergsche politie agenten die toevallig in de buurt waren hebben zich bijzonder onderscheiden door met veel moed het vee en het grootste ge deelte van het huisraad, dat niet tegen brand was verzekerd uit den vuurpoel te halen. De motorspuit van Bergschenhoek kon eerst na geruimen tijd in werking worden gesteld en mede door het feit, dat assis tentie van de Hillegersbergsche brandweer werd afgewezen kon men niet veel anders doen dan de smeulende puinhoopen blus- schen. De brand verspreidde een vuurgloed die tot ver in den omtrek was te zien. De woning, die aan de weduwe Bulder uit Scheveningen toebehoort, was wel te gen brandschade verzekerd. Te Teteringen, Gisternacht is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de groote boerderij van den landbouwer v. d. L. aan den Teteringscheweg onder de ge meente Teteringen. Aangewakkerd door den vrij sterken noorden wind, stonden de gebouwen spoe dig in lichterlaaie. De bewoners, die zich reeds ter ruste hadden begeven, konden SPROETENVERDELGER, Zeg mij Uw naaml - Mijn naam, SPROE.TEN8EZITTER, is en blijft: SPRUTOL. 1918 zich slechts met de grootste moeite in vei ligheid stellen, terwijl daarentegen van den inboedel niets meer kon worden gered. De brand was uitgebroken in een stal aan den achterkant van het huis. In al lerijl werd een kleine handpomp gehaald, waarmede men de belendende perceelen tegen den vonkenregen trachtte te be- schermeen. Het vuur vond gretig voedsel in de zware binten en rieten daken. De Bredasche brandweer, die eerst on- verrichterzake had moeten terugkeeren, daar het perceel op het grondgebied van de gemeente Teteringen lag ,waar geen water aanwezig was), werd later weder om ter assistentie gealarmeerd, waarna men op de grens van de gemeente Breda een slag aan de gemeentelijke waterlei ding koppelde. De boerderij, die uit het jaar 1700 da teert, is geheel uitgebrand. Het vee kon nog juist worden gered. Verzekering dekt de schade. DE PAPEGAAIENZIEKTE TE ZUILEN. Een der slachtoffers overleden. Dezer dagen meldden we, dat er in Zui len eenige verdachte ziekte-gevallen wa ren voorgekomen, waarvan men vermoed de, dat het verschijnselen van de pape gaaienziekte waren. De patiënten een mannelijke en een vrouwelijke waren in een der barakken van het Stads- en Academisch ziekenhuis te Utrecht zorg vuldig geïsoleerd. Uitbreiding van de ziek te is dan ook niet geconstateerd. Thans is echter een der beide verpleeg den overleden. „Msb." EX-CONSUL GEEFT VALSCHE PAPIEREN AF. Eenige dagen geleden is door de justitie tot vervolging overgegaan van zekeren P., die in 1929 in verband met de Veendam- merstrafzaak terecht heeft gestaan. P. was voor de Veendammerstrafzaak diende, con sul van Portorico. Hij had de bevoegdheid verschillende officieele stukken en bewij zen van staatsburgerschap, benevens diplo matieke passen af te geven. P. is in den tijd van de strafzaak van de Veendammer Hypotheekbank failliet verklaard, in wel ken financieelen toestand hij zich nog steeds bevindt. Hij kreeg van de regeering van Portorico zijn ontslag als consul, doch niettemin bleef hij voortgaan met het af geven van passen, waaronder diplomatieke passen en bewijzen van staatsburgerschap. Vele personen die hun papieren waren kwijtgeraakt of zich op deze wijze van an deren valsche papieren wilden voor zien, werden door den heer P. hiertoe in de gelegenheid gesteld. Op zekeren dag bestelde hij bij een firma op het Rokin een officieel stempel van den staat Portorico. Hij had er echter verge ten bij te zeggen, of het uitgevoerd moest worden in metaal of rubber. De zaak belde toen het officieele consu laat van Portorico op en daar deelde de con sul mede, dat absoluut'geen stempel besteld was. De politie werd gewaarschuwd met bovenvermeld gevolg. P. was den laatsten tijd te Naarden woon achtig. Hij bevindt zich thans in het Huis van Bewaring als gijzelaar, doch hij is niet in voorarrest geplaatst voor deze kwestie. Uit de verschillende lijsten, die P. bijhield is gebleken, dat hij' tegen betaling aan zeer veel personen valsche documenten heeft afgeleverd. Ook van de diplomatieke passen die bijvoorbeeld bij het verkeer met Duitschland vele faciliteiten boden, is een druk gebruik gemaakt. Verdachte beweert, dat hij nog steeds ge rechtigd was als consul op te treden. Hij had naar zijn zeggen nooit zijn ontslag brief gekregen, noch had hij de waarborg som die door hem bij de regeering van Por torico was gestort terugontvangen. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Vrijdag 8 Juni 1934. Hulzen, 1876 M. Algem. Prog., verzorgd door de N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ensemble v. d. Horst. 12.15 Gramofoonpl. 12.30 Vervolg concert. I.15 Orgelspel. 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Chr. lectuur. 3.00 Zang. 4.00 Causerie. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 NCRV. Klein-orkest. 6.00 Causerie. 6.15 Gramofoonpl. 6.30 Causerie. 7JOO Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Literaire causerie. 8.00 NCRV. Kleinorkest. 9.00 Causerie. 9.30 Orgelconcert. Ca. 10.10 Vaz Dias. 10.4511.30 Gramofoonpl. Hilversum, 301 M. 8.00 VARA., 12.00 AVRO., 4.00 VARA., 8.00 VPRO., 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 VARA-orkest. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie. 10.35 Vervolg orkestconcert. II.00 Vervolg declamatie. 11.20 Vervolg orkestconcert. 12.00 Gramofoonpl. 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest en Gramofoonpl. 2.30 Modepraatje. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Orgelspel. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VARA-orkest. 5.45 Gramofoonpl. 6.00 „Flienova", gevar, programma m. m. v. De Flierefluiters. De Notenkrakers en het Klein VARA-Ensemble. 6.45 „Grijpende handen", schets. 7.00 Vervolg concert. 7.30 Causerie. 7.50 Gramofoonpl. 7.57 SOS-berichten. 8.00 Causerie. 8.30 Concert. 9.00 Causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Causerie. 10.45 Gramofoonpl. 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. Daventry. 10.3510.50 Morgenwijding. 12.20 Orgelconcert. 12.50 BBC-Dansorkest. 1.35 Northern Studio-orkest. I.50 Reportage Cricketmatch Engeland- Australië. 2.00 Vervolg concert. 2.20 Voor de scholen. 3.20 Muzikale causerie. 3.50 Ch. Manning en zijn orkesl. 4.50 Vervolg reportage. 5.00 E. Colombo's orkest. 5f35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Vervolg reportage. 6.55 Spaansche volksmuziek. 7.15 Muzikale causerie. 7.35 en 7.50 Lezingen. 8.20 Herman Finck bespreekt eigen lie deren. 8.35 Het Café Colette-orkest. 9.20 Berichten. 9.40 BBC-orkest. 10.50 Voordracht. II.10—12.20 Sydney Kyte en zijn Band. „Radio-Pari s" 1648 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Krettly-orkest. 0.05 Zang. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concer{ uit rest. „Ritz". 3.205.20 Omroeporkest. 8.20 Hoorspel. 9.10 Gramofoonpl. 9.202.20 Dansmuziek door div. bands. Langenberg 456 M. 6.40 en 7.20 Gramofoonplaten. 12.20 Blaasorkest. I.202.05 Weragkamerorkest. 4.20 Kwintetconcert. 5.30 Pianoduetten. 7.20 Koorconcert. 9.20 Gramofoonpl. II.2012.20 Weragkamerorkest. Rome, 421 M. 9.05 Orkestconcert. 10.00 Radiotooneel. 10.35 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30 Max Alexys' orkest. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Zangvoordracht. 7.05 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest. 10.30 Gramofoonpl. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.30 Gramofoonplaten. 5.20 Symphonieconcert. 6.35 Gramofoonpl. 6.50 Salonorkest. 7.20 Zangvoordracht. 8.20 Voor oud-strijders. ■■40.30 Gramofoonpl. 10.4511.20 Dansmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20 Kernspreuk. Berichten. 8.35 Carl Hagenbeek-programma ter ge legenheid van zijn 90sten verjaardag. 9.20 Berlijnsch Philh. Orkest. 10.20 Politiek overzicht. 10.30 Zwempraatje. 10.45 en 11.05 Berichten. II.20 Reportage. 11.5012.50 Dansmuziek uit Miinchen. Gemeentelijk Radio-Distrlbntlebedrijf en de R. O. V. Radio-centrale. Derde programma. 8.00—12.20 Keulen. 12.2014.20 Luxemburg. 14.20—15.20 Keulen. 15.20—16.20 Kalundborg. 16.20—17.20 Keulerk 17.20—19.35 Brussel VI. 19.3520.20 Luxemburg. 20.20—23.00 Brussel Fr. 23.00afl. KeuleH. Vierde programma. 8.208.50 Parys Radio. 12.2014.20 Daventry. 14.2015.50 Midland Reg. 15.5017.35 Daventry. 17.3518.20 Een der Eng. Nat. zenders. 18.20afl. Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). Wat beteekent dat? Er *it •en kakkerlak in m'n theel Een kakkerlak? Wacht Ja ik weet het al weerdat beteekent een lang leven naast een rijke blonde vrouw, (Daily Express). FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 11) Juffrouw Delomosne zou graag willen, dat ik een verklaring gaf voor mijn gedrag zei Laurence. Zij deelt het zwak van alle vrouwen en is vreeselijk nieuwsgierig. Mocht ik me vergissen dan wil mijnheer Brémond misschien wel zoo goed zijn, mij daarop attent te maken. Ik ben nog jong en heb betrekkelijk weinig ervaring. Zij verlangt vreeselijk naar de oplossing van iets wat voor haar een mysterie is. Maar er is heelemaal geen sprake van een mysterie. Het is allemaal zoo eenvoudig mogelijk. Juffrouw Delemosne heeft gezien dat ik aan boord van het stoomschip mijn koffer aan mijn pols had bevestigd met een stalen ketting. Ik vertelde juffrouw Delomosne dat ik vreeselijk vergeetachtig ben en dat ik al eens meer waardevolle voorwerpen in treinen heb laten liggen en dat ik daar om dien koffer aan mijn pols had beves tigd. En juffrouw Delomosne zag daar on middellijk 'n roman in. Maar waar is dan dat fortuin, wilde het meisje weten. Dat fortuin antwoordde Laurence, ter wijl hij met zijn wijsvinger tegen zijn voor hoofd tikte zit hier. Maar van den grondslag van dat fortuin heeft men mij beroofd vier-en-twintig uur na mijn aan komst in Engeland. Verwonderd keek zij hem nu aan. Hij scheen er niet op te letten maar ging rus tig voort: Ja, dat is heel erg vreemd en ik be grijp er zelf niet al te veel van. Roman tisch? Ja dat is mogelijk, maar het eigen aardige is. Laurence scheen op te schrikken uit zijn gepeins en keek vlug naar de beide heeren. Ja, het is heel eigenaardig, vervolgde hij nu. Mijnheer Brémond, u moet we ten, dat ik reeds als jongen machtig veel belang stelde in de aviatiek. En in mijn vrijen tijd heb ik getracht een probleem op te lossen, dat iedereen tot nu toe te mach tig is gebleken. En ik heb het opgelost en ik geloof niet, dat er een tweede mensch op aarde is, die deze oplossing zou vinden. Maar het eigenaardige is nu, dat iemand daar de lucht van gekregen moet hebben. Al een jaar geleden werden mijn teekenin- gen op een geheimzinnige wijze gestolen uit mijn eigen werkkamer in Belgrado. En eer gisteren, terwijl ik mijn intrek had geno men in eei\ ouderwetsche uitspanning in Canterbury, drong iemand mijn kamer binnen, sneed mijn koffer open en ontstal mij ten tweeden male mijn teekeningen. Iemand! Ik zou dolgraag willen weten, wie dat geweest is! En hoe die persoon, of die personen, ooit te weten zijn gekomen, dat ik de oplossing had gevonden van dat pro bleem. Want het merkwaardige is, dat ik er bijna met niemand over heb gesproken, zelfs niet met mijn ouders. En alsbegon Brémond. U wilt zeker vragen, of de dieven ge bruik zullen kunnen maken van mijn uit vinding? Ja, dat kunnen zij inderdaad, wan neer onder hen een buitengewoon be kwaam ingenieur is of een mechanicus, die toevallig de oplossing vindt. Dus zijn uw teekeningen niet volledig? vroeg juffrouw Delomosne. Laurence tikte de asch van zijn sigaar en keek zijn ondervraagster glimlachend aan. Neen, niet heelemaal, juffrouw Delo mosne, antwoordde hij. Op die teekenin gen staat negentien-twintigste deel vén de geheele uitvinding. Maar het allerbelang- renkste twintigste gedeelte zit veilig in mijn hoofd! HOOFDSTUK VIII. Op die laatste vertrouwelijke mededee- ling van Laurence gaf niemand onmiddel lijk antwoord, maar na een korte stilte zei juffrouw Delomosne: Dus het verlies van die teekeningen is voor u gelukkig niet zoo ernstig? Dat kan ik niet zeggen, antwoordde Laurence. In die teekeningen kan men genoeg gegevens vinden, waarmee een deskundige op weg geholpen wordt. Ik zei zooeven al dat men in het bezit is van negentien-twintigste van mijn uitvinding en dat is werkelijk heel veel. En ik ben er van overtuigd, dat de persoon, die mij die teekeningen ontstolen heeft, als een ge vaarlijk tegenstander beschouwd moet worden. Heeft u de politie van het een en an der in kennis gesteld? vroeg de baronet. Neen, wat zou ik de politie kunnen vertellen? Ik kon zelfs niet zeggen, wien ik verdacht. Ik twijfel geen oogenblik, of de dief is mij* gevolgd van Servië naar „De drie reizigers" en heeft daar gebruik gemaakt van de gelegenheid, welke hem geboden werd, om mijn koffer open te snij den. Maar wie was die man? Ongetwijfeld iemand, die op de hoogte was van uw uitvinding, meende Brémond. Heeft u misschien met iemand over uw plannen gesproken of iemand in uw ver trouwen genomen? Laurence dachte even na. Neen, mijn heer. Wel waren een paar van mijn vrien den erg nieuwsgierig naar wat ik aan het doen was, maar het ware zijn ze toch nooit te weten gekomen. Dat is inderdaad een raadsel, zei Ar madale, en ik zou u aanraden, u in ver binding te stellen met Scotland Yard, hoe wel u maar heel weinig aanwijzingen kunt geven. Uitstekend. Ik zal me vanavond nog met de politie in verbinding stellen. Neen, vanavond is dat niet noodig en morgen ook niet. U blijft eerst een paar dagen hier en dan kan u altijd nog zien, wat u doet. John Bedford, mijn compag non, komt hierheen. Dringende zaken rie pen hem vandaag naar de stad en hij heeft me verzocht, u even hier te houden, zoo dat hij een onderhoud met u kan hebben. We hebben namelijk uit Servië zooveel goede berichten van u ontvangen, dat Bedford en ik er ernstig over hebben ge dacht u hier een betrekking te geven. Maar wacht u maar, tot hij u alles verteld heeft. Hij behandelt dergelijke zaken altijd. Laurence keek zijn gastheer verwonderd aan. Bij zijn vertrek uit Servië had men hem niets gezegd van een mogelijke be trekking in Londen. Dat is zeer vriendelijk van u, mijn heer, zei hij. Ik had er geen flauw idee van, dat mij zoo'n aanbod zóu worden ge daan. Ik ben alleen naar Engeland geko men om hier mijn uitvinding te voltooien en aan de markt te brengen. Mogelijk, dat ik u hierbij van dienst kan zijn. Blijf in elk geval nog een paar dagen hier, zoodat we de zaak eens rus tig kunnen bespreken^ met John Bedford. Maar al mijn bagage staat in Londen, in het Charing Cross-hotel. Dat is geen bezwaar. Gaat u maar even met me mee. Ik zal een auto naar Londen sturen, om daar te halen, wat u noodig heeft. Binnen twee uur kan de wa gen al weer terug zijn. En inmiddels kan ik u dan den tuin laten zien. Laurence kon met geen mogelijkheid een reden vinden om deze buitengewone gast vrijheid van de hand te wijzen; hij had heelemaal geen haast, om in Londen te ko men en het vooruitzicht, een paar dagen te kunnen doorbrengen in een vooraan staande Engelsche familie was niet zon der bekoring voor hem. Daarom nam hij de uitnoodiging in dank aan en verliet even later met zijn gastheer het terras, juffrouw Delomosne en mijnheer Brémond alleen achterlatend. De laatste keek Laurence na. Dat, zei hij, is een jongeman met een stel buitengewoon scherpe hersenen. Hij is heel eenvoudig, onbevangen en zon der eenige reserve. Maar toch vind ik hem een beetje raadselachtig. Ja, maar dat is doorgaans het geval met mensehen. die heel openhartig zijn. Men weet niet wat men van hen moet denken. Hoe onschuldig en kinderlijk hij ook lijkt, ik geloof niet, dat hij zich ge makkelijk zal laten vangen. Niet als lijn, haak en aas duidelijk zichtbaar zijn, meende juffrouw Delomosne. Aha! Dat is goed gezegd. Maar zal een goed verborgen lokaas meer succes heb ben, denkt u? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9