WAALS Mooi Ondergoed koopt U liet beste bij HEEFT TOCH DOK GRAAG, DAT UW JAPON MOOI ZIT! DINSDAG 5 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD. PAG. 3 HET BEZOEK VAN KONINGIN EN PRINSES. Naar wij vernemen betrof het bezoek, dat H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Ju liana gistermiddag aan de Leidsohe Uni versiteit hebben gebracht het gobelin, waaromtrent reeds eerder is bericht, dat de Koningin voornemens was aan de Leid sohe Universiteit voor de Senaatskamer ten geschenke te geven. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 6318. „Het Leidsch Ven- diulhuis", Leiden, Burgsteeg 12. 816. N.V. Electriciteits- en Gasmaatschap pij voorheen de Vries en Stevens, Leiden, Breestraat 24. N. Comm.: Ghr. P. Verstee- gen, Leiden. 6145. Firma C. Bloot en Zoon, Leiden, Kloksteeg 7. Bierbottelarij, handel in limo nades, wijnen en bronwateren. Wijz. han delsnaam in: „Het Oude Wijnhuis van 1895" firma C. Bloot Zoon. 3790. G. Eugster, Katwijk aan Zee, Sluis- weg 12. Kruideniers- en grutterswaren. Uittr. E.: G. Eugster, Katwijk aan Zee, dd. 31 Oct. 1933. 5738. Leidsch Verkoop Centrale, Leiden, Zoeterwoudsoheweg 74. Levering van goe deren in huurkoop. Zaak is verplaatst naar: Voorschoten, Leidscheweg 199M. 5170. J. Olivier, Leiden, Korte Raam- steeg 73. Aannemers- en timmerbedrijf. Bijv. uitgeoef. bedr.: metselbedrijf. 4229. Bouw- en Woningbureau Proper, Oegstgeest, Nassaulaan 15. Koop- en ver koop, huur- en verhuur van onr. goederen, assurantiën, credieten en hypotheken. Bijv. uitgeoef. bedr.: makelaarskantoor. 1626. P. H. v. d. Voort, Noordwijk, Kerk straat 26—28. Café en slijterij. Wijz. han- delsn. in: Café „Flora". N.E.: Wed. E. van der Voort-Vertegaal, Noordwijk. 760. Coöperatieve Vereeniging „Ons Be lang" W.A. tot het malen van krachtvoe der voor het vee en den aankoop van vee voeder en andere landbouwbenoodigd- heden. Nieuwveen, Dorpsweg 15. De statu ten zijn gewijzigd. 336. Biscuitfabriek „Nutrix". Leiden, Hoo- gewoerd 2-4. N. Comm.: F. A. R. Brummer, Naarden; R. Kalff, Hilversum; en Dr. R. H. de Waard, Utrecht. 6279. N.V. Automobielhandel Vreeken en Sdhudel in oprichting. Leiden, Papenstraat 4 en 5b. Handel in automobielen en aan- verw. artikelen; reparatie enz. Bovenge noemde handelszaak is thans definitief om gezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. Automobielhandel Vreéken Sdhudel. (Ned. Stscrt.: 3 Mei 1934, Bij voegsel Nr. 841). Dir.: W. M. Vreeken, Lei dien en E. S. Schude!, Leiden. Comm.: C. F. Schudel, Leiden. Maatsch. kap.: f 30.000. waarvan geplaatst en gestort: 13.000. 4390. J. Postmus, Valkenburg, Middelweg 2. Schipper, mesthandel; riet sluik en kunst mest. Bijv. uitgeoef. bedr.: handel in scheepsvictualiën touwwerk enz. Het schip persbedrijf is overgegaan aan: J. L. Post mus. 5460. A. J. Borst. Sassenheim, Hoofd straat 193. Manufacturenwinkel. Vest. fil.: Wassenaar, Langstraat 42 o/d naam „Wico" Magazijn A. J. Borst. 4149. Naamlooze Vennootschap Kleiwa- renfabriek „Nieuw Werklust", te Hazers- woude, Rijksstraatweg A 24. N. Adj. Dir.: D. Blanken, Leiden. N. Comm.: P. Blanken, Oegstgeest. Opheffingen: 4949. Naamlooze Ven nootschap Tabak en Sigarenfabriek „Boer- haave" voorheen Firma A. B. Stijger, Lei den, Steenstraat 14. 5827. A. P. van Rijn, Voorhout, Teylin- gerstraat 8b. Bloembollenhandelaar. 5610. General Electric Verkoop Combina tie. Oegstgeest, Emmalaan 70. Verkoop van electrisohe geluidsreproductie-apparaten. Nieuwe inschrij vingen: 6405. W. Ie Mair v/h fa. A. B. Stijger, Leiden, Steen straat 16 en 19. Tabak- en sigarenfabriek. E.: W. Ie Mair, Leiden. 6403. Nederlandsche Agentuur- en Com missiehandel „Meysto", Voorschoten, Wijn gaardenlaan 19. Hoofdz.: Haarlem, Cremer- straat 21. 6402. Manufacturenhuis „De Waag", Lei den, Haarlemmerstraat 126. Venn.: K. Levy en S. de Vries, Leiden. 6400. H. Bunschoten, Leiden, Const. Huy- gensweg 7. Aannemer van grondwerken. E.: H. Bunschoten, Leiden. Gisteren slaagden te Loosduinen voor diploma costumière Jo Boes (Oegstgeest) en voor diploma lingerie Anny Duindam, alhier, beiden leerlingen der Modevak school St. Cunera van de Zusters der Voor zienigheid aan de Hoogewoerd. Op 8 Juni e.k. zullen de volgende reser ve-officieren bij het 6e Regiment-Veldartil lerie alhier voor het verrichten van prac- tischen dienst onder de wapenen komen: Majoor H, J. A. van Son, de le Luitenants jhr. L. G. Just de la Paisiëres en P. de Boer en de 2e Luitenants F. J. Dun, A. C. C. Fol- kersma, F. H. Westerman, W. S. A. Colen brander, J. R. Luth en P. Dresselhuis. De Harmonie-Kapel „Werkmans Wils kracht", directeur de heer G. Dik, zal Don derdag 7 Juni a.s. 's avonds 8 uur precies, het vierde concert geven van den Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare-Ver- eenigingen, in het Plantsoen (Musis Sa crum). Programma: 1. The Royal Dragoons, marsch H. L. Blankenburg. 2. Die Lustige Weiber van Windsor, ouverture O. Nico- lai. 3. Kunstier Leben, Wals Strausz. 4. Lucie de Lammermoor, Potpourri G. Doni zetti. Pauze. 5. L'Entrée des Gladioteurs, marsoh G. Wittmann. 6. Titus, ouverture Mozart. 7. La Catalane, Valse Erpagnole W. van Perck. 8. Cavaleria Rusticana, fantai- sie arr. A. Urbach. 9. Fortus Fortuna, marsch G. Dik. De alhier tot arts bevorderde semi-artsen J. C. Deelder en P. Roodenburg zijn be stemd tot reserve-officier van gezondheid 2e kl. bij den geneeskundigen dienst der landmacht. De Wethouder van Onderwijs, de heer Mr. A. Tepe, is verhinderd morgen spreek uur te houden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Chineesch-Japansche taal, de heer J. G. Buis, Diegen (Gr.); Doctoraal-examen Geneeskunde, mej. J. C. G. Tabingh Suermondt, Nijmegen. SPORT VOETBAL DE K. N. A. C.-TOER NAAR ITALIë. Een der groepen teruggekeerd. Donderdagochtend 31 Mei is de groep deelnemers, behoorende tot de K. N. A. C.- voetbaltoer naar Italië, welke de wed strijden te Rome zal bijwonen, uit Milaan vertrokken en na een bezoek aan den wedstrijd Tsjecho-SlowakijeZwitserland te Turijn, Zaterdagavond te Rome aange komen'. Inmiddels is de tweede groep te Milaan getuige geweest van den voetbalwedstrijd DuitschlandZweden, en Vrijdag 1 Juni vertrokken naar Nederland. Over de Sim- plonpas werd dien dag Montreux bereikt, waarna Zaterdagochtend de training voor den grooten prijs van Montreux voor automobielen, werd bijgewoond en ver volgens de reis naar Straatsburg werd aanvaard, welke stad als eindpunt voor de tweede etappe was vastgesteld. Zondag voerde de route over Metz en Luxem burg naar Luik, waar de tocht werd ont bonden. Vandaar keerden de deelnemers Maandag weer naar hun woonplaatsen terug. Dat de K. N. A. C. met de organisatie van dezen voetbaltoer vele automobilisten aan zjch heeft verplicht blijkt wel uit het feit, dat de deelnemers vol lof waren voor de uitstekende organisatie, en de K.N.A.C. en de leiders hebben gehuldigd, die zij als aandenken een geschenk van Italiaanschen oorsprong hebben aangeboden. LAATSTE BERICHTEN PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenochtend elf uur in het ge bouw der Eerste Kamer in eerste gewone zitting 1934 bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, minis ter van Staat jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek. Herdenking wijlen H. M. de Koningin-Moeder. De voorzitter houdt, terwijl alle le den zich van hun zetels verheffen, de vol gende rede: „Dames en-Heeren, Sedert uw laatste bijeenkomst is Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin- Moeder door den dood aan land en volk ontvallen. In 's Rijks vergaderzaal en in de Raden van talrijke gemeenten zijn treffende woorden aan Hare nagedachtenis gewijd, en ons volk, zich verheffend boven onder linge verdeeldheid en gedreven door een gevoel van diepe menschelijke vereering, heeft daaraan een hulde gebracht, beslis send voor het oordeel der geschiedenis en welsprekender dan welk getuigenis ook. Het is thans niet meer de tijd om in een beschouwing te treden. Maar wel moge blijken, dat de Staten van het gewest, waar zij het grootste deel van Haar welbesteed leven heeft doorgebracht,, den arbeid van deze zitting niet ter hand nemen, zon der zich eerbiedig en dankbaar Harer te herinneren en daarmede tot uitdrukking te brengen, dat ook in hun midden het ver lies, dat het Koninklijke Huis en het Va derland door Haar heengaan hebben gele den, diep wordt beseft." Installatie dr. M. D. Horst. Rapport wordt uitgebracht over de ge loofsbrieven van het in de vacature-wij len J. Kortland benoemde lid der Staten dr. M. D. Horst (V.D.) uit Leiden. Tot toelating wordt voorgesteld en be sloten, waarna dr. Horst de vereischte eeden aflegt. De voorzitter wenscht hem geluk met zijn benoeming en ver klaart hem geïnstalleerd. Eenige agenda-punten worden, hetzij in handen van een commissie gesteld dan wel naar de afdeelingen verzonden of voor kennisgeving aangenomen. Te 11.50 wordt de vergadering ver daagd tot Dinsdag 26 Juni te elf uur. DE DISTRIBUTIE VAN VLEESCH IN BLIK. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een circu laire gericht, waarin hij meedeelt, dat, naast de in vroegere desbetreffende circu laires genoemde categorieën van personen in dien vervolge de distributie van vleesch in blik ook zal kunnen geschieden aan per sonen, dde een inkomën genieten, hetwelk in het algemeen ten hoogste gelijk is te stellen met dat, hetwelk ter plaatse door de steuntrekkenden, als bedoeld in de cir culaire van 4 November 1933, wordt geno ten. De beoordeeling hiervan zal geheel DAN MOET 00K UW 0N0ERKLEEDING GOED PASSEN Matzijden ONDERJURKEN met schouderband 1.10 met ronde hals. 1.25 bijpass. Directoires 671/2 HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN aan de gemeentebesturen worden overgela ten. Ook zal distributie mogen plaats vinden aan diaconiën en instellingen met liefda dige doelstelling, ten behoeve van door deze lichamen ondersteunden, waarbij evenwel nauwlettend dient te worden toegezien, tt.a.v. de instellingen met liefdadige doel stelling zoo door de gemeentebesturen als door de besturen dier instellingen zeiven t.a.v. de instelingen met liefdadige doel- sturen, dat geen vleesch wordt verstrekt aan dezelfde personen door meer dan één instantie. PENSIOENPREIMIEVERHAAL EN SALARISKORTING. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende circulaire aan de ge meentebesturen gezonden: Bij de mondelinge behandeling op 17 April 1934 in de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal van het wetsontwerp tot wij ziging van de Pensioenwet 1922 inzake het imperatief stellen van het pensioenspre- mieverhaal, werd door mij de toezegging gedaan, dat, zoodra dit wetsontwerp wet zou zijn geworden, een circulaire zou uit gaan, om de gemeentebesturen kennis te geven van de wenschelijkheid, om salaris sen, die toch reeds aan den lagen kant zijn, met 11/2 pet. te verhoogen. Nu dit wetsontwerp tot wet is verheven en dus met ingang van 1 Juli 1934 het ver haal voor pensioensbijdragen, bedoeld in het vierde lid van art. 36 der Pensioens- wet-1922, imperatief zal worden voorge schreven, ga ik tot uitvoering van deze toe zegging te gereeder over, omdat bij aan schrijving van mijn Departement van 24 April 1934, No. 17849, Afd. A.Z., de ge meentebesturen werden uitgenoodigd, om, voor zoover hun salarisregelingen mochten uitgaan boven het Rijkspeil en boven den plaatselijken loon- en levensstandaard, deze regelingen met spoed daarmede in overeenstemming te brengen. Voor goed begrip worde vooropgesteld, dat 't hierna volgende in geen enkel opzicht afbreuk doet aan hetgeen van Regeeringszijde reeds is medegedeeld om trent de noodzakelijkheid van verlaging van salarisnormen in gemeentelijke rege lingen en dat toepassing van het navol gende slechts zal dienen te geschieden in die gevallen, waarin op den voer van het rapport der commissie-Schouten bepaaldelijk sprake zou zijn van een „ex ces", ontstaan ten gevolge van bovenbe doelde wettelijke maatregelen. Het is intusschen gebleken, dat in vele gemeenten van salarisverlaging voors hands redelijkerwijs geen sprake meer kan zijn en dat het te betreuren zou zijn, in dien door de noodzakelijke verhooging van het pensioenpremieverhaal de salarissen nog zouden dalen. Ik moge daarom in overweging geven, om indien de salarissen reeds zóó laag zijn, dat deze niet verminderd kunnen worden, ze met ingang van 1 Juli e.k. te herzien in dier vroege, dat de op deze datum ingaan de verhoogde aftrek voor pensioensbijdra gen wordt gecompenseerd door een sala- risverhooging. Want het verhoogen en imperatief stel len van het pensioenspremieverhaal heeft geenszins de bedoeling, de salarissen te treffen, doch beoogt alleen het verkrijgen van uniformiteit in het verhaal van pen sioensbijdragen. ONTPLOFFING IN EEN FABRIEK VEROORZAAKT BRAND. Twee personen gewond. Hedenmorgen werd de brandweer te Zaandam gealarmeerd voor een feilen brand in de houtmeelfabriek „De Haan" aan den Kalverringdijk, toebehoorend aan de Gebrs. Groot te Zaandijk. De bewoners van de buurtschap Het Kalf en ook verder in den omtrek werden op geschrikt door een hevigen knal. Het bleek, dat er in de fabriek een ontploffing had plaats gehad. Er bevonden zich drie perso nen in de fabriek toen de ontploffing ge schiedde. Twee hunner waren bezig met het vervoeren van balen meel. Beide man nen de 40-jarige D. Slop en de 27-jarige P. Hille werden tegen den grond gesla gen, terwijl hun kleeren in brand vlogen. Zij snelden onmiddellijk naar buiten en sprongen in een nabij gelegen sloot. Hun verwondingen waren echter van dien aard, dat overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk bleek. Aan het blusschingswerk werd deelgeno men door de brandweer uit Zaandam, Zaandijk en Koog. Het terrein van den brand was echter moeilijk te benaderen en de spuiten moesten met schuiten en mo torbooten ter plaatse worden gebracht. Het gebouw is geheel afgebrand. Nader kan worden gemeld, dat de explo sie, waardoor de brand is ontstaan, om 4 uur is geschied. De commandant van de brandweer te Zaandijk, tegenover welke plaats de fabriek is gelegen, werd door het geluid van de ontploffing wakker en al armeerde onmiddellijk de Zaandijksche brandweer, welke eenige oogenblikken la ter uitrukte en het eerst ter plaatse was. Spoedig daarna verscheen ook de brand weer van Zaandam. Het zuidelijk gedeelte van de fabriek stond toen in lichterlaaie. Het vuur werd met 12 stralen bestreden. Te ongeveer 7 uur was men den brand meester. De nablussching zal vermoedelijk den geheelen dag vorderen. Er staat nog slechts een ruïne overeind. Men neemt aan, dat de houtstof in geëxplodeerd. DOODELIJK VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen is de 30-jarige J. Mink uit Leeuwarden, die zich met zijn motor rijwiel op weg bevond naar Lemmer op de tramkruising Rijksstraatweg Follega nabij Lemmer, met de tram die om 9 uur uit Lemmer vertrekt, in botsing gekomen. Het slachtoffer dat afschuwelijk verminkt was, was op slag dood. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL Vanochtend wilde de landbouwer B. P. te Hierden, die naast een tweewielige met hout beladen hoerenkas, waarvoor een paard gespannen was, liep, van den Rijks straatweg den weg naar zijn boerderij in slaan, doch hij verzuimde daarbij een ver- keersteeken te geven. Het gevolg was dat het span van achteren werd aangereden door een groote vrachtauto. Het paard sloeg daarbij op hol en de landbouwer raakte bekneld tusschen de wagen en de auto om vervolgens door zijn eigen kar te worden overreden. Het slachtoffer werd naar het Piusziekenhuis te Harderwijk vervoerd. Daar bleek, dat hij een hersen schudding had opgeloopen en beide bee- nen had gebroken. Vanmiddag was hij nog niet tot bewust zijn gekomen. Zijn toestand is zeer ernstig. GROOTE BOSCHBRAND. Uit Roermond wordt gemeld: Een ge weldige brand woedt sinds Zondagavond in de uitgestrekte wildrijke bosschen van de grensgemeenten Elmpt en Berkenbosch Meer dan 400 H.A. hoog opgaand dennen bosch is een prooi der vlammen gewor den. De woning van den boschwachter is eveneens door het vuur vernield. Veel wild is gedood, waaronder zelfs eenige reeën. Maandagmiddag woedde het vuur nog voort. TV? F.GRAMMEN BLIKSEM SLAAT IN VRACHTWAGEN MET NITROGLYCERINE. Zeven personen gedood. NORMAN (Oklahoma) 5 Juni. (V. D.). Maandag j.l. is tijdens een onweer de bliksem ingeslagen in een vrachtwagen die geladen was met nitroglycerine. De vrachtwagen maakte deel uit van de uit rusting van een expeditie die onderzoek verrichtte naar aanwezigheid van petro leum. Tengevolge van het inslaan van de bliksem ontstond een ontzaggelijke ont ploffing, tengevolge waarvan zeven man werden gedood, terwijl een enorm gat in den grond werd geslagen en groote schade werd toegebracht aan in de nabijheid staande huizen. MADRID, 4 Juni (V. D.) Tijdens een hevig onweer sloeg de bliksem in ver scheidene huizen van een dorp nabij San tander. Drie boeren werden door den bliksem gedood en vier kinderen zwaar gewond. EXPLOSIE IN EEN CHINEESCHE MIJN. PEKING, 5 Juni. (V. D.) Volgens een bericht uit Tansjansjan is in een myn, waarin kort geleden een explosie heeft plaats gevonden, wederom een explosie ontstaan waardoor de mijn in brand ge raakte. Voor zoover tot dusver bekend is, zijn 75 mijnwerkers om het leven geko men. ANKARA, 5 Juni. (V. D.) Uit fami- lie-oneenigheden tusschen twee stammen in de streek van Sirt in Oostelijk Anato- lië heeft zich een kleine oorlog ontwik keld in den loop waarvan het tot eenige felle gevechten is gekomen. In totaal wer den daarbij ongeveer 50 personen gedood. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Juni. Vette Varkens. Aan gevoerd 297 stuks; 282 zwaar, 15 licht. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar f 0.320.30, licht f 0.280.26. Handel matig. LEIDEN, 4 Juni. Groentenveiling. Komkommers 2.409.10, bloemkool I 5.70 10.40, idem II 1.505.70, pieterselie 1.00 1.50, prei 0.501.40, radijs 1.001.60, kropsalade 0.501.30, selderie 0.801.40, wortelen 2.4010.80, per 100 stuks; snij- booonen 40.0046.00, stamboonen 60.00 65.00, tuinboonen 30.0032.00, doperwten 24.0026.00, peulen 10.0019.00, postelein 4.007.00, spinazie 5.0015.00, tomaten A 8.00—18.00, per 100 K.G. Andijvie 10—44. ROTTERDAM, 5 Juni. Vee. Totaal 3372 stuks; 311 paarden, 2 veulens, 550 magere runderen, 845 vette runderen, 240 vette kalveren, 180 graskalveren, 1061 nuchtere kalveren, 150 lammeren en scha pen, 7 varkens, 22 bokken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Catharina. d. van W. F. Meijers en G. A. Ruben Frank Albert, z. van A. P. Landwehr en B. E. Falk Jo hanna Wühelmina, d. van E. de la Bije cn J. W. Janknegt Adriana, d. van C. A. Hoogervorst en J. H. Wassink Geertrui- da, d. van H. Tegelaar en J. v. d. Kaaij Johanna Maria, d. van J. P. v. d. Zwet en H. C. W. Verhaar Johanna Geertruida, d. van N. de Vries en J. Kooij Hendrikje, d. van J. Westerlaken en G. D. Mooser Kees, z. van A. Korenhof en E. v. d. Meij Nicolaas, z. van A. B. Herbert en H. v. Rijn Alida Klazina, d. van G. M. Boer en E. Mulder Antonie, z. van L. Brandt en J. G. M. Krapels Abraham, z. van P. J. Melet en M. v. d. Velden Leendert Adrianus, z. van F. Kamphues en J. Lalau Maria, d. van J. v. Weesel en J. L. A. v, d. Steen Cornelis Leonardus, z. van C. P. G. Juffermans en Chr. A. v. Schagen. Ondertrouwd: J. J. v. d. Blij gesch. m. 50 j. en D. W. v. Dullemen jd. 33 j. J. J. v. Koolbergen jm. 27 j. en J. L. C. Timmer jd. 31 j. G e h u w d: G. de Horn jm. en J. Massaar jd. A. v. Weizen jm. en M. Taverne jd. Overleden: E. C. A. Tinkhof-Boekc- laar vr. 32 j. D. W. E. F. de Waal gesch. m. 67 j. S. Chr. Verhoog-Roozendaal vr. 71 j. G. Kadee dr. 26 j. J. Schaper dr. 17 j. J. de Bruijn-de Kort vr. 40 j. A. F. Wisse m. 78 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Afgekeurd. Roxy: Volwassenen. Prijzen per K.G.: vette koeien 5860, 52—54, 3842 ct., vette ossen 52—56, 46— 50, 40—44 ct., stieren 48—50, 43—46, 38— 42 ct., vette kalveren 60—70, 50—55, 30— 40 ct., schapen 440, 35, 30 ct., lammeren 42, 37, 31 ct. Prijzen per stuk: schapen 20149, lammeren 17119, nucht. slachtkalve- ren 654, nucht. fokkalv. 18129, slachtpaarden 13510075, werkpaarden 16012080, hitten 857060, stieren 250—180—1440, kalfkoeien 205—170—120, melkkoeien 200160110, vaarzen 110 9070, pinken 856550, graskalveren 75—50—30. minder, handel traag, prijzen lager; vaar zen en pinken aanvoer minder, handel traag, prijzen lager; graskalveren aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen minder. BODEGRAVEN, 5 Juni. Kaas. Aan gevoerd 487 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 21880 stuks, wegende 196.920 K.G, Prijs met rijksmerk le srt. 2023; 2e srt. 1618; zwaardere tot 25. Handel matig. PURMEREND, 5 Juni. Kaas. 26 par tijen kleine boerenkaas f 19.Handel matig. Volvette kaas ƒ20.Handel matig. Boter. 2449 K.G. boter 1.35—1.50, weiboter 'f 1.201.40, per Kilo. W1SSELNOTEEK1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 56.20 Londen 74 41 /4 New York 1.47'i/4 Parijs 9 73'/8 Brussel 34 50 Zwitserland 47.921/2 Milaan 12 80 Madrid 20.20 Oslo 37.50 Kopenhagen 33.30 Stockholm 38.50 Weenen Praag 6.15 Boedapest Prolongatie 1% BEURSOVERZICHT. De koersdaling op de Amsterdamsche fondsenmarkt was vandaag nog niet tot stilstand gekomen, ondanks het matige koersherstel, dat Wallstreet gisteren ta zien heeft gegeven. De voornaamste feiten echter, welke de laatste weken reeds een druk op het koerspeil hebben uitgeoefend, waren ook vandaag nog verantwoordelijk voor de reactie. Een ongunstige invloed ging daarbij ook uit van de zwakke stem ming voor de verschillende Markensoor ten. De effecten-Sperrmark daalde heden tot 18 ct. in navolging waarvan Duitsche Obligaties heden zwakker lagen. Young- leening liep tot 34 terug. De koers van Philips reageerde in den loop van den middag tot 195, waarna de noteering iets verbeterde. Naar verluidt zou het aanbod in Philips stammen uit de liquidatie van enkele grootere posten terwijl de vraag slechts zeer gering is. De omzetten zijn dan ook veel geringer dan de scherpe koersdaling zou doen verwachten. Unile vers waren zwak en stelden zich ongeveer 2 Y, pet. beneden het vorige slot. Ook Aku's waren lager afgedaan en verloren ruim 1 y, pet. Ford kwamen op 200 pet. Van de Oliewaarden liepen Kon. Olie tot onder 149 pet. terug. De Amerikaansche so-orten waren iets hooger afgedaan in verband met de prijsstijging van benzine in de V. S. Rubbers waren over de geheele linie lager. A'dam Rubbers daalden 2 pet. Sui kers lagen zwak, speciaal H.V.A.'s, die 5 pet. verloren. Tabakken sloten zich bij de algemeene tendenz aan en liepen terug. Redjangs waren zwakker en zagen zich een 5-tal punten ontgaan. Amerikanen waren over 't algemeen iets vaster. Cer tificaten Ned. Handel Mij. waren prijs houdend. De Ned. Staatsfondsenmarkt was prijshoudend. De indiening van een wets voorstel voor de conversie van Indische leeningen heeft ter beurze een goeden in druk gemaakt.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 3