UUnUtKUAU 7 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD. PAG. 12 WATERPOLO DE COMPETITIE BEGONNEN. Ondanks het weer nog niet erg mee werkt, is de waterpolo-oompetitie toch be reids begonnen. Voor de heer en le klasse B werd gis teravond inmiddels „overdekt" gespeeld tusschen H.Z. en P.C. en de Maas. De Ha genaars die evenals ZIAN in den afgeloo- pen winter danig hebben geoefend, zijn op eigen terrein door vreemde clubs niet te slaan. Dit moest de Maas gisterenavond ondervinden, want met niet minder dan 150 werden de Rotterdammers ingemaakt. Bij de rust was de stand al tot 90 op- geloopen. In de tweede helft heeft H.Z. en P.C. met onverzwakten ijver de partij Voortgezet en hoewel Han van Sen us, de aanvoerder van de Maasploeg, in de twee de helft als invaller-doelman zijn doel bui tengewoon fraai verdedigde, werden er steeds meer doelpunten gemaakt, zoodat tenslotte de Hagenaars met 150 den wed strijd wonnen. Dit is ongetwijfeld wel een record-score eerste klas waterpolo. A.Z.C. I—D.Z.V. I Delft Z—1. Onder tamelijk groote belangstelling had gisterenavond de eerste competitiewedstrijd plaats, waarbij het AZC gelukte een klei ne overwinning op de Delftenaren te beha len. Over het geheel bleek het spel van AZC technisch iets beter. Dat de neder laag voor Delft niet grooter is geworden, was ongetwijfeld te danken aan den Delft- schen doel verdediger, die tal van schoten uit zijn veste wist te rammelen. Direct na den aanval zwemt Bonte snel raar voren. Hij houdt evenwel den bal te lang in zijn bezit en raakte hem hierdoor dan ook weer kwijt. De Delftenaren schep pen zich daarna een kans, wanneer de mid- voor snel de AZC-achterhoede passeert en onhoudbaar weet in te schieten (01). Bij het zevental van AZC laat het plaat sen aanvankelijk nog wat te wenschen over en ook de pechvogel komt den Delftena ren éenige malen te hulp, wanneer goede schoten der Alphenaren tegen de lat ko men. AZC blijft iets sterker en heeft einde lijk succes, wanneer P. v. Leeuwen een goeden voorzet van zijn broer weet te be nutten (11). Met dezen stand wordt ge draaid. In de tweede helft neemt AZC reeds in de eerste minuut de leiding als Thim goed naar P. v. Leeuwen plaatst en deze den bal over keeper's hoofd in het net doet ver dwijnen (21). Enkele malen komt DVZ in den aanval, doch het grootste gevaar ont staat steeds aan de overzijde, waar de Delftsche doelman de handen vol werk heeft, doch met succes verdere doelpunten weet te voorkomen. Einde komt met een kleine, doch verdiende overwinning van AZC. A.Z.C. Hde Gouwe. Deze wedstrijd voor de competitie G.Z.B. gaf niet veel fraais te ziert. Tijdens de eer ste helft een enkelen goeden aanval van de Gouwe, die evenwel niet werden be nut. Na de rust dachten we AZC de leiding te zien nemen, toen v. d. Bijl, die geheel vrij lag een goede kans kreeg, doch het leder in handen van den keeper schoot. De Gouwenaars waren over het geheel iets sneller, maar ook bij hen bleek het sa menspel onvoldoende om den AZC-keeper te passé eren. Het einde kwam met een puntloos speL H.Z. EN P.C. ra-—L.Z.C. ra 4—1. Ook deze wedstrijd was tamelijk snel en bracht de Leidenaars al dadelijk na den aanvang de leiding met een ver schot, waardoor keeper Brienen verrast werd. Er werd nog al eens forsch gespeeld, waarte gen de scheidsrechter streng optrad. De lust gaat met 10 in het voordeel van LZC in, doch toen de Hagenaars het ondiepe basrndeel te verdedigen kregen, gingen zij opeens aanmerkelijk beter spelen, en wisten dit in een viertal doelpunten uit te druk ken, zoodat de eindstand kwam met 41 voor H.Z. en P.C. III. De Zijl. Hedenavond speelt de Zijl I tegen RZC I te Rotterdam voor de Res. 2e klasse. AUTOMOBILISME DE RONDE VAN ITALIË DE TWEEDE ETAPPE. Na een dag rust in Messina zijn de deel nemers aan de Ronde van Ifca-lië, die nog dn den strijd waren, des morgens om vijf uur gestart te Reggio Calabria, heft Zuide lijkste punt van Italië's vasteland. De lang ste etappe, 2184 K.M., eerste door het Zui den van Italië en daarna langs de kust van de Adriatische Zee omhoog klimmend naar het Noorden, lag voor de boeg. Zoo'n 24 uren rust is misschien goed tot herstel van de physieke krachten, maar vermoedt het zenuwgestel nog meer dan het rijden. De machines staan in bet pare fenmé, de rij ders mogen er niet aankomen, het is hun niet geoorloofd die enkele kleinigheden te verrichten, die zij zoo gaarne nog wilden volvoeren en die gedurende den rit weer eenige minuten zullen kosten. Zoo heel veel rijders zijn gedurende de eerste etappe uitgevallen, de overgeblevenen kennen nu pas goed de moeilijkheden van den rit die achter hen ligt en die zioh ook weer zullen voordoen in de twee nog volgenden etap pen, en al die gedachten zweepen de ze nuwen op, die pas tot rust komen wanneer de rijders weer achter het stuur plaats hebben genomen en al hun aandacht moe ten besteden aan de moeilijkheden van het parcours. Neen zoo'n rustdag herstelt de physieke kracht maar sloopt het zenuw gestel. De bevolking van Regeio Calabria heeft den vertrekkenden reizigers een aanden ken willen schenken aan Calabrie, Italië's Zuidelijke Provincie. Ieder deelnemer ont ving een mandje met producten van de streek, sinaasappelen en citroenen en flesohjes reukwater, een vriendelijke at tentie waarmede de inwoners van de stad wilden bewijzen hoezeer zij meeleefden met de rijders en den rit. De eerste 900 K.M. waren zwaar, heel zwaar, net zoo zwaar als de vorige etappe over het eiland Sicilië. De wegen in Zuid- Italië zijn nog niet zooals in het Noorden, er zijn veel bergen fnet wegen vol scherpe bochten, zoodat de volle aandacht van alle bestuurders voortdurend op de moeilijk heden van den weg moet blijven gevestigd. Het gemiddelde dat in de verschillende klassen rondom de 73 draaide, mag dan ook voor den opperviakikiigen beschouwer niet hoog lijken, het was onder de gegeven omstandigheden boven alle verwachting. Negen honderd kilometer lang hadden de rijders te worstelen met de moeilijkheden van het parcours, tot Bari toe, waar einde lijk de wegen verademing brachten. Maar toen spreidde de duisternis zich over het parcours uit, toen begon de rit door den nacht, over wegen die schemerachtig ver licht waren door de volle maan. In Italië heeft zich gedurende de laatste jaren een wonder voltrokken. Vele Hol- lamdsche motorrijders en automobilisten hebben in dien loop der laatste jaren reeds aan wedstrijden in Italië deelgenomen en allen zijn teruggekeerd vol geestdrift over de prachtige discipline van het Italiaansche volk, over zijn stipte gehoorzaamheid aan iederen wenk der ordebewaarders. Maar om een ronde van Italië, een parcours van zesduizend kilometer geheel met carabi nieri, agenten of zwarthemden af te zet ten is nu eenmaal onmogelijk. Dit is ech ter niet meer noodig, de bevolking bewaart de orde zelf. Overal langs de wegen, im de straten van dorpen en van steden, waar het zwart van mensohen stond, had het pu bliek zich in breede rijen langs den weg geschaard en liet de doortocht voor de rij ders uit zichzelf vrij. Die dorpen en die steden waren voor de rijders een verade ming die nadat zij uit de bergen kwamen, juist daar gelegenheid vonden het gas pedaal diep in te drukken en met volle snelheid langs de huizen te daveren, waar geen scherpe bochten geen steile hellingen hen tegenhielden in hun vaart. Overdag was bun doortocht dioor steden en dorpen een triomphtocht temidden van een juichende bevolking, gedurende de nacht was het een feerie van licht, door straten verlicht door lampions, flambouwen en fakkels. En daarbuiten wezen verlichte pij len den weg en stondien op soherpe boch ten en gevaarlijke plaatsen controleurs te zwaaien met brandende lantaarns. Van de ruim 200 wagens, die te Rome gestart wa ren, zijn er vele onderweg door verschil lende oorzaken uitgevallen, maar geen en kele doordat hij zich in den weg vergist of een verkeerde richting heeft ingeslagen. Is dat een organisatie? Daar zijn geen woor den voor te vinden. De tweede etappe heeft heel wat veran dering in den onderling en stand der rij ders gebracht, heeft heel veel in de eerste etappe gevestigde hoop in rook doen ver vliegen en heel wat rijders, die na de eer ste etappe kansloos schenen naar voren ge bracht. Daar hebben wij dan vooreerst in de klasse der kleine wagens beneden de llOOoc. het koppel RossiRivola, die op hun kleine Fiat-Ballila, de groote sensatie der eerste etappe waren. Zij zijn uit den strijd verdwenen, zij hebben moeten op geven op de bergen van Calabrie, waaT de gevolgen van hun val op Sicilië zich ein delijk aan hunne machine begonnen te ver toonden. Maar bun erfenis werd aanvaard door BrignoneAgmlni, eveneens op Bal lila Fiat, die een gemiddelde van ruim 79 K.M. de tweede etappe beëindigden. Beseft men eigenlijk wel goed waf dit beteekent 79 K.M. per uur op een machine wier motor kleiner is dan van een Amerikaansch motorrijwiel, 79 K.M. per uur door de ber gen van Calabrië overdag, over de goede kustwegen gedurende den nacht, om dan eindelijk na Bologna pas de laatste 225 K.M. naar Milaan te kunnen voortsnellen bij daglicht over mooie asphalt wegenHet is bewonderenswaardig en heel Italië staat er paf van. De vierde klasse (20003000 cc.) kreeg in de tweede etappe een dramatisch ver loop. Het koppel MariniGheisi was daar de winnaar van de eerste etappe geweest en in den aanvang van de tweede etappe waren zij niet meer te houden, zij hadden er blijkbaar alles op gezet om hun voor sprong te behouden en te vergrooten. Maar op een gegeven oogemblik vlogen zij in een bocht van den weg en hun Alfa Romeo ging over den kop. Wel konden zij den wagen weer overeind en op den weg bren gen, maar Marinoni had een sleutelbeen gebroken. Geen nood. Gheisi durft het aan om alleen verder te rijd/en en een paar hon derd kilometers later een anderen rijder, Aldrighetti in zijn wagen te nemen, die daarvoor telegrafisch opgeroepen werd. Maar dit verbood het reglement en met den dood in het hart moest Gheisi zioh terug trekken. Wat nog veel erger voor dezen Alfa Romeo rijder viel, is dat hierdoor een Lancia koppel FentagutaNarddlli aan het hoofd kwam. Het is waar, in het algemeen klassement der twee opvolgenden etappes bleef nog altijd een Alfa Romeo koppel de leiding behouden en wel RosaComotti, maar dit tweetal voelt nu in hun schaduw de bedreiging van niet minder dan ttwee Laruc ia-koppels. In de zware klasse, waarin ons eemigste Hollandsche vertegenwoordigend team van der Meulenvan der Mark met hun Ford strijden is een groote verandering in den onderlingen stand der rijders gekomen en het is juist dit Hollandsche koppel, dat deze verandering heeft te weeg gebracht. Evenals in alle andere klassen is ook hier het aantal uitvallers groot, er zijn nog maar 10 over van de 20 die te Rome zijn gestart. Nog altijd gaat het Fransche koppel Tre vouxCarrier op Ford aan het hoofd de zer klasse. In de eerste etappe hebben zij een voorsprong van ruim een uur genomen op het Chrysler-koppel StoffelPesato en klaarblijkelijk vinden zij dezen voorsprong voldoende en willen zij dezen niet door on voorzichtigheid in'den waagschaal stellen. Zij houden het Gbrysler-koppel achter zich, maar meer ook niet en wonnen de tweede etappe met drie minuten voorsprong. Tre- vouxCarrier op Ford staan met 1 uur en 6 minuten voorsprong op het Chryslerpaar StoffelPesato op het oogenblik aan het hoofd van de vijfde klasse. En wie waren derde in deze tweede, etappe? Ons Holland sche koppel van der Meulenvan der Mark, dat zich meer en meer naar voren dringt, klaarblijkelijk met bedoeling om een oog in het zeil te houden en gereed te staan om TrevouxCarrier te hulp te komen indien deze onverhoopt in het nauw mochten raken. Dan zou het Hollandsche Fordkoppel gereed staan om dien tijger sprong op StoffelPesato te wagen. Zoo lang dit niet noodig is en TrevouxCarrier hun tegenstanders de baas blijven, houden van der Meulenvan der Mark zich op den achtergrond en nemen zij geen enkel ri sico. Stonden zij na de eerste etappe op de 7e plaats, thans eindigden zij de 2de etappe als derden, waardoor zij in het algemeen klassement opschoven tot de 5de plaats. Zij hebben nu nog het Fordkoppel en het Chryslertkoppel voor zich en verder Schus terMoccia op Horch en CasaredoGal li op Buick. De andere een Isotto Fraschini en een Lancia, twee gevaarlijke tegenstan ders in deze klasse liggen reeds ver achter onze beide Hollanders, terwijl zij nog maar 12 minuten achter den Horch en 8 minuten achter de Buick zijn. De atgemeene ver wachting is dan ook, dat "ons kranig Hol landsche koppel in de laatste etappe tot de derde plaats zal opklimmen om daar dan rustig het verder verloop van den strijd tusschen de Fordbemanning en de Chrys ler af te wachten. Zoolang de eerste nog zoo stevig met zijn uur voorsprong op de leidersplaats zit valt niet te verwachten dat van der Meulenvan der Mark zioh in de zen strijd zullen trachten te mengen. Daar voor voelen zij veel te zwaar de verant woordelijkheid die op hen rust als eenigste Hollandsche koppel in dit internationale gezelschap. Zij willen den wedstrijd uitrij den op hun geleenden wagen, hoeveel bij zondere moeilijkheden daar ook voor hen onder de gegeven omstandigheden aan ver- bondien zijn. En dat zij zonder eigenlijk strijd te leveren en zonder iets te wagen, maar rijdende met de grootste omzichtig heid de derde plaats in deze etappe hebben ingenomen, dat bewijst wel heel sterk hun bijzondere capaciteit. Mr. P. Lamberts Hurrelibrinck. WIELRENNEN L. R. en T. V. „Swift". Dinsdagavond hebben de junioren de 20 K.M. tijdrace gereden der competitie, waarvan de uitslag is geworden: L. Romijn 32 m. 21 s.; A. v. Zeggelen 32 m. 53 s.; J. Slingerland 33 m. 51 s.; C. Bol 34 m. 0.3 s.; A. de Roode 35 m. 0.4 s.; K. de Haas 35 m. 0.6 s.; W. v. d. Berg 36 m. 16 s.; N. Romijn 37 m. 15 s.; J. Kamp 37 m. 37 s.; R. de Roode 40 m. 39 s. Gisteravond is de 20 K.M. recordrit ge reden zoowel door de A., B.- als C-klasse, met als uitslag: Ch. Vink 33 m. 0.5 s.; A. Collee 33 m. 24 s.; J. Schuller 33 m. 39 s.; Th. de Roode 33 m. 42 s.; C. Gros 34 m. 0.3 s.; C.è de Roode 34 m. 0.9 s.; L. Romijn 34 m. 42 s.; A. v. Zeggelen 34 m. 46 s.; W. Kaapaan 35 m. 29 s.; L. Benning 36 m. 28 s.; C. Bol 36 m. 34 s.; A. de Roode 36 m. 35 s.; J. Fasel en C. v. Amsterdam beide 36 m. 57 s.; W. v. d. Berg 37 m. 59 s.; N. Romijn 38 m.; J. de Haas 38 m. 0.7 s.; J. Kamp 38 m. 50 s. Hedenavond zullen de A-klassers 60 KM. tijd rijden, waarvan de afrit zal zijn om 7.30 uur vanaf de Nieuwstraat. De B-klassers rijden 50 K.M. -race voor de beker, start 8 uur aan paal H.-R. Aan deze ritten kunnen die renners deel nemen, die ook j.l. Zondag aan den start waren verschenen. DE RONDE VAN BELGIE. Eerste etappe. Van der Ruit 27ste. De eerste etappe van de Ronde van Bel gië ging gisteren van Brussel naar Luik, een afstand van 223 K.M. Winnaar werd Roels in 6 uur 42 min. 19 sec. 2. Van Hevel op 3 sec. 3 Joly 2 lengten. 4. A. Deloor. Op de 27ste plaats kwam de Nederlan der van der Ruit met een tijd van 6 uur 51 min. 57 sec. Er waren 110 renners gestart. Donderdag wordt de 2e etappe Luik Luxemburg, een afstand van 240 K.M. ge reden. DE AMERIKANEN WINNEN IN STUTTGART. Het Amerikaansche elftal, dat bij de wed strijden om het wereldkampioenschap reeds in de eerste ronde tegen Italië uitge schakeld werd, speelde gisteren te Stutt gart een wedstrijd tegen een Wuertem- bergsch elftal. Zij speelden zeer goed en wa ren gedurende den geheelen wedstrijd ster ker dan hun tegenstanders. Zij wonnen met 1—0. PAARDENSPORT DE DERBT TE EPSOM. Windsor Lad winnaar. Favoriet geslagen. Het aantal toeschouwers, dat zich giste ren te Epsom verzameld had, mag men ge rust op 1 millioen schatten. Onder de aan wezigen bevond zioh ook het Engelsche Koningspaar, alsmede de Prinsen van Wales, York en Gloucester. De groote verrassing was wel, dat de fa voriet Colombo geslagen werd en als derde arriveerde. Direct naar den start leidde „Miedieval Knight" voor den favoriet „Co lombo". Het eerste paard zakte spoedig af en daarna kwam „Tiberius" voor te lig gen. Windsor Lad onder jockey Smirke kwam toen opzetten en nam spoedig de derde positie in. Op het laatste stuk slaagde Sminke er in zijn paard naar voren te gooien en met een onweerstaanbaren eind spurt won „Windsor Lad" de prachtige race. Het resultaat was: 1. „Windsor Lad" eigenaar de Maharadja van Rajpiula met jockey Smirke. De no teering bedroeg 15/2. 2. „Eastern", eigenaar Lord Woolavingtoai, jockey Gordon Richards. Een lengte ach ter op het winnend paard. De noteering be droeg 100/9. 3. „Colombo" van Lord Glanely, jockey Johnstone. Noteering 13/8. Er waren 19 paarden gestart. LUCHTVAART „DE GOEDE HOOP" IN KHARTOEM. „De Goede Hoop", het toestel, waarmede de sportvlieger, de heer Van der Leeuw een vlucht maakt naar Kaapstad, is gister om 5.15 uur uit Luxor vertrokken en om 17.30 uur te Khartoem geland. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7 uur. Agenda: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van twee nieuw benoemde leden. 2. Instal latie van twee nieuw benoemde leden. 3. Voorlezing der notulen. 4. Ingekomen stukken. 5. Behandeling van een brief van Gedeputeerde Staten dezer provincie betreffende de begrooting, dienst 1934. 6. Vaststelling van de Rekening van den schoolartsendienst Hillegom, Lisse, Sas- senheim, Noordwijk en Noordwijkerhout, dienstjaar 1933. 7. Voorstel van de com missie van beheer van den Schoolartsen- dienst Hillegom e.a. tot wijziging der ge meenschappelijke regeling. 8. Voorstel van B. en W. tot het sluiten van een kasgeld- leening met de N.V. Nederlandsche Mid- denstandsbank te Amsterdam. 9. Voor stel van burgemeester en wethouders tot het verhuren van een perceeltje geest grond nabij het Julianaplein, gelegen aan P. van der Klugt en L. P. Brama. 10. Voor stel van B. en W. tot wijziging der Alge- meene Politieverordening. 11. Wijziging der begrooting, dienst 1933 en 1934. 12. Voor stel van B. en W. tot onbewoonbaarver klaring van de woning Dorpsstraat No. 21. 13. Vaststelling kohier der bedrijfsbelas ting, dienst 1934. 14. Reclame tegen het vergunningsrecht. Middenstandsvereeniging. Op 5 Juni vergaderde in café Paridon de afdeeling Noordwijkerhout van de Hanze. De voor zitter opende de vergadering met den chr. groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom. Hij feliciteerde het aanwezige lid, de heer H. v. Hensbergen, met het 100- jarig bestaan van zijn zaak en zijn 25-ja- rig huwelijksfeest onlangs gevierd, en sprak de hoop uit, dat de heer van Hens- bergen nog vele jaren met zijn gezin voor de zaak kan blijven werken. De heer van Hensbergen bedankte den voorz. en de leden voor de wenschen en felicitaties, welke hij van hen mocht ontvangen. Hierna werden de notulen van de vori ge vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Intusschen is de weleerw. geest. adv. ter vergadering gekomen en wordt welkom geheeten door den voorzit ter. Mededeeling werd gedaan van de in Augustus in Amsterdam te houden tentoon stelling vanwege den R.K. Middenstand. De voorzitter wekte de leden op in grooten getale deze tentoonstelling te bezoeken. Hierna kwam het ventverbod ter sprake. De vergadering sprak er zijn misnoegen over uit dat in onze gemeente iedereen maar kan komen venten zonder dat er vergunning voor noodig is. Hiervan wordt door den middenstand groote schade onder vonden. Men zal eens onderzoeken wat andere gemeenten hieromtrent toelaten en hoeveel voor vergunningen om te venten gevraagd wordt. Ter sprake kwam vervolgens den Katho liekendag welke in 's-Hertogenbosch ge houden zal worden. Besloten werd bij vol doende deelname met een autobus er heen te gaan. Staande de vergadering gaf zich een 9-tal leden hiervoor op, zoodat er wel animo is. Deelnemers kunnen zich nog aanmelden bij het bestuur. De kosten zullen niet hoog zijn. Nogmoals werd besproken om te gera ken tot een doktersfonds voor den mid denstand. De voorzitter zal zich in ver band hiermede met een plaatselijken arts verstaan. In de vergadering werden blaadjes aan de leden verstrekt waarin werd gewaar schuwd tegen de toenemende bandeloos heid en zedeloosheid. De geestelijke adviseur lichtte dit toe met kernachtige woorden. Hij sprak de hoop uit, dat de ouders toch zouden toe zien dat hun kinderen zich niet naar plaat sen begeven waar men de zedeloosheid ten toon spreidt. Gewezën werd er op dat men het de laatste jaren vooral op het strand met de zedelijkheid niet zoo serieus meer neemt. De voorzitter deelde mede, dat de speldjesdag voor het Santosfonds ruim 100 heeft opgebracht. Hij dankte allen die hadden meegewerkt om dit mooie finan- cieele resultaat te krijgen. Besloten werd een bijdrage te verleenen uit de vereenigingskas van het comité dat een autotocht organiseert voor ouden van dagen. Het lid van den Burg zou gaarne zien, dat er wederom eens een auto-zegening zal plaats vinden. Het lid de Winter sprak zijn spijt er over uit, dat de pomp op de Steeg afgebroken'is. Nu is er niet één plaats-meer in de gemeente waar doortrekkenden gra tis kunnen drinken. Nadat nog enkele huishoudelijke zaken waren besproken sloot de voorzitter met den chr. groet de vergadering. Kleinkweekers. In hotel Gouwenberg alhier, vergaderde gisteren de Bond van Z.-H. kleine kweekers. De goed bezochte vergadering werd geopend door den voor zitter van de 'afdeeling Noordwijkerhout, den heer M. C. J. Braun. Aan de orde kwam allereerst het vast stellen van een reglement waarbij de le den zich verplichten en verbinden bij zieke collega's in hunne kweekerijen de noodige werkzaamheden te verrichten die zij in verband met hun ziekte zelf niet kunnen doen. Bij sterfgeval wordt ook het jaar daarop volgend de weduwe bijge staan en het werk op den tuin verricht. Een commissie werd benoemd die toe zicht houdt op de uitvoering van het regle ment. De commissie bestaat uit de heeren: L. P. Heemskerk en G. Warmerdam. Het voorstel Noordwijk om te komen tot op richting van een bloembollenbeurs wordt gesteund door de vergadering. Verschillende leden uitten klachten over niet-betaling door de regeering van bollen welke beneden de raming zijn verkocht. De exporteurs willen de bollen koopen beneden de minimum-prijzen. De heer v. d. Nouland geeft de leden den raad af te wachten, de regeering zal best betalen. Nadat bij de rondvraag nog enkele huis houdelijke zaken werden besproken, sloot de voorzitter de vergadering. TER AAR. Graalwacht. A.s. Donderdag van 9 uur tot 9.30 uur inwijdingscursus. Zondag uit de Hoogmis club voor de kleineren van 1315 jaar. Des middags voor de meisjes van 1517 jaar. As. Zaterdag geen too- neelclubs. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. MARNIX VAN SINT ALDEGONDE vertr. 6 Juni van Batavia naar Amsterdam TABINTA vertr. 5 Juni van Batavia n. Amsterdam. KON. HOLL. LLOYD. ZEELAND IA vertr. 6 Juni van Amster dam naar Zuid-Amerika. KON. NED. STOOMB MIJ. AJAX arr. 5 Juni van Stettin te Kopen hagen. ALKMAAR (thuisr.) arr. 6 Juni te Li verpool. AMAZONE arr. 6 Juni van Cadix te Huelva. AURORA arr. 5 Juni van Or an te Pa lermo. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 1 Juni van Valparaiso. DEUCALION arr. 6 Juni van Barcelona te Genua. STELLA arr. 6 Juni van Istanbul te Bourgas. TRITON arr. 6 Juni van Genua te Li- vorno. VESTA vertr. 6 Juni van Beyrouth naar Malta v. o. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. RANT AUP AND JANG arr. 4 Juni van Batavia te Tamatave. HOLLAND-AMERIKA-LIJN. DINTELDIJK Rotter dam-Vanc. vertr. 3 Juni van Punta Ar es. LOCHGOIL, Vanc.Rott. arr. 4 Juni te San Francisco. LOCHKATRINE vertr. 5 Juni van Sun derland naar Vancouver en arr. 6 Juni te Londen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN REGGESTROOM (uitr.) vertr. 3 Juni van Bordeaux. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA (thuisr.) arr. 6 Juni te Marseille. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 6 Juni van Colombo. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. HELENUS, Ro' ter dam-Japan vertr. 5 Juni van Port Soedan. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. (Holland-Afrika-Lijn). MELISKERK (uitr.) vertr. 5 Juni van Lorenzo Marques. Holland-Australië-Lijn) ALMKERK (uitr.) arr. 2 Juni te Bun- bury.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 12