ZATERDAG 2 JUNI 1934 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD. PAG. 6 IMTERPAROCHIEELE WAT EEN GEZEL TOCH WETEN MOET. (58) Teneinde in onze samenleving zonder valsche theorieën tot een betere toestand te komen, waarschuwde Leo XIII in 1891 met deze woorden: „Hoe ook de aarde on der particulieren verdeeld zij, altijd blijft zij ten dienste staan aan het gemeenschap pelijk nut". Als dan ook onze Paus verklaart, dat de natuur reeds medewerkt de goederenver- deeling vast te stellen, dan is daarmee aan getoond, dat, wat niet strookt met de men- schelijke natuur, tot ondergang is gedoemd. Alles wat onnatuurlijk is, draagt den kiem des verderfs in zioh. Het ware te wenschen daarmee wat meer rekening* te houden, want van den weg der waarheid wijken we te vaak af. Er wordt wel eens gezegd, dat de mensch toch v r ij is om te doen of te laten wat hij wil, maar waar blijft dan het einde van een dergelijke „vrijheid"? Het is daarom, dat in Q. A. gesproken wordt van een „leidend beginsel voor een rechtvaardige verdeeling". De Paus neemt dus een standpunt, dat leidinggevend is. Uitgaande van het feit, dat niet elke ver deeling der goederen doelmatig is, moet voorop staan het dienen van het algemeen belang. De Paus noemt het „een schending der sociale rechtvaardigheid" als de eene klasse der maatschappij zorgenvrij leeft en zulk een toestand als normaal beschouwt, 't Is inderdaad aanlokkelijk en aangenaam, maar niet christelijk, niet getuigend van naastenliefde. Maar. wat voor de bezitters geldt, dat is ook van toepassing op de arbeiders. Ook zij schenden de sociale rechtvaardigheid, als zij in verbittering of opgehitst door heethoofden alleen maar oog hebben voor hun eigen belangen en daarbij het alge meen belang vergeten. Ook de arbeiders praten en handelen dikwijls onsociaal en heusch niet alleen socialisten zijn het, die aldus doen. Een groot arbeidsveld ligt hier nog voor de sociale stands- en vakorgani saties. Zegt niet een der eerste punten .van ons program, dat we den mensch moe ten hervormen? We hooren en lezen zoo veel over onzen tijd en over de toekomst, die een geheel nieuwe ordening zal zijn. Goed en wel, daar moet een nieuwe maat schappij komen. Aceoord! Maar die nieu we en, laat ons hopen, betere maatschap pij, die moeten w ij zelf maken. Die koop je niet en die kan je evenmin inruilen vcor de oude. Zoolang de massa niet beseft zelf te moeten kenteren is een wezenlijke maatschappelijke kentering niet te beko men. Want nog een andere spreekwoordelijke term luidt: Als de tijden veranderen, ver anderen ook de menschen. Zou het niet juister zijn dit om te draaien. En voortaan te zeggen: andere menschen, andere zeden en gewoonten. En waar het toch ook men schen zijn, die de maatschappij vormen en er het wezenlijke bestanddeel van zijn, daar zullen eerst de menschen en dan pas de massa-groepeering (de maat schappij) veranderen; maar dan ook weegt de opvoeding der hedendaagsohe menschheid des te zwaarder. Ook zijn er nog, die zich beroepen op het woord van den Apostel: „Wie niet wil wer ken, moet ook maar niet eten". De Paus zegt duidelijk, dat het ongemotiveerd is om dat woord te gebruiken tegen de z.g. bezittende klasse; want de Apostel be doelt hen, die zich onttrekken aan den ar beid, terwijl zij kunnen en moeten werken en anderen niet tot last mogen zijn, als zij door te werken in hun eigen onder houd kunnen voorzien. Klaarblijkelijk waren er toen ook al „be roeps werkloozen"! S. M. KOLPINGS-BOYS. De competities zijn thans zoo goed als ge ëindigd en wanneer wij de resultaten der afgeloopen winter bezien, dan mogen ze er zijn, al dachten we in 't begin van het seizoen betere resultaten te behalen. Het eerste elftal heeft van de 20 com petitiewedstrijden er 8 gewonnen, 7 gelijk gespeeld en 5 verloren en zal op de 4e of 5e plaats in een competitie van 11 clubs eindigen. Gezien de vele teleurstellingen die vooral ons eerste elftal door bedanken en niet opkomen van spelers meemaakte, tooh nog een eervol resultaat. Hulde aan de trouwe volhouders. Het tweede senioren elftal wist slechts 6 punten te verzamelen. Het eerste junioren elftal, langen tijd een ernstig kampioenscandidaat, zakte tegen het einde der competitie wat af en tegen over 7 onverwinningen staan 5 nederlagen. Het tweede junioren-elftal speelde tot heden een tweetal vriendschappelijke wed strijden, welke ze beide wisten te winnen. En nu Boys met kracht vooruit! Wat er moet gebeuren? a. een prettige samenwerking van alle leden in echten Gezellengeest: de vaste wil van allen om mede te werken aan de bloei van de club, die eerst dan den laden zal kunnen geven wat ze ervan kunnen ver langen, n.l. een voetbalclub waar je met pleizier naar toe gaat, waar je je werke lijk lichamelijk en geestelijk ontspant. b. een beter terrein en een fleurige kleed tent. Het bestuur hoopt zeer spoedig de ter reinkwestie te kunnen oplossen en dan te vens de kleedtent te laten opknappen, wat nu, in verband met een eventueele verplaat sing nog niet is geschied. c. zoo veel mogelijk de oefenavonden bezoeken. Deze beginnen a.s. Woensdag avond (half acht) voor de senioren. Voor de junioren worden deze nog nader bekend gemaakt. d. de jaarvergadering bijwonen, waar voor nog aan alle leden een convocatie wordt toegezonden. Boys deze zomer moet niet als een rust tijd beschouwd worden, maar onze club moot door onze daadwerkelijke belangstel ling en medewerking innerlijk verstevigen, door oefening het spel verbeteren, zoodat we, wanneer de wintercompetitie begint, op een keurig terrein met dito kleedtent met minstens 4 vastberaden elftallen aan de competities deelnemen. Het Bestuur. A.s. Maandag bestuursvergadering; aan vang half negen. Nieuwe leden zoowel se nioren als junioren kunnen zich op alle bijeenkomsten opgeven bij het bestuur of de huismeester, Gezellenhuis, Rapenburg 52. VOOR ONS DISTRICT Zondag 3 Juni om 4 uur 's middags bij eenkomst voor onze verloofden uit het district. Alle verloofden en ook hunne meisjes, die de vorige bijeenkomst bezoch ten, hebben een schrijven ontvangen. Ik hoop deze allen a.s. Zondag te ontmoeten. Ook degenen, die de vorige maal niet kon den komen, zijn van harte welkom. Dus tot Zondag! Medewerking voor a.s. Zondagmiddag verleenen ons muziekgezelschap en ook 't tooneel. VOOR ONZE PLAATSELIJKE VEREENIGING Voorloopige agenda voor de vergaderingen van deze maand Maandag 4 Juni: Bestuursvergadering R.K. Voetbal Kolpingsboys. Dinsdag 5 Juni: Maandvergadering ge huwden. Woensdag 6 Juni: Vergadering Raad v. Bestuur. Donderdag 7 Juni; Ledenvergadering voor de Liedertafel „Sebastiaan Schaffer". Zondag 10 Juni: Eucharistische Zondag. Ook de gezellen-leden worden opgeroepen tot deelname aan de morgen- en middag bijeenkomst. Maandag 11 Juni: Bestuurstudie en de batingclub. Dinsdag 12 Juni: Maandvergadering af- deeling Gezellen. Donderdag 14 Juni: Bestuursvergade ring tooneelclub „Adolf Kolping" Vrijdag 15 Juni: Ledenvergadering R.K. Voetbal „Kolpingsboys". Maandag 18 Juni: Vergadering „Kemper- manfonds". Dinsdag 19 Juni; Ledenvergadering „Stu die- en debatingclub „St. Petrus Canisius". Woensdag 20 Juni: Ledenvergadering wandelsportclub. Donderdag 21 Juni: Vergadering van het personeel van onze drukkerij. Vrijdag 22 Juni: Vergadering muziekge zelschap „Franz Schweitzer" Zondag 24 Juni: Katholiekendag in Den Bosch. Ook onze vereeniging zorge voor groote deelname. Maandag 25 Juni: Vergadering bibliothe caris. Dinsdag 26 Juni: Paladijnenbijeenkomst. Woensdag 27 Juni; Vergadering leden v. de Ttooneelclub „Adolf Kolping". Vrijdag 29 Juni: Vergadering leden van de biljartclub. De secretarissen van de onderscheiden on- derafdeelingen neme s.v.p. goede nota van de bovengenoemde data, ook zorge hij voor 't jaarverslag en de penningmeester geve een financieel verslag van 't afgeloo pen jaar. MEDEDEELINGEN De feestrecollectie der Retraiteclub op a.s. Zondag heeft vele deelnemers. Aan allen is het programma toegezonden. Een ieder zij 's morgens vóór half negen in de kapel van het Weeshuis. Onze speldjesdag Zondag j.l. is, dank Tij de pittige en doelbewuste medewerking van Gezellen en Jonge Wachters, uitne mend geslaagd. Binnenkort hopen wij de cijfers te kunnen publiceeren. De Liedertafel houdt a.s. Donderdag haar jaarvergadering met belangrijke agen da. Elke zanger zij present en brenge z.m. een nieuw lid mede! De jaarvergaderingen der onderafdeelin- gen worden in Juni gehouden. Besturen raadplegen dus de lijst in deze rubriek; secretarissen en penningmeesters dragen zorg voor hun jaarverslagen. Wanneer ook de leden dan komen, kan er vruchtbaar gewerkt worden. Man, man, wat doe je me daar. Ik zal meer dan e>en maand moeten wiel rennen, om weer zooveel bekers bij el kaar te hebben. (Humorist) Haagsche Hopjes ra In het de laatste jaren onherkenbaar veranderde centrum der stad, waar aller lei doorbraken veel ouds wegruimden om nieuwe wegen te scheppen; in de op deze wijze breeder en langer geworden Toren- straat, bevindt zich een knus keldertje, waar momenteel een letterkundige ten toonstelling wordt gehouden. In een keldertje? zal men verwonderd vragen. Och, dat is voor den Haag niets vreemds. Heeft niet de Haagsche Kunstkring jaren lang zijn zetel gehad in de eeuwenoude kelders der grafelijke zalen op het Bin nenhof, waar tentoonstellingen en feest avonden gelijkelijk goed tot hun recht kwamen. En ieder vond dat wat een leuke verzamelplaats voor de even vroolijke als ijverige artisten. Zij hebben thans weer ergens een ruime bovenverdieping betrok ken, maar 't lijkt me zeer de vraag of dit wel zoo heelemaal van harte gegaan is. Zijn bovendien kelders niet in de mode! Waar 't maar eventjes gaat Den Bosch, Utrecht, Maastricht richt men de oude Stadhuiskelders tot bierhallen in, waar het publiek met welgevallen gezelligheid komt zoeken. Hebben met deze illustre voorbeelden voor oogen de katholieke jongeren want deze zijn het, die in de Torenstraat 140 onder den grond werden gehuisvest het dan zoo slecht getroffen? 't Is er bo vendien heelemaal niet kelderachtig duf. Rechtstreeks vanaf de straat of door den boekwinkel „De Violier" ook al een roomsche klank bereikt ge langs een gerieflijke trap een vierkante ruimte, waar van alle zijden electrisch licht straalt. Alles is er nog nieuw. En daar pronkten nu in 't rond de boe ken der katholieke schrijvers van vandaag. Eerlijk gezegd: de collecte heeft me blijde gestemd. Af en toe ontmoet men wel eens voor de étalages een boek onzer jongeren; enkele bezit men er; wie op de hoogte van zijn tijd wil wezen leest er meerdere en in onze bladen vindt men fee gestadig vermeld. Maar hier zijn ze nu eens allemaal bij elkaar: groot en klein, proza en poëzie, ingenaaid en ingebonden, eenvoudig van uiterlijk en welverzorgd van aanzien, ette lijke jaren oud en pas verschenen, goede bekenden en nieuwe kennissen een bonte verscheidenheid. Namen zal ik niet noemen. Ingewijden kennen ze wel en ik wil er noch vergeten, noch 'n willekeurige keuze doen, waarvan men de willekeurigheid mogelijk toch wel overwogen zou achten. En wie een vreem deling mocht wezen in ons letterkundig Jeruzalem, wel, die moet liever zelf eens kennis gaan maken. 't Is waar, een tentoonstelling van boe ken is minder aanlokkelijk dan een van beeldende kunst. Teekeningen, schilde rijen en beelden zijn bestemd om uiterlijk bezien te worden, spreken terstond tot den aanschouwer; boeken vragen geopend en gelezen te worden, zeggen anders niets. Maar voor wien het iets beteekent, wie er iets voor gevoelt, dat de roomsche lette ren weer luide en frisch kunnen jubelen: „anche io son pitore en heb mijn plaats verdiend", voor dien is reeds het rond zien door dit welvoorziene keldertje een reden tot vreugdevol bezoek. Er zijn bo vendien portretten en handschriften, wel ke de bezienswaardige illustraties vormen van deze hoewel zwijgende toch welspre kende tentoonstelling. Bij 't vertrek ontving ik meerdere druk werkjes, waarvan er een mij bijzonder trof, wijl het een band vormde tusschen het verleden, waarin ik den opbloei onzer letteren met vreugde aanschouw. Wie mijn jaren tellen, zullen bij de lezing ervan on getwijfeld dezelfde snaren voelen trillen en daarom moge ik, ten besluite mijner korte beschouwing, een stukje uit dat prospectus hier inlasschen: „Ruimer dan ooit sedert de middel eeuwen het geval was in ons vaderland, is het Katholieke leven uitgebloeid in onze dagen, dank zij den arbeid onzer emnacipatoren. „Vindicamus haereditatem patrum nosto- rum" was de wapenkreet van Cornelis Broere geweest. „Laten wij het erfdeel onzer vaderei\ herwinnen". En alsof hij tegen onberadenheid waar schuwen wilde, voegde de fijnzinnige Thijm daaraan toe: „Nil nisi per Christum".— „Niets, tenzij door Christus". Op deze beide beginselen steunde de cultureele vrijmaking der Nederlandsche Katholieken, toen Schaepman haar krach tig voortbewoog met zijn geharnast parool: „Credo, Pugno". „Ik geloof ik strijd". Hierna volgde een periode van bevruch tende bezinning, door C. R. dt Klerk ge- teekend in het programma van „Van On zen Tijd": „Credo, Meditor". Inmiddels groeide het zaad der emanci patie. Het Katholicisme is wederom een beschavingsfactor, waarmede men reke ning houdt. Te voorschijn getreden uit den schuilhoek, spreekt het zijn vrijmoedig woord in het openbare leven, waaraan het alom deel heeft. „Credo, Vivo". „Ik ge loof, ik leef" is de zegekreet van een jon ger geslacht. In deze nieuwe orde staat het Katholi cisme tegenover de vraagstukken van het heden. Het kan de moeilijkheden van den dag rustig bezien uit zijn tijdlooze hoogte. Het kan het heden confronteeren aan de Eeuwigheid, het alledaagsthe leven aan het eeuwig leven". En hiermede verlaten we met blij ge moed het knusse, van bloeiend leven stra lende Violier-keldertje. Wijl Den Haag regeeringsstad is, mag zeker wel af en toe wat politiek tot de grondstoffen dezer hopjes behooren. Zoo las ik dan dezer dagen in den Christ. Hist. Nederlander, dat, vergeleken met Zwitserland, Tsjecho-Slowakije en België, Nederland er het minst ongunstig voorstaat wat betreft den omvang der werkloosheid; daartegenover geven wij verreweg het hoogste bedrag aan steun- uitkeeringen uit. Het rapport van den directeur van het Internationaal Arbeidsbureau te Genève bevat dienaangaande leerzame gegevens. Het neemt den toestand van 1929 als uit gangspunt en vergelijkt daarmede dien van 1933. Als grondgetal voor 1929 nemend 100, komt het voor 1933 tot de volgende cijfers: Nederland: 393, Zwitserland: 539, Tsjecho-Slowakije: 786 en België: 1308. De nood in Nederland is dus „slechts" viermaal zoo hoog als in 1929; in de an dere landen vijf-, zeven- en dertienmaal. Elders zou dus ook belangrijk meer voor leniging van dezen nood moeten wor den uitgegeven; echter leert het rapport dat dit niet het geval is. Ziehier een welsprekend staatje, dat eenige conclusies wettigt: Land Inwoners Werkloos- Uitgaven heids- in guld. percent 1932 Nederland 8.000.000 393 103 mill. Zwitserland 4.000.000 539 25 Tsj.-Slow. 14.700.000 768 27 België 8.000.000 1308 69 Wanneer men het inwoner-tal in aan merking neemt, staat dus Tsjecho-Slowa kije zeer laag, staan Zwitserland (dat aan verzekering nog bijna zes millioen besomt) en België beter; doch staat Nederland ver re bovenaan. „Wij zullen zeker niet zeggen, besluit het C.-H. orgaan, dat onze werkloozen het „te goed" hebben. Maar wel blijkt, dat wij be ter zorgen dan de vergelijkbare landen". En dan zijn daar nog landen bij, waar rood in de regeering heel wat meer in de melk te brokken heeft dan hier! Dat desniettemin alles wat in Nederland *>od is gestadig met allerlei verwijten je gens de Regeering het volk ophitst, ligt weliswaar van ouds in den aard dier op hitsers, maar valt te betreuren. Wat evenwel te zeggen van rechtsche lieden, die in 't ophitsen rood naar de kroon steken en artikelen fabriceeren, welke in roode bladen niet zouden mis staan? Zulk gedoe aarzel ik niet eenvou dig Doch neen, laat ik parlementair blijven, wat ook beter past in het kader van D e Leidsche Courant. AJO. HET WEER OP ZONDAG. HET MOOIE WEER IS NIET STABIEL EN KAN ONS VERRASSINGEN BRENGEN De algemeene weerstoestand in het grootste gedeelte van Europa heeft zich in enkele dagen in een zeer gunstigen zin ontwikkeld en wij hebben daarvan de ge volgen ondervonden in den vorm van mooi en warmer weer van eën meer zomersch karakter dan wij in langen tijd gehad hebben. Deze groote verandering is een gevolg van de ontwikkeling van een gebied van hoogen druk over het grootste gedeelte van Europa, waarbij het centrum van den hoogen druk zich naar de Noordelijke helft van ons werelddeel verplaatst. Tengevolge hiervan werd de toestrooming van koude lucht uit het Noorden de laatste dagen vol komen afgesloten en was de hier aange- overde lucht van meer continentale oor sprong en dus warmer. In de heldere nach ten veroorzaakte de sterke warmte-uit- straling nog een lage temperatuur, die over dag v/eer werd gecompenseerd door de sterke zonnestraling. De langdurige periode van regen- schaarschte werd door deze veranderingen opnieuw verlengd. In de hoogere lucht lagen is de temperatuur belangrijk geste gen. Waarschijnlijk zijn de hoofdtrekken van dezen weerstoestand voor groote deelen van Europa, voornamelijk in het Noorden en Noordoosten tamelijk bestendig, maar hetzelfde kan niet worden gezegd van de landen ten Zuiden, Zuidwesten en later ook in ons land en West-Duitschland. Reeds vóór Donderdag heeft zich over de Golf van Biskaye en Frankrijk een vlak gebied van lage drukking ontwikkeld, sa menhangende met een depressie over den Oceaan. Aanvankelijk scheen het, dat het gebied van hoogen druk aan de Zuid- en Westijde wel weerstand zou bieden aan den afbrokkelenden invloed van dit gebied van lage drukking, maar in den loop van Donderdag kwam een minder gunstige wen ding in dit vooruitzicht doordat deze lage drukking het karakter kreeg van een on weersdepressie, waarvan verwacht kan worden, dat zij zich Noord- en Oostwaarts zal verplaatsen. Daardoor nemen de on weerskansen tegen het einde der week toe, vooral het eerst in het Zuiden van ons land, daarna in het midden en Oosten en tenslotte misschien voor het geheele land, waarbij het Westen wellicht de minste kans krijgt. Hierop volgt dan natuurlijk de gewone afkoeling. Een onregelmatig dalende barometer, sterk oploopende temperatuur en uitbrei ding van de wolkenbank vanuit het Zui den zijn daarbij onmiskenbare voorteeke nen. Terwijl het Donderdag eigenlijk te vroeg was om de richting te kunnen be- oordeelen, waarin de weerstoestand aich zal ontwikkelen, zal dit heden (Vrijdag) hoogstwaarschijnlijk zeer duidelijk zijn. In elk geval neemt de stabiliteit van het weer af en nemen de kansen op storingen tegen Zaterdag toe. Of reeds vóór Zondag de bo venbedoelde afkoeling zal intreden is nog onzeker. Bij de zeer vlakke luchtdrukver- deeling en de sterke temperatuurtegenstel- iingen rondom ons land kunnen zich sterke en verrassende storingen ontwikkelen, waarop dus eenigszins gerekend moet wor den. KALENDER DER WEEK FEEST VAN HET H. HART In deze week dagelijks Gloria en Credo. Tot en met Donderdag Prefatie van Kerst mis. Vanaf Vrijdag Prefatie v. h. H. Hart. ZONDAG, 3 Juni. Zondag onder het oc taaf van H. Sacramentsdag. Tweede Zon dag na Pinksteren. Mis: Factus est. 2a ge bed v. h. octaaf v. H. Sacramentsdag. Kleur: Wit. Door een voortdurend herhalen van de groote levenslessen, welke de Leeraar der Waarheid, de groote Menschenkenner en Zijn Apostelen hebben nagelaten, tracht de H. Kerk het door den H. Geest ingestor te genadeleven tot bloei te brengen. Van daag wijst zij ons op de liefde, „het eerste en het voornaamste gebod in de Wet". Uit liefde heeft de Heer ons verlost uit den geestelijken nood en ons geschonken het bovennatuurlijk zieleleven. (Introïtus Epis tel). Om dat leven te voeden wil Hij zelf onze Spijze zijn in het Allerheiligst Sacra ment en hoe verlangt Hij, dat wij die Spijze nuttigen (Evangelie). Geven wij ge hoor aan dien liefdevollen aandrang door als aanzittenden aan den Goddelijken lief demaaltijd Zijn huis te vullen. Daar zullen wij genezen worden van onze gebreken (Graduale Alleluja-vers; Offertorium). Daar zal ons gebed verhoord worden: „Wij willen U voortdurend beminnen, o Heer (Introitus). Geef ons Uw altijddurende liefde (Gebed). Daar zullen wij leeren be oefenen de zoo heerlijke daadwerkelijke naastenliefde, waartoe ons de H. Apostel der liefde opwekt. (Epistel). MAANDAG, 4 Juni. Vijfde dag onder het H. Sacramentsoctaaf. Mis: Cibavit (als op het feest), 3e gebed v. d. H. Franciscus Carracciolo, Belijder. Kleur: Wit. N.B. Vandaag, morgen en overmorgen is de Sequens „Lauda Sion" in de gelezen H.H. Missen niet verplichtend. Eerst Ascanius gehëeten, nam de heilige van dezen dag later uit diepe vereering voor den H. Franciscus van Assisië den naam aan van Franciscus, wiens navolger hy ook geweest is vooral in diens geest van boetvaardigheid. DINSDAG, 5 Juni. Zesde dag v. h. H. Sacramentsoctaaf: Cibavit. 2e gebed Con cede (ter eere van Maria); 3e voor Kerk of Paus. Kleur: Wit. WOENSDAG, 6 Juni. Zevende dag v. h. H. Sacramentsoctaaf. Cibavit. 2e gebed v. d. H. Norbertus, Bisschop en Belijder. Kleur: Wit. In zijn jongelingsjaren levende aan het hof van koning Hendrik V van Duitsch- land, gehecht aan de wereld, werd Norber tus tot inkeer gebracht door het inslaan van den bliksem in zijne onmiddellijke na bijheid en begon hij een leven van gebed en versterving. Hij trad op als boetepredi ker in Duitschland en Frankrijk en sticht te, voorgelicht door een visioen in het dal van Premontré, de Orde der Premonstra- tensers of Norbertijnen. Norbertus stierf als bisschop van Maagdenburg den 6den Juni 1134. DONDERDAG, 7 Juni. Octaafdag v. h. H. Sacramentsfeest. Mis: Cibavit. De Se quens „Lauda Sion". Kleur: Wit. VRIJDAG, 8 Juni. Feestdag van het H. Hart van Jesus. Mis: Cogitationes. Kleur: Wit. Met een eeuwige liefde heeft God ons liefgehad. En daarom heeft God, mensch- geworden en hangende aan het kruis, ons getrokken in medelijden tot Zijn Godde lijk Hart! En daarom moeten wij gaan, wij allen, tot Jesus' heilig Hart. Het zal ons een verkwikking zijn. Wij allen moeten als echte kinderen Gods ons hart, onze wederliefde geven. (Vrij naar de Kerke lijke Getijden). ZATERDAG, 9 Juni. Mis v. d. H.H. Bo- nifatius en Gezellen, Martelaren: Sapien- tiam, 2e gebed v. od. H. Hart-octaaf; 3e v. d. H.H. Primus en Felicianus, Marte laren. Te Kyrton in Engeland geboren, stak Winfried, later Bonifatius geheeten, vol zielenijver over naar ons vaderland en landde te Wijk bij Duurstede in 716. Daar zijn arbeid vruchteloos bleef keerde hij nog in hetzelfde jaar naar Engeland terug. Onder gunstiger omstandigheden en met Pauselijke zending predikte Bonifatius een paar jaren later in het land der Ger manen. Na den dood v. d. H. Bisschop Wil- librord, nam Bonifatius de zorg op zich van het Nederlandsche Bisdom Utrecht. Op een vormreis werd hij met zijne gezel len nabij het tegenwoordige Dokkum door een bende heidenen overvallen en gedood 5 Juni 755. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRAN CISCANEN. ZONDAG, 2e gebed v. h. octaaf v. H. Sacramentsdag; 3e v. d. Z. Andreas van Spello. DINSDAG, 2e gebed v. d. H. Bonifatius. DONDERDAG, 2e gebed v. d. Z. Baptista Varani, Maagd. ZATERDAG, Tweede dag v. h. H. Hart- octaaf. Mis; Cogitationes (als gisteren); 2e gebed v. d. H.H. Primus en Felicianus. Martelaren. Kleur: Wit. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pr. Cfedt wegen beengen welvaa rt

Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6