DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DONDERDAG 7 JUNI 193« DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 De „Postjagers te voet" op weg naar Indië. Tripolls-Damascus. De jonge Nederlanders E. Greidanus en T. van Heyningen, wier avontuurlijke voet tocht in December van het vorig jaar in Bus sum aangevangen naar Neder- landsch-Indië door duizende met span ning wordt gevolgd, naderen him doel thans meer en meer. Het laatste gepubli ceerd reisverhaal over de belevenissen op dezen tocht, van de hand van van Heynin gen, eindigde met het te Athene aan boord gaan van het tweetal op een Grieksch schip, waarmede zij Tripolis wilden berei ken. Het is op zijn beurt Greidanus geweest, die, den draad van het verhaal weer opvat tend, van de verdere gebeurtenissen en ontmoetingen in een reisbrief, dateerend van begin Maart, aan het Persbureau Vaz Dias verslag heeft gedaan. Genoemd bu reau ontleent daaraan het volgende: Ik word wakker; het is reeds licht. Het regelmatig stampen der machines heeft op gehouden; wij liggen stil. Plotseling wordt het me duidelijk, dat wij het doel van on zen boottocht bereikt moeten hebben en ik klim snel aan dek, om me daarvan te over tuigen. We liggen ongeveer een kilometer bul ten de kust voor anker; een kust, die be staat uit een vrij vlakke en kale, naar de zee-glooiende strook; aan de wandzijde begrensd door de met sneeuw bekroonde toppen van den Lybanon. Wij liggen voor het havenstadje. Tripolis zelf bevindt zich iets meer noordelijk, op eenigen afstand van de zee, als een witte vlek temidden der gele grauwheid. Van onze boot is het gezicht op beide plaatsen zeer mooi Een eind verder naar het noorden, vlak aan <je zee, bevinden zich eenige groote, lichtgekleurde olietanks, wei- ge natuurlijk dadelijk onze aand..cht heb ben. Zou daar ter plaatse de zoo langza merhand door het vele dat wij erover ge hoord hebben, voor ons befaamd geworden petroleumpijpleiding uitmonden? Nog even geduld. Straks zullen wij zekerheid heb ben. Ik duik weer naar beneden en we ma ken ons snel gereed om aan land te gaan. Al dadelijk bemerken we, dat de Wester- sche beschaving heeft opgehouden en voor de Oostersche heeft plaats gemaakt. Voor het tochtje van land naar land in de douaneboot wordt ons tien francs per per soon berekend. Tot onze groote verlichting kunnen we deze som voldoen met een uit Holland meegenomen twee shillingstuk en eenige overgebleven Grieksche drachmen. ZooaLs bü navraag blijkt, bevinden zich de reeds waargenomen tanks in de buurt van de pijpleiding en dfenzelfden kant op is ook het kamp van de Irac Petrol Com pany. Bij deze onderneming zijn verschil lende Nederlanders werkzaam; ingenieurs van Werkspoor, die zich hier bevinden in verband met een leverantie van pompen door deze vennootschap. Van hen was de heer Lugt zoo vriendelijk geweest, ons in troducties mee te geven, zoodat we naar onze meening een goeed kans van slagen zouden hebben, langs die leiding Bagdad te bereiken. Toch heeft het geluk weer een belangrijke rol gespeeld. De weg van de haven naar het kamp loopt via de stad en bij het betreden daarvan gebeurt het M'n vriend krijgt de plotselinge ingeving, een zoo juist uit een huis verschenen Syriër te vragen of we zoo wel den juisten weg vol gen. Aangezien er maar een weg was en we ons daar bovendien een kwartiertje ge leden ook al van overtuigd hadden, leek me de vraag volkomen overbodig en moet ik bekennen, een oogenblik sceptisch te hebben gestaan tegenover zijn waarne mingsvermogen. Sindsdien heb ik echter diep ontzag voor zijn gelukkige invallen. Het antwoord dat wij krijgen, luidt natuur lijk bevestigend. Maar de man blijkt ge ïnteresseerd en vraagt of wij er heen wil len loopen. Als hij verneemt, dat zulks het geval is, trekt hij een zeer bedenkelijk ge zicht en mompelt het een en ander over uren en mijlen en zware rugzakken, het geen me even een koude rilling bezorgde. Plotseling verhelderen zijn trekken en komt de mededeeling dat er in het huis, dat hij zoo juist verlaten heeft, iemand uit het kamp woont. Het is echter geen Engelsch- man, maar een Hollander. Even staat hij versteld over de snelle manier waarop wij zijn weggeschoten, de trap op. Het wordt hem echter duidelijk als we hem toeroepen, ook Hollanders te zijn. Captain Brakx, zoo luidde zijn naam, was niet thuis, maar zijn vrouw noodde ons binnen om op hem te wachten. Even later verscheen hij dan ook Hij bleek de eenige landgenoot in Tripolis te zijn en chef van de Scheepvaartafdeeling der I. P. C. Hij vertelde ons, na het verloop van onzen tocht te hebben aangehoord, alsook ons plan, dat we Bagdad langs de leiding wilden trachten te bereiken, dat zulks waarschijn lijk zeer goed mogelijk was, aangezien er voortdurend vrachtwagens langs rijden tot aan het pompstation, op geringen afstand van Bagdad. Hij noodigde ons uit, de nacht bij hem door te brengen en den volgenden morgen mee te gaan naar het kamp, waar hij de zaak voor ons in orde zou trachten te meiken. Tot onze groote blijdschap lukte hem dat prachtig en de afspraak was, dat we reeds den volgenden dag op een truck naar Homs, het eerste station, zouden ver trekken. Wij, die visioenen hadden gehad van weken en weken loopen dwars door de woestijn, met behalve onze bagage nog de noodige voorraden levensmiddelen en drinkwater, om zoo van post tot post Irak te bereiken, waren niet weinig opgetogen. Onze vreugde zou echter van korten duur zijnEen telefoontje en met één slag liggen daar weer 1100 kilometer on- doorkoombare woestijn.... de hoofd-ma- nager heeft opgebeld dat er niets van kan komen. Eenige maanden geleden hebben 2 Amerikaansche jongelieden hetzelfde, dat wü willen ondernemen, met een motorfiets geprobeerd. Daar zij niet genoeg water hadden meegenomen, konden ze hun ge sprongen banden niet repareeren en bleven steken. Groot gebrek lijdende, zijn zij toen op zoek gegaan naar een wel, die zij ten laatste gevonden hebben. Daar er echter geen touw en emmer aanwezig was, is een erin geklommen en naar beneden geval len. Hij kon er niet meer uit, en de an dere is drie dagen teruggeloopen om hulp te halen. Deze is gestuurd in den vorm van een vliegmachine. De bemanning daarvan heeft hem er meer dood dan levend uitge haald en hij heeft drie maanden in het hos pitaal moeten doorbrengen alvorens her steld te zijn. Daar dit de maatschappij veel kosten en moeilijkheden heeft bezorgd, wilden zij dit risico niet meer loopen en was het sindsdien verboden voor buiten staanders de woestijn over grond van de Maatschappij door te trekken. Bij het vernemen van dat bericht moet onze gelaatsuitdrukking wel zeer welspre kend zijn geweest, daar alle employé's, die erbij aanwezig waren eensgezind waren in hun oordeel, dat zij ons niet zoo mochten teleurstellen en een anderen oplossing moesten trachten te vinden. Dit gelukte hun bij een transportonderneming, die in zakenrelatie met de I. P. C.'stond en regel matig wagens had rijden van Beiroet naar Bagdad. Met behulp van den grooten in vloed der maatschappij kregen we het ge daan, dat we gratis mee mochten rijden. Het stukje naar Beiroet, dat we te voet moesten afleggen, was snel achter den rug en zoo konden we na een paar dagen opont houd aldaar, dat we in de M. M. C. A. doorbrachten, vertrekken. Dadelijk na het verlaten van de stad be gint de bestijging van den Lybanon. Aar dig is de steeds weer terugkeerende kijk op de stad en de Middellandsche Zee door de vele windingen van den weg. Ons voer tuig was niet van de allernieuwste makelij en zoo vol geladen met passagiers en baga ge, dat het slechts kreunend en zwoegend te midden der kale rotsen naar boven kroop. Zelfs toen de sneeuwgrens bereikt was hield de stijging nog aan. Het sneeuwdek werd steeds dikker, zoodat het noodzakelijk was, den weg daarin uit te graven. Toen we dan ook ongeveer het hoogste gedeelte bereikt hadden, hadden we een half uur oponthoud, daar op dit punt nog slechts alleen een richtingverkeer mogelijk was. De kam bleek niet breed te zijn en de sneeuw verdween by het afdalen snel. Voor ons strekte zich het gegolfde terrein van de „Grand Liban" uit. Het is een on herbergzaam gebied met kleine nederzet tingen, waaronder meer aanplantingen zyn van rozijnen en van den beroemden, kaars rechten ceder van den Lybanon. Daar het winter was, waren de boo men geheel kaal en maakte alles een vry troostelooze in druk. Van afwisseling was dan ook geen sprake, zoodat we blij waren tegen 2 uur Damascus te hebben bereikt. LAND- EN TUINBOUW VARKENSCENTRALE „EEN KOSTBARE OVERBODIGHEID"? De „Vee- en Vleeschhandel" bespreekt het besluit der Varkenscentrale, om den prijs der door haar aan te koopen varkens met 3 ct. te verlagen. i Het vakblad zegt o.a.: „Uit de publicaties blijkt, dat de Ned. Varkenscentrale de positie niet meer be- heerscht en dat ze vast geloopen is met het systeem, om de varkens voor export in het binnenland (grossierderij, der aangesloten bedrijven) met 3 ct. per K.G. geslacht bo ven marktprijs te betalen. De boeren heb ben hun voor levering opgegeven varkens maar aangehouden, steeds op hoop van le vering en, nu het aanbod overstelpend wordt, laat de Varkenscentrale de boeren los, door den prijs der varkens te laten zak ken, waarmee meteen feitelijk gezegd is: lever ze maar af aan den handel, want de boeren zullen uit de mededeeling wel con- cludeeren, dat ook voor 3 cent per K.G. minder de opgegeven varkens niet aan de Varkenscentrale zijn te kwiteeren. En als excuus wordt maar steeds weer aangevoerd, dat sinds 1 Januari 1933 de export-mogelijkheid met meer dan 10.000 stuks per week is teruggegaan. O.i. had de Varkenscentrale toen in het voorjaar 1933 (dus ruim een jaar geleden) haar con clusies daaruit moeten trekken. Het regelingsplan der varkenscentrale is mislukt. Te laat heeft men daar ingezien, dat het vast moest loopen. Nu er 60.000 zware varkens zijn ingevroren en maar zeer ten deele voor export zijn geruimd, goeddeels naar Rusland, voor prijzen, die niet worden genoemd (de uitvoerstatistiek geeft als waarde aan ƒ0.30 per K.G.), nu zegt de Varkenscentrale, dat zij die groote verliezen niet meer kan nemen. De 3 cent per K.G. kan o.i. echter niet het groote verlies wegnemen. En al schrijft de Varkenscentrale, dat ze zal doorgaan met zware varkens uit de markt te nemen, wij zijn overtuigd, dat ze er minder zal overnemen, zoolang de voorra den niet zijn geruimd. Dat het vertrouwen in het reguleerende en loonenden productieprijs brengende in stituut de Varkenscentrale deerlijk tanen de is, spreekt vanzelf. Toch wordt op landbouwvergaderingen nog steeds ge tracht de boeren van het nut en goede re sultaat der Varkenscentrale te 'overtui gen." Wy brengen naar aanleiding hiervan even in herinering, wat het R.-K. lid der Tweede Kamer de heer Van IJsselmuiden, drie weken geleden in de Kamer zeide, n.l.: „Ik ben zeer belangstellend naar de re sultaten der Centrale tot uitbreiding van den export. Men klaagt er wel eens over, dat het onhandig optreden der Centrale één der afzetgebieden, n.l. België, in de war heeft gestuurd, maar van winst is mij wei nig bekend. Of zou men als voorbeeld moe ten nemen het ruimen en spuien naar het buitenland tegen afbraakprijzen? Dit heeft niets te maken met het stimuleeren van den export. Wrl zou ik mij willen aan sluiten bij die leden, die beweren, dat de voorloopige mislukking der teeltbeperking moet worden geconstateerd. Het afgewor pen resultaat is grootendeels vergeefsch geweest. Ik zou kunnen besluiten, dat de Var kenscentrale een kostbare overbodigheid is gebleken en dat het voortbestaan van deze Centrale zeer hinderlijk is gebleken voor het bedrijfsleven. De meest eenvoudige vorm is hier: de teeltbeperking over te laten aan de orga nisatie der landbouwers; den handel en de verwerking in eigen land vrij te laten; den exportfaciliteiten geven, zoo noodig door steun. Dit brengt mede liquidatie van de Var kenscentrale". UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. Geboren: Gijsbertha, d. van C. van 't Hof en W. van Breenen. Adriana An- tonia Maria d. van C. Lanser en J. A. Smit Nelletjes d. van D. Baker en M. Vermeulen. Albertus Fedde z. van F. Ringenaldus en T. Groenewoud. Augus- tinus Maria z. van Th. J. Blommestijn en Th. J. Lemmers. Nicolaas Antonius z. van J. Daalman en W. A. Boom. Antonie z. van W. Plessius en E. M. van Vlijmen. Hendrika d. van J. Heeren en G. v. d. Koppel. Arend Jacobus z: van B. Koo- ring en L. M. van Zanten. Ondertrouwd: J. F. Groenewoud 20 j. en C. J. van Wieringen 19 jaar. G. de Koter 28 j. en M. van Neuren 21 j. C. Jongkind 24 j. en R. P. Vermeer 22 j. A. van den Berg 27 j. en A. C. E. te Boek horst 24 j. Th. A. Kroezen 24 j. en C. van der Horst 20 j. Getrouwd: D. B. Gaijkema 32 j. en K. Meijer 23 j. G. K. Siebeling 24 j. en L. G. Bijleveld 20 j. D. J. Weijemans 28 j. en M. Assman 20 j. K. Eveleens 30 j. en A. van Kuijk 20 j. J. Bos 28 j. en A. M. de Heer 28j. Overleden: Hermanus Nicolaas Wie bes 45 j. geh. met P. J. v. Nieuwkoop. Johanes Denaijere 82 j. wedr. van P. Jansen. Adriana Antonia Maria 3 dagen d. van C. Lanser en J. A., Smit. Gevestigd: Klaas Keizer van West- zaan C. 29 naar Cruquiusdijk 36. Rienk van der Zee, van Zuid-Schalk wij ker weg 41 naar Akerdijk 185. Antonia M. G. van der Wielen van Haarlemmerliede c.a. Haar lemmerstraatweg 47 naar Eikenlaan 16. Johannes van de Wiel van Amsterdam, Ouderkerkerdijk 140 naar Meidoornweg 31. Johannes J. Stuurman, Rockanje, Olaarsduin H. 40 naar Kruisweg 647. Anna C. Steijn, echtg. P. N. Kuiper van Amsterdam, Admiraal de Ruijterweg 17 huis naar Hermina Maria Dijklaan 24. Laurentius de Groot van Nieuwer-Am- •stel Bleekerskade 115 naar Spaarnwouder- weg 1165. Pieter Dijkstra van Wonsera- deel, Arum, Polle 23 naar Venneperweg 478 Gerardus W. Daams van Zwolle, Mo lenweg 230 naar Beetslaan 101. Petrus A. van de Burg van Zoeterwoude, Vliet E 25 naar Hillegommerdijk 417. Bastiaan Vissers van Haarlem, van Zeggelenstraat 8 naar Hoofdweg 1354. Adrian us Chr. Bron van Amsterdam, Jacob van Lennep- kade 408 naar Lijnderdijk 216. Gerar dus Broer van Amsterdam, Osdorperweg 446 naar Meidoornweg 98. Cornelis J. van der Beek van Putten (Geld.) E. 11 naar Aalsmeerderweg 329. Klaas D. Bartels van Amsterdam, 2e Jacob van Campenstraat 101 naar Wilgenlaan 17. Franciscus Chr. Schuurbiers van Medem- blik, Middenmeer, woonschip „Corrie" naar woonschip tegenover Nieuwemeer- dijk 243. Vertrokken: Adriana Spaans van Hoofdweg 756 naar Haarlem, Sumatrastr. 5. Alida van Mastrigt van Sloterweg 116 naar Schiebroek, Adrianalaan 170. Cor nelis Bol van Aalsmeerderdijk 203 naar Aalsmeer, Sportlaan 28. Cornelis L. van der Straeten van Kruisweg 705 naar Mid- delharnis, Oostdijk E. 125. Klazina M. Blom van Hoofdweg 69 naar Beemster, Noorderpad 4. Ferdinand H. F. Pas van Burgemeester Amersfoordtlaan 51 naar Amsterdam, Watteaustr. 36, lbg. Geer- truida Selis, van Concourslaan 18 naar Haarlem, Schalkwijkerstraat 7. Abraham Kats van Aalsmeerderweg 436 naar Am sterdam, Hornweg 324 f. WASSENAAR. Geboren: Aaltje d. v. S. Heins en J. W. Scheggetman. Jacob Jan z. v. A. C. van Loo en A. van 't Wout. John Govert Wibo z. v. U. II. Huber en F. A. Yool. Overleden: Marrigje Kroene 92 j. wed. K. Klarenberg. H. J. Weijne 71 j. wed. J. A. L. van Dam. Johanna Maria Ermerins 64 j. echtgen. van J. de Wit. Theodoor Jeltes 92 j. wed. van A. E. Scha- lekamp. Maria Marbus 65 j. echtgen. van H. van der Loo. Ondertrouwd: Jhr. A. C. A. Stern en Y. F. Drost. J. van den Vlekkert en A. van'der Toorn. Gehuwd: N. Bekooij en H. W. Den- sing. T. C. Bellekom en M. van Haastricht. R. J. M. H. Hollman en M. F. Smeers. Gevestigd: A. M. Bader, R.-K. Oos- tenr. kamermeisje uit Weenen, Gr. Hase- br.weg 43. B. C. van der Schoot, R.-K. verpleegster uit Bloemendaal, Wassenaer- str. 18. L. van den Ende, N.-H. onderwij zeres uit Stellendam, Wassen, weg 15. C. G. M. de Jong, R.-K. religeuseuse uit Boxmeer, Ridderlzan 1. J. Th. Jansen, R.-K. d.m. uit Millingen, Ridderlaan 1. M. W. van de Lang, R.-K. uit Sassenheim, Ridderlaan 1. M. M. C. van Lienden, R.-K. uit Den Haag, Ridderlaan 1. Wed. W. F. Zeteler geb. Daniel, Episc. uit Den Haag, Schouwweg 72. A. B. Broers, D. uit Leiden, Zijllijn 9. L. D. Ie Grand, R.-K. uit Leiden, Havenplein 1. S. M. Strachan, R.-K. Engelsche kinderjuffr. uit Londen, Bloemcamplaan 61. P. M. Slob be R.K. d.b. uit Noord wij kerhuot, Vinke- laan.2. A. Loddenkötter, R.-K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Rijksstraatweg 789. M. Borgers, R.-K. Dtsch. d.b., uit Rijswijk (Z.-H.), Schoolstraat 12. L. Proboscht, R.-K. Oostenr. d.b. uit Den Haag, Schouw weg 8111. H. L. Ch. Meister, Ev.-L., Dtsche d.b. uit Den Haag, Konijnenlaan 38 Mevr. P. J. S. Cramer geb. van Deven ter en gez., D. uit Zwitserland, Wald. Pyr- montlaan 12. E. Jacobij, R.-K. Dtsch d.b. uit Amsterdam, Eikenlaan 35. M. Czogalla, R.-K. Dtsche d.b. uit Den Haag, Eikenlaan 35. A. M. T. Senger, R.-K. Dtsche d.b. uit Salzkotten, Eikelaan 35. M. Desser, R.-K. Dtsche d.b. uit Ober- schledron, Eikenlaan 35. M. Ger- bracht, R.-K. Dtsche d.b. uit Oberschle- dorn, Eikenlaan 35. M. L. W. Quadek- ker, R.-K. kinderjuffrouw, uit Den Haag, Acacialaan 15. W. H. Punt, G.K. d.b. uit Maassluis, Buurtweg 95. M. T. van Stee, N.H. d.b. uit Den Haag, Burchtplein 20. S. E. Gouweloos, N.-H. huishoudster, uit Den Haag, Buurtweg 99. A. de Vries, G.K. uit Roden, Burchtplein 7. G. B. v. Doornen, G.K., uit Noordwijk, van Zuy- len van Nyveveltstraat 3. G. C. Sterren burg, N.-H. huisknecht uit Rijswijk (Z.H.), Park Oud-Wassenaar 1. J. C. Nieuwen- huis, N.-H. kinderjuffr. uit Den Haag, Tey- lingerhorstlaan 6. J. Viruky, NJL uit Valkenburg (L.), Stoeplaan 1. Vertrokken: P. R. van Leeuwen naar Voorschoten, van Kempenstraat 11. Dr. J. H. Bavinck en gezin naar N. O. I., Djocjakarta. P. W. H. Born en gez., naar Den Haag, Herzogstraat 103. J. T. Mrcina naar Voorburg, Eenwijkstraat 47. W. P. Gussekloo en gez. naar Haarlem, Slachthuisstraat 7. J. Legerstee naar Rotterdam, Netteboeterstraat 19. T. C. de Wit naar Den Haag, Mannostraat 36. C. W. Vermeulen naar Leiden, Biliton- straat 1. Wed. G. J. M. van der Kun Beguin naar Den Haag, Celebesstraat 82. A. E. Aussums naar Rotterdam, Speel mandwarsstraat 13a. I. J. A. M. de Poorter naar Den Haag, van Hoytemastraat 98. J. Homburg naar Den Haag, Bilder- dijkstraat 139. J. A. Snelderwaard en vr. naar Nootdorp, Veenweg 3. L. Rohnde naar Den Haag, Joz. Israëlsplein 7. J. M. Hermans naar Den Haag, Nic. Tulpstraat 23. M. H. F. Brunken naar Den Haag, L. v. Meerdervoort 43. K. Steinbrugger naar Den Haaf, Gouverneur- laan 626. TJit Leiden vertrokken: A. Ambachtsheer, Hillegersberg, Ridder spoorstraat 50b G. Baghy, Budapest J. de Boer, Eindhoven, Jacob Catslaan 4 L. Straathof-Boot, Leiderdorp, Dw. Wete ringkade 7 S. F. Braan en Fam., Am sterdam, Lijnbaansgr. 32 b III I. den Brave, Woubrugge, Kerkbuurt A. B. Broers, Wassenaar, Zijllaan 9 J. M. Bijle veld, Koudekerk, Hoogewaard B 64 W. C. v. Eijken, Haag, v. Diepenburchtstr. 158 J. Matheijsen-Funker, Sassenheim, Zandslootkade 50 C. Gordijn, Zeist, v. d. Merschlaan 48 G. Goudswaard, Dord recht, K. Nieuwstr. 55 L. D. Ie Grand, Wassenaar, Ha ven plein 1 J. de Gunt, Hilversum, Eikbosscheweg 183 P. J. Hanselaar, Alphen a. d. Rijn, Bloemhofstr. 28 W. v. Heuzen, Rotterdam, Oostmaas- laan 70 A. Hogervorst, Warmond, Oost einde 146a K. J. Hommes, Dordrecht, Burg de Raadtsingel 27 J. W. v. d. Horst en Fam., Katwijk, Haringstr. 19 C. S. Niehot-v. Immerseel, Den Helder, Hogen- dorpstr. 64 F. de Jong, Winschoten, Lan- gestr. 64 J. Ch. Kal, Rotterdam, Goud- schesingel 177b W. Kosto-de Keijzer, Oegstgeest, Rhijngeesterstr.weg 29 H. Knibbe, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 69 T. Koopman, Eindhoven, Mathildelaan 35 I. Koorenhof, Amsterdam, Egelan- tiersstr. 254hs. P. Kuijper, Katwijk, Kon, Wilhelminastr. 5a J. H. J. v. d. Laar, Roermond, Spoorlaan 21 L. J. v. Leeu wen, de Bilt, Gezichtslaan 162 A. M. v. Loon, Overschie, Rijksstraatweg Wed. J. A. Moolenbel-v. Loon, Haag, Linnaeusstr. 13 H. G. Luttig, Bloemfontein A. M. Mater, Amsterdam, Stadionweg 247 Hl P. J. v. d. Meijden, Leiderdorp, v. d. Valk Boumanw. 22 J. W. C. Meijer, Veur, Veurschestr.weg 70 B. S. Molenaar, Al kemade, N. Wetering C 23 A. Nederhoed, Haarlem, Gaelstr. 23 H. L. Nelck, Haar lem, Mr. Cornelisstr. 12 zw. L. Chr. Nelck, idem P. Noë, N.O.-Indië A. Hartevelt-v. Oosten en Fam., Leiderdorp, Jaagpad 25 J. Orij, Haag, Sijzenlaan 32 J. M. Ouwehand, Amsterdam, Binnen Gasthuis G. S. Overduin, Voorburg, Heerenstr. 133 W. J. G. M. Pierrot, Zui len, Sweder v. Zuilenweg 94 M. M. v. Poll, Haag, Jul. v. Stolberglaan 109 B. Polte, Duisburg A. E. Oudshoorn-v. d. Pot, Middelharnis, Donkere weg 5 S. W. v. Pijlen, Rotterdam, Schiedamsched. 89 A. G. R. H. v. Ravesteijn, Rijswijk, Wald. Pyrmontlaan 17 L. v. Ry, Amersfoort, Arnhems chew. 21 B. Rijdes, Almelo, Boompjes 31 A. R. Scholten, Leeuwar den, Harlingerstr.weg 45 M. Schoonheim, Utrecht, Koningsstr. 74 J. P. de Soeten en Fam., Rotterdam, Bijlwerffstr. 13b N. H. Schut, Utrecht, Ln. v. N. Guinea 103bis a I. Sealtiel, Haag, Delistr. 59 C. Meyer-Stol, Amersfoort, Zwanenhals straat 1 C. Stuivenberg, Voorburg, v. d. Wateringenlaan 102 W. Th. Tymstra, Sig- lufjorden H. J. Valk, Oegstgeest, Ab- spoelweg 18 C. L. J. v. Velsen, Sassen heim, Hoofdstr. 104 F. A. v. Velsen, Haarlem, Emmastr. 22 Wed. C. J. M. A. v. Hartingsveldt-v. Velthoven, Hilversum, Laerderw. 202 J. Velthuis, Katwijk, Kon. Wilhelminastr. 5a H. Wittenberg, Barsingerhorn, Nieuwe Sluis A. Zwaan, Oegstgeest, Valkenb.weg 17 W. A. Zijp, Barneveld, Garderen G 107. In Leiden gevestigd: J. v. Puitten-v. Aliphen, LamgegraoM 91a. J. C. Beumer, hulp in de huish., Slak- steeg 1. J. Bink, apoth. ass., Plantsoen 83. G. Bloemberg, dienstbode, Rapen burg 40. H. F. Brookhuds, Leuvenstraat 17. F. de Bruin, verpleegster, Seringen- straat 44a. M. Brunet de Rodbebrune, bedrijfsleider, Haarlemmerstraat 79a. H. Bruijs, schilder, Voorstraat 7. H. J. Doggen en Fam., arbeider N.S., Pr. Hen- derikstraaf 18a. J. Eekhof, varensgezel, R. en Sohiekade 120. E. Fleohtner, dienstbode, Breestraat 49. S. Goekoop, Hooigracht 39. P. Gootjes, kantoorbed., Morsohweg 108a. W. C. SLoos-v. Goozen, Langegraohf 46. A. Goudswaard, acc. R.D.B., Fagelstraat 30. K. v. Halewijn en Fam., fabr. arb., Levendaal 175. J. A. M. Hassing, dienstbode, Geeregr. 4. L. Hed- nen en Fam., monteur, Merelstraat 16. Wed. A. M. v. d. Veen-Hinrichs, Noord einde 19. C. de Jong, steenbakker, St, Aagtensfcraat 16a. C. v. Kapei, dienst bode, Breestraat 84. D. P. Kuijvenhoven, Hansenstraat 33a. J. Kuijvenhoven, electricien, Hansenstraat 33a. S. H. Kuij venhoven, Hansenstraat 33a. A. Mar- mulla, dienstbode, Lokhorststraaf 21a. F. F. Teijn-Meijer, Mainnixstraat 10. H. J. de Minjer en Fam., kok, Spiegheüstraat 16. G. Mulder en Fam., leeraar ambaöhtsch. Morsohkade 8a. Wed. G. Haverman- Mulder, Aalmarkt 16. P. A. Overduin, volontair sajetfiabr., Plantsoen 53. J. P. Prins en Fam., Kanaalstraat 2. G. Chr. v. d. Putten, drogist, Lindestraat 26. P. J. Meijer-den Rooijen, v. Baerlestraaf 10a. A. M. M. Rünckel, H. verpleegster, Mee- zenstraat 2. M. P. Stuif zand-v. Rijn, Gas- straat 80. H. J. Rijsdijik, dienstbode, Nieuwe Rijn 95. C. W. Schoor, bedrijfs leider, Stationsweg 2. C. Sloos, veehou- dersknedht, Langegradhf 46. J. A. Spilt, schilder, Voorstraat 7. W. v. Steenber gen en Fam., Heerenstraat 22. B. Ste vens, timmerman, Maurifsstraat 81. C. M. Terhorst, dienstbode, Breestraat 123a. M. Boot-Tromp, dienstbode, da Costa- straat 36. A. A. M. Vestdijk, 1L verpleeg ster, Zoeterw. singel 99. 51. Intusschen stapten Piet en Drein vol trots de muziek- zaal binnen. Ze zagen er niet zoo heel netjes uit, zoodat de menschen allemaal naar hen keken, Maar daar trokken ze I zich niets van aan. Die rnenschen zijn niets gewend, zei I Drein tot Piet. I 52. Het concert was nog niet eens begonnen, toen Piet een meneer, die voor hem zat begon te plagen, door hem telkens in zijn nek te blazen. De meneer werd boos en haal de de politie er bij.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10