urr DE OMGEVING DINSDAG 5 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 1 ONTWAPENING. Geen uitweg te vinden UITSTEL DE EENIGE REDDING. Zal Henderson naar Berlijn gaan? Na een vergadering achter gesloten deu ren, welke bijna vier uur duurde, is het presidium der ontwapenings-conf eren tie Maandag te half acht 's avonds uiteen ge gaan zonder dat een besluit genomen kon worden. Er was een voorstel ter sprake gekomen om een commissie te benoemen, bestaande uit vertegenwoordigers van de groote mo gendheden, welke zou beraadslagen over het verdere verloop der conferentie. Maar ook hierover kon geen overeenstemming bereikt worden. Er werd alleen besloten dat de beraadslagingen Dinsdagnamiddag hervat zouden worden. Henderson heeft voorts het plan geop perd, dat het presidium de opdracht zou krijgen voorloopig alle stappen te doen die geschikt zijn om de conferentie te redden. Het komt er dan op aan Duitschland naar Genève terug te krijgen. Henderson zou zich bereid verklaard hebben naar Berlijn te reizen. Barthou zou daartegen bezwaren hebben geopperd. Hij achtte het niet noodig in het tegenwoordige stadium een dergelijken 6tap te doen betreffende Duitschland, daar er voldoende voorstellen ter tafel lagen om over te beraadslagen. Frankrijk is be reid al het mogelijke te doen om tot een overeenstemming te komen met Duitsch land. Een reis naar Berlijn heeft geen doel wanneer men niet iets zekers op zak heeft. Eden heeft een reis gemaakt langs de ver schillende hoofdsteden zonder eenig resul taat. Men kan gerust te Genève verder doorwerken. Verdaging der conferentie is volgens Barthou onnoodig. Barthou bepleitte bespreking van het ge- heele veiligheidvraagstuk door de conferen tie. Hij betoogde wederom, door Litwinov en Razynski (Polen) ondersteund, dat geen redelijke kans op het verkrijgen van een accoord tusschen de groote mogendheden, Duitschland inbegrepen, zal bestaan, indien niet te voren het veiligheidsvraagstuk wordt opgelost. Barthou wees op den voor uitgang, welke de veiligheidsgedachte in de laatste maanden heeft gemaakt. Barthou wees op den krachtigen aan drang van Henderson zelf in het belang van een versterking der veiligheid en was daarom des temeer verbaasd, dat Hender son had voorgesteld, dat thans over het sluiten van regionale verdragen tot weder- keerigen bijstand slechts buiten de confe rentie om zou worden onderhandeld. Bar thou en Litwinov drongen beiden erop aan, dat de conferentie het veiligheidsvraagstuk in den vollen omvang zal gaan behandelen. De debatten bleven vruchteloos. Zooals gemeld worden de besprekingen hervat. Men gelooft, dat de eenige uitweg is een modus te vinden door de ontwapenings conferentie tot October te verdagen. DUITSCHLAND. DUITSCHLANDS SCHULDENLAST. Transfer-regeling met Nederland en Zwitserland opgezegd. De Duitsche regeering heeft by wyze van voorzorgsmaatregel de regeling, neer gelegd in het op 10 Februari 1934 ondertee- kende protocol betreffende de uitvoering van het Duitsche transfer-moratorium, met ingang van 1 Juli 1934 opgezegd. De Nederlandsche regeering zal met de Duitsche regeering overleg plegen met het oog op te voeren besprekingen betreffende een regeling van den toestand, die vanaf 1 Juli zal intreden. De Duitsche regeering heeft ook de door de Duitsch-Zwitsersche overeenkomst ge troffen bepalingen in zake de uitvoering van de Duitsch-Zwitsersche transferrege ling van 16 Februari 1934 per 30 Juni e.k. opgezegd. Binnenkort zullen vertegenwoor digers der Zwitsersche regeering te Beriyn komen onderhandelen over een nieuwe re geling voor den tijd na 1 Juli. Nederlandsche gedelegeerden vertoeven reeds sedert enkele dagen te Berlijn om imet overeenkomstig doel besprekingen te voeren. RUSLAND. KANIBALISME IN DE OEKRAÏNE? Door den honger gedreven. In de Oekraine, het van nature zoo geze gende land van de rijke oogsten, dat onder de sovjet-heerschappij in een ruïne is her schapen, woedt de hongersnood nog steeds met onverminderde woeed voort. In het dorp Nemyzinci, dat nog maar en kele jaren geleden 700 inwoners telde, staan op het oogenblik alle huizen leeg. In het dorp Sambrod zijn er van de 3000 Inwoners ongeveer 1200 van honger gestor ven. Ondanks de strenge maatregelen, die de regeering heeft getroffen, om het kanniba lisme tegen te gaan, worden voortdurend gevallen gemeld, dat ouders hun kinderen hebben opgegeten. AMERIKA. PRES. ROOSEVELT VRAAGT ZES MILLIARD DOLLAR VOOR HET HERSTEL. De begrootings-commissie van het Huis van Afgevaardigden te Washington heeft op dringend verzoek der regeering een gunstig rapport uitgebracht over een wets ontwerp, dat in beginsel zes milliard dollar aan gelden en credieten ter beschikking van Roosevelt stelt voor werkloozensteun en herstelmaatregelen. Het is het grootste bedrag, dat in vredestijd door een president is gevraagd. De gelden zullen zoo noodig worden besteed voor openbare werken van allerlei aard, doch genoemd bedrag omvat ook de sommen, die Roosevelt reeds eerder waren toegestaan, doch die hij niet heeft gebruikt. BUITENL. BERICHTEN. AARDVERSCHUIVING MAAKT 20 SLACHTOFFERS. Nog slechts een doode geborgen. In het dorp Orateni in Roemenië zyn 20 boeren aan den voet van een berg ten ge volge van een aardverschuiving bedolven. Tot dusver heeft men nog slechts één doode kunnen bergen. Het is uitgesloten dat van de bedolvenen nog iemand gered kan wor den. WOLKBREUKEN BOVEN WURTEMBERG Groote schade aan de wijnbergen. Zondagmiddag hebben boven verschillen de streken van Wurthemberg zware on weersbuien gewoed, gepaard gaande met wolkbreuken en hagelslag. In de naaste omgeving van Stuttgart was het vooral het Remsdal, dat van het noodweer heeft gele den. Omstreeks de middaguren werd de aarde der wijnbergen door geweldige wa termassa's weggespoeld. Op verschillende plaatsen striemde de hagel een kwartier lang op de wijngaarden neer. De daardoor aangerichte schade is zeer groot. Tusschen Waiblingen en Endersbaoh ontwortelde een storm, die aan het noodweer voorafging, een aantal boomen, zoodat de straten op bepaalde plaatsen moesten worden afge sloten. Ook in de streek van Filder heeft een zwaar noodweer gewoed. Vooral de plaats Flieningen en omgeving werd hier zwaar getroffen. Een wolkbreuk zette hier in kor ten tijd de kelders blank, terwijl in enkele gebouwen het water tot de eerste verdie ping steeg. Voor zoover tot dusver bekend hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Ook een „hittegolf" aan de Zuidpool. Ook aan de Zuidpool heeft zich een „hit tegolf" laten gevoelen. Volgens een radio bericht van het kamp „Little America" van de Byrd-expeditie is de temperatuur ook hier abnormaal hoog. Als gevolg van de uit het Noorden toestroomende hoeveel heden warme lucht was de tempartuur, die op den 22sten Mei nog 28 gr. Fahren heit onder nul was, op den 24sten Mei 25 gr. boven het nulpunt, den 31sten Mei 20 gr. boven het nulpunt en den derden Juni 2 gr. onder nul AUTO-ONGELUK IN BELGIë. In de buurt van Oudenaerden is gister nacht een vreeselijk auto-ongeluk gebeurd. Vier personen, allen inwoners van Oude naerden, warep naar een kermis in een na burig dorp geweest. Bij den terugkeer reed de auto met een vaart van 130 K.M. tegen een boom aan, welks schors van onder tot boven werd afgerukt. Twee inzittenden waren op slag dood, de derde stierf op weg naar het ziekenhuis, de vierde kort nadat hij daar was aangekomen. SVEN HEDIN AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Wekenlang In handen van bandieten. Met een vertraging van twee maanden is, naar het „Berl. Tageblatt" meldt, te Stockholm een telegram van den beroem den ontdekkingsreiziger, dr. Sven Hedin, uit Noord-China binnengekomen, waarin hij meldt, dat hy langen tijd door Chineesche bandieten is gevangengehouden. Eerst op Zaterdag voor Paschen werd hij weer vrij gelaten en kon hij zyn reis nar Lognor voortzetten. Naar het telegram te oordeelen moet het een wonder heeteri, dat alle expeditie-le den er heelhuids zijn afgekomen. In op dracht van de Nanking-regeering bevond Sven Hedin zich sedert October van het vorig jaar op een expeditie door Binnen- Azië. Hij werd hierbij vergezeld door dr. Mummel en Bergmann, de beide missiona rissen Vöderblom en Vidare en eenige Chi neesche leiders. In het telegram wordt verder gezegd, dat de expeditie herhaalde malen door Chineesche bandieten werd beschoten en gedurig door hen werd bedreigd. Sven He din werd toen bij een onver wachten over val gevangengenomen en tijdens de ge vechten tusschen de regeeringstroepen en die van den opstandigen generaal Ma stond hij ook aan het moordende bombar dement der regeeringsvliegtuigen bloot. De beide Zweedsche en de beide Mon- goolsche chauffeurs der expelitie werden gedwongen het teruktrekkende leger der opstandelingen te volgen. Zestien dagen lang verkeerde Sven Hedin in het onzekere over zijn lot. Men liet hem echter met rust en na de nederlaag der opstandelin gen gaf de regeering aan de expeditie haar automobielen terug, waarna de expeditie haar reis op Paasch-Maandag naar Logner kon voortzetten. HET WEER IS IN DE WAR. Meertjes in de woestijn. Als bewijs, dat het weer niet alleen hier by ons of in de Vereen. Staten van Ame rika in de war is, maar dat ook elders een abnormale weersgesteldheid heerscht, mo ge dienen, dat voor het eerst sedert tiental len jaren in de woestijn in Portugeesch- West-Afrika, ten Oosten van Mossamedes, regen is gevallen. En dat in zulk een mate, dat zich ettelyke kleine meertjes hebben gevormd. Meer dan vijftig huisjes zyn door het water meegesleurd, terwyl ook de spoorverbindingen van het water hebben geleden, zoodat het treinverkeer aanmer kelijke vertraging ondervindt en de aan voeren zeer worden bemoeilijkt. Te Moskou voorziet men de mogelijk- heid van een langdurige droogteperiode en in verband daarmede, hebben de Sovjet- autoriteiten een register aangelegd van al le bronnen in geheel Rusland. Dit regis ter zal bijzonderheden omvatten omtrent waterbekkens, rivieren, meeren, moerassen gliesjers en zeeën. Als het gereed is, zal het uit ongeveer honderd banden bestaan. BINNENLAND ONNOODIG HARD. De uitwijzing der vier Duitschers uit Laren over de Duitsche grens steeds meer gelaakt WETSWIJZIGING GEVRAAGD. Een Comité, bestaande uit prof. dr. D. van Embden, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal; prof. mr. F. J. A. Huart, hoogleeraar in het staats- en administratief recht aan de universiteit van Amsterdam; mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam; mr. M. Mendels en mr. R. Pollema, leden van de Eerste Kamer, heeft een uitvoerig adres gericht aan den Mi nister van Justitie, waarin o.m. wordt ge zegd, dat de uitwijzing van vier Duitschers uit Laren over de Duitsche grens en hun overlevering aldaar aan de Duitsche po litie een maatregel van onnoodige hard heid is geweest. Het is een daad van ver kapte uitlevering geweest, welke voor de getroffenen de allerellendigste gevolgen met zich kan brengen. Het rechtsgevoel van het Nederlandsche volk is er door ge krenkt, de goede naam van ons land is er, wellicht voor langen tijd, door ge schaad; verontwaardigde protesten uit be langrijke kringen in het buitenland zyn reeds tot uiting gekomen. Al deze gevolgen zyn te weeggebracht door de beschikking van den burgemees ter eener kleine gemeente. Onder de be staande praktijk heeft de Regeering niet eens de zekerheid, dat zy alles zelfs maar verneemt, van hetgeen de plaatselijke po litie t.a.v. de uitzetting van vreemdelin gen voltrekt. In de Tweede Kamer heeft de Minister zelve medegedeeld, dat, naar zyn indruk, er voor den burgemeester van Laren geen enkel oogenblik geweest is, waarop hij gedubieerd heeft. Maar juist daardoor heeft deze autoriteit ook geen aanleiding gehad, het geval aan den Minister voor te leggen; en by hem lag de beslissing of zulks geschieden moest! Zoo is in de Tweede Kamer met stellig heid beweerd, dat de vier Duitschers bij den Minister in beroep hadden willen ko men. Dit beroep heeft den Minister niet bereikt; aan wie dit eventueel te wijten is, zal wel nimmer worden opgehelderd. Hetzelfde kan anderen vreemdelingen overkomen; overkomt hun wellicht veel vuldig niemand weet dit, ook de Re geering niet. Adressanten meenen, dat de pijnlijke leemte, die onze rechtstaat reeds veel te lang vertoont, alleen door een fundamen- teele wijziging kan worden weggenomen: aan de plaatselijke politioneele autoritei ten moet de beslissing over uitzetting van vreemdelingen geheel ontnomen worden. De minister, die daartoe bevoegd is, verbie- de hun, daartoe over te gaan en gelaste hun de beslissing in alle gevallen aan hem voor te leggen. Teneinde overlading met arbeid te voor komen, zal dan waarschynlyk noodig zyn de instelling van kleine colleges van on derzoek en advies gewestelijke vreem delingenraden voor welke de vreemde ling, indien hij van deze hem mede te deelen bevoegdheid wil gebruik maken, desgewenscht bijgestaan door zyn rechts geleerden raadsman, met spoed kan wor den voorgeleid. Zeer velen hebben met bovengenoemd adres hun instemming betuigd. Onder hen merkten we op: prof. mr. P. W. Kamp- huisen, hoogleeraar in het staats- en ad ministratief recht aan de R. K. Universi teit te Nijmegen; prof mr. Ph. Kleintjes, hoogleeraar aan de Universiteit van Am sterdam, en mr. dr. P. J. Witteman, advo caat en procureur te Amsterdam. CONVERSIE VAN INDISCHE LEENINGEN. Regeering vraagt machtiging voor een bedrag van bijna 700 millloen. Nu de conversie op 4 percents-basis van de Nederlandsche staatsschuld ia beëin digd, acht de regeering het wenschelijk om de mogelijkheid te openen voor een soortgelijke operatie ter verlichting van den op de Indische begrooting drukkenden schuldenlast. By de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, waarbij machtiging wordt gevraagd tot het aangaan van één of meer conversieleeningen ten laste van Neder- landsch Indië, tot een totaalbedrag van 691.824.800.— op een nader door de re geering te bepalen tijdstip. Voor conversie komen in aanmerking 5 pet. en 4^ pet. guldens-leeningen ten laste van Nederlandsch Indië. DE NIEUWE MINISTER VAN OECONOMISCHE ZAKEN. Naar wij vernemen, moet de benoeming van mr. M. P. L. Steenberghe, voorzitter van het R.-K. Verbond van werkgevers- vakvereenigingen, tot minister van oeco- nomische zaken nu eerstdaags te verwach ten zyn. „N. R. Crt." MINISTER MARCHANT CRITISEERT K. N. V. B. Beroep op de jeugd. Na afloop van de receptie gevolgd op het Stadionconcert heeft Zondagnacht met prof. Mengelberg en echtgenoote en met dr. Peter van Anrooy een blij gestemd ge zelschap aangezeten aan een souper in het Carltonhotel te Amsterdam. Tot de eere- gasten behoorde mede de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. H. P. Marchant. Z.Exc. mr. H. P. Marchant, die het woord voerde, ving aan met een ruiterlijke be kentenis van het feit, dat ook hy tot de velen behoord heeft, die geloofd hebben, dat van het Stadionconcert niets terecht zou komen. Spr. heeft zich tijdens de uitvoering niet kunnen onttrekken aan den indruk, dat men, als men muziek wil hooren, niet in een stadion moet zyn, al wil hy toegeven, dat de Negende veel heeft goedgemaakt. Acoustisch heeft z.i. de manifestatie veel te wenschen overgelaten. Wat de solisten betreft vereenigde spr. zich gaarne met den lof, dien de heer Mengelberg hun heeft toegezwaaid. Spr.'s groote grief is, dat zoo vaak aan buiten- landsche kunstenaars boven die van het eigen land de voorkeur wordt gegeven. Spr. heeft getracht, onzen voetballers er op te wyzen, dat zy zich moreel en in- telectueel tot een hooger niveau zouden kunnen opwerken, indien zy hun plicht zouden zien, om een ander deel van spr.'s staatstaak te begunstigen. Zy hebben dat niet gedaan; zy hebben zich op het lagere niveau behaaglyk gevoeld. Dat zy er op blijven! Met prof. Mengelberg kan spr. volko men instemmen, dat het jonge geslacht moet leeren inzien, de hooge waarde van de kunst en dat het de plicht is der jon geren, in de toekomst datgene in stand te houden, wat het Nederlandsche volk niet kan en mag missen! DR. VAN AALST. Bevorderd Grootkruis Oranje-Nassau. De president van de Nederlandsche Handelmaatschappy, de heer dr. C. J. K. van Aalst, heeft met het oog op zijn leef- tyd tegen 1 Juli a.s. ontslag genomen als president van de Ned. Handelmaatschappy. De heer Van Aalst is ruim 45 jaren aan de N. H. M. verbonden geweest, en wel 31 jaren als directeur en president. Dr. C. J. K. van Aalst is bevorderd tot Grootkruis in de orde van Oranjej-Nassau. Mr. D. Crena de long, die dr. C. J. K. van Aalst als president der Nederl. Han delmaatschappy zal opvolgen, is te Dor drecht geboren. Hy studeerde in de rech ten te Leiden, waar hy in 1914 promoveer de. In datzelfde jaar, n.l. 1 Juni 1914, trad hy in dienst by het agentschap der Ne derlandsche Handel Maatschappij te Rot terdam, waar hij 1 Januari 1920 tot agent werd benoemd. Op 1 Januari 1925 volgde zijn benoeming tot directeur. DIOCESAAN KRUISVERBOND IN HET BISDOM HAARLEM. In Huize „De Liefde" te Amsterdam is Zondag de dertigste jaarvergadering ge houden van het Diocesaan Kruisverbond in het Bisdom Haarlem onder voorzitter schap van den heer H. B. v. d. Sande. De penningmeester, de heer A. J. Koet- senruyter, gaf verantwoording van de stand der vereenigingskas. Deze sloot met een voordeelig saldo groot 120. De secretaris, de heer G. P. Bon, wees in zyn jaarverslag op de stijging van het aantal geheelonthouders. Het aantal leden is tot 840 gestegen. In verschillende afdee- lingen heerscht een intens en opgewekt vereenigingsleven. Er zijn er echter ook waar een nieuwe frissche wind moet gaan waaien. Voor het opmaken van een voordracht aan Z. H. Exc. den Bisschop voor de be noeming van een voorzitter, stelde het hoofdbestuur voor de heeren H. B. v. d. Sande, en J. Heilig. De vergadering nam het voorstel van het hoofdbestuur over. De afgevaardigden kregen hierna gele genheid tot het stellen van vragen en het doen van mededeelingen. Na een korte inleiding door den secre taris, den heer Bon, hield de voorzitter, de heer v. d. Sande, een korte feestrede. Veel goeds, aldus spr.f is er in de afge- loopen jaren tot stand gekomen, al had den wij gaarne veel meer gedaan. Wij zyn tevreden, doch willen niet ijdel zyn. Spr. liet hooren woorden van aanmoedi ging en vertelde aan de vergadering, hoe Haarlem's kerkvoogd op de Nieuwjaars receptie tot hem sprak: „Ik zegen uw mooie werk, de Katholieke Drankbestrij ding". Dit waren woorden die uit het hart kwamen. Dikwijls wordt ons smaad en kleineering aangedaan, laat ons dit niet ontmoedigen. Wij denken aan veel ge slaagde acties, drankmisbruik is in niet geringe mate afgenomen, drink-gewoonten hebben wy zien verdwijnen, veel is er verbeterd geworden. Wij hebben gewerkt, gestreden een strijd voor de goede zaak. Wij hebben veel geleerd en zyn er beter door geworden. Drankbestrijding, aldus be sloot spr., is een stuk zielzorg; en moedig gaan we met dezen strijd voort. Na een dankbaar applaus werd de goed geslaagde vergadering hierna gesloten. EERSTE NED. R. K. ESPERANTISTEN-CONGRES. Zoo als reeds gepubliceerd, zal op 15, 10 en 17 Augustus as. te 's-Hertogenbosch een groot landelijk congres van Nederland sche, katholieke Esperantisten worden ge houden, ter viering van het 25-jarig bestaan van den Ned. R. K. Esperantistenbond „Ne- derlanda Katoliko". De belangstelling ook buiten den Espe- rantistischen kring is zeer bemoedigend voor het organiseerend comité, dat er in ge slaagd is de medewerking van het geheelo hoogwaardig Episcopaat te verkrijgen, doordat o.a. H.H. Excellenties Mgr. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht en Mgr. Diepen, Bisschop van 's-Hertogenbosoh, zich ge waard: gd hebben het Beschermheerschap over dit congres te aanvaarden, terwyl de overige Bisschoppen in het Eere-Comité hebben zitting genomen. Hieraan zy toege voegd, dat mr. dr. F. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin in Noord-Bra bant en mr. F. van Lanschot, Burgemeester van 's-Hertogenbosch, door toetreding als Eere-Voorzitters van hun sympathie voor het congres hebben willen getuigen. Van het Eere-Comité maken o.a. deel uit Z.Exc. Minister mr. Marchant, Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, Z.Exc. Oud-Minister mr. T. J. Verschuur, Oud-Mi nister van Economische Zaken en Z.Exc. Minister jhr. mr. Ch. Ruijs de Beeren- brouck, Minister van Staat, Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Zeer waarschynlyk zullen een aantal buitenlandsohe Esperantisten, die het groote Universeele Esperanto-Congres van Stock holm zullen by wonen, ook aan bovenge noemd congres deelnemen. Tot het geven van inlichtingen is steeds gaarne bereid de heer Nico Hoen Jr., secre taris van het organiseerend comité, v. No- remborghstr. 99, 's-Hertogenbosch. ALKEMADE. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert op Donderdag 7 Juni 1934, des na middags om 2.30 uur (zomertijd). Onder werpen ter behandeling: lo Ingekomen stukken. 2o. Voorstel tot het aangaan van een geldleening groot 15.000. 3o. Wyziging van het raadsbesluit tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Haarlemmermeer, inzake toela ting van kinderen tot de O.L. school te Abbenes. 4o. Wyziging van het raadsbe sluit inzake onderhandsche verhuring van een perceel tuinland. 5o. Vaststelling van een raadsbesluit voor regeling van de inning van leges voor de afgifte van jachtakten. 6o. Voorstel tot bepaling van de pacht voor den op 15 Juni e.k. te beta len huur voor de aan G. Zekveld ver huurde landerijen te Huigsloot. 7o. Wij ziging gemeente-begrooting, dienstjaar 1933 en 1934. 8o. Reclames schoolgeld. 0o. Reclames hondenbelasting. Geboren: Helena Joanne Maria d. van J. M. Hoogenboom en H. E. M. van Steyn. Johanna Wilhelmina d. van D. van Nieuwkoop en J. van He,ek. Antonius Pancratius z. van G. A. Koek en M. G. Compier. Adrianus ePtrus z. van A. Th. Straathof en J. Rotteveel. Quirina Maria Cornelia d van J. N. Verhaar en A. M. Ver- mey. Cornelia Engelina d. van Th. C. Hoogenboom en M. A. Verdel. Overleden: Alida Hogenelst wed. A. van Steen 58 j., wonende te Wassenaar. Gehuwd: A. P. Hopman j.m. 27 j. en M. j. van der Meer j.d. 25 j. G. c. Hil- lebrand, jm. 24 j. en j. F. G. M. Korver jd. 23 j. E. Th. Zeestraten jm. 37 j. en W. M. van der Salm jd. 29 j. P. c. van Zanten jm. 25 j. en W. P. Akerboom jd. 21 j. g. j. Turk jm. 26 j. en c. van Hame ren jd. 22 j. Ondertrouwd: J. W. van den Haak jm. 27 j. en H. C. Vermeij jd. 24 j. KATWIJK. Geboren: Elisabeth Catharina d. van J. van Beelen en T. C. J. Snoek Dirkje d. van P. van der Bijl en M. L. de Graaff Anna d. van A. Hoek en C. van Duij- venvoorde Janny d. van W. Vooys en A. van der Plas Aris Johan z. van H. Koelewyn en M. Dijksman. Ondertrouwd: A. van Dyk en M. van der Plas C. van Rijn en E. Harte- veld. Getrouwd: j. van den Oever en j. v. Velzen A. j. Ouwehand en M. Boe- kee M. Knetsch en Kr. van der Plas. Overleden: Levenl. aangeg. kind van J. Jonker en T. Guijt Cornelis Maarten van Duijn 20 mnd., z. van M. van Duijn en J. van der Plas Theodora van der Boog 90 j., wede. van W. van Wouw Levenl. aangeg. kind van W. Rovers en D. Best Rein Ouwehand 84 j., wed. van P. van den Oever. KAAG. Hinderwet By besluit van Burgemees ter en Wethouders van Alkemade is aan K. J. Berkhemer, alhier, ingevolge de Hin derwet vergunning verleend tot het in be- dryfstellen van 2 electromotoren van 4 P.K. ter aandrijving van houtbewerkings machines. ROELOFARENDSVEEN. Personalia. Naar wij vernemen is de brievenbesteller J. F. Huigsloot in gelijke functie overgeplaatst naar Leiden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 7