WAALS 10.75 DINSDAG 5 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD- PAG. 2 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Juni 1934, medegedeeld Hoogste barometers!: 770.8 te Thorshavn. Laagste barometers!: 752.8 te Marseille. Verwachting tot dien avond van 6 Juni: Zwakke tot matige noordelijke tot ooste lijke wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen, iets war mer overdag. De hooige drukking bleef zich over Scan dinavië uitbreiden en nam ook in het noord westen weer toe. De ondiepe depressies ver plaatsten zich, naar Polen en Zuid-Frank rijk, oip den Oceaan ligt een uitgebreide maar weinig diepe depressie. In de omge ving van de Noordzee klaarde de lucht op, in Duiitschland is de lucht nog vrij zwaar bewolkt en valt nog regen in het Oosten. Zuid-Frankrijk had weer plaatselijke on weersbuien, overigens wordt weinig regen gemeld. In Scandinavië klaart de lucht eveneens op en in Zweden steeg de tempe ratuur. Ofschoon uit de Oostzee nog kleine storin gen kunnen komen, kan over het algemeen vrij zonnig weer met iets hoogere tempe ratuur verwacht worden. LUCHTTEMPERATUUR Temperatuur des middags te half drie 16.1 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 9.44 uur tot Woensdagmorgen 4.11 uur. HOOG WATER Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 6 Juni voorn. 10.40 uur en nam. 11.08 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl",, 7 uur 18.5 gr. C. hoe spontaan hier de liefde leeft voor den hoogen kerkvorst en hoezeer 'allen eerbied toedragen en volgzaamheid toonen jegens het Kerkelijk Gezag. Monseigneur nam nu het woord en zeide terstond en gaarne aan het verzoek van den Pastoor, om over te komen, gevolg te hebben willen geven. Z. H. Exc. toonde zich buitengewoon getroffen voor de waar lijk grootsohe hulde hem bereid. De stoet van ruiters, de talrijke bruidjes, de verza melde menigte wil Mgr. gaarne aanvaarden als een bewijs van aanhankelijkheid voor het Kerkelijk Gezag. Noorden mag klein, Noorden mag afgelegen zijn, doch Noorden blinkt uit door zijn godsdienstzin en volg zaamheid. Mgr. wist dit reeds, doch ver krijgt opnieuw hiervan het bewijs. Noorden is Mgr. ook van vroeger bekend, want als kapelaan van Roelofarendsveen, 36 jaar ge leden, heeft hij reeds een bezoek gebracht bij Pastoor Tennissen. Mgr. dankt Pastoor en de parochie hartelijk voor de mote ont vangst en hoopt dat Noorden steeds mag blijven een parochie waar diepe godsdienst zin leeft en dat volgzaamheid aan het Ker kelijk Gezag er een kenmerk van mag blijven. Hierna ging de Bisschop de pastorie bin nen. Nog lang bleef er in het dorp een on gewone drukte. De Pontificale Hoogmis. De nieuwe klokken kweten zich heden morgen op onvolprezen wijze van hun da- gelijksche taak om de geloovigen ter kerke te roepen. De geheele parochie gaf aan den bronzen roepstem gehoor en vulde het in bloemenpracht en lichtglans prijkende godshuis tot in alle hoeken. In een Pontificale Hoogmis ontplooit de liturgie zich in al haar luister een luister die tot doel heeft de hooge waardigheid van den Bisschop te beklemtoonen. Het koor van Noorden, onder leiding van directeur Vink, ondersteunde met zang en orgelspel de verheven liturgische handelin gen op een goede en prijzenswaardige wijze. Toespraak van Mgr. Na het Evangelie hield de Bisschop In vol ornaat, de mijter op, de kromstaf in de hand, een predicatie, waarin Mgr. de pa rochianen van Noorden wees op de groote beteekenis van het jubileum der parochie kerk en op de groote plaats, die de kerk in het leven der geloovigen moet innemen. Allereerst vestigde Mgr. de aandacht op het altaar, waar de Eucharistische God nu gedurende vijftig jaren te midden van Noorden's ingezetenen heeft willen wonen. Vanuit dit tabernakel hebben tot allen Ziin woorden geklonken: „Komt allen tot Mij, die belast en beladen zijn en Ik zal u ver kwikken". Maar niet alleen heeft Christus allen getroost, doch ook wilde Hij van het altaar afdalen, zich als voedsel geven voor onze zielen, om ons te sterken in de moei lijkheden en bekoringen des levens. „Mijn vleesch is waarlijk spijs" heeft Zijn stem tot u geklonken, en vol geloof en ver trouwen zijt gij gekomen om deze Spijs te nuttigen. Op dit altaar heeft Christus vijftig jaar lang iederen morgen Zijn heilige en onbe smette handen ten hemel uitgestrekt en Zijn oogen ten hemel opgeslagen, om voor u te vragen de vergeving van uw zonden, fouten en zwakheden. Niet alleen dit altaar echter herinnert aan de goedheid van God en aan Zijn groo te gaven en zegeningen, maar a 11 e s in dit kerkgebouw spreekt van Gods oneindige goedheid en barmhartigheid. Bij het binnentreden herinnert het doop vont aan onze aanneming tot kinderen Gods; de preekstoel herinnert aan de hei lige en troostrijke waarheden, dat de mensch, in de rampen, droefheid en te genspoed van deze wereld geroepen is tot een veel hooger leven: de zalige aanschou wing Gods. De biechtstoel spreekt ons van Gods on eindige barmhartigheid; het kruisbeeld herinnert eraan, hoe God de Zoon op de aarde is naargedaald en Zijn leven voor ons gegeven heeft. De heiligenbeelden ten slotte bemoedigen ons, dat wij door de hulp van God, ook eenmaal de eeuwige zalig heid kunnen verwerven. Mgr. zeide te weten, dat dankbaarheid voor al deze zegeningen de parochianen vervult. Dit hebben zij getoond door het geschenk, de beide klokken, die in den to ren zijn opgehangen en die tot in verre toekomst deze dankbaarheid zullen verkon digen. Maar meer nog dan door stoffelijke uiting, kunnen de parochianen aan God be hagen door hun dankbaarheid te toonen in een voorbeeldig leven en het stipt onder houden van Gods geboden en de voorschrif ten der H. Kerk en bovendien door dikwijls op te gaan naar dit kerkgebouw. Hoe meer zij hun vreugde erin vinden, te zijn by het H. Sacrament, des te grooter zal hun vreugde zijn, wanneer zij eenmaal zullen worden opgenomen in de hemelsche tempel en het geluk zullen smaken, dat God voor Zijn uitverkorenen heeft bereid. Bij het H. Misoffer werd Mgr. geassis teerd door den hoogeerw. heer J. M. Helle gers, deken van Alphen aan den Rijn als presbyter-assistens, door den hoogeerw. heer J. H. W. Borsboom, deken van Noord- wijk en den zeereerw. heer C. J. A. Bors boom, pastoor te Hoogmade, als troondia- kens (resp. neef en broer van den jubilee renden herder); door de zeereerw. heeren A. Hakkeling, pastoor te Reeuwijk en J. G. Onel, pastoor te Roelofarendsveen als dia ken en sub-diaken. Thuriferarius: pastoor P. J. Aarts te Oude Wetering; ad gremia- le pastoor C. A. Moons, te Zevenhoven, ad candelam kapelaan J. N. Kossen te Alphen aan den Rijn; ad mithram pastoor A. W. J. Lühn te Bodegraven; ad baculum kapelaan H. van Kan te Roelofarendsveen; ad librum kapelaan P. N. Borsboom te Amsterdam (neef van den pastoor van Noorden), cere- moniarius de zeereerw. heer H. W. Agterof, bisschoppelijk secretaris. In het priesterkoor hadden plaats geno men de hoogeerw. heer Kanunnik G. van der Haak, pastoor en deken van Tunis (Afrika), de zeereerw. heer Evodius Snoek O.F.M., gardiaan van het Franciscaner klooster te Woerden, de zeereerw. heeren J. N. Omtzigt, pastoor van Aarlanderveen, Th. P. Blom, pastoor van Nieuwkoop, J. van Kampenhout, pastoor van Meye, A. H. Buhrs, pastoor van Leimuiden, H. Bangert, vlootaahnoezenier (oud-kapelaan der pa rochie), rector Huibers van het St. Jo- seph-gesticht te Bodegraven. Met het opdragen van de Pontificale Hoogmis werd de feestviering besloten. Het gouden jubileum van Noorden's pa rochiekerk is gevierd op schoone wijze: als een datum van beteekenis in de historie van Noorden. LAND- EN TUINBOUW DE IEPENZIEKTE IN 1933. Verergering over het heele land. In druk is verschenen het jaarverslag over 1933 van het „Comité inzake bestu deering en bestrijding van de iepenziekte". Daar het lot van onzen Hollandschen iep, met name de vraag, of wij dezen fraaien boom als tooi van ons landschap zullen mogen behouden, zeer velen ter harte gaat willen we hier enkele punten uit het ver slag naar voren brengen. Stellen we eerst de voornaamste vraag: heeft de bestrijding gevolg? Het antwoord moet helaass teleurstel lend zijn, In 1933 was de ziekte erger dan ooit, al was zij misschien minder merk baar, omdat er al zooveel iepen verdwe nen zijn. Mocht het verslag over 1932 mel den, dat in sommige gemeenten een dui delijke invloed ten goede van de bestrij dingsmaatregelen, waar deze eenige jaren zijn toegepast, kon worden vastgesteld, thans wordt opgemerkt, dat verergering der ziekte over het geheele land werd ge constateerd, ook in de gebieden, waar reeds verscheiden jaren opsporingswerk is verricht. Dat is een veeg teeken. Aan krachtig doorzetten der bestrijding heeft het niet ontbroken. Het aantal van Staats wege voor veiling aangewezen doode en stervende iepen bedroeg rond 70.000 (te gen 24.000 en 26.000 in vorige jaren). Hierbij komen natuurlijk, die uit eigen beweging opgeruimd zijn. Niet minder dan 9220 particuliere eigenaren en 320 gemeenten ontvingen een ministerieele aanschrijving tot veiling (in 1932' resp. 2650 en 80). Het plan om het geheele land stelselmatig te zuiveren, kon voor een zeer belangrijk deel worden uitgevoerd. De onderzoekingen aan de wetenschap pelijke instituten werden eveneens met voortvarendheid doorgezet. Men tracht soorten te kweeken, die onvatbaar voor de ziekte zijn; dit jaar bleken echter VARIATIE 0P EEN BEKEND LIEDJE: WIJ GAAN NAAR KATWIJK AAN DE ZEE WIJ NEMEN TENTEN EN BAOGOED MEE, DUS VLUG NAAR WAALS GEL00PEN DAAR KEN JE HET BESTE K00PEN, NU EERST NAAR WAALS TOE DAN NAAR ZEE Strandtenten Kleurecht gestreept Tentdoek 140x140x180 geheel compleet HAARLEMMERSTR. 130-136 - LEIDEN eenige exemplaren, die aanvankelijk on gevoelig schenen, toch te worden aange tast. Aan het laboratorium voor bosch- bouw te Wageningen werd een onderzoek verricht in verband met het verlies, dat door het verplichte ontschorsen ontstaat tengevolge van het scheuren van het hout. Dit bleek pl.m. 10 pet. te bedragen, het geen echter door bescherming der stam men tegen de zon door overdekking kon worden beperkt tot 2 y, pet. Van de spintkevers, die de ziekte over brengen, bleken de poppen by zonder taai van leven; na 7 maanden met de schors onder water te zijn bewaard, kwamen er nog kevers uit. Omtrent de biologische bestrijding van den iepenspintkever door zijn natuurlijke vijanden, sluipwespen en andere parasieten, te kweeken en uit te zetten, kunnen nog geen resultaten wor den bericht. Chemische middelen om het inboren der kevers tegen te gaan, werden onder zocht, carbolineum met watergasteer, als mede xylamon voldeden het beste. Het dooden van de larven door behandeling van de schors gaf geen resultaten van practische waarde. Wij missen in het verslag mededeelin- gen over den nog overgebleven iepenvoor- raad in ons land. Toch schijnt een over zicht daarvan van veel belang, ook in ver band met de doelmatigheid van verdere bestrijding. Na de krachtproef van 1933 zal, dunkt ons, de over een paar maanden te beoordeelen toestand in dit jaar wel be slissend in dezen worden. VROEGE AARDAPPELEN. Door de Directeur der Ned. Groenten- en Fruitcentrale te Den Haag is vastge steld dat de minimumprijzen van vroege aardappelen met ingang van 5 Juni op de veilingen zullen zijn als volgt: 5.50 voor aardappelen van 35 m.m. en grooter; f 4.50 voor poters van 2835 m.m. 3.50 voor kriel beneden 28 m.m. Op al deze soorten komt bovendien met ingang van 5 Jiini een heffing van 1. per 100 K.G. RECHTZAKEN Hij won voor dominé gaan studeeren. In een rusthuis van het landelijke Drie bergen nam het vorig jaar een 50-jarig man zijn intrek. Hij gunde zich echter niet al te veel rust, doch besteedde zijn tijd met het voorbereiden van een geraffineerde oplich terstruc. Hij wist het bejaarde echtpaar H., dat ook eenigen tijd in het rusthuis zijn in trek had genomen, te winnen voor zijn ideaal, predikant te worden. Honderden guldens voor college-geld, kamerhuur, boe ken enz. (een bedrag van 2000.onge veer), gingen .in handen van den „student" over. Ook de vriendin van het echtpaar schonk hem haar vertrouwen en haar geld. Zij verloofde zich zelfs met hem. Ten slotte bleek, dat de drie menschen door den 50- jarigen „student" om den tuin waren ge leid. Een aanklacht bij de justitie volgde. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde hem op 21 Febr. tot 2^ jaar gevangenis straf. Vandaag stond de man in hooger be roep terecht voor het Hof te Amsterdam. De procureur-generaal, in aanmerking ne mende, dat hij reeds enkele veroordeelin gen achter den rug heeft, requireerde een gevangenisstraf van 3 jaar. Arrest 19 Juni. STADSNIEUWS DE VERKEERSWEEK DE UITGEOEFENDE CONTROLE BLIJKT NOODIG. Van de gisteren door de politie gekeurde auto's bleken van drie de remmen zóó slecht te werken, dat proces-verbaal moest worden opgemaakt. Voor wat be treft de stuurinrichtingen kregen meerdere bestuurders de mededeeling, dat de spe ling in het stuurtoestel te groot was en dat zij verstandig zouden doen de noodige her stelling aan het stuurtoestel te laten ver richten. Proces-verbaal behoefde echter voor de stuurinrichting niet te worden op gemaakt. Het schijnt, dat de aankondiging van de Verkeexsweek reeds meerdere automobi listen er toe gebracht heeft in de afgeloo- pen week de inrichting van hun auto des kundig te laten controleeren en te doen herstellen. Gisteren heeft een 30-tal gebruik ge maakt van de gelegenheid om in het Mo torhuis remmen en lichtinstallatie deskun dig te doen controleeren. Tegen A. W. v. d. B. te Oegstgeest werd proces-verb aal opgemaakt ter zake het m staat van dronkenschap met groote snel heid besturen van een motorrijwiel. Door de inbeslagneming van het motorrijwiel kon erger worden voorkomen. Voorts werd proces-verbaal opgemaakt tegen een automobilist, die op de Hooge- woerdPlantage het verantwoord achtte met 55 kilometer snelheid te rijden. WENKEN VOOR WOENSDAG. Voetgangers, het trottoir is voor u, niet de rijweg. Loopt alleen op den rij weg, als dit noodig is en dan nog zoo kort mogelijk. Steekt den r ij weg lood recht over en kijktuit. Steekt op punten, waar een verkeersag e-n t staat, overals het r ij verkeer'stopstaat. Bestuurders van motorrijtui- gen, houdt rekening met de voetgangers. Als ge op grachten uw wagen parkeert, doet dit dan aan den waterkant tusschen de boomen. De voetgangers zijn er mee ge baat. Zij kunnen dan bij het passeeren van uw stilstaande auto den veiligen kant van de huizen blijven houden en behoeven zich niet midden op den gevaarlijken rijweg te begeven. Zet ook uw auto op de Steenstraat niet op het voor voetgangers bestemde gedeelte langs het marktterrein. Is er tusschen de veebalie's niet een schitterende plaats voor uw wagen? Waarom zoudt ge dan de voet gangers dwingen om uw auto heen te loo- pen, die zich daartoe op den rijweg moe ten begeven, met groote kans om aangere den te worden? Automobilisten, parkeert niet binnen 10 Meter vanaf hoeken van straten of vlucht heuvels. Parkeert bij voorkeur niet zoodanig, dat bewoners eenige uren geen ander uitzicht hebben dan het gezicht op uw wagen. Wielrijders, plaatst uw rijwiel niet hinderlijk voor de voetgangers. Nog al te veel ziet men voor café's of winkels de fietsen twee of driedik op het smalle trot toir staan. „SANCTUS AUGUSTmUS". Dr. J. van Heugten S.J. over Katholicisme en Universiteit. Gisteravond heeft op uitnoodiging van de R. K. Studentenvereniging „Sanotus Augustinus" alhier, de Uniè-moderator, de zeereerw. zeergel. heer dr. J. van Heug ten S.J. in het „Eigen Huis" over bovenge noemd onderwerp gesproken. De praeses der vereeniging, de heer Beu kers, heette in zijn openingswoord vooral prof. Berg en den spreker welkom. Dr. van Heugten ving daarna zijn rede aan met erop te wijzen, dat de dieren, bij de menschen vergeleken, buiten den tijd staan. Zij hebben geen geschiedenis, geen groei, geen verovering of inlijving bij de natuur, terwijl de evolutie der dieren zich sleohts laat gissen. De mensoh echter draagt het cachet van den tijd en is daarom geheel verschillend van het dier. In den mensch zit 'n mechanisme, dat hem drijft tot levensvervolmaking en dat essentieel van hooger orde is. De mensch streeft een cultuur na en verricht hoogere levensfuncties. Dat noemen we den geest van den mensch. Die menschelijke geest is iets, dat het bestaan in zichzelf heeft en dat onstoffe lijk is. De geest is het wonder der wonde ren, een geheim, door God geschapen. Wanneer we de uitvindingen der laatste jaren, als de radio, de vliegmachine enz. beschouwen, dan ontdekken we daarin den vernuftigen menschelijken geest. Maar toch is er 'n hoogere openbaring en wel in den vorm van poëzie en zang, in stedenschoon, schilder- en beeldhouwkunst. Maar nog meer is de menschelijke geest te bewonderen uit de heiligheid van velen der schepselen Gods. Na verder uitgeweid te hebben over het geest-zijn en het stof-zijn, wijst spr. erop, dat de menschelijke geest een wonderlijk samenstel vormt met den stoffelijken geest. Wat ten eeuwigen dage onze belangstelling wekt, is het strijden en stijgen, de over winning van den geest. Wij leven in een verloste wereld. Al wat de menschelijke geest vindt is afkomstig van den Vader van het lacht. Ons levens doel is bovennatuurlijk en bepaalt al onze gezichtspunten. Ons hoogste kunnen ligt in het geordend kennen. Al het kenbare, dat God in de dingen gelegd heeft, is voor den menschelijken geest waar te nemen en de Katholieke Kerk heeft nimmer eenige be perking aan den menschelijken geest opge legd. Na eenige beschouwingen over de leer van Plato, Aristoteles en Thomas van Aqui no, zegt spr., dat de breede, alzijdige ont plooiing, die de christelijke wetenschap tot het einde der Middeleeuwen had geken merkt, zooal niet teloor gegaan is, dan toch aanmerkelijk is beknot. De ontdekking van de nieuwe wereld, het ontstaan van nieuwe denkbeelden en verschillende andere factoren, werkten daartoe mee. De Westersche geest ging zich afwenden van Christus en Zijn Geest. Daar door ontstonden het scepticisme en het ag nosticisme. De wetenschap trok zich terug van dit terrein, de menschelijke geest wendde zich af van God. Het middelpunt van een vroegere stad was een Kathedraal, nu is het een bankgebouw of iets dergelijks. We GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lel den brengen ter algemeene kennis, dat W. Sjaardema, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik in het perceel Korte Mare no. 8, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Juni 1934. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Plaats. Comm. „Herwonnen Le venskracht", Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag4toten metZondaglO Juni a.s. waargenomen door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. leven in een tijdperk van geesteloos mecha nisme. Toch blijft waar het woord van St'. Pau- lus: „Alles is het uwe, Christus in de uwe, maar gij zijt van God". Doch het bestaan der universiteiten maakt dit niet gemakke lijk. De oude hoogescholen, als die van Bo logna, Salamanca, Oxford e.a. namen een zeer primitieve plaats in, maar de tegen woordige universiteiten maken aanspraak op 'n bijzondere plaats, want zij bezitten de wetenschap. Practische, individueele ge vallen bewijzen dit. Haar ideëele invloed echter is van meer beteekenis en onberekenbaar. Nu is uiteenzetting over Hegel's onder scheid tusschen verstand en rede, zegt spr., dat de universiteit van tegenwoordig zich heeft losgemaakt van het groote verband, dat zij vroeger bezat en vooruitstrevende geesten zien niet zoo hoog meer op naar de universiteit. Meer dan 'n eeuw lang hebben de Euro- peesohe universiteiten niet alleen negatief gestaan tegenover alle Godsgeloof, doch zij wilden er absoluut niets mede te maken hebben. Merkwaardig verschijnsel inder daad onder christelijke regeeringen. Godsdienst, kunst, metaphysica zijn door de officieele wetenschap vrijwel onder het irrationeele gerangschikt. Een wetenschap, die bij het eindige op houdt, kan nooit voldoende bevredigen. Daarom mogen we de universiteiten van de Middeleeuwen meer universitair noemen dan de tegenwoordige. Als de Katholieke wetenschap, aldus spr., zich normaal ontwikkeld had, zou de uni versiteit er anders tegenover staan. Tenslotte komt spr. tot de conclusie, dat de hoogeschool veel te bieden en te leeren heeft, maar op de vragen, die den Ka tholieken student interesseeren, zal zij het antwoord schuldig blijven. Na 'n aanhaling uit een der werken van Selma Lagerlöf, vraagt spr., of we op het oogenblik niet méér terugkeer en tot Gods erkenning. Er is inderdaad 'n kentering in dien geest merkbaar. Spr. besloot dan met den wensch, dat de studenten, him geest oefenend in de weten schap, dezen zouden doordrenken en door- deesemen met christelijke wijsheid. Na een dankwoord van praeses Beukers werd de vergadering geschorst. In de daarna gehouden huishoudelijke vergadering had de bestuurskeuze tot re sultaat, dat de aftredenden: vice-praeses L. H. Geerdes, ab-actis I a mej. Jo de Vree- de, quaestor R. T. M. v. d. Lugt, ab-actis II Th. Kanters en assessor C. J. Alkernade, werden herkozen. Aanbesteding. Door den wethouder voor Publieke Wer ken is hedenmorgen namens de Commis sie van Beheer over het Openbaar Slacht huis alhier op het bureau van Gemeente werken aanbesteed: Het maken van een paalfundeering en het uitvoeren van betonwerken, terredinop- hoogingen enz. voor een ter bouwen var- kenssladhtbuis op het terrein van het Open baar Slachthuis. Er waren 30 insdhrijvinigen ingekomen, n.l. G. A. Koning, Voorschoten 17.000 N.V. Volder's Heiwerken, Den Oever 16.990 J. Warnaar, Leiden 15.895 Th. L. J. Zitman, Leiden 15.870 N.V. v/h v. d. Veilden en de Jong, Oegstgeest „15.678 C. v. d. Vliet, Den Haag 15.530 J. T. Cornet, Leiden 15.444 H. C. Heemskerk, Leiden 15.437 W. v. d. Bregge en Co., Nieuwveen 15.371 N.V. v/h H. J. Nederhorst, Gouda 15.349 H. Bakx en H. Steenkist, Haarlem 15.330 P. ter Reehorst, Aalsmeer 14.990 V. J. v. VakLeren, Leiden 14.904 Z. Gelens en Zn., Den Haag 14.900 G. B. v. Hoek, Delft 14.800 H. Bunschoten en A. W. de Groot Leiden 14.800 C. Godschalk en Co., Leiden 14.800 R. Beyker, Haarlem 14.600 A. Voordiouw, Zoeterwoude 14.600 N.V. Wernink's Beton Mij., Leiden 14.470 Fa. Gebrs. A. en J. den Ouden Oegstgeest 13.650 Fa. N. Cobelens en Zn., Haarlem 13.500 T. de Winter en C. J. v. Weeren Leiden 13.469 M. Konings, Leiden 13.400 Fa. Gesman en Zoetemeijer, Alphen 13.200 E. Sanders en Co., Gouda 12.683 A. den Ouden en Zonen, Gouda 12.385 A. J. de Later en Ph. Meijers, Oegstgeest „12.300 P. J. Visser, Wassenaar 12.200 Alg. Beton Cy A.B.C., Den Haag 11.950 De gunning is aangehouden.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 2