DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL WO£NSDAG 6 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK LAWN-TENNIS INTER AC ADEMIALE WEDSTRIJDEN. De interacademiale tenniswedstrijden, welke aanvankelijk op de Festina-banen in het Vondelpark te Amsterdam zouden worden gespeeld, zullen thans te Leiden worden gehouden, zulks in verband met het motorongeval in de Lairessestraat te Amsterdam, waarbij een lid van het Am- sterdamsche studentencorps is overleden. ATHLÉTIEK NIEUW WERELDRECORD VAN EASTMAN. De bekende Amerikaansohe artJhleet Ben Eastman verbeterde te San Francisco het wereldrecord over 600 yards hardloopen (548.4 Meter) met een-tijd van 1 min. 8.8 sec. Het oude record stond op naam van hem zelf met een tijd van 1 min. 9.2 sec. MOTORSPORT DE TONNEN VAN DE K.N.M.V. Elke bezoeker kans op een gratis motorrijwiel. Nu de AiSser T.T. races, die Zaterdag 23 Juni a.s. worden verreden, meer dan ooit in het middelpunt van de belangstelling staan, vooral omdat het ditmaal gaat om den Grooten Prijs van Europa en het voor uitzicht op een werkelijk spannenden, sen- saitioneelen strijd nog nooit zoo groot is geweest als dit jaar, heeft de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging g^neend aan dit evenement op sportgebied een attrac tieve propaganda te moeten verbinden. Gebaseerd op de alles overheerschende vraag „Wie zal er winnen?" heeft de K.N. M.V. een plan uitgewerkt, dat in het kort hierop neerkomt dat bij het betreden van het circuit en zijn onmiddellijke omgeving bij den ingang der parkeerplaatsen formu lieren zullen worden uitgedeeld, waarop elke bezoeker wordt uitgenoodigd zijn voorspelling te doen omtrent den uitslag van de middagrace. Iedere deelnemer aan deze K.N.M.V. prijsvraag kan zijn ingevuld biljet „pos ten" in een der op vele punten van het circuit opgestelde speciaal kenbare tonnen, tot een bepaald uur. De binnengekomen biljetten het zullen er duizenden zijn worden na afloop verzameld en naar Den Haag gezonden, alwaar ze onder K.N.M.V. Leiding zullen worden gecontroleerd. Een motorrijwiel is als prijs beschikbaar voor den gelukkige, die ais winnaar uit de „ton" komt. GROOTE PRIJS VAN EUROPA. Een record-aantal inschrijvingen. Voor de Internationale Motorraces om den „Grooten Prijs van Europa", welke races op Zaterdag 23 Juni op het Circuit van Drente gehouden worden, hebben niet iminder dan 120 rijders ingeschreven, be staande uit tien nationaliteiten, t.w. Bel gië, Duitschland, Engeland, Ierland, Egypte, Nederland, Spanje, Zwitserland, Italië en Zweden. Het grootste dan tal deelnemers, dat in den loop der jaren -voor de races inge schreven, was tot nu toe het jaar 1929 met 96 inschrijvingen. Dit record is thans weer ver overschre den. Het beloven prachtige races te wor den. De 120 inschrijvingen zijn verdeeld als volgt: in de 175 cc klasse: 9 inschrijvingen; in de 250cc klasse: 26 inschrijvingen; in de 350 cc klasse 38 inschrijvingen; in de 500 cc klasse 47 inschrijvingen. De inschrijvingslijst luidt als volgt: 175 cc klasse (9 inschrijvingen). De Bel gen: Ivan Goor op BeneUi, M. van Geert op Rush, E. Hardy op Barbé, G. V. Dick- wel op Barbé, O. M. Schouppe op M. M.; de Italiaan A. Rossetti op Benelli; de Ne derlanders: F. W. Meuring op James, J. C. Snijder van Wissekerke op Coventry Eagle 250 cc klasse (26 inschrijvingen), de Belgen: N. L. Manguerite op Lady, L. Nolet op Lady; de Duitschers: Hams Winkler op D.K.W., Walter Voigt op Moto Gnzzi, J. Wenzel op New-Imperial, A. Geiss op D. K.W., W. Winkler op D.K.W., H. Kahr- maim op D.K.W., Erich Patzold op New- Imperial; de Engelschen: Paddy Johnston op Cotton, C. T. P. Dodson op New.Impe ri al, L. T. Archer op New-Imperial, Tyreei Smith op Rudge Whitworbh, E. A. Mellors op Excelsior, S. Gleave op Excelsior, L. H. Davenport op Bayliss Thomas, A. Brewer op O.E.C., G. Brockerton op O.E.C.; de Ier C. H. W. Manders op New-Imperial en de volgende Nederlanders: C. Huybregts op New-Imperial, J. de Lange op Grindlay Peerless, Jaap Fijma op Grindlay Peerless, G. W. Sannes op O.E.C., A. Hartman op Excelsior, J. G. Algera op O.K. Supreme en tenslotte een Nederlander op Excelsior (naam nog niet bekend). 350 cc klasse (38 inschrijvingen). De Bel gen: D. Vieya op Velocette, F. Poncim op Sarolea, Lambert op Sarolea, Charlier op Gillet en Nowet op Gillet; de Duitschers: Bruno Ahlswede op Velocette, H. Bertho- let op Rudge W., F. Vaassen op Norton, E. Moritz op Norton, J. Klein op Norton, E. Loof op Imperia, H. Richnow op N.S.U., B. Méllmann op N.S.U.; de Engelschen: T. Forbes op O.K. Supreme, G. L. Emery op Velocette, A. Mitchel op Velocette, E. G. Nott op Husqvarna, J. H. Simpson op Nor ton; de Nederlanders: A. R. K. van der Pluym op Husqvarna. G. G. W. Timmer op New-Imperial, F. J. Binder op Excelsior; C. A. van Dalsum op Motosacoohe, G. J. van Dijk op Norton, Jac. Schoot op Velo cette, G. van Pelt op Velocette, H. Visser op Lady, G. Roosjen op Lady, P. Crezee op Rudge W., H. Beverdam op Norton, J. F. Bangert op Norton, Jan Meejes op Velo cette; de Spanjaarden: F. Aranda op Ve locette en J. Vidal op Norton en tenslotte drie Zwitsers (namen nog niet bekend), opgegeven door de Union Motorcycliste Suisse. 500 cc klasse (47 inschrijvingen). De Belgen: L. Demeuter op F.N., R. Milhoux op F.N., Noir op F.N., F. Poncin op Saro lea, Lambert op Sarolea; de Duitschers: K. Frentzen op D.K.W., T. Bauhofer op D.K.W., B. Rosemeyer op D.K.W., O. Ley op D.K.W., E. Loof op Imperia, H. Wink ler op D.K.W., P. Ruttchen op N.S.U., A. Fleischmann op N.S.U.; de Egyptenaar A. M. Toyo op Rudge W.; de Engelschen: C. T. P. Dodson op New-Imperial, S. Wood op O.K. Supreme, G. L. Emery op Velo cette, J. Guthrie op Norton, W. Handley op Norton, Tyreei Smith op Rudge W., A. Brewin op O.E.C., G. Brockerton op O.E.C., E. A. Mollers op Bayliss Thomas; de Ier S. Woods op Husqvarna; de Nederlanders: J. Rijk op Sunbeam, A. R. K. van der Pluym op Husqvarna, M. v. d. Berg op Triumph, K. Reinibergen op Montgomery, M. Flin terman op F.N., Jac. Schot op Grindlay Peerless, J. P. Fijma op Ariel, G. A. de Ridder op Sarolea, A. P. van Hamersveld op Eysink, J. C. Houten op Eysink, D. H. Eysink op Eysink, G. Bakker Schut op Eysink, J. F. W. Merkelbach op Eysink, L. Simons op A.J.S., H. C. van der Hoeven op Sarolea, C. Draayer en J. H. P. Jansen (merk onbekend) en een Nederlander op Velocette (naam nog onbekend); de Span jaarden: F. Aranda op Velocette, E. Vidal op Norton, Ortuata op Norton; de beide Zweden R. Sunqvist en G. Kalen op Husq varna. De inschrijving is thans gesloten. KERKNIEUWS MGR. Dr. J. BUKX. In de Missieprocuur der Priesters van het H. Hart te Rotterdam is gistermiddag uit de Finsohe missie aangekomen Z. H. Exc. Mgr. dr. J. M. Buckx, wien onlangs op zijn verzoek eervol ontslag werd ver leend als apostolisch vicaris van Finland. Zondag as. zal Z. H. Exc. in het studie huis te Heesch bij Nijmegen de H. Wijding van het diaconaat toedienen. De Regent van „Hageveld". De Regent van het Seminarie Hageveld. de hoogeerw. heer W. Wjjtenburg, heeft om rust te nemen tijdelijk het Seminarie verlaten en zijn intrek genomen in de pas torie te Bloemendaal N.-H. H.H. Wijdingen in het Carmelklooster te Nijmegen. Zondagmorgen is in de kapel van den Carmel te Nijmegen door Z. H. Exc. Mgr. G. Brandsma, Apost. Vic. van Kisumu, de H. Wijding van het priesterschap toege diend aan den eerw. frater Leonardus Pe- terse uit den Carmel te Nijmegen en van het diaconaat aan de eerw. fraters Jowi- nus Broeckhuyse en Florilagius Rytma van de Orde der Minderbroeders uit het kloos ter te Weert. Maandagmorgen droeg de eerw. pater Leonardus Peterse in de parochiekerk van den Carmel te Nijmegen zijn eerste H. Mis op. Hij werd daarbij geassisteerd door Prof. dr. Tiitus Brandsma, prior van den Carmel te Nijmegen, als presbyter assistens pa/ter Franciscus Widens O.C., pastoor der parochie, als diaken en pater Bonaventura ter Ellen O. Carm., kapelaan der parochie, als subdiaken, terwijl als can tores fun geerden pater Aloysius van der Staay, di recteur van het Carmelcollege te Oss en Pater Albertus Groenevéld uit het klooster te Nijmegen. Ajs. Zondag zal pater Leonardus Peterse zijn plechtige 1ste H. Mis doen in de kerk van O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. te L e id e n. RECHTZAKEN DE ,3LAUWE TRAM„-AANRIJDING BIJ DEN WAALSDORPERWEG. De bestuurder thans tot 3 maanden hechtenis veroordeeld. Eenige weken geleden heeft de Haag- sohe Rechtbank den 30-jarig en trambe stuurder van de N.Z.H.T.M., C. B., die op 19 Ootober van het vorige jaar als be stuurder van de z.g. blauwe tram nabij den Waalsdorper weg te den Haag op een mi litaire colonne is ingereden, tengevolge waarvan de dienstplichtige Egas uit Har- dinxveld werd gedood en een andere dienstplichtige uit Warmond werd gewond, vrijgesproken In hooger beroep diende de zaak daarna voor het Haagsohe Hof. Door den advocaat- generaal werd toen tegen B. conform den eisch in eerste instantie 3 maanden hech tenis geëischt. Het Hof, heden arrest wijzend, heeft het vrijsprekend vonnis der Rechtbank ver nietigd en verdachte veroordeeld tot 3 maanden hechtenis, daarbij overwegend, dat de colonne zóó dicht aaneengesloten was, dat B. dit had moeten zien en het doorrijden aan groote roekeloosheid te wij ten is. OVERVAL MET BEROOVING TE TEGELEN. Acht jaar geëischt. Gisteren heeft het Openbaar Ministerie bij de rechtbank te Roermond tegen den 22-jarigen timmerman C. W. J. uit Tegelen ter zake van den in den nacht van 8 Fe bruari van dit jaar in de woning van mej. J. Siebers te Tegelen gepleegden overval met berooving, waarbij de weduwe ernstig met een hamer werd mishandeld, een ge vangenisstraf van acht jaar geëischt lüfcmwoak over 14 dagen. De Raad der gemeente Noordwijk kwam Dinsdagmiddag te 3 uur in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter de burgemees ter. Afwezig is de heer van der Meer. De voorzitter opent de vergadering met gebed. Als voorstemmer wordt aangewe zen de heer Liefferink. Bij het ingekomen verzoek van de hee- ren Verloop om de Abr. van Rooyenstraat te verbeteren stellen B. en W. voor thans alleen de aanwezige kuilen op te halen en verder de algeheele verbetering bij de begrooting 1935 onder de oogen te zien. De notulen van de twee vorige verga ringen worden onveranderd vastgesteld. Vastgesteld wordt een wijziging van de ge meenschappelijke regeling betreffende den schoolartsendienst alsmede de rekening van dien dienst over 1933. De heer Meijer vraagt of op den schoolarts geen pensioen- verhaal wordt toegepast. Spr. vraagt hier voor de aandacht van het college bij de behandeling van de eerstvolgende begroo ting. De beslissing op het uitbreidingsplan wordt in verband met de vele ingekomen bezwaarschriften uitgesteld. Naar aanlei- van een in een vorige vergadering gestel de vraag om de voetpaden in de zuiddui nen te verbeteren, hebben B. en W. een begrooting laten opmaken. In verband met de aan de uitvoering verbonden kos ten, alsmede in verband met de hooge materiaalkosten in verhouding tot de loon kosten stellen B. en W. voor niet tot uit voering van deze werken over te gaan De heer Liefferink vraagt of deze zaak in de commissie voor openbare werken geweest is. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Liefferink had het toegejuicht, in dien dit wel gebeurd was. Dan had ook deze Commissie daarover kunnen oordee- len. Spr. vindt de verhouding van loonen en materialen niet zoo slecht. Weth. Alke made wijst op de moeilijkheid, dat ver schillende wegen niet in overeenstemming liggen met het uitbreidingsplan. Indien men thans voetpaden langs de wegen gaat leggen moeten deze, indien later de stra ten in overeenstemming met het uitbrei dingsplan worden aangelegd, ook weer worden weggebroken of verlegd. De heer Liefferink meent, dat men dan nog lang zal moeten wachten. Spr. acht het niet noo- dig dat de voetpaden zoo precies aanslui ten aan de straten. Ook het leggen van straatkolken met aansluitingen op de rio- leering is niet noodig. Een eenvoudig schel penpad is voldoende. Klei en schelpen zijn .anwezig in de gemeente en het vervoeren daarvan geeft weer werk. De voorzitter stelt voor den aanweg van voetpaden te bezien bij de begrooting voor het vol gend jaar. De heer Krau stelt voor om deze zaak thans reeds bij de commissie voor openbare werken aan de orde te stellen, dan zijn eventueele plannen klaar als dit noodig is. De voorz. zegt, dat hiertegen geen bezwaar is. Aldus wordt besloten. Burgemeester eh wethouders vragen een crediet van 150.voor het maken van een politiepost in het Langeveld. Door de firma van Dam is een stuk grond hiervoor gratis ter beschikking gesteld. De heeren Caspers, van der Wiel en Krau hebben be zwaar er tegen, dat de post op particulie ren grond komt. Men kan hiervoor beter een neutraal terrein kiezen, dan is men geheel vrij. De gemeente heeft daar zelf wel grond liggen en bovendien is de grond daar niet zoo duur. De heer Meijer zou gaarne een terrein gekozen zien tusschen de drie kampeerterreinen in. De voorzitter zegt nader onderzoek toe. De heer Lieffe rink vraagt of men er hiermede nu af is of dat er volgende vergaderingen weer an dere voorstellen komen als voor aanslui ting aan telefoon, aanschaffing brancard enz. De voorzitter zegt, dat dit moeilijk van te voren te bezien is, daar men in het ge heel niet weet welke ontwikkeling de kam peerterreinen in het Langeveld hebben. Dat zal afgewacht moeten worden. De heer Meijer krijgt nog de uitdrukke lijke verzekering van den voorz., dat in dien de politiepost op het terrein van Van Dam zou komen, de kampeerders op de andere kampeerterreinen hun vergunnin gen niet behoeven te halen aan den poli tiepost. Hierop wordt het gevraagde cre diet gegeven. De bewoners van het zeeheldenkwartier, klagen over den onhoudbaren toestand van de teerpaden in dien buurt bij warm weer. Besloten wordt een proef te nemen met een sintelbewerking en dan in een volgende vergadering advies uit te brengen. Een crediet van 16000 wordt beschik baar gesteld voor het vernieuwen van de beschoeiing van de openbare losplaats bij de Westeinderbrug. Hierop komt in behandeling een achttal geformuleerde bezuinigingsvoorstellen van de leden van den raad te heeren J. C. van der Meer, H. Liefferink, C. den Hollan der en C. Soeteman. Deze voorstellen be helzen o.m. het stop zetten van de werk verschaffing gedurende 4 maanden, het zoo mogelijk schrappen van alle subsidies, een salarisverlaging voor het gemeente- personeel van 15 pet., het ontslaan van alle tijdelijk personeel in gemeentedienst e.d. De heer van der Wiel opent in grooten stijl den aanval. In een uitvoerige rede geeft hij als zijn meening te kennen, dat de ingediende voorstellen niet serieus zijn, omdat als de raad deze aannam, deze maar voor een klein gedeelte uitvoerbaar zou den zijn. Het schrappen van subsidies, waarmede de gemeente Noordwijk toch al tijd al schriel is geweest in een tijd, waar in als gevolg van algemeene verarming de T. B. C voortgang maakt is wel heel erg. Groene en Wit-Gele Kruis kunnen dan niet behoorlijk meer werken. Hij vindt het voorts jammer, dat er altijd nog menschen zijn, die eenig leed dragen over de financieele gelijksteling tusschen open baar en bijzonder onderwijs en zeker in een gemeente als Noordwijk, waar de voorstanders van-het bijzonder onderwijs steeds zoo royaal zijn geweest voor het openbaar onderwijs. De heer Liefferink wil blijven op de basis der werkelijkheid. Als er niet ernstig wordt bezuinigd gaan alle bedrijfstakken verloren tot groote schade voor de gemeenschap en speciaal voor de middenstanders. Spr. meent het goed met de werkloozen. Als zijn voorstel wordt aangenomen komt er meer produc tief werk voor de werkloozen en hooger loon dan thans. De heer Krau zegt, dat het zinkende schip met bezuinigingen niet te redden is. De heeren Braun en van Eeden zeggen, dat de heer Liefferink niet moet optreden als beschermer van den midden stand. Bij aanneming van zijn voorstellen zou deze juist zijn gedupeerd. De heeren Meijer en van der Niet zien in de voorstel len der vier raadsleden geen serieuse voorstellen en bovendien deugen hun mid delen niet, waar zij de werkloozen de dupe zouden laten worden. Hierop worden de voorstellen van de genoemde 4 heeren bijna en bloc afgewezen. Alleen wordt op voorstel van B. en W. een bezuinging voor dit jaar bereikt van 200.op den post ververschingen. Een voorstel van B. en W. om den kwee- keling bij de openbare school op te heffen krijgt als voorstellers behalve de heeren wethouders alleen de heer Admiraal. Een voorstel van B. en B. en W. om het aantal opcenten op de personeele belasting te verhoogen van 65 tot 115 tot 90180, welk voorstel in de plaats trad van een eerst eenige dagen te voren door B. en W. voorgestelde verhooging van 80 tot 160 opcenten en dat noodig was geworden om dat eerst voor een paar dagen bekend was geworden een vermindering van de opbrengst van de opcenten op de gemeen tefondsbelasting van ongeveer 24600 kon eerst een meerderheid behalen nadat de voorzitter duchtig geschermd had met de bedreiging, dat Ged. Staten bij verwer ping van de voorstellen de begrooting niet zouden goedkeuren. De commissie voor personeelsaangele genheden stelt voor een salariskorting in te voeren voor het geheele gemeenteperso- neel van 10 pet. minus de bestaande pen sioenpremie en voorts eenige lagere be ambten voor wie tot heden geen salaris regeling was vastgesteld in loongroepen in te deelen. B. en W. gaan accoord met de door de commissie voorgestelde salaris verlaging maar stellen langere loonscha len voor dan de commissie. De heeren Lief ferink en den Hollander vestigen er de aandacht op, dat de werklieden 10 pet. verlaging krijgen en de ambtenaren maar 7 pet. Is dit wel juist. Zij zijn er voorts op tegen voor al deze menschen functies te creëeren met vaste loonschalen. Weth. Alkemade ziet deze jonge menschen meer als leerling-ambtenaren die hier gelegen- reid krijgen practijk op te doen. Als zij blijk gegeven hebben iets meer te prestee- ren door het behalven van diploma's heeft hij. er geen bezwaar tegen meer te geven. De voorgestelde salariskorting wordt met 4 stemmen tegen door den raad aanvaard, terwijl wat betreft de voorgestelde verhoo gingen de raad niet volgt B. en W. doch de commissie. De raad besluit geen bezwaar te maken tegen de door Ged. Staten voorgestelde sa lariskorting op den burg., secretaris en ont vanger. Bij de rondvraag vraagt de heer Vink of het wel juist is, dat aan iemand, die uit andere hoofde voldoende inkomen heeft een vergunning is gegeven voor stand plaats op het strand met twee ponny's. Hierdoor worden de menschen die er voor staan benadeeld. De heer den Hollander vraagt bestrating van het pad naar Exter te Noordwijk aan Zee. Er passeeren daar veel menschen en de gemeente heeft een massa oude straatsteenen. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierop wordt de vergadering gesloten. WILT U IETS WETEN? Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Sassenheim naar Kaatsheuvel (N.-Br.) en hoeveel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Oegstgeest, Wassenaar, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemstad, Moerdijk, Geertruideniberg, Waspik, Besoyen, Kaats heuvel. Afstand pl.m. 90 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per motorfiets van Katwijk naar Hoogerheide (N.-Br.) en welke zijn de ponten en de kosten? Hoevel K.M.? Antwoord: Katwijk, Wassenaar, Den Haag, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Willemstad, Moerdijk, Zeven bergen, Oudenbosch, Kruisland, Wouw, Bergen op Zoom, Zuidgeest, Hoogerheide. Afstand pl.m. 100 K.M. Overvaren te Dordrecht in Willemstad. Kosten zijn ons niet bekend. V r a a g P. v. d. K. te R. inzake perso neele belasting. Antwoord: De personeele belasting van de eene gemeente is niet gelijk aan die van de andere gemeente. Dat u hooger is aangeslagen, is heel goed mogelijk. De aan slag is juist. V r a a g A. F. inzake inkomstenbelasting. Antwoord: U geeft uw inkomen niet juist op. De berekening wordt gemaakt over het voorafgaande kalenderjaar, dus van 1 Jan.31 Dec. Doch aannemende dat uw inkomen ongeveer zooveel bedraagt als u opgeeft, zal uw aanslag ongeveer 30. groot zijn. Omtrent het schoolgeld kunnen wij u niet inlichten. Vraag J. P. P. te L. inzake betaling van door Duitsche firma gezonden goede ren. Antwoord: Rechtens behoeft u niet meer te betalen dan hetgeen u besteld hebt en voor den overeengekomen prijs. Het zal hier echter wel gaan om de kwes tie van het bewijs. Kimt u bewijzen, het geen u beweert, dan behoeft u geen hooge- re prijs te betalen en kunt u het teveel ger zondene terugsturen onder aftrek van de onkosten. V r a a g H. M. de J. te L. inzake grond belasting enz. Antwoord: De grondlasten drukken op den eigenaar onafhankelijk van de vraag of hij zijn grond al of niet voordeelig heeft verhuurd. Wanneer u meent de be lasting niet te kunnen betalen, kunt u de clementie van den Ontvanger inroepen. Dat u een hypotheekrente moet betalen, is niet ongewoon. De huurders moeten hun verplichtingen ook nakomen, maar waar niets is, verliest de keizer zijn recht. Wat een onderwijzer verdient, weten wij niet. Vraag H. G. te L. inzake het dienst nemen als vrijwilliger. Antwoord: Zonder nadere opgave van het wapen, waarbij u zich wenscht te verbinden, is uw vraag niet te beantwoor den. Wend u eens tot den dienst van Mili taire Zaken, Breestraat 119. Dinsdagmiddag en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het bekomen van mondelinge inlichtingen op rechtskimdig gebied. (Kosteloos). O, geen wonder dat a niets geschoten hebt, zoo zonder hond. Maar ik heb wèl wat geschoten. Wat dan? M'n hond. (Bouillabaisse) 49. Piet nam de kaartjes aan en beurtelings droegen Piet J 50. Het jongetje deed wat Drein vroeg en nam de viool op en Drein de reusachtige viool. Toen ze allerbei erg moe zijn rug. Maar het was een erg klein jongetje en toen hij waren geworden zei Drein tegen een jongetje: Zeg eens I het concertgebouw bereikte, was de helft van de viool afge- ventje, breng jij die viool eens naar het concertgebouw. Je sleten. De heer die er op spelen moest vond dat natuurlijk hoeft hem alleen maar af te geven. niet erg prettig.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10