HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct WOENSDAG 6 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN KIST MET MACHINERIëEN GEKANTELD. De geleider ernstig gekwetst. Gistermiddag is met een transport te Amsterdam, waarbij twee paarden ge bruikt werden, een ernstig ongeluk ge schied. Een zwaar gevaarte, bestaande uit een kist met maöhineriëen van een geza menlijk gewicht van vier ton, welke op een lorrie was geladen, is op de Marte laarsgracht ter hoogte van Kreymborg's Kleedinjgmagazijn gekanteld en met een rware slag op het plaveisel terecht geko men. De gevolgen waren noodlottig voor den tweeden bestuurder van het transport, die naast een der paarden Mep. Hij kreeg den zwaren kist op den voet, welk lichaamsdeel werd verbrijzeld. De Geneeskundige Dienst heeft den on gelukkige naar een der gasthuizen ver voerd. Het liet zich aanzien, dat het verwijde ren van het gekantelde gevaarte geruimen tijd in beslag zou nemen. Het verkeer on dervond eohter geen stagnatie. KIND DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Omstreeks vijf uur gistermiddag is een driejarig meisje in de Rademakersstraat te Soesterberg door een auto, bestuurd door den heer J. J. uit De Bilt, die met een vaart van 50 a 60 K.M. reed, overreden en dertien meters meegesleurd. In zorgwek- kenden toestand is het meisje in het zie kenhuis te Amersfoort opgenomen. Men vreest voor haar leven. ZWARE BOSCHBRAND ONDER VLODROP. Ruim dertig H.A. hout verwoest. Door onbekende oorzaak is gistermor gen brand ontstaan in de dennen- en kreu- pelbosschen langs de spoorlijn Roermond MünohenGladibach, tussohen wacht post twee en drie, gelegen onder de ge meente Vlodrop en genaamd „Achter het Ven". Ruim dertig hectare bosoh en kreu pelhout werd, daar de brand in verband met de droogte, fel woedde, een prooi der vlammen. Tegen acht uur gistermorgen verscheen burgemeester Boyens van Vlodrop met êen twintigtal werkloozen op de plaaits waar het vuur woede. Met man en macht werd het blusschingswerk ter hand genomen. Tegen tien uur werd de ploeg nog ver sterkt door een vijftiental werkloozen uit Berkenbosoh, terwijl zich hierbij ook nog een aantal kijkers aansloot, zoodat tegen den middag ongeveer zestig man aan het blusschen waren. Bij het omkappen van enkele dennen- boomen en door het brandende hout Hepen enkele arbeiders brandwonden op aan han den en gelaat. Het blusschingswerk duurde tot omstreeks zeven uur gisteravond. Men was toen den brand geheel meester. De bur gemeester heeft echter een brandwacht aangesteld, die den geheelen nacht ter plaatse blijft om een mogelijk opnieuw oplaaien van het vuur te voorkomen. Men vermoedt dat de brand is ontstaan door vonken uiit passeerende locomotieven. Het gerucht ging, dat de ernstige bosch- en heidebrand, die Zondag woedde op Duitsch gebied langs de Limiburgsche grens in de omgeving van MelichHerkenbosch, gistermorgen zou zijn overgeslagen op Ne- derlandsch grondgebied. Zulks is niet het geval geweest. De geruchten zijn vermoe- deHjk in omloop gekomen, omdat men de brand, welke gisteren langs de spoorlijn RoermondMiinchenGladbach woedde, met den Duitsehen brand, waar het vuur in dezelfde richting te zien was, in ver band bracht. »»Tel." FEUILLETON. HET GOUDEN WAAGSTUK door J. S. FLETCHER. 10) HOOFDSTUK VII. Van aangezicht tot aangezicht met men schen, die den laatsten tijd een eigenaar dige rol waren gaan spelen in zijn leven, kreeg Laurence het gevoel, alsof hij onder oude bekenden gekomen was. U behoeft me niet meer voor te stel len, mijnheer Armadale, merkte hij op. Abbé Brémond ken ik reeds en deze dame Juffrouw Delomosne, vulde de baro net aan. Wij hebben elkaar ook al eerder ont moet, ging Laurence voort, terwijl hij het meisje aankeek met een zonderling glim lachje. En, juffrouw Delomosne, toen ik u in Dover in den trein naar Londen zag stappen, vroeg ik mij af, of ik u ooit zou weerzien. Dat schijnt er op te wijzen, mijnheer Workman, dat u er naar verlangde, mij nog eens te zien, lachte het meisje vriendelijk. Maar kom, neemt u plaats, dan zal ik thee schenken. Natuurlijk verlangde ik er naar, u nog eens terug te zien, zei Laurence. Men verlangt toch altijd naar een nadere ken nismaking met iemand, 'in wien men be lang stelt. Wat denkt u daarvan, mijnheer Brémond? Het doet mij genoegen te bemerken ZWARE HEIDEBRAND OP DE VELUWE. 100 H.A. bij Hoog Buurlo verbrand. Gistermiddag omstreeks 4 uur is brand ontstaan op de uitgestrekte heide bij Hoog Buurlo. Door de groote droogte stond zeer spoedig een groote oppervlakte in brand en er dreigde groot gevaar voor de be kende Uchelsche bosschen. De brandweeren uit Apeldoorn, Beekbergen, Uchelen en Eendracht, alsmede verscheidene militairen uit de Harskamp en bosohbrandweergroe- pen namen aan het blusschingswerk deel. Gisteravond 7 uur was men de heidebrand in zooverre meester, dat de Uchelsche bos schen behouden waren. Honderd H.A. heide zijn verbrand. De grond was eigen dom van Baron van Verscheur te Arnhem. De oorzaak van den brand is onbekend. DE SCHAT IN DE KASTEELRUiNE. Bleek uit gebroken steenen en oud hout te bestaan. In opdracht van Rijksmonumentenzorg zijn onlangs de fundamenten van het vToegmiddeleeuwisch kasteel te Wouw (N.-Br.) blootgelegd. Het schijnt dat op het terrein, waar de opgravingen zijn geschied, voorheen eens enkele gouden diucaten zijn gevonden en de veronderstelling werd toen geopperd dat deze door ratten'uit de ruïne naar de oppervlakte waren gebracht. Sedert dien hield het mysterie van de oude burcht de weinigen die van de vondst kennis droe gen gevangen; men droomde van fabel achtige schatten, die mogelijk in den grond verborgen lagen. Tenslotte werd de beko ring den eigenaar van het terrein, den heer P. Eelst, blijkbaar te machtig, en hij wendde zich tot zekeren Moelaers te Brus sel, die zich met den veelbelovenden naam van „professeur" betitelt en die er o.a. zijn beroep van maakt edele metalen, die in den grond verborgen liggen, op te sporen. De professeur heeft nu dezer dagen, tnedidt de „Prov. en 's-Hert. Crt." een be zoek aan <ie opgegraven fundamenten ge bracht. Zijn komst was slechts aan enkede personen bekend. Hij heeft, gewapend met een toestel, dat hij "zelf als „pendule" be titelde en met rubbersloffen aan de voeten, het terrein zorgvuldig onderzocht. Het toe stelletje had den vorm van een compas in een ring, welke aan een gouden snoer ben gelt. Het moest door een medium, in dit geval den „professeur" worden vastgehou den. Uit de reacties van zijn „pendule" maakte „professeur" Moelaers nu op, dat op meer dere plaatsen in den bodem edele metalen verborgen moeten zijn. Op de aangeduide plaatsen werd ferm gegraven, met geen ander resultaat echter dan dat men op brokken steen en hout en op interessante keldergewelven stuitte. Tot heden is geen spoor van goud ge vonden. STEUNGELDEN GESTOLEN EN OPGEMAAKT. De vorige week verdween de penning meester van een werkloozenkas te Bever wijk met medeneming van een bedrag van 220.Hij had van de gemeente een be drag ontvangen ten einde dit uit te keeren aan de werklooze leden zijner organisatie. Na aftrek van de verdiensten der betrok ken leden had hij 220 overgehouden, met welke bedrag hij naar België uitweek. Thans heeft de man zich zelf bij de Be- verwij'ksche politie aangemeld. Van het geld was niets meer in zijn bezit. Nadat terzake verduistering proces-verbaal was opgemaakt, is hij weer op vrije voeten ge steld. dat u schijilt te behooren tot de in dezen blasétijd zoo kleine schare menschen, die nog belangstellen in hun medemenschen. U is andersfrisscher zou ik willen zeggen! zei Brémond. Laurence die juist een stukje cake in den mond gestoken had, staarde den gees telijke verwonderd in het gelaat. Maar is deze eeuw dan zoo blasé, vroeg hij. Ik ben nog maar jong en heb natuurlijk niet zooveel ondervinding als u, maar het wil mij voorkomen, dat er juist een nieuwe geest in de menschen gevaren isdat wij eindelijk gaan ontwaken uit onzen sluimer. Hoe kan men zich boven dien vervelen en ergeren om iets waar men alleen maar naar behoeft te kijken? Het is een groot voorrecht als een mensch moed en doelbewustheid heeft, mijnheer Workman, merkte de geestelijke op. En als ik me niet vergis hebt u zoo wel het een als het ander. Ik heb mij inderdaad een doel voor oogen gesteld, zei hij, en dat zal ik berei ken ook. Mogelijk dat ik een paar maal zal komen te vallen, maar dan staat men weer op en begint opnieuw. Maar stelt eens voor, merkte juffrouw Delomosne op, dat u bij zoo'n val verplet terd zou worden? Ja dan; dan zou alles afgeloopen zijn, natuui'lijk. Maar ik ben heelemaal niet van plan om te pletter te vallen. Ik zeg u toch dat ik mezelf een doel gesteld heb en als men dat gedaan heeft zal men niet ten onder gaan, voordat het doel bereikt is. De drie menschen die aandachtig zaten te luisteren naar die woorden van zelfver trouwen en doelbewustheid dachten ieder het hunne van Laurence Workman. Her bert Armadale op dat oogenblik het hoofd van een geweldige industrie, herinnerde SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Uit het Leidsche District. De Junioren-competitie. De uitslag van de gespeelde wedstrijd luidt: Afd. C: Foreholte bV.V.L.b 3—0. Om de Leidsche Courant Bekers. De uitslagen luidien: St. Bernandus IV.V.L. II 22; Adoli Kolping I—S.J.C. III 4—4. Het wedstrijd-programma voor a.s. Zon dag luidt: Hoofd-Beker. Eerste ronde K.R.V. I—V.V.L. I, 2.30 uur, Th. J. Rig- hart v. Gelder. D.O.S. ILeiden II, 2.30 uur, P. F. An- gevaare. Kleine Beker Eerste ronde O.D.I. IForeholte II, 2.30 uur, G. E. Bakker. Meerburg IKolping Boys I, 2.30 uur, G. J. v. Dillen. S.N.A. I—A.S.C. I, 1 uur, Blyleven. Trekvogels II—N.V.C. II, 2.30 uur, P. Brugman. K.R.V. II—Foreholte I, 12.30, H. B. v. Veelen. C. J. v. Leeuwen, Secr.-penn. R. K. Sportvereeniging „Foreholte". De pas begonnen training onder leiding van den heer Viane wordt door de leden goed bezocht. Toch zijn er nog enkelen, die zioh niet ten volle bewust zijn van deze noodzakelijke oefeningen. Daarom, komt allen zoo goed mogelijk op! Hedenavond om 8 uur worden het derde seniorenelftal met de junioren verwacht. Donderdagavond 8 uur le en 2e senioren- elftal. Zaterdagmiddag 2 uur alle Junioren en om 5 uur le en 2e elftal voor springoefe ningen. KORFBAL DE STRAFWORP VOORTAAN OP 4 METER. Zondag j.l. vergaderde in Den Haag de Fédénation International de Korfbal. De Nederlandsch-Indiisohe Korfbalbond, die het vorige jaar aansluiting had verzocht dodh sedert dien niets meer van zich liet hooren, kon dus niet vertegenwoordigd zijn. Vastgesteld werd, dat de strafworpaf- stand voortaan 4 meter zal zijn en dat de aanduiding van het strafworppunt ver plichtend zal worden gesteld. Van Belgische zijde werd in de vergade ring medegedeeld, dat op een voornaam in stituut voor lichamelijke opvoeding te Pa rijs n.l. l'Asociation Sportive de labour, het NederlamdsChe-Balgisohe Korfbal als te beoefenen spel zal worden ingevoerd. SCHIETEN L.S.V. „Willem Teil". De uitslag van den gehouden voorjaars wedstrijd is: Personeele baan: 1. W. Verboom 44 p., 2. H. Hotze 41 p., 3. L. de Witt 41 p., 4. Th. G. Barthen 40 p., 5. W. Alphenaar, 6. W. Werkhoven, 7. T. Brouwer Sr., 8. A. v. Zijll, 9. J. C. G. Vrije baan: 1. L. de Witt 56 p. 28 3 x 27. 2. Th. G. Barthen 56 p. 27, 26; 3. A. v. Zijll 56 p. 27, 25; 4. H. Brouwer Sr. 55 p.; 5. W. Werkhoven 52 p. 25, 2 x 24. Kampioen Buks: W. Werkhoven 91 p. Rozenprijs: L. de Witt. zich nog heel goed den tijd dat hij, even als die jongeman, bezield was geweest met idealenen ook hij had succes gehad in het leven. De gedachte van Brémond waren van geheel anderen aard. Dit, zei hij tot zichzelf is een men- schenkind dat blij is te leven, blij te mo gen werken en strijden onder Gods zon en wiens heele ziel het uitzingt van blijdschap over zijn eigen aan zotheid grenzende open hartigheid. Zijn gelaat nam een zachtere uitdruk king aan toen hij zijn oogen gericht hield op Laurence Workman. De mooiste tijd van het leven is de jeugd. En geheel onwillekeurig slaakten hij en sir Herbert Armadale een diepe zucht. Zij waren de meridiaan gepasseerd, maar voor dien enthousiasten jongeman was het nog het heerlijke mooie uur vóór zonsopkomst. Dat waren de gedachten van de twee heeren. En de dame? Juffrouw Delomosne had Laurence al dien tijd scherp gadegeslagen evenals zij dat gedaan had aan boord van de „Prinses Elizabeth." En terwijl hij thee zat te drinken en zich bediende van alles, waarnaar hij al lan gen tijd verlangd had, dacht zij: Dit is een man, die tevens nog een kind is. Hij loopt niet met zijn gevoelens te koop, maar is gaarne bereid een ieder een blik te gunnen in zijn hart. En toch.... en tochHier stonden haar gedachten even stil en toen zij zag,, hoe Laurence genoot van een stukje rozijnencake en de opmerking maakte, dat dit de eerste maal was dat hij die lek kernij proefde, vervolgde ze: Ja, een kindeen onbeteekenend mensch, maar toch heel moeilijk te hantee- ren, als het noodig zou zijn. UIT DE RADIOWERELD Programma's voor Donderdag 7 Juni 1934. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert en Gramofoonpl. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Pianorecital. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus Handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Concert. 7.00 Gramofoonpl. 7.15 Causerie. 7.30 Journ. weekoverzicht. 8.00 Dubbel Gem. Kwartet „Onder Ons" 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Orgelspel m. m. v. twee violisten. Ca. 10 uur Vaz Dias. 10.4511.45 Gramofoonmuziek. Hilversum, 301 M. AVRO.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Kamermuziek door het Hofstadt- kwartet. 11.00 Knipcursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg Kamermuziek. 12.00 Concert door „De Minstreels". 2.15 Causerie. 2.45 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Kamermuziek door het Boedapes- ter Trio. 7.30 H. H. Felderhof: Een voetreis door de Dolomiten. 8.00 Vaz Dias. 8.05 Omroeporkest. 9.00 Koos Speenhoff zingt. 9.20 Omroeporkest m. m. v. de Stuers (alt-mezzo). 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Omroeporkest. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Kovacs Lajos en zij est. Daventry, 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 12.20 Rutland Square New Victoria- orkest. I.20 Gramofoonpl. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Vesper. 4.10 Duitsche les. 4.25 Schotsch Studio-orkest. 5.35 Kinderuur. 6.50 Roemeensche volksmuziek. 7.10 Spaansche causerie. 7.50 Lezing. Hierna: Orgelspel J. H. Peasgood. 8.50 1ste Acte van Puccini's „La Bo hème". 9.50 Causerie. 10.05 Concert. 10.50 Korte dienst. II.0512.20 BBC-dansorkest. WATERPOLO DE COMPETITIE. L.Z.C. speelt Donderdag 7 Juini met het eerste en tweede zevental competitie-wed strijden in het bad aan den H. Rijndijk, tegen Z.I.A.N. uit Den Haag. Laatstgenoemde vereenigioig is heden een van de sterkste uit het land, zoodat een spannende wedstrijd kan worden te gemoet gezien. De volgende zeventallen zullen voor de Leidsche Zwemclub uitkomen: le zevental: K. Ydens H. v. d. Reyden J. Elsinga Th. v. Helvert C. A. de Reede J. J. de la Court J. P. Buys Daarna keerden haar gedachten terug naar de laatste opmerking van Laurence en terwijl zij haar oogen scherp gericht hield op zijn gelaat, vroeg zij: En dat doel, mijnheer Workman, is dat een erg groot geheim? Laurence keek vlug op. Zijn oogen tin telden nu van vermaak. Heb ik dan gezegd, dat ik een geheim had? Zij glimlachte vriendelijk en boog zich een weinig naar voren. Hoe is u gevaren met dien geheimzin- nigen koffer met den stalen ketting er aan? vroeg zij. Herbert Armadale ving die woorden op en wendde zich verwonderd tot zijn nichtje. Koffer met een stalen ketting? Mijn beste kind men zou gaan denken, dat jij en mijnheer Workman betrokken ben ge weest in een vreeselijk romantische ge schiedenis. Misschien is dat wel zoo, nietwaar, mijnheer Workman? Laurence zette zijn kopje op tafel neer en nam de sigaar aan welke zijn gastheer hem offreerde. Het zou mij niets verwonderen, wan neer dat met ons allen het geval was, ant woordde hij, stak zijn sigaar aan en ver volgde: Het leven is ten slotte niets anders dan een groote roman. En men behoeft maar een hoek van een straat om te slaan om de romantiek voor u te zien. U juf frouw Delemosne, komt uit het salon van een schip naar boven, struikelt over den drempel en laat uw tijdschriften uit uw hand vallen. Mij valt de eer te beurt die voor u te mogen oprapen. Met één hand? vroeg zij lachend. Zoo leerden wij elkaar kennen, ging „R a d i o-P a r 11796 M. 7.20 en 8.20 Gramofoonpl. 12.50 Pascal-orkest. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Nationaal Orkest o. 1. v. Inghel- brecht. 10.50 Dansmuziek. Kalundborg, 1261 M. 12.202.20 Concert uit het Belevue- Str andhotel. 3.00 Zang en piano. 3.205.05 Concert uit rest. „Wivex". 8.50 Feest-programma. 10.20 Cabaretprogramma. 11.1012.50 Dansmuziek door orkest en Pianotrio. Lange nberg, 456 M. 6.25 Gramofoonpl. 7.20 Blaasconcert. 12.20 Gramofoonpl. I.202.05 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Radiokoor. 7.20 Schrammelconcert. 8.35 Uit Berlijn: Omroeporkest. 9.40 Gramofoonpl. II.2012.20 Omroeporkest. Rome 421 M. 9.05 Gevar. concert. Hierna: Gramofoon muziek. Brussel 322 en 484 meter 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Salonorkest. 5.20 Symphonieconcert. 8.20 Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Salonorkest. I.30 Gramofoonpl. 5.20 Omroeporkest. 6.35 Salonorkest. 8.20 Symphonieconcert. 8.50 Cabaret. 9.35 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1671 M. 8.20 Kernspreuk. Berichten. 8.35 Berlijnsch Omroeporkest. 9.20 Dansmuziek. 10.20 Actueele causerie. 10.40 en 11.05 Berichten. II.20 Causerie. 11.3512.20 Dansmuziek uit Breslau. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf en de R.O.V. Radio-centrale Derde programma. 8.00—12.20 Keulen. 12.20—14.20 Brussel VI. 14.20—15.00 Keulen. 15.00—17.20 Kalundborg. 17.20—19.35 Brussel Fr. 19.35—20.20 Keulen. 20.2022.50 Parijs Radio. 22.50afl. Brussel Fr. Vierde programma. 8.208.50 Parijs Radio. 12.20—14.20 Daventry. 14.2017.35 Londen Reg. 17.3518.20 Een der Eng. Nat. zenders. 18.2019.20 Daventry. 19.2022.05 Luxemburg." 22.05afl. Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 2de zevental: D. J. v. Driessum F. Hofsteenge P. Lepelaar C. Walenkamp P. Lut H. Walenkamp F. TegeAaar. Door het in het bezit hebben van een overdekt bad heeft Z.I.A.N. den winter door kunnen oefenen, terwijl L.Z.C.pas de laatste 14 dagen met de oefeningen is kun nen beginnen, doch zij zullen er alles op zetten, dezen eersten wedstrijd te winnen. „De Zijl". Morgenavond om 8 uur speelt de Zijl II te Haarlem tegen Haarlem II. Res. 3e kl. K.N.Z.B. Laurence voort. Maar stel nu eens voor, dat ik een ridder was geweest, gestoken in een stalen harnas. Ik had het over een stalen ketting! viel het meisje hem ondeugend in de rede. In een stalen harnas, vervolgde Lau rence en dat ik gezeten op een vurig ros, door een betooverd woud trok. Dat zou toch wel het toppunt van romantiek ge noemd worden, niet waar? Juffrouw Delomosne keek hem een beet je uitdagend aan. En de stalen ketting? vroeg zij. Laurence deed een langen trek aan zijn sigaar en staarde eenige oogenblikken naar den top van een boom. O ja, die stalen ketting. Hier is hij. Hij haalde een dunnen stalen ketting uit zijn zak en liet dien aan haar zien. Ziedaar, zei hij. Armadale en Brémond keken elkaar aan en richtten hun blikken van juffrouw De lomosne naar Laurence Workman. Wat is dat voor een groot geheim? vroeg Herbert. Dat is het nu juist! riep juffrouw De lomosne uit. Stel u voor, dat een jonge man met gejaagde schreden heen en weer loopt op het dek van een oceaanstoomer. Stel u verder voor: een jonge vrouw met scherpe oogen en een groote dosis roman tisch gevoel en neem dan aan dat die jonge vrouw met het scherpe oogen ontdekt, dat genoemde jongeman bij zijn rustelooze omwandelingen in zijn eenen hand een kof fer meedraagt welke met een dunnen sta len ketting bevestigd is aan zyn pols. Deze jongeman, met wien zij eenigen tijd later in kennis komt, vertelt haar dat zijn for tuin in dien koffer ligt opgesloten. Ik begrijp nog steeds niet goed, waar je heen wilt, Lilian antwoordde de barone*

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 9