LUCHTVAART RECHTZAKEN DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL DINSDAG 5 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD. PAG. 10 AUTOMOBILISME DE RONDE VAN ITALIË DE EERSTE ETAPPE. Zoo eng als voorspel werd, dajt de helft van alle deelnemers gedurende de eerste etappe zouden uitvallen, is het niet gewor den, maar al erg genoeg is het, dat er van de 202 wagens, die uit Rome vertrokken zijn, 53 onderweg zijn uitgevallen. Dit op zioh zelf toont reeds de ontzaggelijke moei lijkheden, waarmede de deelnemers aan deze monsterrit te kampen hebben. Daar komt dan nog bij, dat deze eerste etappe een paar voordeelen voor de rijders biedt, die zij op de beide andere zullen missen. Vooreerst is dit de kortste etappe, 1843 K.M., terwijl de beide andere 2184 en 2013 K.M. bedragen. Vervolgens genoten de rijders op deze etappe nog eenige uren rust vanwege de overtocht van het vasteland van Italië naar Sicilië (welke rusturen natuurlijk ge neutraliseerd werden), terwijl zij op de beide andiere etappen meedoogenloos voort gejaagd worden, zonder ophouden van de start tot de finish. 53 Uitvallers op de eerste etappe! Men vraagt zioh af hoevele er tenslotte Rome weer zullen bereiken. De eerste 232 K.M. tot Napels ging alles prachtig en werden door sommigen gemid delden gehaald van over de 100 K.M. per uur. Het Italiaansche koppel Marinoni Gheisi maakte hier zelfs 113 K.M. per uur. Maar na Napels kwamen de bochtige wegen, de bergen en het vele grint, dat op de we gen gestrooid lag, zoodat tal van rijders uit de bochten vlogen, tegen den berm van den weg optornden of op andere wijze hom machines beschadigden. Voordat de zee engte van Messina was bereikt, waren er reeds 20 uitvallers, waaronder helaas ook het Hollandsche koppel PosthumusEbrens die zonder persoonlijke ongelukken hun machine licht beschadigden. Van de drie koppels, die zoo vol moed uit Holland ver trokken waren om aan deze geweldige rit rondom Italië deel te nemen, blijft dus nog alleen het koppel van der Meulenvan der Mark over, dat echter met een geleende machine moet rijden, omdat van der Meu- len's wagen door van Abbe op de heenreis naar Rome in puin is gereden. 's Avonds om 8 uur toen alle machines dn drie ferrybooten overgezet waren, be gon het tweede gedeelte van de eerste etappe, de rondrit van Sicilië. Dezelfde moeilijkheden ondervonden de rijders hier als op het vaste land, dezelfde bochtige 'bergwegen, met veel grint bestrooid, maar wat alles nog verzwaarde was de duisternis, de nacht op dergelijke gevaarlijke en voor de meesten onbekende wegen. De geestdrift der bevolking echter was precies gelijk als overdag, geheel Sicilië scheen op de been te zijn om de voorbij snellende rijders toe te juichen, in de dor pen waren de straten met lampions ver sierd, vanuit eenzame boerenhoeven werd met brandende fakkels gezwaaid en stond de geheele familie langs den 'weg, op iedere wegkruisinig stonden mannen met lantaarns om de goede richting aan te wijzen, kortom geheel Sicilië leefde met den rit mede, geen Siciliaan, die langs de route woont, is dien nacht naar bed geweest. De deelnemers zijn in vijf klassen inge deeld volgens den cylinderinhoud hunner machines. De voor Holland meest belang rijke klasse is ongetwijfeld de vijfde, de zware klasse voor machines boven de 3000 cc. inhoud, omdat in deze klasse onze drie Hollandsche koppels ingeschreven hadden, alle drie op 8 cylinder Fords. Maar afgezien van dit speciaal belang voor Holland, is deze klasse ook uit een algemeen standpunt bezien belangrijk, omdat deze de meest in ternationale is, zoowel wat rijders als wat machines betreft. Italianen, Franschen, Roemeenen en onze Hollanders nemen er aan deel, terwijl de wagens die dit inter nationale gezelschap berijdt zijn: Chrysler, Buiok, Horch, Isotta Fraschini, Fiat, Lan cia, Dodge en Ford. In iedere klasse strijden de deelnemers hun eigen ouderlingen strijd, met him eigen spannende episoden en momenten, vijf af zonderlijke groote wedstrijden dus. die de belangstelling voor de ronde van Italië ver vijfvoudigen. In de zware klasse ontbrandde terstond een verschrikkelijke strijd tusschen het Fransche Koppel StoffelPesalo op Chrys ler en de Roemeen BerlescoOlteano op Ford, twee koppels, die zoo volkomen aan elkaar gewaagd bleken, dat geen van bei den een noemenswaardigen voorsprong op den ander kon behalen. Weliswaar bleven de Roemenen voor, maar hun voorsprong liep nooit hooger op dan 2 minuten en zak te somtijds in tot maar een paar seconden. Zoo ging het honderden kilometers lang één ademibenem enden en zenuwsloopende on zekerheid. Tenslotte echter wisten de Roe menen vast terrein te veroveren en met een voorsprong van 18 minuten kwam de Ford aan de zeeengte van Messina aan. Na den overtocht werd onmiddellijk de strijd, thans in het duister voortgezet, de Roeme nen zetten er alles op him voorsprong te behouden, terwijl de Franschen met een ibewonderenswaardigen moed en vaardig heid hun Chrysler door de bergen joegen om hun achterstand te verminderen. He laas maakte een ongeluk plotseling een ein de aan dezen titanischen strijd in den nacht op het Siciliaansche eiland. Toen Berlesco in volle vaart door een spoorwegovergang vloog, raakte hij met een der achterwielen een hek en de strijd was geëindigd. De Ford lag langs den weg, de rijders stonden er naast, ongedeerd en zagen enkele mi nuten later de Chrysler zegevierend voor bij .schieten. StoffelPesato, thans zeker van hunne overwinning begonnen het nu wat kalm aan te leggen en minder risioo's (te nemen. Maar toen geschiedde er iets wonderlijks. Het Fransche koppel Trevoux Cannes, dat oveneens een 8 cylinder Ford reed had zioh tot dusverre heel rustig en kalm op den achtergrond gehouden, het lag op de vijfde plaats toen het ongeluk gebeur de, achter de Buick van CasarettiGalli, de Horch van MoggiaSchuster en de Isotta van GionanelliErmini. Nauwelijks echter vernamen zij aan de eerstvolgende controle van het ongeluk aan Berlesco overkomen of zij begonnen te jagen, steeds sneller, steeds meer gas, waarbij zij al hun 'tegen standers een voor een voorbij* liepen. Ein delijk hadden zij ook de zegevierende Chrysler van StoffelPesalo te pakken, maar ziet, deze kalme rijders, die zich zoo onopvallend op den achtergrond gehouden hadden, bleken nu het er op aankwam nog gevaarlijker tegenstanders dan zelfs de Roemenen. Was het tegen dezen vooral in het begin nog een strijd met op en neer gaande kansen geweest, toen Trevoux Carries eenmaal losgebroken waren, bleek niets of niemand meer tegen hen bestand. Met ruim een uur voorsprong (1 uur 4 mi nuten) brachten zij hun Ford te Messina over den eindstreep van de eerste etappe. Van der Meulen geniet een internatio nale reputatie als rijder, maar wat hij met zijn koppelgenoot van der Mark in dezen wedstrijd presteert is werkelijk buitenge woon. Zijn eigen, zorgvuldig geprepareer- den wagen is door van Abbe in elkaar ge reden, thans neemt dit tweetal aan den strijd deel in een geleende Ford, een dichte wagen. Na het uitvallen van Posthumus Bhrens zijn zij de eenige Hollandsche deel nemers en zetten er dus alles op om den rit te beëindigen. Men heeft van der Meu len wel eens verweten, dat hij in een wed strijd het hoofd verliest en maar doorjak kert door alles heen, thans brengt hij het bewijs, dat als het noodig is, hij ook zijn kalmte weet te bewaren en met de om standigheden rekening houdt. Stug rijdt dit koppel door, zij laten zich door niets ont moedigen, zij storen zich niet aan anderen, die hen voorbijsnellen of die op hun beurt weer door de Hollandsche Ford worden ge passeerd, zij rijden hun eigen wedstrijd, zij hebben slechts één doel voor oogen, zij willen, dat er een Hollandsche wagen te Rome over den eindstreep gaat. Zij mogen niets riskeeren, wanneer zij uitvallen dan is Holland van het Italiaansche tooneel ver dwenen, dit voelen en beseffen zij en dit houden zij steeds voor oogen en regelen daarnaar hun rit. Hoe ver zij het met deze taktiek gebracht hebben? In den aanvang sloten zij de rij der 21 deelnemers in hunne klasse maar naarmate de uren verliepen en de anderen vermoeid werden van hun aanvankelijk groote snelheid, kropen van der Méulenvan der Mark met hun staag doorgezette gelijkmatigen snelheid steeds hooger naar boven om de eerste etappe te Messina te eindigen als zevende achter TrevourCarrier (Ford), StoffelPesalo (Chrysler), CasereloGalli (Buick), Cre- tiniDucci (Ford), MoggiaSchuster (Horch) en GiovanelliErmini (Isotta Fraschini). Dit kunststuk volbrachten zij op een ge leenden vierpersoons dichten Ford. Van de andere klassen was vooral de kleinste, die der wagens beneden 1100 Cc. interessant wegens de ongeloofelij ke snel heden die het Italiaansche koppel Rossi Rivola uit hun kleinen Fiat Ballila wisten te halen. Geen oogenblik zijn zij door een ander uit hun klasse, wie dan ook, bedreigd geweest, steeds lagen zij voor vooraan aan den kop, ja zelfs toen zij op een gegeven moment uit een bocht vlogen en hun wa gentje in een weiland onderste boven sloeg, met de vier wielen in de lucht, verminder de dit ongeval wel hun aanzienlijken voor sprong, maar leen dit toch niet verhinderen, dat zij als eersten over den eindstreep te Messina gingen, 14 minuten voor het kop pel GileraLemperti, eveneens op Fiat Ballila. In de tweede klasse (tot 1500 cc) toont zich het Engelsche koppel Berm anTaylor op Ashton Martin ongenaakbaar. Zij nemen terstond de leiding en vergrooten hun voor sprong op de andere deelnemers met een steevasten regelmaat, van uur tot uur. Tot dat ook zij het lot van zoovele andere mede strijders deelden, op een gegeven moment uit een bocht vlogen en naast hun bescha digde -wagen langzamerhand de concurren ten voorbij zagen vliegen. Wel weten zij de schade te herstellen en de etappe te beëindi gen, maar als 35ste, bijna 8 uur na het win nende koppel BunnettiMoru op Lancia. In de vierde klasse (tot 3000 cc) is van het begin tot het einde één doorloopende strijd geleverd tusschen MarinoniGheisi en RosaComotti, beiden op Alfa Romeo. Zij gaven elkaar niets toe, geen oogenblik hebben zij meer dan 6 minuten uit elkaar gelegen en het was met een voorsprong van minder dan 5 minuten dat MarinoniGheisi de eerste etappe wonnen. Die strijd zal in de tweede etappe meedoogenloos worden voortgezet. De derde klasse (tot 2000 cc) scheen van groot belang te zullen worden omdat hier in een paar Duiitsche koppels op Adler en Opel tegen de Italianen streden. Tenslotte echter is' hier de strijd eentonig verloop en omdat DusmetDanex op Alfa Romeo de geheele etappe aan den kop gelegen hebben zonder een oogenblik bedreigd te zijn ge weest, terwijl evenmin een buitengemeene snelheid, zooals die kleine lilliput van een Fiat Ballila in de eerste klasse wist te ont wikkelen, de aandacht trok. De rijders hebben nu een dag rust te Mes sina, waarna de tweede etappe, de langste ruim 2100 K.M., langs de Adriaitische Zee naar Milaan gereden wordt. Hoe velen zul len op deze etappe weder uitvallen? Mr. P. Lamberts Hurrelbrinck. LAWNTENNIS HET TOURNOOI TE NOORDWIJK. De laatste resultaten van het tournooi te Noordwijk zijn: Heeren-enkelspel, kwart-beslissing: We ber sl. Leyenaar 62, 62; Teschmaoher si. Nieuwenhuys 62, 64. Halve-beslissing: Weber sl. Karsten 86, 60; Scheurleer Sl. Tesohmacher 16, 75, 63. Beslissing: Weber sl. Scheurleer 36, 61, 63. Heeren-dubbelspel, halve beslissing: We ber en Karsten sl. Schoorel en Scheurleer 62, 26, 63; Teschmacher en Leyenaar sl. Schelling en Reydt 64, 86. Beslissing: Weber en Karsten sl. Teschmacher en Leye naar 97, 64. Dames-enkelspel, halve beslissing: mej. Belzer sl. mevr. Dralle 64, 61. Beslis sing: mej. Lindonk sl. mej. Belzer 64, 2—6, 6—1. Dames-dubbelspel, halve beslissing: mej. Belzer en mej. A. Kerokhoff sl. mej. De Wal en mevr. Rauwenhorst 60, 60; mej. Roos en mej. Visser sl. mej. Van Weel en mej. Van Hasselt 62, 60. Beslissing: mej. Belzer en mej. Kerokhoff sl. mej. Roos en mej. Visser 64, 62. Gemengd dubbelspel, 3e ronde: mej. Bel zer en Schoorel sl. mej. Roos en Tjoa 57, 64, 63; mej. Van Lindonk en Karsten sl. mej. Visser en Nieuwenhuys 63, 64. Beslissing: mej. Lindonk en Karsten sl. mej. Belzer en Schoorel 64, 64. Studenten-enkelspel, halve beslissing: Kauffman sl. Heldring 63, 79, 62. Be slissing tusschen Kauffman en Van Stapele volgt later. Dubbelspel, halve beslissing: Kauffman en Rhodius sl. Gunning en Drij- ber 75, 86; Heldring en Van Stapele sl. Coebergh en Hom 6—3, 64. Beslissing volgt later. WANDELSPORT OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. De afgebroken 23e partij heeft Bogol- joebof na de hervatting spoedig in zijn voordeel beslist en hiermede zijn tweede winstpunt behaald. De stand is nu: Alje- chin 7, Bogoljoebof 2, remise 14. Totaal: Aljechin 14, Bogoljoebof 9 punten. De 24e partij begint Donderdagavond te Mannheim. DE 40 KJVI. MARSCH DER L.P.S.V. In aansluiting op de voorloopige kennis geving deelt het bestuur der L.P.S.V. thans eenige nadere bijzonderheden mede betref fende het parcours van de te houden 40 K.M. marsch op Zaterdag 9 Juni as. Des namiddags te 2.15 uur precies wordt afgemarcheerd van de voormalige School voor Zeevaart aan het Noordeinde en wordt de volgende routen geloopen: Haag weg langs de Vink, Haagsche Schouw naar Wassenaar, bij huize „Den Deyl" rechts af, Lange Kerkdam links af door Gravenstraat, Windlustweg, Schouw- weg tot Stoeplaan, rechts af tot de Kieviet, door Wilhelmina- en Berkenlaan naar Meyendaelscheweg tot uitspanning Meyen- dael (hoofdcontrole). Vandaar gaat het parcours over een 5 K.M. langen goed begaanbaren weg door de duinen naar Pompstation te Schevenin- gen, langs Pompstationsweg, Badhuisweg, Koningsgracht, Jozef Israëlplein en Laan naar Benoordehoutschewêg en vervolgens langs den hoofdweg over Wassenaar langs Haagsche Schouw, de Vink naar voorma lige School voor Zeevaart. Het uitgemeten parcours is geheel nieuw en een schooner is haast niet denkbaar. Men denke slechts aan de heerlijke bosschen, duinen en zee. De wandelaars zullen dan ook naar hartelust kunnen genieten, aan gezien ook de wegen in zeer goede condi tie zijn. De deelnemers ontvangen alleen "een parcoursbeschrijving. Tevens zij nog vermeld, dat door den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding afd. Leiden een fraaie medaille beschik baar is gesteld. In verband met het aantal uit te reiken L.P.S.V.-kruizen, wordt den vereenigingen en individueelen wandelaars verzocht met de inschrijving niet tot het laatste oogenblik te wachten. POSTDUIVEN vrijheid gesteld om 11 uur, terwijl de dui ven hun hokken bereikten als volgt: R. K. W. Kuipers 1, 2, 4, 7, 12, 14, 18, 21; J. de Jager 3, 24; J. Rooda 6, 20, 23; A. J. Lager- weij 6, 8, 13; J. Vernes 9, 15, 19; P. Grossat 10.16, H. W. Martens 11, 17; G. Stapper 22; aankomst le duif 6.8.27. Laatste 7.53.58. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar). Zondag hield de P. V. „De Gevleugelde Vrienden" alhier een wedvlucht vanuit St. Maxenne, (Fr.)., afstand 341 K.M. De duiven werden in vrijheid gesteld te 11 uur v.m. met Noord Westen wind. De eerste duif bereikte het hok te 5 uur 59 min 0.2 sec. en had gevlogen met een ge middelde snelheid van 809.5 Meter per mi nuut. De laatste prijswinnende vogei be reikte het hok te 6 uur 53 min. 53 sec. en had een gemiddelde snelheid gemaakt van 718,21 M. per minuut. De uitslag was als volgt: 1, 8, 9, 12, 14 en 16 K. I. Waasdorp, 2, 5, 10, 11 en IS J. P. Bredored. 3, 4, 17 C. Versteeg, 6. 7, 17 K. Scheffer. „Het Oosten" (Leiden). Concours vanaf Compiegne; circa 325 K.M. Ingekorfd 89 duiven. Gelost 10 uur v.m., met helder weer, Zuid-Oostel., later straffer wordende N.- Oostel. wind, waardoor de duiven nog al uit elkaar doorkwamen. Eerste duif geconstateerd 3.11.36, ge middelde snelheid 1047.80 Meter per mi nuut; No. 30 geconstateerd om 4.15.38, gemiddelde snelheid 870.32 Meter per mi nuut. Uitslag: C. Geel 1, 7, 9; J. Schippers 2, 8, 11, 13, 14, H. Vecht 3, 15, 16, 24, 27; W. Beij 4, 22, 25; H. E. Christiaanse 5, 6, 20; N. Hoogervorst 10, 26; Th. Houthoff 12, 18, 21; A. Stoeke 17, 23, 28, 29; H. Zaal berg 19, 30. „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Maxenne, afstand 345 K.M. In concours waren 75 duiven. In GEREGELDE LUCHTDIENST BELGIë—CONGO. Voorloopig om de veertien dagen. De raad van beheer der Sabena heeft be sloten, van October a.s. af bij wijze van proef een geregelden transportdienst tus schen België en den Congo te organiseeren. De Belgische luchtvaartmaatschappij be schikt daarvoor over vijf Fokker vliegtui gen. In de verwachting, dat de Fransche luchtvaartmaatschappij een parallel-loo- pende dienst zal instellen, zal de Belgische maatschappij om de veertien dagen een vliegtuig laten vertrekken. Na verloop van een jaar zal worden overwogen om, indien de resultaten bevredigend zijn, met mate rieel uit te breiden. Aanvankelijk had men overwogen langs dien Nijl te vliegen; thans is echter besloten de Sahara-route te volgen. „Tel." COSYNS' STRATOSFEERTOCHT. Vliegtuig gaat mee. De Unie der buitenlandsche pers heeft Maandag te Brussel een bijeenkomst ge houden ter eere van de stratosfeervliegers Max Cosyns en Nerée Vanderelst. Nadat de voorzitter beiden verwelkomd had, vertelde Cosyns eenige bijzonderheden over zijn aanstaande stratosfeertocht. Hij zeide, dat uit de opstijgingen, die den laat- sten tijd hebben plaats gehad, wel duidelijk gebleken is, dat deze tochten nog steeds gevaarlijk zijn en niet zorgvuldig genoeg kunnen voorbereid worden. Het materiaal zal den dag vóór de opstijging, die bij zons opgang zal geschieden, naar Hour-Havenne gezonden worden. De luchtvaardars zullen niet alleen door auto's vergezeld worden, doch ook door een vliegtuig, daar het niet onmogelijk is, dat men gedwongen is op zee te dalen. Zij zul len een installatie aan boord medenemen om draadloos berichten uit te zenden op een golflengte van 39.42. De weersgesteldheid zal bij de opstijging waarschijnlijk tot gevolg hebben, dat de ballon de richting van Frankrijk zal nemen. Drie uur na de opstijging zullen zij reeds de maximum-hoogte bereikt hebben, waar zij zoo mogelijk zullen blijven tot 's mid dags 5 uur teneinde over veel tijd te be- sohikken voor wetenschappelijke waarne mingen. Aan 'n journalist, die vroeg of het moge lijk is dat een derde zich bij de bemanning kon voegen, antwoordde Cosyns dat de ballon dan een inhoud moest hebben van 24.000 M3 inplaats van zooals thans 14.000 Dit zou 400.000 fres meer kosten. HET KARNEN VAN BOTER THUIS. BEZIT VAN EEN KARN IS STRAFBAAR De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen inzake het beroep van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij met vernietiging van een vonnis van den kantonrechter te Alphen aan den Rijn S. J. P., melkboer te Woubrugge, is ont slagen van rechtsvervolging ter zake, dat hij te Woubrugge in zijn woning een in richting tot het bereiden van boter heeft gehad zonder te zijn ingeschreven bij de Crisis-Zuivelcentrale. De rechtbank heeft overwogen, dat art. Ibis van het Nieuw Crisis-Zuivelbesluit 1932 verbindende kracht mist omdat het de grenzen van de Crisis-Zuivel wet, waarop het steunt, over schrijdt. De Hooge Raad heeft thans in cassatie overwogen, dat al moge de Crisis Zuivel- wet de verdeeling van de daarin genoem de producten, waaronder boter, regelen en niet de voortbrenging daarvan, niettemin het hebben van een karn als regel zal lei den tot het verkoopen en afleveren, der halve tot het verdeelen daarvan. Op de zen grond werd het vonnis vernietigd, het bewezen verklaarde strafbaar gesteld en de gerequireerde veroordeeld tot 3 gulden boete subs. 1 dag hechtenis. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gistermorgen moest teredht staan B. de V. te Leiden, die echter niet was ver schenen. Verdachte had een ziek kalf op de markt aangevoerd. Na verhoor van een deskundige vroeg het O.M. een boete van ƒ20 subs. 10 dagen. Uitspraak conform. M. v. Z. te S a s s e n h e i m heeft zonder vergunning van B. en W. dier gemeente een consumptietent geëxploiteerd en daar alcoholvrijen drank verkocht, ook al zon der een vergunning. Eisch 2 maal 10 sub. 2 maal 5 dagen. Uitspraak over 8 dagen. A. J. koopman te L e i d e n, stond terecht voor eenzelfde feit ook in de gemeente Sassenheim door zonder verlof B dranken te verkoopen. Eisch 10 sub 5 dagen. Uit spraak over 8 dagen. N. G. te K a t w ij k heeft over den weg een koe vervoerd, die niet behoorlijk kon loopen door een ernstig gezwel aan een der achterpooten, zoodat het beest op drie pooten moest hinken. Eisch 10 sub. 5 da gen. Uitspraak over 8 dagen. N. J. de J. uit O e g s t g e e s t die ver stek liet gaan heeft te Oegstgeest verkeer de manoeuvres gemaakt met zijn auto door op een verboden weg een perceel aan te rijden en te beschadigen. Eisch 10 subs. 5 dagen. Uitspraak 15 subs. 10 dagen. De volgende zaak betrof een burenruzie tusschen twee Noordwijksche dames. De beschuldigde dame, die verstek liet gaan, had een emmer vuilnis gedeponeerd op het pas geschrobde straatje van haar buurvrouw, hetgeen deze dame niet toe kon laten, zoodat zij het vuil weer naar zijn oorspronkelijke tehuis had laten ver dwijnen. De dame A. L., die begonnen was met het spelletje moest voor het O. M. 1 be talen. De kantonrechter achtte het feit ernstiger dan het leek en vroeg f 5, welk bedrag een triomphalen glimlach deed verschijnen op het gelaat der aanklaagster. J. R. uit de Haarlemmermeer, heeft zonder een bewijs van de bevrach tingscommissie met zijn schuit mest ver voerd, hetgeen verboden is, aangezien elke schipper van de bemiddelingsbeurs zulk een bewijs moet hebben. Eisch 25 subs. 10 dagen. Uitspraak over 8 dagen. L. M. te Leiden heeft op zijn fiets meer dan 10 K.G. aardappelen vervoerd zonder vervoerbewijs en in ongeplombeer- de zakken. Verdachte, die zich bij zijn aanhouding onbehoorlijk had gedragen, hoorde een eisch van ƒ20 subs. 10 dagen, welken de kantonrechter halveerde tot 10 sub. 5 d. A. v. S. te Leiden heeft bier in zijn winkel gehad althans gelegenheid gegeven bier in zijn zaak te nuttigen zonder de vereischte vergunning. Het bewijs, een half geledigde bier- flesch, prijkte te midden der gewichtige documenten. Verdachte, die verstek liet gaan moest voor dit delict 15 betalen. Uitspraak con form 15 subs. 10 dagen met verbeurdver klaring van het halve fleschje bier, Jam mer, dat de warmte voorbij is! Verder stond nog terecht mej. A. S. uit Beverwijk, die een aanrijding veroorzaakt had op de Rijnsburger weg te Leiden door als bestuurster van een motorrijwiel geen voorrang te verleenen en met groote snelheid en onvoldoende remmen tegen een auto op te rijden, zoodat zij en een duo passagier in bewusteloozen toestand ver voerd moesten worden. Het O. M. vroeg een lage boete, omdat zij zelf de nadeelige gevolgen der aanrij ding had ondervonden: 20 subs. 10 dagen. De kantonrechter was een andere mee ning toegedaan en vroeg 40 subs. 20 da gen. Een goed voorbeeld voor de Veilig Verkeersweek! 47. Zoo slenterde Piet Prikkel troosteloos de winkel uit en vond Drein, die nog altijd stond te tellen. Ik zal je hel pen tellen, zei Piet. Maar toen het avond werd en de men- schen van de baggermachine naar huis gingen, was het laatste emmertje nog altijd niet te voorschijn gekomen. 48. Met zijn tweetjes slenterden ze het villapark in en ontmoetten daar een heer, die een reu. ichtig'e viool bij zich had. Deze heer riep Piet Prikkel, en zei: Zeg eens vriend, wil jij die viool eens voor me naar het concertgebouw bren gen. Hier heb je twee kaartjes voor het concert van van avond.

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 10