■W USNSDAG 6 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 BUITENLAND ONTWAPENING. De onvruchtbare conferentie. EEN RESOLUTIE VAN HENDERSON. De voorzitter dreigde met aftreden. Gisteravond zeven uur is de vergadering van het presidium der ontwapeningsconfe rentie, welke plaats had achter gesloten deuren, uiteengegaan opnieuw zonder tot een besluit te zijn kunnen komen. De be sprekingen zullen vandaag worden voort gezet. De op heden vastgestelde bijeenkomst van de algemeene commissie is daarom ver daagd. Het moet op de vergadering van het pre sidium warm zijn toegegaan tusschen Hen derson en Barthou. De voorzitter zou op een gegeven oogenblik zelfs gedreigd heb ben met aftreden. Ten slotte werd de ver gadering het eens over een voorstel van Henderson dat het presidium van de alge meene commissie opdracht krijgt „te trachten de politieke tegenstellingen die bestaan uit den weg te ruimen". Dit voor stel van den voorzitter luidde oorspronke lijk anders en is gewijzigd, voornamelijk op aandringen van Fransche zijde. Het voor stel is thans in den nieuwen vorm bekend gemaakt. In dezen vorm zou het, indien het door het presidium mocht worden aangeno men, aan de algemeene commissie ter goedkeuring worden voorgelegd. De inhoud er van luidt als volgt: De hoofdcommissie der Ontwapenings conferentie begroet met ingenomenheid den van de meest verschillende zijden uit gesproken wensch, dat de conferentie haar werkzaamheden zal voortzetten met het doel tot een overeenkomst te geraken; besluit, dat het voorstel van Sovjet-Rus- land de conferentie te reorganiseerden in een permanente vredesconferentie moet worden onderworpen aan een onderzoek vanwege de regeeringen, alvorens in discussie te kunnen komen; is van meening, dat het voorstel, pacten tot wederzijdsche hulpverleening te slui ten, in de eerste plaats moet worden behan deld door de regeeringen, die daar direct belang by hebben. De resultaten zouden dan den president der conferentie medege deeld moeten worden; deelt de inzichten der Turksche delega tie, dat de deelneming van alle belangheb bende regeeringen moet worden verzekerd; besluit, dat de garanties voor de ten uit voerlegging van een toekomstig verdrag, zooals vervat in de eerste paragraphen van het voorstel, dat door de zes delegaties werd ingediend, ter beoordeeling zal blij ven van een bizondere commissie, welke zich onder voorzitterschap van Bourquin reeds heeft bezig gehouden met de alge meene bepalingen van het verdrag; constateert, dat de meeningen, zooals deze zijn tot uitdrukking gebracht door de regeeringen van Frankrijk, Italië, Engeland en Duitschland in haar nota's van 1 Ja nuari, 4 Januari, 29 Januari en 16 April 1934, een zekere mogelijkheid bieden tot overeenstemming te komen; verzoekt het presidium, met alle midde len, welke het wenschelyk mocht achten, en met den steun van een andere mogend heid of andere mogendheden, welker deel neming aan zijn werkzaamheden het noodig of wenschelijk zou achten, te probeeren de tegenstellingen, welke in de bovengenoem de nota's nog bestaan, uit den weg te rui men. SAARGEBIED. BURGEMEESTER UIT ZIJN FOLI- TIONEELE BEVOEGDHEDEN ONTZET. Besluit van den regeerings-president. De president van de regeeringscommie- sie voor het Saar,gebied, Dr. Knox, heeft met een beroep op de uitzonderings-veror- dening van 20 Mei 1933 den burgemeester van Saarlouis, Dr. Latz, uit diens politio- neele bevoegdheden ontzet en deze overge dragen aan den Landraad van het district Saarlouis, Arweiler, of diens plaatsver vanger. Regeer iingisp resident Knox heeft zijn be sluit niet nader toegedicht. Het schijnt ech ter vast te staan, dat het is genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen van Maandag. Maandag hadden onbekenden n.l. twee Saarlandsche vlaggen van het ge bouw der Saarlandsche Economische Ver- eeniging (S.W.V.) verwijderd. De beheer der van het gebouw, een zekere Goeng, had daarvan aangifte gedaan en werd, toen hij op den terugweg naar huis in een café een glas bier dronk, door eendge leden van het Duitsche Front zoodanig mishandeld,, dat hy zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hoewel ook hiervan aangif te werd gedaan, werden de daders, de werkloozen Heinrich Fries en Georg Kiehn, niet door de politie gearresteerd. Tegen den avond verschenen zij met een groote groep n ationaal-socialisten voor het gebouw der S.W.V., vernielden alle ruiten, drongen het gebouw binnen en wierpen de meubels en vele uit laden en vakken gehaalde do cumenten op straat. Gisteren stonden Fries en Kiehn terecht voor den snelrech ter, die de zaak evenwel naar de meer voudige rechtbank te Saarlouis verwees. Van de zijde van het Duitsche Front worden de feiten van mishandeling en huisvredebreuk niet ontkend, doch beweert men, dat de geheele zaak teruggebracht kan worden tot een dronkemansrelletje zonder 'eenige politieke beteekenis, en dat Fries en Kiehn bekend staan als drinkers en vechtersbazen, terwijl volgens het Duit sche Front de politie haar plicht zou heb ben gedaan. ENGELAND. 'N BUITENLANDSCH SPIONNENNET OVER ENGELAND? Aantijgingen van de „Daily Herald". Volgens de „Daily Herald" hebben een aantal bekende, te Londen woonachtige Duitschers, de bescherming van het Home Office ingeroepen tegen de activiteit van een geheime organisatie, welke een „merk waardig systeem van nazd-spionnage be oefent". Deze organisatie heeft „een nieu wen schrik verspreid onder de in Engeland wonende Duitschers". Dezen zijn niet in het bijzonder uitgewe kenen, doch personen die reeds sinds ver scheidene jaren in Engeland gevestigd zijn, en voldoende doordrongen zijn van den besdhav enden invloed van een land als En geland om voor de in hun eigen land ge schapen verhoudingen volstrekt niets te voelen. De meesten hunner zijn voortref felijke patriotten ,maar daar zij door de Eïigelsche pens beter ingelicht worden om trent de verhoudingen in Duitschland dan hun landgenooten ginds door Goebbels, koesteren zij niet steeds onverdeelde be wondering voor wat in hun vaderland ge beurt. De nazi spionnage-organisatie heeft, vol gens de „Daily Herald", in opdracht allen op te sporen, die er van verdacht worden critisch te staan tegenover de methodes der nazi's. „Elke uitlating, welke de geringste cri- tiek op Hitler's dictatuur verraadt, wordt onmiddellijk naar Berlijn overgebriefd. De aan nazi-regiem eigen „pressie" wordt dan op den overtreder uitgeoefend, opdat deze naar Duitschland zal terugkeeren, en het gevolg hiervan is een aanklacht wegens gedrag, schadelijk voor den nazi-staat. Deze aanklacht kan voeren naar de ge vreesde concentratie kampen". Als gevolg van de bescherming, door Duitschers bij het Home Office ingeroe pen, hebben leden van de vreemdelingen politie opdracht gekregen een waakzaam oog te houden op de nazi-spionnen. Detec- tieven hebben den oorsprong van 't heele systeem opgespoord, en zijn bekend met de drie leiders, waarvan één, een Oostenrijker, als dagbladcorrespondent poseert. Zelfs Engelsche vrouwen zijn door de nazi's als lokvogels gebruikt om niets ver moedende Duitschers te betrappen op het uitbrengen van critisahe commentaren op Hitier en diens satellieten. Vertegenwoordigers van alle Duitsche firma's in Engeland worden bespionneerd, en wanneer zij niet in den smaak vallen van de leiders der spionnen-organisatie, worden zij snel het land uitgedreven. Agen ten der nazi's treden namelijk op èuls uit brengers bij de politie, en doen het voor komen, dat de betrokken personen „ge vaarlijke" vreemdelingen zijn. Zoo wijd vertakt is, volgens de „Daily Herald", het spionnagenet, dat niemand die iets met Duitschland uit te staan heeft, ontkomen kan aan de waakzaamheid der nazi-spion nen. Tot nu toe zijn er officieel gieen stappen gedaan, doch de politie beweert, dat zij, zoodra dit noodiig mocht zijn, met de heele organisatie kan afrekenen. De „Daily Herald" heeft in den loop der maanden reeds herhaaldelijk bijzonder heden gepubliceerd over het spioimage- stelsel der nazi's te Londen en in de ha vens. De organisatie zou in directe ver binding staan met de geheime politie te Berlijn. Tot zoover de „onthullingen" van de „Daily Herald". Aan de juistheid van de mededeeüngen van het blad kunnen wij evenwel moeilijk gelooven, schrijft de Londensdhe corres pondent van de „Maasbode". Waren zij in overeenstemming met de feiten, dan zou de politie reeds lang een einde gemaakt hebben aan de bedrij vigheid van de nazi- spionnagedienst, wiens werkzaamheden reeds in November door de „Herald" aan het licht gebracht waren. Het is waar, dat de politie niet zonder toestemming van het Home Office zou kun nen optreden, maar men kan onmogelijk aannemen, dat het Home Office toestem ming geweigerd zou hebben de spionnen- bende het land uit te jagen, wanneer deze werkelijk bestond en zoo groot gevaar op leverde. Afgezien hiervan, dat het hoogst onwaarschijnlijk lijkt, dat nazi's zich aan zulk een inbreuk op de gastvrijheid zouden schuldig maken, gelooven wij dat de op zichzelf interessante mededeelingen der „Daily Herald" niet grif aanvaard mogen worden, zoolang zij niet practisch bevestigd worden door drastische maatregelen der Britsche regeering. BUITENL. BERICHTEN. DRIEHONDERD BOOTEN VERGAAN. Tijdens een cycloon in Korea. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal visschers, die tijdens den jong- sten cycloon in Korea om het leven geko men, vermist of gewond zijn, drie honderd vijftig..Circa 300 schepen zijn vergaan, doch men heeft, zy het dan met groote moeilijk heden, 1800 personen kunnen redden. HET BERGINGSWERK IN DE MIJN TE BUGGINGEN. Reeds 55 lijken geborgen. In totaal heeft men uit de ongeluksmijn te Buggingen sedert den dag van de ramp, ongeveer een maand geleden, reeds de lij ken van 55 slachtoffers kunnen bergen. Het bergingswerk wordt Woensdag voortgezet. DRIE DOODEN BIJ MIJNONGELUK. Bij Nuerschau in Tsjecho-Slowakije is gisterochtend in een mijn door onbekende oorzaak een dynamietpatroon ontploft. Een werkmeester en drie arbeiders zyn ernstig, een arbeidster licht gewond. Drie zwaarge wonden zyn in het ziekenhuis overleden. ONTPLOFFING OP HET STATION ZAGREB. Op het station te Zagreb (Agram) is Dinsdagmiddag in een wagon van een snel trein een bom ontploft. Het rijtuig, dat in den trein ParijsSalzurgZagreb liep, werd gedeeltelijk vernield. Persoonlijke slachtoffers waren er niet, aangezien de passagiers reeds eenigen tijd den trein ver laten hadden. ZES DOODVONISSEN IN HET AMBTENAREN-PROCES TE KIEW. Officieel wordt uit Kiew gemeld, dat gis teren vonnis is gewezen in het proces te gen de van bedrog beschuldigde ambte naren. Zes hunner werden veroordeeld tot den dood door den kogel, acht beklaagden kregen 10 jaar gevangenisstraf, drie 5 jaar, drie 3 jaar en één 2 jaar gevangenisstraf, terwijl negen beklaagden veroordeeld wer den tot een jaar dwangarbeid. ONAANGENAAM AVONTUUR VAN EEN SOCIALISTISCHE DéPUTé. De crisis in den landbouw heeft onder de Fransche boerenbevolking groote onrust en gisting verwekt. Men uit zijn veront waardiging over het feit, dat de Kamer wekenlang debatteert over de graanprij zen, zonder tot doeltreffende maatregelen te komen. De socialistische afgevaardigde Bénassy, die een plattelands-district ver tegenwoordigt, heeft de gevolgen dezer ont stemming aan den lijve ondervonden. Toen hij in een vergadering wilde spreken, werd hij door zijn kiezers van het spreekgestoelte gehaald. Onder het roepen van „Het water in met de parlementsleden" roste men hem duchtig af. Bènassy zocht daarop snel een goed heenkomen. Van dé vergadering is verder niet veel terecht gekomen. MILLIONAIRSHUWELÏJK ONDER DE PALMEN. Op een landgoed nabij Oyster Bay op Long Island is Zondag een huwelijk vol trokken in een speciaal voor deze gelegen heid aangelegde palmentuin met kunstma tig tropisch strand en een klassieken Griekschen tempel. De bruid was miss Helen McCann, klein dochter van den bekenden millionnair Frank Woolworth en nicht van Barbara Hutton, thans prinses Mdivani, de bruide gom was Winston Guest, een zoon van den voormaligen Britschen minister van lucht vaart Guest, neef van Winston Churchill en kleinzoon van den multimillionnair Hen ry Phipps, een vroegeren deelgenoot van Carnegie en oprichter van de Carnegie Steel Cy. De ouders van de bruid besteedden meer dan 150.000 dollar voor het aanleggen van een tropischen tuin op hun buitengoed bij Oyster Bay. Daartoe liet men per specia- len trein een geheel palmbosch uit Flo rida komen, dat werd overgeplant in de geweldige overdekte tennisbal van het landgoed. De muren werden door planten en schilderwerk aan het oog onttrokken, de zoldering werd met blauwe zijde be kleed, zoodat men de illusie kreeg te wan delen onder den azuren hemel van Flo rida, de vloer was bedekt met graszoden. Er waaide een kunstmatige bries. De huwelijksplechtigheid had buiten plaats voor den witmarmeren Griekschen tempel. Zij werd geleid door een bekend Roomsch-Katholiek priester, Finn, een New Yorksch musicus van naam. Het aantal gasten was beperkt tot 150 familieleden en intieme vrienden. Aan een op de plechtig heid volgende receptie namen meer dan 1000 leden van New Yorks society deel. LAND- EN TUINBOUW PRIJS VAN TAXE-MELK. De Crisis-Zuivel-Centrale maakt bekend, dat voor de periode van 10 Juni tot en met 16 Junii 1934 de prijs voor het taxe-gedeelte van consumptiemelk, gekocht op Regee- ringsconitract, is bepaald op 4 3/4 cent per liter, met dien verstainde, dat voor melk van de eenste klasse deze prijs wordt ver hoogd met de kwaliteitspremie, en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdraoht van 1/4 cent. De afdracht op andere in consumptie ge brachte melk is vastgesteld op 2 cents per liter. STEUN GERSTOOGST 1933. De Gewestelijke Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland maken bekend, dat bij "beschikking van den Minister van Economische Zaken en Arbeid is vastge steld, dat slechts voor steun in aanmerking komen die hoeveelheden gerst van Oogst 1933, welke daartoe vóór den 20sten Juni 1934 bij de betrokken Gewestelijke Tarwe Organisatie, onder overlegging van de bij- behoorende dorsohbriefjes, zyn opgegeven. Alle telers die dus nog gerst van Oogst 1933 ongedorscht voorradig hebben, zullen om voor steun in aanmerking te kunnen komen, vóór 20 Juni a.s. moeten doischen en de dorsohbriefjes ingeleverd moeten hebben bij den Secretaris van het District waaronder zij behooren. Men wachte dus niet tot den laatsten dag daar na 20 Juni 1934 geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. Voorts vestigen wy er de aandacht op dat men, alvorens te gaan dorschen, daar van kennis moet geven aan den Districts- Secretaris. VOORSCHRIFTEN OMTRENT VROEGE AARDAPPELEN. Ingevolge het Crisis-Aardappedebesluit 1934 I, en het Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 I en de met die Besluiten samenhangende Ministerieele Beschikkingen is voor de vroege aardappelen het volgende bepaald: Het rooien en vervoeren van vroegere aardappelen door den verbouwer is slechts toegestaan aan hem, die in het bezit is van een rooi- en aanvoervergunning. Deze ver gunningen worden verstrekt door de vei lingen waaronder de bedrijven der ver bouwers zijn geregistreerd, namens en in opdracht van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Alle vroege aardappelen moeten worden geveild. Bij het aanvoeren van vroege aardappe len ter veiling moet altijd de rooi- en aan voervergunning in het bezit van den aan voerder zyn. Het van de veiling af vervoeren van ter veiling verhandelde vroege aardappelen is slechts toegestaan indien zij niet beneden den door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. De Nederlandsche Groen ten- -en Fruitcentrale geeft aan de expor teurs de uitvoervergunning gratis af. Voor den export naar Duitschland zijn deze vergunningen te verkrijgen: in Noord-Holland by C. Wagenaar Kzn., Broek op Langendijk, en buiten Noord- Holland rechtstreeks bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, afd. Aardap pelmonopolie, Laan Copes van Catten- burgh 62, te 's-Gravenhage. Voor den export naar andere landen worden de uitvoervergunningen afgege ven: Noor d-H o 11 a n d: Broek op Langen dijk. C. Wagenaar Kzn. Amsterdam, Bij kantoor Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale, Handelskade 9. Buiten N.-H o 11 a n d: Rotterdam, Bij kantoor Uitvoer controle Bureau, Scheep makershaven 27b, en bij de Nederl. Groen ten- en Fruitcentrale te 's-Gravenhage Tot nader order mogen de volgende soorten niet gerooid en ter veiling aange voerd worden: Eigenheimer, Bintje. Bovenstaande regelingen gelden slechts tot den lsten Augustus 1934 en uitsluitend voor vroege aardappelen, welker voor ziening niet onder de werkingsfeer van de Nederlandsch Aardappel-centrale, maar onder die van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale valt. HET VEILEN VAN GROENTEN EN FRUIT Artikel 9 der Landbouw-Crisiswet 1933 geeft aan de Regeering de bevoegdheid om het voortbrengen, oogsten, vervoeren, be werken, verwerken, in voorraad hebben en verhandelen van Crisisproducten waar onder begrepen zyn alle tuinbouwproduc ten te beperken, te verbieden of slechts voorwaardelijk toe te staan. Wat het verhandelen van groenten en fruit betreft, heeft de Regeering van bo vengenoemde bevoegdheid gebruik gemaakt door in artikel 7 van het Koninklijk Be sluit van 28 Februari 1934 (Staatsblad No. 87), Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 I genoemd, te bepalen, dat het verhandelen van deze gewassen in gezamenlijke hoeveelheden boven een door den Minister van Economi sche Zaken te bepalen aantal kilogrammen aan hen, die als beoefenaars van tuinbouw zijn aangesloten bij de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale, te 's Graven- hage, slechts is toegestaan, indien dat ver handelen geschiedt overeenkomstig een door dien Minister te bepalen wijze van afzet. In artikel 8 van het Crisis-Tuinbouwbe sluit 1934 F, is verder bepaald, dat het ver handelen van Groenten en Fruit aan niet aangeslotenen bij de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale slechts is toegestaan voor zoover die niet aangesloten handela ren of verwerkers zijn, die als zoodanig door de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale zyn erkend. Bij de Crisis-Tuinbouwbeschikking 1934 I B, heeft de Minister van Economi sche Zaken ter uitvoering van artikel 7 van het Crisis-Tuinbouwbesluit 1934 I, na dere regelen gesteld, waarbij wordt be paald, dat voor hen, die als beoefenaars van tuinbouw zyn aangesloten bij de Neder landsche Groenten- en Fruitcentrale het verhandelen van groenten en fruit slechts is toegestaan via een door die Centrale er kende veiling van aardappelen, groenten en fruit. Volgens die beschikking kaïn echter aan een aangeslotene door of vanwege de Groenten- en Fruitcentrale vergunning worden verleend tot het veilen op twee of meer veilingen. Deze vergunning zal ech ter slechts worden verleend indien de be trokken veilingsbesturen zich daarmede uitdrukkelijk accoord verklaren en indien aan de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale voldoende waarborgen tegen ont duiking der regelingen zijn verstrekt. Verder bepaalt genoemde beschikking, dat het verpachten van boomgaarden ten aanzien van den fruitkweeker niet zal wor den aangemerkt als verkoop, maar dat de desbetreffende kooper, onder gehoudenheid aan alle voorschriften, welke terzake van het verplichte veilen ten opzichte van den kweeker van het fruit gelden, in diens plaats treedt. Iedere aangeslotene is vrij zelf de veiling aan te wijzen, waarover hy zijn producten wenscht af te zetten. De Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale verwacht, dat de belanghebbenden vóór den 15den Juni as. een schriftelijke en onderteekende ver klaring inleveren bij de veiling, waarover zij hun producten wenschen af te zetten. Het verhandelen van groenten en fruit door de kweekers in gezamenlijke hoeveel heid boven 10 K.G. mag derhalve, voor zoover de kweeker op boven aangegeven wijze geen vrijstelling daarvan heeft ge kregen, thans nog slechts plaats hebben via een door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale erkende veilingsvereeniging. Dit verplicht veilen van groenten en fruit is noodzakelijk in verband met de uitvoering der verschillende Regeerings- maatregelen tot saneering van het tuin bouwbedrijf. Ook voor fruit is dit verplicht veilen noodzakelyk, omdat ernstig moet worden gevreesd dat, al is de fruitteelt op dit oogenblik nog een der zeer weinige be drijfstakken, welke een eenigszins loonend bestaan bieden, hierin een ongunstige wij ziging kan komen, indien niet van hooger- hand regelingen ten aanzien van de teelt en de aflevering van het product worden getroffen. Ongestraft zal niet kunnen wor den doorgegaan met in volledige vrijheid telen en afleveren van het product. Immers, nemen eenerzijds de afzetmoeilijkheden van ons fruit steeds meer toe tengevolge van buitenlandsche contingenteeringsmaatrege- len en deviezenvoorschriften en de vermin derde binnenlandsche koopkracht, ander zijds valt in Nederland een zeer sterke uit breiding der fruitproductie door nieuwe aanplant te constateeren. Het zou dan ook onverantwoordelijk zyn onder deze omstan digheden de fruitteelt buiten alle Regee- ringsmaatregelen te doen blijven, totdat de gevreesde inzinking daar is en de prijzen van het fruit tot een even laag peil zijn gedaald als die van onze groenten. Een tij dig betrekken van de fruitteelt binnen het raam der Regeeringsmaatregelen biedt het voordeel, dat daarbij een groote mate van soepelheid kan worden betracht, en met bestaande toestanden zooveel mogelijk re kening kan worden gehouden. Bovendien biedt een ordening in de wijze van afzet en in de verbetering der kwaliteit en sor teering tegenover het Nederlandsche pu bliek een rechtvaardiging van de maatre gelen tot bescherming der Nederlandsche markt tegen overstrooming met goedkoope buitenlandsche fruitsoorten door middel der monopolie-heffingen. Het verplicht veilen is derhalve onmis baar als grondslag voor alsnog in het be lang der Nederlandsche fruitteelt te nemen maatregelen. Bovengenoemde tuinbouwbeschikking 1934 I B, houdt echter rekening met de mo gelijkheid op velerlei gebied uitzondering toe te staan op de verplichting tot veilen. Bij die beschikking zijn verschillende vrij stellingen van die verplichting toegestaan t.w.: 1. voor het verhandelen in een geza menlijke hoeveelheid van ten hoogste 10 K.G. netto; 2. voor tuinders, die a) in het jaar 1933 een vaste standplaats aan een of meer markten hebben gehad; b. ter nakoming van een overeenkomst hun producten leveren aan een conserven- fabriek; c. naast hun tuinbouwbedrijf een groen ten- en fruitwinkel drijven of de produc ten uit hun eigen bedrijf door middel van straathandel plegen te verkoopen; d. het telen van fruit niet als hoofdbe drijf uitoefenen, doch van den oogst van hun fruitboomen geringe hoeveelheden ple gen te verkoopen; 3. voor het verkoopen van kleine hoe veelheden fruit in zoogenaamde fruit-eet- gelegenheden of in den boomgaard zelf of door middel van het verzenden van post pakketten; 4. voor het opslaan van fruit recht streeks door den kweeker of door den pachter in koelhuizen of bewaarplaatsen, mits de betrokken aangeslotene aan de vei ling, waarover het veilen hem is toegestaan, opgave verstrekt van de opgeslagen soor ten en hoeveelheden; 5. voor het veilen van fruit op monster en het z.g. administratief veilen, mits de betrokken aangeslotene zich vrij willig on der toezicht stelt, door de betrokken veiling uit te oefenen op het gewicht der verkochte partijen en op de overeenstemming daar van met het monster. Voor bovenstaande onder 2, 3, 4 en 5 ge noemde groepen, wordt echter slechts vrij stelling verleend, indien de betreffende tuinder: a. door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale is erkend; b. zijn bedrijf overeenkomstig de voor schriften heeft doen registreeren en de be palingen der teeltregeling heeft nageleefd; c. een administratie bijhoudt ten genoege van de Nederlandsche Groenten- en Fruit centrale; d. zich tegenover de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale verbindt slechts bij een door deze Stichting erkende veiling of grossier de meerdere voor zijn handel benoodigde producten te zullen bijkoopen. GERINGE AFNEMING VAN ZWARE VARKENS. Het Tweede Kamerlid, de heer Weit- kamp, heeft aan den minister van Econo mische Zaken ai. een tweetal vragen ge steld met betrekking tot den zi. onhoud baar wordenden toestand der landbouwers, vooral in de oostelijke provincies van ons land, welke naar zijne meening te wyten is aan de reeds het geheele voorjaar du rende geringe afneming van varkens. Hij vraagt den minister of deze, mede gelet op het intreden van het voor over matig zware varkens zeer gevaarlijke seizoen, bereid is maatregelen te beramen waardoor een opruiming ineens der dieren mogelijk wordt. EXPORT VAN KERSEN NAAR ENGELAND. De minister van Economische Zaken tarent ter algemeene kennis, dat door hem het Uitvoer-oontróle-bureau voor groen ten, fruit en aardappelen, Javastraat 80 te den Haag is aangewezen voor het afgeven van de certificaten van oorsprong, welke ingevolge besluit van de Britsche regee ring de zendingen kersen, welke in 1934 in Groot-Britannië ten invoer zullen worden aangeboden, moeten vergezellen, voor zoo ver die kersen in Nederland zijn gegroeid

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6